Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Octi válasza Crow (#799) üzenetére


Octi
aktív tag

Én a Panasonicot választanám.

Bár hozzá teszem, én nagyon elfogult vagyok :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#802) _Gomba_ válasza Crow (#799) üzenetére


_Gomba_
tag

Sztem Sony felejtős, Pio már jobb választás de sztem Alpine. :DDD

(#803) pweisz válasza hzcs (#798) üzenetére


pweisz
senior tag

Indításnál az én Alpineom is kikapcsol, viszont emlékeimszerint az mp3 -at onnan folytatja ahol abba maradt. Szerintem a kikapcsolás normális, szerintem ilyenkor leveszi a fogyasztókról az áramot az autó.

(#804) Kowa válasza hzcs (#798) üzenetére


Kowa
tag

Nem azért halgat el a rádiód mert érzékeny a tápja hanem azért mert gyenge az akksid. Vegyél egy komolyabb darabot és nem fog inditásnál elhallgatni.

(#805) Kowa válasza Octi (#793) üzenetére


Kowa
tag

Milyen kocsiba van ez épitve?

(#806) Kowa válasza Gabbana (#797) üzenetére


Kowa
tag

Hát egy normális elsö szett sokat dobna a rendszereden +egy mélyláda . Ha megvalósitod ezt az összeállitást kalaptartóból dobd ki azt az ovált ugyse fogsz belöle semmit se hallani ha megvalositod az elsö szett+mélyláda felállást csak a hátul üllöknek lesz jobb ha benthagyod. Egy külsö erösitö meg tényleg dobna a rendszereden . Sajna autohifi ilyen hallgatozni probálgatni kell ha lehetőség van rá utána megvenni.

(#807) pweisz


pweisz
senior tag

Milyen koaxiális hangszoróban érdemes gondolkodni ha a gyári Clariont akarnám lecserélni az autóban. Alpine fejegység van az autóban, mondjuk egy Alpine SPR-17LP hozna vajon pluszt? Vagy INFINITY REF 6502i, Phase Evolution CX 6.5, Polk Audio DB 675? Egyáltalán mit lehet ezekről a márkákról tudni milyen minőséget képviselnek? Vagy érdemes komolyabb kategoriában gondolkodni egy olcsó fejegységhez(Alpine CDE-9848RB) Focal esetleg?
Nem sürgős a dolog, várom az ötleteket.

(#808) hzcs válasza pweisz (#803) üzenetére


hzcs
senior tag

Ugyanilyen kocsinál és ugyanennél az évjáratnál az összes ismerős tulaj kocsija nem kapcsolja ki, még a gyárit se. Nekem még a gyári is kikapcsolt. Ugyanaz a gyári akksi van mindegyikben. De úgyis tervezek másik akksit venni, mert ez már régi.
A szóban forgó autó Astra G, 1998, és még a gyári akksi :)
Próbáltam úgy is, hogy akksi plusz rádugva töltő, helyzet ugyanaz. Lemértük, 11 voltnál kapcsol be először.
Szerintetek megéri venni egy nagyobb Ah-s akksit, vagy mehet bele megint a gyári?

(#809) Kowa válasza pweisz (#807) üzenetére


Kowa
tag

hát ha lehetöség van rá akkor inkább komponens szettben gondolkozz ég és föld a különbség egy koax és egy komponens szett között. Én ugy gondolom hogy mindennek az alapja egy jó fejegység persze ha van pénzed rá. Eköré épitsed a többi komponenst itt arra gondolok hogy hiába veszel egy 50-60E ft os hangszorót ha a rádiód olcsobb. Fent emlitett márkák jók , különösen a Focal és a Polk audio de ez persze olyan dolog hogy minden márkának megvan az olcsó és a drágább szériája. Szóval én azt mondom hogy inkább komponens szettben gondolkozz 16cm na és persze az sem utolsó dolog hogy milyen zenét hallgatsz.

(#810) Kowa válasza hzcs (#808) üzenetére


Kowa
tag

Talán lehet nekik nincs annyira elhasználódva az akksi mint neked. Érdemesebb venni de ne ''Ah'' ban gondolkozz hanem inkább az inditóáram kapacitásán. Ezt minden gyártó megszokta adni és ez az inditóáram tekeri meg az öninditót is amit ''A'' adnak meg . Ez az érték minnél nagyobb annál jobb és az autóhifizésben ez az érték számit. Példaképp nekem is gyári 45Ah olyan 350A körül volt az inditóáram az akksiban aztán amikor lecseréltem egy spirálcellásra aminek 900A inditóárama van még fél hangerőn is beinditom úgy a kocsit hogy a rádió nem hallgat el. Spirálcellás akksinak egy hátránya van hogy viszonylag drága.

