Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) zazenke válasza Janaboy (#98100) üzenetére


zazenke
őstag

azt az ugoosra teszem és innen [link] az omega alfa 2 ből( 1 hónapos) és semmi baja nincs

(#98102) kovakovi77


kovakovi77
tag

Sziasztok, rég jártam erre.
Főleg linux-osok tudnának segíteni a kérdésemben.
A95XMAX (beépített sata csati)
CoreELEC (official): 20.2-Nexus (Amlogic-ng.arm)
Machine model: Amlogic
CoreELEC dt-id: g12a_s905x2_4g_1gbit
Valamikor valami elromlott és nem találom sem az időpontot sem a verziót, hogy mikor.
Cserébe a dmesg tele van szemetelve wlan warning üzikkel (ezen kap netet)
igy kernel ring_buffer meg telik így hiba keresésre már nem alkalmas, ez késöbbi kérdés lesz.
Kezdjük az alap helyzettel:
mount kimenetnél ez a helyzet:
mount | grep sda2
/dev/sda2 on /storage type ext4 (rw,noatime,data=ordered)
Mindki szép mindenki jó...
Majd 3-4-nap mulva haza érve kiegészitök nem müködnek qbittorenthez file-t hozáadni nem lehetett.
rá néztem mert ssh-n beengedett.
mount | grep sda2
/dev/sda2 on /storage type ext4 (ro,noatime,data=ordered)
szóval valamikor valamiért rw-röl ro-ra vált a rákötött ssd.
dmesg olyan szintig van tele szemetelve wlan hibával, hogy a kernel log ring átfordul,
így itt nem tudom ki deríteni ki mikor miért dobta át ro állapotba.
Cserélve volt ssd, 256-rol 521Gb-os ra hiba meg maradt.
Cserélve volt táp 5V 3A hiba meg maradt.
hdd park kikapcsolva hiba meg maradt.
fsck -f /dev/sda2 (ro állapotban ugye szabad, így sincs hiba) hiba meg maradt.

Csicsóka ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#98103) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#98102) üzenetére


kovakovi77
tag

Le járt a szerkesztési időm.
reboot után rendben rw, ben mountolodik minden müködik majd 2-3 nap mulva ujra át vált valamikor ro-be.

[ Szerkesztve ]

(#98104) kovakovi77


kovakovi77
tag

blakey?
Előző irásomnál Írtam dmesg meg telik. (Kernel log ring)
wifin van a box (más nincs) tökéletesen müködik.
dmesg ezzel van tele:
[ 8156.044918@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =0
[ 8158.042951@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =1
[ 8160.044952@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =2
[ 8162.042914@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =3
[ 8164.044993@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =4
[ 8166.042960@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =5
[ 8168.045045@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =6
[ 8170.042932@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =7
[ 8172.045021@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =8
[ 8174.042861@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =9
[ 8176.044760@2]- [wlan][3752]wlanSendSetQueryCmd:(REQ TRACE) ucCmdSeqNum =10

255. -ig ismétlödik majd ujra indul.
CE-hiba? Hogy lehetne kikcsapcsolni, hogy a wlan hibat a dmesg már ne kapja meg (megtelik fontos infok meg eltünnek) kerneltöl, mert itt ez csak szemét ha a wifi tökéletesen teszi a dolgát.

(#98105) vargalex válasza kovakovi77 (#98103) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Esetleg egy filerendszer ellenőrzést nem próbáltál?

Alex

(#98106) Joshi válasza gyűrű (#98097) üzenetére


Joshi
titán

Kezdem elveszíteni a fonalat. A fehér "eredeti" Homatics-ra mit érdemes feltenni? Szerintem az enyémen még az Android 180-as kernel van, igaz mostanában pihen a fiókban.

[ Szerkesztve ]

(#98107) kovakovi77 válasza vargalex (#98105) üzenetére


kovakovi77
tag

már volt:
"fsck -f /dev/sda2 (ro állapotban ugye szabad, így sincs hiba) hiba meg maradt."
Tegnap box-bol kikapva, laptopon sata-usb, vel fel tolva fsck -f semmi javítani valót nem mutatott. Többet tudhatnék ha a dmesgből nem vesznének el a lényegi infok a wlan vacka miatt. Kifogytam az ötletböl, ce már volt ujra pakolva. Régebi tallán 19.2-nem csinálja ezt, csak hát upgrade mániás lettem XD

(#98108) cof válasza interstate76 (#97921) üzenetére


cof
veterán

Na, most volt időm tesztelni.

