Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) tibz03 válasza AMD Power (#1550) üzenetére


tibz03
őstag

108 font elvileg 32 ezer Ft, azt azért drágának nevezném... De 21-ért már csak enyhén drágának. :D De hát kinek mi kell. Szerintem a Blaupunktok nagyon jól szólnak az árukért cserébe.

Egyébként ha már itt tartunk, milyen ovált javasoltok 10k körül? A teljesítmény a legfontosabb, szóval legyen hangos, de szépen is szóljon. (Ilyenek a Blaupunktok is - legalábbis valami ilyesmire gondolok, de hátha van jobb is, azért kérdezem.)

(#1552) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Károsíthatja a fejegységet ha napi rendszereséggel le van róla véve az előlap?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1553) AMD Power válasza tibz03 (#1551) üzenetére


AMD Power
titán

32K-ért igen. De amennyiért én veszem nem az. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1554) Grigorisz válasza Nkboy (#1552) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

annyira nem mint amennyire a kocsi károsodna ha rajtahagynád a magnón az előlapot :)

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1555) Nkboy válasza Grigorisz (#1554) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez így igaz. Egyszer már feltőrték, többször nem szeretném!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1556) tibz03 válasza Nkboy (#1552) üzenetére


tibz03
őstag

Szerintem nem lesz semmi baja, hacsak nem kapkodsz, és törsz le róla valami pöcköt. :D (Saját eset. :DDD )

(#1557) fero02 válasza AMD Power (#1544) üzenetére


fero02
veterán

Ha az elsőket cseréled le, akkor a gyárihoz képést is hallható lesz a különbség. Ha azonban hátra teszel egy szettet, akkor jóval nagyobb különbség lesz hallható, de ha ez után teszed be előre, akkor alig veszel észre különbséget majd. Jobban "nyílni" fog a tér, de összeségében nem lesz döntően nagy különbség. Az ovál lesz a domináns.

Volt egy "ügyfelem", akinek a 2. módon szereltem be a kocsijába a cuccokat és azt mondta csalódott volt, mikor meghalotta, mert szinte alig volt különbség. Mondjuk neki a dübörgés volt a lényeg, tehát ez nem mérvadó a Te szempontodból.
Visszatettem neki előre a gyárit, a hátsókat lekötöttem és megmutattam neki úgy, utána első szetett vissza cseréltem és hátsó nélkül mutattam, majd utána minden a megbeszéltek szerint lett bekötve. Rángatta a szemöldökét rendesen. :D

Én próbáltam neki finoman vázolni az én verziómat, miszerint inkább a hátsó szekcióra áldoztam volna többet előre pedig tettem volna 2 csipogót és csókolom...de nem. Nekem meg ugye full mindegy, nem az én pénzem költi. Ámen. :R

Nkboy: ha csak nem töröd le a pöcköket, akkor nem hinném, h a természetes amortizáción kívül egyéb baja lenne emiatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1558) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Tervezgetek és vásárolgatok össze egy egyszerü kis zenecuccot egy apró kis kocsiba ... úgy lényegében tisztába vagyok az elektronikával meg a hangtechnikával de egy két kérdés felmerült :)

amit terveztem (és így is lessz)

az alany egy 1.2 es opel corsa (3ajtós)

elöre az ajtókba megy ilyen [link]

hátra a csomagtartóba egy egyszerű kis jbl hangszóróval szerelt band pass rendszerű dübögítő

az erősitő egy házi gyártmány ... a sub rész egy 100wattos quad és valamint van benne még egy ilyen hibrid ic [link]

pénz hiány miatt egyenlőre az egész egy discman rol működne valamint szeretném ráhaxoln is rádiós magnó rádio részét is :)

Kérdései ma következők!

mekkora keresztmetszetű kábel kell az ic-nek és a quad kapcsoló üzemű tápegységének (+-50volt max 300watt) egy kábellal szeretném kettőt táplálni ami az akksitol menne a csomagtartóba

milyen biztosíték kell ?

a csomagtartóban honnan érdemes testet húzni az erősítőhöz ?

valamint a jelet milyen kábellal húzzam hátra az erősítőhöz ? ilyen sima beltéren használt kéterű árnyékolt kábellal vagy pedig koax kábel ( [link] lap alja :) )

és hogyan lehetne megoldani azt hogy a rádiós magnóból sima nem erősített jelet nyerjek ki ? esetleg a sima hangszóró kimenetre valami osztos megoldás .. vagy nem tudom

elöre is kösz!

