Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Csicsóka


Csicsóka
őstag

X96 Link Milyen öszvér megoldás ez már... :Y

(#61702) mexel válasza trance89 (#61700) üzenetére


mexel
veterán

Csak az nem dual. Az gyalul. Ebben van dual mód is.

(#61703) ztsoft válasza Csicsóka (#61701) üzenetére


ztsoft
őstag

Hát, elég pocsék. Router-nek a 100 Mbps szerintem kevés (jó, WAN 1 Gbps-es, de a többi kevés). Médialejátszónak az S905W sem nevezhető erősnek, mivel már itt vannak az újak.

Én biztos nem vennék ilyet. Jobbnak látom a két eszközt szét választani (fizikailag is). A másik, honnan kap netet a médialejátszó, WAN vagy LAN részről? Mennyire van egybe drótozva a két eszköz?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61704) Norbi1974


Norbi1974
tag

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket. Szeretnénk egy boxot venni, ami megfelel a kritériumoknak, amik erő sorrendben a következők:
1. RTL Most alkalmazás, vagy böngészőn keresztül, amin biztosan le tudom játszani a feltett sorozatokat;
2. 4k HDR 10 jó lenne;
3. Kodi (lehetőleg probléma mentesen);
4. Torrent;
5. Max 30e HUF van rá;
6. Jó WiFi, kábeles bekötés nem lehetséges (5Ghz kell);
7. Mivel édesanyámnál lenne, a távoli hozzáférést is szeretném belőni rajta.
Amikre én gondoltam: Beelink GT King (akcióban már van 30e párért); A95X F3; HK1 X3; Tanix TX3; Khadas VIM3-ban is gondolkodom, de még drága. A lényeg, hogy 5 évig nem szeretnénk cserélni.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#61705) Csicsóka válasza mexel (#61702) üzenetére


Csicsóka
őstag

A data felezős nem gyalul, az is van régi vasra. Vagy ami csak a kodi-t teszi át az eMMC-re, az se.

(#61706) mexel válasza Csicsóka (#61705) üzenetére


mexel
veterán

Régi vasra ott a dual amit ekecseltem, csak az nem jó a 6-os és újabb droidokra. A felező az jó, de ahhoz kell sd és én azt akarom kikerülni. Plusz a frissítés, úgy akarom hogy abszolút laikus is tudja használni, ne kelljen semmit tennie.

(felezős miatt megy privi)

(#61707) YxVs


YxVs
senior tag

Volt korábban szó róla, hogy CE alatt ext4-re formázott külső merevlemezzel érdemes torrentezni transmission-el.
Ha ext4-re formázom a külső merevlemezt, akkor utána a merevlemezt a Windows nem fogja látni, mivel ez egy linux fájl rendszer. Jól sejtem?
Utána mivel tudom újra láthatóvá tenni a Windows számára?

Milyen programmal érdemes megformázni ext4-re a merevlemezt?
Köszi.

(#61708) hunaqua válasza YxVs (#61707) üzenetére


hunaqua
addikt

Mindenképpen ext4,és SMB-n fogod látni asztali gépről is a tartalmát.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#61709) Norbi1974 válasza Norbi1974 (#61704) üzenetére


Norbi1974
tag

Bocs, lehet rossz helyre írtam, de ha van véleményetek, akkor írjátok meg. :)

Xiaomi MI 8

(#61710) Csicsóka válasza mexel (#61706) üzenetére


Csicsóka
őstag

A felezősnél is úgy működik most már a frissítés, mint az eredeti SD-s változatnál, semmivel nem bonyolultabb.
Újabb droidoknál nem lehet elkerülni az SD-s indítást, szerintem.
Amit meg az NG-nél megcsináltak, (ceemmc) nem fogod tudni lemásolni, mert az erre a platformra írt bináris progi.

