Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Octi válasza forceberg (#845) üzenetére


Octi
aktív tag

Jézusom srácok! Ez egyre hajmeresztőbb :O

Autó hifit mobiltelefonról hallgatni? :O :O :O

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#852) rwk válasza Octi (#849) üzenetére


rwk
csendes tag

köszi az eddigi válaszokat

nem írtam, de ez csak ideiglenes megoldás lenne, vázolom a tényeket röviden:

egy beépített csoda van az autómban, ami csak kazetta + rádióadás megszólaltatására alkalmas. mindehhez csak elöl vannak hangszórók, az egész cucc iszonyatosan gagyi és nem nagyon lehet megkerülni a rendszert emberi költségek mellett, mivel a klímát is ez az egység vezérli.

máshol nincs hely a középkonzolon, pontosabban nincs DIN méretű. egy megoldás van, mégpedig az, hogy egy ''rést'' vágok a klíma alatti tárolórekeszbe és ebbe teszek bele egy szabvány keretet, amibe menne a fejegység. ennek az igényes kialakításáról beszéltem szakemberrel, a jelenlegi költségvetésbe nem fér bele.

ezért tettem fel a kérdést, hogy ideiglenes, amíg össze nem jön vmilyen más megoldás mehet-e az ominózus mp3 lejátszóról a jel az erősítőbe.

ha valakinek valamilyen ötlete van esetleg a probéma áthidalására az szóljon bátran.

pl. távirányítós egy távirányítós fejnek mennyire kell a pontos ''célzás'' a távirányítóval?

köszi

-.-

(#853) Kowa válasza rwk (#852) üzenetére


Kowa
tag

milyen kocsi az? Nincs hozzá beépitő keret? Gnodolom egybe van a rádió a középkonzollal dehát valahogy csak kilehet berhelni.

(#854) _Gomba_ válasza Octi (#850) üzenetére


_Gomba_
tag

Hát olyan képekre amik már be lettek építve valakinek.

(#855) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem.

Előrebocsátom, rettentő amatőr vagyok a témában, ezért is fordulok hozzátok:
Adott nekem egy alapkiszerelés:
Grundig Fejegység (4*45W)
Elől: Alpine SPE-1002 (10cm)
Hátul: Alpine SXE-1325S (13cm)

Semmi erősítő, mélyláda, stb.
Viszont alacsony hangerőn (nem szeretem ha túl hangos) nemigen jönnek ki a mély hangok.
Az első ajtóban ki van alakítva két 16-os hangfalnak hely. Gondoltam segítene, ha bepakolnék oda még két mélyközépsugárzót.
Kérdés: Érdemes-e egyáltalán vesződnöm vele, illetve mire lesz szükség az említetteken kívül (erősítő esetleg, stb), meg persze mennyibe fájna kb.
Természetesen nem én szerelem be. :)

Ja, mélyláda nam jáccik, mert kell a hely a csomagtartóban.

(#856) forceberg válasza gabx76 (#855) üzenetére


forceberg
veterán

Ha nincs hely ládának, akkor ovált a kalaptartóba!
Esetleg az írt hangszórók helyett előre 16-os szett(szett:2db 16cm mélyközép + két magassugárzó a műszerfal környékére).
De egy pár jó ovál sztem legalább 20kHUF. És a két 16-os szett is van vagy 15k.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#857) gabx76 válasza forceberg (#856) üzenetére


gabx76
senior tag

A kalaptartóval az a gáz, hogy gyakran kiszedem. Ha a szett magassugárzója bemegy a tizes helyére, akkor esetleg meggondolandó. De nem akartam kivenni ezeket, mert nem voltak olcsóak, és elég jól szólnak.

(#858) gabx76


gabx76
senior tag

Vmi ilyesmi jó lenne?
[link]
vagy akkor inkább már ez:
[link]

Akkor viszont el kell passzolni a két tizest.

[Szerkesztve]

