Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) feel good válasza Hold (#1400) üzenetére


feel good
aktív tag

Pioneer DEH-2900MP, egy méretes 30-as láda, előre egy komponens szett, amilyen befér.
30e ft körüli négycsatornás erősítő, háromcsatornás módban a szett+láda felállás rákötve.
Kell még pár méter tápkábel, egy testkábel és egy RCA kábel.
Ízlésesen beszereljük, beállítjuk, majd beállunk az utcazenészek közé. :D

(#1402) Noobi válasza Hold (#1398) üzenetére


Noobi
tag

Szia Tesó! Nekem is Calim van és nemrég építettem be egy kicsit ütősebb rendszert....
Ha kb egy oldalt visszaolvasol látod a részleteket... de sztem a Caliba dupla láda illik :DDD
Viszont sztem jobb ha egyedileg készítesz vagy készíttetsz, mert 35cm magas ládákat én nem találtam :( ... és sztem a trapéz alakú a nyerő....

(#1403) plömplöm válasza plömplöm (#1373) üzenetére


plömplöm
őstag

bár nem mélyláda, de hátha mást is érdekel

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1404) feel good válasza plömplöm (#1403) üzenetére


feel good
aktív tag

Olyan fejegység, ami semmi csilivilit nem tud, csak mp3-at olvas be pendrive-ról, mennyiért kapható mostanság?
Kényelmesebb és sokkal egyszerűbb lenne az életem, ha vennék valami hasonlót..

(#1405) plömplöm válasza feel good (#1404) üzenetére


plömplöm
őstag

pld...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1406) feel good válasza plömplöm (#1405) üzenetére


feel good
aktív tag

kösz :B

(#1407) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Sziasztok. Szeretnék egy új első szettet erősítővel. Elektronikus zenét hallgatok.
Ami már megvan: Pioneer DEH-P40MP fejegység, Massive P500.1 monoblock erősítő, 2db Massive PW12 mélynyomó zárt ládában.
És hozzá való kábelszett is kellene, mind a mélynyomóhoz, mind az első szetthez. Mindez egy Seat Leonban lesz. Mit ajánlanátok?

[Pioneer DEH-P40MP]
Massive Deep Impact szett

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#1408) _seth_


_seth_
veterán

Az mitől van, hogy ha mp3-at hallgatok akkor a mélnyomó olyan 23-as hangerőtől (0-34-is skálán) kezd élni de ha rádiót akkor már 10-es hangerőn is dolgozik szépen és szebb a mély rádión át? Ennyire rossz az mp3 minősége?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1409) Pubszon válasza _seth_ (#1408) üzenetére


Pubszon
veterán

A rádiónak erősebb a jele, sok fejegységben ezen lehet korrigálni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1410) feel good válasza Pubszon (#1409) üzenetére


feel good
aktív tag

Az mp3 file-oknál régebben játszottam a hangerővel. Nem lehet, hogy egyszerűen halkabbra kódolt számokat játszik? Nem mind szól ugyanolyan hangosan.

(#1411) Pubszon válasza feel good (#1410) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha normalizálva van még akkor is halkabb általában mint a rádió. De még az audio is halkabb.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1412) feel good válasza Pubszon (#1411) üzenetére


feel good
aktív tag

De miért? :)

(#1413) _seth_ válasza feel good (#1410) üzenetére


_seth_
veterán

Nem hiszem már csak azért sem mert nem létezik, hogy az összes mp3-am egységesen halkabban legyen kódolva márpedig van pár lemezem sőt olyan is van amit flaac-ból kódoltam 320kbit 48khz-re csak, hogy leteszteljem azzal is de szépen szól meg minden de az is halkabb mint a rádió de más is azt mondta, hogy a rádióadás olyan mintha pár db-el alapból hangosabban küldenék ezért erősebb :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1414) feel good válasza _seth_ (#1413) üzenetére


feel good
aktív tag

Ezt már én is észrevettem egyébként, furcsa..
Mintha jobban is szólna a rádió sokszor. Pedig minden ellene van :)

(#1415) Pubszon válasza feel good (#1414) üzenetére


Pubszon
veterán

Egyszerűen hangosabb, és kész. :K
Amelyiken van AUX bemenet, annak is van külön kiegyenlítő hangerőszabályzója. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1416) feel good válasza Pubszon (#1415) üzenetére


feel good
aktív tag

Oké, elhiszem. :)
Aux bemenetes cucchoz még nem volt szerencsém.

