Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) joydrv válasza blakey (#97749) üzenetére


joydrv
tag

A Homatics az új verzióján megszüntette az analóg hang (AV) kimenetet. Ezért húztam le a listáról mikor válogattam. Leépítem a házimozit és visszatérek a régi kedvenc Yamaha sztereó erősítőmre.

(#97752) blakey válasza tomp (#97750) üzenetére


blakey
titán

Pontosan nem tudom mi alapján küldik a frissítéseket, de nagyon sokan megkaptuk, szóval valahol az "éterben lebeg". Rendelkezik Atmos licencel, viszont azt tudni kell, hogy minden a Google és az adott szolgáltató jóváhagyásával lesz végleges, tehát ha a Google pl. nem hagyja jóvá, akkor nem lesz hivatalos támogatás. Tidal-t nem használom, de ha van Atmos, akkor hibaleírással ellátva el lehet küldeni a Homatics-nak és ránéznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97753) blakey válasza joydrv (#97751) üzenetére


blakey
titán

A SEI Robotics qkázta, tehát minden május után piacra kerülő eszközökön nem lesz analóg kimenet, Dune-n sincs (cserébe nagy táv jár hozzá). Én is sztereót használok, viszont van egy jó DAC-om ami az ilyen problémákat is megoldja, optikai vagy USB a DAC-ba és probléma kiküszöbölve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97754) Gino20


Gino20
őstag

Transmission beállítással kapcsolatban valaki tudna segíteni?
Saját célra készült pár fotó a korábbi CE beállításairól (szóval nem a vackaimat akarom mutogatni).
Eddig ez a program futott [kép] [kép] ezzel a beállítással [kép] . Innen [link] letöltöttem elvileg ezt a programot, de nem lehet telepíteni (gondolom az új CE-vel nem fut).

Ezt követően CE-n saját tárhelyről leszedtem ezt [kép] , amiben hiányosabbak a lehetőségek (pl nincs elérési útvonal), de megcsinálom a beállítást [kép] majd futtatáskor ezt írja [kép]
Természetesen így a transmission remote gui appal nem érem el a boxot.

Van ötlet, hogy mit pancserkódok el?



(#97755) SunMount3r válasza blakey (#97753) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az USB-s DAC Android és CE alatt is működik?

[ Szerkesztve ]

(#97756) joydrv válasza Gino20 (#97754) üzenetére


joydrv
tag

Nem tudom te hová töltögetsz a Transmissionnal. Én az egyszerűség miatt egy Zyxel NAS-ra tettem a tm-et. PC-ről közvetlenül elérem tm.gui progival, ott bedobálom, ami kell és a többit intézi a NAS.

(#97757) cof válasza Gino20 (#97754) üzenetére


cof
veterán

Nem jó semmi, ha Matrix vagy Nexus-od van már. Ez a Transmission csak egy kliens, nem maga a service.

Matrix:

[link]

Nexus:

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97758) Gino20 válasza joydrv (#97756) üzenetére


Gino20
őstag

Box-ra van csatlakoztatva egy külső HDD.

#97757cof: Vagyis ha jól értem, akkor ehhez az új CE-hez már nincs működő transmission kliens?
Nincs PC-m/NAS-som. A boxhoz van csatlakoztatva egy külső HDD, így eddig a boxra bíztam a letöltést, de akkor ez már nem fog működni?

(#97759) cof válasza Gino20 (#97758) üzenetére


cof
veterán

A kliensed a "transmission remote gui app" lesz továbbra is amin keresztül eléred. A service meg amit linkeltem. Throadia nem frissít már valamiért, okát nem tudom.

Ez a control panel is egy kliens amit letöltöttél, csatlakozna a service-hez ami ugye nincs jelenleg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97760) Gino20 válasza cof (#97759) üzenetére


Gino20
őstag

Bocsi nem értek hozzá. Szóval akkor a remote gui app a kliens, de az új CE-re nincs működő transmission, így nincs mit elérnie a gui-nak.
Fantasztikus.
Akkor marad a NAS és a hálózaton való megosztás?