üdv: Jann-Chee.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1559) fero02 válasza (jan) (#1558) üzenetére


fero02
veterán

Én jel-kábelnek Klotz taposásálló mikrofon kábelt szoktam használni. Jó vele dolgozni, és nem sérülékeny.

Ha csak ilyen "kis mezei" erősítőt kell táplálni, akkor sima 220-as kábellel szoktam vinni a tápfeszt. Általában max 2x3.0 mm^2 szoktam alkalmazni, de az esetek többségéban bőven megfelel a 2x2.5 mm^2 is. Ha viszont vmi izmosabb készülék van szóban, akkor ez édes kevés. Én mindkét pólust közvetlenül az aksitól szoktam vinni mert sokkal jobb, ahová új sarukat és vízálló házban lévő biztosítékot szoktam tenni.

Ha nem ilyen First és társai noname fejegységet használsz, akkor tuti van rajta legalább egy pár (sztereo) RCA kimenet az erősítő számára. Azonban ha ez nem felel meg, akkor létezik nagy jel -> kis jel átalakító, amivel a rendes kimenetet tudod kellő nagyságú és használható jellé alakítani.

Azt hiszem minden kérdésedre kaptál választ, remélem kielégítő. :R

Egyébként sokmindennel nem értek egyet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1560) (jan) válasza fero02 (#1559) üzenetére


(jan)
őstag

köszi a gyors választ !

tehát akkor elég a sima 220 kábel mondjuk minta narancssárga fűnyíró hosszabbító ?! ez remek mert van hasonló csak vastagabb 4 erü kábelem amibe ha 2-2 -t összecsavarok akkor jó :) rakok majd föl képet ... rola

biztosíték ok :)

fejegység egy egyszerű sony semmi xtra ha lesz pénzem veszek majd valamilyent csak nem tudom még milyet pio vagy blaupunkt de inkább blau mer a pioba akadna kel a lemezek

jelkábelnek meg rg58 vagy sima kéterű árnyékoltat tudnék használni tőke hiány miatt ! :)

valamint azt a jelátalakítót is inkább én magam építeném csak sajnos rajzot nem találtam még :(

amúgy nyugodtan ird le mivel nem értesz egyett ! mert ha már egyszer csinálok valamit szeretem azt rendesen megcsinálni :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1561) fero02 válasza (jan) (#1560) üzenetére


fero02
veterán

Azért a narancssárga madzagtól jobb minőségő legyen. ;) Vastagság kb olyan legyen.

Jel kábellel sem érdemes sokat figurázni, mert ha sz@r a minősége, árnyékolása ratyi, akkor zajos lesz a jel. Sajnos elég könnyen össze lehet szedni.

Biztosíték nem tudom mekkora kell, annyira nem ismerem a Quad-ot.

Jelátalakító normál fejegységnél nem fog kelleni.

Amit én javaslok:

- felejtsd el ezt a Quados izémizét
- vegyél 20-25k-ért egy fejegységet
- első ajtókba egy 16-os szett
- hátra nagy ovál
- normális minőségű és anyagú kábelek

Ezt ha megcsinálod korrekt zene lesz a kocsidban (tapasztalatból mondom), de ha ez sem elég, akkor a későbbiekben megtoldhatot egy kis zárt rendszerű szubbal. Több nem kell bele, mert szétszakad a kocsid. :D ;)

(#1562) AMD Power válasza fero02 (#1557) üzenetére


AMD Power
titán

Az kemény. Nekem nincs se vájt fülem se semmi extra elvárásom. H.P imádott hangja szóljon szépen legyen benne egy kis mély azt ennyi. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1563) fero02 válasza AMD Power (#1562) üzenetére


fero02
veterán

Az első ajtóba való szettől ne várj sok mélyet. Az ovál viszont tenné a dolgát. ;)

