Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) csabyka666 válasza quailstorm (#58794) üzenetére


csabyka666
addikt

Kb felét se értem annak, amit írsz, mindenesetre köszi a választ! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#58802) quailstorm válasza csabyka666 (#58801) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez egy RS485 alapú ipari busz, szenzorokhoz és aktuátorokhoz, aciklikus átvitelre is alkalmas.
De hogy erre senki nem fog könnyes szemmel emlékezni, az biztos. Akkor érne valamit ha építenél köré egy egész PC/PG-t.

(#58800) csabyka666: ha nagyon látszik rajta hogy gáz van, akkor nincs garancia, ez kb. ezt szokta jelenteni.
Nyilván nem fogják szakértővel kielemezni. Boltok is szoktak azért villámkárosat is cserélni, ha nem nézik meg. De alapvetően a garancia a vásárláskor fennállt termékhibára vonatkozik még mindig, vagy a termék silányságából eredő túl korai meghibásodására.

Ha ezeket nem írnák le, akkor mindenki vinné vissza a leejtett, árammal szétbaszatott, törött kopott karcos kibelezett cuccait "garanciáztatni".

[ Szerkesztve ]

(#58803) arn válasza quailstorm (#58802) üzenetére


arn
félisten

eleg ha megsimogatod egy elektromos sokkoloval...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58804) envagyok válasza quailstorm (#58802) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából az itt a bajom, hogy ezeket lehet ezerféleképpen értelmezni, így csak az eladó jóindulatán múlik.

(#58806) Ranagol_5 válasza envagyok (#58804) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ezekben altalaban annyi a jo indulat, mint lopotokben a bunozesi hajlam..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58807) flymi válasza Ranagol_5 (#58806) üzenetére


flymi
addikt

:DDD :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58808) MasterDeeJay

Lesz egy c64 rendszerem (legutoljára 92-ben volt :DDD ). Sikerült bátyámnak guberálnia egy C64-et (az újabbik c64c verzió) gyári dobozzal táppal mindennel. A floppymeghajtót nem hozta el amúgy sem kell, nem ér semmit. (van neki még pár) Meg ugye van egy színes c64-es monitorom. Most már csak joystick kell az helyi lomis piacon szerintem lesz párszáz ft-ért. De ami fontos hogy SD kártyával akarnám használni.
Láttam hogy van ez az SD2IEC, ilyenből mit érdemes venni? mert ezer féle van.
Vagy mi a legegyszerűbb módja annak hogy be tudjak tölteni játékokat. Floppyzni és kazettázni nem szeretnék.
Vagy nincs valami cartridge amibe pendrive vagy akár milyen adathordozó megy?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#58809) frescho válasza MasterDeeJay (#58808) üzenetére


frescho
addikt

Van több megoldás attól függ mit szeretnél. Egy gyors (ezért nem teljes) lista:

1. Gyári 1541-es meghajtó: Kábellel PC-re köthető, így fel tudod másolni a játékokat. Előnye, hogy mindennel kompatibilis lesz. Hátránya, hogy floppy lemezekkel kell szöszölni
2. SD2IEC: A floppy helyére köthető. Már 10k alatt megvásárolható. Ha lehet olyat keress amit vagy a gépbe lehet építeni, vagy dobozos és megoldott a tápellátás (USB bemenet, dugasztáp vagy magnó port...) A hátránya, hogy töltögetős játékokkal és demókkal bajban lehetsz. Ha csak a populáris Commando-1942-WOR vonalat keresed arra jó és olcsó.
3. PC emuláció: PC-ről emulálod a floppy-t. Hogy őszinte legyek nem próbáltam, ezért nem tudom mennyire kompatibilis, de ahogy olvastam SD2IEC-nél jobb. Mindenesetre akkor kell egy gép amire kötöd (printer portosat láttam cimbinél, de mára tuti van USB is)
4. Raspberry Pi emuláció: Még csak gondolkoztam, hogy építeni kellene egyet. MAga a hat nem tétel, ha már van egy Raspberry otthon. NAgyon jól hangzik, hogy teljesen emulálja a 1541-et. Elvileg 99.9% kompatibilitást igér. Már csak idő kellene rá az Amigák mellett.
5. Easyflash: Ez egy cartdridge. Én örömmel használom. A baja, hogy csak konvertált progikkal megy. Magnó állományokat konvertáltam 99% sikerrel. Nagyobb programoknak nem fogtam neki, hanem letöltöttem. Előnye, hogy gyors, mint a villám elvégre ROM-ból tölt. A feltöltés nem bonyolult, de elsőre nem volt 100% tiszta. Itt találsz egy rövid írást róla.

