Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) (jan) válasza Grigorisz (#1846) üzenetére


(jan)
őstag

jvc nek egy pont!

nekem ilyen van azaz a kis tesója ami piros és anyi hogy nincs line out rajta...

nagyon szép a hangja remekül kezelhető, jól működőik usb röl is

tehát le a kalappal

ja amit elfelejtettem: JBL RULZ nekem a szubom jbl és atom nagyon jol szol... tehát azzal a komboval bukni nehéz ;)

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1852) Grigorisz válasza (jan) (#1851) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

azért választotta ezt mert azt akarta megvenni amilyen neked van, hogy jó ez nem fog úgyse fejlesztgetni stb stb de én ismerem így rábeszéltem a +3k-val drágább rca-sra...
már csak azt várom mikor akar majd ládát... :D

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1853) (jan) válasza Grigorisz (#1852) üzenetére


(jan)
őstag

rca hiánya fáj nekem is rendesen ... de igyis többet költöttem fejre mint amennyit akartam,

lényeg h atom jól és nagyot szól ;) múltkor kocsma előtt hallgattuk aztán ránkszoltak :D

pedig csak 100watt a sub

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1854) Motion_Blur válasza gabx76 (#1849) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végül ezt választottuk :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1855) gabx76 válasza Motion_Blur (#1854) üzenetére


gabx76
senior tag

Jó választás. Ráadásul izléses is.

Szerk.: Először nem láttam mi a kettő közt a különbség (a szinektől eltekintve), aztán rájöttem: RCA

[ Szerkesztve ]

(#1856) (jan) válasza gabx76 (#1855) üzenetére


(jan)
őstag

nemtom én pio-t nem vennék a lemez elakadás miatt ....

de biztos ol szol ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1857) gabx76


gabx76
senior tag

Kérdésem lenne:

A PowerBass márkáról hallott már valaki?!

(#1858) (jan) válasza gabx76 (#1857) üzenetére


(jan)
őstag

én még sosem

miket gyárt ez a cég ? ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1859) gabx76 válasza (jan) (#1858) üzenetére


gabx76
senior tag

Főleg hangfalakat

(#1860) (jan) válasza gabx76 (#1859) üzenetére


(jan)
őstag

a mély ládák csinosak :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1861) gabx76 válasza (jan) (#1860) üzenetére


gabx76
senior tag

Lehet, de az egyelőre nem kell. Komponens szettet néztem. (pontosabban az kerül a kocsiba)

(#1862) (jan) válasza gabx76 (#1861) üzenetére


(jan)
őstag

guglizgattam itt... dicsérik szépen ;) (a szetteket) végülis csak szettekröl találtam hirtelen magyar forrást :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1863) gabx76 válasza (jan) (#1862) üzenetére


gabx76
senior tag

Akkor nyugodtan megyek beszereltetni.
Köszi :R

(#1864) fero02


fero02
veterán

Na akkor hogy egy kicsit pörgessük a topikot:

Tnap előtt du vettem "idegből" egy SAL AHP 3-69 tipusú ovált. Nem bírtam magammal, így még aznap este 7-kor neki estem, kb este 10-re be is fejeztem. :DDD

Eddigi tapasztalataim pozitívak, kicsit gyengébbnek gondoltam. Viszonylag "alacsony" frekiket is meg tud szólaltatni, de ezt sztem csak a nagy csomagtérnek köszönhetem.
Leginkább feszes hangzás jellemzi, de ha arról van szó igyekszik lágy lenni. Közép nem tolakodó, de a magas igencsak vérzékeny.

A többit csak komolyabb meghallgatás és elemezgetés után, feltéve ha érdekel vkit.

(#1865) szumoo válasza fero02 (#1864) üzenetére


szumoo
senior tag

of kórsz! :K

A nyúlon túl?

(#1866) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok,erröl esetleg nem tudna valaki(k) véleményt nyilvánítani ?
Előre is köcce. :)

(#1867) fero02 válasza Lajkó (#1866) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz: mindent tud, amit egy extra igényekkel nem rendelkező földi halandó kívánhat, alsó középkategóriás áron.

(#1868) Lajkó válasza fero02 (#1867) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszönöm, még annyit hogy akkor ÁR / ÉRTÉK kategóriában megfelelő ? Azaz megéri az árát ?

