Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) (jan) válasza szumoo (#1698) üzenetére


(jan)
őstag

türelem meghozza gyümölcsét abból meg pálinkát lehet főzni ... ha te nem szereted a páleszt akkor add nekem :D

holnap viszem a verdát szerelőhöz... olyan módon szétjött a kipu hogy annyira állat hangja van h majd becsináltam (megmondom a szerelőnek rögzítse így aztán jó lesz :D csak ne hagyjam el)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1702) szumoo válasza (jan) (#1701) üzenetére


szumoo
senior tag

Türtelmes vagyok és szeretem a páleszt, igaz nem mindegyiket, de a jobbakat megiszom. :D

fero02: Kiderül, amint a kocsiban lesz. :)

A nyúlon túl?

(#1703) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Új fejegységet készülök venni a kocsiba, a kiválasztáshoz kérném a segítségeteket. :R

A két kinézett modell:
Clarion FB289RBT
VDO Dayton TR7327B

Mindenképp SD-kártyásat szeretnék, és olyat ami telefon-kihangosítóként is tud működni. Ennek mindkettő megfelel, de!
A Clarion vitathatatlanul jobb név az erősítője erősebb, viszont a VDO-ban van USB is + távirányító is jár hozzá.

Nem komoly rendszert hajtana meg. 4db Alpine hangfal van a kocsiban (15W, illetwe 20W RMS teljesítményüek)

A kérdés egyszerű: Melyiket?
(persze ha valaki tud ezeknél jobb megoldást, 30k HUF körül arra is kiváncsi lennék)
Ja! Az áruk kb 1 szinten van, a Clarion drágább egy 5-össel.

Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

(#1704) (jan) válasza gabx76 (#1703) üzenetére


(jan)
őstag

most igy csak annyit tudok mondani hogy vannak nagyon jó pendrive méretű sd-mmc kártyaolvasók hogy ennyivel is bővíthesd a kört ...

én kint Londonba vettem egy ilyet egy fontért (kb 350 forint) :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1705) gabx76 válasza (jan) (#1704) üzenetére


gabx76
senior tag

Jó az ötlet, bár az SD-t azért erőltetném, mert nem nagyon szeretném, hogy bármi kilógjon a kütyüből.

Gondolom amúgy a CD+USB kombó készülékekre gondoltál. Azért BT-s azokból sincs túl sok. Azért turkálok kicsit. :)

(#1706) Artika válasza fero02 (#1692) üzenetére


Artika
aktív tag

Igen lépcsőshátú és sajna formára van préselve.
Vegyek egyet bontóba és azt barmoljam szét vagy vágassak lapszabásszal méretre? Melyik a jobb-olcsóbb? :F

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1707) fero02 válasza Artika (#1706) üzenetére


fero02
veterán

Erős a gyanúm, h ilyet lapszabász nem fog tudni Neked vágni, mivel nem tudja olyanra préselni.

Azt még azért megjegyezném, h ha sikerül is bontóban venned egy kalaptartót és miután azon kivágtad a hangszóró helyét még elég valószínű, h a kasztniból is kell majd faragnod. Nem kell parázni, ált. nem vészes (mármint a vágás), de az esetek 99,9%-ban nem tudod másképpen behelyezni.

gabx76: azért ezek a készülékek desing szempontjából elég hogyismondjam "hájtek"-ek, vagy csak nekem nem tetszenek túlségosan? :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#1708) Artika válasza fero02 (#1707) üzenetére


Artika
aktív tag

Én azt gondoltam hogy az egyenes lapot vágatom méretre abba vágom bele a hangszórót (előtte behúzom szövettel), és aztán ha kell alakítok a kasztnin :Y
De szétnézek bontóben is....

