Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Octi válasza copperhead (#647) üzenetére


Octi
aktív tag

Jobb nem lesz, viszont baromi jól hanzik :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#652) Octi válasza forceberg (#648) üzenetére


Octi
aktív tag

Azért majd idővel azokat a gyári szutykokat dobáld ki belőle. Még egy olcsóbb kategóriás komponens szettel is nagyságrendekkel jobb hangzást tudsz elérni.

A gyári cuccok hatványozottan borzalmasak és gagyik. Persze most nem a 25 gurigás alapárú verdákban találhatóról beszélek.

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#653) forceberg válasza Octi (#652) üzenetére


forceberg
veterán

Hát sztem egyáltalán nem xarok a Mégane-om gyári hangszórói.
De lehet, egy Impact szettre(magas, közép, láda) lecserélem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#654) Octi válasza forceberg (#653) üzenetére


Octi
aktív tag

Ezt majd akkor mond, ha meghalgattál a helyén egy normális szettet :D

Ezekben az árkategóriás autókban nem létezik normális hangszóró.
Nekem az octaviaban, TUNÉZIAI gyártású philips hangszórók voltak :O
Katasztrófa :(

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#655) copperhead válasza Octi (#651) üzenetére


copperhead
aktív tag

Nekem is csak azt mondták,hogy jobban/hangosabban szól.Szerintem ha mindegyik fejegységben lenne MOSFET akkor rá is írnák.Régebben erősítőkön is láttam.

(#656) pweisz válasza copperhead (#655) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem tudom, de a Kenwoodnak is van:
[link]

(#657) pinnacle válasza pweisz (#656) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen,valami beépített (elő)erősítő lehet.Talán megvan ami nekem kell,igaz nem MOSFET-es,de Alpine amire még rosszat nem mondtak.Remélem ez az ''olcsó'' termékeire is igaz.[link]

[Szerkesztve]

(#658) forceberg válasza Octi (#654) üzenetére


forceberg
veterán

Az Impactről mit tudsz? Kinéztem két 16-os, két 10-es és két magassugárzót!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#659) forceberg válasza forceberg (#658) üzenetére


forceberg
veterán

Pontosan a GNS 6520-at néztem ki. + a GNS 4020-ból a 10 centisek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#660) forceberg válasza forceberg (#659) üzenetére


forceberg
veterán

Vagy még az lehet, hogy a hátsó ajtókat kihagyom, s a kalaptartóba megy egy 20-as mély.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#661) ahavasi válasza Side_ (#636) üzenetére


ahavasi
tag

kár volt lecserélni a ladát :D legalább 1.8T a seat? bátyámnak egy ilyen készül már vagy 1 éve :D nagyon állat hangja van! (Főleg a nagyob rendszer meg a katalizátor kiszedése miatt)

A kilincs legyen muslincás

(#662) pweisz válasza pinnacle (#657) üzenetére


pweisz
senior tag

Ez van nekem is. Most vettem én is akciósan. Frankón szól, meg a kivitelezés is minőséginek tűnik.

(#663) Side_ válasza copperhead (#655) üzenetére


Side_
aktív tag

Egyébként ezt hol mándták?
Mert vagy nagyon hülyék, vagy esetleg neadjisten csak megtévesztik a vevőt, ami viszont nem 'legális'.
Egyébként tényleg szinte minden erősítőben mosfetek vannak - de kb semmi jelentőségük.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#664) Side_ válasza forceberg (#658) üzenetére


Side_
aktív tag

Hangszórókat nem kinézni kell...hanem kihallgatni.
De nem férne el nagyobb szett?? (Félek, h akármi is csalódást okozna - nemhogy egy olcsóbb-középkategóriás szett.)