(#1869) fero02 válasza Lajkó (#1868) üzenetére


fero02
veterán

Megfelelő. Pláne ha számodra szimpatikus márka... ;)

(#1870) Lajkó válasza fero02 (#1869) üzenetére


Lajkó
őstag

Ok, THX, and Bye

(#1871) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok!
Van egy Kenwood KDC 6521 akármi cd-s autósrádióm.Egy ideje azt csinálja,ha rádiót hallgatok elhallgat a rádió,rds még megy,néha áttudom váltani cd-re,az szól,de a volume-ra sem reagál egy idő után,aztán meg szétesik a kijelzés is.Érdekes az,hogy ez főleg meleg időben jön elő,de nyáron mindig.Utána már esély nincs rá előlap levétellel sem,hogy a rádió újra szóljon,a cd-t viszi utána simán,és lehet track-et váltani,hangosítani.Ami érdekes,hogy az előlapot melegnek találom miután leveszem,de nem tudom,hogy ez most üzem meleg,vagy már durvább.Nem tudom mire gyanakodja,egy srácnak van eladó előlapja,de így nem merem megvenni.Ha van ötlet akkor várom,ide pm-be,vagy mailben is nagyon örülnék neki.Köszönöm.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#1872) (jan) válasza Clubforum2 (#1871) üzenetére


(jan)
őstag

garancia ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1873) Grigorisz válasza Clubforum2 (#1871) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

én a hang elmeneteléből végfok körüli hibára gyanakodnék... lehet semmi baja csak nincs elég helye szellőzni és túlmelegszik és lekapcsol. Az előlapot ha meg tudod fogni akkor sztem nincs irreálisan túlmelegedve. én a helyedben megfognám kihúznám a helyéről a magnót és elkezdeném hallgatni. Ha nem hal meg mint a helyén akkor csak túlmelegedés. ha meghal akkor kell elkezdeni keresni a bajt. Elsőre mivel ahogy nézem ez nem egy mai darab kitakarítanám, utána ellemőrizném a hőleadóhoz csatlakozó IC-ket, hogy jól fekszenek fel újrapasztáznám vigyázva a kis szigetelőlapocskákra(márha van)
Ha még mindíg gáz van akkor elvinném szerelőhöz.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1874) Clubforum2 válasza (jan) (#1872) üzenetére


Clubforum2
tag

Nincs garancia.Nem is volt.:)6 éves kb

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#1875) G.Zs. válasza Lajkó (#1866) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha elég az egy pár RCA, akkor tökéletes választás.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#1876) Lajkó válasza G.Zs. (#1875) üzenetére


Lajkó
őstag

'egy pár' = kettő darab összvissz ? :F

(#1877) gabx76 válasza Lajkó (#1876) üzenetére


gabx76
senior tag

Igen. Bal/jobb (piros/fehér)
SZVSZ átlag hangrendszerhez elég az.

[ Szerkesztve ]

(#1878) Lajkó válasza gabx76 (#1877) üzenetére


Lajkó
őstag

Szét lehet azt osztani ?

(#1879) Grigorisz válasza Lajkó (#1878) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

osztani lehet de akkor is csak azt az egy sztereójelet erősíted

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1880) gabx76 válasza Lajkó (#1878) üzenetére


gabx76
senior tag

Lehet, de nincs igazán értelme. (Hacsak nem akarod több erősítőre kötni)

[ Szerkesztve ]

(#1881) Lajkó válasza gabx76 (#1880) üzenetére


Lajkó
őstag

Hát a sztori az, hogy a munkatársam vett egy ilyet. Nem fog erősítőt kötni rá, de szvsz hátsót szeretne. :U

(#1882) gabx76 válasza Lajkó (#1881) üzenetére


gabx76
senior tag

Ahhoz nem kell RCA, a fejegység alapból 4 hangszórót kezel.

(#1883) (jan) válasza gabx76 (#1882) üzenetére


(jan)
őstag

pontosan ...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1884) Lajkó


Lajkó
őstag

És a Sub-bal mizu ? Mert azt mondták a srácnak, hogy ráköthet egy kissebbet ha akar.

(#1885) gabx76 válasza Lajkó (#1884) üzenetére


gabx76
senior tag

Ahhoz viszont kell erősítő, amire pont elég az az egy pár RCA.

(#1886) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek ez mennyire hülyeség? Én a Clioba nem szeretnék az ajtóba rakni hangszórokat előre hanem csak a kalaptartóba szeretnék 2db ovál Hertz-t.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1887) Mawyx válasza AMD Power (#1886) üzenetére


Mawyx
senior tag

Azt szokták mondani, hogy hátra nem rakunk hangszórót, színpadkép meg nemtom miatt. Hátra mélynyomó, előre meg szett. Tapasztalat annyi, hogy régen a kalaptartóban volt hangszórónk és amikor hátul ültem, nagyon hangos volt, de a sofőr (fater) csak úgy hallota, amikor nekem megfelelő volt a hangerő, akkor meg ő nem hallott az első ülésen semmit. Elöl ülve nekem meg túl hátulról, túl messziről jött a nem telt hang. Most erősítő, mélynyomó és szett van a kocsimban, csak az első ülésen vezetek, utasaim sosincsenek és így tökéletes számomra, hátulról a mély brummogás jön, elöl meg a többi hang. Próbaszereléseknél borzalmas volt, amikor a mély is előről jött, halkan is egy idő után bántotta a fülem.

