Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) forceberg válasza Side_ (#750) üzenetére


forceberg
veterán

Megane II (kacsaseggű) 1.5 dCi. Annyi a gáz, hogy a levegőszűrőt pl. le kell venni valahogy, de csak úgy könnyedén nem jött le.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#752) Side_ válasza forceberg (#751) üzenetére


Side_
aktív tag

:)
ha az az amire gondolok, akkor nem az a legegyszerűbben szerelhető autó - viszont jól építhető!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#753) Side_


Side_
aktív tag

Ha valakit érdekel, még mindíg eladó a fej és a procc...
[link] - az ár csak irányadó jellegű, alkudni lehet, ajánlatokat a linknél lévő fórumba, priviben, vagy mailben küldjetek.vagy esetleg ide...

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#754) Side_


Side_
aktív tag

de kihalt a topic...senkinek nincs semmi mondandója?

akkor csak UP :DDD

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#755) Sianis válasza Side_ (#754) üzenetére


Sianis
addikt

Mit mondjak? :) Gyűjtögetek erősítőre? Meg most közbejött egy sürgős TFT vásárlás is....

Sianis

(#756) Side_ válasza Sianis (#755) üzenetére


Side_
aktív tag

:)
és hogy tetszik a szett?
Bejáratódott már rendesen?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#757) Sianis válasza Side_ (#756) üzenetére


Sianis
addikt

Szól szépen! Én nagyon meg vagyok vele elégedve! Nem tudom, hogy használtam-e már 100 órát, de mikor kell, akkor odateszi magát! :)

(#758) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv!

Szeretnék az autómba valami normálisabb hangcuccot tenni mert a jelenlegi kazettás fejegységem és a két hangszóróm kissé idejétmúlt asszem, viszont nem akarok nagyon sokat rákölteni.

Szóval már beszereztem egy SAL 250W-os aktív szubcsövet, ehhez szeretnék valami olcsóbb fejegységet (20-25k). Ami nekm most nagyon tetszik az a Panasonic CQ-C1313NW: [link]
A kalaptartóba is kellene valami hangkeltő eszköz, ti milyet javasolnátok oda? Itt is valami olcsó de jó kellene, nem hangnyomásversenyre akarok járni vele. :)
Az első ajtókban meg asszem meghagynám a gyári szpíkereket.

(#759) sbazsi


sbazsi
veterán

Volna egy kérdés: Ki milyen hangfalat venne a helyemben.
Amire kell: dobozos autóban (áruszállító, mint egy kombi verda, csak hátul raktér van) hátulra betenném őket, és fejegységről hajtanám meg. (erősítő nélkül. )
Pioneer fejegység, 4*50W, ebből kapna 2*50-et.
És esetenként telken buliban ebből menne a fül-bevaló. Ott már nem az autóból, hanem erősítőről. (bár ez kb 1-2x egy évben)
Gondolom valami 100 W körüli cucc megfelelő lenne.
Milyet érdemes?
Nem vagyok audiofil, nem akarok soktízezret rákölteni.
(most is egy ilyen hangdoboz van benne, amiben valami dls 16cm-es hangszóró van. ezt akarom lecserélni valami jobb, 2-3 utas, 23 hangszórós csodára)
Többnyire mp3 vagy rádió szól.
Ötlet, vélemény, hozzászólás?! :F :R

(#760) Side_ válasza Matthew (#758) üzenetére


Side_
aktív tag

A fej megteszi.
Ovál nemkell, ha már van hátul egy 'szub'. (De tényleg - teljesen fölösleges - csak rosszabb lesz.)
Inkább előre egy lehetőségekhez mérten jobb kompo-szett, ami elindíthat a minőség útján.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#761) Side_ válasza sbazsi (#759) üzenetére


Side_
aktív tag

khmm...a DLS egy nemrossz cucc minőségileg.
De ha mások az igényeid, akkor...
Annyit tudok mondani, hogy az az 50W az nem 50, hanem olyan 15-20lehet valósban.
Ha erre egy 100W rms hangszórót ráraksz, akkor nem fog szépen szólni fejről.
Egyébként olcsó megoldásként ovált javaslok - ha tényleg ezt akarod.
Az oválok általában úgyis 40-50W rms-t tudnak, és fejről is bőven elvannak, mert nagy érzékenységűek. Nem egy highend, de ahogy értelmezem - a célnak megfelelne.
A DLS-t meg rakd be az ajtóba :)