A kalaptartóba 20as mélyet pedig mennyire gondoltad véglegesnek? Mert ha semennyire, akkor inkább ne vegyél - gyűjtögess még kicsit és jöhet 1 láda. (Vagy nincs erősítő?)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#665) forceberg válasza Side_ (#664) üzenetére


forceberg
veterán

Miért okozna csalódást?
A csomitér elég kicsi (kacsaseggű Mégane), meg én nem villogni akarok, hogy milyen hangrendszerem van, hanem csak egyszerűen hallgatni, úgy, hogy legyen azért hangerő is.
Ja, és elnéztem, mert az első ajtóban csak 13 centis hely van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#666) forceberg


forceberg
veterán

Akkor kérdezek: max. 40k-ból milyen hangrendszert vegyek? Többet nem akarok adni érte. A fejegység a Pana CQ-C1313NE.
Első ajtók: 13cm-es hely, hátsók: 10cm-es hely. Műszerfalon két csipogó hely. + kalaptartó vagy csomitartó.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#667) copperhead válasza Side_ (#663) üzenetére


copperhead
aktív tag

Mamut,Saturnban.Ráadásul civil ruhában lévő,autohifis volt.Nem akart rábeszélni,barátságos volt,valószinüleg ő sem tudta,hogy mi ez.Neked milyen fejegységed van?

[Szerkesztve]

(#668) Side_ válasza forceberg (#665) üzenetére


Side_
aktív tag

40ből kéne mi is pontosan?
Full rendszer fej nélkül? Vagy csak egy szett? Vagy 2 szett vagy mi?


Csalódást azért okozna, mert a 10centis hangszóró szerintem nemigen képes jól zenélni. A 13 már inkább.
Ezt a ''villogás''-dolgot nemigen értem. Ha gondolod kifejtheted.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#669) Side_ válasza copperhead (#667) üzenetére


Side_
aktív tag

ilyen: [link] - és eladó ...a feltűntetett ár irányár

civilruhás autohifis - (:

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#670) Octi válasza forceberg (#658) üzenetére


Octi
aktív tag

Az Impact-ot sajna nem ismerem, még nem hallottam. A 10-est hanyagolnám.

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#671) Octi válasza forceberg (#660) üzenetére


Octi
aktív tag

20-as mélyet erősítő nélkül nem tudsz meghajtani.
Nekem annó volt egy olyan rendszerem, ahol elől volt egy 16-os komponens szett, a kalaptartóban meg 2 db, kör alakú, 20 cm-es magnat (3 utas). Én a közepet és a magasat kihajítottam belőle, így csak a mély szólt hátul. Egész elfogadható hangja volt, ahhoz képest amennyibe került.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#672) Octi válasza forceberg (#665) üzenetére


Octi
aktív tag

Tegyél be egy kiemelő gyűrűt, és egy 16-os szettet rakjál be. Sokkal jobb lesz.
(megjegyzem 13-ból is van olyan, amitől lef..sod a bokád, de az egy használt kocsi ára)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#673) forceberg válasza Side_ (#668) üzenetére


forceberg
veterán

40k-m van. Első ajtók: 13-as hely, hátul 10-es.
Fej van már a Pana CQ-C 1313.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#674) Side_ válasza forceberg (#673) üzenetére


Side_
aktív tag

Hát...
én akkor kb azt csinálnám, h előre vennék egy 16os vagy 13as szettet. Attól függ van-e kedved átalakítani a helyet - meg hogy mennyire lehet - hátul meg nagyon nem érdekelne mi van...előrefadereled a dolgot és kész.

És előre megvenném az új JBL_GTO szettet - persze kipróbálás után! (Még pénzed is marad - amihez ha gyűjtessz még, akkor előbb-utóbb vehetsz egy erősítőt hozzá.)