Remélem segítettem. Én most egy Pi-nek futnék neki, vagy az egyszerűség miatt a flash-t preferálnám. Persze csak ha az ár nem számít.

https://frescho.hu

(#58810) envagyok válasza frescho (#58809) üzenetére


envagyok
veterán

Ha már vesz egy pi-t, akkor egyszerűbb a retroarch, ahhoz gép se kell, az a vitrinben maradhat :D
Tudsz linket erről a pi kiegészítőről?

(#58811) envagyok válasza envagyok (#58810) üzenetére


envagyok
veterán

Még egy kérdés, amit tudsz megy pi2-vel is?
Nekem az van otthon.

(#58812) MasterDeeJay válasza frescho (#58809) üzenetére

Köszönöm a részletes választ.
Megnézem ezek közül mi az ami legolcsóbban megvalósítható. Gyári meghajtóm az van, és használt meg bontatlan gyári hercules márkájú lemezek is bár nem tudom hogy még működnek-e.
Rpi-m csak egy zero van az meg nem jó ilyenre ahogy nézem.
PC emulátor nem játszik, nincs akkora hely hogy még egy pc-t is rakjak a c64 mellé.
Azt hiszem easyflash lesz a megoldás vagy az sd2iec ha találok olcsón.
Játékokból amivel játszanék:
Wizzard of Wor (örök kedvenc)
Sim city (igaz inkább dosost nyomtam sokat de emlékszem a c64-esre...az a grafika...egy fekete kocka az épület)
Impossible mission (ugrálni a robotok felett)
Gianna sisters
Raid on Bungeling Bay (ennél szerettem meg a sim city-t pedig nem is építgetős játék. :DDD tök furcsa, gondolom a motor ugyan az lehet)
Meg mi volt az a kastélyos játék...térképen választhattál útvonalat asszem fekete piros meg sárga talán kastélyokat majd azokon kellett keresztülmenni felülnézetben. Aztán kergetett mindenféle furcsaság. Megvan alcazar.
Ezekhez meg szerintem elég a sima sd2iec is, nem töltögetnek menet közbe.

envagyok
Pi-m van és kis itx-es gépem is emulálásra. De az hogy igazi hardveren megy (eredeti monitoron) pont az a lényeg. Eltekintve a betöltésről mert az a fene se akarja megvárni. Emlékszem rá perceket vártam a magnóra mire betöltötte a pár kb-os játékokat. Floppy meg akkoriban drága volt. És kazettát másolni egyszerűbb volt.
C64-ből meg van még szerintem sok sok darab, én nem féltem. Kislányom nagyobb lesz akkor megkapja játszani, én is ezen nőttem fel, bár nem hiszem hogy a mai kütyük mellett sikere lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#58813) nakos1212 válasza frescho (#58809) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az egyik csoportban árulnak olyat hogy SD1541-II, weboldala is van.
Elég borsos árú, asszem 22 körül jön ki, de teljeskörűen emulál mindent a floppyban, tehát a turbotöltők is mennek.

(#58814) frescho válasza envagyok (#58810) üzenetére


frescho
addikt

Itt a leírás: [link]

MasterDeeJay: Amit leírtál az mind magnós játék volt. Az simán megy SD2IEC-cel. Legalábbis nagy valószínűséggel találsz olyan verziót ami menni fog.

