Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) fero02 válasza szumoo (#1750) üzenetére


fero02
veterán

De tudlak sajnálni... ;] :DDD :R

(#1752) szumoo válasza fero02 (#1751) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem az olasz Velencébe megyünk, hanem a hazaihoz. :)

A nyúlon túl?

(#1753) fero02 válasza szumoo (#1752) üzenetére


fero02
veterán

Akkor is... :)

(#1754) szumoo válasza fero02 (#1753) üzenetére


szumoo
senior tag

Rendicsek :R Majd jön a vélemény a pio-ról. ;)

A nyúlon túl?

(#1755) (jan)


(jan)
őstag

beszereltem a jvc fejet...

nagyon jo eddig nincs vele semmi gond kivéve h nincs rajta vonalkimenet :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1756) fero02 válasza (jan) (#1755) üzenetére


fero02
veterán

Akkor miért nem olyat vettél, amin van? ;] :DDD :C

Amúgy meg ennyi. Nem pénz érte.

(#1757) (jan) válasza fero02 (#1756) üzenetére


(jan)
őstag

egy 0 ával kevesebbért épitek ilyet :D sima ellenállásos osztó :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1758) fero02 válasza (jan) (#1757) üzenetére


fero02
veterán

Ha annak a 0-ának a felét ( :D ) hozzátetted volna az eredeti árhoz, akkor meg nem lenne ilyen gondod! :P ;] :DDD :R

(#1759) (jan) válasza fero02 (#1758) üzenetére


(jan)
őstag

lehet én vagyok a hülye, de ezt nem értem :DDD

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1760) fero02 válasza (jan) (#1759) üzenetére


fero02
veterán

Akkor továbbra is leplezze homály a mondanivalómat. ;) :DDD

(#1761) (jan) válasza fero02 (#1760) üzenetére


(jan)
őstag

ahogy gondolod ... :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1762) gabx76


gabx76
senior tag

Ma nagyon pofára estem:
Épp át akartuk szerelni a vevő kocsijába a fejegységemet, már fejben eldöntöttem, melyik lesz az utód, mikor kiderült, hogy van egy rejtett hibája a készüléknek. :O

Nálam nemigen hallatszott, de a másik rendszeren azonnal kijött, hogy van egy alapzaj, amint 0 fölé visszük a hangerőt. Amolyan sistergés-kattogás féle.
Utána bármennyire tekerem fel, a sistergés ugyanolyan, így persze normál hangerőn nem hallatszik annyira.

A szerelő szerint végfok-hibás, vagy vmi áthúzás lehet. Mindenesetre jövő héten ér csak rá megnézni. (így természetesen nem adom el)
Persze azóta visszatettük és már én is hallom, főleg ha feltolom a treble-t. Idegesít is rettenetesen.

Szóval egyelőre nem lesz jó kis bluetooth-os fejegységem. :(
Aztán, ha kiderül, hogy egy vagyon a javítás, lehet, hogy kivágom a francba (vagyis eladom alkatrésznek) és jöhet a helyére a VDO Dayton.

szerk.: Közben arra is rájöttem, ha a magas hangokat leveszem -4-re, megszűnik a zaj. :F

[ Szerkesztve ]

(#1763) (jan) válasza gabx76 (#1762) üzenetére


(jan)
őstag

vacak a fej ...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1764) gabx76 válasza (jan) (#1763) üzenetére


gabx76
senior tag

Háát erre én is rájöttem, de azért kiváncsi vagyok, mi a konkrét fájdalma nekije...

(#1765) (jan)


(jan)
őstag

én meg időközben 98% -osan elkészültem az autóhifivel ;)

rendszámtáblát kell megcsinálni hogy ne rezegjen meg kitakarítani és jönnek a képek ;)

nagyon jóra sikeredett, a dls hangszórók gyönyörűen szólnak a jbl láda meg nagyon szépen kiadja a mély hangokat ha kell rázza szépe na kasznit, a fejegység egyszerűen és jól kezelhető árához képest remek

de majd irok még részletesen csak most igy mindjárt elalszok

üdv:Jann-Chee

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1766) fero02 válasza (jan) (#1765) üzenetére


fero02
veterán

A fene a dolgodat, h már itt tartasz. ;] :DDD :R

gabx76: Az nem megoldás, h leveszed a Treble-t. Egyébként a zaj minden esetben fenáll (rádió és kazetta vagy cd-nél is)? Lehet csak "egyszerű" árnyékolási probléma van. Azt lenne jó tudni, h a jel, ami a végfokhoz megy az mennyire zajos.

