Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Directors válasza ztsoft (#60799) üzenetére


Directors
senior tag

Ez így jó ? Vagy ha nem elég részletes akkor mivel tudnám megnézni a videóm adatait.
[kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#60802) cof válasza Directors (#60801) üzenetére


cof
veterán

Ez így miért .avi AVC1 kodekkel? Tedd át szerintem .mkv konténerbe mkvtoolnix-el, valószínű, hogy a keyframe-t nem tudja olvasni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60803) ztsoft válasza Directors (#60801) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem így gondoltam, hanem egy részt (vagy az egészet, ha nem túl nagy méretű) az avi-ból feltöltesz valahova, majd a linket ide beteszed (persze, csak akkor, ha publikus a videó).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60804) FingR86 válasza ztsoft (#60793) üzenetére


FingR86
őstag

kipróbáltam ilyen public szervert.
most itt nem többet kellene látnom?

Connecting to 192.168.0.100 port 22, please wait...
login as:
root@192.168.0.100's password:
##############################################
# CoreELEC #
# https://coreelec.org #
##############################################

CoreELEC (official): 9.2.0 (Amlogic-ng.arm)
CoreELEC:~ # iperf3 -c bouygues.iperf.fr
Connecting to host bouygues.iperf.fr, port 5201
[ 5] local 192.168.0.100 port 35846 connected to 89.84.1.222 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr Cwnd
[ 5] 0.00-1.00 sec 11.6 MBytes 97.5 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 1.00-2.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 2.00-3.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 1 7.51 MBytes
[ 5] 3.00-4.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 4.00-5.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 5.00-6.00 sec 11.2 MBytes 94.3 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 6.00-7.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 7.00-8.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 8.00-9.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
[ 5] 9.00-10.00 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec 0 7.51 MBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr
[ 5] 0.00-10.00 sec 113 MBytes 94.7 Mbits/sec 1 sender
[ 5] 0.00-10.00 sec 113 MBytes 94.7 Mbits/sec receiver

iperf Done.
CoreELEC:~ #

(#60805) ztsoft válasza FingR86 (#60804) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt nem csak a Te net sebességed a mérvadó, számít a szerver terheltsége, sebessége és a többi hálózat sebessége is. Plusz a torrentnél ez nem mérvadó, nagyon sok minden más is befolyásolhatja a letöltési sebességet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60806) FingR86 válasza ztsoft (#60805) üzenetére


FingR86
őstag

a HDD egy USB3.0-ás külső házban csücsül az X96 MAX USB3.0-ás portján

(#60807) Józsi212 válasza Zamma (#60768) üzenetére


Józsi212
csendes tag

Kovakovi!
Köszönöm!
Zamma!
Köszönöm!
Megrendelem amit linkeltél.

(#60808) ztsoft válasza FingR86 (#60806) üzenetére


ztsoft
őstag

Ennek így nem kellene, hogy lassú legyen.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60809) dugesz77 válasza FingR86 (#60804) üzenetére


dugesz77
őstag

TM-nek nyitottál portot routeren? Az eléggé le szokta venni a sebességet (igaz a féltöltését inkább).

(#60810) FingR86 válasza dugesz77 (#60809) üzenetére


FingR86
őstag

port próba/ bejövő port próbája sikerült

de lehet valami a nettel van, én ezt nem értem
speedtest mindenhol hozza az 1000/100 sebességet.
és most nézem, h a torrent a PC-n is épp h csak döcög lefelé.
több oldalt is próbáltam...

(#60811) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Elég régen jártam itt, nem nagyon használtam mostanában a boxot, de most kedvet kaptam, hogy újrarakjam a rendszert, mert az SMB megosztás valahogy nem működött egyik napról a másikra (erről írtam régebben), és nem is lett megoldás. Azóta lett új laptop, új Windows 10, úgyhogy meg akarnám csinálni a boxot (X96, S905X-es a gép (2/16GB)).