A kazettát én már csak kedvtelésből tartom. A héten írtam róla, a megoldás jó pofa, de ma már nekem is lassú. kiállításon gyerekeknek volt feladat, hogy töltsenek be valamit. Érdekes volt nézni őket :)

https://frescho.hu

(#58815) envagyok válasza frescho (#58814) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ez pi2 vel nem fog menni :(

(#58816) arn


arn
félisten

erre csapjatok le :) [link]

jo kis 90es evek vegi konfigot lehet bele epiteni - pl c300a, vagy ilyesmi passzolna ilyen budget hazba. az ara is nagyon kedvezo. 2003ban nem csoda, hogy nem tudtak mar eladni, tipikus slotos procikhoz passzol ez az elrendezes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58817) quailstorm válasza arn (#58816) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ilyen elrendezésű házban S462 volt, de az megsült, a táp miatt nem kapott levegőt...
Én rühellem az ilyen házat, a CPU a táp alatt. Slotos nem tudom hova esne.

(#58818) arn válasza quailstorm (#58817) üzenetére


arn
félisten

az elso atx hazak voltak ilyenek, de tipikusan a slotos idoben ment. igy a procik fogyasztasa is sem volt nagyon tobb 15-30wattnal. 2000 kornyeken at is vettek a helyuket a vizszintesen allo tapos hazak.

en 97-99es konfigot el tudok bele kepzelni, designban is passzol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58819) arn


arn
félisten

de majd megveszem oket en :D ha nem adta el a gazdaja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58820) #68216320 válasza MasterDeeJay (#58812) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha SD2IEC mellett döntesz, akkor az spec-loaderes/utántöltős játékok nem fognak menni nagyrészt. Némelyik utántöltős játékokból patkoltak vállalkozó kedvű felhasználók 1581 drive és ide64 verziókat, ezekből kiszedték a drive specifikus dolgokat, így ezek kivételt képeznek és használhatóak sd2iec-vel is. Viszont, mivel a loaderek gyorstöltést tartalmaztak általában, így a betöltés sebessége nem túl gyors. Ezen viszont segít a JiffyDos, mivel az sd2iec támogatja. A gépbe betöltheted szoftveresen (bár ekkor csak az első fájl amit biztosan gyorsan tölt be, mert az utántöltés gyakran felülírja) vagy megvásárolható chip formájában és az eredeti rom helyére berakhatod. Ekkor minden villámgyorsan tölt be.

Másik megoldás a már ajánlott SD1541-II. Nekem az első verzió van meg, jól muzsikál, nagyon jó a kompatibilitása. Nem olcsó annyira, mint egy sd2iec, de igen kényelmes és kompatibilis szinte mindennel, nem kellenek spec verziók játékokból.

(#58821) r0b3r válasza arn (#58819) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az egyik ügyében írtam neki, de még nem reagált. Vagy már meg is vetted mindkettőt?! :DDD

Igaz nem fekvő...de nem lehet minden tökéletes. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58822) arn válasza r0b3r (#58821) üzenetére


arn
félisten

Akkor lehet a fekvot eladom :) de latni kell azert eloben is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58823) r0b3r


r0b3r
senior tag

Megint menjünk visszább egy kicsit az időben. :DDD

Szerintetek ha a képen látható DELL 325D alaplapba szeretnék Co-processzort rakni, akkor bármilyet belerakhatok ami szembejön? Ugye a proci az gyárilag 386DX-25 és ez szeretném ha így is maradna, hiszen ez így gyári. Viszont eddig ami coprocival találkoztam az mind 40MHz-es. Ennek van jelentősége? :U Belerakhatom a 25MHz-es proci mellé a 40MHz-es co-procit, vagy létezik ebbe valami spéci kisebb? :F

Köszi!

(#58824) r0b3r válasza r0b3r (#58823) üzenetére


r0b3r
senior tag

Látok olyanokat, hogy 387DX 16-33, többet is, de mintha kisebb lenne fizikailag és körben egy sor lábbal kevesebb van. :F :DDD

alvaro

Akkor elvileg rakhatok bele elvileg Amd 40MHz-es cooprocit, vagy a korábban linkelt Intel 387DX 16-33-at is?
A foglalat különbségre ezt találtam...mondjuk mintha már tényleg láttam volna ilyet.

