Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) DarthSun válasza Chris82 (#58300) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy látom a manualjában nincs is olyan jumper, csak a clear cmost látom. Ebben a könyvtárban találod a dokuját be6-II.zip néven [link] . A végefele írják azt is hogy kell belőni az UDMA66 vezérlőjét.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58302) frescho


frescho
addikt

Volt egy kis időm és a régebben üresre formázott MFM vinyóra feltöltöttem pár teszt programot. A 3DBench 1.1 fps-t adott a 10MHz-es XT + VGA pároson.

Szóval az akkor konklúziót csak megerősíteni tudom. OK, hogy megy a VGA, de ez a CPU lassú hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#58303) DarthSun válasza frescho (#58302) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanennyi lett nekem is :) [link]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58304) frescho válasza DarthSun (#58303) üzenetére


frescho
addikt

Erősen CPU limites, de a 8 bites busz (ISA+RAM) sem segít rajta.

https://frescho.hu

(#58305) DarthSun válasza frescho (#58304) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem így jó ahogy van, kell a lassúság a 90 előtti cuccoknak.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58306) siti válasza frescho (#58302) üzenetére


siti
senior tag

nekem a 8bites VGA kártya valami 7.6-os eredményt hozott a 486DLC-ben. Pentiumban nem próbáltam, hogy akkor itt cpu vagy vga limit van már :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#58307) HSNet válasza bacsis (#58267) üzenetére


HSNet
aktív tag

Bocs, kicsit megcsúsztam idővel, csak ma tudtam összerakni. DOS 6.22-vel teszteltem, de valószínűleg menne 4.xx-től (az EXISTS a kérdéses, hogy azt melyik verziótól kezeli). DOS 7.1-el is szépen működik.
Ha gondolod, akkor holnap meg tudom nézni 3.31-en is (csak ezt a 3 verziót használom).
Az alap setup a Phil's Computer Lab-os, a DRIVERS könyvtárat letöltheted tőle.

CONFIG.SYS
A FILES sor értékével lehet, hogy játszani kell, 30-alá ne menj, az 50 elvileg már minden programnak elég lesz, de minél magasabbra veszed, annál több memóriát foglal le, így ha kevés a conv memory, akkor lehet csökkenteni, de lehet olyan program, ami kiakad tőle. SB16 drivereinek pl minimum 40 kell.
A BUFFERS mint a fent, 30 alá ne menj, ha alkalmazás kéri, akkor lehet emelni kell rajta.
LASTDIRVE is foglal valamennyi conv memory-t nem menj feleslegesen magasra vele.
A menudefault -ot írd át arra, amelyik az adott gépen futó játéknak kell, és a ',' utáni '10'-et vedd le '0'-ra, így nem fogja feldobni a menüt, hanem rögtön a helyes configgal bootol be.

[COMMON]
DOS=HIGH,UMB
FILES=50
BUFFERS=30
LASTDRIVE=H

[menu]
menuitem=EMC, Expanded memory + Mouse + CD-ROM
menuitem=XMC, Extended memory + Mouse + CD-ROM
menuitem=CMC, Conventional memory only + Mouse + CD-ROM
menuitem=EM, Expanded memory + Mouse
menuitem=XM, Extended memory + Mouse
menuitem=CM, Conventional memory only + Mouse
menuitem=CO, Conventional memory only

menudefault=EMC,10

[EMC]
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM
DEVICE=C:\DRIVERS\VIDECDD.SYS /D:OPTICAL

[XMC]
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF
DEVICE=C:\DRIVERS\VIDECDD.SYS /D:OPTICAL

[CMC]
DEVICE=C:\DRIVERS\VIDECDD.SYS /D:OPTICAL

[EM]
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM

[XM]
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF

[CM]

[CO]