LE volt rajt, és láttam, hogy az már nincs fejlesztve, gondoltam, fölrakom a CE-t.
Kártya formázva lett teljesen (mindegyik partíció törölve), ráraktam a CE-t a LibreElec USB-SD Creator-ral (a Win32DiskImager-rel nem lett jó a partíció, csak DiskInternals Linux Reader programmal láttam a tartalmát, Windows-zal nem), a "gxbb_p200_2G_100M" nevű device tree fájlt átneveztem dtb.img-re, gyökérkönyvtárba beraktam.
Box-ba beraktam a kártyát, reset gombot nyomtam, táp be, vártam, hogy jöjjön a CE logo, de semmi, vártam 1 percet is. Kártyát kivettem, Android elindult, 6.0.1 van rajt (vagy 6.0.2, nem emlékszem), és úgy olvastam, hogy 6 vagy régebbi Androidon nem megy. Ez azóta is így van, vagy van rá megoldás? Esetleg érjem be a megszokott LE-vel?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60812) FingR86 válasza dave0825 (#60811) üzenetére


FingR86
őstag

nekem megy régi androidon is
MX Plus TV Box Android 5.1.1

[ Szerkesztve ]

(#60813) dave0825 válasza FingR86 (#60812) üzenetére


dave0825
őstag

Megoldódott, rossz device tree fájlt választottam ki, nem a gxbb kezdetű kell, hanem gxl. Ennyiféle fájllal nem könnyítették meg az átlag user dolgát, hogy jót válasszon. :) LE-nél könnyebb volt választani.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60814) dave0825 válasza dave0825 (#60813) üzenetére


dave0825
őstag

Azt viszont nem értem, hogy miért csak 5-10.-re tudja ráírni akármelyik program a kártyára az .img-ket. A Win32 Disk Imager is rárakja, írja, hogy kész, de a Windows Intézőben nem olvasható, írja, hogy formázzam. Elsőre jó volt az említett LibreElec USB-SD Creator-ral, de azzal sem mindig jó. Valamikor harmadszorra jó, látni a partíciót, meg is lehet nyitni, hogy rárakjam a dtb.img-t, de amíg írja a Win, hogy formázzam, addig nem tudom rárakni sem.
Most pl. már az 5. próbálkozásnál tartok, és még mindig nem jó. A kártyának nincs baja.

Na, ez is meglett, az volt a gond, hogy mivel csinált több partíciót, 2-re pakolt, a 3.-at üresen hagyta mindegyik program, pont azt nevezte el betűvel, amit Windows alatt nem lehet megnyitni, a másiknak nem adott számot, így azt nem láthattam az Intézőben. Partíció kezelő programmal adtam neki betűjelet, így már megnyitható Intéző alatt is. :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60815) FingR86 válasza dave0825 (#60814) üzenetére


FingR86
őstag

nem 2 partíciót csinál a kártyára az imager?
az elsőre kell másolni dtb, a másikra írja a rendszer a formázást.

(#60816) mexel válasza dave0825 (#60811) üzenetére


mexel
veterán

Kicsit kevered a dolgokat szerintem. Amit olvastál hogy droid 6-al nem megy az csak és kizárólag arra vonatkozik, amit olvastál is: Ha dualban szeretnéd emmc-ről használni a CE-t. Az nem is fog menni 6-oson.
Normál esetben ha sd-ről akarosd használni a CE-t akkor ehhez semmi köze.
A másik, pedig nem kell látnod win alatt azt a partíciót amit a win formázni akar, azzal ne is törődj, nem arra a partícióra kell tenned a dtb.img-t hanem arra amit a win is lát.
Szerintem olvass utána mégegyszer egy alap telepítés menetének, még zavarosnak tűnik azt hiszem. :)

