Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) blakey válasza Osynho (#61499) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet hogy TV és a box közötti kábel az oka valamint aTV emiatt néha dobja a jelet és ha CEC aktív akkor kikapcsolja a boxot? Esetleg aktív a CEC és a TV-n az energiatakarékos mód ami szintén kikapcsol és emiatt a box is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61502) kovakovi77 válasza DroiDMester (#61497) üzenetére


kovakovi77
tag

Nallam a beepitett MT7668RSN-chippes wifivel droid alatt gond nelkul mennek a 4K-videok.
Nem csak a teszt fileok de nagyobb meretű nem felskalazot 4K filmek is.
Milyen S905X3-as boxot rendeltel be?
Van hozza firmware letölthető változatban?
A96 Air-hoz meg nem talaltam firmware-t pedig hamarosan hozzam is meg erkezik.

(#61503) pinnacle válasza blakey (#61491) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megnézem majd milyen Beelink MXIII II-vel.
Egyébként egyáltalán van 4K 60FPS film, vagy csak Youtube, illetve telefonos videók? Tavaly talán még konzumer kamera sem volt 4K 60FPS-el.

[ Szerkesztve ]

(#61504) DoItYourself válasza zsolt320i (#61484) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Légy szíves kulturált módon tedd be a linkeket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61505) #54715584 válasza sysrq (#61492) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#61506) kovakovi77 válasza DroiDMester (#61489) üzenetére


kovakovi77
tag

Egyébként nem kell semmilyen szavazás közvélemény kutatás.
Felénk nem gerjednek 4K-ra mert nincs min fogyasztani.
Az elromlott Tv-készülékeket megcsináltatják, nem pedig bal váll felett kukázzák.
Tudom tv-szerelő az 1-ik szakmám másod állásban itthon űzöm is…
Márpedig amíg itt nem költenek 4K-tv-re addig nemfognak 1G-lanért +10dolcsit kiadni mert minek.
A munkatársaim és ismerőseim nem kiállításra járnak tartalmat fogyasztani miközben azon diskurálnak, hogy mely műnek milyen ecset vonásai vannak,
hanem befáradnak a virágboltba és a legtöbbet választott növényt haza viszik és örülnek, hogy megismerték a tartalmát.
Nem, nem számolgatják a virág szírmait…
A youtube-üzletébe is be térnek néha de az ott kapható termékeket a lassú netjével is megnézheti.
És az a pár kiválasztott aki hajlandó a tartalmakért még fizetni is az elfogyasztja a netflixet 480p-n.
Magyarán ha mégis valaki bele akar nézni 4K-csoda világba mert lett egy ilyen tv-je az letölti torrenten.
Nem, nem nas szerverre, hanem a dobozra rákötött vagy bele épített hdd-re.
Részemről ennyit a lan-sebesség témáról. Vissza térhetünk erre amikor ha benézek Virágboltba és lekérem a legtöbbet elvitt tartalmak fogyaztását.
Nem ezt a seed oszlopot kapom ekkora méretü növényekkel.

(#61507) DoItYourself válasza kovakovi77 (#61506) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jól beszélsz, a fórumozó népség, egy nagyon kicsi és torz szelete a valóságnak. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61508) Egon válasza kovakovi77 (#61506) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos.
7-8 éves fullhd Panasonic plazmát nyilván nem fogom kukázni. Izgat az Oled meg a 4K valamennyire, de egyelőre sokallom az árát, van más prioritás is amire el tudom költeni a pénzem: jövő karácsonyra tervezek a jelenlegi 50 colosnál nagyobb, Pana Oledet venni (ha nem jön közbe valami).
A családban van 2 gyerek, összesen 3 tévé: ebből 1 eleve csak 720p-s. A plazmát se fogjuk kukázni: vélhetőleg megy a hálóba, a nagyobb gyerek megkapja az ottani 40 colos fullhd lcd-t, a kisebb meg megörökli a nagyobbtól a 32 colos hd-ready-t (hacsak nem veszünk egy olcsó fullhd-t neki is). Azaz a tévék zöme marad fullhd, viszont azokon is nméznének filmet - ergo a lejátszók zöme biztos hogy sosem fog fullhd-nál nagyobb tartalmat lejátszani...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61509) ztsoft válasza DoItYourself (#61504) üzenetére


ztsoft
őstag

Én örülnék neki, ha a sallangok sem kerülnének a linkekbe, az említett hsz. két linkje simán működik, ha csak a .html-ig másoljuk a címmezőbe. Az utána lévő ?-jellel kezdődő rész a kereső, követő és egyéb robotoknak kell.