Amúgy milyen kocsiról van szó? :DDD :B

(#1564) Nkboy válasza fero02 (#1561) üzenetére


Nkboy
senior tag

Amikor Én kötöttem be a zenét a kocsiba, jelkábelnek PLC-hez használt vezetéket használtam, ami még a villanyvezetéknél is kisebb keresztmetszetű. Az erősitőhöz meg a villanyszerelők boltjában vettem vezetéket. Mivel, hogy nem értek ezekhez kisujjnyi vastagságut kértem. 20Ft volt métere, nem 300 mint a csili-vili erre-arra sodort szép vezetéknek. Nekem tőkéletesen megfelel, szerintem jól szól. Az erősítőnek meg a biztosíték táblából adtam áramot, mert nem volt kedvem az akksiról való behúzással vesződni. :))

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1565) fero02 válasza Nkboy (#1564) üzenetére


fero02
veterán

Ez egy bizonyos szintig rendben is van, de utána...

Komoly erősítő qrva nagy áramokat fesz fel és ezt a tyúkbél madzagok nem tolerálják sokáig. Gondolom senki nem örülne annak, ha kigyulladna a kocsija ilyen miatt. Ezen a téren érdemesebb túltervezni kicsit.

A PLC-hez használt vezetéket nem ismerem.

Az biztosító tábláról venni az áramot című játék is elég veszélyes tud lenni. Lehet, h a biztosíték lábától elég a vezeték keresztmetszet, na de odáig? :U Gyárilag nem sok vastag kábel megy oda...Tábláról max fejegységnek viszek áramot. Erősítőnek soha.

Persze ez csak én vagyok a saját szubjektív kis véleményeimmel. :R

[ Szerkesztve ]

(#1566) AMD Power válasza fero02 (#1563) üzenetére


AMD Power
titán

Ha a kompresszió mérés és az eredet vizsga is jó lesz akkor egy Renault 19 sedanba lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1567) (jan) válasza fero02 (#1561) üzenetére


(jan)
őstag

a quadnak igen jó hangminősége van úgyhogy nemfikázni :)

veszek fejegységet ha lesz pénzem

az első ajtókba 16 os szett megy mint ahogy linkeltem is ...

nem rakok hátra ovált mert felesleges !

ahoyg tudok normális kábeleket használok csak mondom a lóvé nagy úr ...

a tápkábel meg valahogy igy néz ki ami van ...[link]

msot nézem hogy eza kábel árnyékolva van ilyen alumínium fóliával .. esetleg jelkábelnek nem jó ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1568) fero02 válasza AMD Power (#1566) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Csomagtartóban lesz elég légtér. ;)

Egyszer ültem ilyen kocsiban, atom jó a rugózása. 1-2 mai kocsi elbújhat mellette...fapados sz@rok. :((

(jan):

Igen, szép hangja van (volt a maga idejében :DDD ), de hogyan adsz neki elég tápfeszt? Illetve ha tudsz is, akkor lehet adódnak más gondok is.

Ezt a kábelt nem használnám jelkábelnek (tuti nagy az ellenállása és a csillapítása sem jó sztem). Viszont ha arra gondoltál, h a jel és a táp így szigetelésen belül menjen együtt, akkor gyoran verd ki a fejedből. De ha ennyire nincs pénzed, akkor inkább küldök én Neked, csak kérlek ne kínlódj iylen sz@rokkal.

Ha hátra csak mélyet teszel, akkor szvsz túl sok lesz. Elől a kis magas nagyon kevés lesz, csak döngeni fog az egész kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#1569) Nkboy válasza fero02 (#1565) üzenetére


Nkboy
senior tag

Teljesen egyetértek Veled. Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb amit Én csináltam. De amikor felnyítottam a motorháztetőt, mondom huzok be ujjnyi kábelt, kettőt, ugye B+ B- akkor kérdeztem magmtól de hol? :Y Nem is olyan egyszerű!
Az erősítő nem tudom mennyit fogyaszt, gyárilag 30A -os biztosíték van benne. De szerzek ampermérőt egyszer majd kimérem.
A PLC vezeték meg csak 2 mm2 de lehet hogy kisebb. Fekete szigetelés van rajta, számozott a szigetelés.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1570) fero02 válasza Nkboy (#1569) üzenetére


fero02
veterán

Na igen...új kocsiban annyira én sem szeretek túrkálni. :DDD

És van árnyékolás a PLC kábelen? Mondjuk ha nincs, akkor sem olyan tragikus a szitu, feltéve ha nincsenek egyéb zavaró dolgok a közelében (ablakemelő motor, elektromos antenna).