(#811) pweisz válasza Kowa (#809) üzenetére


pweisz
senior tag

Jahát ha lenne neki hely kialakitva, de nincs. Láttam már képen ilyen házilagos csipogó hely kialakítást, csunya, persze ha az embert mindent a hangzásnak rendel alá akkor belefér, de én nem akarok ennyire messzire menni.
Nem a legdrágább hangszorókban gondolkozom, csak valami normálisabban amivel megvan az esély hogy jobban szóljon, egy legolcsobb kategoriás cucc nem valószínű hogy hoz előre lépést hangminőségben, akkor meg csak kidobott pénz. Ha komolyabb rendszert szerettem volna építeni akkor valami komolyabb fejegységet vettem volna.
Polk audionak vannak viszonylag olcsobb cuccai azok jók lehetnek vajon?
Nagyrészt elektronikus, meg egy kis metált. De a csak magas és mély beállítás nem a kedvencem.

(#812) forceberg válasza pweisz (#803) üzenetére


forceberg
veterán

Ha akarod, be lehet úgy kötni, hogy ne kapcsolja le, de akkor előfordulhat, hogy rajta hagyod...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#813) forceberg válasza Crow (#799) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem 1303-as Pana van, ami ugyanazt tudja, mint a 1313, csak más színűek a gombok és a kijelző. Elég jó, csak a számok címét nem írja ki végig. :((( :)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#814) hzcs válasza Kowa (#810) üzenetére


hzcs
senior tag

És milyen márkákban van ilyen cellás akksi? Hol és mennyiért lehet kapni? Sokkal többet (mondjuk 2x annyit) nem szeretnék kiadni érte. Nekem újkorában is kikapcsolt sajna.

(#815) Octi válasza Kowa (#805) üzenetére


Octi
aktív tag

Octavia kombi ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#816) Octi válasza pweisz (#811) üzenetére


Octi
aktív tag

A 2 db ''A'' oszlopot, 10-15k között megoldjuk neked dizájnosan, üvegszálas technikával. Bőrözve vagy színre fényezve. Hidd el, ennyi pluszt megér a dolog ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#817) Octi válasza hzcs (#814) üzenetére


Octi
aktív tag

Jó árban tudok neked szerezni Exide akksit. Bármelyik típust. Szerintem ár/érték arányban az egyik legjobb választás :)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#818) pweisz válasza Octi (#816) üzenetére


pweisz
senior tag

Hát a dizájnosról különbözők az elképzeléseink. Sajnos az sose fog úgy kinézni mintha gyári lenne, nem fog szervesen illeszkedni az oszlophoz. Szóval nekem ennyit nem ér meg :)

(#819) Kowa válasza pweisz (#811) üzenetére


Kowa
tag

Hát szerintem meg kéne hallgatnod egy komponens cuccot aztán utána dönteni ha szeretsz zenét hallgatni hidd el nem fogod megbánni. Egy koax szett sosem fog olyan hangzást nyujtani ha teheted probáld ki mind a két felállást.

(#820) Kowa válasza pweisz (#811) üzenetére


Kowa
tag

Én azt mondom ha elektronikus zenét hallgatsz akkor Pioneer Polk audio inkább akusztikus dolgokra való

(#821) Kowa válasza pweisz (#811) üzenetére


Kowa
tag

Esetleg IMPACT

(#822) Kowa válasza hzcs (#814) üzenetére


Kowa
tag

Exxide , Optima ezeknek is vannak drágább olcsobb szériái de konkrétan a spirálcellás nagyon drága ilyen 40E ft tol indul. Ha nem vagy megszállott hifi rajongó akkor hagyd egyébként meg ha belegondolok hogy egy auto élete alatt legalább 3x kell akksit cserélni és egy sima savas jobbfajta akksi 12-13E ft akkor annyira nemis vészes az a 40E. Gyakorlatilag a spirálcellás akksik vagy 10 évig simán birják csak a töltöfeszültséged megfelelő legyen amugy ez azaz akksi ami abszolut gondozásmentes. Nem ugy mint amikre ráirják
De pl. egy Exide XXL megfelelne neked szerintem

(#823) Octi válasza pweisz (#818) üzenetére


Octi
aktív tag

Ebben bizony igen nagyot tévedsz. Akkor te még nem láttál normálisan megcsinált ''A'' oszlopot :(

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#824) forceberg válasza Kowa (#821) üzenetére


forceberg
veterán

Mennyire ismered az Impact-et? Nekem az van! :R :)
Igaz, nem referencia széria, de nekem megteszi!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#825) pweisz válasza Octi (#823) üzenetére


pweisz
senior tag

Akkor mutass egy olyanról képet amiről nem vágja le az ember elsőnek hogy az utólag lett odafabrikálva.