Jó lenne ha ki tudnád próbálni, hogy felszigetelőszalagozol vhogy a kalaptartóra hangszórót és mész vele, aztán meg onnan leszedve az ajtóhoz rögzíted vhogy és úgy is hallgatod, de ne csak 2 percig, mert addig a nem túl kellemes dolgokat is észrevétlenül viseli az ember.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1888) AMD Power válasza Mawyx (#1887) üzenetére


AMD Power
titán

Csak azért mert bátyámnak van elöl is a Toledoba két 13cm JBL. De hiába van kicsit "előre" állítva hang akkor is szinte semmit nem lehget hallani belőlük. Bezzeg a hátsó Hertz... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1889) Lajkó válasza gabx76 (#1885) üzenetére


Lajkó
őstag

Na ez a baj. :F
Erősítőt sajna nem hiszem hogy rá lehet beszélni. :(

(#1890) gabx76 válasza AMD Power (#1888) üzenetére


gabx76
senior tag

Én (mint márkatárs :D )is javaslom a szettet előre, akkor is ha kicsit húzósabb. Tegnap szereltettem be egy ilyet (S6C). Megdöbbentő, mennyivel jobban szól, mint akár egy 13-as. Persze lehet ovált rakni, szerintem de csak utána.
Mellesleg gondolkodom én is az oválos dolgon, de azt hiszem nem lesz belőle semmi, mert a szett is bőven elég az igényeimnek.

Lajkó: Miért baj?!
4 hangfalat szeretne + mélyet?
Vagy 2 hangfal + mély?
A mélyhez én mindenképp erősítőt ajánlok, de ebben szerintem a szakik is megerősítenek majd. (anélkül nehézkes lenne megoldani)
4 hangfallal is lehet megfelelő hangzást produkálni, csak jól kell választani. Mindenesetre a fejegység, amit linkeltél bármelyik változathoz elegendő.

(Olyat nem fogsz kapni, ami erősítő nélkül kihajtaná a sub-ládát)

szerk: Amúgy ha már sub-ládára hajlandó áldozni, nem értem miért nem fér bele egy erősítő?! :F Akár használt is.

[ Szerkesztve ]

(#1891) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok
Mit gondoltok ez megérné:[link]
A másik kiszemelt egy JVC,mondjuk ott sajnos a magas szállítási költség ami visszatart:
[link]
Köszi válaszotokat

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#1892) gabx76 válasza Clubforum2 (#1891) üzenetére


gabx76
senior tag

Egy szavazat a JVC-re.

(#1893) Lajkó válasza gabx76 (#1890) üzenetére


Lajkó
őstag

4+1 lenne.
Sub már megvan neki (valahonnét)

(#1894) Grigorisz válasza Clubforum2 (#1891) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

az előző kérdésedre is válaszoltam aztán csesztél reagálni rá.... :(((

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1895) Grigorisz válasza gabx76 (#1890) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

kapható hidalható fej :D múltkor a pio honlapon nézelődtem és ott láttam [link]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1896) gabx76 válasza Grigorisz (#1895) üzenetére


gabx76
senior tag

Ahhá!
Akkor ez lenne az alternatív megoldás! (4+1 ebből sem jön ki, de 2+1 subot valóban meghajt)

(#1897) (jan) válasza Clubforum2 (#1891) üzenetére


(jan)
őstag

az én kocsimban is egy ilyen jvc-van és mit mondjak teljesen megvagyok vele elégedve !

persze vannak kisebb hibái...

szépen szól és jól kezelhető .. pendrive-ot frankóul pörgeti..

amugy elöl egy dls szett van hátul meg egy jbl subocska

amugy nemtom nekem eza kalaptartó téma sose jött be olyan furán néz ki meg mitomén! :D

előre jóminőségü szett (nem koaxiális) hátulra meg valami aranyos kis láda ... ha megvannak válogatva az alkatrészek GYÖNYÖRŰEN tud ez az összeállítás szólni!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1898) AMD Power válasza gabx76 (#1890) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi. Majd még meglátom ,hogy lesz pénzem és akkor eldöntöm ,hogy lesz-e elöl hangszóró vagy sem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1899) Grigorisz válasza gabx76 (#1896) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

én ezt a fejet úgy tudom elképzelni a kocsimban, hogy első szett, a műszerfal alá egy free-air mélynyomó és hátra erőlködővel egy láda. mindezt azért, hogy ha ki kell venni a ládát akkor is legyen mély rendesen.

illetve arra azért kiváncsi lennék mit tud hidalva elég-e egy nagyobb érzékenységű nyomónak....

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1900) gabx76 válasza Grigorisz (#1899) üzenetére


gabx76
senior tag

Elvileg elég lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.