Nálam sajnos nem indul el, mondjuk hozzá kell tenni, hogy halott az eMMC ezen a Beelink-en. Viszont a CE 9.2.8 az simán fut kártyáról, szóval biztos szüksége van valami Android "maradványra" is az induláshoz.

Sajnos a CE 9.2.8 nemigen használható tudtommal, mert elég sok kiegészítő nem megy már rajta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98109) Zsömica válasza gyűrű (#98099) üzenetére


Zsömica
aktív tag

..és azok a "régi" Ugoos-ok még mindíg stabilan teszik a dolguk..!
A seiekről ez mikor lesz elmondható..? :N

(#98110) blakey válasza gyűrű (#98097) üzenetére


blakey
titán

Nem az, csak valamiért sokan rosstul vagy félre értelmezik. A történet lényege, hogy a Kodi Omega nagyon sok hibát tartalmaz, ami a Kodi fejlesztőinek a sara, ezt a CE nem tudja javítani, amíg a Kodi fejlesztői nem javítják a kéréseket. A Nexus is némileg "fertőzött, de nem annyira, ezért a Nexus lett a stabil vonal minden szempontból, és az amúgyis alfa állapotú Imega meg a fejlesztői, amihez minden olyan új kernel, stb is hozzájön, tehát csak azoknak ajánlott, akik tesztelni szeretnék és nem "napilejátszónak". Nem vagyok híve a "visszafrissítésnek", tiszta telepítést ajánlok. A CE20 a jó és stabil, minden eszközre, a Homaticsra is, tehát megkapta az összes Dolby Vision-nel kapcsolatos javításokat.

Szek.: nincs értelme a korábbi Omegát használni, hibás, komoly lejátszási problémák vannak ffmpeg tekintetében és még sok egyéb, ami a Kodi fejlesztőinek a megoldására vár. Android alatt is hibás, de az Android balf@sz működése miatt sok probléma elő sem tud jönni. Nálam Androidon (mega van fent, viszont a CE a Nexus verzión fut.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98111) blakey válasza Zsömica (#98109) üzenetére


blakey
titán

Homatics is, felesleges ezt túlragozni, ezért lett visszafejtve minden a Kodi Nexusra és a stabilan működő kernelre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98112) djnice válasza Tdizsolt (#98086) üzenetére


djnice
veterán

Akkor két boxot ajánlok:
S905X3 Vontar X3 - belső eMMC-re is mehet a CE
S905X4 Vontar X4 - nem tudod belsőre tenni a CE-t, csak SD kártyáról vagy pendrive-ról tud futni, viszont van AV1 támogatás

(#98113) gyűrű válasza blakey (#98110) üzenetére


gyűrű
addikt

Akkor az omega nighlyk továbbra is maradnak a sei boxokhoz a 210 kernellel? Vagy álljak meg a 07.28 i nightly val?
Már látom mi az a hiba ami miatt a nexust erőlteti a CE team.
Mivel nálam nem volt ebből hiba, így nem akarok nexust.
Minden eszköz omegára van már beállva.

(#98114) blakey válasza gyűrű (#98113) üzenetére


blakey
titán

Nem, a CE21-ne már egy "tesztelgetős, reszelgetős" 5,15. X kerneleken fut és nem minden okés. Tehát ha nem szeretnél problémát, akkor hanyagolod az Omegát, hiába nem szeretnéd. Napi használatra nem alkalmas.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98115) ginola válasza blakey (#98114) üzenetére


ginola
addikt

Ez vonatkozik a 7.16-i Omega nightlyra?
Milyen problémák vannak?
Eddig nem nagyon vettem észre semmit.
Mondjuk nálam GT King van.