AUTOEXEC.BAT
@ECHO OFF
PROMPT $p$g
SET PATH=C:\;C:\DOS;C:\UTILS;C:\NC
SET TEMP=C:\DOS

rem Allitsd be, hogy melyik hangkartya config van a gepben
SET SNDCONF=NOSND

rem A jatek inditofile-janak a neve
SET GAME=quack.bat
rem Melyik meghajton van a jatek (a : kell utana)
SET GAMEDRV=C:
rem A jatek konyvtarat allitsd itt be a teljes eleresi ut kell,
rem de a meghajto nelkul, es nem kell \ a vegere
SET GAMEDIR=quack\testdir

GOTO %CONFIG%
:EMC
:XMC
:CMC
LH C:\DOS\MSCDEX.EXE /D:OPTICAL
:EM
:XM
:CM
LH C:\DRIVERS\CTMOUSE.EXE /R2
:CO

GOTO %SNDCONF%
rem Ide tedd a hangkartya drivereket.
rem Minden kartyanak/kombinacionak kell egy-egy kulon bejegyes.
rem Amikor ossyeraktad a gepet, akkor toltsd ki a SNDCONF valtozot
rem a file elejen.

:SB16
echo SB16 driverek
SET BLASTER=A220 I7 D1 H5 P330 T6
SET SOUND=C:\SB16
SET MIDI=SYNTH:1 MAP:E
C:\SB16\DIAGNOSE /S
C:\SB16\MIXERSET /P /Q
GOTO SETDEMO

:NOSND
echo Nincs hangkartya
GOTO SETDEMO

:SETDEMO
rem Ha ki 'rem' eled az elso sort, akkor minden indulaskor ujra generalja
rem a demo.bat-ot a rendszer, de ez extra irasokat general. Ha atirod a
rem az aktualis jatekot, akkor reboot utan mar az fog indulni.
rem Ha bent hagyod, akkor ha jatekot akarsz valtani a gepen, akkor at
rem kell irnod a valtozokat, es torolnod a demo.bat-ot.

IF EXIST C:\DEMO.BAT GOTO END
echo %GAMEDRV% > C:\DEMO.BAT
echo CD %GAMEDIR% >> C:\DEMO.BAT
echo %GAME% >> C:\DEMO.BAT
GOTO END

:END
rem Vedd ki a kov. sor elol a 'rem'-et, ha automatikus inditast akarsz.
rem C:\DEMO.BAT

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#58308) alvaro válasza HSNet (#58307) üzenetére


alvaro
senior tag

Sose használtam filest, már nem is tudom, mennyi a default, de sose volt kevés.

(#58309) Chris82 válasza DarthSun (#58301) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi a segítséget. Az volt a gond, hogy az új verziós flash-el nem akarta felrakni a bios-t, régebbit kellett leszedni.
Még mindig küzdök az újabb 1.28-as HPT366-os driver telepítésével.... :(

(#58310) HSNet válasza alvaro (#58308) üzenetére


HSNet
aktív tag

Fogalmam sincs mennyi a defaultja. Általában azok az installerek, amiknek kell több, megírják automatikusan.
Hangkártyáknál és hálókártyáknál a leg gyakoribb, hogy kevés a 30 nekik, játékból nem emlékszem olyanra, aminek ne lett volna elég.
Lehet, csak rossz szokás, de mivel nem szoktam minden gépen végigcsinálni a telepítgetéseket, hanem csak átmásolok egy beállított rendszert, egyszerűbb így nekem.

Más, amit kifelejtettem, ha scsi/esdi lemezt használsz, akkor config.sys elején töltsd be a smartdive-ot, double buffer-rel.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#58311) alvaro válasza HSNet (#58310) üzenetére


alvaro
senior tag

Szóval installer meg hálókártya. OK, ezekkel tényleg nem sokszor találkozom. Hangkártyák előfordulnak számosan, de azokkal még sose volt ilyen jellegű problémám, meg a programjaik is réges rég az univerzális DOS vinyón ülnek.

Nálam egyébként ez még keményebb, én ugyanazt a vinyót teszem be a különböző DOS-os gépek alá, úgyhogy a normál bootmenün kívül még egy hangkártya alapján ugrás is van az autoexecben, amit átszerelés után jó eséllyel átírok.