(#859) forceberg válasza gabx76 (#858) üzenetére


forceberg
veterán

Ezekből jó mélyhang sztem nem fog kijönni, bár még nem hallottam őket.
Frekvencia-átvitelnek alul 60Hz van megadva. Az én Impact szettemnek 50Hz van megadva, és biza nagyon halovány volt láda nélkül. Ezek a hangszórók úgy tudom, hogy úgy vannak tervezve, hogy a mélyet a láda adja majd.
De a hangszóró helyének kialakítása is közrejátszik a hangzásban. Pl. nekem ki kellett vágni az ajtóban a hangszóró mögötti műanyagot,hogy beférjen. Kivágás után visszatettem a gyári hangszórókat, s kipróbáltam, s eltűnt a mélytartomány. Talán nem kivágni kellett volna a műanyagot, csak felmelegítve bentebb nyomni.
És a gyári hangszóróból sokkal több mély jött, mint az Impact-ből. Valószínűleg a gyári úgy van tervezve, hogy nincs láda, s mélyet is kell kiadnia, amennyit bír.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#860) forceberg válasza gabx76 (#857) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor próbálj ki valami jó 16-os szettet az első ajtóban kialakított helyen. De csak úgy ne vegyél, előtte mindenképp próbáld be a kocsidba, hogy is szól, mert ha nem jobb, mint a jelenlegi, akkor nem éri megvenni.
Ha nem titok, milyen autód van pontosan? Ha megadod a típust, lehet, hogy valaki fog tudni ajánlani olyat, ami jól szólna nálad!

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#861) gabx76 válasza forceberg (#860) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem titok, persze. Egy 5 ajtós R19.
Köszi a segítséget.
Az MMben vannak SAL cuccok: [link] Ezekhez 40Hz-et írtek. Lehet ez?

Megnéztem, az elsőknek 55Hz, a hátsóknak 70!Hz az alsó határ a papír szerint.
Lehet, h az is segítene, ha kicserélném a hátsókat valami komolyabb cuccra?!
(Bár oda csak 13CM-es fér)



[Szerkesztve]

(#862) gabx76 válasza forceberg (#859) üzenetére


gabx76
senior tag

A hangfal heklye megvan az ajtóban, csak ki kell vágni a kárpitot.
A mostani szett nem gyári. Gyárilag csak elől, a műszerfalon volt kettő gagyi. Azok helyett
került be az Alpine, illetve hátra, szintén a gyárilag kialakított helyre a 2 13-as. (úgy szerelték be műhelyben, fogalmam sem volt a két hangfal tudásáról, csak annyit tudtam, hogy Alpine-ok)

(#863) rwk válasza Kowa (#853) üzenetére


rwk
csendes tag

seat cordoba, 2000es évjárat

gyári ''fejegység'' + közp. kijelző + fűtés van egy képernyőn középen

majd dobok fel képet

az a para, hogy digitális a fűtés állítása, ezért (is) nehéz megkerülni + szét kéne fúrnifaragni a középkonzolt, amit nagyon nem szeretnék

-.-

(#864) rwk


rwk
csendes tag

ez a helyzet:

[kép]

-.-

(#865) forceberg válasza rwk (#864) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ezzel csinálni vmit is... nem lesz egyszerű! :U

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#866) _Gomba_ válasza rwk (#864) üzenetére


_Gomba_
tag

Hú vazze ez már feladat! :Y

Ide tuti kell légkalapács meg véső. ;]

(#867) gabx76 válasza forceberg (#860) üzenetére


gabx76
senior tag

Néztem egy ilyet:
Alpine SPS-130A [link]
Lehet, hogy bedobok ilyet hátulra és kész! Szerintem így jönnék ki a legolcsóbban.
Van ilyen is, de az már talán sok. A fejegység úgysem hajtja ki:
[link]

nem tudom.
Mennyivel jobbak a 16-osak a 13-asoknál?

(#868) forceberg válasza gabx76 (#867) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem elől csak 13-as hely van, így az került be.
De mikor falba építve hallgattam őket, a 16-osból sokkal több mély jött ki. Az oválból meg mégtöbb. Ugyanolyan szériás Impact-ek voltak, csak más méretek, ugye.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#869) gabx76 válasza forceberg (#868) üzenetére


gabx76
senior tag

Akkor valószínűleg marad a 16-os szett. Az általad ajánlott oldalon is azt javasolták (vagy ládát)
Köszönöm a segítséget. Mindenesetre jól megnézem, mi kerül a kocsiba, mielőtt beszereltetem. (meg persze, hogy mennyibe kerül...)
Még1x kösz a tippeket!

(#870) forceberg válasza gabx76 (#869) üzenetére


forceberg
veterán

Azt az aktív FLI ládát annó nekem is ajánlották, nem lehet rossz, viszont 41ropi! :Y
Kérdezz akkor rá, hogy melyik mélyközepet tudják ajánlani, ami sok mélyet ad ki! Sztem nem fogsz hozzá venni erősítőt, ami sztem nem is kell, ha nem lényeg a hangerő.
A 10-eseket meg próbáld eladni a neten, akár itt a piacon, vagy aprónet!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#871) gabx76 válasza forceberg (#870) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem, tuti nem fogok erőlködőt venni. (asszony ki is vágna vele együtt)
Az lesz, hogy bekocogok MM-be, EW-be és próbálgatok, utána irány szervíz, megpróbálom beszámoltatni a 10-eseket, és kiválaszotm, ami legjobban szól. Meg persze rákérdezek, ahogy ajánlottad.