Ezekhez az USB-s fejegységekhez mit szóltok? Meglepve látom, hogy amennyibe két éve került a Pioneer cd-m, annyiért ma cd+usb-s Pioneer fejet adnak. Erősen gondolkodom egyen.

(#1417) _Gomba_ válasza _seth_ (#1408) üzenetére


_Gomba_
tag

Nekem lehet állítani a rádió és a cd, mp3 beállításait külön. (Alpine) :R

(#1418) Pubszon válasza feel good (#1416) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is gondolkozom USB-s fejen, mert sztem a legtutibb MP3 számára.
Sok fér rá egy pendrivera, egyszerü rárakni és nem ugrál. :K

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1419) feel good válasza Pubszon (#1418) üzenetére


feel good
aktív tag

Jaja, nem kell cd-t írogatni, csak bedobod a gépbe és rögtön másolod.. Kisebb helyen is elfér, kevésbé sérülékeny..
Csak nem tudom, hogy meg szabad már ezeket venni?

(#1420) Pubszon válasza feel good (#1419) üzenetére


Pubszon
veterán

Régebben egy gagyi lejátszón hallottam először USB-ről zenét, de azon is jó volt.
Gondolom a minőségi gyártók nem fognak szart csinálni. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1421) Eagl3


Eagl3
veterán

Üdv!

Hova szokták tenni a zajszűrőt? Generátor zaj ellen... Csak mert sztem tönkrement, de mivel nem én építettem a hangcucco nemto hol keressem.

(#1422) feel good válasza Eagl3 (#1421) üzenetére


feel good
aktív tag

A micsodát?

(#1423) Pubszon válasza Eagl3 (#1421) üzenetére


Pubszon
veterán

Az erősítőből hallod a zajt?
Mert akkor az erősítő a ludas.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1424) Eagl3 válasza Pubszon (#1423) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem. Szerintem csak a két hátső hangszóróból jön, ami a kalaptartóban van. Minél nagyobb a fordulat, annál hangosabban sípol. Az erősítőnek mitől lenne hangja? :F

Mod.: A felső két magasból és a másik két első hangszóróból nem hallom...

[ Szerkesztve ]

(#1425) feel good válasza Eagl3 (#1424) üzenetére


feel good
aktív tag

Az erősítő testjével van gond, vagy összeszed a jelkábel valami zavart.
Direktben az akksira kötve a testet, megszűnik?

A tápkábel és a jelkábel ugye nem egymás mellett mennek?

(#1426) Eagl3 válasza feel good (#1425) üzenetére


Eagl3
veterán

A helyzet az, hogy nem értek hozzá, csak amit innen onnan hallottam, összeszedtem az alapján próbálok okoskodni :)

Működött minden rendben, csak lecsúszott a mélyláda az erősítőről és mióta visszaraktam sípol... szól minden, csak idegesítő ez a sípolás.

(#1427) feel good válasza Eagl3 (#1426) üzenetére


feel good
aktív tag

Én se értek hozzá, annyi hogy a sajátomat összerakom..
Amikor utoljára ilyen problémám volt, hogy belehallatszott a gyújtástól kezdve minden a zenébe, akkor a testtel volt gond.
Egyszer pedig azzal, hogy a tápkábel és a jelkábel egymás mellett futott. Na azóta az egyik az egyik küszöb mellett megy, a másik a másik szélen.

(#1428) Pubszon válasza Eagl3 (#1424) üzenetére


Pubszon
veterán

Mivel a fej hajtja ezeket a hangszórókat, ezért a lejátszónak van vmi zajszűréses hibája.
Ha a generátornak lenne baja, akkor minden hangszóróból hallanád, nem csak a hátsóból.
Mert ha csak a myélyből hallottad volna, akkor meg az erősítőnek lenne baja.

