Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) Csicsóka válasza kovakovi77 (#60347) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt még az installer szkript első két változójába kell beírni.
offset és size is kell.

(#60352) kovakovi77


kovakovi77
tag

Ok akkor offset nem kell már :)
sizet -is meg lesem de mennem kell melóba.

(#60353) darvinya válasza Csicsóka (#60350) üzenetére


darvinya
titán

Akkor lemaradtam, hogy S905x vason hogyan kell megcsinálni az eMMC-n felezve legyen Droid és CE. :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#60354) Csicsóka válasza darvinya (#60353) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem maradtál le, az eredeti telepítésre gondoltam, nem ere.
Ezt a módszert még le sem írtam, csak itt próbáltam egy S912-n.
Sort kerítek rá, és csinálok egy ext4 kernelt a régi vasakhoz is, ami ezt tudni fogja.

(#60355) divan válasza Csicsóka (#60349) üzenetére


divan
senior tag

Magicsee N5MAX nálam, amin megy, ezen volt a kavarodás a datán, egy korábbi bénázásom miatt, de sikerült rendbetenni. Mikor megjött ez a lejátszó, már csak egy régi, lassú Class 6-os 8GB-os Samsung SD kártyám volt itthon
(a többit elhasználtam különböző lejátszókba) így próbaképpen erre tettem fel a Coreelecet. Kicsit döcögve, de elment rajta, terveztem venni rendes SD kártyát hozzá, de akkor kezdtek körvonalazódni az eMMC-s kísérletek, gondoltam ezt megvárom vele. Jól tettem. Ma estétől így fut, nagyon gyors minden. A bootolástól kezdve (amit persze naponta 1-2-szer kell csak végigvárni,) de használat közben sincs pillanatnyi döccenés, várakozás sem.
Köszönöm Csicsóka. :R

(#60356) darvinya válasza Csicsóka (#60354) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, várom mikor lesz rá időd.
Igaz, most semmi gondom nincs a sebességgel, pedig 2006-os 4GB Nokia C4-es kártyán van használatba a CE. :D
De jobb lenne minden egy helyen.

Viszont jobb lenne, ha mindegyik reboot saját rendszerét indítaná újra.
Mert most a droid alatt CE indul, míg LE kezdetekor ez nem így volt.
Valamit én állíthattam el?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#60357) DroiDMester válasza Csicsóka (#60350) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kösz még 1X nagyon gyors lett! :Y

(#60358) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Van egy regebbi s905os boxom (Beelink mxiii) amin Armbian fut, sajna a táp nem birta a megterhelést :) van ötletek honnan szerezhetek be jó minőségű 5v/2a tápot?

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#60359) dugesz77 válasza Janaboy (#60358) üzenetére


dugesz77
őstag

Sunny tápokat tudom nyugodt szívvel ajánlani.

(#60360) gyűrű válasza Csicsóka (#60346) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia, csak az x2-höz vagy a többi ng-verzióhoz, pl a 922X -hez is jó lehet?

(#60361) htom127 válasza darvinya (#60356) üzenetére


htom127
tag

[link] esetleg ...

" Bazinga !"

(#60362) htom127


htom127
tag

Üdv, Csicsoka féle (ezúton is köszönet neki) transmission elérhető másik repóból, a Lazaruson kívül? Ott csak a 8.2.30 verzió van, ami már nem működik a mecool m8spro+ (s905x) boxon, CE 9.2 frissítés óta, eddig 9.0.3 verzióval működött.

" Bazinga !"

(#60363) Csicsóka válasza gyűrű (#60360) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mindegyik NG verzióhoz jó.

(#60364) junkpod válasza Csicsóka (#60338) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szívesen tesztelem tr99 vason

Box's don't touch!

(#60365) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ezek mennyire felelnének meg 4k lejátszásra egy CE-el?:

Beelink GT1 Ultimate
X96 S905W

Ahogy nézem nem jelentene nekik gondot ugye?
:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#60366) redbiro


redbiro
őstag

esetleg erre a puffer kérdésre valaki?

it never gets easier, you just go faster

(#60367) junkpod válasza divan (#60355) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nehogy azt hidd, nem benazas miatti. Ilyen az n5max droidja...

Box's don't touch!

