Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) apszi válasza apszi (#97598) üzenetére


apszi
őstag

Nos, következőre jutottam. A váltottsoros felbontások lehetőségének törlése, és a CEC totális letiltása megfelelő indulást eredményez mind sebességben, mind pedig felbontásban. Egyelőre erre jutottam, ha netán valakinek van még valami ötlete, hogy hogyan lehetne ezek nélkül egy erőltetett fullHD felbontásban indulást eredményezni valamilyen konfig fájlal, azt megköszönöm. :) :R

(#97602) junkpod válasza apszi (#97585) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van egy eladó fhd plazma tv -m, tökéletesen CE kompatibilis. :)

Illetve én probalkoznek a droid indulással is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#97603) DoItYourself válasza apszi (#97598) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ugyanilyen (Pana ugye?) plazmám van S905X3-as boxal, CE 19.x-el. Csak akkor van gond, ha áramszünet volt, és a box újraindult, a tévé pedig ki van kapcsolva, így nem tudja lekérni EDID-en a támogatott felbontást, ekkor nálam is kis felbontásra vált (talán 480p? passz). Ilyenkor egy box újraindítás után már 1080p-ben megy, ez van a Kodiban is beállítva. Whitelist-et nem használok, és semmilyen konfig fájlt nem piszkáltam, ill. a box közvetlenül van a tévére kötve, nincs erősítő.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97604) DoItYourself válasza herrká (#97561) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Plex egy szerver-kliens megoldás, tehát a szerver (PC, NAS) szolgáltatja a kliensnek (pl. tévén futó natív plex kliensnek) a médiát. Ebben a helyzetben a CE boxon futó Kodi-nak nincs szerepe, nem "akadhat" össze a Plex-el.

Azonban létezik a Kodihoz is egy kiegészítő PlexKodiConnect néven, az szintén képes a plex szerverről médiát kérni. Nem használtam, nem tudom, hogy melyik CE verzióval működik most, ha megy egyáltalán. További keresést javaslok a topikban. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97605) vargalex válasza DoItYourself (#97603) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Már nem emlékszem, hogy a CoreELEC általános boxok esetén foglalkozik-e az első partíción található (futó rendszer alatt a /flash-ba read only-ként mount-olt) config.ini-vel. Mert ott elvileg beállítható a hdmimode.

Alex

(#97606) ztak


ztak
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam az összefoglalót, sokat tanultam, de így sem minden tiszta.
Nincs házimozi erősítőm, se médialejátszóm. Streaminget nem nézek. Egy Sony 65XF9005-öm van, amit most cserélek le egy másik tévére. A "beépített" szoftverét használtam eddig, egész tűrhető volt, sokmindent lejátszott, DTS-t is tudott, de félek, hogy az új tévé szoftvere sokkal rosszabb lesz, ezért keresek kiegészítő eszközt.

1. Szeretnék DTS-t, DTS-HD-t (5.1, 7.1) lejátszani akkor is, ha nincs a TV-ben ilyen dekóder (ha pl. LG B2 OLED-et veszek, akkor tuti nem lesz). Erről ment itt vita az elmúlt hónapokban, itt pl. azt írja junkpod, hogy a DTS-HD is simán megy, jó minőségben LPCM-re konvertálva lejátssza, de ugye ez egy vita, és nem egyértelmű a konklúzió: https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_96558-96558.html

2. Tökéletesen akadozásmentes, kadenciahelyes lejátszást szeretnék. Az összefoglaló szerint ez CoreElecen alapból megvan, ugyanakkor ilyesmiről is beszéltek bizonyos típusoknál, hogy nincs AFR.

3. x265, HDR, 4K anyagot is szeretnék tudni lejátszani.

4. Ha aktív 5.1 hangfalszett (régi, buta, amiben nincs semmilyen dekóder) meghajtás is megoldható valamelyik fajtával (5.1-ben, nem csak sztereóban), az is érdekel. Van szó róla az összefoglalóban, de szőrmentén, és valamiért a katódsugárcsöves tévék témáján belül, ami gyanús.

Szóval megoldhatóak ezek egy olcsó Amlogic box-szal + CoreElec telepítéssel? A CoreEleces mókoláshoz sem ragaszkodnék amúgy, csak úgy tűnik, ha sok igényem van, akkor muszáj lesz.