30A nem kis pálya már, bár nem tudom milyen erősítőnek szolgáltatja a delejt.

[ Szerkesztve ]

(#1571) (jan) válasza fero02 (#1568) üzenetére


(jan)
őstag

a kvadnak most is szép hangja van egy subládához bőven megfelelő !

a tápot egy kapcsoló üzemü táegyséf fogja biztosítani !

olyan meg még véletlen se jut eszembe hogy egy kábelen menjen a táp és a jel azért ennyire nem vagyok hülye sőt tudom hogy uyg érdemes kábelezni hogy két külön oldalon menjen a táp és a jel

hátra csak mélyet teszek de miéárt lenne sok a mély ?? be lehet lőni a szintet ...

jelkábelnek akkor marad a sima beltéri kéterű kábel vagy az rg58 as koax ... szerintetek melyiket ?

Jann-Chee

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1572) fero02 válasza (jan) (#1571) üzenetére


fero02
veterán

Én akkor is azt mondom, h a Quad nem autóba való. :R Ráadásul abban sem vagyok biztos, h az a kapcsolóüzemű táp fogja tudni a feszt biztosítani hosszú távon, de ne legyen igazam. Arról már nem is szólva, h miért akarsz egy kazánt tenni a kocsidba? A tranzisztorok komoly hőt fognak termelni neked. Mondjuk télen jól jöhet, ha párás lesz az ablak. :DDD

Kábelen meg ne görcsölj mondom, adj egy címet és küldök. :R

MOD: ja igen, belövés. Egy pár csipogó és mélyközép sztem nem lesz elég ahhoz, h kiszolgálja a mélyet. Lesz atom sok mély, kevés közép és harsogó magasak. Pláne ha a kiemeléshez is hozzányúlsz, h kompenzáld a hiányt még az életüket is kiolthatod. Tehát kénytelen leszel visszavenni a mélyből. Ebben az esetben kérdem én, h mi értelme egy böhöm nagy tranzisztoros kazánt beépíteni, miért nem inkább egy kissebb teljesítményű IC-s végfokot, ami bónuszként nem fűt és kevesebb árammal is beérheti. :R

[ Szerkesztve ]

(#1573) Nkboy válasza fero02 (#1570) üzenetére


Nkboy
senior tag

Megmondom Neked őszintén fogalmam sincs árnyékolt-e. Azt sem tudom miből lehet azt megállapítani. Semmilyen zajt nem hallok (elektromos ablak van).Generátorzajt sem hallok.
Az erősítő Vortex vx2200 típusú. 2×200W vagy 1×400W hídba kötve. Kb 8 éves akkor került 45900 Ft-ba.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1574) (jan) válasza fero02 (#1572) üzenetére


(jan)
őstag

2x50 volt jolesz neki tehát azon ne aggódj remekül fog működni

köszi a nagylelkűséget ...

na most nem tudom mit nem értesz .. lesz elöl aza hangszóró ugye csipogó mélyközép ahhoz belövöm a mélyet pont annyit amennyi kell és meg lesz a harmónia ... rosszul értelmezed a helyzetet.. ne ma mélyhez lesz igazítva hanem a mély lesz igazítva ...

rakjak bele icéset ... igen elég ramaty a hangminősége ugyan úgy fűt és annak is kell tápegység ... tehát ott vagyok megint a hol a part szakad nem beszélve arról hogy azt meg kell építeni ez meg egyben van csak ki kell fizetni és működik is :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1575) fero02 válasza (jan) (#1574) üzenetére


fero02
veterán

Végig értettelek. ;)

És mennyit fogsz fizetni a végfokért + a tápért? Csakmert pár ezresért lehet kapni monolit TDA-s végfokot, ami direkt ilyen célra van kitatláva. Csak jel és táp kell neki (meg azt hiszem borda is) és lehet hajtani. Mélye természetesen nem lesz soha olyan, mint egy tranyósé, de ha nem vagy audofil vájtfülű, akkor nem veszel észre különbséget. És igenis kevesebb hőt termel, hisz ez az integrálás egyik lényege.