A módszer rákfenéje, hogy meg kell keresni a legrégebbi gépet, aminek az LBA-ját az újabbak jó eséllyel megértik. Mert úgy tűnik, egyes LBA megvalósítások egyenlőbbek a többinél :F Így a "közös ős" egy VIA chipes 486SX-25, a leglassabb gépem, ami a megosztott vinyóval képes szót érteni. De van egy másik 486-ban formázott DOS LBA vinyó is, amiről meg pl. az i820-as lap képes bootolni és látni mindkét partícióját... Aztán pl. a P3B-F-nek mindkét vinyó tökéletesen megfelel... Aztán olyan is van, hogy állítgatni kell a BIOS-ban, hogy LBA vagy Large fordítást használjon, aszerint jó valamelyik a kettő közül...

[ Szerkesztve ]

(#58312) DarthSun válasza alvaro (#58311) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néha meg tudja tréfálni az embert hogy az IDE vezérlők sem mindíg látják korrekten egymás partícióit, még az alap DOS konfigot sem. Pedig azt gondolná az ember hogy egy mezei DOS masterboot+FAT univerzális kellene hogy legyen, de mégsem igy van a gyakorlatban.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58313) HSNet válasza alvaro (#58311) üzenetére


HSNet
aktív tag

Az úgy menő, én ennyire nem vagyok elvetemült, meg socket 7 alá is csak ritkán merészkedek (tudom, filthy casual vagyok xD )
LBA fordítót nem próbáltál? Nem jut eszembe mi volt a hivatalos nevük, amiket lba nélküli gépeken a boot sectorba telepítve lehetett használni, és elérhetővé tették a lemez maradék részét is. Azoknak elvileg menniük kellene modernebb gépeken is.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#58314) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nézegetem a Win98 dual video+monitor képessegeit neten, ezen a linken írják :

A Microsoft Tudásbázis következő cikkei:

A párbeszédpanelek az elsődleges monitoron jelennek meg 180177
A telepítő nem ismeri fel a többképernyős adaptert helyesen 191622
A RIVA 128 videóadapterek nem kompatibilisek a többképernyős kijelzővel 205933
Az ATI OEM Rage II illesztőprogramok nem működnek többképernyős támogatással 207116
Nem lehet több programot áthelyezni több monitoron 245679

Nekem megy a Riva+Ti200, az is igaz hogy fel van téve az Unofficial SP for Win98 csomag, annál nem olvastam el a részletes leírást hogy frissítettek-e valamit a dual támogatáson.

Az MS számozott helpjei már 404- et adnak, de ez még megy [link], a leírás hasonló, a Riva nincs a támogatott listában.

Hang : jóideig le volt véve a P-II a próbapadról, nem is emlékeztem hogy volt a hang sorbakötve. Kis kísérletezés - GUS erősített kimenet > Awe line in > Awe RCA vonalkimenet a fülesbe vagy aktív dobozokra/erősítőre. Nálam ez hozza a legjobb hangminőséget. Fordítva zajosabb, jobban behallatszanak a belső zajok, vinyóseekelés, memműveletek. Legalalábbis ezen a konfigon...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58315) cbmfan


cbmfan
senior tag

találtam múlt héten egy Abit BF6 (BE6-II IDE RAID nélkül) lapot amin minden kondenzátor pupult volt, kapott egy marék 6.3V 1500uF-os Nichicont az ezresek helyett. indul, minden szép és jó, de ha bármilyen PIII proci van benne azonnal szirénázik, procit 70 fokosnak érzékeli, közben egyáltalán nem meleg. helyzet ugyanaz Slot 1 és Socket 370 procikkal, viszont PII-vel nem csinálja. valami ötlet?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58316) alvaro válasza HSNet (#58313) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem akarok, eszi a 640k-t.