(#97761) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Heves megyében lenne valaki, aki tudna segíteni? Addig állítgattam a boxot tudatlanul, hogy valahogyan sikerült eltávolítani a CE-ből a Kapcsolatok beállítási lehetőséget. Se kábelen nincs net, se egyetlen wifi routert sem lát. X96, Android 7, CE20.
Köszönöm!
A Hálózat fül mellett is a Frissítések menü tartalma látható.

[ Szerkesztve ]

(#97762) zsiga68 válasza herrká (#97761) üzenetére


zsiga68
senior tag

És a szolgáltatások fület miért nem nézed meg? :)

(#97763) Gino20 válasza Gino20 (#97760) üzenetére


Gino20
őstag

Jut eszembe. Ha jól tudom android-ra is van torrent kliens, de ha a CE-t futtatom, akkor gyanítom nem fog menni a seed.

(#97764) zsiga68 válasza Gino20 (#97763) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én inkább úgy mondanám hogy ha coreelec-et futtatsz akkor nem fog menni az android és semmi ami azon fut..

(#97765) cof válasza Gino20 (#97760) üzenetére


cof
veterán

de az új CE-re nincs működő transmission

De van szerencsére, linkeltem is az első válaszban Matrix és Nexus alá is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97766) Gino20 válasza cof (#97765) üzenetére


Gino20
őstag

Hát akkor Én vagyok béna vagy már fogalmam sincs, hogy miről beszélünk.

"Nem jó semmi, ha Matrix vagy Nexus-od van már."
"csatlakozna a service-hez ami ugye nincs jelenleg."

Akkor úgy kérdezem, hogy működik az új 21.0 omega alpha 1 CE-n a torrent klienses elérés vagy sem?

Ha igen, akkor melyik progival, mert a linkről letöltöttem mindent, de egyiket sem értem el a gui appal.

[ Szerkesztve ]

(#97767) blakey válasza SunMount3r (#97755) üzenetére


blakey
titán

Csak CE alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97768) cof válasza Gino20 (#97766) üzenetére


cof
veterán

Ahh, Omega? Hova siettek ennyire a frissítésekkel, még a Nexus is bőven jó régi box-okhoz ami nem DV-s.

Azon nem tudom megy-e valamelyik.

De akkor konkrétabban itt vannak még egyszer a linkek:

Matrix alá: [link] Nexus alá: [link]

Próbáld ki a Nexus verziót, hátha azzal megy. Ha nem akkor nincs rá jelenleg.

szerk.: Annyit pontosítanék, hogy szerintem Entware alól továbbra is telepíthető ha nem megy a Nexus verzió Omega-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97769) Gino20 válasza cof (#97768) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor a lényeg lemaradt. Homatics box-ot vettem a CE - DV miatt, így ezért az új Omega CE.
Nexus nem megy. Matrix 9.2.50 települ [kép] [kép] , de valójában nem működik. Nem érem el gui-ból.

[ Szerkesztve ]

(#97770) cof válasza Gino20 (#97769) üzenetére


cof
veterán

BOX IP címe nem változott esetleg?

Akkor marad az Entware alól telepítés viszont egyelőre amíg nem lesz Omega kompatibilis kiegészítő.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97771) Gino20 válasza cof (#97770) üzenetére


Gino20
őstag

Nem változott, megnéztem.

Hát ez az Entware telepítés úgy látom, nem nekem való, de talán nem is segítene, ha a 9.2.50 most is települt csak épp nem érhető el gui-ból.

Amúgy a mátrix link 5-ös pontjánál olvasom az entware telepítést. Ez esetben nem is kell maga a transmissoin zip fájl csak beírok pár parancsort? Meg ugye ez qBittorrent-et telepítene, de nekem szerintem a transmissoin kell. qBittorrent települt zip fájlból na, de az nem tudom mire jó. Ott semmi olyan beállítás nem volt, amitől elérhetővé válna a box (vagy szintén csak béna vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#97772) herrká válasza zsiga68 (#97762) üzenetére


herrká
senior tag

Néztem én már mindent. Is... A Szolgáltatások fülön belül se találok wifi lehetőséget sajnos! Volt is wifi, működött is. Csak mivel nem sikerült a pc-vel összekapcsolódni, zongoráztam az érzéketlen távirányítón és eltávolítottam valahogyan.