[ Szerkesztve ]

(#98116) gyűrű válasza blakey (#98114) üzenetére


gyűrű
addikt

Értem, köszi. Akkor marad a 28-i, amíg nem javítják a kodit. Legfeljebb csinálok majd egy tesztelős pendriveot is, a silver boxra. Az új atv 12-es fwk amúgy is tesztelősek..

(#98117) cof válasza cof (#98108) üzenetére


cof
veterán

Megy az EmuELEC 4.3 is kártyáról...

Nem igazán tudok mit kezdeni vele, aki lát benne fantáziát jelezze és odaadom csak a postaköltséget kell állni.

Szóval...

MiniMX III 2/16G NINCS BENNE eMMC!

Cserésnek indult, de kiderült, hogy egyoldalas lett a LAN... így kár beépíteni. 100/100-on stabilan megy. Távirányítót én sem kaptam hozzá anno, USB-DC kábelt, nem tyúkbél, hanem normálisat tudok adni hozzá.

Ugyanitt:

Mini M8S 2/8G szintén halott az eMMC. UBT-vel nem megy fel semmilyen rendszer rá, 7%-nál hibát dob. Szintén megy CE 9.2.8 és EE 4.3 mSD kártyáról. Gyári táv van, USB-DC kábel megoldható.

Nem akarok hozzá supportot nyújtani, csak olyan vigye aki konyít hozzá. Armbian, OMV nem megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98118) Joshi válasza blakey (#98110) üzenetére


Joshi
titán

Most már kezdem érteni. Akkor a fehér Homaticsra tudsz linkelni egy Nexust amin megy a frissített Dolby Vision? Köszi. :R

ui.: most néztem meg, az Android verzióm még a régi 180-as kerneles. Viszont nem találtam Android alatt a menüben, hogy hol tudom kikapcsolni az automatikus frissítést, persze csak ha szükséges.

(#98119) Csabi1984 válasza blakey (#98110) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm. Úgy érzem kaptam egy kimerítő választ a tényekre. :R

(#98120) interstate76 válasza cof (#98108) üzenetére


interstate76
addikt

Sajnálom, hogy nem sikerült életre keltened! Nálunk az egyikből tartalék lejátszó lett, a másik viszont folyamatos üzemben van a családban, és - egyelőre - semmi panasz nem érkezett rá.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98121) mikrofon válasza blakey (#98114) üzenetére


mikrofon
addikt

Számomra csak az az érdekes hogy a legelején mikor elindult a ce21 DV integrálás a Homatics dobozokban, akkor még nem voltak ezek a hibák?
Akkor nagyon nyomultak a CE-sek hogy 21 a legjobb mindenre és azt kell használni mert minden benne van ami a 20-ban plusz a DV és amúgyis a 21-et fejlesztik nagyobb intenzitással már.
Akkor ez nem volt igaz? Vagy mikor változott ez meg és mitől?
Ez az egész azért egy elég nagy Pálfordulat és jó lenne tudni valójában mi is történt.

(#98122) blakey válasza mikrofon (#98121) üzenetére


blakey
titán

De voltak, és az Omega esetében volt könnyebb a DV integrálása, hetekkel, hónapokkal később lett Nexusra is megcsinálva, sajnos a kényszer nagy úr. a stabillal nem érdemes kísérletezgetni, emiatt lett ez a döntés.
Nem kell mindenben az igazságot vagy a hazugságot keresni. Jelenleg z a jobb út, és mindig van "jelenleg" Nexus a jó. 4 ember dolgozik a CE-nél, nem lehet mindenkinek megfelelni. Több százezer felhasználónak nem lehet eleget tenni és a döntés az, hogy az ész érveket figyelembevéve azt lehet nyújtani, ami általánosan a jobb megoldás.
Hogy mi történt, le van írva. Nem kötelező a CE-t használni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98123) gyűrű válasza mikrofon (#98121) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha eddig nem vetted észre a problémát az omegával, ami amúgy a nexuson is van, bár valaki szerint kisebb mértékben, akkor semmi gond, elsősorban a ts fájlokkal van amúgy, de van akinél mkv is. . [link] [link]
Január óta álltam át az omegákra , engem nem érint az a probléma, nekem stabil, sose fagyott, mindent lejatszik ami nekem kell, , ezért nálam marad minden.
Ettől függetlenül amit blakey írt az igaz.
Mindenki eldöntheti mit akar.

