Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) trassher válasza Moddingfan (#50) üzenetére


trassher
addikt

A plexi olcsó nagyon mert veszel egy táblát 3-4 ezer forintért aztán méretre vágatog még 2 ezerért. A drága a jó öreg Dynamat rezgéscsillapító anyag amiből kell vagy 4 lap és darabja 10K felett van. :(

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#52) Moddingfan válasza trassher (#51) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Felénk (Pécs) nagyon húzós a plexi. Egy ajtónyi méret 8mm vastagon 60K. Vékonyabb gondolom olcsóbb, csak hol lehet kapni (pláne a Te általad írt áron) és mivel lehet vágni?

Mod: tudsz esetleg valami jó, olcsó, házilag kivitelezhető (sufni tuning rulez :D) rezgéscsillapítást?

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#53) trassher válasza Moddingfan (#52) üzenetére


trassher
addikt

Vágni elég húzós és nem tudom mivel csinálják. Én amikor vettem a gépem oldalához 50X50-es darabot (nehogy mán kevés legyen) az volt 1500 Ft. Hát tudom ajánlani a bitumenlapot. Ahogy olvastam az elég jól fogja a rezgést meg a zajt.

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#54) Moddingfan válasza trassher (#53) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nagyon olcsó volt. Leírnád, hogy milyen a cuccod, esetleg fotó is jöhet, ha van. Érdekelne ez a plexis megoldás.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#55) Gismo válasza Moddingfan (#48) üzenetére


Gismo
addikt

Naja! De a láda is megoldott volt és az oválok is!

(#56) Moddingfan válasza Gismo (#55) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A láda? :Y Hova fért be?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#57) nat válasza Moddingfan (#52) üzenetére


nat
senior tag

Nem vágni ,hanem fürészelni köl.

(#58) trassher válasza Moddingfan (#54) üzenetére


trassher
addikt

Hát képem az nincs mivel 15 éves vagyok és most épp egy Corrado vásárlását készítem elő mert fél év múlva kezdem a KRESZ-t. A cucc elég egyszerű: a lapot döntve berakor a csomiba, kb. úgy hogy az alsó vége ne zárja le az egész részt. A felső része pedig az üléssor tetejét éppen érintse. Ezek után vágatsz annyi jukat ahány nyomót akarsz berakni. A jukak környékét Dynamat-tal kezeled és berakod a nyomókat. Utána mehet alá vagy 2 db neon cső aztán reped alattad az aszfalt.

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#59) Moddingfan válasza nat (#57) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Dekopír fűrésszel, vagy mivel?

trassher: WOW, nem hangzik rosszul.

u.i.: Jön a jó idő, de vele együtt egy problem is, bár lehet, hogy ez csak negem zavar. Én nagyon hangosan hallgatom a zenét, mert úgy szeretem, mindig is úgy szerettem, csak van ezzel egy kis bibi. Ha lehúzott ablakkal megyek (és hát ugye jön a meleg), akkor nagyon kihallatszik a zene és sokan odakapják a fejüket. Ez már önmagában is zavar, de sokan olyannak skatujáznak be ez alapján (ráadásul még hobbyszinten testépítek is), amilyen nagyon nem vagyok és ez már bánt is :(. Ti nem éreztétek ezt még soha? Kimondom őszintén: agyatlan, exibicionista seggfejnek gondolnak, legalábbis a tekintetük alapján, pedig ha valami csoda folytán nem lehetne hallani a zenét, akkor az nagyon jó lenne :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#60) Gismo válasza Moddingfan (#56) üzenetére


Gismo
addikt

34-es hsz-ben ott a link! a képek mindent elárulnak!

(#61) Moddingfan válasza Gismo (#60) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Elismerésem, nagyon cool :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#62) Gismo válasza Moddingfan (#59) üzenetére


Gismo
addikt

Ne törődj, azzal, hogy mások mit gondolnak! Neked csak az számítson, hogy élvezed a zenét és a vezetés élményét! az oda nézők többségét irígység és 1 olyan de jó lenne már nekem is 1 ien érzés tölti el, mintahogy engem is!

(#63) Gismo válasza Moddingfan (#61) üzenetére


Gismo
addikt

Köszi! :B Volt vele meló rendesen! és végülis a kocsi bontóban végezte kb 5-6 hónapi használat (gyors széthajtás) után!