(#97607) apszi válasza junkpod (#97602) üzenetére


apszi
őstag

Ha váltók, az már nem plazma lesz, de köszi a lehetőséget. :)
Ezen elég régi droid van, a kadenciahelyesség is probléma vele, szóval az nem opció, mindenképp CE vonalon szeretnék már maradni jelen boxal.

DoItYourself
#97603
Igen, Pana. :K Feliratos filmeknél van e döccenés 19.x CE alatt? Lehet, hogy rápróbálok majd kíváncsiságból, hogy mit reagál. De azért már hajt a "csak azért is", hogy mi a fene van ezzel a legfrissebb CE-el.

vargalex
#9760
config.ini-ben hiába állítottam bármit is, a rendszerben nem lettek érvényesnek a változtatások. Vagy csak én voltam béna. :D

(#97608) DoItYourself válasza ztak (#97606) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

1. Ha nincs házimozi erősítőd, akkor az LPCM téged nem igazán érint, a Kodi mindenféle hangsávot (5.1, 7.1, stb.) képes sztereóra konvertálni, a tévének nem kell tudni semmit se.
2. A CE tudja a kadenciahelyes lejátszást. Androidról volt szó, hogy az inkább nem tudja, mint tudja
3. Vezetékes kapcsolat javasolt, lehetőleg gigabites addig az eszközig (NAS, PC), ahonnan megosztod a fájlokat. Természetesen ez a boxra is igaz, ha csak 100 megabites az ethernet csatlakozója, akkor USB adapter kell majd.
4. 5.1 aktív hangfal csatornánkénti meghajtása dekódolás nélkül nem fog menni, kell vmi, ami dekódolja a DD/DTS hangsávokat. Szerintem egy jó hangrendszer sokat dob a moziélményen, főleg ekkora tévénél. Ha megelégedsz az 5.1 vagy sztereó hangzással, akkor egy használt erősítő optikán meghajtva jó lehet. Ha kell a DTS-HD, 7.1 stb. akkor zsebbenyúlós egy új erősítő, ami tud 4K/HDR-t, ebben az esetben a box az erősítőre csatlakozik HDMI-vel, és az küldi tovább a képet a tévére.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97609) SunMount3r válasza ztak (#97606) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A régi 5.1-hez egy ilyen átalakító jó lehetne. A Box-ból SPDIF-en küldheted bele a DD, vagy DTS jelet.

(#97610) cof válasza apszi (#97592) üzenetére


cof
veterán

Na, most tudtam megnézni. Van egy resolution.ini fájl a CE gyökérben amiben benne vannak a felbontások.

Nálam így néz ki:

# WARNING DO NOT MODIFY THIS FILE! ALL CHANGES WILL BE LOST!
kernel_hdmimode=720p60hz
frac_rate_policy=0
native_4k_gui=0
allfmt_names=2160p60hz 2160p50hz 2160p30hz 2160p25hz 2160p24hz smpte24hz smpte25hz smpte30hz smpte50hz smpte60hz 1080p25hz 1080p30hz 1080p50hz 1080p60hz 1080p24hz 1080i60hz 1080i50hz 720p60hz 720p50hz 480p60hz 480i60hz 576p50hz 576i50hz 2160p60hz420 smpte60hz420 2160p50hz420 smpte50hz420 2560x1080p50hz 2560x1080p60hz 1440x2560p60hz 3440x1440p60hz null invalid

720p TV-hez kellett mert 1080p-nek hazudja magát EDID infóban, de azt nem tudja.

Szóval ez a sor a lényeges:

kernel_hdmimode=720p60hz

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97611) herrká válasza DoItYourself (#97604) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#97612) junkpod válasza apszi (#97607) üzenetére


junkpod
nagyúr

Arra gondoltam hogy a droid beállításával érd el a helyes bootolást.

Box's don't touch!