(#97773) cof válasza Gino20 (#97771) üzenetére


cof
veterán

Entware-ból a rendszer része, ha .zip-ből telepíted így a Kodi része. qBittorrent is letöltő mint a Transmission. Sokan szeretik mert az kihasználja az összes CPU magot, ezáltal gyorsabb a letöltés, már ha van hozzá szélessávú internet is.

A leírásban ott van az elérési lehetőség is, hogy kell. Ha esetleg kipróbálnád.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97774) Beni2360 válasza herrká (#97732) üzenetére


Beni2360
félisten

A pc megosztás nem egyszerű dolog.
Keress vissza sokat írtunk róla.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97775) tomp válasza blakey (#97752) üzenetére


tomp
félisten

Hazaérve újra rányomtam a fw keresésre de továbbra sincs semmi.
Tidal Atmos annyira nem fontos nekem. Meg eleve nem lesz nálam hosszú távon a box. Majd akinek hiányzik és Homatics család tulaj az majd jelzi nekik. :)

(#97776) Joshi válasza Gino20 (#97771) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem simán megér egy külön NAS-t a rendszer. Hidd el zéró szívásod lesz. ;) :K

(#97777) blakey válasza tomp (#97775) üzenetére


blakey
titán

Vasárnap nem is lesz, csak hétköznap küldik a frissítéseket. Apple Music-on is van Atmos, lehet, hogy megnézem, csak azt nem lehet áruházból telepíteni, csak apk-ból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97778) herrká válasza Beni2360 (#97774) üzenetére


herrká
senior tag

Hát tényleg nem! Nem is sikerült! Pedig megnéztem a videóidat vagy 50x... Az ip cím invalid volt szerinte, ha a számítógép nevet írtam be, akkor meg azt nem találta. Gondoltam valahol a hálózat beállításoknál lehet gond. Erre elrontottam a boxot.

(#97779) Beni2360 válasza herrká (#97778) üzenetére


Beni2360
félisten

A pc win beállítások is sok múlik.
Vendég fiók user es jelszó megadása, engedélyek , stb.
Nálam is új win telepítés volt és én sem érem el, de mivel nincs mit el érni nem foglalkozok vele.
Valami rossz kapcsolatokatt is törölni kell a pc-n.
Talán a zidoo topikban találsz róla hsz-t.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97780) zsiga68 válasza herrká (#97772) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azt nem tudom hogy tudtad eltávolítani. Nem lehet hogy /vagy nincs/ a készülékednek nem megfelelő img fájlt fájlt tettél bele?

[ Szerkesztve ]

(#97781) herrká válasza Beni2360 (#97779) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi!
zsiga68, én sem. A beállításokban nézelődtem, hátha rájövök a megoldásra. De a távirányító kb minden 4-ik, 5-ik gombnyomására reagál a készülék, max azt is a boxtól egy méterről. Így virtuóz módra püföltem a gombokat. Le, fel, jobbra, balra, OK. És ennek variációi. Az rémlik, hogy a kapcsolatok ablakban talán éppen a le gombot nyomogattam, aztán a balrát és okét.De gyorsan, össze vissza. Aztán hirtelen üres lett az ablak... A hálózat alatt is a frissítés jelent meg. Így történt.
Én nem tettem bele semmit! Ahhoz hozzá sem mernék fogni, mert nem értek hozzá! Egy kollégától kaptam ezt a boxot működésképtelen állapotban. Jó pár hónapja rgy itteni fórumtárs telepítette újra és tette működővé. De még csak vagy két hete vettük használatba projektorral. Ma félig meddig sikerült a plex telepítése a rv-kre. Ennek sikerén felbuzdulva gondoltam a Kodi is menjen hálózatról, ne kelljen pendrájvot másolgatni. Aztán ez lett a vége...