(#64) Moddingfan válasza Gismo (#63) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Szegény :(

Anno én is finoman odapillogtam (elismerően), ha ilyet hallottam és én is nagyon sokáig vágytam rá, hogy nekem is legyen ilyenem. Egyik nagy álmom vált vele valóra, ha valaki szereti a zenét és a vezetést, akkor ezzel nagyon sok örömet szerezhet magának :) (csak az áruk nagyon magas, nekem is apránként jött össze, nagyon lassan)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#65) Gismo válasza Moddingfan (#64) üzenetére


Gismo
addikt

Énis csak a hifi miatt sajnálom, hogy bontóba ment a kis egérkamiaon, mert most a hifi lassan 3/4 éve polcon várakozik a következő autóra! 1ébként meg hálistennek mexabadultunk a kocsitól, mert rengeteg gond volt vele! kb 35 liter benzinnel ápolta le az alatta elhelyezkedő aszfaltot 2 részletben, aztán állandó gyújtás és kipufogó problémák...
Az autó meglététől a hifi egész gyorsan meglett hálistennek! (csak a szerencsén múlott)

(#66) Moddingfan válasza Gismo (#65) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Van már következő autó jelöltje a hifinek? Kár lenne érte :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#67) Gismo válasza Moddingfan (#66) üzenetére


Gismo
addikt

Jelölt van, de jelenleg pénzmag gyűjtés folyik! F Astra Bertone kabrió vagy keménytetős lépcsőshátú Astra lesz a következő!

(#68) Moddingfan válasza Gismo (#67) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A lépcsőshátúban valami Istenül szólhatna, nagy csomagtér, tágas belő tér, szép, tiszta hangzás lenne. Sok sikert hozzá, remélem, ha sikerül az akció, akkor képekkel is illusztrálni fogod :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#69) golyani válasza x5000 (#41) üzenetére


golyani
addikt

miért kéne a 4RCA kimenet?

én ismostanában karok 206-osba, nekem egy srác ezeket ajánlotta még karácsonykor:
pana 5301 fejes
Impulse comp 6.5 szett
Fusion FEW10 + láda
Solid MS40 erősítő
kábelek
két eslő ajtóba hangszigetelés
ez mind olyan 130k-ba szereléssel.

(#70) Coyot válasza golyani (#69) üzenetére


Coyot
őstag

több erősítőnek nyilván


mod.: a solid audio termékekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

[Szerkesztve]

Má' nem

(#71) Gismo válasza Moddingfan (#68) üzenetére


Gismo
addikt

Persze! Fogom! Fentlesz a www.carstyling.hu-n!

(#72) Gismo válasza golyani (#69) üzenetére


Gismo
addikt

1 erősítőhöz kell 2db (1pár) RCA kimenet! Namost a Ládát erősítőről KELL hajtani! Aztán az Oválokat is erősítőről kell hajtani! és az első szettet sem árt! Akkor ez minimum 2db erősítő! 1db 4 csatornás a szett és az ovál hajtására és 1db brutál 2 csatornás hídban a láda hajtására!

(#73) Gismo válasza golyani (#69) üzenetére


Gismo
addikt

Én aszondom, hogy inkább a JBL és DLS márkák körül nézelődj, ami a hangkeltő eszközöket és erősítőket illeti!
Pana fejet nemtoom milyen! De általánosságban elmondható, hogy a Panasonic cuccok elég jók!

(#74) Moddingfan válasza Gismo (#72) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nekem az erölködőm hajtja meg az elülső komponenses szettet és hidalva van 2 csatorna a 4-ből a ládára. A hátsó oválokat a fejegység hajtja meg, de mivel mélyet nem engedek rájuk (ezt teljes egészében a ládára bízom) így ezzel a megoldással is nagyon szépen szól. Még egy erősítő már sok lenne, annyira nem vagyok fanatikus ;)

golyani: az erősítő és a fejegység a rendszer lelke, azokon ne spóroljál, mert később nagyon megbánhatod. A többi cucc később cserélhető, ha nem vagy vele megelégedve.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#75) Gismo válasza Moddingfan (#74) üzenetére


Gismo
addikt

Így is lehet! De nekünk pl azt ajánlották, hogy oválok helyett inkább a szettet hajtsuk fejről, mégha nemengedünk rá mélyet is, mert az oválok jobban megterhelik a gyenge fej gyenge végfokát! De ha megy és tisztán szól akkor OK!

(#76) Moddingfan válasza golyani (#69) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Fejegységet megnéztem, nagyon szép és jónak is tűnik. Panasonic-cal nem lehet melléfogni, mindenben jó minőséget garantál.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#77) Gismo válasza Moddingfan (#76) üzenetére


Gismo
addikt

Hát igen, de ne kinézet alapján döntsünk!
Bár általánosságban igaz, hogy a Pana cuccok jók!