Mennyi lenne a keret rá?
Illetve használt is érdekel?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#762) Matthew válasza Side_ (#760) üzenetére


Matthew
senior tag

Csak kellene valami hátra is, az első ajtókban lévőket nem akarom lecserélni, csak macerás lenne. Viszont nem szól valami nagyot így inkább hátra kellene valami közép+magas. Ezek szerint te ovált javasolsz, közvetlenül a fejről lenne hajtva, akkor tehát egy 100W-os elég?
Márka? SAL milyen? Itt sem kell nagyon drága. :)

(#763) Matthew válasza Side_ (#760) üzenetére


Matthew
senior tag

Mondjuk egy ilyen párat hátra: [link]?

(#764) Side_


Side_
aktív tag

Én nem bízom a SAL-ban. (Ha javasolhatom, teis tégy hasonlóképpen.) Lehet, hogy vonzónak tűnik az ára, de hosszabb távon nagyon nagy valószínűséggel nem éri meg.
Ha már ovál, akkor minimum valami nevesebb darab. (Mélyben sztem a JBL ovál már tud valamit. Csakhát az ~20e. Igaz, sok más is van 20e körül - azok sem sokkal maradnak el.)
Viszont mindez mitsem ér, ha egy szubod is van hátul. Ugyanis marhanagy fáziskiemelések és kioltások keletkeznek majd! És ez nagyon nem tesz jót a hangnak. Lesznek olyan hangok, amik sokkal hangosabban fognak szólni, mint kellene, és lesznek olyanok, amik egyáltalán nem.

//ovál+mélyláda kombot semmiképp nem csinálnák - vagy ez, vagy az. (De leginkább egy jó szett és egy jó mély.)

Ezért írtam azt, h inkább előre valamit.
Egy esetleges másik megoldás az lenne, hogy mondjuk a hátsó ajtókba, vagy hátsó gyári helyre (amennyiben az nincs alulról egy légtérben a szubbal) teszel hangszórót - bár szerintem az sem ér túl sokat. Egy jó elsőszett a legtutibb - csak nagyon-olcsóért az se nincsen :)


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#765) Side_ válasza Side_ (#764) üzenetére


Side_
aktív tag

Ja, és még annyit, hogy ha nem lenne elég a fázishibák tömkelege, akkor még az is játszik, hogy könnyedén le is éghet az az ovál, hogyha szub is van alatta, és ő is adja a mélyet. (Főleg, ha SAL és még a loudness is működik - merthogy anélkül meg nem szól semmit - csak akkor meg a jó torz jel is gyilkolja a cuccot rendesen.)
Aki ovált is használ szub mellett - valamilyen számomra érthetetlen megfontolásból, - az le szokta vágni az oválról az alsó tartományt. Ez egy fokkal okosabb - de kérdem én: Akkor meg minek??! (Szóval nekem sehogy nem jön össze az ovál és a szub.)
Ja, meg az már általában erősítős mutatvány.


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#766) Matthew válasza Side_ (#764) üzenetére


Matthew
senior tag

Na most elszomorodtam kicsit.
A hátsó ajtókban nincs gyárilag hely sajnos, így maradna az elsőben a csere. De én meg azt nem favorizálom, lehet hogy elöl szépen szólna valami bika hangcucc de hátul már semmit sem lehetne hallani belőle szerintem. Ráadásul nincs is valami nagy hely ott az első akjtókban, külön van a magas (az ajtó tetején) és a közép. Ez a megoldás nekem nem tetszik annyira.
Ha hátra a kalaptartóba teszek két ovált, az télleg nagyon gáz megoldás? És ha a fejegységen letekerem a mélyet, a szubon meg fel, akkor nem lehet baj, nem? Akkor nem lennének mélyhullámok amik összeakadhatnának.. vagy rosszul gondolom?
Nem nagyon értek ehhez, bocs a sok hülye kérdésért. :B

(#767) sbazsi válasza Side_ (#761) üzenetére


sbazsi
veterán

keret? minél olcsóbban.
most nézegetek használt hifihez gyártott hangszórókat.
a kábelezés már megvan, és gyakorlatilag csak át kellene kötni.
A dls-t előre rakni?! hmm, nem tudom befér-e.
Ha kifejezetten autohangszórót veszek, akkor annak kell még doboz is.
bár most belegondolva télen a -10 nem tesz jót a szobai hangfalnak, úgyhogy lehet akkor marad az ami most van.
egyelőre még teljesen elméleti szinten van a dolog...