(#826) pweisz válasza Kowa (#819) üzenetére


pweisz
senior tag

Én elhiszem hogy nem fog úgy szólni, de mivel a gyárban nem gondoltak rá hogy komponens szettet szeretne valaki a kocsijába, így csak a koax marad, már ha nem akarok neki konzolt gányolni, de nem akarok :)

(#827) Kowa válasza forceberg (#824) üzenetére


Kowa
tag

Nekemis is az van 2 pár NDW szett van az ajtóban. Szerintem teljesen korrekt gyártó ahhoz képest hogy olasz ár/érték arányt nézem. Nekem se a referencia lévén nem hallgatok olyan zenét ami indokolná .de egy erös felsö/közép kat. az NDW szett

(#828) Kowa válasza pweisz (#825) üzenetére


Kowa
tag

Az a baj hogy hiába mutat neked képet bármiröl ergo te ugyis tudod hogy az nem gyári mivel az autógyártók még nem jöttek rá hogy pl. a tükörháromszög nem olyan jó hely egy normális szinpad kialakitásához. Innentöl kezdve bármit mutat neked fényképen az mind csak gányolás lesz. Bár ahogy hallotam kezdenek rájönni az autó gyártók most nem tudnék mondani konkrét márkát de átszerkesztik ök is az A oszlopba a gyári magassugárzót. Eleinte
énis tartottam attól hogy szétvágjam pl. az ajtókárpit boritást aztán késöbb gondoltam eggyet és mégis csak szétvágtam/tuk és marhajó lett.

(#829) forceberg válasza Kowa (#827) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem az alap GNS van. Meg az erölködőm is Impact.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#830) Octi válasza pweisz (#825) üzenetére


Octi
aktív tag

Kowának teljesen igaza van.

Mivel gyárilag nem létezik ilyen megoldás, nem lenne nehéz kitalálni, hogy utólag készült.
Egyébként sokkal igényesebb lesz az autó, mint a gyári fröccsöntött műanyag gusztustalansággal :D

Persze ha neked csak az a jó, amit a gyár rádtukmál............. :(

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#831) Octi válasza pweisz (#826) üzenetére


Octi
aktív tag

Épp itt a probléma. Nem is neked kell gányolni :(

Vidd el egy szakemberhez, és csináltatsd meg rendesen ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#832) pweisz válasza Octi (#830) üzenetére


pweisz
senior tag

''Egyébként sokkal igényesebb lesz az autó, mint a gyári fröccsöntött műanyag gusztustalansággal'' MI????? Teljes oszlop burkolatot legyártod meg lecseréled hozzá a többi műanyagot hogy passzoljon szinben formában a többi burokolat is? Mert akkor igen, igényesebb. Na jó mindegy, izlések és pofonok, vannakinek biztos ezt tetszik, nekem nem, és ennyit nem válalok be a plussz hangminőségért.

(#833) Octi válasza pweisz (#832) üzenetére


Octi
aktív tag

''MI????? Teljes oszlop burkolatot legyártod meg lecseréled hozzá a többi műanyagot hogy passzoljon szinben formában a többi burokolat is?''

Akkor röviden leírom neked, hogy hogyan készül egy ilyen:

- Megfogják az ''A'' oszlopot.
- Egy ''bontható'' megoldással rögzítik rajat a magas sugárzót, a megfelelő pozicióban.
- Erről csinálnak egy negatívot.
- A negatív alapján elkészítik az üvegszálas, ÚJ oszlopot.
- Ha úgy kéred, fényezik az eredeti oszlop színére.
- Te pedig megkapod az új, fényezett, beépített magas sugárzóval rendelkező ''A'' oszlopodat, ÉS AZ EREDETI OSZLOPOT SÉRTETLENÜL. Így, bármikor vissza állíthatod az eredeti állapotot ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#834) pweisz válasza Octi (#833) üzenetére


pweisz
senior tag

És akkor ugyanaz a mintázat megmarad benne mint az eredetiben? Full ugyanazzal a vaj szinnel letudnák fujni mint az eredeti? Kezd érdekelni a dolog, BP-i cég?