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1709) gabx76 válasza fero02 (#1707) üzenetére


gabx76
senior tag

Én sem rajongok a külsejükért, de a piac nem kényeztet túl sok lehetőséggel. Ma találtam még egyet, valami TechnoStar "márkanév" alatt.
Kinézetre még csak-csak, desose hallottam a márkáról. Az azért elárul valamit róla, hogy kegyetlen 4*18W-os a belső erősítője.
Viszont olcsó :)

(#1710) fero02 válasza Artika (#1708) üzenetére


fero02
veterán

Végülis árban sokkal olcsóbb, egy próbát megérhet:

Próbáld ki azt, h kiveszed a kalaptartót, és a 3 oldalát (az üveg felölit és a két oldalát) pontosan vágasd méretre, de a 4. oldalon (ami a hátsó ülés fele néz) arra hagyj rá egy 10 centit. Ha ez megvan, akkor vedd ki a a hátsó ülés háttámláját, tedd be a gyári kalapartó helyére és nyomogasd le, de óvatosan, mert a száraz, kemény farostlemez könnyen törik! Arra akarok kilyukadni, h lehetséges, h ha az íves résznél valahol le tudod majd fogatni (vmi lapos fejű lemez csavarral, vagy akár átmenővel is), akkor közelítőleg kiadja azt a formát, amit a gyári préselt ad. Ha ez sikerüld, akkor dombon a tanya! Ha nem, akkor marad a bontott kalaptartó.

Szerintem a kasztnin ne negyon alakítgass, azt nálunk jóval okosabb mérnökök találták ki és nem véletlen lett az úgy megcsinálva. Hozzátenni mondjuk még csak csak, de elvenni nemigazán ajánlatos (mégha ez sokszor elkerülhetetlen is). Persze ez szvsz van így:R

Viszont én előbb vágnám ki a hsz helyét a farostlemezen és csak utána vinném kárpitoshoz és megmondanám neki, h vágja ki Ő is a hsz helyét a kárpiton és szépen süsse el a széleket, nehogy megszaladjon a szál.

Na ennyi. ;)

gabx76: esetedben gondolom az SD kártya és a kihangosító funkció szűkíti le igencsak a készülékek palettáját.

[ Szerkesztve ]

(#1711) gabx76


gabx76
senior tag

Találtam még egyet:

EasyTouch EC-47618 BLUE

Ezt a márkát sem ismerem. :F

Megvan: Valami lengyel csoda.

fero02: Így igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1712) fero02 válasza gabx76 (#1711) üzenetére


fero02
veterán

És az semmiféleképpen sem lehetséges, h legalább az egyik dolog kiváljon az elvárt funkciók listájából? :DDD Gondolok itt a kihangosítóra.

(#1713) Artika válasza fero02 (#1710) üzenetére


Artika
aktív tag

THX.
Én is csak végső esetben vágnék ki a kasztniból.
Kb milyen vastagságú lemezt vegyek? tudsz valami helyet ahol lehet kapni?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1714) gabx76 válasza fero02 (#1712) üzenetére


gabx76
senior tag

Lehetséges, de nem szeretném. :)
Sok itthon az SD kártya parlagon, CD-írogatásból elegem van, a BT meg mindenképp kell.

(#1715) fero02 válasza Artika (#1713) üzenetére


fero02
veterán

Hát az, h milyet vegyél nagyban befolyásolja, h pl a lapszabászaton milyen van...gondolom nem fognak a 2 szép szemedésrt rendelni egy egész táblát. :DDD
A vastagság szabvány: 2,0 - 2,5 - 3,0 - 3,2 - 3,5 - 4,0 - 5,0 - 6,0 - 7,0 mm lehet.

Én amondó vagyok, h keress fel a környékeden minél több műhelyt és érdeklődd meg, h milyen van ja és h mennyi az annyi.

Ami a deformálást illeti: ha nagyon power vagy, akkor kezdhetsz rögtön 4 mm-essel is, de sztem legjobban akkor jársz, ha 2 db 2 mm-eset hajlítasz meg magadnak.
Könnyen fogsz vele dolgozni még tapétavágóval is, illetve ami nem utolsó szempont, h amikor az első réteget bepaszírozod a helyére rögzíted a csavarokkal és miután bekented ragasztóval és ráragasztod a második 2 mm-es lapot, akkor ha lapos fejű csavarral dolgozol, akkor szinte teljesen nyom nélkül marad. Kis hupli biztos lesz ott, de a kárpitozás után csak az fogja észrevenni, aki tudja, h mit kell keresni.

