Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) blakey válasza Melorin (#60250) üzenetére


blakey
titán

Beállítani nem tudom hogy kell, mert annak nincs ki-be kapcsolója, de látszólag vált frekit a TV a filmek indulásakor az UI-hoz képest. - Beállítások/Lejátszó/Videó/Képfrissítés gyakoriság beállítása

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60252) dugesz77 válasza Melorin (#60250) üzenetére


dugesz77
őstag

De ha a tv-n van info gomb vagy hasonló akkor az a tuti ,mert ott a tv-nek ki kell írnia ,hogy milyen jelet kap.

(#60253) blakey válasza dugesz77 (#60252) üzenetére


blakey
titán

Vannak TV-k amik nem írják ki az fps-t csak a felbontást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60254) Csicsóka válasza Csicsóka (#60233) üzenetére


Csicsóka
őstag

Kiderült az igazság X96max újra régi fényében tündököl! :C :)
Kikaptam az SSD-t és beletettem a régebbi PC-be. Win10 össze szedte magát, és pár perc múlva már rajta is volt az FW a boxon.
Nem variált, egyből felment USB3-ba dugott USB2 kábellel.

Tanulság:
Messze kerülendő az AMD Ryzen, és a B450 chipset páros.
Nagyon bika, és modern, de az USB Burning Tool nem szereti.

A Hiren's BootCD sem indul el ezen a nyomorékon, a régi Intel vason meg egyből.

Más. A droidban le lehet valahogy tiltani az OTA frissítést?
Alig ment pár percet, és kiabált hogy van új FW, nem engedtem persze, okulva a többi kolléga negatív tapasztalatából.

[ Szerkesztve ]

(#60255) redbiro válasza blakey (#60212) üzenetére


redbiro
őstag

én a te feljebb linkelt beállításaiddal megyek, ehhez kapcsolódóan lenne kérdésem:

az imént kitárgyalt X96MAX (4/32-es LPDDR3) playerrel csatlakozom egy NAS-hoz ami külföldön van, a kinti ASUS RT-AC66U routeren futó openvpn szerveren keresztül.

jellemzően 720p és 1080p filmek sorozatok itthoni elérése a cél, és a tapasztalat azt mutatja, hogy a jelenlegi beállításokkal a 720p minimál puffereléssel elmegy, de az 1080p-nél olyan 6-8 percenként beleáll az újratöltésbe. egyébként a kodi szépen lekezeli, befagy a kép, majd 30-40 mp múlva újra elindul.

ami a netet illeti, a kinti egy 50 mbps feltöltést tud, az itthoni egy 300-as letöltést.

az lenne a kérdésem, hogy ezeken a beállításokon hogyan finomítsak, hogy minimalizáljam a pufferelések számát?
vagy esetleg itt már az 50 mbps feltöltés szab határt az álmaimnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#60256) darvinya válasza Csicsóka (#60254) üzenetére


darvinya
titán

Fejlesztői módban kapcsold ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#60257) Csicsóka válasza darvinya (#60256) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sikerült, köszi!

(#60258) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Valaki rendelt rajtam kívül a Khadas-tól VIM3L-et?
Ha igen, bármi jellegű infót kapott már a feladásról vagy bármi másról?

Elvileg okt 6 után adják fel, de pár e-mailt már írtam nekik, de sajnos semmi válasz nem jött.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60259) Djstefan1848


Djstefan1848
újonc

Üdv! Transmission klienst használok a kodin és valamiért nagyon durván ugrál a letöltés sebessége van hogy 0 val szed le 5másodpercig utánna visszaugrik 10M re utánna 4 re stb....
Ez mióta frissítettem tapasztalom.
Valakinek hasonló panasza vagy infója a jelenségről?

(#60260) Melorin válasza blakey (#60251) üzenetére


Melorin
addikt

Indításkor/Leállításkor. Ez van beállítva.