(#60817) Beni2360 válasza dave0825 (#60814) üzenetére


Beni2360
félisten

Van itt egy általam készített videó a wi32disk által is működő CE felírás. Évek óta így csinálom és mindig működött.
Szerintem pofon egyszerű. A hátsó részt nem formázza azt majd ha beteszed a boxba és települ a rendszer akkor formázza magának és ott fogod és hálózat alatt egyebek közt elérni, de ez így volt a LE alatt is.
Ui: SMB-re is van egy videóm.
És még több egyéb is ha kell.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60818) pinnacle válasza FingR86 (#60806) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Box kikapcsolásával a HDD is leáll? Még nem találtam olyan saját kapcsolós, 3,5" külső házat amivel ez működne. Nekem Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 van. Talán USB 3.0-s boxal már nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#60819) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!
Felraktam az Openweather appot a CE-re. Sikerült is végre beállítanom. Regeltem ingyenes API key-ért. A problémám az, hogy a nem jelenik meg a napi előre jelzés, a települések között nem tudok váltani, illetve a térkép se jelenik meg.
Tudtok ebben segíteni, hogy mit állítsak be, hogy távról is elérjem ezeket?

Köszi és üdv:
spgabor

(#60820) FingR86 válasza pinnacle (#60818) üzenetére


FingR86
őstag

X96 max boxon IGEN, leáll a hdd is kikapcsolás után.
az előző MX Plus box-nal kikapcsolás után is ment tovább a hdd.

ház:MAIWO K104 Hard Drive Enclosure Case for 2.5 inch HDD SSD - Black https://gearbest.app.link/Qst64gn080

(#60821) gyűrű válasza spgabor (#60819) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia, miért nem a yahoo weathert használod? Évek óta megy nálam és CE-n sincs gond vele..

[ Szerkesztve ]

(#60822) spgabor válasza gyűrű (#60821) üzenetére


spgabor
aktív tag

Még soha nem használtam időjárás appot. Amikor felraktam, akkor olvastam valahol, hogy ez jo. De akkor lecserélem a yahoo-ra. Köszi a tippet. :)

(#60824) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van nekem a konyhában egy régi rpi1-es készülékem. Mivel már kissé koros, szeretném lecserélni. Kizárólag kodi-val használjuk nas-ról filmnézésre. Mivel nem az elsődleges hely, ezért minél olcsóbb megoldásra törekednék, kaptam egy ajánlatot erre:
tanix tx9s 2GB/8GB
Átnéztem az összefoglalót, igaz, hogy noname, de az ajánlott kategóriában van, mehet rá LE/CE és kodi, nekem ez már bőven elég lenne.
Az lenne a kérdésem, hogy vállalható ez a gép ilyen célú felhasználásra? Ha esetleg beválna, szeretnék a nappaliba is egy másik médialejátszót.
Köszönöm előre is!

szerk:
EZT most találtam, elvileg ma még akciós, leírásban jobbnak tűnik, de inkább rákérdezek, jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60825) mexel válasza #99499520 (#60823) üzenetére


mexel
veterán

Elindul sd-ről vagy penről, de utána nem fog a belsőről indulni, felülírják az indítási metódust egymáson. Utána vissza lehet térni a másikra, le van írva a blogban hogyan.

(#60826) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

S905X2-es boxok esetén tapasztalt valaki olyasmit, hogy ha belepörget picit a lejátszott Filmbe/sorozatba akkor nem mindig de 10-ből 7-szerx a kép picit szétesik középen?
Beelink GT1 MINI-vel (S905X2) történt meg, 9.2.0-s rendszer van fenn, stable verzió

Ezenkívül egy másik filmnél az alábbit tapasztaltam:
Lejátszás elején mikor feliratot választottam, a csuszka miatt vibrált a kép elég rendesen a csuszka pedig fel /le ugrált.
Boxot újraindítottam, így is csinált. Asztali gépen megnéztem a film elejét, semmi probléma nem volt illetve néztem egy S912-es box-al is ott sem volt gond.
Film: El Camino 2016p => Webrip x264-es kódolás

Valami ötletetek miért lehetett ez a 2 idegesítő dolog?