(#58317) frescho válasza alvaro (#58311) üzenetére


frescho
addikt

Én inkább a klónozásban hiszek. ZIP drive-ra felmásoltam mindent tömörítve. Párhuzamos portra feldugom és ami kell szépen kitömörítem a merevlemezre. OK, hogy eltart egy ideig, de elketyeg magától.

Még régebbi gépeknél meg simán soros porton átmásolom azt a pár MB anyagot, ahogy az XT-vel is tettem.

Mivel a vinyót az adott gépben és vezérlővel formázom a DarthSun által említett gond sem jön elő.

https://frescho.hu

(#58318) alvaro válasza frescho (#58317) üzenetére


alvaro
senior tag

Praktikus, ha van egy olyan image-ed, amire azt mondod, hogy "ez így jó". Csak nekem nincs, másolgatok rá, folyton változik a DOS vinyó tartalma. A másolgatást meg jobbára CF adapterrel oldom meg.

XT-re meg van egy "csalós" megoldásom: SCSI-t használok. Semmilyen más gépben nem teszem, de sokkal egyszerűbb egy PCI SCSI-t egy modernebb gépbe beletenni (sajnos a fő gépembe nem hiszem, mióta elégett (!!!???) az egyetlen PCI slotban egy Au2ZS...), mint floppyval szerencsétlenkedni. Nagyon kicsik, pláne a 360-asok. Pedig nagyon szeretem a hangját. A soros port egyébként nem tűnik reménytelennek.

Ja és a Sandy Bridge gép + Win7 nem nagyon érti, hogy mi az, ami floppy, de nem 1.44M. Még USB meghajtóval se :F

[ Szerkesztve ]

(#58319) DarthSun válasza frescho (#58317) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néhányszor belefutottam a gondba régebben, azóta már én is úgy teszek. A nagy gépen meg USB to IDE-SATA lengőkábelen látja az összes mutáns vezérlőspecifikus formátumot.

más : tesztelek régebbi demokkal. Assembly 1995. Letöltöttem az első 6 helyezettet [link], [link], [link], [link], [link],
[link], meglátjuk van-e benne olyan köztes felbontás melyet a Riva visz, a Ti200 pedig nem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58320) alvaro válasza DarthSun (#58319) üzenetére


alvaro
senior tag

Szerintem 1-2 évet előre kell nézned a hi/truecolor demók virágzása idejére. A DX project korában nagy szó volt, hogy 640x480-ban 256 színnel működött.

(#58321) DarthSun válasza alvaro (#58320) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, akkor a 93- asból is válogatok majd, azért megnézem ezeket is, átmásoltam már a P-II- re.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58322) r0b3r válasza alvaro (#58318) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem egy S775-ös a másolgatós gépem Win7 64bit-el, és az ebben lévő LS-120 driveal formázgatok HD-s lemezeket 720kb-ra, az XT-be. :DDD Igaz csak parancssorból engedi, /f:720 paranccsal. :D

frescho

Találkoztál(tatok) már olyannal, hogy némelyik CF kártya szépen írható, olvasható, de nem hajlandó bebootolni róla a gép? Más gépben ugyan még nem próbáltam, de az XT-ben a három CF kártyám közül a két kisebbik nem hajlandó bootolni. Most szerettem volna egy kisebb Sandisk 32Mb-os kártyát rakni az XT-be, szépen partícionálható, formázható, DOS települ, de nem bootol. 256Mb-os szintén, csak az 512Mb-os működik rendesen. Ezen hoztam létre 2db 32Mb-os partíciót. :F :U

(#58323) alvaro válasza DarthSun (#58321) üzenetére


alvaro
senior tag

Inkább később jön elő a VESA mód probléma, nem korábban. 93-ban inkább a VGA regiszteres trükkök teszik próbára a későbbi kártyákat, mondjuk az is megér egy misét :D

R0b3r: sajnos láttam még olyat is, hogy nem akármelyik gép olvasta... Gondolom, nem a master boot vagy az aktív partíció hiánya a problémád, ha rendesen telepíted a DOSt.