Én mindig így nyitom meg a linkeket, így nem kapom az arcomba a mások által linkelt termékeket, termékkategóriákat. Sőt, a Google kereső sem zaklat ezekkel.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61510) Nerazim válasza LLKobe (#61469) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi ez eszembe se jutott, kipróbálom. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#61511) DroiDMester válasza kovakovi77 (#61506) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kár ezen rugózni!

Felénk másak a szokások, majd 4-5.év múlva lehet oda ér hozzátok is, de írtam mindenki arra használja a vásárolt box.ot amire neki szüksége van, ki erre ki arra!

Ismerek én is olyan egyéneket akinek jó a 1.gigás divx pixelrengeteg, pedig 1.millás oledje van. Szóval ez egyén függő kinek mire van igénye!

És ha ránézel a profilomra láthatod mennyi box ot adtam el, és hidd el a vevőim 90%a Gigabites BOX.ot keres mert gondolnak a jövőre is.

(#61512) cof


cof
veterán

4K vs nem4K

Mostanában az utóbbi pár évben, jönnek a CGI filmek hetente. Sajnos lehet, hogy látványos meg minden de nulla a tartalom. Van olyan film amit még év elején húztam le, de még mindig nem néztük meg. Szóval hiába csili vili a kép ha a film tartalma meg egy nagy nulla, régebben azért hetente jöttek ki nézhető filmek, de manapság...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61513) blakey


blakey
titán

A tartalmakat nézni illetve hallgatni kell, nem kell a legmagasabb minőség, egy jó 720p anyagot kiváló tartalommal szívesebben nézek, mint egy 4K-t sz@r tartalommal, ha jó a zene akkor mp3 320Kbps-el is szívesen hallgatom. Nagyon jót szoktam szórakozni egy használható, fogyasztható tartalmú zenén vagy filmen és nem fogok emlékezni a fölösleges apró részletekre csak a tartalomra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61514) cof válasza blakey (#61513) üzenetére


cof
veterán

Korrekt. :R

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61515) DoItYourself válasza ztsoft (#61509) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ne legyünk nagy igényűek, annak is tudni kell örülni, ha sikerül egy <link> szöveg mögé betenni. Ha később rákeresel, ez persze semmit se ér, a keresővel így nem lehet megtalálni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61516) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Csak megerősítést kérnék tőletek, mert lehet valamit múltkor félreolvastam. Működik legújabb CoreELEC-el a NAND-ra történő telepítés installtointernal parancsal?
Két boxom van, amre kellene.

1. Beelink MINI MXIII II (S905X)
Erre LibreElec van telepítve a belső nandra, ezt szeretném lecserélni CoreELEC-re. Összefoglaló szerint sd kártya be a boxba CoreELEC-el, ha minden működik akkor jöhet a installtointernal parancs.
Ugye itt nem gond, hogy LibreElec van a box belső tárhelyén (Android már nincs)?

2. Beelink MINI MXIII (S905)
Itt meg van az Android rendszer a belső tárhelyen, 32GB sd kártyáról fut a CoreELEC, ezt szeretném a NAND-ra telepíteni.

Nemrég azt olvastam itt, hogy az új CoreELEC-el nem megy a belső tárhelyre az install (lehet valamit félre értettem), ezért kérnék megerősítést, nem szeretnék téglásítani, köszönöm! :R
Olvastam az összefoglalót, abban nem szerepel az ami miatt írok.

[ Szerkesztve ]

(#61517) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Egyébként én is inkább FHD TV-t vennék, csak ugye az már nincs jó minőségben. Terelik 4K-ra a vásárlókat.

(#61518) Beni2360 válasza zsolt320i (#61484) üzenetére


Beni2360
félisten

A helyes link megosztás a fórumban.
Na és itt a videó amit csináltam erről a hsz-ről.
Megírjuk mit szeretnénk. linkelni. Talán ez?
Talán ez is jó?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61519) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

No tegnap csak berendeltem a GT1 mini-t, ennek is eljött az ideje :D , kíváncsi leszek.

(#61520) Osynho válasza blakey (#61501) üzenetére


Osynho
addikt

Próbáltam, Cec on és off állásban is. Ugyanez a helyzet et. A rendszer hibája miatt történik az egész. Illetve lehet, hogy a hálózat (router) szivat. A hibauzenetre valami ötletetek van? Egész eddig így ment ez a box, hiba nélkül.

