Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Side_ válasza BaLee (#448) üzenetére


Side_
aktív tag

Az erősítő nem baj, ha erősebb, mint amennyit a szett elbír - mert elbír az többet is - és úgysem kell teljesen kivezérelni az erősítőt. (GTO-hoz a GTo tökéletes.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#452) Side_ válasza Sianis (#450) üzenetére


Side_
aktív tag

Valahol visszább megtalálod - meg lehet küldtem is.
(Kereső: Xetec, aztán valahol csak ott lesz.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#453) bundaas válasza Xpod (#449) üzenetére

Én már csak erre a feketére emlékszem...

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#454) Sianis


Sianis
addikt

Szerintem inkébb gyűjtök GTO erősítőre, azért az olyan cuccos, hogy kiszolgál életem végéig nem? :) Legalábbis amíg működik a fülem addig biztosan. Nincs igazam? Ha már egyszer hifit építek, akkor legyen is olyan...

(#455) bundaas válasza Sianis (#450) üzenetére

[link]

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#456) golyani válasza BaLee (#448) üzenetére


golyani
addikt

4 castis erősítőt hogy kötsz hídba ha 3 hangszóró van ha 4 csatisat hídba kötsz az 2 hangszóróra elég(vagy setre/mélyládára) akkor oda 6 csatis kell ha mindegyik hídba kötve használod.

(#457) golyani válasza bundaas (#455) üzenetére


golyani
addikt

ehelyett egy Solid audio MS40? az 7 ezerrel ócsóbb.

(#458) bundaas válasza golyani (#457) üzenetére

Megéri azt a + 7 ezret az az erősítő... :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#459) bundaas válasza golyani (#456) üzenetére

egy stereo blokkot hidba(sub), a másikat pedig a szettekre

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#460) golyani válasza bundaas (#459) üzenetére


golyani
addikt

igen miután leírtam nekem is beugrott ez a megoldás.
és az MS40 vagy JBL CS 5.40?
vagy Xetec? ha szerencsém van Xetec-et is tudok ócsóbbér szerzni:D és ha az a jobb majd az lesz. majd Zsoltit is megkérdem.

[Szerkesztve]

(#461) Sianis


Sianis
addikt

Hát nekem ez a JBL lett a következő célom. Tesóm beígérte, hogy ha lesz munkahelye ( csak lesz :DDD ) akkor az első fizuból meg ami nekem van, megoldunk egy erősítőt. :)

(#462) Sianis


Sianis
addikt

Ja amúgy tényleg életveszélyes a magas a JBL szet-ben! Ha még LOUD is lenne, hát lehet növelné az halláskárosodásomat is! :)

(#463) bundaas válasza golyani (#460) üzenetére

JBL v. Xetec :DD



[Szerkesztve]

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#464) Side_ válasza Sianis (#462) üzenetére


Side_
aktív tag

Majd a 100-150óra után áll be a magas - és akkor jó lesz.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#465) Sianis válasza Side_ (#464) üzenetére


Sianis
addikt

Ezt mondta Tamás is a MammutHiFi-ből! Ha lesz pénzem velük szereltetem be az erősítőt. Csak ők nem terveznek elmondása szerint. Tehát majd ki kell találnaom, hogy hova kerüljön az erősítő...

(#466) Side_ válasza Sianis (#465) üzenetére


Side_
aktív tag

''Csak ők nem terveznek elmondása szerint.''
Mit nem terveznek?
Egyébként erősítőt - ha villogni is akarsz vele akkor csomi, ha nem, akkor ülés alá - ha elfér. (Úgy kevesebb kábel kell, és nem is látszik semmi belőle.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#467) Sianis válasza Side_ (#466) üzenetére


Sianis
addikt

Kicsi az autó, nem hiszem, hogy elférne ülés alatt. Gondoltam arra, hogy mi van ha berakom a csomagartóba, és esetleg csinálok neki egy kemény plexi burkolatot, amit akkor lehetne rátenni, hogyha valamit neadj isten rá kell rakni, akkor mégse ő tartsa a súlyt, hanem a plexi. Ez szerinted mennyire kivitelezhető? Most gondolkodva, lehet, hogy arra gondolta, hogy akciót nem terveznek? :DDD :DDD :DDD

(#468) golyani válasza Sianis (#467) üzenetére


golyani
addikt

hátsóülés háttámla??? én oda fogom rakni/rakatni.
vagy nem is hülyeség ez a plexis cucc... esetleg gravíroztatni bele egy sárkányt és oldalról kék ledekkel megküldeni... :U :D :)) de akkor esetleg polikarbonátot, az kicsit erősebb mint a plexi és nem karcolódik olyan könnyen.