(#768) Side_ válasza Matthew (#766) üzenetére


Side_
aktív tag

Az, hogy fent a magas, lent a mélyközép az egy nagyon jól működő megoldás - ha jók azok a hangszórók.
Az, hogy a fejen letekered azért nem jó, mert akkor elől sem fog szólni semmit a dolog.
Ha az a célod, hogy a hátulülők is halljanak valamit, akkor talán jólesz valami hangszóró hátra...de csak a kalaptartóban van hely? Nincs valami gyári hely hátul?
Az oválról (nem erősítővel) max úgy vághatsz le némi mélyet, hogy 1-1 megfelelően méretezett kondit kötsz be eléjük sorosan. Ez levágja az alacsony frekiket. De ki kell számolni mekkora kéne hozzá.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#769) Side_ válasza sbazsi (#767) üzenetére


Side_
aktív tag

Amit mindenképp tarts szem előtt, az az érzékenység (kilencven-1-2-3-4dB az már talán értékelhető lenne) - és hogy ne legyen azért 20centinél nagyobb az a hangszóró, amit fejről akarsz hajtani.
Ha ovál lesz, akkor az free-air, tehát elméletileg nemkéne neki - bár annak is jót tesz, ha van valami zárt tér, amiben zenélhet.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#770) Matthew válasza Side_ (#768) üzenetére


Matthew
senior tag

Hát az első hangszórókkal nem vagyok nagyon megbarátkozva de azokat nem akarom kicserélni, jók lesznek azok, nem kell nekem valami nagyon óriási hangminőség, mellesleg gyári Audi hangszórók.
Csak a kalptartóban van hely, az ajtókban nuku. Erre a kondi dologra lehet visszatérünk még.

Egy ötlet, lehet hülyeség:
Ugyebár a szubcsövemnek szabályozható a freki tartománya: 20-80 Hz/20-180 Hz, namost ha én egy olyan ovált veszek ami mondjuk 200-500Hz-20.000H-ig terjed akkor az jó lenne nem? Így nem akadnának össze. Ha igen akkor egyáltalán létezik ilyesmi ovál? Olcsón természetesen. :)

(#771) Side_ válasza Matthew (#770) üzenetére


Side_
aktív tag

Az oválok is elég mélyre le tudnak menni.
Szóval le kéne kondizni - ha már mindenképp efelé hajlassz. (Kérdés lesz-e olyan kis kondi :D :D )

Javaslat: biztos van olyan ismerősöd, akinek kivehető kalaptartón van oválja. Na azt be kéne próbálni hozzád, és meghallgatnod, h milyen, ha egyszerre megy a szub és az ovál. Aztán úgy, h csak az ovál. Aztán meg úgy, h csak a szub. (Mindkét esetben az elejével együtt persze.)
Csak, hogy érdemben tudj dönteni.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#772) Side_ válasza Side_ (#771) üzenetére


Side_
aktív tag

Hülye vagyok :W - nemis kis kondi kő rá, hanem nagyobb... (Minimum egy 150uF-os...vagy nagyobb. Frekifüggő.)
Látszik, h késő van.
Lépek is.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#773) Matthew válasza Side_ (#771) üzenetére


Matthew
senior tag

Nincs olyan ismerősöm sajna akinek ovál lenne a kalaptartójában de ami még gond lenne ezzel is az az, hogy nekem speciel egy 4 ajtós autóm van, abban meg nem olyan egyszerű cserélgetni a kalaptartót.
Asszem akkor télleg marad a kondis megoldás. Hátra mindenképpen kell valami hangkeltő mert az elsők elég gyengécskék egymagukban.
Hogyan lehet kiszámolni, hogy mekkora kondi kell? És hogy kell bekötni?

(#774) sbazsi válasza Side_ (#769) üzenetére


sbazsi
veterán

A gond az, hogy mindenképp kell a doboz, mert máskülönben nincs hova felfogatni. Tehát mindegy, hogy ovál vagy sem, doboz nélkül nem megy.
Egy lakásba tervezett hangfal hogy bírja az autoban uralkodó mostoha körülményeket? (hideg-meleg, rázkodás, stb...)
Felejtsem el?
~15 körül már lehet kapni ~50W körüli hangfalakat.

