Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) mexel


mexel
veterán

Csak egy gyors kérdés: most az új CE-ben hogyan van a távirányító? A remote.conf fájl kell vagy az rc_maps.cfg-s megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#60852) dave0825 válasza Beni2360 (#60850) üzenetére


dave0825
őstag

Ezt a leírást küldtem én is Neked az előbb. :) Akkor eszerint megcsinálom szerintem, aztán ha nem megy valami, belenézek a videódba. Köszi.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60853) kovakovi77


kovakovi77
tag

A95X MAX V81. tulajok.
Véletlen Androidot bootoltam és be dobott egy ilyen frissítést.:
A95X_MAX-8.1.0-201909061017
Ezt fel tehetem, valakinek volt már vele tapasztalata?
X96,khadas,beelink féle játékkal nem akarok játszadozni. CE-bootoljon utánna kb ennyi az elvárás.

[ Szerkesztve ]

(#60854) mexel válasza mexel (#60851) üzenetére


mexel
veterán

Közben megvan, az utóbbi működik még csak rossz fájlom volt

(#60855) blakey válasza mexel (#60854) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő működik, én remote.conf-ot használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60856) pinnacle válasza ztsoft (#60840) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! WinSCP is úgy jelzi, csak keresésre mutatta ezt.
BeelinkMXIII, írtam is, hogy lehet már régi. Nagy fotók betöltése soha nem ment neki. Nincsen konzol kiegészítő a CE-ből? Megnézném onnan, hogy látja a PC-t.

USB HDD tesztjéhez milyen parancs kell PuTTY-ban, PowerShellbe? Mintha fájlba írás nélkül lefutott volna, de szerintem nem, mert a HDD ledje nem villogott.

[ Szerkesztve ]

(#60857) Truman válasza Truman (#60833) üzenetére


Truman
senior tag

Ebben a leírásban a második oldatta meg a problémát (mivel az elsőt meg se találtam).
Fura hogy egy full szűz CE telepítés után, már ilyeneket kell csinálni, hogy normálisan működjön. :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#60858) mexel válasza blakey (#60855) üzenetére


mexel
veterán

Akkor azért találtam ott remote.conf-ot is. Köszi

(#60859) Csicsóka válasza dave0825 (#60845) üzenetére


Csicsóka
őstag

"Viszont egyszer újra kellett raknom megint tegnap, mert egy Aeon MQ 8 nevű skin elb****, nem indult el a Kodi"

Ezért nem kellett volna, SSH-n ilyenkor is beenged.
rm -rf .kodi
reboot

és indul alap helyzettel.
Vagy kártya be egy Linux, vagy Mac gépbe, (Látják az ext4-et) és törlöd a .kodi könyvtárat.

(#60860) ztsoft válasza pinnacle (#60856) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha csatlakoztattad az USB-s HDD-t, akkor az ls -la /var/mediaparanccsal meg lehet nézni, hogy milyen néven csatolta fel a CE. Ezután már az -F /var/media/USBHDDneve/iperf.txt formában tesztelheted (parancs többi része változatlan).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60861) dave0825 válasza Csicsóka (#60859) üzenetére


dave0825
őstag

:Y Ha ilyet tudnék fejből. :D Gondoltam rá, hogy a kártyán törlök valami skins, vagy hasonló mappát, de persze ennyire nem egyszerű, ahogy láttam. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60862) pinnacle válasza ztsoft (#60860) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Elméletileg lefutott, de szinte biztos, hogy nem, mert a HDD ledje nem villogott, illetve amikor saját gépből megnyitottam, egy idő után sikerült csak, pont úgy, mint amikor alszik.
PC-ről HDD-re stabilan 32MB/s, érdekes módon visszafele lassabb, 5-10MB/s, pedig SSD-re megy PC-n.
Mindegy, úgy is az a fő gondom, hogy nem találtam még olyan lejátszót, aminél a saját tápos, ki-be kapcsolós 3,5 "-s külső házban lévő HDD, a box-al együtt leállna.