Azért nézd meg a hangszórókábelt is, mert lehet az testel le vhol ahogyan Feel good írta. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1429) Eagl3


Eagl3
veterán

Jólvan, majd megpróbálom kiokoskodni, de lehet, hogy el kéne vinnem egy autóelektromosságihoz...

(#1430) feel good


feel good
aktív tag

Extrém esetben lehet, hogy az erősítőbe menő RCA kábellel van gond. Konkrétan: volt egy cd-m, aminek az rca kimenetén a test valahogy elbaszódott, és haszálhatatlan az rca onnantól, mert minden zavart ugyanúgy összeszed, mintha maga az erősítő lenne rosszul testelve.
Erre is van megoldás, az magas szintű kimenetből (=hangszóróvezetékek) lehet rca kimenetet csinálni egy kis 1000 ft-os kütyüvel.

[ Szerkesztve ]

(#1431) Eagl3 válasza feel good (#1430) üzenetére


Eagl3
veterán

Még soroljatok fel 25 hiba lehetőséget, így sem tudom hol kezdjem :D

(#1432) feel good válasza Eagl3 (#1431) üzenetére


feel good
aktív tag

Én széthúznám és újrakábelezném az egészet.
Ha nem az erősítő testjével lesz gond, akkor az rca kábellel. 95%

(#1433) Pubszon válasza Eagl3 (#1431) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó lenne ha leírnád a pontos hibát. :(((

De ahogy eddig kivettem, a fejjel hajtott hangszórókból is csak a hátsó párból hallod a zajt.
Ha így van akkor a fej a hibás.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1434) feel good válasza Pubszon (#1433) üzenetére


feel good
aktív tag

Írta, hogy erősítő is van. Nekem legalábbis rémlik. :D

(#1435) Pubszon válasza feel good (#1434) üzenetére


Pubszon
veterán

De nem az erősítő által hajtott hangszóróból hallja a zajt. :(
Vagy titkolja. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1436) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Valakinek személyes tapasztalata ezzel a hangszóróval??? egy wagonr+ ba szerelném egy épített kalaptartóba mélynyomó gyanánt, láda nem megolható de ebből vagy hasonlóból be tudok rakni akár 4 db-ot is. vélemény?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1437) feel good válasza Grigorisz (#1436) üzenetére


feel good
aktív tag

Ki kéne számolni, hogy a csomagtartó elég literes-e négy ilyennek.

[ Szerkesztve ]

(#1438) Grigorisz válasza feel good (#1437) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

azért esett erre a választásom mert ez elvben tud jobbfajta mélyet generálni láda nélkül is.
a csomitartóm nem tökéletesen zárt tehát a liter tuti meglenne. az aránylag zárt terét kb 110-120 literre saccolom eddigi tapasztalataim illetve fizikálisan látott ládáim alapján átlag 30-40 l kell egy 25-ös nyomónak(tudom tudom vannak kivételek). a 4 db nincs kőbevésve 2 is lehet, 4-ben csak a minél nagyobb membránfelület miatt gondolkodom

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1439) feel good válasza Grigorisz (#1438) üzenetére


feel good
aktív tag

ha kész lesz, majd meghallgatnám :D
szét fogja szedni szegény autót

(#1440) Grigorisz válasza feel good (#1439) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

hacsak nem sopronban laksz megoldható a meghallgatás :D a mostani ládám sem kíméli egy 38-as MTX szorgoskodik benne de elfoglalja majdnem a csomitartót (80-90 liter környéki a láda) és ezért kell valami kompromisszumos megoldás

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1441) feel good válasza Grigorisz (#1440) üzenetére


feel good
aktív tag

atya-úr-isten :D
mi hajtja azt a 38-as MTX-et?