Amúgy pedig: Natúr farostlemez ;)

gabx76: ez esetben ezeket a csúnyaságokat kell majd bámulnod. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#1716) gabx76 válasza fero02 (#1715) üzenetére


gabx76
senior tag

A VDO Dayton nem tűnik olyan randának, a Clarion meg jobban megnézve még talán be is passzol a konzol formavilágába.
Meg különben is: Nem bámulom, hanem hallgatom :D

(#1717) (jan) válasza fero02 (#1715) üzenetére


(jan)
őstag

most így nem vágom ti miről diskuráltok beleszólni se akarok..

de ahol hang van oda inkább MDF... stabilabb picit meg erősebb anyag ;)

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1718) (jan) válasza gabx76 (#1716) üzenetére


(jan)
őstag

"Meg különben is: Nem bámulom, hanem hallgatom"

ott a pont.... :D nem tv ez :D :DDD :))

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1719) fero02 válasza (jan) (#1717) üzenetére


fero02
veterán

Itt nincs szükség akkora stabilitásra, mint amit egy MDF tud adni.

Arról folyt a diskurzus, h csináljon egy kalaptartót az eredeti mintájára, amit után szét tud faragni, vagy vegyen egyet bontóban. A 2x2 mm + a kasztni fém lemeze pont elég stabil és a célnak tökéletesen megfelel.

A nézésre visszatérve: nem tv valóban, mondjuk én nem is azt hallgatom (mert ugye a hsz adja ki a hangot ;] :DDD ), de szeretek gyönyörködni a művemben. :R :P

(#1720) gabx76 válasza fero02 (#1719) üzenetére


gabx76
senior tag

[OFF]Gyönyörködsz a művedben?! :Y
Ez a WC-re is igaz?! :D

(bocs, ez magas labda volt)[/OFF]

Amúgy értem, mire gondolsz. Pont emiatt vacilálok még...

[ Szerkesztve ]

(#1721) fero02 válasza gabx76 (#1720) üzenetére


fero02
veterán

Eejjjjjjjjjjj :(( :Y :W :DDD

(#1722) gabx76 válasza fero02 (#1721) üzenetére


gabx76
senior tag

Kicsit eltértünk a témától... :B

Amúgy ha a külső nem számítana te melyiket választanád?

(#1723) fero02 válasza gabx76 (#1722) üzenetére


fero02
veterán

Nekem a VDO a szimpi, mind külsőleg, mind belsőleg. :R

(#1724) gabx76 válasza fero02 (#1723) üzenetére


gabx76
senior tag

Akkor ez már két szavazat a VDO-ra: Tied + Páromé. :)
Én a Clarion felé hajlok.

Hopp, azt a részinfót kihagytam, hogy VDO-t csak Pixm@nia-ék forgalmaznak idehaza. :(

[ Szerkesztve ]

(#1725) fero02 válasza gabx76 (#1724) üzenetére


fero02
veterán

Nem szeressem a Clariont, és sztem a VDO egy hangyafasznyival többet tud. ;)

A hoppos rész sem gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#1726) gabx76 válasza fero02 (#1725) üzenetére


gabx76
senior tag

Mondjuk jókora hangya az, jókora micsodával...

Viszont én szeressem a Clarion-t, VDO-t meg még nem hallottam sose, így nem tudok kiindulni a hangminőségből sem.

Sok a Pro/Kontra, de ha objektíven nézem tényleg VDO befutó lesz.

Hoppos részre: Egyszer szüleim jól megjárták velük, azóta kicsit tartok a bandától.

[ Szerkesztve ]

(#1727) fero02 válasza gabx76 (#1726) üzenetére


fero02
veterán

Igazából így kategórián belül sem tudásilag, sem minőségileg nincs számottevő különbség a készülékek között.