4k téma: amíg az emberek 40 coll körüli tv-t 3m-ről néznek, addig nem értem miért akkora elvárás a nagyobb felbontás? Illetve a vásárlók döntő többsége soha nem néz ilyen tartalmakat, de kell neki, mert nagyobb szám. Árulok egy 55 collos full hd tv-t, tegnap hív egy érdeklődő, hogy megvan-e még? Miután kiderült, hogy nem 4k, kb rámcsapta a telefont. 4 éve, amikor vettem, direkt kerestem full hd-sat, mivel adott pénzért jobb keominoseget kaptam. Dehat a marketing az marketing...

(#61521) ztsoft válasza sepsi0 (#61516) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Csak az új box-oknál nem megy. A régieken működik a parancs, legalábbis elérhető.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61522) sepsi0 válasza ztsoft (#61521) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Köszönöm a gyirs választ! Tudtam, hogy félre olvastam valamit.
Akkor a LibreElec-es boxra is simán mehet a CoreELEC?
Azért kérdezem, mert ilyet még nem csináltam, csak Androidra raktam fel core/libre-t belső tárhelyre.

(#61523) cof válasza sepsi0 (#61522) üzenetére


cof
veterán

Én már csináltam, megy simán. (remote.conf-ot mentsd ki előtte LE alól, mert utána vadászhatod, ha nincs meg külön)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61524) sepsi0 válasza cof (#61523) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R

(#61525) files32


files32
tag

Hú emberek!
Mi lenne itt velünk a tv boxok tajtékzó tengerében, egyszerű, windózeren szocializálódott, pusztai halandókkal, ha nem osztanák meg velünk a tudásukat Csicsóka és társai (a teljesség igénye nélkül, mindenki tudja kikre gondolok). :R :C Köszönjük.

(#61526) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

SD kártyát milyet ajánlanátok CE-hez, hogy elég pörgős és "snappy" legyen rajta a rendszer? Pl. ez már elég jó lehet? Vagy egy inkább egy ilyen még gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#61527) blakey válasza Osynho (#61520) üzenetére


blakey
titán

A rendszer hibája miatt történik az egész. - csak úgy magától nem kapcsol ki, esetleg 1 dolog miatt mégis kikapcsolhat, mégpedig ha túlmelegszik. Nem lesz túl meleg lejátszás közben? Nálam ilyen még nem fordult elő CE alatt.
A hibauzenetre valami ötletetek van? - Milyen hibaüzenetre?
Azt írod, hogy új TV került a rendszerbe, talán az okozza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61528) divan válasza SunMount3r (#61526) üzenetére


divan
senior tag

Ahhoz nem MicroSD kell?

(#61529) Egon válasza SunMount3r (#61526) üzenetére


Egon
nagyúr

Vedd meg a kemény fél dollárral drágább, U3-as Extreme szériát, jobban jársz.
Egyébként én azon agyalok, hogy inkább microsd-t vennék (sajnos némileg drágábban, lehet 32 gigásat): adapterrel az is használható, és ki tudja hogy majd az új boxok nem térnek-e át a microsd-re (vagy pl. adott esetben telefonban is használható lesz).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61530) bala6120 válasza blakey (#61513) üzenetére


bala6120
senior tag

+1

(#61531) Osynho válasza blakey (#61527) üzenetére


Osynho
addikt

Nem a box kapcsol ki, hanem a tv. De csak egy pillanatra. Tehát, hálózatot eldobja a box, 20 masodperc, tv off, 5 masodperc, tv on, ismét halizatot talál a box. Tegnap 4-5 ilyen után restartolt, safe mode-ban indult és a fenti üzenetet dobta.

(#61532) blakey válasza Osynho (#61531) üzenetére


blakey
titán

Ez a TV esetleg Sony?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61533) Osynho válasza blakey (#61532) üzenetére


Osynho
addikt

LG 70UK6950PLA

(#61534) blakey válasza Osynho (#61533) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp ki kell vizsgálnod, hogy mi okozza, simán lehet, hogy a router okozza, ilyennel még nem találkoztam. CE alatt mindegy, hogy zene vagy film, soha nem kapcsol ki semmi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61535) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Lassan minden is Xiaomi lesz :DD
Xiaomi X96 Air [link]

(#61536) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Látom a Beelink GT1 mini (még) nincs a konkrétan támogatott Box-ok listáján. Ami azt jelenti, hogy???... Nyilván akkor a Generix S905X2-es img-t kell letöltenem, de konkrétan ez milyen hátránnyal jár jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#61537) #54715584


#54715584
törölt tag

CoreELec kérdés: a DLNA megosztást másképpen kezeli a rendszer, mint pl. NFS esetében, így a kiválasztott mappából a filmek nem kerülnek be a listába. Mi a megoldás erre?