[ Szerkesztve ]

(#58324) r0b3r válasza alvaro (#58323) üzenetére


r0b3r
senior tag

Fdisk ezt a teljes terület használata esetén, egy 32Mb-os partíció létrehozása után megteszi helyettem, vagyis beállítja aktív partíciónak azt az egyet. Utólag ellenőriztem is, szóval sajnos nem ilyen egyszerű a megoldás. :) Végén még kiderül, hogy örüljek neki, hogy egyáltalán azzal az egy kártyámmal működik? :DDD

MS-Dos 3.3 és 5.0-val ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#58325) frescho válasza r0b3r (#58322) üzenetére


frescho
addikt

Igen, párszor segített már amikor az első 1MB-ot szépen kinulláztam dd-vel. Tudományos magyarázatom nincs rá.

A legjobb amikor minden frankón megy amíg nem akarsz 64 512 bájtos blocknál többet egy körben írni a CF kártyára. Linux alól dd-vel nem bír a bs=32k paraméternél többet, de 32-vel frankón megy. Smartdv-vel pont ezért akad, de anélkül hibátlanul megy.

https://frescho.hu

(#58326) DarthSun válasza DarthSun (#58319) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tapasztalatok

Riva- CC2_Lite: Runtime error
Juice11 : szépen megy, OSD szerint 720x400- ban fut, GUS és Awe is jó hang
McL_HD : szintén 720x400, hangválasztásnál csak GUS és Silence :DDD van, GUS hang szuper
Stars: semmit nem kérdez a hangról, teker a GUS- on, kiváló, a cintányér igen intenzív, felbontás szintén 720
Rebel: nem indul - a konfigokat most nem váltogattam, valszeg csupasz és/vagy EMS kell neki, most csak sima XMS- el nyomultam.
Dx : a legjobb, szép grafikus választómenüvel indul. 320 és 640- ben is ok, még a DolbySurround logo is befigyel. Ja és ez nem csapja fullra a hangerőt, meghagyja az aktuális állást.

mod : a monitor OSD a kisebb felbontásokat nem jól mutatja, tehát a 720 nem biztos, a Dx- nél választható a 320x200 és 320x100 is a 640 mellett, szemre látszik is a durvább felbontás, de az OSD azokat is 720- ra jelzi.

Ti200 : minden megy ugyanúgy, a Dx- ben választható két kisfelbontás is.

Az SB rezidens hangerőszabályzóm itt hasznos, ezek a demok fullra csapják a master hangerőt, de mivel a GUS át van kötve az Awe- n keresztül, az Awe mastert lehúzom és már halkul is mindkét kártya. Bár néha kattan egy marha nagyot mivel ezek kisajátítják az összes regisztert, én meg visszalopom egy pillanatra.

Szépek ezek a demok, profi programozás van bennük.

Később folytatom, vagon idő kell ezekhez. Régebbi és újabb évekből szemezgetve.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58327) envagyok


envagyok
veterán

Láttátok már olyan geforce 8800 ultrát, amin ref 8800gtx hűtés van gyárilag?

(#58328) nakos1212


nakos1212
senior tag

sziasztok
Ha tudjátok kérlek azonosítsátok ezt a házat és az egeret.

(#58329) arn válasza HSNet (#58307) üzenetére


arn
félisten

Felesleges a rezidens eger, cddrveket betolteni, amikor batchfilebol is megteheted, ha kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58330) arn válasza DarthSun (#58319) üzenetére


arn
félisten

Jah jol irja a kollega, olyan 97-98 idoszakban problema. Vannak mindenfele egzotikus 512es, 15, 24bites modok :) van olyanis, ami nem szavanyos cimet hasznal, es csak bizonyos kartyan megy. Elotte inkabb scroll meg ilyesmi problemak fordultak elo, de az nvidian megy, tsengen volt problemas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58331) arn válasza nakos1212 (#58328) üzenetére


arn
félisten

En ezen egy billentyuzetet latok :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58332) DarthSun válasza arn (#58330) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor jól körbelövöldöztem, a SlotA- n meg 96 és 99- ből szemezgettem :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58333) MaxWil válasza r0b3r (#58299) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Köszi, hogy megnézted.