Nkboy: ilyen cucchoz még nem volt szerencsém. A kínai csodák elnyomják... :(

[ Szerkesztve ]

(#1576) (jan) válasza fero02 (#1575) üzenetére


(jan)
őstag

naja értelek ...

csak tudod mi a baj, 12 voltról jó ha 10 wattot lehet kicsikarni szinuszba

az pedig semmi, ha akarod kiszámolom neked pontosan

5 ezer forint a komplett erősítő bedobolva elég profi módon

a táp meg 4 ezer tehát szerintem megéri oké lehet kevesebb hőt termel meg tényleg jol szolnak árukhoz képest de a tápot nem lehet kivonni a képletből feltéve ha recsegést akarok hallgatni

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1577) AMD Power válasza fero02 (#1568) üzenetére


AMD Power
titán

Ha megvan az ajtóban a "hely" és csak a magnót meg az első hangfalakat kell majd belerakatni az kb milyen árban lesz?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1578) fero02 válasza (jan) (#1576) üzenetére


fero02
veterán

Renben, értelek én. :)

De ha már megvan az 50 V, akkor ezt azért ne hagyd figyelmen kívül. Minimális alkatrész mennyiség, egyszerű kapcsolás, teszel rá egy darab alu bordát és lehet tekerni neki. Ráadásul bónuszként a barkács szellem is veled lehet egy ideig. :DDD :R

AMD Power: Ha minden megvan és tényleg csak össze kell rakni, akkor én ingyen is beszerelném Neked, nemsokból tart. Amúgy nem tudom ki milyen árakkal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#1579) (jan) válasza fero02 (#1578) üzenetére


(jan)
őstag

hogyha nem lenne ez a fullra kész kvados dolog biztos ilyen hibrid icés dolgot csinálnék

habáááár:
-nem kitet
-nem tda-val hanem mondjuk lm icével

itt van pár kép a szóban forgó erősítőről [link]
most mond hogy nem ér meg 5 ezer forintot !?

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1580) fero02 válasza (jan) (#1579) üzenetére


fero02
veterán

TDA, LM szinte egy kutya. Pro és kontra legalább annyi előnye van a másikkal szemben, mint hátránya.

Az álláspontom nem változott :DDD , Quad nem kocsiba való. Elég rinyás erősítők voltak, többször átdolgozásra kerültek, mindig cserélgettek vmit bennük. De amitől sokaknak elment a kedve az az, h ha elszállt benne egy tranyó, akkor rohadt nehéz volt egy értelmes párt találni helyettük.
Na nem tépem tovább a számat, úgy látom ezt már eldöntötted magadban. :)

Ennek ellenére sok sikert a barkácsoláshoz, majd csinálj képeket. :R

(#1581) (jan) válasza fero02 (#1580) üzenetére


(jan)
őstag

ezzel én is tisztában vagyok ... de lm icém már dolgozik itt a szobában és megvagyok vele elégedve

2 éve stabilan működik az a kvad tehát nem félek h gond lesz vele .. egy biztos hogy atom nagyot fog szólni :) mondjuk az igaz hogy nem kocsiba való de le...om :)

köszi a segítséget képeket majd közlök akkor

de még mindig nem tudom melyik kábelt használjam inkább :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1582) fero02 válasza (jan) (#1581) üzenetére


fero02
veterán

És mit fog hajtani? :U

Kábel témát pedig azt hittem, h megbeszéltük már.

(#1583) Grigorisz válasza fero02 (#1572) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Végülis azt kell mondjam nem kivitelezhetetlen a quad-os hifi kell egy rakat elszántság (jan-nak jelezvén: sok pénz is) de megépíthető. Én pl az oválokhoz nem ragaszkodnék foggal körömmel. a zene nálam jófajta elsőszett és egy láda csak erősítőről. de jelenleg épül a projektem amivel a ládát ki tudom váltani, és csak az épülő kalaptartóba rakott mélynyomókkal (2-4??) adni mélyet lévén egy Wagon R+-ban nem nagy a csomitartó. egy ovál pedig nem lesz képes rendes mélyet adni.
A hőleadás sem iszonyat probléma találkoztam már normál üzem közben égető IC-ssel is.
Okosan kell méretezni a távtartókat és nem fából csinálni őket.