(#61711) cof válasza koozed (#61682) üzenetére


cof
veterán

Én nem vettem, de ha már szállítás alatt van nem tudod törölni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61712) Csicsóka válasza YxVs (#61707) üzenetére


Csicsóka
őstag

Dózerre is van valami plugin, ami látja az ext4-et. Írni talán nem tudja, de az jobb is, mert csak széttúrná ezt a spéci fájlrendszert.
A formázást meg csináld meg CE alól.
Dugd rá, a blkid megmutatja hogy mi a neve.
pld:

root@CoreELEC:~# blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/CE_FLASH: LABEL_FATBOOT="CE_FLASH" LABEL="CE_FLASH" UUID="5DCD-ABB8" TYPE="vfat"
/dev/CE_STORAGE: LABEL="CE_STORAGE" UUID="d38d118a-bc9a-48a1-bd4f-c1c9a80862af" TYPE="ext4"
/dev/sda1: SEC_TYPE="msdos" LABEL_FATBOOT="COREELEC" LABEL="COREELEC" UUID="1709-3714" TYPE="vfat" PARTUUID="48caa4df-01"
/dev/sda2: LABEL="STORAGE" UUID="f81f3518-5a6e-4596-8834-3f94aada30b3" TYPE="ext4" PARTUUID="48caa4df-02"

Itt a rádugott pendrive a /dev/sda1, és 2.
A HDD-n más lesz de /dev/sd-vel fog kezdődni.

Ekkor a formázási parancs:

mkfs.ext4 /dev/sda1 -L Torrents

Az sda1-et átírd arra amit a blkid mond!!!!

(#61713) koozed válasza cof (#61711) üzenetére


koozed
csendes tag

kétszer cancel és mégis tudta küldeni. Valahogy feloldotta a cancellationt... Nem értem, de majd megreklamálom...

(#61714) Beni2360


Beni2360
félisten

Ez még bevállalható Tanix TX9S ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61715) ztsoft válasza YxVs (#61707) üzenetére


ztsoft
őstag

Volt régebben Total Commander-hez Ext4-es fájlrendszerhez plugin (talán Ext4 néven, az jól működött), most ezt találtam, DiskInternals Reader (legalább nem olyan régi), de itt még lehet nézelődni az fs (File system extensions) plugin-ok között, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61716) dave0825 válasza Norbi1974 (#61709) üzenetére


dave0825
őstag

Szerintem próbáld meg a Milyen asztali médialejátszót topikban, hátha ott kapsz választ. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#61717) YxVs válasza ztsoft (#61715) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi. Utána ha NTFS-re akarok visszamenni, akkor használhatom ugyanúgy ezeket a programokat?
Egyébként a letöltési sebességet növeli ha ext4-re van formázva?

(#61719) Digitalis


Digitalis
senior tag

Uraim és vaskohászok! Nem tudom megállapítani, hogy ez [link] X2 vagy X3 verzió. (visszaolvasva X2-es, már CE barát, ajánlott típus volt ) Ez ajánlott, ára, rendben?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#61720) Egon válasza Digitalis (#61719) üzenetére


Egon
nagyúr

Bele van írva, hogy X3.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61721) Digitalis válasza Egon (#61720) üzenetére


Digitalis
senior tag

Köszi. :R Reklámfotón az X2 zavart meg, meg ide dobott egy X2-es [link] is.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#61722) mexel válasza Csicsóka (#61691) üzenetére


mexel
veterán

X95Max-on megpróbáltam, szépen le is fut minden de nem indul csak a droid. :(

(#61723) ztsoft válasza YxVs (#61717) üzenetére


ztsoft
őstag

Utána ha NTFS-re akarok visszamenni, akkor használhatom ugyanúgy ezeket a programokat?

Ezt nem igazán értem. :U Ha formázod NTFS-ra, akkor nincs szükséget az Ext4-es plugin-ra.
Ezek nem külön programok, hanem plugin-ok (nevezhetjük, kiegészítőnek is), a Total Commander-hez valók.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61724) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azért nyugtassatok már meg, ha igaz (mert már annyi mindent posztoltatok ennek kapcsán), hogy az NTFS-re formázott winyót rendesen kezelni fogja a CE a Box-ra dugva...