(#97613) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Egy kis érdekesség..!
Megjelent a Telekom kínálatában az új 2023-as SEI Robotics SEI800DT tip. S905x4 iptv set top box; melynek azonnal bejelentkeztem a mostani fostalicska boxaim (3db) lehetséges cseréjére..!
Kb.egy órán keresztül kapcsolgattak ügyfélszolgálatos/műszakis kollégák között - merthogy kérésre ezt nem cserélik, hanem véletlenszerű megkeresések okán fogják felkínálni a boxok cseréjét..! WTF..?!?! :F :Y :W
Végül felvettek nagynehezen egy kérvényt - melyre cc.30 nap múlva várhatok választ sms-ben és/vagy mailban..! :C

[ Szerkesztve ]

(#97614) -szabi-


-szabi-
őstag

Mára a dobozom kikapcsolt pedig én nem szoktam lekapcsolni.
Bekapcsolni sem tudtam mígnem rádugtam a régi doboz tápját.
Azzal működik de nem teljesen stabil mert van, hogy megakad.
Ez lehet azért mert a régi doboz tápja nem tud elég áramot adni neki?
Mit tudok csinálni a valószínűleg rossz táppal?

(#97615) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Adva van egy vontar x3 box, a coreelec minden verziója futott már rajta pendrive-ról és kártyáról probléma mentesen , de 1-2 ujra indítás vagy egy áramszünet és mindennek vége, nem hajlandó többé a coreelec rendszeről bootolni újra kell telepíteni a coreelecet és megint csodásan működik minden...... amíg újra nem indítom vagy nem jön egy áramszünet :( Mi lehet a probléma?

(#97616) sambenez válasza Zsömica (#97613) üzenetére


sambenez
addikt

Vajon ilyet adnak ha most váltok csomagot ami box cserével jár?
Vagy ilyenkor is véletlenszerűen a régit is adhatják?

(#97617) Zsömica válasza sambenez (#97616) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Passz - ezek után gőzöm sincs mit várhatsz tőlük..! :F

(#97618) DoItYourself válasza -szabi- (#97614) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Új tápot kell szerezned, a régi meghalt, szerintem a fém/műanyag szelektív kukában van a helye.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97619) apszi válasza cof (#97610) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm, hogy megnézted. :R
Ezt múltkor megtaláltam mikor mondtad, és próbáltam módosítottam is, de újraindításnál visszaáll a fájl tartalma, mintha mi sem történt volna.

kernel_hdmimode=720p60hz Ebben a sorban meg nekem szintén azt a felbontást írja, amin sikerült elindulnia a rendszernek. Tehát hiába írom át bármire, ha legközelebb ő úgy dönt, hogy nem indul csak akármi másban, akkor nekem abba nem lesz beleszólásom. Vagy, csak én csináltam rosszul valamit?

(#97620) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok!
Vontar X3 boxom van CooreELEC 20.1 Nexus fut rajta, mindig felkinálja a frissítést 20.2 re. Ajánlott frissíteni? Egyébként tökéletesen működik.

"Aki ad,az nyer"

(#97621) cof válasza apszi (#97619) üzenetére


cof
veterán

Én még Windows alatt módosítottam egyből CE kiírása után. Aztán el is mentettem ezt a fájlt és már csak lecserélem ha újraírnám a rendszert.

De én még jó régi rendszert használok CE 19.2-t.

Még amit a többiek írtak azt is érdemes ellenőrizni. Android alatt a DV legyen kikapcsolva, meg felbontást tedd fixre, ne automatikus legyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97622) zsiga68 válasza Daffni2 (#97620) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor felesleges a frissítés..

(#97623) ztak válasza DoItYourself (#97608) üzenetére


ztak
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

@DoItYourSelf:
1. Szuper, már a sztereóval is előrébb vagyok. Viszont ha képes arra a Kodi, hogy dekódolja mind a 6-8 csatornát, az is érdekel, mert akkor rá lehet kötni a buta 5.1 aktív hangfalszettet. Vagy rossz a logikám?

4. Természetesen igazad van, hogy a jó hang dobna az élményen, de nem akarok erre százezreket elkölteni. 5.1 amúgy elég lenne (ha DTS-HD-t meg egyéb sokcsatornás sávokat azért le tudnék játszani 5.1-ben, csak esetleg nem a maximális minőségben).

@SunMount3r:
És ez egy kipróbált, biztosan működő kütyü? Mert volt nekem már két ilyen (nem pont ilyen, de hasonló) kínai dobozkám is, egyik sem tudott dekódolni semmit, hiába hirdette magáról.

(#97624) vargalex válasza apszi (#97619) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem tudom, hogyan próbálod módosítani, de ez a file az első partíción található, ami futó rendszer alatt read only-ként van csatolva a /flash-ba. Így két lehetőséged van:

1. SSH-n bejelentkezve rw-ként remountolod:

mount -o remount,rw /flash

majd módosítod a file tartalmát.