(#1767) gabx76 válasza fero02 (#1766) üzenetére


gabx76
senior tag

Tudom, nem megoldás. A szerelő is azt mondta, hogy a probléma attól még fennáll. (nem is szeretném így hagyni)

Rádiónál és CD-nél is van, viszont nem állandó intenzitású. Néha erősebb, pattog, időnként csak sistereg, olykor alig hallani. (viszont hangerőtől független)
Én nem szedem szét, mert nem értek hozzá, majd jövő héten a szakértő.

[ Szerkesztve ]

(#1768) fero02 válasza gabx76 (#1767) üzenetére


fero02
veterán

Nem hinném, h nagy probléma lenne. Lehet csak vmelyik forrasztás vált el a nyáktól, vagy vmi kis kondi haldoklik.

(#1769) gabx76 válasza fero02 (#1768) üzenetére


gabx76
senior tag

Remélem, igazad lesz.

(#1770) AMD Power


AMD Power
titán

Ebben a tetves mai napban legalább egy jó történt. Beszerelték a fiúk bátyám kocsijába a zene cuccot. Szépen szól. Bár a 16cm Hert-ből sajnos csak egy 13cm JBL lett mert mint kiderült nem jó az ajtóba a 16 cm hangszoró.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1771) (jan) válasza gabx76 (#1767) üzenetére


(jan)
őstag

próbálj meg a be tápra rakni kondit egy 4700 asat egy 100 asat és egy 100n- eset ;)

én is raktam igaz az el van diodával választva és 8000uF ;) hogy amikor teker azt önindító ne kapcsoljon ki a rádió ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1772) gabx76 válasza (jan) (#1771) üzenetére


gabx76
senior tag

Ááá, nincs nekem ilyesmi kéznél, ráadásul ma este utazom és csak vasárnap érek vissza. Hétfőn már szakértő kezek közt lesz a szerkezet.

(#1773) Jim Tonic válasza gabx76 (#1762) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem van egy Pioneer P85BT-m. Elég szépen szólt, amikor úgy döntöttem, hogy berakom a két erősítőm, ha már megvan. Ekkor jött a borzalmas zaj. Gondoltam a végfokok nem jók, csak nem a Pio RCA kimenete a ludas, ha egyszer a saját erősítőjén jó. Új végfokokat vettem, amelyeket nehezebb túlvezérelni. Vettem 2db Z4200-ast. Ezekkel is szar. Úgy néz ki, a Pionak van valami baja. A Basys 3 email után is szarik a fejemre. De totál. Semmi válasz.
Szerviz csak Pesten, én meg soproni vagyok...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1774) gabx76 válasza Jim Tonic (#1773) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem szeretném ha én is íg járnék.
Úgy vagyok vele, ha nem javítható normális összegért, (max. 3-4k HUF), akkor hagyom a fenébe és jöhet az utódja. Ezt meg vigye, aki akarja valami jelképes összegért.

(#1775) AMD Power


AMD Power
titán

Ma lett betolva a bátyám kocsijába a kis 1405 Pana. Levettem az előlapját és tök meleg. Ez gondolom normális nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1776) Bazsee71 válasza Jim Tonic (#1773) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem feltétlenül a fejben keresendő a hiba. Én valószínűbbnek tartom hogy a kábelezésnél lesz vmi gubanc, ott szed össze zajt. Mac erősítőkre meg nem szabad hagyatkozni. ;)

(#1777) Bazsee71 válasza AMD Power (#1775) üzenetére


Bazsee71
őstag

Normális. Ha sokáig járatsz benne egy CD-t majd kiveszed, az is meleg lesz. ;)

(#1778) Bazsee71 válasza gabx76 (#1774) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha csak végfok, vagy kontakt hiba, akkor nem valószínű hogy sokba fog kerülni. Max. a munkadíj.

(#1779) Bazsee71 válasza fero02 (#1756) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sajnos nem megoldás, ilyen cuccal nem lehet szép hangra számítani.