(#78) Moddingfan válasza Gismo (#75) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Azért van a kompones az erősítőtől hajtva, hogy ne menjen rá egy csepp mély se, mert akkor torzíthat. A fejegység elég szépen elviszi a két ovált, mivel azokra se megy egy csep mély se. A fejegységen a basszus jelenleg -2, az erősítőn a BassBosst kb. az 1/3.-áig van feltekreve, de valami eszméletlenül dübörög, mind e mellet a komponens és az oválok összhangja nagyon szép ''színtpadot'' alkot, nem nyomja el a mély a hangzást, minden hang tisztán, elkülönülten hallható, mégis egységes egészet alkot. Mázlim volt, jól összejött.

Gismo: éreztem, hogy bele fog valaki kötni a design dícséretembe, de hogy pont Te ;] :DDD Azt csak mellékesen írtam, a lényeg a hangzás, a konfigurálhatóság és pontos olvasás, értem ez alatt, hogy ne ugorjon meg a lemez minden csatornafedőnél. De akkor is, ha már jó, akkor legyen szép is :D

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#79) Gismo válasza Moddingfan (#78) üzenetére


Gismo
addikt

Hmm! Akkor jó!
Pontosan milyen komponensekből is épül fel a hifid?

(#80) Gismo válasza Moddingfan (#78) üzenetére


Gismo
addikt

Csak az idetévedő autóhifiben kevésbé járatos fórumozók kedvéért említettem meg!

(#81) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

A fejegység egy régebbi, akkor nagyon jónak számító Kenwood kdcM4524[link], nekem megteszi, elöl egy komponenses, nagyon korrekt Philips (melynek a tányér helyén most egy Hertz van, mert az új autóba sajnos nem fért bele a Philips), hátul két 22cm-es, 220w-os, 4 utas Kenwood ovál hangszóró, 4X125W-os Impact erősítő és végül egy 30cm-es, teljesen zárt Dragster láda. Ennyi lenne, mindez egy Swift-ben. Attól féltem, hogy doboz hangja lesz, de nagyon kellemesen csalódtam. Ahol beszerelték ott is mondták, hogy nem gondolták volna, hogy szépen fog szólni, de nagyon meglepődtek, mert tényleg jó lett.

Gismo: tudom, csak vicceltem, nincs harag ;)

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#82) nagash válasza trassher (#58) üzenetére


nagash
senior tag

Akkor még ráérsz azzal a Corrado-val, hidd el nekem ;)
[link]
Én 23 vagyok és tudom mit beszélek... :DDD

Knoblauch macht einsam.

(#83) Jim Tonic válasza golyani (#69) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pl. nekem 4x250 hajtja a szateliteket, és 2x250 hídban hajtja a mélyládát. Így tudom szabályozni az eloszlást. Igazából 5 RCA lenne nekem ideális, mert most is osztanom kell.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#84) Jim Tonic válasza Gismo (#75) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Fejről szerintem semmit sem szabad hajtani, elcseszed az egészet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#85) bundaas válasza Gismo (#47) üzenetére

nem odaillő darab,rontja a stereo hagképet

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#86) bundaas

Igy a topicot végigolvasva el lehet mondani sok emberről,hogy nem látott(hallott) igazi autohifi rendszert. :DD

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#87) Moddingfan válasza bundaas (#86) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Miért, milyen egy ''igazi'' autóhifi rendszer? Nem kötekedés, komolyan kérdezem, kíváncsi vagyok, láttam-e már ilyet. Az enyém Neked biztos nem nagy szám, de én ennek is nagyon örülök és hálás vagyok, hogy ennyi megadatott.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#88) Agyzuzo válasza Moddingfan (#87) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem pl. ő annak számít: [link]. ;)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#89) Moddingfan válasza Agyzuzo (#88) üzenetére


Moddingfan
senior tag

3 utas komponenses szett :Y Nem kispálya. Ára is gyenge lehet :D

u.i.: Nem gondoltam volna, hogy ebben a topicban is összefutok egy gyúróssal :D Hiába, kicsi a világ :D

u.u.i.: El tudnád küldeni annak az Avonos krémnek a nevét, amíről beszéltünk az egri edzés után? Köszi :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#90) Jim Tonic válasza bundaas (#86) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minden ilyen topikban bele lehet futni hozzád hasonló nagyarcú emberekbe, akik előadják a frankót, és olyan rendszerekről beszélnek, amik baromira nem közelítik meg azt, amit például a topiknyitó is elvár.
Légy szíves, meséld el, milyen 2 milliós cucc van az autódban, hadd tanuljunk tőled, ó Mester! :R

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#91) _Volkovy_ válasza bundaas (#86) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

beképzeltség forever

(#92) trassher válasza _Volkovy_ (#91) üzenetére


trassher
addikt

Újra találkozunk?

