Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Side_ válasza Gismo (#73) üzenetére


Side_
aktív tag

''inkább a JBL és DLS márkák körül nézelődj''
:) - ez jó. JBL és a DLS pont egymás ellentétei. (Persze ettől még lehet arrafelé keresgélni. De nem egyszerre, hanem vagy erre, vagy arra!)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#102) Side_ válasza Moddingfan (#99) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha szabadna belefolynom a beszélgetésbe, megemlítenék 1-2 dolgot:
''Hallotad már a különbséget, ha csak elől van hangszóró, vagy ha elől ill. hátul is van? ''
Szerintem ha akárkit is beültetünk különböző (értem ez alatt, h csak elől v hátul is...) rendszerrel bíró autókba, egyből hallani fogja a különbséget. Mivelhogy ha hátul is van hangszóró, akkor hátulról is jönnek hangok.
Ami 2 esetben lehet reális.
1. Ha csak és kizárólag disco zenét hallgat valaki - mert ugye ottis mindenfelől jön a hang - tehát tök8, h hátulról is, vagy csak előről.
2. Ha multimédia rendszere van valakinek, és rendesen 'processzált' hang kerül a hátsó 2 hangszóróra.

Csak egy mondat, amin úgy általában elgondolkodhat bárki:
''A koncerten sem a hátad mögül zenélnek!''

ui-ra hozzászólás:

Dehát most komolyan? Mi értelme az oválnak, hogyha mégcsak mélyet se kap...és láda mellett nyilván ne is kapjon, mert egyből meghal a dolog.
Ha már mindenképp hátsó hangszóró kell, akkor inkább a hátsóajtóba egy fejfelé foríított koax, vagy egy kompo szett.
Az oválokat egyébként pont azért találták ki, h akinek nem futja mélyládára v erősítőre, vagy nincs helye mélyládára,..., annak lehessen némi mélyérzetet keltő hangszórója. (Bár az ovál max a kicktartományt tudja lesugározni.)

De ha elől van egy normális szett, akkor a hátul ülők is ugyanúgy élvezhetik a zenét, mint az első utasok.
(Kivéve ha durván mélykiemelt tücc-tücc megy, mert akkor hátul csak döngetést hallani - ami igen kellemetlen. De ezesetben is jobb megoldásnak találom az ajtóba való beépítést.)

''Az egész belső térben létrejön a ''színpad'' ''
Ez miért is jó? (Komolyan érdekel, h miért az.) Talán ismét idézhetném kedvenc mondatomat - ld feljebb.

Az egész hozzászólás azért született, mert érdekelne az itt kialakult szemlélet.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#103) Moddingfan válasza bundaas (#100) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A versenyre épített autókban nem ül hátul -mondjuk elől se- senki, azért nem kell oda ovál ;] :D Nem mondom, hogy feltétlenül ovál kell hátúlra, de a kis hangszórknak -ha csak nem horror áron adjá őket- egyszerűen nincs akkora dinamikája, pláne, ha nem arra néznek, amerre az ember ül. Ami elől leüvölti az ember haját, az hátul lehet, hogy szabályosan gyengén szól, mert pl.: egész más szögben áll az emberhez képest. Az oválokat többnyire kalaptartókba szánják, ezért nyilván úgy vannak kialakítva, hogy kicsit jobban ''szórjanak'', bár az extramagas hangok így is, úgy is kiesnek, mert azok sajna nagyon terjedés specifikusak. Ha versenyre építenék autót én sem raknék hátulra ovált, hanem egy korrekt komponenes szettett raknék oda is (ha egyáltalán raknék), potom 80K-ból :F Akkor már inkább egy korrekt ovál 20K körül, nem? ;)

u.i.: Leírnád, milyen összetevőkből áll a rendszered? Kíváncsivá tettél.