[ Szerkesztve ]

(#98124) SunMount3r válasza gyűrű (#98123) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Át kell rakni mkv-ba. Szerk: Ja, hogy mkv-val is rossz, akkor passz...

[ Szerkesztve ]

(#98125) interstate76 válasza SunMount3r (#98124) üzenetére


interstate76
addikt

Mit? Jól értem, hogy nekiállnál konvertálgatni azt, aminek gond van a lejátszásával?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98126) SunMount3r válasza interstate76 (#98125) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem kell konvertálni, vagy újrakódolni, csak a konténert kell mkv-ra változtatni. MKVToolnix-al egy pöccenet. A ts és az mkv is csak egy "konténer".

[ Szerkesztve ]

(#98127) Elemental válasza gyűrű (#98113) üzenetére


Elemental
addikt

Én a 07.21-es nightlyval álltam meg, a 28-asnál volt valami furcsa a lejátszás során.

(#98128) Tdizsolt válasza djnice (#98112) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszönöm szépen!
Ránézek mindkét opcióra. :R

Psn ID: Tdizsolt

(#98129) Joshi


Joshi
titán

A fehér Homatics-ra akkor ez a CE Nexus jó? Természetesen kell a Dolby Vision is.

[ Szerkesztve ]

(#98130) mikrofon válasza gyűrű (#98123) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont azért amit írsz gondolom azt, hogy ez most inkább a két csapat, CE és Kodi fejlesztői között egy nézeteltérés, ami most egy gyerekes hisztibe torkollott mindkét oldalon és a CE csapata most duzzog és hirtelen ami eddig is ilyen volt az már nem ajó és nem ajánlott.

Hiszen nem az lett a hivatalos közlemény, hogy aki érzékeli a hibát ami pontosan ez és ez, az térjen vissza a régire és használja azt. Aki meg hónapok óta elégedetten használja, az maradjon mert nem mindenkit érint. Hanem az a kommunikáció hogy rossz mert még csak alfa és nem ajánlott és amúgy se kooperálnak és javítják a hibát így mindenki a régit használja...
A két kommunikációs irány között jelentős különbség van. Ezért lenne jó tudni az igazságot, a valódi problémát és hogy valójában kiket érint..

Értem én hogy kevesen vannak és nehéz a dolguk és nem lehet mindenki igényét kiszolgáló. Pont ezért lenne fontos a pontos és egyenes kommunikáció. Aztán majd mindenki eldönt mit használ.
Hiszen ettől még tényleg ügyes és lelkes csapat és hálás is vagyok nekik...

(#98131) mikrofon válasza Joshi (#98129) üzenetére


mikrofon
addikt

Pontosan ezért lenne jó egy hivatalos kommunikáció, mert nehéz tudni hogy most akkor mi a jó.
Az angol fórum szerint ha kell a DolbyVision:
- With the newest fw version (5310 or newest) the CoreElec nexus 20.3 ne-nighly backported to the dolby vision. Use the Generic With sei_smb_280.dtb
- With the older fw version (under 5310) the 07.28 CE 21 omega dv nighly without automatic update

[ Szerkesztve ]

(#98132) gyűrű válasza mikrofon (#98131) üzenetére


gyűrű
addikt

With the older fw version (under 5310)

Ez biztos nem így van.
A régi 180-as kerneles az 5310 előtti fw-ra a 06.28 az utolsó 21.0-Omega_nightly ami jó, azokra nincs nexus. (nokia és a nem frissült homaticsok).

[ Szerkesztve ]

(#98133) gyűrű válasza Elemental (#98127) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem sincs meg az összes nightly, de ezek megvannak, a régi fw-re valók , és az újra valók is pár.
Majd lehet hogy tesztelem egyszer a nexust is, de egyelőre jó nekem így..

(#98134) mikrofon válasza gyűrű (#98132) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor ez egyértelmű elgépelés. Aki ezt írta elütötte a 06-ot 07-re ezekszerint.