2. Kikapcsolod a boxot, kiveszed a microSD kártyát / USB eszközt (ha külső tárolón van a CE) és egy tetszőleges rendszeren módosítod a file-t, hiszen az első partíció FAT típusú, ami akár Windows alatt is írható.
Módosítod a file-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#97625) DoItYourself válasza ztak (#97623) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

1. Rossz a logikád, a boxokon nincs analóg 5.1 hangkimenet, nincs mire kötni a hangfalszettedet.
2. Használt DD/DTS erősítőt ajánlottam, az megvan 20-40e között, 5.1-re elég. A Kodi megoldja az átkódolást, vagy a core hangsáv továbbküldést, tehát mindig lenne 5.1-ed.
Hangfalnak két jobbfajta front ajánlott kezdésnek, ha elfér akkor álló, ha nem akkor polcsugárzó - ezt a rendszert igény szerint tovább is bővítheted.
Nekem egy bögreszettnek csúfolt 5.1-em van, egy alap Harman Kardon szett, mélynyomóval, ez 20m2-re bőségesen elég. Valószínű lehet ilyesmiket is kifogni használtan, nyilván ez rizikósabb terep, mint a két nagy front felállás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97626) apszi válasza junkpod (#97612) üzenetére


apszi
őstag

Droidban fix felbontáson van a képernyő beállítás, DV nincs rajta. Mit tudok még módosítani ami anomáliát okozhat?

#97621cof
A resolution fájl az nekem a Flash könyvtárban van.

#97624vargalex
Úgy próbáltam ahogy írtad, remountoltam a Flash könyvtárat, el is mentette a fájlt, de újra indításnál visszaállt.
A Windows alatt meg nem látszik, mert a Flash nem a gyökérben a FAT partícion van.

(#97627) apszi válasza apszi (#97626) üzenetére


apszi
őstag

Viszont sikerült eljutni odáig, hogy most már csak a droid indul, pedig nem csináltam semmit azon kívül, hogy kivettem és betettem a kártyát. :C :C :C

(#97628) apszi válasza apszi (#97627) üzenetére


apszi
őstag

Újra indul a rendszer, valami kontakt gond lehetett az SD kártya foglalatban.

#97621cof
Igazad van, valóban ott van a gyökérben a FAT partíción a resolution fájl.

(#97629) vargalex válasza apszi (#97626) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az utolsó mondatodat nem teljesen értem. A /flash-ba mountolt partíció a FAT partíció (első partíció az SD kártyán):

megogo:~ # mount | grep flash
/dev/mmcblk1p1 on /flash type vfat (ro,noatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=mixed,errors=remount-ro)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#97630) sambenez


sambenez
addikt

Sziasztok.
Van egy X96MAX+ boxom.
Egy nagyon régi CE volt rajta, mivel elkezdtek gondok lenni vele, gondoltam itt az ideje újabbra váltani.
Letöltöttem a CoreELEC-Amlogic-ng.arm-20.2-Nexus-Generic.img-t, felraktam egy SD kártyára.
Viszont amikor indul a rendszer megjelenik a CE logo, szépen pörög, de ennél nem jut tovább.
Ezután kivettem az SD kártyát, gondoltam rakok rá egy régebbi CE-t, de readonly lett a kártya, és semmilyen módszerrel nem sikerül ezt az állapotot megváltoztatnom.
Van valami ötletetek mi lehet a gond?
Köszi.

(#97631) apszi válasza vargalex (#97629) üzenetére


apszi
őstag

Ez azért van, mert már össze-vissza beszélek. Jogos az észrevétel. :R :R :R

(#97632) dlor


dlor
tag

Sziasztok 2017- től a mai napig egy fantasztikus Tap1 1gb-os tv boxot használtam 😃 :DD Nagyon lemaradtam a dolgokban. Milyen boxot ajánlatok ma Coreelecre? Eddig se volt igényem, így az alapszint is megfelel 😃😃😃

(#97633) -szabi- válasza DoItYourself (#97618) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Honnan, milyet érdemes olcsóé?