Side_: nekem is azért van hátul is hangszóró, mert időnként megy a tuc-tuc zene (house, trance leginkább) és a hátsó ülésen ülők a hupogásón kívül tényleg nem sokat hallanának. Ajtóba nem tudok építeni, mert két ajtós az autóm és nincs hova. Arról nem is beszélve, hogy hátul hová tenném a komponenses szett tweeter-ét, hogy azért hallják, de ne a fülükbe üvöltsön? Amúgy meg azért van oválom, mert az volt az első hangszóró a két első gyári mellé, később lett elől lecserélve jobbra, majd jóval később erősítő és végül láda. Szal nem kötelező az ovál, csak olcsóbb és praktikusabb, szerintem :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#104) Sianis válasza Moddingfan (#98) üzenetére


Sianis
addikt

Igen! Fején találtad a szöget, tényleg egy sallangmentes, de megbízható fejegységet kerestem, ami tud valamit felmutatni amit mások nem, és még egy neves gyártó is készíti, ez nekem elég is, de ha más is ezt mondja akkor tényleg ezt veszem. Amúgy a kocsi egy Renault Twingo, éppen most kezdem el felszerelni a hangázvilágát. Köszi!

(#105) Moddingfan válasza Sianis (#104) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Huhúúú! Twingoba aztán lehet rakni brutál kis rendszert, bár a csomitartód neked is ugrani fog sajna, akár csak nekem (Swift), de ennyi megér, hogy szóljon a zene :D Mit tervezel, veszel még valamit, vagy Te is apránként alakítod ki a rendszert a lehetőségekhez mérten?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#106) Side_ válasza Moddingfan (#87) üzenetére


Side_
aktív tag

''Miért, milyen egy ''igazi'' autóhifi rendszer?''
Egy igazi autohifirendszer nagyvonalakban:
Fej, komponens szett, szub, erősítő, normális kábelezés.
Persze fesőfokon használhat, ha processzoros fejegységünk van - bár ezis ízlés kérdése, - ileltve erőítő(k)ből is lehet rendkívül sokféleképpen kombinálni. (Már csak a csatornák számát tekintve is.) A kábelek meg olyan dolgok, amikkel nagyon sokáig el lehet játszani, és nagy valószínűséggel bele is fáradunk, mire megtaláljuk a nekünk valót.

Mindenki ízlése-szerint válogathat a különböző fejegységek, szettek, erősítők, és kábelek között. Csak az a baj, h sokan ezt nem teszik ezt meg, hanem csak úgy hasraütésszerűen megvesznek valamit. Esetleg lehet, h meghallgatják, de nincs viszonytási alapjuk, ezért nem tudják, h az mennyire jó. Illetve azis előfordul, h az adott körülmények között nem hallatszik különbség (hiába lenne).

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#107) Moddingfan válasza Side_ (#102) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Bocs, ez az előbb kimaradt, most pótolom.

Nos, nekem jobban tetszik, ha hátulról is jön a zene, mert igazából elől már nem hallani, hogy hátulról is külön jönne a zene, de sokkal egységesebb a hangzásvilág, mint ha csak előlről szólna (lefadereltem és meghallgattam így is, úgy is). De hangsúlyozom, ez csak az én magávéleményem, nem szentírás, nem vagyok szakértő, csak ''amatőr műkedvelő'' :D

u.i.: pl. egy barátomnak Seicento-ban volt elől komponens, hátul láda. Nekem nem tetszett, nagyon hallatszott, hogy a mély hátulról jön (ezt ugye elémletileg eleve nem szabadna érezni) a többi meg előlről. Nem volt színpad, csak hangzavar. Ha hátul is van valami, akkor ezt nem érezni. Remélem sikerült szavakba önteni, hogy miért is ez a véleményem :)

Mod: mikor anno összeválogattam a dolgokat az úgy zajlott, hogy megmondtam, meddig nyújtózkodhatok, ők elém tettek egy csomó cuccot, volt, amit helyből lőttem (mert pl. rosszat hallottam róla) a többit meg szépen egyenként belepróbálgattukaz autóba, különösen igaz ez a ládára, mert azzal lehet legjobban melléfogni, a többivel szerintem akkorát nem lehet bukni, ha hozzáértő szakember segít a választásban.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#108) Side_ válasza Moddingfan (#103) üzenetére


Side_
aktív tag

Versenyre épített autó alatt az SQ-versenyt érti a kolléga, nem a dB-dragot!