(#60863) ztsoft válasza pinnacle (#60862) üzenetére


ztsoft
őstag

Közeledünk, már csak a paraméter megadása hibás. :) Így kell helyesen megadni.

iperf3 -s -F /var/media/WD\ Red/iperf.txt

Minden szóköz a parancssorban újabb kapcsolót, paraméter választ el, vagy escape-elni (ahogy fentebb én is írtam), vagy idéző jelek közé kell tenni (-F "/var/media/WD Red/iperf.txt").

Igen, a mérés lefutott, csak éppen a RAM-ot mérted vele, a /var/media/WD fájlba került a kiírás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60864) Directors válasza ztsoft (#60803) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi mindkettőtök segítségét. Akkor átkonvertálom a videót.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#60865) Flowtation válasza Flowtation (#60824) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ebben tudna valaki segíteni?
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60866) DoItYourself válasza Flowtation (#60824) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mind a kettő jó lehet, de az S905X2 procis gépben csak 100-as a lan. Ez ugye csak 4K anyagoknál lehet érdekes. Nézhetsz egy használt S905X boxot is a hardveraprón.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#60867) pinnacle válasza ztsoft (#60863) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen!

Ugyanaz lett, mint a boxra. Megnéztem 4 géppel, utolsó kettő wifiről ment, tök egyforma mindegyik. Egyébként ez mit jelent? Gyenge a box? Igazából csak egy gondom van, hogy a 15MP-es képeket nem tudom nézni. Illetve IPTV alatt nagyon melegszik, le is fagy egy idő után. Mondjuk az más gépnél is probléma volt, néha zöld torz kép lett, gondolom a VGA túl melegedik.
Egyébként van olyan box, aminek ez a kettő dolog nem probléma?

[ Szerkesztve ]

(#60868) DroiDMester válasza Flowtation (#60865) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

inkább szánj kicsit többet rá és ezt vedd!

vagy ha tényleg nagyon keveset szánsz rá akkor a tanix tx9s 2/8.helyett inkább Mecool KM8 Pro 2/16

a H96 MAX ot inkább ne, mert csak 100.as lan van rajta! és tényleg alig kerül többe az X96Max 4/32 Gigabit LAN.al

(#60869) cof válasza pinnacle (#60867) üzenetére


cof
veterán

Olyan mint ha meg lenne halva a LAN, olvastam itt már ilyet, hogy az egyik irányba nincs meg a sebesség.

De ugye sima S905 box-ról van szó. Nekem is van egy sima S905 az csak 100 Mbit-es, de ugyanilyen eredményeket produkál UPC HGW-n olyan 30 Mbit fölé nem megy iperf-el pont lefele irányba (ami lényegesebb lenne mint a fel).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60870) pinnacle válasza cof (#60869) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Kipróbáltam wifi-n. Ugyanazt tudja. Egyébként valamit javult. 15MP-es képeket, kattintás után 3-4mp-el betölti. Kábelen is. Ha diavetítésnél 1mp állítom, akkor is 3-4mp után vált, de legalább működik. Egyébként lehet, hogy az iperf3 nem jó mér, mert valós másolásnál oda-vissza jobb az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#60871) cof válasza pinnacle (#60870) üzenetére


cof
veterán

A letöltésed jó, az a 32 MB/s az nagyjából a USB 2 plafon, de a feltöltésed nem. Az-az 5 MB/s nagyon karcsú, nekem a 100 Mbit-es dobozzal is 11 MB/s. Hibás lehet a LAN.

Vagy a routered-el nincs jóba mint nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60872) junkpod válasza cof (#60847) üzenetére


junkpod
nagyúr

Oh, you made my day!

Box's don't touch!