Viszont elgondolkodtattál kicsit:
- Sapphire csinált ilyen szürkével 9800 Pro-t, ami megfelelő körülmények között elbír a 47W-os TDP-vel.
- Akkor, ha ideilgenesen is de be tudom üzemelni 1 hőcsövel.
(Kár, hogy nincs hőmérséklet monitorozás az Inno kártyán :W )

Ennek ellenére nem adom fel, hogy teljes legyen a szett és beterítse a Ti200-at :D
Visszatérve a szürkére... biztosan fincsi lenne egy TNT2 Pro-n is ;]

A hülyék már a spájzban vannak...

(#58334) flymi válasza envagyok (#58327) üzenetére


flymi
addikt

Nem. :N
De mivel az ultra és a gtx hűtései kompatibilisek egymással így könnyen meglehet, hogy egy Ultrára rátették egy gtx coolerét.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58335) envagyok válasza flymi (#58334) üzenetére


envagyok
veterán

Csak épp sértetlen a garimatrica a csavaron :D

(#58336) flymi válasza envagyok (#58335) üzenetére


flymi
addikt

Egy matrica az semmi. Nem vagyok benne jártas mivel még nem próbáltam, de szerintem simán le lehet gőzölni és átrakni vagy mittomén. Még nem láttam gyárilag gtx hűtővel szerelt ultrát sem élőben, sem képeken. De vannak itt akik régebb óta űzik az ipart, talán ők, de kétlem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58337) frescho válasza flymi (#58336) üzenetére


frescho
addikt

Melegíteni kell és át lehet rakni hiba nélkül. Ismeerek embert aki eredetiség fetisiszta és gyári matricás jó pár gépe, de közben át lett kondizva... Szóval úgy eredeti, hogy nem eredeti, amit amikor felhozok, akkor megy a :U

https://frescho.hu

(#58338) flymi válasza frescho (#58337) üzenetére


flymi
addikt

Ugye. Mondom én, egy matrica nem garancia, még ha garanciamatrica is. :DDD
Meg eleve gyanús, hogy gtx hűtő van egy ultrán. Nem lehetetlen, de szerintem 99%, hogy így nem készült egy sem. A maradék 1% a hibafaktor, hogy mégis tévedek, de nem.
Mindettől még lehet jó.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58339) akos86


akos86
aktív tag

De jó ilyen fórumokat olvasni igazi kánaán ez nekem.

1999.08 az én konfigom 13évesen abit lx6 + celeron 333 +32mb ram + s3trio3d2x vga+voodoo2 12mb, crystal hang meg valami 40x sony meghajtó ami egy borzadály volt ja és a 4.3gb seagate hdd ami úgy kerregett mint a fene,daewoo 431x monitor, ez akkor 183.000 magyar forintba fájt, könyörögnöm kellett mindenkinek hogy összejöjjön ez a számítógép, életem legszebb időszaka volt. Nfs2 nfs3 carmageddon fifa99 és a többiek hú de jó is volt a 3dfx látványa lenyűgöző volt mai napig oda vagyok érte. Hirtelen sok haverom lett természetesen mindenki játszani akart :). Egy évvel később, ettől jóval erősebb konfigok jelentek meg de az enyém sokáig bírta a strapát. Én is elkövettem azt a hibát hogy eladtam kb 2002-ben.