Nekem jópár kuncsaftom rendelt már onnan, de semmi extra negatívumra nem emlékszem.

(#1728) gabx76 válasza fero02 (#1727) üzenetére


gabx76
senior tag

Hm. Akkor valószínűleg az lesz. Köszi!

(#1729) (jan) válasza gabx76 (#1728) üzenetére


(jan)
őstag

huhuuu képzeljétek!

pénteken itt a dzsívíszí fejegység ;) lesz mit bütykölnöm a hétvégén ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1730) gabx76 válasza (jan) (#1729) üzenetére


gabx76
senior tag

De jó neked! Én max 2 hét múlva állhatok neki. Bár most gondolkodom, hogy kibővítem a hangfalakat is két 16-ossal...

(#1731) (jan) válasza gabx76 (#1730) üzenetére


(jan)
őstag

nemtom előbb-utóbb én is dobok valamit a kalaptartóba ...

habár szerintem akkor anyukám tuti elmegyógyintézetbe kerül :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1732) AMD Power


AMD Power
titán

Megvan az egész szett a bratyómnak.

Panasonic 1405
Hertz DCX 165 II (ajtóba)
Hertz DCX 690 II (kalaptartóba megy)

Remélem nem lesz túl mély a Toledó ajtajába a DCX 165. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1733) fero02 válasza AMD Power (#1732) üzenetére


fero02
veterán

Hnap ess neki, szereld be, közben csinálj jó sok képet, aztán dobd fel mi meg majd jól csorgatjuk a nyálunkat. ;)
Vagy akár Logout... :D

(#1734) (jan) válasza fero02 (#1733) üzenetére


(jan)
őstag

osztom az előttem szólót ;)

mondjuk ez nekem is szól .. de a hétvégén ez lesz na meg lagzi amikor jo sok málykárositot jutatok magamba

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1735) AMD Power válasza fero02 (#1733) üzenetére


AMD Power
titán

Ajándék lesz. Csak szombaton kapja meg a tesó. Nem én rakom be. Hanem valószínűleg a nálam bent az MM autóhifi műhelyében fogják berakni őket. Kíváncsi vagyok ,hogy mennyiért.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1736) fero02 válasza AMD Power (#1735) üzenetére


fero02
veterán

Értelek. Az ár engem is érdekelni majd... ;) :R

(#1737) szumoo


szumoo
senior tag

Gondoltuk annyira nem lehet vészes dolog beszerelni a fejegységet és ma meg is próbáltuk.
De a következő képek fogadtak minket, miután hosszú küzdelem után sikerült kiszedni a régi Sony-t: Link 1, Link 2, Link 3.
Mint látszik erősen át lettek szabva a dolgok, igaz gőzöm sincs, h is kellene kinézni-e alapból , de sehogysem passzolt a Pio-hoz adott csatlakozóval! Konkrétan a nagy csatlakozót nem tudjuk mibe dugni. Ötlet? :O

Bocsi a kép minőségért, de csak teló volt kéznél.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#1738) (jan) válasza szumoo (#1737) üzenetére


(jan)
őstag

multiméterrel meg egyéb eszközökkel ki kell sakkozni melyik vezeték micsoda (vagy megnézed a sony adatlapját) és utána áthegeszteni a kábeleket a másik csatlakozóra....

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1739) gabx76 válasza szumoo (#1737) üzenetére


gabx76
senior tag

Láttam már átalakítókat 1-2 üzletben. Lehet, hogy vmi olyasmit kellene beszerezned.

(#1740) fero02 válasza szumoo (#1737) üzenetére


fero02
veterán

Azért 1400 Ft ott lennt, nem semmi. :DDD

Első körben venned kell egy ISO csatlakozót.. Ezt kell majd összeforrasztanod a kábelekkel, amik most is össze vannak gányolva azzal a kis csatlakozóval.