(#61725) Csicsóka válasza mexel (#61722) üzenetére


Csicsóka
őstag

Akkor ott valami nem kerek, itt már azóta ext4 rootfs-en megy.
Kártya nélkül indul single módban, droidot már pusztítottam róla.

aCoreELEC (official): nightly_20191114 (Amlogic-ng.arm)
root@CoreELEC:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
devtmpfs                  1.6G      4.0K      1.6G   0% /dev
/dev/CE_STORAGE          27.9G      1.9G     26.1G   7% /
/dev/CE_FLASH           511.0M    201.4M    309.6M  39% /flash
tmpfs                     1.8G         0      1.8G   0% /dev/shm
tmpfs                     1.8G      8.4M      1.8G   0% /run
tmpfs                     1.8G         0      1.8G   0% /sys/fs/cgroup
tmpfs                     1.8G      2.6M      1.8G   0% /var
tmpfs                     1.8G      4.0K      1.8G   0% /tmp


(#61726) ztsoft válasza SunMount3r (#61724) üzenetére


ztsoft
őstag

Elméletileg kezeli (ntfs-3g program a rendszer része), de a sebességgel gondjai lesznek. Linux alatt Linux fájlrendszert kell használni, és nem kell kompromisszumokat kötni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61727) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok! Szeretném az Alfawise S92 TVBOXomat LibreELEC 9-es verzióra frissíteni de sehol sem lelek hozzá romot... Most egy 8.2.x.x van rajta

(#61728) LLKobe


LLKobe
veterán

Sikerült belőni a T95X2-t, nagyon elégedett vagyok vele. Szépen visz mindent, minden működik ahogy kell, sikerült belőnöm hogy lekapcsolja a külső vinyót is lekapcsoláskor.

A 100-as LAN ellenére a torrent is teljesen jól megy rajta, 10-11MB/s a kopp, de az elég apám netjéhez.

Ez ennyiért nagyon jó vásár volt. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#61729) mexel válasza Csicsóka (#61725) üzenetére


mexel
veterán

Feltettem már 2 féle fw-t a boxra, mindegyiknél végigfut a telepítő, de vagy csak a droid indul, vagy ha single-be rakom akkor fekete képernyő fogad. A legújabb Nightly-val próbálom.

Más:
van egy másik boxom ( 905W) ott pedig lefeleződött a 16gb és minden csak 8-nak látja, és valami idióta filesystem van rajta mint a mecool-on mert a bootloader t nem találni és a sytsemet sem látja semmi. ( pedig már megy a box, csak 2/8-as a 2/16 helyett.)

(#61730) trance89 válasza Csicsóka (#61725) üzenetére


trance89
őstag

Ext4 kernellel miképpen indítható? Csak simán kicserélem az sd-n a gyárit az ext4 verzióra emmc install előtt? Esetleg a a frissítőscript is rávarázsolható valahogy?

(#61731) SunMount3r válasza ztsoft (#61726) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem akarok (akarnak) rá extrém torrent-ezni, de azért annyi megvan, hogy egy 120Mbit/s-es 4K videó ne fogjon ki rajta, nem?

(#61732) mexel


mexel
veterán

Ismét lefuttattam egy új rendszeren ezt a módszert, le is futott de csak a droid indul:

CoreELEC:~ # ceemmc -x
Starting CoreELEC eMMC installation tool v0.1...
System is not supported: g12a_s905x2_2g_1gbit!
There is NO official support by Team CoreELEC
if you continue to run this tool!
Continue? [y]: y
eMMC size: 0x000734000000 [32GB]
No CoreELEC installation found on eMMC
Install in dual boot mode, CoreELEC and Android on eMMC
  Use CoreELEC data from
    [1] current used SD or USB device
    [2] existing backup on current used SD or USB device
Install in single boot mode, only CoreELEC on eMMC
  Use CoreELEC data from
    [3] current used SD or USB device
    [4] existing backup on current used SD or USB device
Please choose one option? [1/2/3/4]: 1
Free space of 'partition CE_FLASH': 512MB
Free space of 'partition CE_STORAGE': 24524MB
Used space of '/flash': 211MB
Used space of '/storage': 6MB
There is enough free space on eMMC for installation!
Install CoreELEC on eMMC.
Continue? [y]: y
e2fsck 1.45.2 (27-May-2019)
resize2fs 1.45.2 (27-May-2019)
Starting to format the new 'CE_FLASH' partition...
Starting copying of data to the eMMC!
Please do NOT interrupt this progress till it's finished!
Copy all data from '/flash' to '/media/CE_FLASH'
        211.19M 100%    9.81MB/s    0:00:20 (xfr#20, to-chk=0/23)
Copy all data from '/storage' to '/media/CE_STORAGE/coreelec_storage'
          6.02M  99%   13.35MB/s    0:00:00 (xfr#369, to-chk=0/685)
Success!
You can now power off the device, remove the used boot media (SD or USB) and
power on again to boot the device from eMMC!