(#872) forceberg válasza gabx76 (#871) üzenetére


forceberg
veterán

Olyan hely kéne, hogy a kocsidban tudd kipróbálni, mert falon nem ugyanaz a hatás!
Vagy MM és EW is ilyen, hogy ki lehet próbálni a kocsidban?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#873) rwk válasza rwk (#864) üzenetére


rwk
csendes tag

valakinek esetleg megoldási javaslata?

-.-

(#874) gabx76 válasza forceberg (#872) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem hiszem, csak úgy gondoltam előbb meghallgatom falon, és úgy szűkítem a listát, hogy a műhelyben már csak egy-kettőt kelljen kipróbálni.

(#875) Side_ válasza rwk (#864) üzenetére


Side_
aktív tag

Kesztyűtartó?
Simán jó lehet.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#876) Side_ válasza gabx76 (#871) üzenetére


Side_
aktív tag

Pedig erősítő nélkül nem lesz rendes mélyed.
Mondjuk láda nélkül sem, de azért ha van egy erősítő, akkor már egy szett is tud kielégítő mélyeket produkálni - megfelelő körülmények mellett.
Méret: 16, vagy esetleg 20as kick, erősítő rátesz, ajtó kiszigetel bituval, és örül :)

Ha az ára miatt nem akarsz erősítőt, akkor vegyél használtat.
Ha azért, mert sok helyet foglal akkor hülyeség - be lehet tenni abszolút kihasználatlan helyekre is!

A meglévő 10esek milyen márkájúak?
Mert esetleg kiegészíthetőek lennének egy 16ossal vagy 20as kickkel - persze megfelelően illesztve, elhelyezve.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#877) Side_ válasza Side_ (#875) üzenetére


Side_
aktív tag

Másik megoldás - ha nem zavar, h nem fog javulni a hang - viszont lesz mp3 - vegyél egy kaziadaptert! (Rövidtávú olcsó megoldás - minőgése kifogásolható, de ezis valami.)

MOD:
...ja, most nézem, már van :D
Akkor marad a kesztyűtartó! (Vagy alatta nincs nyílt rekesz, azis működhet...) Sok hely van, ahová lehet fejegységet szerelni.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#878) gabx76 válasza Side_ (#876) üzenetére


gabx76
senior tag

Már írtam fentebb, a tizesek Alpine SPE-1002 cuccok.
Én is úgy terveztem, hogy az ajtóba teszek két 16-ost, ha már a helye megvan.
Mennyi kb. egy használt erősítő? Nem kell nagy teljesítmény, nekem a minőség fontosabb. Hely van bőven, nem egy túlzsúfolt autó... :)

(#879) Side_ válasza gabx76 (#878) üzenetére


Side_
aktív tag

És ezek a 10esek hol vannak?
Koaxok, vagy szett?
Mert azt csinálnám, hogy a 10eseket feltenném a műszerfal tetejére, és a kicket pedig az ajtóba. Így lesz egy 3utas rendszered, ami azért elég jó - ha jól össze van lőve.
Majd egy erősítővel meghajtanám az összeset - attól függően, hogy milyet találok, melyikre van pénz - 2,4 vagy 6csatornással.
A lényeg a minősége. Használt cuccok vannak 15e-től - újak 20tól - de ezek közül esetleg a Xetec-el érdemes foglalkozni.

Persze a tényleg jó az drágább kategória, de ezeket már édemes fontolóra venni - ha kevés pénz áll rendelkezésre.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#880) gabx76 válasza Side_ (#879) üzenetére


gabx76
senior tag

Fenn vannak a műszerfalon a gyári helyen és koaxok: [link]
Kick alatt mélyközép 16-osra gondolsz?
Mert akkor úgy kell gondolkodnom, h erősítő+ 16-os.

Másik fórumon azt ajánlotta vki, hogy Jensen koaxot hátra és szettet előre.
?

(#881) Side_ válasza gabx76 (#880) üzenetére


Side_
aktív tag

És hogy áll az a koax?
Mert ha felfelé, akkor esetleg jólenne, ha be lehetne rakni úgy, hogy legalább a magasak, vagy az egész feléd forduljon.

Ha tetszik a hangja, akkor fölösleges lecserélni - elég lehet kiegészíteni. Ha nemtetszik, akkor meg csere és kész.