(#61538) blakey válasza #54715584 (#61537) üzenetére


blakey
titán

Ne DLNA-t használj, DLNA esetében elég bonyolult a működés és gyakorlatilag csak olvassa a tartalmakat, pl. feliratot nem tudsz a fájl mellé letölteni, mert nincs írási jog. Használj SMB/NFS-t vagy központi adatbázist amit a Plex/Emby is lehet.Elméletileg betölti azokat a fájlokat is amit a DLNA szerver megoszt, Kodi esetében nem célszerű DLNA-t használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61539) sepsi0 válasza sepsi0 (#61522) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R

Friss, ropogós CoreElec van az összes box belső tárhelyén.

(#61540) mexel válasza kovakovi77 (#58311) üzenetére


mexel
veterán

Van akinek működik A95X Max alatt a linkelt vfd.conf? ( bemásoltam a helyére .config alá, openvfd-t telepítettem, de nem müxik)

(#61541) SunMount3r válasza SunMount3r (#61536) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most látom, hogy egyik S905X2-es Box-nak sincs külön .dtb-je, akkor ettől függetlenül jónak kell lennie a generic-esnek is eléggé. Mármint ahogy eddig olvasgattam. De ha tud valaki valami hátulütőről/bug-ról akkor írjon.

(#61542) hunaqua válasza mexel (#61540) üzenetére


hunaqua
addikt

Tegnap jött meg az enyém is. Működik. Csak vfd.conf legyen a nevében, az openvfd-be belépsz,és nyomsz OK-t. Újra indítod a dobozt és működik.

Az a "győzikés" arany annyira nem jön be az oldalán,lehet szétszedem és fekete lesz.

Első benyomások pozitívak.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#61543) mexel válasza hunaqua (#61542) üzenetére


mexel
veterán

Pedig így van és nem megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#61544) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Tegnap rendeltem még egy boxot, de utólag nem vagyok biztos benne, hogy jól tettem. Erről lenne szó.
X96MAX - 35.28$ (kínai, 4/32-es)
Szóval a leírásban nem látom, hogy S905X2 lenne, de én annak gondoltam. Valaki megerősítené? :B

(#61545) mexel válasza mexel (#61543) üzenetére


mexel
veterán

Már megy. Letöltöttem egy másikat és azt módosítottam, így most jó.
Csicsóka féle ext4 felezős megoldás is játszik már, tesztelem a vasat :)

(#61546) DoItYourself válasza -ZeeZee- (#61544) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Majd te megerősíted, ha megjön. :) A leírás alapján annak néz ki.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61547) dave0825 válasza -ZeeZee- (#61544) üzenetére


dave0825
őstag

Amit én linkeltem korábban X96 max-ot, annál írták, úgy tudom, de az reggel már sajnos elfogyott... Néztem másikat, és én is ezt rendeltem, ugyanennél az eladónál volt a másik is. Nagyon remélem, hogy S905X2 lesz. :F

Szerk.: mégsem, az ugyanez volt, nincs írva, hogy az lenne benne, az eladónál néztem, X96 Max-hoz egyiknél se írja, csak H96 Max-hoz. :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#61548) dave0825 válasza dave0825 (#61547) üzenetére


dave0825
őstag

Viszont korábban mégis az volt a hirdetés címében! Megnéztem a korábbi üzenetet az eladóval, és ha most rámegyek az első hirdetésre, ugyanez jön be, aminek már nincs a címében. :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#61549) cof válasza dave0825 (#61548) üzenetére


cof
veterán

Nyugi X96 MAX nem is létezett még S905-ös időkben, csak lemaradt egy X2, esetleg az eladó sincs tisztában, hogy mi a különbség a kettő SOC között, gondolom újrarakták a hirdetést, vagy akármi, és elírták, de a képeken az S905X2 van. És nem is volt sima S905-ös 2 GB-nál több memóriával.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.