(#1780) (jan) válasza Bazsee71 (#1779) üzenetére


(jan)
őstag

Alap szabály!: mindig először a legolcsóbb és legegyszerűbb alkatrészben kell keresni a hibát ;) :D

tényleg nagyon fontos a jó kábelezés anélkül lehet akármilyen hipiszupi csili vili cuccod b@aszhatod...

ezt tapasztalatból mondom ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1781) AMD Power válasza Bazsee71 (#1777) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor nyugodt vagyok. Ebben a melegben minden illetve mindenkinek melege van. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1782) (jan) válasza AMD Power (#1781) üzenetére


(jan)
őstag

hát én nem hinném hogy végfok ... előerősítő kábel vagy jelforrás lesz de ne legyen igazam :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1783) Jim Tonic válasza Bazsee71 (#1776) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, én évek óta hifit építek, szerintem semmi baj a Mac-kel. A Z4200 kategóriagyőztes.

A tipped nem jó, egy ósdi régi JVC fejegység van nálam kölcsönbe, és dübörög, mint az állat. Zaj nélkül.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1784) Jim Tonic válasza fero02 (#1756) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek olyan gyönyörűen dolgoznak, hogy majdnem minden tartományban elvesztesz valamit a jelből, de főleg a magasabb frekvenciákon borzalmas. A legmagasabb tartományok át sem mennek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1785) fero02 válasza Jim Tonic (#1784) üzenetére


fero02
veterán

Tudom, de egy RCA kimenet hiánya miatt sokan kénytelenek ilyet használni. A felhasználás oka pedig 95%-ban egy sub, amihez nem is kell magas (tehát ez nem lényeg), csillapítása meg annyi amennyi. Legfeljebb jobban lesz tekertetve az erősítő, aztán meg ha vmi elszáll, akkor lehet csodálkozni. :R

Bazsee71: Neked is csak a fentebb leírtakat tudnám mondani. Aki anno (amikor még jóval drágábbak voltak a fejegységek) az RCA-n spórolt és most mégis kellen az most leshet. Vagy vesz egyolyan eszközt vagy cseréli.
Namármost, akinek döbörögtetni kell annak ez is megfelel, aki meg igényes ilyen téren az cserél (vagy a vételkor előrelátó volt és nem sajnált áldozni).

[ Szerkesztve ]

(#1786) fero02 válasza gabx76 (#1774) üzenetére


fero02
veterán

Akkor elsők között jelentkeznék erre a jelképes összegre, ha netalán nem jönne össze. :R

(#1787) (jan) válasza Jim Tonic (#1784) üzenetére


(jan)
őstag

2 ellenállás és ha szükséges még egy csatoló kondenzátor ...

ennyi az egész ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1788) fero02 válasza (jan) (#1787) üzenetére


fero02
veterán

Ezt megosztanád velem is? :R

(#1789) (jan) válasza fero02 (#1788) üzenetére


(jan)
őstag

persze:

egy 15k-s és egy 1k-s ellenálosból feszültségosztót csinálsz, ez az összeállítás a 14,4 voltból 1 et csinál ha minden igaz valamint ezt az erősítőbe egy kondenzátoron keresztül csatolod én 10uF et használtam mert csak a mélyharangra volt szükségem :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1790) (jan) válasza fero02 (#1788) üzenetére


(jan)
őstag

vagy a 2 ellenállás helyett egy potméter is alkalmazható :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1791) Jim Tonic válasza (jan) (#1787) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ellenálláson keresztül már veszteni fogsz a tartományból. Ha ez ennyire egyszerű lenne, nem kerülne a jó Dietz konverter 30-40e forintba.
Fentebb írtad, hogy 1V-ra akarod lehúzni. Azt nagyon keveslem, legalább 3V-ra van szükség a megfelelő dinamikához, ill. ahhoz, hogy ne kelljen akkorát dolgoznia a végfoknak. Ha bírja a végfok, 4-5V még jobb.
A csatoló kondenzátoron mit értesz? Szűrőként alkalmazod? Kondenzátort frekvenciaszűrésre szoktak alkalmazni. De ennél azért vannak jobb megoldások is, pl. egy párszáz forintos tekercs, ha kimondottan a mélyre van szükség.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1792) Artika válasza fero02 (#1715) üzenetére


Artika
aktív tag

Üdv.
Még sehogy se vagyok a meló miatt a kalaptartó leszabatásában, de már nézelődtem.
A farost lemez elég sz@r mert törékeny, ezért valsz 4 es rétegelt lemez lesz a nyerő. (kb 3-5 ezer Ft amiért megcsinálják).
Már csak azt kell megnéznem a kocsin hogyan rakjam be a helyére a hangszórókat elfér-e a mágnes :F
Lassan de biztosan.....