Egy relatíve normális szett (itt elég akár 20e-ig elmenni árban) magasa nem üvölt - tehát akár a fülük felé is állhatna.
De az se gáz, ha lent van a magas - próbáld csak ki! Én hallottam már sok olyan autót, ahol lent volt a magas - építettem is olyat, - és meglepő, h milyen jól zenél onnan is. Én sem hittem volna, amíg ki nem próbáltam. De természetesen nem igaz mindra, h lent lenne a legjobb - szettje válogatja.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#109) Side_ válasza Moddingfan (#107) üzenetére


Side_
aktív tag

Jobban tetszik neked, ha hátulról is szól. Ok. Elfogadható - csak számomra érthetetlen.
De milyen zenéket is hallgatsz?

Ha egy hátul lévő ládán annyira hallatszik, h hátulról szól, akkor az 2 okból lehet.
1. nagyon ki van emelve a mély
2. rosszul vannak beállítva a fázisok
De egy jól beállított szub nem szólhat annyira hátulról, h zavaró legyen.

Ha pedig nincs színpad, akkor az valszeg a szett hibája.
''Ha hátul is van valami, akkor ezt nem érezni.'' :)
Ez vicces. Ezt kb úgy értelmezem, hogyha hátul is van valami (ami szerintem rossz - mások szerint lehet, h nem), akkor az az elől lévő rosszat jobbá teszi.
Sztem hatékonyabb lenne egyetlen jó :)

MOD=reMOD
Hát igen..a szakember tud segíteni, ha valóban az, és nem marketingmenedzser.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#110) Moddingfan válasza Side_ (#108) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Versenyre épített autó alatt az SQ-versenyt érti a kolléga, nem a dB-dragot! - nem mondod? Ennyire hülye azért nem vagyok :( :U

De az se gáz, ha lent van a magas - azt leszámítva, hogy a magas hang terjedés specifikus, az extra magas meg pláne. Ne mond már hogy a tweeterből hallasz valamit, ha a térded felé néz? Nem véletlenül forgatható a tweeterek rögzítése tetszőlegesen :U Már bocsáss meg, de a tweeter kizárólag fent kell, hogy legyen és az baromira nem jó, ha az ember fülébe üvölt. Általában a szélvédőre szokták irányítani, hogy a hang onnan verődjön vissza az emberi fülbe (nálam hozzáértőbbek mondták), akkor nem iritáló de mégsem veszít a dinamikájából és a tisztaságából. Ha kellően nagy az autó, akkor nézhet az ember feje felé is, bár arra mondjuk az én Swiftem édes kevés.

Mod: De egy jól beállított szub nem szólhat annyira hátulról, h zavaró legyen. - ebben kivételesen egyetértünk.

Ezt kb úgy értelmezem, hogyha hátul is van valami (ami szerintem rossz - mások szerint lehet, h nem), akkor az az elől lévő rosszat jobbá teszi.Sztem hatékonyabb lenne egyetlen jó - mégis mi számít jónak a Te elgondolásod szerint. Csak jelzem, hogy pl. a Swiftben elöl, térd előtt/alatt 10cm-es helyek vannak. Az ottani hangszórknak kellene korrektül bezsongani az autót, hogy a hátul ülők is tökéletesen haljják? :F

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#111) Side_ válasza Sianis (#104) üzenetére


Side_
aktív tag

Miért pont azt a fejegységet választottad ki, a piac tengernyi kínálatából?
(Konkrét tapasztalatom nincs a típussal kapcsolatban - csak általánosságban azt látom, h ilyen árkategóriában az emberek nem ezt szokták venni. Illetve felsőkategóriában pedig mindenki sorra adja el a JVCjét.)
Egyébként milyen összeghatárban gondolkozol fejegység téren? Hátha megbonyolíthatom az életed 1-2 ajánlattal ;)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#112) Side_ válasza Moddingfan (#110) üzenetére


Side_
aktív tag

Namost - ha még nem próbáltad, ne alkoss róla ilyen lesúlytó véleményt!
Próbáld ki! Más lesz. Nem bizots, h jobb - de ha igen, akkor nagy a boldogság.
Egyébként pedig nem lehet általánosítani!
Egyébként senki nem mondta, h a térdedre nézzen az a magas! Azt mondtam, h lent legyen, kb térdmasasságban, de fejfelé sugározzon.
De hangsúlyoznám, h nem lesz mindegyik amgas jobb, hogyha oda teszik!!

Az én magasam pl fülre fordítva szól legjobban, körülbelül mellkas magasságból szólva.