[Szerkesztve]

(#469) BaLee válasza golyani (#456) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Persze én is erre gondoltam csak balfaszságot írtam. :)
Az első setet egynek vettem. :)
Szóval természetesen a mélyet hídban az első hangszórókat meg külön külön.

(#470) BaLee válasza Sianis (#461) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én is így lettem vele.
Minőségi a cucc inkább gyűjtök rá 1 hónappal tovább de akkor már komoly legyen a hangrendszer.

Melyik erősítőre gondoltál? A JBL CS 50.4 vagy a JBL GTO75.4-re?
Első 4x64W sinus második 4x104W sinus és ez jobban néz ki, cserében az árak 2x annyi (30k vs 60k).

(#471) #00809728 válasza golyani (#433) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pugba a 77a akksi is befért igaz én BANNERT vettem és pirosat ami inditáskor elég jó cuccost tud+ leadni.
17800ft volt 2év de valahol 3év garival.

(#472) #00809728 válasza golyani (#457) üzenetére


#00809728
törölt tag

[link]
Eszem ágában őkt reklámozni de én náluk vettem pár dolgomat és nagyon korrektek voltak.Igaz nem ők a legolcsobbak de nagyon segitőkészek voltak.

(#473) golyani válasza #00809728 (#472) üzenetére


golyani
addikt

miskolc.
postát nem szeretem. majd srác beszerzi nekem ami kell meg be is építi.

[Szerkesztve]

(#474) #00809728 válasza golyani (#473) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én Szfvár és inkább meghallgatom élőben mi hogyan szol mint ránézek egy katalogusra és azt mondjam ez kell.
Kb fél éve nekem a szővet Magnat tetszett MM-ben halottam és nagyon megfogott.
Felmentem a surányihoz és ott kb 100féle cucc volt kirakva.Ott is találtam Magat cuccot sőt ugymond nagyon-nagyon sokat.
Rákérdezett a srác milyen zenét halgatok és milyen a kocsim a levegőmennyiség miatt.
Mire én Pug 206 és 80As évek zenéje.
Mire ő akkor ha kicsivel van tőbb keretem akkor Phase .Gyerekek engem akkor annyia megfogott,hogy meg is vettem azonnal.Nem bántam meg igaz nem egy felső kategoria de minőségi és szépen csilingel.

(#475) golyani válasza #00809728 (#474) üzenetére


golyani
addikt

én úgy voltam vele. nézelődtem kinéztem egy cuccost aztán mentem fórumra h mit mondanak róla. ott találtam meg az index fórumon topbankot. na ő több bajnok autót is épített. elmentem hozzá kérdések: milyen autó miylen zene? mondom 206 és metaltól trance-ig minden. erre ajánlott egy szettet.utána keresgéltem kérdeztem mások is okézták a cuccot így jó lesz nekem:
Impulse comp 6.5 szett
Fusion FEW-10 + reflex doboz
Solid MS40
Pana 5303-as rádió(5301-es volt eredetileg csak már kijött az új inkább azt vállalom be)
kábelek + ajtókba hangszigetelés
ez mind 120-130-ba szereléssel eggyütt. illetve majd lehet ebből még változik vmi ha télleg odajutok h akorrakjuk össze, de egyelőre enyi.

(#476) Sianis


Sianis
addikt

golyani: Én inkább le szeretném tenni a csomagtartóba, hogy lehessen is rá pakolni ha nagyon-nagyon kell, mivel, ha háttámlára teszem, akkor hiába van a plexi, bizony semmit nem lehet betenni. Amúgy meg ott a kárpit, kifúrom, teszek alulra egy nagy felületű műanyagot, felülről beletekerek egy olyan csavart, amire lehet rögzíteni az erősítőt.

BaLee : JBL GTO75.4-re gondoltam. Ha lúd, legyen kövér, nekem ennyit megér...egyszer kell megvenni...meg aztán a 104-ából, max 70 W lessz kihajtva...