Ezenkívül kb 2-3 hete van meg a box, tökéletesen fut rajta minden amit lejátszottam:
4k+ HDR, H265-ös filmek, illetve hang terén is rendben van a passthough működik tökéletesen(5.1,Atmos hangsáv)
Egyetlen dolog ami bezavarhat talán, de ezt este nézem, hogy lehet hogy 4k GUI-t használok, ami nem ajánlott...de ebben nem vagyok biztos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60827) pinnacle válasza FingR86 (#60820) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet akkor az USB 3.0 lett a megoldás. Nekem a HDD magától kikapcsol 30 perc után, de ha a box-ot kikapcsolom, "feléled" és utána már nem is áll le többé.
Ha jól látom a te házad nem saját tápos, ki-be kapcsolós. Így még nem biztos, hogy azzal is jó lesz. Ha esetleg valaki már ilyen házzal is próbálta, írja be legyen szíves, hogy leáll-e a HDD.

iperf3-al, hogy tudom megmérni a sebességet? Kipróbálnám a box-al, külső HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#60828) ztsoft válasza FingR86 (#60810) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt tudsz letöltési sebességet tesztelni böngészőben (akár box-on wget-tel), [link]. Kiválasztasz egy tetszőleges méretű fájlt (pl. 1GiB) és letöltöd, közben láthatod, hogy mennyivel jön lefele.

Ez nem biztos, hogy valós adatot mutat (függ a szerver terheltségétől), de közelítésnek jó.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60829) dugesz77 válasza ztsoft (#60828) üzenetére


dugesz77
őstag

Csak 8 exabit a legnagyobb :))? Már azt hittem valami komolyabb adatmennyiség van fent tesztnek...
Melóhelyen 96 millió napot ír letöltési időre, nagylelkűen rákattintottam ,hogy megnyitás ha kész...

[ Szerkesztve ]

(#60830) ztsoft válasza dugesz77 (#60829) üzenetére


ztsoft
őstag

:DD

Melóhelyen 96 millió napot ír letöltési időre, nagylelkűen rákattintottam ,hogy megnyitás ha kész.

Csak egy kérdésem van, Windows?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60831) ztsoft válasza pinnacle (#60827) üzenetére


ztsoft
őstag

Elméletileg lehet az iperf3-al úgy mérni sebességet, hogy a kapott adatokat fájlba írja az -F vagy a --file kapcsolóval. Így lehet tesztelni az eszköz írási sebességét is, hogy melyik a szűk keresztmetszet.

Box-on így kell indítani:

iperf3 -s -F ahova/íratni/akarjuk

Másik eszközön meg így:

iperf3 -c boxipcíme

A kapcsoló magyarázata:

-F, --file name client-side: read from the file and write to the network, instead of using random data;
         server-side: read from the network and write to the file, instead of throwing the data away.

Ha már leírtam, akkor tesztelem én is a box belsőtárhelyét.

[link]

Ugan ez fájlba írás nélkül.

[link]

Csak, hogy teljes legyen a kép, a fájlt a box memóriájába irányítottam.

[link]

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60832) ztsoft válasza ztsoft (#60831) üzenetére


ztsoft
őstag

Miért kellett a jól megszokott szerkesztőt lecserélni erre a <censored>! :W Az istenért sem akarta úgy megjeleníteni a hozzászólásomat, ahogy én akartam, így külső helyre kellett feltölteni a kapott eredményeket. :F

Remélem a fejlesztő(k) csinál(nak) vele valamit.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60833) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy nem tudok telepíteni semmilyen Kodi add -ont -t?
A szüleimnek van egy T6 s905x típusú BOX -ja. Amire CE -t telepítettem, először csak a youtube -ot nem akarta frissíteni, gondoltam talán a memória kártya miatt van, ezért mexel leírásával felraktam dual rendszerként a CE belső tárolóra.
De ugyan ott tartok. Bármilyen addon telepítést elindítok, csak annyit ír, hogy a telepítés nem sikerült. :(