(#775) Side_ válasza sbazsi (#774) üzenetére


Side_
aktív tag

Az autós-cucc azért sokkal biztonságosabb lenne, mint egy szobai.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#776) Side_ válasza Matthew (#773) üzenetére


Side_
aktív tag

Ja, hogy sedan a gép...
Hát, ha mindenképp ezt akarod...akkor csináld. (Csak nemtudom, hogy érdemes-e egyáltalán.)
Bekötni a kondit sorosan kell. Tehát a hangszóróhoz menő kábel (ami 2eres) - na annak az egyik erét elvágod, és oda bekötöd sorosan.
-----kondi-----(+)
------------------(-)
Vagy fordítva.
Méretezés - esetleg nézz rá neten egy crossover-tervezőre. Mondjuk azokkal meg az a baj, h néha kicsit érdekesen működnek.
De ezzel ráérsz akkor foglalkozni, ha bentven a cucc.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#777) Matthew válasza Side_ (#776) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszönöm a segítséget, még lehet jelentkezek csak megveszem a cuccokat. :)

(#778) Matthew válasza Side_ (#776) üzenetére


Matthew
senior tag

Muszály nekem ovált venni? Az ovál azért jobb mert több mélyet ad nem? Ha meg kondival levágjuk a freki alsó részét akkor elvileg fölösleges az nekem, vagy rosszul gondolom?
Ez pl: [link]?

(#779) Side_ válasza Matthew (#778) üzenetére


Side_
aktív tag

Nem kötelező az ovál.

Úgy látom, hogy 10000 körül mozoghat a költségvetésed.
Ajánlatok: [link] - innen Alpine és az Infinity.
(De akár meggondolnám, hogy inkább már ezek egyikét berakom előre, és hátrarakom a gyárit, ami elől van.
Sőt, nemis. Az elsőt hátra, előre pedig egy nagyonkicsit drágábban ezek közül: [link] pl az Alpine SXE - szett. (Persze megfelelő méretben.)
Illetve a te helyedben még talán szétnéznék az apróban, hogy találok-e valahol használtan 10e körül egy megfelelő méretű komponens szettet.
Így elől jobb minőségű zenéd lehetne, hátul pedig azért mégiscsak szólna valami.

És megint eszembejutott mégvalami, amit érdemes megnézned. Úgy érzem ez lesz a tuti.
Az első megy hátra, és veszel egy szettet innen: [link] Nagyjából mindegy is melyiket - kb hasonlóak. Azért hallgasd meg őket, ha tudod. (Szerintem az ár/érték arányuk elfogadható.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#780) Matthew válasza Side_ (#779) üzenetére


Matthew
senior tag

Na most akkor a bőség zavara lépett fel, most már télleg nemtom milyet hova. :)
A költségvetésem nincs nagyon megszabva, de szeretném a lehető legolcsóbban kihozni, a többi cuccal (fejegység, szub) már így sem kis összeg lesz és amilyen ritkán fogom használni nem is kell nekem drága cuccos.
Gondolkozom rajta, köszi!

(#781) Side_ válasza Matthew (#780) üzenetére


Side_
aktív tag

Még mindíg inkább a bőség zavara, mint a másik véglet!
És hogy állsz ahoz, hogy a mostanit hátra, és előre egy jobbat?
//szerintem ez így egyáltalán nem drága.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#782) Matthew válasza Side_ (#781) üzenetére


Matthew
senior tag

Lehet mégis veszek 4 db-ot, csak az elsőket még le kell mérnem, hogy mekkorák férnek be az ajtóba.
Történt ugyanis, hogy megvettem ezeket: [link] :)
3600Ft-ért, újonnan, igaz gari nélkül...
Szóval ha találok még ilyen áron 2db-ot akkor rávetődök asszem.

Te csak hobbiszinten vagy benne ennyire ebben a témában vagy a munkádhoz is kötődik?

(#783) Side_ válasza Matthew (#782) üzenetére


Side_
aktív tag

hát...én akkoris azt csinálnám, h legalább előre egy szettet raknék.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#784) Matthew válasza Side_ (#783) üzenetére


Matthew
senior tag

Mármint hogy érted a szettet? Külön a közép meg a magas? :F

(#785) Side_ válasza Matthew (#784) üzenetére


Side_
aktív tag

a szett jeelntése: 1 pár hangváltó, 1 pár magas, 1 pár mélyközép.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#786) Matthew válasza Side_ (#785) üzenetére


Matthew
senior tag

oké, így már tiszta :)

(#787) tototos


tototos
őstag

Hello!