(#60368) DroiDMester válasza LLKobe (#60365) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4K ra felejtős az S905W, GT1 en elmegy de, már nincs értelme ilyen régi vasat venni, inkább s905x2.vegyél.

pl: Beelink Gt1mini, Tanix TX5Max, X96Max 4/32 LPDDR3(2/16.os kerülendő a 100.as lan végett)

(#60369) LLKobe válasza DroiDMester (#60368) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#60370) gyűrű válasza redbiro (#60366) üzenetére


gyűrű
addikt

Kodi wiki Example 5

próbáld ezt:
<advancedsettings>
<cache>
<buffermode>1</buffermode>
<memorysize>1048576000</memorysize>
<readfactor>1000</readfactor>
</cache>
</advancedsettings>

[ Szerkesztve ]

(#60371) darvinya válasza htom127 (#60361) üzenetére


darvinya
titán

Közben kiderült hogy más típusú ( S905 és S905X) boxon sem minden esetben indul el.
Ami biztos: Android 6-os, vagy régebbi droiddal működő box-on nem működik

S905x és Android 6 boxom van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#60372) junkpod válasza redbiro (#60366) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem tök mindegy mit pufferelsz lejátszó szinten, az is mindegy mekkora a feltöltése a kinti kapcsolatnak, ez annyi szerveren megy át alacsony prioritassal, hogy esélyed sincs.
Vpn, dedikált teljes vonalon sávszélesség garanciával. Más szerintem nincs...

Gyűrű:
Hiába pufferelsz, az a hullámzó sávszélesség kiegyenesitesere való. Ha egy adott idő alatt nem fér át az adott adat akkor pufferelhetsz te ezer gigat is...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#60373) Pelican válasza junkpod (#60372) üzenetére


Pelican
őstag

Ha egy adott idő alatt nem fér át az adott adat akkor pufferelhetsz te ezer gigat is...
Könnyen belátható, hogy a film méretét elérő pufferméret több, mint elegendő, legfeljebb sokat kell várni az indulásra... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#60374) ztsoft válasza redbiro (#60366) üzenetére


ztsoft
őstag

Kezdésnek, én egy nagy fájlt (több GB) másolnák át a külföldi NAS-ról, így kiderülne, hogy pontosan mennyi az a feltöltés.

Ha nagyon hullámzó a sebesség (ahogy (#60372) junkpod is írta), akkor esélytelen ez a mutatvány.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60375) gyűrű válasza junkpod (#60372) üzenetére


gyűrű
addikt

@junkpod : Köszönöm. Majd akkor törlöm az advancedsettingset, hisz semmire sem jó, vagy mindegy is mit írunk bele... ne is próbálja senki :Y

Pont amit írt, ott lehet hullámzó a sávszélesség... hiszen nem állandóan pufferel neki :)

Ha pedig így sem megy akkor esetleg valóban el kell indítani a filmet, és várni megállítva, pár percet hogy akkor végigmegy-e.

[ Szerkesztve ]

(#60376) ztsoft


ztsoft
őstag

Ennyire nagy a fejetlenség a CE Nightly körül? A 17.-ei changelog-ban még 8. havi bejegyzés is szerepel (ezt nem most tapasztalom először). Kétlem, hogy az RPi Linux-al két nap (15.-ei volt az előző) alatt sikerül eljutni a 4.19.67-174fcab-tól, 4.19.76-7a54e45-ig. :F

Nemrég frissült a youtube-dl kiegészítő (aminek a verzió számában szerepel a készítési dátum), ami egy hónap késéssel sikerült. Azt nem tudom, hogy a hivatalos Kodi-ba mikor került be (nem találtam róla infót). Lehet, hogy a Kodi-tól való szakítással minden kiegészítő majd így fog frissülni?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60377) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
van egy vorke z6+ boxom. Kiprobalnam rajta android helyett a stock firmware t. Erdemes? Itt is ugy kell mint a telefonnal hogy sd re biztonsagi mentest csinalni? Inditaskor hogy tudom elohozni a droidos boot menut? Nem tudom a pontos nevet. Ahonnan vissza lehet allitani a droidot.
udv

(#60378) FingR86


FingR86
őstag

kezdenek szivárogni az X3 masinák, már csak a gigás lan hiányzik róluk.
Tanix TX3 S905X3 2/16
Tanix TX3 S905X3 4/32
Tanix TX3 S905X3 4/64

(#60379) zsolt501 válasza FingR86 (#60378) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jaj ne már 100-as lan, ez még viccnek is rossz. :W
Ja és DDR3-as ram van benne, élmény.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#60380) Csicsóka


Csicsóka
őstag

CE 9.2.0 futtatása eMMC-ről S905X2, és S922X boxokon.