a belövéses probléma pedig pont az első szóban van benne. be kell lőni hallgatni kell a kedvelt zenékkel és addig csavargatni amíg olyat kap amilyet akar.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1584) fero02 válasza Grigorisz (#1583) üzenetére


fero02
veterán

Láthatod magad is, h (jan) koléga mennyire Quad párti. :D

Suzukival a kis csomagtartón kívül más problémák is vannak. Ha jól emlékszem elől csak (régebbi swiftekben) 2 db 10 cm-es (vagy 13-as :F ) hangszóró van a műszerfal aljában. Márpedig azzal sokra nem megy az ember. Hiába cseréli ki, a 10 cm az csak 10 cm. Hátsó ajtóban sincs helye, csak a kalaptartó melletti kis műanyag idomban van elrejtve egy kis ovál.
Egy régi swift csomagtartóban az ovál jól érzi magát légtér szempontjából, nem tudom, h a wagonr-nek mennyivel kisebb.
Építeni kell, nincs mese. :D

Na most annyira elkapott engem is a gépszíj, h vmit tenni kéne a kocsiba...fene vigye el.
Adott a kazis Kenwood, egy Audi 80-as jó nagy csomagtérrel és nincs semmi pénzem. :DDD
Várom a tippeket, ötleteket! :R :D

[ Szerkesztve ]

(#1585) AMD Power válasza fero02 (#1578) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a kedvességed de egyenlőre még nem aktuális a dolog.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1586) fero02 válasza AMD Power (#1585) üzenetére


fero02
veterán

Csak mondtam...majd szólsz, ha esetleg... ;)

(#1587) AMD Power válasza fero02 (#1586) üzenetére


AMD Power
titán

Az a baj ,hogy nem tudom még ,hogy mennyi pénzem marad vásárlás után. Ezeken a régi verdákon elég sok mindent ki kell cserélni + az átíratás meg a többi. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1588) fero02 válasza AMD Power (#1587) üzenetére


fero02
veterán

Ne is mondd. Most számoltam utána, h 41k fogja bánni az átírást + az új forgalmi és törzskönyv ugye, a negyed éves biztosításom 22k. És akkor a 18.5k-s eredetiségvizsgáról nem is ejtek egy szót sem.

Verjem bele, csak ennyit tudok mondani. Piszkos szemét kizsákmányoló mocskos banda, fel kellene gyújtani az összes vöröset odafennt. :((( :W Sz@rjanak szögesdrótot.

Nesze neked indulj el fiatalon. Hát persze mikor már egy öreg kocsira is a beled lógatod ki a munkával, h ki tudd fizetni. Ezek után meg vegyél házat. Fakk.

[ Szerkesztve ]

(#1589) (jan) válasza fero02 (#1584) üzenetére


(jan)
őstag

Láthatod magad is, h (jan) kolléga mennyire Quad párti. :D

A jan kolléga nem quad párti ..

valamint nem is kell sok pénz!

lényeg utálok sz@rakodni és költséghatékonységra törekszem!

sok pénz nem kell mert egyben bejáratva minden csatival veszem az erőlködőt <- olcsó és sz@rakodás mentes

ovál mint hangszóró annyira nem szimpatikus nekem.

amúgy a quad egy 6-od rendő 25 centis jbl mély sugárzóval szerelt ládikót fog hajtani ami jelenleg a szobámban rezgeti a nyílászárók üveg részét :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1590) Grigorisz válasza fero02 (#1584) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

nyugi...nem parázok én építeni :) a wagányR-ben 4 db 10 cm-es hangszórónak van hely gyárilag.. kettő műszerfal és kettő hátul fent....na ezek mind repültek már és beépítés alatt van egy háromutas komponensszett az ajtóba és a műszerfal gyári helyére. erősítőnek bekábelezve 3*60 A biztosíték az elosztóval egybeépítve a láda erősítője bent vezetőülés alatt a szetté a "mitfárer" :) alatt lesz.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1591) fero02 válasza Grigorisz (#1590) üzenetére


fero02
veterán

Akkor csak jól rémlet, h a gyári szutykok valóban szutykok. :DDD

Majd képeket tehetnél fel. :R Milyen cuccokat fogsz beépíteni?