[ Szerkesztve ]

(#1442) feel good


feel good
aktív tag

Ha már itt vagyok, lenne egy kérdésem..
Ti hogy lövitek úgy be a rendszert, hogy a zenénél kijöjjenek a mélyek rendesen, de pl. rádiót is lehessen hallgatni anélkül, hogy nagyon búgna a bemondó hangja a ládából?
Az a baj, hogy két napja tekergetem a kocsiban a dolgokat mindenfelé, hogy végre belőjem az új cuccot, és mindig amikor egy konkrét zenénél rámondom hogy oké, na ez így jó, átnyomom egy másik zenére vagy rádióra, és torzít az egész :W
Vagy egy másik példa, korrekten döngenek a basszusok a hiphop alatt, beteszek valamilyen metált, és szét akar esni az egész, borzasztóan szól. Ha letekerem a basszust, akkor jó, de akkor meg Wu-Tangék szólnak gyengén.
A cuccot bekábelezem, összerakom, de ehhez nagyon nem értek, és hetekig el szoktam vele szarakodni, tudtok adni valami tippet?

(#1443) Eagl3 válasza feel good (#1442) üzenetére


Eagl3
veterán

Mindig állítani kell, hogy mennyi mélyet adjon. Legalábbis én állítom.

(#1444) Grigorisz válasza feel good (#1442) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

az előzőre: egy négycsatornás crunch erőlködő hátsó két csatornája hidalva kergeti

a beállításodra: visszaolvastam egy darabig de nem találtam...milyen cucc van a kocsidban? szett erölködő (kondi??) nyomó stb. Tapasztalat, hogy a sokféle zenéhez vagy megszoksz egy kompromisszumos beállítást vagy állítgatod. wu-tang a búgós nagymélyeivel és a metál nem fog menni ugyanazon a beállításon jól.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1445) Grigorisz válasza Eagl3 (#1443) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

megszünt a sípolásod vagy sem??? csak kíváncsiság mit sikerült kihozni a dologból.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1446) feel good


feel good
aktív tag

Mindig tekergetni kell? Én is mindennel ide lyukadok ki, de azt hittem, hogy én vagyok hülye a beállításhoz. Most megnyugtattatok. :)
Régebbi Swiftben egy JBL CS60.4 erősítő hajt egy 25-ös ládikót+a kalaptartóban két nagyovált, elől két minimál-hangszóró van a gyári helyeken, de azok be sincsenek kötve. Fejegységről úgyse hallatszana, az erősítőn meg nincs több csatornám.
Amúgy döng korrekten, remeg a tükör-ajtókárpit-anyósülés-minden, de valahogy nem az igazi, inkább túl sok a mély. Ha meg visszaveszem, akkor minek van a láda hátul :F :D

(#1447) Grigorisz válasza feel good (#1446) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

zene szempontjából a legrosszabb felállásod van minden hátulról szól. inkább előre szerezzél egy szettet azt tedd a erősítő két csatijára az ovált meg felejtsd el. igy semmi szinpadod nincs mintha háttal ülve hallgatnád az otthoni hifid csak a kocsiban mégrosszabbak a körülmények.

Szerk: lehet többet árt mint használ de én azért megpróbálnám az első hangszórót rákötni a fejre esetleg egy 16-25 V 100-150 uF bipolár kondit belekötnék a pozitív szálba hangvágás gyanánt és akkor a mély nem fogja széttorzítani a 10 centist elől, de legalább a teret megnövelné.

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#1448) feel good válasza Grigorisz (#1447) üzenetére


feel good
aktív tag

Ezzel mind tisztában vagyok, de nem tudok hová tenni első szettet, a gyári hely egy szar, az ajtót meg nem akarom szétvágni.

(#1449) Eagl3 válasza Grigorisz (#1445) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem, még nem.
Nem volt időm szétszedni. Ha megoldódik úgyis beírom, de még kérdés is lesz gondolom

(#1450) Grigorisz válasza Eagl3 (#1449) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

mert gondolkodóba estem ha van erősítőd és ugyebár a hátsó pár hangszóród sistereg....akkor nem feltétlen fejegység de még csak nemis végfok inkább valami zavarás jön vissza az RCA kábelen mert általában az rca a hátsó kimeneten szokott lenni. én lehúznám a helyedban az erölködőről és meghallgatnám, hogy csinálja-e

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.