(Amelyiket nem lehet fülre fordítani, azzal már van némi kis problema...pl túl sok a magasa v ilyesmi.)
Ez a szélvédő felé fordítás marhaérdekes dolog...szvsz hülyeség. (Ha én befordítanám a szélvédőre, nem hallanék semmit.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#113) Moddingfan válasza Side_ (#112) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez a szélvédő felé fordítás marhaérdekes dolog...szvsz hülyeség. Ha én befordítanám a szélvédőre, nem hallanék semmit - Namost - ha még nem próbáltad, ne alkoss róla ilyen lesúlytó véleményt! Én már nem is kellek ide ;] :D

Azt mondtam, h lent legyen, kb térdmasasságban, de fejfelé sugározzon - ez jól hangzik, csak ilyenkor hová rögzíted a tweetert, hogy esztétikus is legyen?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#114) Side_ válasza Moddingfan (#110) üzenetére


Side_
aktív tag

''...pl. a Swiftben elöl, térd előtt/alatt 10cm-es helyek vannak...''
Ilyen esetben a legkézenfekvőbb megoldás, ha fogja magát az ember, és szépen kibővíti azt a helyet minimum 13asra, de inkább 16osra.
(Nekem a 13as helyemet kellett megnagyobbítanom 16ra.)

''mégis mi számít jónak a Te elgondolásod szerint''
Minden árkategóriában van oylan, amit érdemes megveni, és van olyan, amit nem.
(Szóval konkrétumot árral együtt lehet mondani.)
Egyébként pedig itt szintén befolyássoló tényező a kedvelt és hallgatott műfaj(ok), és az, h mit keres, mit tart fontosnak az ember a zenében.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#115) Side_ válasza Moddingfan (#113) üzenetére


Side_
aktív tag

Hova rögzítem?
Mondjam, v mutassam?
Mutatom: [link]
Ez pl egy ideiglenes magas-rögzítés. Majd feljebb kerül a dolog - kb a döntött rész közepére.
Mondjuk ez egy spéci ajtó, amire pont ráillik a magas.
De ha nincs ilyened, akkor szinte bármelyik ajtóra lehet formás kis panelt gyártani bagóért...és gyorsan.

Persze a komolyabb dolgokért már meg kell szenvedni.
Csak 1 példa:[link]

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#116) bundaas válasza Moddingfan (#103) üzenetére

Alpine CDA-9847R ,PHOENIX GOLD 2ch hidba 200W RMS,Xetec Vector 200.4,16cm JBL GTO szett,DLD Acustic 9130 Szub zárt ládában(nemsokára csere JBL GT4-12-re vagy JBL GTO 1202D-re)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#117) Moddingfan válasza Side_ (#114) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem lehet bővíteni, mert nem az ajtóban van, hanem a műszerfal alján és egy műanyag elem van előtte, ami adott méreti korlátokat szab. A bővítés sajna kizárva, megérdeklődtem. Barkácsolgatni lehet, de szépen megcsinálni lehetetlen, szétbarmolni meg nagyon nem akartam.

Na megnéztem a képet. Nekem sajSzerintem ezerszer jobban szólna a szélvédő alatti műszerfali rész tetején, persze nem a szélvédő tövében. Próbáld ki, olyan meseszép magas hangokban lesz részed, hogy csak na :) Bár sokan nem szeretik, ha nagyon ''süvít'' a tweeter, de én imádom :D Lehet, hogy Te sem szereted és azért tetszik Neked inkább így, nem?

bundaas: nem rossz ;) Ládát miért cseréled?

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#118) Side_ válasza bundaas (#116) üzenetére


Side_
aktív tag

Ezeket a cuccokat saját magad válogattad, v volt segítséged is?
Csak mert van benne 2 olyan dolog, ami nekem szokott tetszeni általában :)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#119) bundaas válasza Side_ (#118) üzenetére

is-is

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#120) Side_ válasza Moddingfan (#117) üzenetére


Side_
aktív tag

(Műszerfal alján sajnos soha nem fog olyan jól szólni, h az kielégítő legyen.)
Szépen az ajtóba kéne valahogy berakni...csakhát ahoz vagy pénz kell, vagy idő, kézügyesség, utánajárás.

Az én magasam soha nem fog süvíteni (egyébként pont a fülemre van fordítva - és mégsem süvít). Márcsak azért sem, mert ez selyemdóm magas.