(#61733) DroiDMester válasza mexel (#61732) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez milyen 905X2 BOX akar lenni? 2giga ram gigabit lan?

[ Szerkesztve ]

(#61734) mexel válasza DroiDMester (#61733) üzenetére


mexel
veterán

A95X MAX
Ez volt csak nem ennyiért

Remélem Giga lan :D

Egyébként ha a telepítőt mégegyszer ráküldöm ismét kiírja hogy:

"No CoreELEC installation found on eMMC"

azaz úgy néz ki mintha nem csinálta volna meg.
De miért?

[ Szerkesztve ]

(#61735) ztsoft válasza SunMount3r (#61731) üzenetére


ztsoft
őstag

Erre nem tudok válaszolni, még nem próbáltam. Ki kell próbálni, hogy megy-e rendesen rajta, vagy nem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61736) Csicsóka válasza mexel (#61734) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valóban, látszólag mindent megcsinált, de mégsem.
Pont ezeket írta ki akkor is, mikor itt felment x96max-ra.
Ezek szerint ez a vas nem fog ezzel működni. Sokat nem tehetsz, mert nem támogatott csak a 2 SBC.

(#61737) mexel válasza Csicsóka (#61736) üzenetére


mexel
veterán

Igen, úgy néz ki ez nem lesz így jó. Kipróbáltam egy harmadik gyári fw-vel is de úgy is semmi sajnos. Marad az sd-s ext megoldásod :) Csak a frissítést kell még megnézzem ott, azt nem próbáltam.

(#61738) Csicsóka válasza trance89 (#61730) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem ennyire 1xerű. Az init-et módosítani kellett, majd PC-n megcsinálni az új kernelt. SD-ről futó CE alatt mountolni a /dev/CE_STORAGE-t és loop mountolni az SD-n lévő SYSTEM fájlt.
Majd átmásolni a tartalmát a felmountolt CE_STORAGE-re.
Ez után a CE_FLASH-t kell mountolni, és a módosított kernellel cserélni az eredetit. Csak ez után indul el tisztán eMMC-ről az ext4. A frissítő cucc úgy ahogy van, jó rá, csak az /usr/lib/coreelec/emmc-init-et kell kicserélni arra amit módosítottam. Utána már saját maga csinálja az új kernelt, és szinkronizálja a rootfs-t. Mai nightly-re már így frissült be.

Egyébként boot időben nem hozta a vártat, lényegesen lassabb mint a másik ext4 rendszer. Okát nem tudom.

CoreELEC (official): nightly_20191114 (Amlogic-ng.arm)
root@CoreELEC:~# a
Startup finished in 2.428s (kernel) + 9.717s (userspace) = 12.145s 
kodi.target reached after 9.716s in userspace

Futás közben olyan patent mint a másik ext4, mindenre azonnal ugrik. Aki 1x megszokja és vissza kell térni vmiért SD-re, egyből hiányolni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#61739) Csicsóka válasza mexel (#61737) üzenetére


Csicsóka
őstag

A frissítés már megoldott. Tökéletesen működik.

(#61740) Csicsóka válasza mexel (#61737) üzenetére


Csicsóka
őstag

Esetleg majd Kovakövi kolléga ránéz, mert neki van ilyen vasa.
Valszeg nem fog nyugodni addig, ameddig rá nem jön az okra.