Kár hogy nem tudom javítani az eredeti Hsz-t.....

(#98135) LEON_01 válasza Joshi (#98129) üzenetére


LEON_01
tag

Ha kell a DV akkor [EZT] szedd le. A továbbiakat gondolom már tudod.

(#98136) Csabi1984 válasza LEON_01 (#98135) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia a nightly verziók szoktak frissülni maguktól vagy csak a stable fő verzió-s CE?

(#98137) gyűrű válasza Csabi1984 (#98136) üzenetére


gyűrű
addikt

Nightly frissül, de beállítható hogy előtte értesítsen..

(#98138) Csabi1984 válasza gyűrű (#98137) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát nekem még mindig 08.05 - van fent de láttam már van frisebb, nálam nem frissült!

(#98139) LEON_01 válasza Csabi1984 (#98136) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!
Nálam le van tiltva a frissítés (autostart.sh). Csak akkor frissítem, ha a fórumokon nem írnak olyan problémá(k)ról, ami nálam befolyásolná a stabil használatot.

(#98140) zazenke válasza Csabi1984 (#98138) üzenetére


zazenke
őstag

én ma reggel frissítettem 08.07 verzióra . problémát továbbra sem észlelek vele de mondjuk nincs is ts fájlom stb

(#98141) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Szivok a hálózati beállításokkal az X96-os öreg boxon. Nem látja a pc-t. Invalid valamit ír ki. Viszont a pc csatlakozási kérelmét meg elutasítja - ismeretlen hiba. Youtube kódot szerettem volna bemasolni...
Kaptam már privátban pár beállítási tippet, de sajnos nem segített.
Írja már le valaki, hogy mit mire allitsak, ami nála működik. X96, CE20.
Köszönöm

(#98142) interstate76 válasza SunMount3r (#98126) üzenetére


interstate76
addikt

Áh, értem. Azt tudtam, hogy az mkv egy konténer, csak azt nem, hogy a ts-->mkv átalakítás ilyen gyorsan megy.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98143) aldebaran válasza herrká (#98141) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyáltalán kap ip címet a routertől?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98144) gyűrű válasza zazenke (#98140) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem van pár test .ts de se az utolsó omega nightlyn se a nexus nightlyn nem látok tekerési gondot. De elhiszem hogy van..
Picit már teszteltem Az biztos hogy a nexus lassabban bootol..

[ Szerkesztve ]

(#98145) herrká válasza aldebaran (#98143) üzenetére


herrká
senior tag

Jó kérdés! Az biztos, hogy a boxon még tudtam nézni mi az ip címe? Ezt beirva az intezobe, kis homokorazas után közölte, hogy nem lehet csatlakozni, elutasítva, ismeretlen hiba. Vegyem fel a kapcsolatot a rendszergizdaval, ellenorizzem a tuzfalat stb.
Sajnos teljesen tök vagyok ezekhez...

Ja, itthon wifin próbáltam.
Másnap behoztam a melohelyre, routerre kabellel rákötve próbáltam a számítógépről elérni, ugyanezt írta ki. Ha esetleg ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#98146) herrká válasza herrká (#98145) üzenetére


herrká
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni.
Pl a Plex meg működik vele... Szóval teljesen nem értem.
Milyen beállításokat nézzek meg? Köszönöm

(#98147) Joshi válasza LEON_01 (#98135) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R Igen a telepítéssel tisztában vagyok.

(#98148) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Pendrive javaslatot szeretnék CE alá :)
Tudom általánosan bármilyen pendrive használható de azért vannak sebeséségileg alulmaradóak és fürgébbek.

Jelenleg egy MicroSD USB adapter használok amivel a sebességgel gondom annyira nincs inkágg az, hogy világit használat közbe és eléggé zavaró :D

[ Szerkesztve ]

(#98149) gyűrű válasza Csabi1984 (#98148) üzenetére


gyűrű
addikt

Nagyon gyors és stabil 8-10 db különböző kapacitású van itthon, a 32-es sajnos nem kapható már..
És nem lóg ki nagyon.. :)

(#98150) Csabi1984 válasza gyűrű (#98149) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.