(jan): "egy 6-od rendő 25 centis jbl mély sugárzóval szerelt ládikót fog hajtani" Ismét nem beszólni akarok, de minek? Olyan kiemelések lesznek, mint állat. Vagy dB versenyre akarsz menni? Abba kis kocsiba egy zárt ládánál szebb mélyet semmi nem tud ani. Meg amúgy sem. :R

Egyébként jól értem, h a Skodából a komplett mindenséget fogod megvenni és beépíteni a sajátodba? :U

[ Szerkesztve ]

(#1592) Grigorisz válasza fero02 (#1591) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Szutyoknak nem szutyok mert az enyémben spec DLS-ek voltak gyárilag, de jóval karcsúbbat szólt mint a mostani Fusion Encounter szettem. Emellett eddig kisérleteztem egy MTX Roadthunder 38-as mélynyomóval sajátkezüleg épített ládával és egy Pioneer Pandbass ládával de mindkettővel a helyhiány a legnagyobb baj. ezért akarok ilyen kalaptartómélyládát építeni. bár lehet, hogy kicseszek a világgal mert van otthon egy FEW-12 mélynyomóm is Fusion-éktót tehát lehet csinálok neki egy 25-30 liter környéki zárt ládát aztán az lesz a mélyszekciófelelős :D

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1593) (jan) válasza fero02 (#1591) üzenetére


(jan)
őstag

igen az biztos hogy egy zárt láda szólna a legszebben de sajnos ilyen van, ezt teszem bele :)

a skodábol csak az erősítő lesz ...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1594) (jan)


(jan)
őstag

felmerült még egy kérdés !

a csomagtartóban lévő erősítőnek ugye kell táp hogy működjön ... na de ezt valahogy ki be kapcsolgatni kell, hogy célszerű megoldani ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1595) tibz03 válasza (jan) (#1594) üzenetére


tibz03
őstag

Az akksiból kapja az áramot, közvetlenül rá kell kötni plusz leföldelni (annyira nem értek hozzá :B ). Megoldható, hogy legyen egy kapcsoló beiktatva, vagy rá lehet kötni a fejegységre, hogy azzal együtt bekapcsoljon az erősítő is.

(#1596) Grigorisz válasza tibz03 (#1595) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

igy is lenne, ha nem egy quad-ot akarna beépíteni :)

jan: sztem az erősítő powergombja helyett iktass be egy relét a pozitívját kösd egyenlőre a gyújtásra (azért nem csak egy pozitívszálba kötött kapcsolóra mert bekapcsolva felejted és szívsz, hogy nem indul a vas reggel) majd ha már lesz fejegységed akkor kösd át a remote szálra.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1597) tibz03 válasza Grigorisz (#1596) üzenetére


tibz03
őstag

Ja, ok... :DDD

(#1598) fero02 válasza (jan) (#1594) üzenetére


fero02
veterán

2 lehetőség van:

- Azon a kábelen, amelyiken viszed a 12-ob beiktatsz egy 2 áramkörös! kapcsolót és azzal ki-be kapcsolgatod kedved szerint

- A magóból kijövő kábelrengetegben van egy olyan szál, h Remote. Ez + 12 V-ot ad ki amikor bekapcsolod a rádiót. Ha gyári erősítőd lenne, akkor ezt kellene kötnöd az erősítőre és ezzel kapcsolgatná magát. De mivel Neked ilyened nincs, ezért kellene egy relét beiktatni a rendszerbe, ami ha ezen a szálon (Remote) megkapja a jelet (+12 V-ot) akkor az aksitól jövő 12 V-ot kapcsolja az erősítőnek.

Grigorisz: sztem a zárt ládával jobban járnál, dehát ismerem azt az érzést is, mikor az ember építeni akar. Hajrá! :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#1599) Grigorisz válasza fero02 (#1598) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

a zárt ládát is építeni kell :D a ládával a helyhiány a problémám de ha egy magas a csomitartó oldalába beszabott ládát építek akkor annyit nem foglal. ezért is gondolkodok zártban..kevesebb liter - kisebb doboz

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1600) fero02 válasza Grigorisz (#1599) üzenetére


fero02
veterán

És mi lenne ha az egész csomagtartót beépítenéd? :DDD Akkor nem lenne vita.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.