...de még mindíg nem írtad le a kedvelt műfajaidat - v legalább néhány előadót.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#121) Side_ válasza bundaas (#119) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha azt mondom, h topbank, akkor arra igen a válasz?
És ha azt, h vete, akkor arra mi?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#122) bundaas

Tessék? Nem érteni! Priviben esetleg ha nem publikus.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#123) Moddingfan válasza Side_ (#120) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Paul Oakenfold, Hernan Cattaneo, stb., hallgatok műfaj szinten trance-t, house-t,másrészről időnként még ma is rávetemedek némi régi disco-s zenére is, hogy felidézzem a fiatalságomat :DDD

Ajtóba kétségtelen, hogy nem lenne rossz, de mint Te is leírtad, ez nem egyszerű és mint már mondtam, vágni nagyon nem szeretnék.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#124) Side_ válasza bundaas (#122) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha nem mond semmit, akkor tök8...mert akkor nem ismerni az neveket

Ki segített a válogatásban? - ha meg szabad kérdezni...

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#125) Side_ válasza Moddingfan (#123) üzenetére


Side_
aktív tag

Tehát jazz, funky, akusztikus műfajok v esetleg rock v egyéb hangszeres zenék nemannyira...
Akkor így kezdem érteni, h miért ennyire más a véleményünk.
És így már értem az ovál-témát is. (Bár nem teljesen...)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#126) Moddingfan válasza Side_ (#125) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ugye-ugye? Amiket Te hallgatsz, ahhoz tényleg felesleges az ovál, ebben egyetértünk. Ha ezt tudtam volna, előbb leírom, akkor nem fightoltuk volna szét a topicot :DDD

Hangszeres zenék? Hmm, ez kedves (amit én hallgatok abban is vannak ám hangszerek, nem is ritkán, pl.: gitár, zongora, hegedű, stb), de erről nem fogunk vitázni, mondjuk szerintem helyből nem értékeled sokra az én zenéimet, ami érthető, mert ''kicsit'' különbözik az ízlésünk :B Ez azonban cseppet sem probéma, komolyan :)

Mod: tényleg, mi a véleményed az én rendszeremről? De őszintén ám ;) Ezek után nagyon kíváncsi vagyok.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#127) bundaas válasza Side_ (#124) üzenetére

Pál....si gondolsz? Munkatársam segített benne bár tőlem sem áll messze ez a dolog,és ő is ismeri!

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#128) Side_ válasza Moddingfan (#126) üzenetére


Side_
aktív tag

''nem fightoltuk volna szét a topicot''
Szvsz egy jókis vitás beszélgetésből csak tanulhat az ember.

Régen énis hasonló zenéket hallgattam, mint te.
De aztán megtetszettek a hangszeres műfajok, és most ebben nagyobb örömöm van, mint a régen szeretett zenékben.
(De ettől függetlenül ugyanúgy hallgatok pl IronMaident, v Scootert de akár rapet is - tehát széles a paletta.) De az utóbbi zenék is marhajól szólnak a jó renszdszeren.

A rendszered...az sztem nem a gagyi kategória.
A hertz az már egész elfogadható - ilyen kategóriában. A dragster - az a hallgatott műfajok alapján (is) jónak tűnik. A többi pedig szintén okés. Főleg ha tetszik neked! Bár így rendkívül nehéz a dolog, mert ezt csak ahallani lehetne - így a komponensek alapján akármilyen is lehet a hangja. (Mondjuk érződik azért az is, h számított az ár is...ugye?)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#129) Side_ válasza bundaas (#127) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha a ...-on egy falu ( :) ) akar lenni, akkor értem miről van szó.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#130) Moddingfan válasza Side_ (#128) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Naná, hogy számított, kinek nem? Azért nem volt ám olcsó, elhiheted, mit saccolsz, mennyi volt,csak kíváncsiságból? (Csak annyit mondok majd, hogy több, kevesebb, konkrét árat nem írok)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#131) bundaas válasza Side_ (#129) üzenetére

Igen

[Szerkesztve]

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#132) Side_ válasza Moddingfan (#130) üzenetére


Side_
aktív tag

Olyan 150 körülre tippelem...ha újonan vetted. (De több dolog árában is bizonytalan vagyok, szóval lehet mellélőttem kicsit.)