(#477) DragStar


DragStar
tag

Üdv mindenkinek!

Szeretném a véleményeteket; segítségeteket kérni:

Van egy régebbi tipusú Kenwood 7021-es fejegységem aminek (szerény véleményem szerint) elszállt a szalagkábele ami az előlap jeleit továbbítja (motoros előlap...).
A kérdésem csak annyi lenne, hogy egyáltalán érdemes e azon gondolkodni, hogy megjavíttassam, vagy mehet a kukába?
Hogy őszinte legyek nem szivesen válok meg tőle, mert nagyon tetszik, de sajna ez van :O

Van esetleg valaki, aki meg tudná javítani, ha arról van szó?

Előre is köszi :R

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#478) bundaas válasza DragStar (#477) üzenetére

Ezt csak a saját pénztárcád tudja megmondani...
Vidd el egy szakemberhez és kérdezd meg mennyi a javítási költség,aztán mérlegelj :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#479) DragStar válasza bundaas (#478) üzenetére


DragStar
tag

Hát ezaz, csak addig nem akarok vele mászkálni, amíg egy körülbelüli tippet nem kapok :C

Ezért írtam ide, hátha van már valakinek ''tapasztalata'' ilyennel

Azért köszi :R

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#480) Side_ válasza DragStar (#479) üzenetére


Side_
aktív tag

Konkrétan nemtudom, h Kenwoodhoz mennyi a szalagkábel, de szervízben PIO-hoz 10e ft.
Nem szervízben, szerelési költség nélkül: talán kevesebb, mint a fele - ha tudsz szerezni.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#481) DragStar válasza Side_ (#480) üzenetére


DragStar
tag

Köszi :R :R :R

Így legalább van egy elképzelésem, hogy mennyi lehet...

Asszem megmarad, mert ennyit nekem megér :C

Még egyszer kösz! :R

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#482) Sianis


Sianis
addikt

Side_ uram!

Nem létezik mód, hogy a már beszerelt kormányvezérlést üzembe lehessen helyezni? Mert az itteni hifisek 40k-s összegről beszélnek, ami khm majdnem a fejegység ára, szóval úgy érzem, hogy dúrva átverés! Természetesen nem ingyenre gondolok, de mondjuk 10k-tól többe nem hiszem, hogy kerül egy ilyen esetleg 15, de 40 egy kicsit irreális. Mit tudsz te ezekről?

(#483) Sianis válasza Sianis (#482) üzenetére


Sianis
addikt

UP! mert fontos...

(#484) LOTR válasza Sianis (#482) üzenetére


LOTR
addikt

hát ha találsz olyat, aki olccsóbban megcsinálja, akkor lehet, de szerintem ne szervizbe vidd, hanem inkább valamilyen maszek műhelybe, ott olcsóbb, meg gondolom számla sem kell

One Ring to rule them all

(#485) Sianis válasza LOTR (#484) üzenetére


Sianis
addikt

Tehát elvileg lehetséges, hogy a gyárit is vigye? Van nekem ilyen ismerősöm, azok mindent heggesztenek, még a kémmoholdat is autóvédelemre állítják, csak nem akarom őket feleslegesen zaklatni. No, de akkor megcsörgetem, hogy készüljön fel... :)

(#486) LOTR válasza Sianis (#485) üzenetére


LOTR
addikt

igen a beépített, az majdnem mindegyiket tudja kezelni, persze biztos vannak kivételek, de a bekapcsolás, meg hangosítás-halkítás funkciót, esetleg következő csatorna/szám váltást szinte tuti

azt azért mond nekik, hogy a Nasa kilövöállás vezérlőjét ne implementálják bele :D

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#487) Sianis válasza LOTR (#486) üzenetére


Sianis
addikt

Végülis annyi a lényeg, hogy hang fel/le, némítás legyen...

Egy rakétazavaró funkciót azért kérek bel jó? :)

(#488) LOTR válasza Sianis (#487) üzenetére


LOTR
addikt

hát végülis amikor esetleg eladod az autót az extrák között jól fog mutatni :)

One Ring to rule them all

(#489) Side_ válasza Sianis (#482) üzenetére


Side_
aktív tag

őőő - biztos megoldható lenne valahogy, ugyanis az adapter az annyit csinál, hogy az ilyen és ilyen kimeneteket ide és ide köti...csak azt kéne tudni, hogy mit hova.
Elképzelhető, hogy meg lehetne oldani - de én ilyet még nem csináltam - inkább vettem egy kormánytávirányítót :DDD - bár nekem eleve nem volt gyári.