(#97782) tomp válasza blakey (#97777) üzenetére


tomp
félisten

Jaaa akkor oké. :)
Érdekes, hogy a Homatics menüben nem tudom a hangot manuálisra állítani. Hiába választom ki, visszaáll automatikusra.
Auto módban nincs semmilyen Atmos. Streaming appokban se. Ezt betudom a TV-nek mert Shieldről sincs Atmos a streaming appokban.(ott manuálisra állítva a hangot és Atmost engedélyezve szimplán nincs hang ilyenkor)
Viszont érdekes, hogy Shielden a Tidal appban mutatja az Atmost és ha elindítom azt fogadja a TV és megjelenik az Atmos felirat és hang is van.
De Netflixből, AppleTV appból és HBO Maxból nincs Atmos se Homaticson se Shielden. Ki érti ezt.
Homatics-on a Tidalt megnyitva ha be van rakva egy Atmos album a kedvencekbe akkor azt szimplán Masterben vagy HiFi-ben indítja.

(#97783) Gino20 válasza cof (#97773) üzenetére


Gino20
őstag

Optikán van 1000-es Net szóval azzal nincs gond, a box meg a router mellett LAN-on csatlakoztatva.
qBittorrent települt zip fájlból, de annak a beállításaiban gyakorlatilag semmi opció nincs, ami után az elérhetővé válna valami programnak. Mondjuk lehet azért, mert eleve nem kompatibilis az omega CE-vel :F . Na majd megpróbálom ezt az entware-t, igaz ha omega CE-re még nincs kompatibilis letöltő program, akkor gyanús, hogy így sem fog működni.

#97776Joshi: Biztosan így van, de Én évek óta elégedetten használtam az eddigi megoldást arra a havi talán 1-2 letöltésre (amikor nem jutottam el moziba vagy hiába az 5 stream, de mégis a lehető legjobb minőségben akartam nézni az adott filmet).
Na meg ha NAS, akkor az egy újabb olyan téma amihez már végképp semmi kompetenciám na meg egy újabb eszköz, ami ha nem tévedek még csak nem is halk, mondjuk a beépített ventillátor miatt.
Ha NAS, akkor gondolom a 4TB külső HDD-t nem kell kukázni és csak tudom egy USB-n csatlakoztatni? Ha a tároló ugye a "NAS-ban" van, akkor az kábelesen összeköthető a box-al vagy jön a hálózati megosztás? Megosztásról épp most írtak itt, hogy azért azzal is lehetnek gondok, meg hát érteni sem ártana hozzá.
NAS-hoz kell külön PC/laptop vagy csak kell egy progi, amivel bekonfigolom, aztán csak XY programmal elérem? Vagy magán a NAS tárolóján ketyeg az oprendszer?

(#97784) blakey válasza tomp (#97782) üzenetére


blakey
titán

Auto módban nincs semmilyen Atmos. - szerencsére az AUTO mód nálam jól működik, van Atmos is, de azt nem árt tudni, hogy EDID infók alapján tölti be a lehetőségeket és az vonatkozik minden kimenetre. Előfordulhat, hogy rosszul töltődnek be és emiatt nem működik. Passtrough módban valószínűleg lenne, csak kell egy kis "adb okosság".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97785) Beni2360 válasza Gino20 (#97771) üzenetére


Beni2360
félisten

"Hát ez az Entware telepítés úgy látom, nem nekem való, de talán nem is segítene, ha a 9.2.50 most is települt csak épp nem érhető el gui-ból."
Na kerlek szépen avval az appal vagy gui-ból amit az utorrentet- transmissiont el éred tudtommal nem fogod elérni a qBittorentet. Ahoz más progi,app kell.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97786) ginola válasza herrká (#97732) üzenetére


ginola
addikt

Windows frissítés néha megszokta tréfálni.
Lehet érdemes lenne csinálni úgy egy megosztást, hogy a számítógépet csinálsz egy másik felhasználói fiókot, és nem az IP címet adott meg hanem a gép nevét.