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#60834) pinnacle válasza ztsoft (#60831) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Box-on, hogy kell indítani? FingR86 képe alapján gondolom PuTTY-al, de nekem semmi sem történik. Biztos rossz a parancs.
PowerShell-el a gépek között, ez alapján, már tudok mérni, de ez valószínűleg nem jó a boxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#60835) ztsoft válasza pinnacle (#60834) üzenetére


ztsoft
őstag

Fel kell telepíteni a "Networks Tool" addon-t a Kodi alá (nekem kellett egy újraindítás telepítés után). Utána már az említett parancs működni fog. Még annyi, hogy az -F kapcsoló után meg kell adni a fájl nevét is (szóközzel elválasztva, azaz, "-F fájlneve", ahogy nálam is látható a linken).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60836) blakey válasza pinnacle (#60834) üzenetére


blakey
titán

entware-ből is telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60837) dave0825 válasza Beni2360 (#60817) üzenetére


dave0825
őstag

(#60815) FingR86: 3-at csinál, abból 1-et lát a Windows, 1-et nem, és 1 valami még volt, amit szintén nem lát (úgy emlékszem, hogy egy Coreelec, egy Storage, és egy Unallocated).

(#60816) mexel: igen, lehet, hogy kevertem, elég hosszú volt az írás, nem olvastam el, csak reméltem, hogy nem bonyolultabb a CE-t föltenni, mint az LE-t.
Viszont "a másik", az volt a gond, hogy semelyik partíciót nem látta a Windows, amit a kártyára csinált mindegyik program, tudom, hogy nem kell foglalkozni a formázni valóval, és a láthatóra kell tenni, de olyan nem volt! Utólag rájöttem, hogy azért nem, mert nem annak adott betűt a program, hanem annak, amit nem tud megnyitni a Win. Adtam a másiknak is betűt, utána már meg tudtam nyitni az Intézőben.

(#60817) Beni2360: Megnézem a videót, köszi, de már sikerült. Az SMB-t megcsinálom eszerint, ha nem megy, megnézem a videód. Vagy az ugyanaz, mint ez? Most dolgozok, nem tudom megnézni, azért kérdem.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60838) ztsoft válasza blakey (#60836) üzenetére


ztsoft
őstag

Jogos, én nem néztem utána, hogy az iperf3 is elérhető, simán (iperf) csak a 2-es verzió települ, de ott nincs -F kapcsoló.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60839) pinnacle válasza ztsoft (#60835) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Összefoglalóba is hasznos lenne. PuTTY-ból, PowerShell-ből indítottam. Jól el van dugva a fájl.
Egyébként konzolt, hogy tudok a boxról indítani. Van hozzá kiegészítő? Megnézném abból az irányból mit mutat.
Valóságban PC-ről, Box-ra így néz ki. Odafele nagyon megindul, de közben néha szinte megáll, visszafele viszonylag egyenletes. 9.0.2 CE frissítés óta már nem is tudok 15MP-es, kb. 8-13MB-os fotókat megnézni. Előtte ha lassan is, de betöltötte, most már csak fekete képernyőt kapok. Persze lehet, hogy az újabb boxokkal nincs ilyen gond, és a Beelink MXIII túl régi már.

[ Szerkesztve ]

(#60840) ztsoft válasza pinnacle (#60839) üzenetére


ztsoft
őstag

Nincs az a fájl eldugva (nem tudom milyen programmal nézted, de az hazudik :) ). Pontosan a /storage/iperf.txt az elérési útvonala.

Min fut a CE? Elég gyenge az írási sebessége, 2.88 MB az nem sok, sőt. Ha az USB-s HDD-t is tesztelni akarod, akkor az a /var/media alatt található.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60841) vargalex válasza dave0825 (#60837) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy írod is, van két partíció és a maradék nem allokált hely. Erre húzza ki első induláskor a Storage-t. (Azaz 2 partíciót készít a kártyán, ahogy a kolléga is írta.)