(#60261) chemand válasza DroiDMester (#60216) üzenetére


chemand
tag

Sikerült nekem is feltenni a régebbi romot az X96max-ra, most végre nálam is működik a LAN :C
Utána olvasva sikerült beállítanom a kijelzőt is, így CE alatt mutatja az időt a kijelzője. :DD

Amit viszont egyelőre nem sikerült összehoznom, hogy lássa a NAS-on lévő KODI filmadatbázist. :O A többi eszköz (PC, GT1ultimate, NUC, tablet) látja, ennél eddig nem jött össze. A kodi 18.4 mindegyik eszközön és ugyanaz az advancedsettings.xml, ennek ellenére nem jön össze a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#60262) chemand válasza chemand (#60261) üzenetére


chemand
tag

Közben sikerült megoldani a problémát és már látja a NAS-on lévő közös filmadatbázist. Teljes az öröm. :))

(#60263) Tommee válasza Csicsóka (#60254) üzenetére


Tommee
aktív tag

Akkor nekem is azért nem ment usb burning toolal Nexbox a95x-en Ryzennel. Igaz én alaplapi usb-c csatlakozón próbáltam adatkábellel, nincsen usb a-a kábelem... ennek így mennie kéne?
Viszont burn card makerrel sd-ről sikerült feltenni androidot módosított uboot-al, így már megy a távirányítóval ki-be kapcsolás Coreelec-en. Vajon x96 max-al is megy sd-ről?

[ Szerkesztve ]

(#60264) Alien!


Alien!
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Beelink mini mxIII-am (s905), aminek az belső tárhelyére lett telepítve egy Alexelec. Milyen lehetőség van visszaállítani az androidot? Csak usb burning tool játszik vagy valahogy meg lehet oldani sd kártyáról is?!?

(#60265) Csicsóka válasza Tommee (#60263) üzenetére


Csicsóka
őstag

Teljesen jó az is ha az alaplapi foglalatba van dugva a kábel, (ha van olyan) a hátlapi is onnan van végül is kivezetve. Burn card makerrel csinát SD meg sem mozdult az x96max-ban. HDMI-n adott ki jelet, tehát az U-boot elindult az SD ről, de csak fekete képernyővel állt az egész.
Minden esetre az AMD szerzett megint egy rossz pontot. (korábban már megfogadtam hogy AMD-t soha még 1x, de az olcsó ár és brutális erő megfogott megint)

[ Szerkesztve ]

(#60266) nyirzoz válasza stigma (#60258) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Én rendeltem, de október 30 a postára adás dátuma.

[ Szerkesztve ]

(#60267) blakey válasza stigma (#60258) üzenetére


blakey
titán

Október 30-tól postázzák.
Egy kis VIM3L elő-teszt

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60268) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Ma érkezett egy újabb X96Max 4/32 LPDDR4 BOX

ezen tökéletesen működik a LAN CE alatt is

de ez nem teljesen olyan belsejű mint a korábbi 4/64. es LPDDR4.es boxok

a mai így néz ki

a korábbi hibás LAN portos pedig így

ugyan úgy V5.ös a nyák száma, de át van tervezve itt már a BT.nek külön antennája van a nyákon(ahogy a LPDDR3.as verziónak is) és a ram is más mert ezen Micron RAM van.

(#60269) FingR86 válasza DroiDMester (#60209) üzenetére


FingR86
őstag

a DDR3-as és DDR4-es verzión különböző típusú a wifi is ahogy látom.
modell számból kiindulva, nekem is a DDR3 verzió jutott.
5G wifin jó ez az eredmény ?

(#60270) DroiDMester válasza FingR86 (#60269) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen más Wifi/BT modul van a LPDDR3 és LPDDR4 verziókban!

a LPDDR4.ben AP6356SA

a LPDDR3 ban pedig Fn-Lnk 6222B-SRB

866Mbps kapcsolatnál optimális esetben valahol 400Mbps körül van a max átvitel szóval jónak mondható az eredményed!

(#60271) dugesz77 válasza FingR86 (#60269) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem nem rossz de ügye ez router/távolság függő. Én ezeket mértem diginetel:
kábel:

Xiaomi 3g router 5G-n kb. 3 méter távolságban.

[ Szerkesztve ]

(#60272) cof válasza dugesz77 (#60271) üzenetére


cof
veterán

Elsősorban internet szolgáltató/előfizetés függő.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60273) dugesz77 válasza cof (#60272) üzenetére


dugesz77
őstag

Igaz , az az első,hogy egyáltalán mi jön be a szolgáltatótól nem írtam, mert magától értendő.