Vagy mondjuk van a Xetec - de az picit drágább - meg nem ártana neki (sem) egy erősítő.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#675) _Gomba_


_Gomba_
tag

Hali

Én is most dobok össze hangcuccot a kocsiba.
Fejegység megvan. (Alpine 9847)
Mondjatok valami tuti jó első szetett ami árban is jó, de minőségben is.
Szintén erősítőkre is, és mélyekre is.
Kíváncsi vagyok a véleményekre tapasztalatokra. :U

(#676) Side_ válasza _Gomba_ (#675) üzenetére


Side_
aktív tag

mondj egy összeghatárt - vagy a komplettre, vagy komponensenként!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#677) _Gomba_


_Gomba_
tag

Darabokban rakom össze, úgyhogy először 150 papírt szántam volna rá.
De most tuti drágábban jövök ki.
(Úgy értem a darabokban, hogy nincs sok lém és először fejegység, aztán első szett, erősítő+mély)
Ahogy a pénztárca engedi.

(#678) Side_ válasza _Gomba_ (#677) üzenetére


Side_
aktív tag

és akkor most 100-150ed van még a szettre a szubra az erősítőre és a kábelezésre?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#679) _Gomba_ válasza Side_ (#678) üzenetére


_Gomba_
tag

Igen

(#680) Side_ válasza _Gomba_ (#679) üzenetére


Side_
aktív tag

erősítő JBL GTO 75.4 - 60e
szett JBL GTO 6507C - 30e
szub JBL GTO 1202D - 25e
jó kábelezés ~20e

de ha mégis több zs akad, akkor
JBL Px 300.4 - 100e
JBL P6550c - 60e / JBL C608GTi - 100e
JBL P1220e - 70e


vagy a kicsit más hangzást képviselő Xetec összeállítás
4ch gravity (vagy sok zs esetén p4evo) erősítő 65e v 110e
de xeteccel már többmindent is lehet kombinálni - de pl xetec szett ~45e

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#681) Octi válasza _Gomba_ (#679) üzenetére


Octi
aktív tag

Ha jól látom, Side_ JBL fanatikus (ez persze nem baj) ;)

Én személy szerint megfontolandónak tartom pl. a Soundstream cuccait is. Igen minőségi rendszer rakható össze, elég baráti áron.

De szerintem ahány embert megkérdezel, annyi különböző választ fogsz kapni.

Az én rendszerem igy néz ki:

Panasonic CQ-C7301N fej
Soundstream LW4.480 erölködő
Massive PK6 16 cm-es komponens szett
Impulse RW112 30cm-es reflex láda
7'' Indash TFT+TV tuner
Audiovox DVD lejátszó
Teljes Dietz kábelezés


Ezzel a cuccal tökéletesen meg vagyok elégedve. Ha kell szépen zenél, ha kell lebontja az autó oldalát :D


[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#682) _Gomba_ válasza Octi (#681) üzenetére


_Gomba_
tag

Én is észrevettem a JBL fanatikusságát ;]
De jó a JBL, havernak az van.

''De szerintem ahány embert megkérdezel, annyi különböző választ fogsz kapni.''
Pont az a lényeg, ki mit rakna össze.

Azért írtam ezt:
''Kíváncsi vagyok a véleményekre tapasztalatokra.'' :DDD

Amúgy az se mind1 milyen autó...
Mint olvastam valaki a Ladából kivett cumót rossznak találta...
De az 1 terű autók a jók ezekre.
3-as Golf powa :R

(#683) nrgxxx


nrgxxx
tag

Sziasztok!

Keresek olcsóbb, alsó kategóriás mp3 lejátszót használtan.
pl. sony, jvc, pio, kenwood márkákra tenném a voksom.
Kecskemét környéke előny lenne ...

ha van valamid szólj, és hátha megtudunk egyezni..

(most rámolták ki az autómat, és most nem vennék bele ''drága'' cuccot)

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#684) _Gomba_


_Gomba_
tag

Octi tetszik ez az Impulse mély. Szól is olyan jól, mint amilyen szép ?