Gondolom nem gyártottak foglalatot külön a coprocinak, hnem felhasználták a meglévőt? :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#58825) alvaro válasza r0b3r (#58823) üzenetére


alvaro
senior tag

Létezni létezik kifejezetten 25MHz-es 387 FPU, de a 40-es pont úgy működni fog 25MHz-en. Annyi, hogy az Intel nem ment 33MHz fölé, ahogy magával a 386-os CPU-val sem, szóval ilyet más gyártótól fogsz csak találni., de ennek csak annyi a jelentősége, hogy nem fognak rímelni :D A maga idején roppant népszerű 386DX40-ek mind az AMD gyárából kerültek ki, az FPU-k meg a Cyrixtól, az IIT-től, a Chips&Technologies-től, meg a jó ég tudja még, honnan.

szerk. A 387DX16-33 is jó lesz ide. Fura jelölés, de a lényeg az, hogy 33MHz-et bír max.

[ Szerkesztve ]

(#58826) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sikert ezt megnyernem, remélem működik is. Bár az eladó hibásként hírdette, mert nem tudta tesztelni, de örülnék, ha lenne már egy működő 386-os lapom 16bit-es isa portokkal(8 bitesekkel lévő már van). :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58827) r0b3r válasza Ranagol_5 (#58826) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó régi, de legalább olcsó. :DDD Ramjaid lesznek hozzá? :U

én most kaptam pár órája az értesítést, hogy úton van a 2Gb-os 68pines SCSI vinyó egy ezresért. Remélem az is túléli és működik is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#58828) arn


arn
félisten

ezek a keramiaprocik a legszebbek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58829) Ranagol_5 válasza r0b3r (#58827) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Valahol vannak hozza ramjaim, de ha nem talalom, max forrasztok tuskeket a sim ramokra. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58830) r0b3r válasza Ranagol_5 (#58829) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na arról majd kérünk képet. :DDD

(#58831) laskr99 válasza Ranagol_5 (#58826) üzenetére


laskr99
addikt

Én nemrég cserélem ismivel, sajna bioson túl nem jutottam vele, mivel nincs rajta akksi ezért restart után újra biosba lép... Akksi csak nagyon picit mart, semmi látható nyom csak az egyik sávnak a színe lett más. 486DLC megy bele elvileg :D Cache elv nincs rajta. A másik lapom egy fullosabb lap, csak kicsit furán viselkedik, erre hátha valaki itt tud megoldást:

Lap indít, erre a nagyfloppy vagy a kisfloppy ellenőrzésén nem lép túl, wait... és itt leragad, többszöri ki-be kapcsolásra indul rendesen... Addig random floppy beragadás, és a floppy ledje világít egyfolytában. A lap eléggé össze van patchelve, a hátulján erős marás, sok sáv full zöld..

(#58832) siti válasza MasterDeeJay (#58812) üzenetére


siti
senior tag

mindenféle reklám helyett, nekem az első kiadás van meg, gond nélkül visz mindent, pofonegyszerű.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#58833) envagyok válasza siti (#58832) üzenetére


envagyok
veterán

Mennyiért jutottál hozzá?

(#58834) siti válasza envagyok (#58833) üzenetére


siti
senior tag

ha jól emlékszem 22 vagy 24e volt + a 3d nyomtatott ház, amit végül lecseréltem és bele faragtam (nem túl szépen) egy üresen álló 1541-ii burkolatba. nem bántam meg, pedig minden kedvenc játék ott van easyflash kártyán, nagyobbakra meg amúgy sincs időm. Viszont ezzel kiváltottam a pc-1541 kínlódást (ragaszkodtam a starcommander megoldáshoz, és hogy retro gépen (386), igazi dos környezetből másoljak floppyra). De ha olyan a hangulat, akkor simán floppyról töltök be egy két játékot :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#58835) alvaro válasza Ranagol_5 (#58829) üzenetére


alvaro
senior tag

Szép kis lap!

Én úgy úsztam meg a ramforrasztást, hogy döglött 386-ból a SIMM slotokat forrasztottam ki, azoknak a tüskéi pont belemennek a SIPP foglalatba, sőt jó esetben a párok is megfelelő távolságban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#58836) Ranagol_5 válasza alvaro (#58835) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ez nem is rossz otlet, ha mukodik a lap megfontolom. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58837) Bile Demon válasza Ranagol_5 (#58826) üzenetére


Bile Demon
őstag

Grats a licithez, de ez a lap 286-12-nek néz ki a kép alapján, mondjuk az se rossz vétel!