(#60274) FingR86 válasza dugesz77 (#60273) üzenetére


FingR86
őstag

ide 1000/100 jön és itt csak egy tenda ac11 router van
van még egy xiaomi 3g is padevannal anyum használja :D

(#60275) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Beelink MiniMXIII II, CE remote.conf-ja van valakinek, vagy le tudnám tölteni valahonnan?

[ Szerkesztve ]

(#60276) DroiDMester válasza pinnacle (#60275) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

másold ki magadnak a system/etc mappából.

(#60277) stigma válasza blakey (#60267) üzenetére


stigma
addikt

(#60266) :nyirzoz , (#60267)blakey:

Köszi a tesztet és az infókat. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60278) redbiro válasza DroiDMester (#60268) üzenetére


redbiro
őstag

van valami szintetikus teszt, amivel ki lehetne mérni a LPDDR3 és 4-es verziók közötti különbséget?
nekem is előbbi van (szintén geekbuying), szóval ha valahol kijön érdemi különbség, szívesen hisztizek nekik egy kört, de feleslegesen nem postázgatnám nyilván.

it never gets easier, you just go faster

(#60279) cof válasza redbiro (#60278) üzenetére


cof
veterán

Elenyésző a különbség, ahogy látom (másodpercek): RAM Compare: LPDDR4 v LPDDR3 v LPDDR2

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60280) redbiro válasza cof (#60279) üzenetére


redbiro
őstag

hát azért én itt 20% közeli különbségeket látok, azt azért nem elenyészőnek mondanám.

it never gets easier, you just go faster

(#60281) dugesz77 válasza redbiro (#60280) üzenetére


dugesz77
őstag

Én tegnap reggel nyitottam ez ügyben egy ticket-et. Semmi rámenős,erőszakos duma csak megírtam,hogy amúgy jól működik de a hirdetettel ellentétben a lassabb verziót kaptam és kaphatnék-e kompenzációt. Még nem jött válasz.
De amúgy meg ha nem kapok semmit az sem érdekel, ettől még bőven jó ez a box. Nem ettől lesz lassú, ennél többet számít egy normális SD kártyára vagy eMMC-re rakott rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#60282) LLKobe


LLKobe
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, ebben a témában nem vagyok up to date.
Apám vett egy 4k TV-t, és keresnék neki valami lejátszót ami a 4k tartalmakkal is megbirkózik.

Egyetlen célja a 1080p és 4k videók lejátszása külső vinyóról, illetve transmission.
Ha jól tudom erre a CoreElec bőven jó.

Tudnátok ajánlani egy kütyüt amire az említett rendszer gond nélkül felrakható, és viszi gond nélkül a 4k-t is?

Ajánlották a T95X2-t, ez megfelelhet? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#60283) cof válasza redbiro (#60280) üzenetére


cof
veterán

Persze ha így vesszük akkor 20% sok. De ember nem mondja meg, szemre, hogy éppen DDR3 vagy DDR4-es az a BOX (mert a teszteken egyenként 5-10 másodperc a különbség, de ez nyilván függ sok tényezőtől, hogy ki milyen appokat használ, mi fut éppen a háttérben). Egy gyakorlott szakavatott szem talán. Inkább szerencse, hogy DDR3-t kaptatok, mert a DDR4-el eddig csak gond volt (bár Droidmester-hez már érkezett egy jól működő DDR4-es verzió, áttervezett nyákkal).

Lehet szólni, hogy hé ez nem DDR4-es, Aida vagy CPUZ kiírja, hogy milyen ram van benne.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60284) DroiDMester válasza redbiro (#60280) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

van mind2 BOX.ból, én semmivel nem érzem lassabbnak a LPDDR3.boxomat CE alatt is ugyan olyan gyors mind2ő

(#60285) RedCat


RedCat
senior tag

Magicsee N5 Max-ot érdemes venni? Olvastam, hogy korábban sok gond volt vele, főleg a gigás lannal. Ezek megoldódtak már? x96 max-ot jelenleg nem találok jó árban.

(#60286) dugesz77


dugesz77
őstag

X96Max-ból a 2/16-oson csak 100-as a net? Itt találtam most egész jó árban itt mindenhol 1000-et írnak nincs rá utalás de általában a 2/16-osok 100-as LAN-al mennek.

(#60287) cof válasza dugesz77 (#60286) üzenetére


cof
veterán

100-as. Én még nem láttam olyan X2-t ami 2/16-os és 1000 LAN... Már rég vettem volna, mert CE-re bőven elég.