(#685) _Gomba_


_Gomba_
tag

Havernak van 1 Rockford Fosgate RF-162S. Zsír új. eladná 40-ért, boltban 55.
Van valakinek valami tapasztalata ? :F
[link]

(#686) Octi válasza _Gomba_ (#684) üzenetére


Octi
aktív tag

Ha beülsz mellém garantálom, hogy még ezzel az erősítővel is leveri a vesédet :D

Már meg van az a monoblokk ami rendesen kihajtaná, csak egyenlőre nem tudom hova tenni a kocsiban :O

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#687) Octi válasza _Gomba_ (#685) üzenetére


Octi
aktív tag

Sajna nem ismerem a Rockit, de a QAutohifisek forgalmazzák. Kérdezz rá náluk a fórumon.

Ha jól sejtem, most építenéd a rendszeredet. Biztos hogy egy 60e ft-os első szettel kéne kezdened?
Persze ha futja a keretből, akkor hajrá :C

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#688) _Gomba_ válasza Octi (#687) üzenetére


_Gomba_
tag

Mondom, hogy haver ideadja 40ért.(Magának vette csak közben vett focalt is, ez meg megmaradt)
De az Impulse-ról viszont lebeszélt. :Y
Azt mondta van jobb is. ;]

(#689) Side_ válasza _Gomba_ (#688) üzenetére


Side_
aktív tag

Azt mondta van jobb is.
Nyugi - mindíg van jobb...majdnem :)
De azt hogy mi jó vagy nemjó csak az határozza meg, hogy neked jó-e. (És nem az, h másnak jó-e.)
Ezért kell kipróbálni minél több dolgot! Anélkül nehéz lesz megtalálni mi tetszik neked.

Szóval bármit mondunk mi itt, addíg semmit ne vegyél meg, míg ki nem próbáltad - és ki nem próbáltál azon kívül még legalább 1-2 kombot.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#690) nrgxxx válasza Side_ (#689) üzenetére


nrgxxx
tag

Side:
te az a side vagy, aki a carstyligon is ilyen név alatt fut?

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#691) Octi válasza _Gomba_ (#688) üzenetére


Octi
aktív tag

Nem tudsz nekem olyan cuccot mondani, aminél nem mondok jobbat. Mondani sok mindent lehet.
De ha már itt tartunk, milyen indokkal akart lebeszélni az Impulse-ról? Kiváncsi vagyok :F

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#692) Octi válasza Side_ (#689) üzenetére


Octi
aktív tag

Teljesen egyetértek ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#693) _Gomba_ válasza Octi (#691) üzenetére


_Gomba_
tag

Azzal az indokkal, hogy RTO, Steel, Toxic, Impulse 1 gyártósoron van. Neki pedig RTO erősítője van és nem jó semmire. JBL régebbi típusa lenyomta, de nagyon.
Úgy értve mond jobbat, hogy az árkategóriájában.

Amit meg én akarok építeni, ezek szimpik:
-Alpine
-Magnat
-Massive

(#694) Octi válasza _Gomba_ (#693) üzenetére


Octi
aktív tag

Ne haragudj, de nem értem a logikát a dologban. Leszólja az Impulse 30cm-es mélysugárzót (amit gondolom még életében nem hallott), mert az RTO erősítője szar :F
Egyébként, az hogy szar, egy elég tág fogalom. Lehet hogy az RTO erősítője nem megfelelő a ládájához. Az meg hogy a régebbi JBL lenyomta nem jelent semmit. Lehet hogy kétszer akkora az RMS teljesítménye.

Egyébként rengeteg olyan dolgot mondok neked, ahol ugyan azon a gyártósoron készül minőségi termék, ill. űbergagyi cucc. Az hogy egy soron készülnek, még nem jelent semmit. Az erősítője sem azért gyenge, mert ezen a soron készült, hanem mert ilyenre tervezték.