Aki elégedett a 9.2.0 tudásával, és ismeri az előzményeket, két egyszerű lépéssel telepítheti a rendszert, és élvezheti az ext4 fájlrendszer, valamint az eMMC áldásos hatását. Az egész folyamat pár perc, ami alatt a telepítő lekérdezi az eMMC adatait, kiszámolja és beállítja a változókat, ellenőrzi a droid fájlrendszerét, átméretezi a data partíciót, majd felmásolja a szükséges fájlokat.

Ezzel a megoldással, mind a droid, mind a CE használható, osztoznak a fele, fele arányban a tárhelyen. Az SD-n belakott CE rendszert másolja az eMMC-re, így indulás után ismerős kép fogad majd.

A telepítés során a rootfs, és user data átvitele néhány perc, addig látszólag áll minden, mert a telepítő silent módban fut. No panic, ez nem hiba, tovább megy.

1. A letöltött installer-t és ext4 kernelt, hálózaton a box Backup megosztásába kell másolni.

2. SSH belépés után:
cd backup
chmod +x install_ng_ext4.sh
./install_ng_ext4.sh

Ha a fájlrendszer ellenőrzésekor olyan hibát talál a droid fájlrendszerén, amit az fsck nem tud kijavítani, ezzel a hibaüzenettel kilép a telepítő:

Resizing Android data...e2fsck: Bad magic number in super-block while trying to open /dev/loop1

Ilyenkor ismét el kell indítani a telepítőt, az esetek többségében hiba nélkül lefut ez után. Ha mégsem, akkor olyan szintű hiba van a data-n, amit csak recovery-ből indított wipe data tud rendbe tenni.

Köszönöm a jó ötleteket, és a megvalósításban adott segítségét Kovakövi kollégának, a béta tesztelőknek pedig a rászánt időt, és a box épségének kockáztatását.

Ext4-kernel Installer

[ Szerkesztve ]

(#60381) dugesz77 válasza zsolt501 (#60379) üzenetére


dugesz77
őstag

Főleg,hogy a fő feature a 8k lejátszás, na azt próbáld meg átgyömöszölni hálózaton :F :(

[ Szerkesztve ]

(#60382) Beni2360 válasza Csicsóka (#60380) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönjük, hogy elérhetővé tetted és a munkátokat. Főleg a részletes leírást. Egy láma kérdésem volna mivel a CE belépése megvan SSH-n de mi a droidén? :U
Valamit találtam. Az alapértelmezett felhasználónév és jelszó az admin és az admin

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60383) nagyfejü válasza Csicsóka (#60380) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Ezt meg lehet csinálni 912 es box on is?

üdv

(#60384) Csicsóka válasza Beni2360 (#60382) üzenetére


Csicsóka
őstag

Droidba SSH-n nem igen jutsz be, adb shell van helyette.
De mit akarsz a droidban mókolni?

(#60385) Castell válasza zsolt501 (#60379) üzenetére


Castell
aktív tag

Úgy látom a hangkimenetet (toslink) is lespórolták..

(#60386) Csicsóka válasza nagyfejü (#60383) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azon ment a fejlesztés egy szakasza. Tökéletesen megy ott is, de nem ez a kernel. ez csak NG vashoz van.
Megcsinálom majd régi vasakra is.

(#60387) nagyfejü válasza Csicsóka (#60386) üzenetére


nagyfejü
őstag

Rendben! Várom. Elöre is köszönöm!

(#60388) junkpod válasza ztsoft (#60374) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ellenkezőleg írtam, ha hullámzik a sebesség akkor érdemes pufferelni, a minimális vonal alatti hullámvölgy nagyságával.
Ha összességében a másfél órás film atmozgatasa tovább tart mint másfél óra, akkor hagyhatjuk is az egészet.

Box's don't touch!