Szerintem nem annyira rosszak a SAL termékei. Nekem is az van a kocsiban és meg vagyok vele elégedve. Innen veszem őket mert a srác nagyon jó áron adja őket. [link]

(#788) Side_ válasza tototos (#787) üzenetére


Side_
aktív tag

hát, akkor mázlid van...
(És ismered a többi cuccot? Vagy csak ezt a márkát hallottad? Ha szélesebb palettát ismersz, akkor talán változik a véleményed.)
Kétségtelen, h az ára csábító. De ettől függetlenül azt mondom, h a minőségnek ára van.
viszont akár már a monacornak akadnak egész elviselhető cuccai...

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#789) tototos válasza Side_ (#788) üzenetére


tototos
őstag

Hát nekem is az ára miatt teccik. Az egész kocsiban 8 ezerért kicseréltem a 8 hangszórót.

(#790) yoogie


yoogie
aktív tag

Egy ilyennel rendelkezem [link].
Nagyon príma kis cucc, csak ajánlani tudom! :)

(#791) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!
EGy gyors kérdés:
Ezek mennyire érik meg az árukat?
[link]
[link]
Esetleg lenne 60k környékén vmi mas normalis normális fejegység?
Köszi előre is!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#792) Side_ válasza Madn!ght (#791) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha már dvd-s, akkor a Sony-t ajánlom.
Hangminősége sem olyan rossz, mint általában egy DVDs fejnek egy sima CDshez képest.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#793) Octi


Octi
aktív tag

Elkészült az új beépítés :DD

[link]

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#794) _Gomba_ válasza Octi (#793) üzenetére


_Gomba_
tag

Azt a Massive szettet vetted meg amit kérdeztem ?
Ha igen, hogy szól ?

Amúgy pöpec! :C

Én meég nem haladtam előre :W

(#795) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hali.
Megtudná mondani valaki hogy mennyit ér egy
Pioneer DEH-7400mp fejegység?
Jó állapotban van kb 3-4 éves

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#796) Octi válasza _Gomba_ (#794) üzenetére


Octi
aktív tag

Igen, az a szett ;)

Nem egyszerű a cucc. Dönget rendesen. Én elégedett vagyok vele :D

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#797) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok !!!

Nagyabaj!!! A segítségeteket szeretném kérni.

A kisebbik baj az, hogy egy F-es astrám van. Gondolom mindenki látott már ilyet :)
Vettem egy Sony fejet[link], mert ezen van bemenet az előlapon, és PDAról nyomom a zenét túlnyomó részben, valamint megvettem a kalaptartóba a következő ovált: ami egy MAC Iron 710.3 ( a mágnes súlyától kettétört a kalaptartó ) nem találok most linket.

A lényeg az, hogy nincs erősítő, és az egész elég szarul szól.. mondjuk sokmindenkinek tetszik, de nekem nem nagyon.

A kérdés: hogyan tovább?? Eladni nem kellene, mert bukok rajta, de akkor vegyek egy mélynyomót meg egy első szettet még plusszban???

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#798) hzcs válasza yoogie (#790) üzenetére


hzcs
senior tag

Hi!

Nekem is ilyen van. Ami nem tetszik benne: nem tud mp3-ba tekerni, és indításnál mindig kikapcsol az érzékeny tápja miatt, valamit ilyenkor ha egy 2 órás mix közepén vagyok, elölről elkezdi. ezen kívül jó szerintem is.

(#799) Crow


Crow
tag

Üdv!

CD-s, mp3-as fejegységet készülök venni. A jelenlegi 3 esélyes nálam: Panasonic CQ-C1313, Sony cdx-s22, Pioneer DEH-2800.

Ha nálam a legfontosabb szempont a megbízhatóság, tartósság /jó ideig nem szeretném lecserélni/, akkor melyiket tudnátok ajánlani? Ha olyat ajánlotok, amit nem írtam ide, az sem baj, csak ugyanabba az árkategóriába tartozzon.

Ja, és tudnátok mondani olyan oldalakat, ahol lehetséges, hogy találok ezekkel kapcsolatos tesztet, vagy fórumtémákat?

Crow

(#800) Octi válasza Gabbana (#797) üzenetére


Octi
aktív tag

Vegyél egy egyszerűbb 2 csatist erölködőt. Ég és föld lesz a különbség ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.