Na mindegy. Szerinetm ez egy nyakatekert logika, nem is nagyon értem. Ez megint az az eset, amikor olyan dologról mond valaki véleményt, amit még nem is látott.
Ajánlatom még mindig áll: Bármikor meghallgathatod a kocsiban, és TE alkothatsz róla véleményt ;)

Amiket felsoroltál:

- Alpine: Vannak emberi árú cuccaik, de minőségi darabok horror áron kaphatóak.
- Magnat: Erős középmezőny. Én azért nem ezt választottam, mert tucatárú. Minden 2. autóban ez a gyártmány szól. Én pedig szeretem a különleges dolgokat.
-Massive: Nem ismerem, nem is hallottam működni. EZÉRT NEM IS MONDOK RÓLA VÉLEMÉNYT.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#695) Octi válasza Octi (#694) üzenetére


Octi
aktív tag

Még azt megjegyezném, hogy ha valaki ilyen kategóriájú első szettet, mint amit neked el akar adni, ill. amit vesz helyette (focal) RTO erősítővel hajt, akkor ott valami nem stimmel (szentségtörés) :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#696) nrgxxx válasza Octi (#694) üzenetére


nrgxxx
tag

sziasztok!

Egy kicsit okoskodnék én is..
Szerintem az Alpine cuccok irreálisan drágák. Most amit néztem legutóbb, 339.000 Ft-volt(mp3 fej). No és természetesen ennyi pénzért már abszolút nincs benne erősítő, tehát alapból nem is tudod hajtani a hangszórókat... Más gyártó ennyi pénz feléért már in-dash dvd-t ad...
akárhogy is nézzük, ezek elektronikai dolgok.... 5 év múlva semmit nem fog érni, vagy majd még a tulajnak kell könyörögni hogy kilopják a ci...ööö..tolvajok. Nem tudom elhinni, hogy ennyire jó az Alpine.

Magnat: no velük érdekesen állok én is. Nekem egy Magnat Century 400-as erősítőm van, de 100x gyengébb mint mondjuk egy GTA 470-es Blaupunkt.

Massive: én már hallgattam őket, és rázták az autót rendesen a ládáik...

én fejegység témában nagyon egy Blau Memphis-re gyúrok... alig várom már legyen egy olyanom.



[Szerkesztve]

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#697) BaLee válasza nrgxxx (#696) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az elejébe kötnék bele kicsit.
Szerinted aki vesz egy 339 ezer ft-os fejet az erről akarja hajtani a hangszóróit?
Nem, szerintem annak van egy (vagy kettő) hasonló árú erősítője is...

A hangzatos 4x50W-os teljesítmény amit büszkén írnak rá a fejekre meg lead kb 4x10W RMS-t.

(#698) oettinger01 válasza nrgxxx (#696) üzenetére


oettinger01
őstag

az alpine a legjobb hangzásban. az meg, hogy mennyivel drágább és megéri e ezt a pluszt az mindenkinek a saját döntése.
az meg nem véletlen, hogy a high-end fejeket nem látják el erősítővel, mivel aki ilyen rendszert instalál az nem a gyári cuccait fogja hallgatni vele abban biztos lehetsz ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#699) Octi válasza oettinger01 (#698) üzenetére


Octi
aktív tag

az alpine a legjobb hangzásban

Ez egy abszolút szubjektív dolog. A mondat elejéről hiányzik a ''szerintem'' szó ;)

A hangzás igen csak függ a rendszer többi elemétől. Egy adott fej szólhat gyatrán egy rendszeren, de ha átrakod egy hasonló kategóriájú rendszerbe, megtáltosodhat. Ez a hangzás dolog igen csak sok összetevőből áll, és mégegyszer hangsújozom, hogy szubjektív :)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#700) _Gomba_ válasza Octi (#695) üzenetére


_Gomba_
tag

Azt is el akarja adni. De nem veszem meg. ;]

Fejegységek közül Alpine nagyon jó sztem.

Erről valamit, valaki ?:
[link]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.