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1793) fero02 válasza Artika (#1792) üzenetére


fero02
veterán

Ácsi ácsi. Neked full egyenes a kalaptartód? Ha ezt tudom, akkor nem ajánlom a farost lemezt. Tolj már róla egy képet pls. :R

(jan): THX. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1794) Artika válasza fero02 (#1793) üzenetére


Artika
aktív tag

Nem full egyenes hanem ablak felől picit mélyül. (Polo Classic) A gond az hogy alatta nagyon kevés a hely vágni nem akarok a vasból. :Y
Van valami lehetőség kiemelni a hangszórót (akár előregyártott hangszóró kiemelő, akár kivágva fából), hogy ne lógjon bele a fémbe a mágnes :F Hol a legolcsóbb :F
Képek itt:[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1795) Nkboy válasza Artika (#1794) üzenetére


Nkboy
senior tag

Létezik előre gyártott hangszóró kiemelő és beépítő keret is. Típusfüggő, de gondolom létezik univerzális típus is.
Egy két link: Link1, Link2, Link3

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1796) AMD Power


AMD Power
titán

Olyan szépen szól a kis 16cm ovál Hert hátul a Toledoban. Előre sajnos lentre az ajtóba csak egy 13cm JBL ment. Abból sokat nem hallok. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1797) (jan) válasza Jim Tonic (#1791) üzenetére


(jan)
őstag

miért veszítenék ? :D szerintem ez badarság ...

csatolo kondenzátorra meg azért van szüksélg mert a kimeneten a fejegység kialakitása miat egyen feszültség van mait nem kéne bejutattin az erősítőbe

a 3-4 volt meg iszonyat sok... 1 volt igy bőven jó többel úgyse bír el a kvad ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1798) Jim Tonic válasza (jan) (#1797) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

csatolo kondenzátorra meg azért van szüksélg mert a kimeneten a fejegység kialakitása miat egyen feszültség van mait nem kéne bejutattin az erősítőbe Szorri, de ennek se füle, se farka.

Szerinted mi a standard pre-out a mai fejegységeken? Elárulom, 3-5V.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1799) gabx76 válasza fero02 (#1786) üzenetére


gabx76
senior tag

OK, mindenképp szólok, mi lesz a sorsa.

(#1800) Artika válasza Nkboy (#1795) üzenetére


Artika
aktív tag

Hétvégén volt egy kis időm:
- kiszabattam a kalaptartót a hangszóróknak a váhatot :DDD
- elkértem apósomtól a dekopírfűrészt és vágtam nem szép de hasznos lyukakat a kalaptartó fém részébe [link]
[link]
- így néz ki most [link]
[link]

És a végkifejlet:[link]

Sokmindent (laikusként, és most csinálta először) máshogy csinálnék:
- a vágásokat lehetett volna szebben, de alulról is teszek rá kárpitot takarásként :DDD
- sajna a hangszórók mágnesét összecsikkantottam a próbák során ugyhogy esztétikai hibás lett :O

És sajnaos nagyon elqrtam akkor valamit amikor beszerelvén nem szólt mélyem és próbálgatás közben (persze balf@szként áram alatt volt) csináltam egy szikrát (zárlatocskát) valahogy ami következtében kiment az autó biztosítéka (ami nem nagy baj) de azóta sincs mély és alapzajos amikor bekapcsolom valamint a cd játszáskor hallom a pörgést-cicergést és a fordulatszám-motorzaj sistergést amikor megy az autó. :O :O :O :O :O :O :O
Kiment az erősítőn valami :F :F
Remélem nem a fejegységet qrtam el :W :W
Valaki segítsen hol rakathatom rendbe :F

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.