Kick alatt inkább a 20as értem - de a 16ost is nevezhetjük annak esetleg. (Bár a 20asból inkább jön ki mély, mint a 16osból - de akkoris kell hozzá egy korrekten megcsinált ajtó.)
Azt úgy kéne hajtani, hogy minden hangszórót erősítő hajtson - az lenne a legjobb. Ehez nem kell feltétlen sokcsatornás erősítő - elég lehet egy 2es vagy 4es.
És akkor mondjuk a kickre csak a mélyebb hangokat ráengedni. 4ch erősítő esetén ez egyszerű, mert külön bekötöd, és LPF megoldja, de ha 2ch, akkor egy tekerccsel megoldható. (És esetleg akkor a koaxról levágható az alja is...vagy erősítőről, vagy kondival.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#882) Kowa válasza rwk (#864) üzenetére


Kowa
tag

hmmm érdekes egy helyzet valami megoldás tuti van rá talán márkakereskedésbe kéne érdeklödni . Kell hogy legyen valami keret hozzá ami esetleg rövidebb és akkor a gyári rádiót ki lehet szedni majd ott marad 1 DIN méretű hely . Dejo hogy én anno olyan kocsit vettem amiböl kivolt szedve a rádió pontosabban az elsö tulaja nem kérte bele a gyári rádiót.

(#883) Kowa válasza Kowa (#882) üzenetére


Kowa
tag

Ja még annyi hogy ahogy nézem a képen látható középkonzol egy müanyagbol van szerintem az le lehet pattintani és utána csak van olyan keret amin közén van egy hely ha érted hogy hogyan gondolom rádió is csak ugy jön ki mármint a gyári

(#884) Kowa válasza gabx76 (#880) üzenetére


Kowa
tag

van 16os kick emphaser ecp62 amiböl talán jön ki mély csakhát nem olcsó és ahhoz hogy egy sima mélyközépböl jobb mély jöjjön elő ahhoz valami frankó ajtópanel kell sok kisérletezgetéssel. Egyébbként nem olyan gáz a mélyláda a utba van fogod kiveszed ha meg nincs utba visszarakod nem olyan bonyolult az csomitartó meg gondolom nincs állandoan tele
egy 25cm kis reflexláda pl. sokat javitana a hangképen mint egy ovál vagy egy koax

(#885) Dumb


Dumb
senior tag

Sziasztok! Lenne egy ''kis'' gond a rendszeremmel. Sikerült rájönnünk, hogy a Magnat Crusader 560-as erősítő a hibás, legalábbis hibázik. Ugyanis a jobb oldalon elől a 10-es hangszóró és a magas néha recseg, néha teljesen elnémul. Ha a másik oldalt kötöm rá arra a kimenetre akkor az rosszalkodik. Kérdésem, hogy mit lehet csinálni az erősítővel házilag? Vagy csak szervíz segíthet? Köszi!

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#886) golyani


golyani
addikt

ehhez mit szóltok egy 206-os pözsóba:

Panasonic CQ-C5303
Fusion FEW-10 + doboz hozzá(bass reflex)
Spectron SPC26Z
JBL CS50.4 vagy Solid Audio MS-40

(#887) Side_ válasza golyani (#886) üzenetére


Side_
aktív tag

Miért ilyen vegyes??

Mennyi is a keret? 100+kábel+szerelés?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#888) Side_ válasza Dumb (#885) üzenetére


Side_
aktív tag

És mivan, ha a kábel a hibás, vagy a csatlakozások?? (Bekötöd fejre, vagy másik erősítőre, akkor egyből kiderül...)
És ha tényleg az erősítő a gázos, akkor ne állj neki otthon, mert úgysem tudsz mit kezdeni vele. (Mert ha tudnál, valszeg nem kérdeznéd :D)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#889) Santses


Santses
aktív tag

Van egy eladó Alpine 9807rb fejem, ha valakit esetleg érdekelne, akkor privi vagy mail!
üdv

(#890) Dumb válasza Side_ (#888) üzenetére


Dumb
senior tag

Nem kábel, ez 99%. Ugyanis felcseréltem a bal oldali hangszórókat a jobb oldaliakkal, (átkötöttem) és most a másik oldal szarakszik.
Azért kérdezem itt, hátha tudja valaki mit kell csinálni vele :P

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#891) Kowa válasza golyani (#886) üzenetére


Kowa
tag

ha Solid akkor inkább az F széria már ha kapsz vagy a Kicx ugyanaz csak megvették az ukránok. Mélynyomot meg szerintem ne igy válassz hanem hallgasd meg ha lehetséges kérd meg hogy tegyenek be több ládát ahonnan majd veszed és annak alapján döntsd el szerintem egyébbként Spectron mély is jó lehet. Amugy erösitö meg jo a JBL is vagy Solidból inkább az F széria deha ár számit akkor lehet JBL el jobban kijösz.