Kész káosz a leírás és a képek is egyébként...

Memory: 4G DDR3

RAM: LPDDR4 2GB/4GB optional

Na most akkor melyik?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60288) redbiro válasza dugesz77 (#60281) üzenetére


redbiro
őstag

majd írd be kérlek, hogy mit válaszoltak. köszi

it never gets easier, you just go faster

(#60289) dugesz77 válasza cof (#60287) üzenetére


dugesz77
őstag

Még keresem azért a biztos infót de itt is 1000-esnek hirdetik. Illetve Gearbest sem rakja ki a szokásos több féle verzióról szóló táblázatot. Rá kell kérdezni.

DroiDMester: rendben, elengedtem.. Mondjuk wifiről vagy gigás adapterről ennek sincs gondja a 4k-val

[ Szerkesztve ]

(#60290) DroiDMester válasza dugesz77 (#60289) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

X96Max 2/16. AZ ÖSSZES 100.as LAN nem létezik belőle 2.gigás amin gigabit lan van! és a 2gigásba nincs BT, és 5GHz WIFI.sem

[ Szerkesztve ]

(#60291) cof válasza dugesz77 (#60289) üzenetére


cof
veterán

Ez úgy tűnik, hogy 1:1-be átvették a leírást az Alis linkedről, egyik sem hiteles sajnos.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60292) szabi__memo válasza dugesz77 (#60289) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hazudnak

(#60293) -ZeeZee- válasza szabi__memo (#60292) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Re-fund, re-fund, re-fund!!! ;] (A skandáló tömeg miatt írtam kötőjellel...)

(#60294) pinnacle válasza DroiDMester (#60276) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mivel tudnám ezt a mappát elérni? ES, EX file explorerel nem találom. Rejtett fájlok megjelenítését engedélyeztem.
CE alatt is megy a másolás? Összefoglalóban azt írták, hogy "mókolni" kell.

Tudom, hogy jobb a légegér, de idős ismerősnek kellene, aki már megszokta a távirányítót.

(#60295) DroiDMester válasza pinnacle (#60294) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ES pedig látja csak keresd meg /SYSTEM et

de ha nem sürgős délután belinkelem ide neked.

és nem kell semmit mókolni bemásolod CE config mappába restart és megy a táv

[ Szerkesztve ]

(#60296) djnice válasza LLKobe (#60282) üzenetére


djnice
veterán

Igen, tökéletes. Tudok adni hozzá kijelző és táv konfigot.

(#60297) LLKobe válasza djnice (#60296) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi!

Igazából a kijelző nem szükséges, távot pedig a TV-ét szeretném használni CEC-en keresztül.

Még egy kérdés: az megoldható hogy a belső tárhelyen felülcsapod az androidot a coreelec-kel? Nem kell a droid...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#60298) mikrofon válasza cof (#60287) üzenetére


mikrofon
addikt

pedig van ilyen S905X2!!!
Ugoos x2 cube Amlogic S905X2 / 2GB LPDDR4 + 16GB EMMC / 1000Mbps / 2.4G + 5G WiFi / USB3.0 / OTA Updates
Bár az is igaz, hogy most már kapható az X2 pro változat belőle 4/32 GB változattal.... Ez egyébként elég jó cucc elég jó szoftverrel...

Gyártó honlapja: Ugoos X2 CUBE TV Box Android 9.0

[ Szerkesztve ]

(#60299) djnice válasza LLKobe (#60297) üzenetére


djnice
veterán

Még egy kérdés: az megoldható hogy a belső tárhelyen felülcsapod az androidot a coreelec-kel? Nem kell a droid...

Sajnos az új kernelnél ez még nem megoldott.

(#60300) dugesz77 válasza redbiro (#60288) üzenetére


dugesz77
őstag

Meg is érkezett a válasz:
"Dear xxxxxxx,
We sincerely apologize for the inconvenience you have experienced.
Due to the fact that the return shipping fee will be expensive and take a considerable amount of time, we can offer you a partial refund of $15.
In this case you can keep the product without the burden of paying upfront shipping fees and waiting an extended amount of time.
Please let us know if you accept this partial refund of $15?"
Ennyit megért,hogy szóvá tegyem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.