Évekkel később megépítettem ugyanezt a konfigot az alaplap + monitor és a hangkártya kivételével a mai napig megvan. 3dfx kártyáim amiket sikerült gyűjtenem(v1, v2, v3,v4,v5) a vitrinben vannak egy kettő voodoo2 és voodoo3 kivételével amik a gépben vannak.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#58340) snecy20 válasza akos86 (#58339) üzenetére


snecy20
veterán

Annyira nagy hiba nem volt, 2001-2002-es játékokban a Voodoo2 már eléggé haldoklósra vette a figurát. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58341) akos86 válasza snecy20 (#58340) üzenetére


akos86
aktív tag

Igazad van, de mai fejjel bánom. Annyira sok élményt adott nekem az a pc, nem tudom megfogalmazni sem. Mindenki voodoozott a 90es évek végén aztán a kezdeti erő az elveszett, jött a tnt2 és geforce és vége lett a voodoo és a 3dfx mágiának 2000 év végén. Rengeteg olvasmányt végignyálaztam ezen időszakról.

3dfx, gone but never forgotten...

(#58342) arn válasza snecy20 (#58340) üzenetére


arn
félisten

Mar 99ben is eleg gyengecske volt a topcimekkel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58343) akos86 válasza arn (#58342) üzenetére


akos86
aktív tag

Én nem mondanám gyengécskének, elég sok játék ment rajta szépen igaz csak 12bm de SLI-vel már aki megtehette eléggé odavágós volt.

3dfx, gone but never forgotten...

(#58344) quailstorm válasza akos86 (#58343) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De 1999-ben már a TNT2 ment és a T&L-es GeF 256 jött ki, ég és föld.
Oké, az emberek többsége ezt nem bírta lekövetni, de attól még volt.

[ Szerkesztve ]

(#58345) snecy20 válasza arn (#58342) üzenetére


snecy20
veterán

NFS High Stakes, UT99, Fifa2000, HL : Opposing Force, Star Wars EP I Racer még tutira ment gyönyörűen V2-n, a Q3Arena és a Midtown Madness viszont tragikusan lassú volt már rajta. Egy évre rá NFS Porsche, GP3, F1 2000 már csak diavetítés, vagy minden low 640x480-ban, 16biten, úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58346) DarthSun válasza akos86 (#58343) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az úttörő státusz a Voodoo- é az biztos. Kis felbontású texturákkal olyan eleven képet nem csinált senki. A hasonló próbálkozások tele voltak buggal. A Voodoo remekül tartotta a háromszögeken belül a texturákat, szépen rajzolt/rajzol retroként is. Főleg a Glide- os képet nehéz utánozni. Az NVidia által szervezett feldolgozóegységek igazán csak a GeForce2- től kezdtek jók lenni, bár ezért arn megint le fog szúrni :B
Retroként nagyon kedvelem a Voodoot a mai napig. A Voodoo2 virágkorában még a buszon is mindenhonnan a hozzá kapcsolódó beszélgetések hallatszottak, akinek volt, király volt. Aztán hogy a 3DFx vezetősége által hozott hibás döntések miatt csődbe ment, sajnálatos.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58347) snecy20 válasza DarthSun (#58346) üzenetére


snecy20
veterán

A 3D gyorsítós korszak azért eléggé mágikus volt, arra a '97 és '99 közötti időszakra szívesen emlékszem vissza. Nagy volt az öröm, amikor egy-egy játék egyáltalán elindult. :)
Utána már egyre kezdett triviálisabb lenni a pc gaming is, meg a gépépítés is a VGA kártyák terén.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58348) akos86 válasza DarthSun (#58346) üzenetére


akos86
aktív tag

Teljesen egyetértek azzal amit leírtál. Én csak azt említettem a korábbi hsz-ban amit én speciel érzékeltem abból az időkből, tudom hogy a többi már történelem és a gf-ok már erősebbek voltak bezzeg ha valahogy kitudott volna jönni a Rampage most valószínű minden más lenne.

3dfx, gone but never forgotten...

(#58349) DarthSun válasza snecy20 (#58347) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, arra az időszakra teljesedett ki a "varázslat". Bár előtte Carmack zsenialitása sem volt semmi, a Wolf3d és a Doom, szoftveres renderrel.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58350) snecy20 válasza DarthSun (#58349) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, azért oda is el kellett jutni dedikált gyorsítók nélkül.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.