(#61741) mexel válasza Csicsóka (#61740) üzenetére


mexel
veterán

Igen írt már, de nem biztos hogy ebből lesz valami. Legalábbis most :)

Az ext4-es telepítődet nem akarod megcsinálni egy addon formájában? ( nem mintha nem tudnám beírni amit kell csak az olyan elegáns lenne :)

Plusz nem csinálod meg ezt régebbi vasakra, illetve hogy a nem NG-sek is menjenek így? Végül is ott is megoldás lehetne talán. Így már igazán lenne értelme a dualnak hogy emmc-ről is fut és ext4 en is

( na jó ennyit a karácsonyi kívánságaimról :D )

[ Szerkesztve ]

(#61742) Csicsóka válasza mexel (#61741) üzenetére


Csicsóka
őstag

Addon felesleges, és nem látni így az esetleges hiba üziket, ezért az nem lesz. (Csak hagy szokja a nép a Linux parancsokat)
Régi vasra is van felezős megoldás.

(#61743) Beni2360 válasza Csicsóka (#61742) üzenetére


Beni2360
félisten

Megcsináltam a régi mecool s912 boxnál a leírtak szerint. Az SD kártyán hagyományos stabil 9.2.0 CE van fent. Honnan tudom megállapítani, hogy sikerült és a belső tárról indul? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61744) mexel válasza Csicsóka (#61742) üzenetére


mexel
veterán

Igen tudom, csak el sem hiszed milyen sokan vannak akik semmiképpen nem próbálják így meg. Ez azért egy olyan projekt lenne amit érdemes lenne megosztani azokkal is akik nem tudnak semmit az ssh-ról, parancssorról. Ez gyakorlatilag végre megoldana egy olyan problémát amivel kb 1-2-3 év mókol mindenki.

Ja, még valami: ha már egy boxon egy sd-ről megvan a felezős megoldás ( NG box) és után új SD kerül bele, akkor azzal mi a teendő? Újból mehet a procedúra és fiygeli hogy már felezve van vagy mégegyszer lefelezi? ( kell most majd egy ilyet tennem)

[ Szerkesztve ]

(#61745) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Ez a BOX mennyire ajánlott? A leírásban mint jelent, hogy Gigabit LAN (120 Mbps data transfer speed)?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#61746) cof válasza Truman (#61745) üzenetére


cof
veterán

Nyomdai hiba, 120 MB/s akar lenni, szóval 1 Gbit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61747) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Téma összefoglaló átolvasva.
Olyan TV boxot szeretnék venni, amivel internetezni is lehet. (Google Chrome, vagy Firefox, vagy Explorer...stb.)

Magicsee N5 NOVA ismertető képernyőjén láttam a Google és a Chrome ikonokat. Ezért gondolom, hogy ez jó lenne, de a CPU: RK3318 Quad-core 64-bit ARM Cortex™- A53s, amit nem értékel a cikk túl magasra.
Mecool KM9 Pro cikkben láttam az Explorer ikonját, gondolom azzal is lehet internetezni. Itt a CPU:Amlogic S905X2 Quad core ARM Cortex-A53 CPU, már jobb minősítést kapott.

Az e tervem, hogy a PC-n felkutatott ingyenes online film oldalakról indítok el filmeket, amit a TV box segítségével az LG TV-n nézek.
Kérdésem: ez egy járható út? Ha igen, melyik box lenne jobb ehhez? :(

(#61748) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Ng nightly-ban ki lehet valahol kapcsolni a hdmi audio-t?

(#61749) Csicsóka válasza Beni2360 (#61743) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha nem írt hibát, akkor már eMMC-ről fut.
Látszik is hogy az SD a /var/media alatt van, nem a szokott helyén.
KODU GUI- is mutatja.

(#61750) DroiDMester válasza Csati7100 (#61747) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Play áruházból bármelyik böngésző feltelepíthető bármelyik BOX.ra! És célszerű a S905X2 est választani abból is olyat, amin Gigabit LAN van és 4/32(64) tárhellyel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.