(#60873) Flowtation válasza DroiDMester (#60868) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszönöm a választ.
Úgy néz ki lemaradtam a jó árról, amit linkeltél mecool ma már drágább. De nem gond, biztos lesz még akció. Ha már így belejöttem, kérdeznék is: sok gépben látom, hogy allwinner hx processzor van benne. Ez milyen, ajánlott/nem ajánlott? Erről én semmit nem hallottam.
Egyébként ha szűkítenem kellene a sort, akkor talán mégiscsak a 100-as lan-t tudnám elfogadni, mi otthon még max hd adást nézünk, annak meg elég még, jól gondolom? Ezért is keresek olcsóbb alternatívát.

(#60866) DoItYourself:
Neked is köszi. Találtam is egyet nexbox a95x, írtam az eladónak.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60874) mexel


mexel
veterán

Mégiscsak biztos hogy valami változozz az újabb CE-k indulásával kapcsolatban ahogy már sejtettem. Tud valaki erről valamit mi az ami más lett?
Ezt az újat nem tudom már dualban telepíteni több boxra sem.
Másik: droid 9-el kapcsolatban van valaki aki már próbálta módosítgatni? Nem sikerül a kernelhez hozzáférnem, dual sem megy, teljesen zárt a dolog?

(#60875) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#60853) üzenetére


kovakovi77
tag

Akkor válaszolok magamnak :)
Szóval droid frissités után nem zöldül a kép, nincs nem működő usb csati, G-s lan meg ha megjött a havernak szánt másik ilyen box (2G/32) a 2-közt mérek.

Mivel uj droid gondoltam itt az ideje a teljes függetlenedésnek.
(Nállam még egyben volt a droid+ext4 ce.)
CE gpt particiós ssd-ről nyavajgott multkori fele/fele próbálkozásomra így hagytam akkor.
Most kapott egy data formatot android bootot. És a felező ext4 megoldásos script megy
rendben.

(#60876) kovakovi77 válasza mexel (#60874) üzenetére


kovakovi77
tag

Végig értél már a forum olvasással? :)
Hogy ne legyen offtopik : igen, minden. :O

[ Szerkesztve ]

(#60877) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
LibreELEC 8.0 + Kodi (S905) alá hogyan tudok Chrome-t feltenni?
9.x-re találtam videót (Leia) , abban van Add-on-ban, de nálam nincs.
Vagy tegyem fel az összefoglaló linken találtató 8.2 (Kodi 17 Krypton) - t az SD-re és abban lesz?

(#60878) mexel válasza kovakovi77 (#60876) üzenetére


mexel
veterán

Még nem, még sok-sok száz hsz van :D Lassan haladok.
Az baj ha minden változott, mert így módosítani kellene a telepítőt, de ez szerintem már elmarad.
Jó lenne ha droid 9-re sikerülne megoldani valahogy, nem hiszem hogy ennek nekiugrok már.

(#60879) ztsoft válasza user112 (#60877) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Sehogy. Nincs az LE, CE alá Chrome. Van egy böngésző addon, de használhatatlan kategória.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60880) DroiDMester válasza ztsoft (#60879) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

de van teljes értékű Chrome böngésző, CE alá csak nem AMR platformra!

x86.alá van csak! :))

[ Szerkesztve ]

(#60881) GZoli7 válasza DroiDMester (#60880) üzenetére


GZoli7
senior tag

Csak mivel x86-ra nincs CE, csak LE, így arra van böngésző. :P

(#60882) ztsoft válasza DroiDMester (#60880) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha már így vagyunk. Mivel ez a topik a box-okról szól (mint írta is a kérdező, S905), így az x86 nem tartozik ide. ;] Azaz, nincs az LE, CE alá Chrome böngésző. :P

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60883) Pelican válasza DroiDMester (#60880) üzenetére


Pelican
őstag

de van teljes értékű Chrome böngésző, CE alá csak nem AMR platformra!
Mesélj már, hol láttál ilyen CE-t!

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#60884) user112


user112
senior tag

Akkor [link] ez mi?