Bruhe

(#58838) Ranagol_5 válasza Bile Demon (#58837) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

En is annak neztem, ha az, meg jobban orulok, mert csak az ibm ps2-m van ami 286-os. Az meg full gyari, es nehez is lenne boviteni barmivel. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58839) FinalCaleb válasza alvaro (#58835) üzenetére


FinalCaleb
tag

Itthon és kínából is lehet venni 2.54mm-es lábtávolságú hosszú raszteres tüskesort. Belemegy a késes és preciziós sipp foglalatba is. Én így alakítotam át egy marék modult.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#58840) r0b3r válasza Ranagol_5 (#58838) üzenetére


r0b3r
senior tag

Most néztem én is, hogy a címben 286-ot ír, a leírásban meg 386-ot. :) Inkább az előbbi lesz, nekem is a 286-os Flytec Carryben vannak ilyen ramok. :)

(#58841) DarthSun válasza Ranagol_5 (#58838) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindkettőt elég nehéz szerválni már. Socket3- asnak ilyet szereztem még régebben [link], persze itt DLC van benne, de belemehet a 386- os kerámia is, ez a tartalék lapom. 286- ból meg egy működő van [link]. Valamint 486- ból is sikerült egyet tartaléknak berámolni, a DTK műhelyéből [link] .

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58842) r0b3r


r0b3r
senior tag

Hahó!

Lehet hülye kérdés, de valakinek volt már olyan elmebeteg 5lete, hogy cd-t telepítsen XT-re? Van rá esély? Vagy alapból esélytelen a 650Mb-os méret miatt?
IDE meghajtóra gondoltam, a vezérlő saját Biosos, két eszközt kezel és a vinyó/CF kártya mellett még van egy szabad helyem. Eddig már vagy 10 drivert (.SYS) próbáltam, de a legtöbb el sem indul 2 vagy 386-os proci alatt. Ami elindul az a driveot nem látja, utána az mscdex pedig a drivert keresi (talán annak nincs gondja a procival). :F :DDD

(#58844) arn


arn
félisten

boltoltam egy amiga 500at... viszont azt nezem, hogy szinte csak scartos adapterek vannak. egyelore csak az lcdvel terveztem, azon meg svideo van bemenet. latott mar vki ilyen amiga-svideo kabelt?

ok, hogy ideoda lehet konvertalgatni, mert volt anno svideos scartom, meg pchez, de vmi elegansabb megoldast keresek.

meg ugye kerdes, hogy az lcd hogy kezeli le a dolgot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58845) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Ki milyen driver-rel hasznalja W98SE alatt a vooodoo2 SLI-t?
Nekem fastvoodoo-val nem nagyon akar menni.
Marmint nem tudom megy-e egyaltalan, mert amikor megnyitom a kepernyo tulajdonsagait es fent rakattintok a V2-1000-es fulre, akkor lefagy az ablak..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58846) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#58845) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sima hivatalost: voodoo2-30202

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#58847) laskr99


laskr99
addikt

Megtaláltam stílusban a megfelelőt a Lanparty laphoz :D

(#58848) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#58845) üzenetére


Sanchez638
addikt

Külön-külön mennek a kártyák? Ha igen akkor sli kábel-re rá kéne nézni. Ha nem menne valamelyik kártya, akkor annál fizikai gond van.

Voodoo 1-2 ebbe is tök jó, ha rossz akkor nagyon nagy eséllyel fizikai gond lesz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#58849) flymi válasza laskr99 (#58847) üzenetére


flymi
addikt

Én a helyedben cserélném az a két passzív 6600gt-t... mondjuk bármire. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58850) Ranagol_5 válasza Sanchez638 (#58848) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Koszi, holnap megnezem, de jonak tunik a masik is amit par hete vettem. Tipusra azonosak. Diamond monster 3d ii 12mb mind a ketto.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.