Alex

(#60842) Csicsóka válasza ztsoft (#60832) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nekem is az agyamra megy már... :(( :((( :o
De ha már úgy is pastebin, akkor így 1xerűbb.
root@CoreELEC:~# iperf3 -c emerson | pastebinit
http://ix.io/203M

[link]

[ Szerkesztve ]

(#60843) Beni2360 válasza dave0825 (#60837) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem ugyan az, ezt nemrégen csináltam pont az egyszerűség kedvéért ha valakinek nem megy szövegről.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60844) LLKobe


LLKobe
veterán

Na berendeltem egy T95X2-t, 38USD-ért, remélem menni fog rendesen :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#60845) dave0825 válasza Beni2360 (#60843) üzenetére


dave0825
őstag

És a Windows beállításai is bent vannak? Hogy ott hogy kell megosztani? Annyira belepörgettem, hogy IP-címet írsz be, de ha az változik mondjuk router újraindítás után? Akkor már nem látja a lejátszó, nem?

(#60841) vargalex: az lehet, hogy a lejátszóba berakás után 2 marad, de addig hiába raktam be, amíg nem volt rajt megfelelő dtb, mert nem indul el a rendszer. Próbáltam, beraktam, vártam az X96 logonál reset gombot tartva, de hiába, nem ment tovább. Kivettem, Windows-ba vissza, ugyanúgy nem látta, nem volt még mindig meghajtó betűjele, és maradt a 3 partíció.
Mindegy, a lényeg, hogy adtam meghajtó betűjelet annak a partíciónak is, és utána az Intéző is látta, azóta működik, beállítottam mindent, amit akartam. :) Viszont egyszer újra kellett raknom megint tegnap, mert egy Aeon MQ 8 nevű skin elb****, nem indult el a Kodi, csak írta, hogy ne nyomjak semmi gombot, várjam meg a beállítást, és 0%-nál állt, perceket vártam, semmit nem ment. Újraindítás (táp ki-be) sem segített, behalt a téma miatt. Úgyhogy rendszer újra, Confluence téma föl, és most megy, már csak az SMB-t kell beállítanom este. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60846) ztsoft válasza Csicsóka (#60842) üzenetére


ztsoft
őstag

Majd legközelebb így csinálom, siettem, hogy nehogy kifogyjak a szerkesztési időből (böngészőből böngészőbe másoltam a kódot, meg a kapott linket ;] ).

(#60845) dave0825

az lehet, hogy a lejátszóba berakás után 2 marad

Nagy tévedés, előtte is kettő van! A lefoglalatlan hely (Unallocated) nem partíció. Ráadásul a dtb-t az első partícióra kell másolni, amit a Windows tökéletesen kezel.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60847) cof válasza ztsoft (#60846) üzenetére


cof
veterán

A logout.hu alatt hála a jó égnek még a régi felület fut.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60848) vargalex válasza dave0825 (#60845) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Látom, nem sikerült jól leírnom, hogy a harmadik az nem partíció, csak nem lefoglalt terület. De a kolléga is válaszolt már.

Alex

(#60849) dave0825 válasza vargalex (#60848) üzenetére


dave0825
őstag

és (#60846) ztsoft: Igaz, tényleg, bocs. :B Azt tudom, hogy csak nem foglalt hely, csak a partíció kezelő, és a Linux reader is mutatott egy 3. részt a kártyán, és már bekeveredtem, de az már nem partíció volt. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60850) Beni2360 válasza dave0825 (#60845) üzenetére


Beni2360
félisten

Az igazság, hogy win alatt szinte semmim nincs 7TB van nas-n.+ külső HDD. Egyszer megcsináltam próbaképpen még mindig él de már nem emlékszem. De van itt egy leírás.
IP cím a routerben fix ip címet kell adni a boxoknak és az marad.
Előtte se voltak gondjaim mielőtt fixáltam őket pedig voltak áramszünetek. Na de, hogy hogyan csináld azt már ne tőlem kérdezd mert momentán nem tudok belépni elfelejtettem a jelszavamat és nincs kedvem resetelni. :U De ha jól emlékszem a hdcp körúl van ahol a kiosztott ip címeket látod fent beírod ip és mac és elmented akkor fix lesz. Bocs ha nem jól emlékszem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.