Nem tudom, h eszközökkel mennyire vagy felszerelve, de kelleni fog 1-2 dolog (pillanat forrasztó, gyantás cin, zsugorcső, blankoló fogó vagy kés, öngyújtó, esetleg csípő fogó)

[ Szerkesztve ]

(#1741) Octi válasza szumoo (#1737) üzenetére


Octi
aktív tag

Ez egy hatalmas gányolás :W

Vegyél egy említett ISO csatlakozó párt.

A táp rész viszonylag gyorsan és egyszerűen kimérhető.
A hsz-ók fázishelyes bekötéséhez viszont majd kell méregetned egy keveset.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1742) szumoo válasza fero02 (#1740) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszi srácok az ötleteket! :R

Biztos gyűjt vmire a kocsi tulaja! :D
Erre az ISO csatlakozóra gondoltál? Ha igen akkor megpróbálok beszerezni egy ilyet. Ilyet vajon lehet kapni MM-ben? :B
Amik kelleni fognak dolgokból asszem van pillanat forrasztó, kés és öngyújtó, de gyantás cin és zsugorcsó az nincs! (esetleg szigetelőszalag? :B ) Ja és persze ilyen mérő berendezésünk nincs.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#1743) szumoo válasza szumoo (#1742) üzenetére


szumoo
senior tag

Most kaptam az infót, h unokatesóm apósa megtudja csinálni! Csak mostmár találni kéne vhol itt Szegeden olyan helyet, ahol kapok is ilyen iso csatit!

A nyúlon túl?

(#1744) gabx76 válasza szumoo (#1743) üzenetére


gabx76
senior tag

Akár a MediaMarkt-ben is kapsz ilyet. Ha jól emlékszem, Szegeden van MM.

[ Szerkesztve ]

(#1745) szumoo válasza gabx76 (#1744) üzenetére


szumoo
senior tag

Ez remek. Akkor meg is nézem ma! :R

A nyúlon túl?

(#1746) fero02 válasza szumoo (#1742) üzenetére


fero02
veterán

Igen, erre gondoltam. Elképzelhető, h lesz ott is.

Zsugorcső sokkal biztonságosabb és jobb, mint a szigetelő szalag. Én mindent azzal csinálok, még a használaton kívüli vezetéet is azzal vakolom le. Nem egy drága vmi, csak ha veszel a méretekre figyelj. Gyantás cin pedig a forrasztáshoz fog kelleni, ő lesz a "hozam anyag". Ő kicsit drágább, de jó ha van a háznál. Emiatt ne vegyél egy egészet, inkább kérj vkitől kölcsön, nem fog sok kelleni. Mérő berendezés sem feltétlenül szükséges, csak a biztonság kedvéért jobb, ha van.

Az ilyen "unokatesó apósa" hozzáértőkkel pedig jobb vigyázni! :R

[ Szerkesztve ]

(#1747) szumoo válasza fero02 (#1746) üzenetére


szumoo
senior tag

Ismerem ezeket a dolgokat, csak zsugorcsövünk nincs. Azt hittem ez a gyantás cin másfajta, mint a forrasztó ón, mert ilyen van itthon. :B
Após meg szerintem nem probléma, mert mindig szerel vmit. Elég jól ért ezekhez az elektromos dolgokhoz. :K

A nyúlon túl?

(#1748) fero02 válasza szumoo (#1747) üzenetére


fero02
veterán

Pedig az. :DDD

Akkor csak zsugorcsövet és ISO csatlakozót kell venned, aztán hajrá! :K

(#1749) szumoo válasza fero02 (#1748) üzenetére


szumoo
senior tag

Úgy is megyek unokatesómhoz és benézünk az MM-be. Remélem kapunk mindent.
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#1750) szumoo válasza szumoo (#1749) üzenetére


szumoo
senior tag

Volt csatlakozó és vettünk is. Holnap kerül beszerelésre. :C
Majd csak 1 hét múlva tudok képekkel és tapasztalattal szolgálni. Go Velence nyaralni! :))

A nyúlon túl?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.