(#97634) DoItYourself válasza -szabi- (#97633) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt hiszem az adapter.hu a javasolt beszerzési hely. Általában 5V 2A elég.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97635) apszi


apszi
őstag

Nos, levontam a konzekvenciát. Új CE Nexus valamiért nem akar normálisan együttműködni a régi plazma tévével indításnál felbontás terén. Itt kell elengedem. Ha lesz új tévé, újra jövök. :D Mindenkinek köszönöm a segítő hozzámszólásokat. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#97636) zsiga68 válasza sambenez (#97630) üzenetére


zsiga68
senior tag

Venned kell egy új kártyát.... persze ha nincs bekapcsolva az irásvédettség kapcsoló a foglalatban..

[ Szerkesztve ]

(#97637) sambenez válasza zsiga68 (#97636) üzenetére


sambenez
addikt

Már két kártya írásvédett lett. :D
Mondjuk azt sem értem miért akad el a CE logónál.

(#97638) cof válasza sambenez (#97637) üzenetére


cof
veterán

Nem valami noname hamis kapacitású kártyák? Nem szokott ilyen probléma előjönni normális kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97639) sambenez válasza cof (#97638) üzenetére


sambenez
addikt

Mind a kettőt használtam eddig is. Az egyik a boxban volt a másik meg egy rpi3-ban.
Transcend premium 16GB, eddig nem volt velük baj. Ezért vagyok tanácstalan.

[ Szerkesztve ]

(#97640) vargalex válasza cof (#97638) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem már váltott read only-ra Samsung, Mixza, Sandisk és Kodak microSD is, igaz telefonban, illetve Raspberry Pi-ben használva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#97641) ztak válasza DoItYourself (#97625) üzenetére


ztak
csendes tag

Hm. A hangon még gondolkoznom kell, hogy mitévő tegyek, mert nem akartam erősítőt venni.

Bármelyik noname Amlogices boxot is megvehetem, az is jó lesz, ha úgyis CE-t teszek rá? Vannak ajánlott aktuális best buy-ok? Vagy amit kerülni kell? Az összefoglaló másfél éve volt utoljára frissítve. Még az lenne nekem fontos, hogy távirányító jól kezelhető legyen, és legyen rajta elég gomb (hang és feliratváltáshoz is).

65"-ös vagy 75"-ös tévékhez elegendőek ezek a boxok? Vagy azokhoz már kifejezetten nem ajánlott?

Ha CoreElecet telepítek, a garancia nem ugrik?

(#97642) sambenez válasza vargalex (#97640) üzenetére


sambenez
addikt

Nem lenne nekem ezzel gondom, ha nem egymás után kettővel történik meg miután ugyanazt a CE-t raktam rá és beraktam a boxba.
Most kicsit félek egy harmadik kártyát is beáldozni, főleg mert már csak nagyobbak vannak amiket még sajnálnék is kinyírni.

(#97643) zsiga68 válasza sambenez (#97637) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha elakad attól még nem írásvédett. Formázni és fájlt másolni tudsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#97644) zazenke válasza apszi (#97635) üzenetére


zazenke
őstag

már tegnap új tévét akartam javasolni csak nem mertem leírni.

(#97645) sambenez válasza zsiga68 (#97643) üzenetére


sambenez
addikt

Nem azért írásvédett mert elakad, hanem mert nem lehet sem formázni sem másolni rá.
Kb 8 féle módszerrel próbáltam levenni róla, de nem lehet.
Azt, hogy elakad csak azért írtam le, lássátok mi történt közvetlen előtte.

(#97646) -szabi- válasza DoItYourself (#97634) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi.

(#97647) vargalex válasza sambenez (#97645) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam az ilyenek úgy viselkedtek, hogy látszólag lement a formázás, de minden tartalom maradt. Azaz nem mondta a rendszer, hogy read only lenne. Sőt a file másolása is sikeres volt rá, csak nem jelent meg. :)

Alex

(#97648) zsiga68 válasza vargalex (#97647) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nekem is igy volt egy 64 gb-es kátyával. Olvasni lehet de semmi mást. Eltettem mert minden adat elérhető rajta. Csak használlni nem lehet. :((

(#97649) Beni2360 válasza zsiga68 (#97648) üzenetére


Beni2360
félisten

:C:C:C:D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97650) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Olvasgatom a topicot, de alapvetően láma vagyok a témában. Az érdekelne, hogy a Homatics 4k R Plus olvassa-e az .iso fájlokat vagy azt csak a Dune változat tudja?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.