(#835) Kowa válasza Octi (#833) üzenetére


Kowa
tag

Szerintem ez a megoldás azért jobban drágitja a dolgot merthogy egy teljes egész panelt lekell gyártatni mint ha az eredeti boritást csinálnák alakitanák át. Igaz eredeti állapotot nem tudod visszaállitani dehát mértis kéne visszaállitani?

(#836) Octi válasza pweisz (#834) üzenetére


Octi
aktív tag

Igen, Budapestiek vagyunk :D
Ha érdekel a dolog, keress meg magánban, és megbeszéljük ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#837) Octi válasza Kowa (#835) üzenetére


Octi
aktív tag

Ez igaz, de az ár különbség elenyésző.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#838) Gismo válasza Octi (#837) üzenetére


Gismo
addikt

Mán ittis megy a hifizgetés? nem csak a Carstylingon? :D

(#839) Octi válasza Gismo (#838) üzenetére


Octi
aktív tag

:D :D :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#840) Side_


Side_
aktív tag

Hello!

Eladó Phase Linear PB Four audiophil 4csatornás erősítő!

Max power output: 4*125W/2x450W
RMS: 4*65/2x200W
Distortion factor: <0,05%
Input sensitivity: 0,4-4V
S/N ratio: >105dB
Dimensions: 370x72x288mm

HP/LP-F:50-500Hz, 12dB/Oct.
Bass Boost 0-12dB - 45Hz

Doboz, leírás, csavarok megvannak.

iá: 55000 huf / 220 euro

Akit érdekel kérdezzen bátran.

[link]
[kép]
a linken látható cuccok mind eladóak

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#841) rwk


rwk
csendes tag

hi!

valószínűleg többeknek eléggé triviális ill. nevetséges kérdés lesz, de mind1 :U

létezik-e olyan megoldás, hogy fejegység nélkül egy mezei mp3 lejátszót (sima kis jack fülhallg kimenet van rajta) rákössek egy autós erősítőre?

szól-e egyártalán, ha igen, akkor nagyon gány-e, szóval rövidtávon működhet-e ez így?

köszi


[Szerkesztve]

-.-

(#842) Side_ válasza rwk (#841) üzenetére


Side_
aktív tag

Ja, működik - ha jól megcsinálod.
Csak szar hangja lesz, mivel a ''mezei mp3 lejátszónak'' a minősége eléggé kifogásolható.
De szólni fog.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#843) Side_


Side_
aktív tag

És még mindíg eladó Phase Linear PB four audiophil erősítő. [link]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#844) _Gomba_ válasza Octi (#836) üzenetére


_Gomba_
tag

Hm

Felkeltette figyelmem a topic új része. :DDD

Tudsz linkelni néhány képet erről az A oszlopról és úgy néhány kb. árat mondani ?

Nekem 3as Golfba kellene, minél hamarabb. ;]

(#845) forceberg válasza Side_ (#842) üzenetére


forceberg
veterán

Mondjuk sztem egy K750/W800-as telóról nem is szólna rosszul...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#846) Kowa válasza forceberg (#845) üzenetére


Kowa
tag

hát én inkább hanyagolnám mind egy kis mp3 mind egy telefon rákötésétét erösitöre. Manapság egy alap mp3 lejátszós magnot megkapsz 30E körül. Akár hitelre is.

(#847) Kowa válasza rwk (#841) üzenetére


Kowa
tag

sztereo jack böl tudsz csinálni 1 pár RCA s csatlakozot. A dolog abban lesz problémás hogy a kis mp3 lejátszó kimenete egy erösitett kimenet. imho túl fogja vezérlni az erösitöt ezért a bemeneti érzékenységét totál vissza kell tekerned. Amugy szerintem torzulni fog . Egy MP3 rádió RCA kimeneten csak egy erösitetlen jel jön amit az erölködö erösit fel. Szóval szerintem
nem érdemes vele foglalkozni.

(#848) Side_


Side_
aktív tag

Én sem azt mondtam, hogy megéri :) ...de megvalósítható.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#849) Octi válasza rwk (#841) üzenetére


Octi
aktív tag

:W :O :O :O :W

Már bocsi, de ez így elég komolytalan. Pénzt ölnél erősítőbe, hangszórókba, kábelezésbe, és egy egyszerű fejre sajnálod a lóvét. Inkább görcsölnél valami olyan dologgal, ami baromira nem erre lett kitalálva.

Nem értem :F

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#850) Octi válasza _Gomba_ (#844) üzenetére


Octi
aktív tag

Konkrétan milyen képekre gondoltál :F

Az árak 10-15e -től a csillagos égig :D

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.