mod: vannak, akiknek nem számít az ár, csak a tökéletesség. De a gyakoribb az, h van nagyonsokpénzem, és kéne valami, ami elvileg egész jó. A leggyakoribb meg az, h van nagyon-nagyon-kevés pénzem, és kéne valami nagyon-nagyon-jó :DDD

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#133) Moddingfan válasza Side_ (#132) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Egy ''hangyányit'' ;] ;) Éreztem, hogy nem tartod sokra, na de hogy ennyire? Némi elfogultságot érzek bundaas cuccai és a sajátod irán (vajon mért? :D). Mindegy, a lényeg, hogy Ti jól megértitek egymást, én meg asszem ezzel be is fejezem pályafutásomat e topicban. Szép volt, jó volt, elég volt. Sziasztok!

vannak, akiknek nem számít az ár, - helyesbítenék: kevesen vannak, akiknek nem számít az ár :DDD

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#134) Side_ válasza Moddingfan (#133) üzenetére


Side_
aktív tag

Mondtam, h nemtom így wattok alapján kitalálni milyen is az erősítőd...meghát a cuccaid 1részét nem is ismerem.
Ha most én mondok neked egy márkákból összerakott kompozíciót, akkor az lehet, h összesen belekerül 100e-be, de lehet, h 1millába - és ugyanaz a márka - típusok nélkül...

Ja, egyébként nekem nincsenek olyan cuccaim, amiket ő felsorolt.
Csak a márkák alapján következtettem valamire...és bejött.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#135) Sianis válasza Moddingfan (#105) üzenetére


Sianis
addikt

Először fejegység, esetleg ajtóba két 16 centis 2 esetleg 3 utas, újrakábelezve, rezgéscsillapítva. De hangfal ügyében nincs ötletem, egyenlőre nem tervezek erősítőt, mélyládát sem, de idővel mindenképpen a klafa kis rendszert akarok kialakítani, ami nem feltétlenül hangos, de azért minőségi zenehallgatást tesz lehetővé, de ha kell akkor tudjon villantani :)

(#136) Side_ válasza Sianis (#135) üzenetére


Side_
aktív tag

Mit értessz a két 16 centis 2 esetleg 3 utas hangszóró alatt?
Mármint a két, mint ajtónként 2, és 2-3utas, mint koax?
(Mert akkor nem javaslom...főleg ha a 'minőségi zenehallgatás' a cél.)
Ha több szett van, akkor fázishibák alakulnak ki. Ha koaxod van, akkor pedig rendesen meg kell dönteni, h elfogadható legyen a hang...de a fázis legalább tuti rendben van (már ajtónként 1 db esetén) - csak a koaxoknak ritkán van olyan jó hangjuk, mint egy szettnek a maga külső hangváltójával.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#137) Sianis válasza Side_ (#136) üzenetére


Sianis
addikt

Végre egy topic ahol legalább felvilágosítanak. Szóval a helyzet úgy néz ki, hogy ahogy én méricskéltem az ajókba darabonként 1-1 16 centis hangszóró fér el. Ilyen méretben kell majd valamit választani, még tanácstalan vagyok, de nem akarok iszonyat összegeket fizetni. Az első szélvédő mögé két oldalra, ha jól sejtem magas sugárzóknak van hely készítve, bár nem tudom, hogy érdemes-e oda tenni, valszeg nem hülyeségből vannak ott. Hátulra ( kalaptartó ) nem tudom, hogy mit is kéne szerelni, de azt igen, hogy egy kicsit műteni kell, mert gyenge, meg ugye nyitáskor vezeték, de ez a legkevesebb, van rá ötletem...

Tehát akkor mit érdemes szerkeszteni az ajtókba?

(#138) Side_ válasza Sianis (#137) üzenetére


Side_
aktív tag

Nos, ha 16os helyed van, akkor én vennék egy kompo-szettet.
Az, h miylet, nyilván pénztárca- , ízlés és igény-függő.
(Most pl nagyon-akciós a 16os JBL GTO szett, ami ha tetszik neked, akkor nagyonjó választás lehet!) Fontos a meghallgatás - és ha van mód - akkor az összehasonlítás.
Magasat nem feltétlen jó a gyári helyre rakni.
Azt érdemes próbálgatni, hol szól jól. (Itt olyanok is játszanak, h térképzés, meg fázisok...)