(#892) Side_ válasza Dumb (#890) üzenetére


Side_
aktív tag

És hol kötötted át? Hátul az erősítőn?
Mert akkor lehet, h megúszhatod egy erősítőoladi kontakthibával - ha nincs szerencséd, akkor viszont a hiba mélyebbről ered.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#893) rwk


rwk
csendes tag

minden követ igyekszem megmozgatni a megkerüléssel kapcsolatban :DDD

amúgy a kp. kijelzőt nem szeretném kivenni, tetszik, ahogy kinéz (főként sötétben) + ''megbontaná az egységet'' az eltávolítása. esetleg egy érintőképernyő egy car pc vezérléshez jöhetne a helyére, de (egyelőre) nem tudok rá annyit kiadni, hogy korrektül meg lehessen csinálni.

viszont 2 kérdésem is lenne:

-tudtok-e ajánlani olyan fejegységet, amihez VEZETÉKES távirányító tartozik?
-valamint milyen tapasztalataitok vannak a Blaupunkt erősítőivel kapcsolatban és/vagy volt-e már dolgotok konkrétan a GTA 475-tel?

előre is köszi :)

-.-

(#894) Side_ válasza rwk (#893) üzenetére


Side_
aktív tag

Miért kell a vezetékes??
Egyébként Sony-khoz lehet venni vezetékeset. (Pl egy gt700, vagy egy 7750 jó választás. Persze olcsóbbak is vannak.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#895) Dumb válasza Side_ (#892) üzenetére


Dumb
senior tag

Az erősítő kimenetén, igen.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#896) rwk


rwk
csendes tag

azért kell vezetékes, mert elképzelhető, hogy a csomagtartóba fogom tenni a fejegységet is, mert eleddig nem találtam olyan helyet az utastérben, ahova passzolna a fej :Y

-.-

(#897) golyani válasza Kowa (#891) üzenetére


golyani
addikt

hát a mélyet+erősítőt még kb tavaly ilyentájban ajánlotta nekem egy autóhifis srác aki ezzel foglalkozik épített már országos bajnok autót is. és ő az erősítőt 27-ér a mélyet meg ládával asszem 15-20-ér tudta volna hozni. hogy most mi a helyzet nem tudom.
karácsony előtt vagy mikulás előtt fogom megkeresni h mégis mi a helyzet mostanában a piacon.
mert én 120-ér(mindennel cakkompakk) szeretnék vmi muzsikát. csak mivel főként rock/metal/trance/dance-t hallgatok, így kell egy mélyláda is h jó legyen.
vagy gondoltam arra h nem veszek mélyládát és erősítőt sem. hanem csak rádiót és 2 pár szettet az ajtókba.
de szerintem jobban járok 1 pár szett + ládával.
ha visszakeresel a topicban erre: cq-c5301, tuti kiadja az én hsz-em és meglátod akkor milyen árak voltak akkor.

solid-ból az F széria már nekem drága. akkor inkább a JBL.

[Szerkesztve]

(#898) Side_ válasza Dumb (#895) üzenetére


Side_
aktív tag

Akkor lehet, hogy az erősítőn belül van kontakthiba - ha igen, mázlid van - könnyen javítható.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#899) Side_ válasza rwk (#896) üzenetére


Side_
aktív tag

Akkor a már említett modellek jók, illetve bármelyik!!! jó lehet, amihez van távirányító.
Max annyit kell tenned, hogy a benne lévő infra-ledet kivetetékeled oda, ahol a fej lesz, h rálásson, a távirányítóját pedig ízlésesen beépíted vaalahova.
Bár ezzel a megoldással a CDcsere nem a legjobb dolog :) - esetleg ha szerzel egy tárat is.

Tényleg nincs hely a kesztyűtartóban, vagy a környékén? (Nincs egy ''egészalakos'' műszerfalképed? Amin több látszik, mint az előzőn?)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#900) Octi válasza forceberg (#870) üzenetére


Octi
aktív tag

Mi is forgalmazzuk a FLI Trap 10 Active-ot. Elég szépen szól. Az hogy drága, relativ. Ha veszel egy normális ládát egy közép kategóriás erölködővel, biza többe kerül.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.