(#97787) tomp válasza blakey (#97784) üzenetére


tomp
félisten

Én arra gondolnék, hogy a TV EDID infójában nincs benne az Atmos mint támogatott hang ezért se küldi át neki se a Shield se a Homatics a streaming appokból.
De akkor vajon Shielden a Tidal appból miként megy? :)
Nekem ez magas. Bár elég nekem a sima DD is. Zenét meg amúgy se hallgatok Atmosban.

(#97788) herrká válasza ginola (#97786) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm. De amíg nincs internet elérési lehetőség a boxon, addig nem tudom kipróbálni. Előbb azt kellene visszavarazsolni valahogy.

(#97789) zsiga68 válasza herrká (#97788) üzenetére


zsiga68
senior tag

Telepítsd újra az oprendszert...

[ Szerkesztve ]

(#97790) herrká válasza zsiga68 (#97789) üzenetére


herrká
senior tag

Pont ehhez keresnék segítséget lehetőség szerint hevesben. Én nem értek ehhez. cof -ot se szeretném ismét ezzel farasztani. De ha a közelben nem lesz segítség, akkor muszáj lesz. :)

(#97791) mexel válasza joydrv (#97730) üzenetére


mexel
veterán

A médialejátszás akkor csak disney, netflix és hasonlókból áll? Szerintem azért létezik ezenkívül más is...

(#97792) joydrv válasza mexel (#97791) üzenetére


joydrv
tag

?

(#97793) mexel válasza joydrv (#97792) üzenetére


mexel
veterán

Ha neked ennyi elég egy médialejátszótól semmi gond, csak szerintem erős kijelentés hogy ha ezt tudja akkor már elég :)

(#97794) Beni2360 válasza herrká (#97790) üzenetére


Beni2360
félisten

Van a beállításokban CE alatt Rendszer> alaphelyzetbe állítás. Ott állitsd az első sornál vissza.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97795) herrká válasza Beni2360 (#97794) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Délután megpróbálom!

(#97796) cof válasza Beni2360 (#97794) üzenetére


cof
veterán

Ez mit csinál pontosan? Törli a .kodi mappát gondolom és még mit vajon, szóval megint angol lesz és az elejéről be kell állítani jobbik esetben.

Én is ajánlottam már neki, csak mivel dual-ba van az eMMC-n a CE nem tudom, hátha elcsesződik az egész. Én még sose próbáltam, sőt csak nemrég vettem észre, hogy van ilyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97797) joydrv válasza mexel (#97793) üzenetére


joydrv
tag

Kritizálni másokat sokkal könnyebb, mint értelmes hozzászólásban kifejteni a saját véleményedet. De, ha ennyire futotta tőled, nekem végül is mindegy :DD

(Az én véleményem továbbra is az, hogy a Nokia 8010 -es egy jó médialejátszó.)

(#97798) herrká válasza cof (#97796) üzenetére


herrká
senior tag

Megvárom Beni2360 válaszát. Én is kíváncsi vagyok! Bár gondolom jelenleg vesztenivalom nincs. :-)

(#97799) tomp válasza blakey (#97784) üzenetére


tomp
félisten

Homaticsról töröltem a Tidalt és újra telepítettem.
Most már van Atmos!
Viszont fw update továbbra sincs.
Tegnap nagyon darabos volt a lejátszás. Minden streaming appban szaggatott a kép. Érdekes, hogy Vimu, Plex hibátlan volt. De Disney+, Netflix, Play Movies akadt mint a bolond.

(#97800) Joshi válasza tomp (#97799) üzenetére


Joshi
titán

Én múltkor Netflixet akartam nézni Homaticson, minden rendben ment, de ~4-5 perc után kilépett a programból. Akár hányszor próbáltam, mindig kilépett nagyjából ennyi idő után. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.