Az én véleményem az, h hátul csak a szub legyen. (Meg esetleg az erősítő(k) - bár azt lehet máshova is rakni :) )

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#139) bundaas válasza Side_ (#138) üzenetére

Igen -igen,nagyon jó árban van a GTO.Bárcsak akkor is ennyi lett volna amikor én vettem.
De kárpótol érte a hangja :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#140) Side_ válasza bundaas (#139) üzenetére


Side_
aktív tag

Én most csináltam egy full-gto autót (egyik havernak) - és elég jó lett - bár még a szub nincs benne, de ígyis kellemes.
Lehet gyorsan beszerzek 1-2 ilyen szettet, h ínségesebb időkre is legyen :D
Max csinálok belőlük szobai dobozkákat. Még freeairként is egész jók elnnének :)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#141) Jim Tonic válasza bundaas (#95) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Meséljek? Min szólaltatsz meg 250-500Hz körüli dolgokat? Csak mert egy normális mélyláda bőven ez alatt dolgozik? Szerinted miért kell előre legalább 16-os hangszóró? Középnek elég lenne bőven a 13-as. Bőven. Mégsem kezd senki 16 alatt. Pont azért nem, mert a mélyládák 50-250 között dolgoznak, de még a 250 is sok már.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#142) Jim Tonic válasza bundaas (#100) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Képzeld, én hallottam 2,5 milliós rendszert szólni. Én örülök az én 200k körüli rendszeremnek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#143) onlysony válasza Roxeus (#1) üzenetére


onlysony
tag

Ha minőséget akarsz és kegyetlen jó hangzást akkor Hifonics!!! legeslegjobb!!!
[link] :R :R :R :R :R
unokatesóm autóhifis szal szart nem mondok! :C

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#144) onlysony válasza onlysony (#143) üzenetére


onlysony
tag

van bármien autóhifis kérdésetek kérdezzetek nyugodtan:)

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#145) onlysony válasza onlysony (#144) üzenetére


onlysony
tag

1-2 ízelítő:

[kép]
4 csatornás, kiváló minőségű, hidalható erősítő. 4 ohm-nál 4*55 watt vagy 2*220 watt teljesítmény, 2 ohm-nál 4*110 watt teljesítmény, Ultra - Fi Mosfets, változtatható Bass-Equ, Sub-Sonic Filter, stb.


[kép]
13 cm-es komponens hangszórószett, 150 watt zenei, 85 watt RMS terhelhetőséggel, érzékenység: 86 dB/1 watt/1 méter, ellenállás: 4 Ohm, frekvencia átvitel: 60-20.000 Hz között, 18 dB/oktáv hangváltó.


[kép]
30 cm-es duplateketcses lemezkosaras sub, 700 watt zenei, 350 watt RMS terhelhetőséggel, ellenállás: 2*2 ohm, érzékenység: 87 dB/1 watt/1 méter.

most érted nem reklám, csak egy jó tipp! ;) ;)

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#146) Jim Tonic válasza onlysony (#145) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A mélynyomó ott bukik el, hogy lemezkosaras. Ma minden komolyabb, már a (11e forintos kategória is) aluminiummal kezd, a kellő merevség érdekében.
A 13-as szett állatul néz ki, de annak az a baja, hogy a 13-as membrán fizikailag kevés, hogy megremegtesse a levegőt. 16-osban biztosan frankó cucc lehet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#147) Jim Tonic válasza onlysony (#145) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]
[link]

Minden kategórában van cumó. Akár 4000W is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#148) Sianis válasza Side_ (#138) üzenetére


Sianis
addikt

Hát kicsit drágák ezek a JBL GTO-k :) Legalábbis nekem... :U

(#149) Sianis válasza Jim Tonic (#147) üzenetére


Sianis
addikt

MacAudio cuccokról mi a véleményed? Én ajtókban pl a PREMIUM S 2.165 hangszórókat néztem, nem tudom, hogy mennyire jó minőségűek, de az áruk nem rossz, annyira.

(#150) Side_ válasza Sianis (#148) üzenetére


Side_
aktív tag

Akcióba most 20k! Annyit röhögve megér egy 40k-s szett nem?
Főleg h a mac is annyi. Szóval ha most akarsz venni, akko én a GTO-t ajánlom.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.