Redmi Note 7

(#93) Gismo válasza _Volkovy_ (#91) üzenetére


Gismo
addikt

Ahogy mondod!

(#94) Sianis


Sianis
addikt

[link]

Sziasztok! Egy ilyen kis szépséget kinéztem magamnak. Tudása nekem teljesen jó, az lenne inkább a kérdés, hogy hangzásvilága vajon milyen? Tehát egy gyári cd minőségét hallani fogom egy komolyabb mp3-hoz mérve is?

(#95) bundaas

Én csak az oválon akadtam fel.Minek az ovál a mélyláda mellé.Kevés a mély,vagy talán nem elég hangos a szett elől magas és közép tartományban,vagy 4.1 rendszert akarsz építeni?

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#96) bundaas válasza _Volkovy_ (#91) üzenetére

Már bocs,de a beképzeltség szerintem nem itt kezdődik

[Szerkesztve]

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#97) Sianis válasza Sianis (#94) üzenetére


Sianis
addikt

Valaki erre esetleg?

(#98) Moddingfan válasza Sianis (#94) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Szia!

Tudod ez nagyon sok dologtól függ, függ az autó akkusztikájától, a hangszóróktól, az elhelyezésüktől, stb. Nehéz lenne kielégítő választ adni, de szerintem a gyári az gyári, és ezzel talán némileg válaszoltam is a kérdésedre. Egyébként nagyon jó kis fejegységet néztél ki magadnak, mindent tud, ami tudnia kell, mindeféle marketinges csiri-viri cuccoktól mentesen. Azt hiszem erre szokták azt mondani, hogy: egyszerű, de nagyszerű :) Számomra ez a lényeg, ha számodra is, akkor futás megvenni :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#99) Moddingfan válasza bundaas (#95) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Minek? Már megbocsáss, de akkor még Te se láttál/hallottál ''normális'' rendszert :( Hallotad már a különbséget, ha csak elől van hangszóró, vagy ha elől ill. hátul is van? Kérdésedből ítélve még nem, szóval addig nem kell itt leszólni azokat, akinek nincs milliós rendszere. Ha Neked van, akkor örülj, ha nincs (de ha van, akkor se, sőt), akkor meg légy oly kedves és ne fikázd le másokét, mert sokaknak csak kisebb rendszerekre futja, de ők ezekkel is nagyon boldogok és talán ezért is keményen megdolgoztak és gyűjtögettek.Nekem évekbe tellet, míg összehoztam, gondolhatod, mennyire megbecsülöm. Nem akarok vitázni, csak nem akarom, hogy a hsz-ed miatt sokan -köztük én is- kevésnek érezzük magunkat, mert nincs több milliós Rockford Fosgate rendszerünk. Nincs harag, de ezt úgy éreztem le kell írnom, nem csak a magam, de a többség nevében is :U

u.i.: Egyébként a hátsó ovál messze nem a mély miatt fontos. Gondolod, hogy láda mellett -ha engednénk is rá olyan tartományt- hallani lehetne bármit a mélyéből? Megsúgom a választ: nemigen. Azért jó, ha van, mert úgy az egész belső térben létrejön a ''színpad'', nem csak elől, így azok is tudják élvezni a zenét, akik esetleg hátul ülnek, mellesleg elől is sokkal teltebb egészet kapunk hangzás terén. Bár lehet, hogy ez csak az én meglátásom :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#100) bundaas válasza Moddingfan (#99) üzenetére

Én leszólni? Hol? Bocsánatot kérek attól akinek leszóltam a rendszerét!
Igen hallottam már,hogy hogy szól hátul az ovál és mikor megemlítettem egy szakértőnek érdekesen nézett rám.De ha belegondolsz,miért nincs hátul ovál a versenyeken indukó autóhifiseknek. :F Ezt egy olyan ember mondta nekem aki bajnoságokra épít autókat. Nekem se az égból pottyant a rendszer,én is megdolgoztam érte,és hallottam már 500k értékű rendszert szólni.Részemről sincs harag. :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.