(#60389) Egon válasza Csicsóka (#60380) üzenetére


Egon
nagyúr

Pár kérdés felmerült bennem a megoldással kapcsolatban:
1. A sebességen túl, van még előnye eMMC-ről futtatni a CE-t? Gondolok itt egyszerűbb váltásra droid-CE között, vagy bármi egyébre.
2. Mennyi eMMC tárhely szokott maradni a droidnak a művelet után? Ha a júzer pl. C64 emulátort szeretne futtatni, elégséges tárhely marad a droidnak a beavatkozás után?
3. A 2. kérdéshez kapcsolódóan: kicsit soknak tűnik a fele tárhelyet odaadni a CE-nek; esetleg nem terveztek olyan verziót az installerből, amivel más arányban is osztható lenne az eMMC a droid és a CE között?

Köszönöm a választ előre is! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#60390) szabi__memo válasza Csicsóka (#60386) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A kernel hogyan update-elődik így?

(#60391) snipr válasza dugesz77 (#60381) üzenetére


snipr
aktív tag

A 8K valszeg még keveseknek szempont, 4K-ra meg ac wifi elég lehet (illetve ott az usb is mint alternatív lehetőség) - én elgondolkodtam, egy alap 1/8as 905x-et használok egyelőre max full hd lejátszásra drót nélkül, de lassan csereérett.

(#60392) DroiDMester válasza szabi__memo (#60390) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

SEHOGY!

teljesen ki van iktatva a frissítés! Ha lesz új stabil CE majd a kolléga csinál abból a kernel ből is ETX4 verziót(ha szépen meg kérjük őt) és manuálisan kicseréled!
A system jó kérdés hogy frissül, mert ugye az már az eMMC.re került

[ Szerkesztve ]

(#60393) szabi__memo válasza DroiDMester (#60392) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi. Ha nem kell gyakran akkor nem akkora gond, csak nem tudtam hogy mennyire gyakori.
Most néztem a 912-n még mindig 3.14 van. Nem tudjátok lesz erre frissebb vagy az amlogic sz@rik rá?

[ Szerkesztve ]

(#60394) DroiDMester válasza snipr (#60391) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

még a 866Mbps AC Wifi sem elég 4K-ra akkor se ha ott van a box a router-től fél méterre! FHD.ra talán elég úgy 40. nagyon max 50.gigás filmekig!

(#60395) zsolt501 válasza snipr (#60391) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha megnézed az új típus árát és azt hogy kellhet hozzá USB-s lan akkor bizony már nem olyan jó a dolog, így még mindig jobban megéri az előd x2-es modell, a wifi meg sajnos sok esetben hiába AC-s ha pl nem jó a lakás lefedettsége illetve valami bezavarja, akkor bizony csak a vezetékes módszer marad.
Szóval én ezt az x3-as verziót ebben a kiépítésben és árral nem érzem túl versenyképesnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#60396) Beni2360 válasza Csicsóka (#60384) üzenetére


Beni2360
félisten

Már a winspc-nél tartok de nem enged tovább az emulated mappán. 3 hibakódot kapok. A boxra feltettema SSHelper alkalmazást .
Hogyan másoljam a Backup mappába a dolgokat? Nem is találok ilyen nevű mappát.
"hálózaton a box Backup megosztásába kell másolni."

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60397) DroiDMester válasza Beni2360 (#60396) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

CE rendszer kell indítanod a hagyományos módon SD ről vagy USB ről!
Nem az android rendszer alatt kell mókolni!

És CE rendszer alatt kell a backup mappába tenni! majd kiadni SSH.n a parancsokat!

(#60398) gyűrű válasza Csicsóka (#60380) üzenetére


gyűrű
addikt

#60380) Csicsóka :
Köszi a munkát! Az installer nálam nem tölthető le a drive-ről.. A Kernel igen.
Másnak nem dob hibát?

A frissítések ugyanúgy mennek rá? mert nekem nightly van fennt most.

(#60388) junkpod Ebben igazad van. :K

(#60399) Beni2360 válasza DroiDMester (#60397) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi akkor nagyon megtévesztő volt részemről az idézett mondatrész. "hálózaton a box Backup megosztásába kell másolni."
Elbatytam vagy 2 órát evvel. DE legalább belekóstoltam a WinSCP rejtelmeibe.
Kérdésem ha netán meg gondolja magát az ember vissza lehet állítani az eredeti háttértárolót? Visszafűzni-csatolni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.