Mondjuk legpraktikusabb az lenne, ha az adapterről lehetne egy kapcsrajzot találni valahol...
vagy talán méregetni is lehetne - de lehet, hogy nem lenne egyszerű...ismételném: én még nem csináltam ilyet - de ha egyszer lesz egy olyan autóm, amiben gyári táv-ir.t kéne működésbe hozni, lehet megpróbálkozom vele - és onnantól kezdve lehet fogom tudni - már ha sikerül összekötögetni :D

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#490) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!!

Milyen 13cm-es komponens szettet ajánlotok, amit jól meglehet hajtani fejről is nem kell hozzá feltétlen erősítő és árban 10-12k legyen?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#491) Side_ válasza JoHnni (#490) üzenetére


Side_
aktív tag

Hát, ilyen olcsó kategóriában nem egyszerű.
Eleve nem túl nagy a kínálat, de azért akad:
Alpine SXE
DLD 9113
Magnat bull power
Jensen RS 213 - el egész jónak tűnik - és árban is nagyonjó!!
RCF 2HD-130 - ezis jobb fajta - ha emlékeim nem csalnak - esetleg hasonlítsd össze az utolsó 2-t mielőtt megveszed. (De ne papíron az adataikat, hanem élőben, a hangjukat!)

Az utóbbi 2ből érdeklődd meg esetleg az alábbi linken, hogy melyik lesz a nekedvalóbb.
[link]

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#492) Side_ válasza Side_ (#491) üzenetére


Side_
aktív tag

Hmmm...látom ottis érdeklődtél már.

AKkor konkrétan azt mondanám, hog ha van lehetőséged, akkor menj el oda, és hallgasd meg a listán lévő utolsó 2 hangszórót!
(Előtte telefonon egyeztess, h legyen cuccos.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#493) JoHnni válasza Side_ (#491) üzenetére


JoHnni
senior tag

köszi a választ, egyébként mac audio szettjei mennyire jók?? ilyen árban van az mp 2.13 szett vagy macaudio-t inkább hagyjam

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#494) Side_ válasza JoHnni (#493) üzenetére


Side_
aktív tag

A MAC nemhiszem, h tetszene.
Azt a 2-t próbáld ki, ami a lista végén volt.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#495) JoHnni válasza Side_ (#494) üzenetére


JoHnni
senior tag

oks köszi

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#496) Aranylo


Aranylo
tag

Következő kérdéseim lennének:
Van-e valami különbség az amerikai piacra szánt fejegységek és az európai piacra szánt fejegységek között?
Tehát simán belehet-e rakni az amerikából hozott fejegységet a kocsimba?
Valaki hallgatott-r már meg Phoenix Gold hangszórókat, ha igen, akkor milyen tapasztalata van velük?

Egyelőre ennyi... :P
A válaszokat előre is köszönöm :R

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#497) Side_ válasza Aranylo (#496) üzenetére


Side_
aktív tag

Elvileg annyi hátrány van, hogy nem tudsz majd minden rádióadót befogni.
Asszem amerikaiaknál csak a páratlan számúak mennek...
De egyébként minden más okés.

PG: sanszos, h ilyen áron akadna jobb...bár ezt csak arra alapozom, h alig van valakinek ilyen.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#498) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!
Egy gyors kerdes: [link] Ez megerne par honaposan 70k-t, vagy ilyen arkategoriaban tudtok ennel jobbat ajanlani?
Tnx a helpet!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#499) oettinger01 válasza Aranylo (#496) üzenetére


oettinger01
őstag

nekem 2 db phoenix gold xs series 30cm-es mélyem van és már 6 éve nyüzstölöm őket, persze nem ész nélkül, de nincs is bajuk, hibátlanok, de csak zárt ládában szabad alkalmazni ezeket a tipusokat. sub-ra elfelejtheted.....

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#500) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Igen leult a topic. :)
Vmi guru valaszolhatna az elozo hozzaszolasomra. :))
köfi!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.