(#60885) cof válasza user112 (#60884) üzenetére


cof
veterán

Ez már amint látod elég régóta létezik LE-re Chrome... De csak x86 vonalon, arra meg van rengeteg más alternatíva mint Windows és Linux többek között, itt ebben a topikban ez nem mérvadó, mert ez Amlogic.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60886) user112 válasza cof (#60885) üzenetére


user112
senior tag

Akkor online film felejtős, YouTube is csak az alaprendszeren? Vagyis marad a külső HDD?

[ Szerkesztve ]

(#60887) cof válasza user112 (#60886) üzenetére


cof
veterán

A Youtube teljesen jól használható itt is CE-n, akár PC-ről is lehet kiküldeni TV-re videót, akár telefonról Yatse-val.

PC-n a Play to Kodi Chrome kiegészítőt használom.

Az online szekcióról már én is régen leszoktam, sajnos a kiegészítők már nincsenek naprakészen karbantartva érthető okokból, ezért váltottam én is lokális megoldásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60888) Egzee


Egzee
őstag

Ha valaki más is arra várt, hogy legyen készleten az új procis Beelink GT1 Mini-2, akkor azoknak mondom, hogy Gearbesten van! (Sehol máshol)

[ Szerkesztve ]

(#60889) junkpod válasza user112 (#60886) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért felejtős? Léteznek ahhoz addonok.

Box's don't touch!

(#60890) DroiDMester válasza Egzee (#60888) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

s905x3.at nem nagyon akar itt még senki venni, majd akkor ha már lehet tudni hogy lesz rá működő CE rendszer! Addig nemigen akar senki bele vágni a bizonytalanba! :)

(#60891) Egzee válasza DroiDMester (#60890) üzenetére


Egzee
őstag

Ja... Nekem az is elég, ha azt tudja ami a dobozon van...

(#60892) kicsi007


kicsi007
tag

Sziasztok!

Egy ideje nem követem a fórumot, hisz az LE a boxaimon tökéletesen fut. Gondoltam, hogy kipróbálom a CE-t az egyiken, próbálom letölteni az utolsó verziót, de nem lehetséges, egyszerűen nem megy, megakad a letöltés..

Van valakinek a 9.2.0 verzióból egy generic, amit elérhetővé tudna tenni? Gondolom ezt kellene használni S905X-re, S905-re...

Előre is köszönöm a segítségét!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#60893) cof válasza kicsi007 (#60892) üzenetére


cof
veterán

Direkt link, hátha... [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60894) dave0825


dave0825
őstag

Nem követtem mostanában a dolgokat, az S905X-es X96-omat érdemes lehet lecserélni S905X2-re, vagyis X96max-ra? Gigabit LAN miatt lenne jó nekem, akkor nem kéne Ugreen USB-s hálókártyát vennem. Különbözetre ugyanott vagyok,. A kérdés inkább arra irányul, hogy CE megy már rajt jól, vagy vannak hibák?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#60895) kicsi007 válasza cof (#60893) üzenetére


kicsi007
tag

Köszönöm, ugyan az a helyzet nálam, nagyon lassan jön, aztán megszakad....

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#60896) cof válasza kicsi007 (#60895) üzenetére


cof
veterán

Google Drive: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60897) kicsi007 válasza cof (#60896) üzenetére


kicsi007
tag

Köszönöm!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#60898) DoItYourself válasza DroiDMester (#60890) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mintha már lett volna róla szó, hogy S905X3-on is megy a CE...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#60899) Csicsóka válasza Csicsóka (#60652) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ugyan ez, csak régi vasakra. (S905, S905x, S912)

wget http://www.emerson.nhely.hu/wp-content/uploads/2019/10/install_kodi_to_data.gz

gunzip install_kodi_to_data.gz

chmod +x install_kodi_to_data

./install_kodi_to_data

(#60900) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Urak!

Mi most a top masina amit érdemes venni? Erős HW, minél több USB3, gigabites LAN, CE támogatás?

4K HDR filmnézésre kéne, és 0-24 transmission futtatásra 50-100 torrenttel. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.