Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) [w] válasza DeFranco (#57900) üzenetére


[w]
őstag

pontosan ugyanilyen megoldásban gondolkodtam én is és mivel csak hétvégén tudok ezzel foglalkozni, ezért elkezdtem addig is online keresni.

úgy tűnik OBI-nak szokott lenni "kisebb" kiszerelés is, azért ez már vállalható lenne, csak az ára ismeretlen még.

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#57902) arn


arn
félisten

nem filleres dolog... de ez a lapra szerelheto tesztasztal teljesen kesz van :)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57903) [w]


[w]
őstag

újabb gond... van egy ATI Rage XL kártya, de nem megy a TX531-ben :(,
bootolásnál csak csipog

van ötletetek, hogy mi a problémája? (másik lapban még nem volt tesztelve, de a lap S3 Virge-dzsel jól megy)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#57904) petakpa1


petakpa1
őstag

Retro mesterek segítsetek pls mert elakadtam:F

Fateromék által a mai napig használt HP DX2000 brand gép nagyon úgy tűnik beadta a kulcsot:(

Konfig lényegi elemei:
Alaplap: Lite-on NR146 lap i865GV chipsetes
CPU: 3,4 GHz P4
Memória: 2x1 GB + 2x0,5 GB PC3200 DDR
GPU: alaplapi

Tünetek Fater szerint: Nem indul be:DDD Ez volt kb 2 hete.

Sógoromék hozták fel hozzám 3 napja. Mielőtt odaadta sógoroméknak szállításra Fater rápróbált még1x az bekapcsolásra, és akkor állítólag eljutott a Win7 rendszerindításig, illetve feljött neki az a képernyő, hogy Win nem megfelelő módon lett leállítva és válasszon melyik állapotot töltse vissza. Ekkor Fater elindult a mobiljáért, hogy hívjon és megkérdezzen mi a teendő, de mire rátalált a mobilra gép lefagyott, többet el se indult.

Sógorék meghozták, bekapcsolom, és persze nekem egyből indul:DDD. Biosba be, mindig itt nézek szét először, hogy mi újság aztán jön a OS bootolés, és magának az OS-nak a csekkolása. Kb. másfél perce nézegetem a biost, mikor lefagy a gép. Monitor még mutatja azt a BIOS képernyőt amit néztem, de billára már nem reagál. Reset gomb ugyebár nincs ezen a cumón. Bekapcs gomb hosszan nyomására szépen leáll.

Újra bekapcsolnám, de már nincs kép, és nem is csippan post-kor. Ventik, meghajtók pörögnek, CPU és NB meleg, kicsit talán túlságosan is, kezem épphogy állja, de ez egy Prescott, meg amúgy is hőség van.

Eddig az alábbiakkal próbálkoztam, sajnos eredménytelenül:(
- CMOS reset
- Próba másik táppal
- Próba PCI-os VGA-val
- összes meghajtó lehúzva PCI-os WLAN kártya elávoltítva

Szerintetek alaplaphiba? Érdemes próbálkoznom még, vagy tudjam be, hogy örök bitmezőkre távozott:(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57905) jokeph válasza petakpa1 (#57904) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha áramtalanitasz, nem veszti el a beállitott dolgokat ? pl. idő/dátum, boot-sorrend, stb....
Ilyen régebbi cuccnál érdemes megnézni, hogy jó e még a BIOS elem, tud produkálni szép dolgokat ha merül/lemerült, illetve jó e a foglalat kontaktja.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57906) r0b3r válasza petakpa1 (#57904) üzenetére


r0b3r
senior tag

Lehet érdemes lenne első körben egy alapos portalanítást csinálni és újrapasztázni a proci hűtőt. Én ezzel kezdeném. :U

(#57907) petakpa1 válasza jokeph (#57905) üzenetére


petakpa1
őstag

Alaplapi elem biztosan jó épp 1 éve cseréltem benne, mert folyton elvesztette a BIOS beállításokat. Meg most amikor nekem első nekifutásra beindult pontosan mutatta az időt és a dátumot is, tehát ezt én kilőném.

r0b3r: Hétvégén nekiugrok porszívóval hátha.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57908) envagyok válasza petakpa1 (#57907) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a 2.6-2.8v között tud érdekeseket produkálni az elem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57909) MasterDeeJay válasza petakpa1 (#57904) üzenetére

Ezzel a fajta géppel volt már dolgom, elég strapabíró. Prescott cerkás verzió volt 60-70 fokon ment alapból és nem gyorsult fel a ventije. Azt tudom elképzelni hogy megfőzte a kondijait/chipsetet ilyen melegben.
Lehet hülyeség de kiszedném a lapot, kiraktam elem nélkül az asztalra majd másnap új elemmel megnézném. Jártam már úgy hogy megjavult egy lap ilyentől. Ha úgy sem megy akkor laphiba, és mehet a hőlégfúvó/sütő a chipsetnek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#57910) arn


arn
félisten

Nincs mas lehetoseg, mint egyenkent cserelgetni az alkatreszeket, ezt sokminden okozhatja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57911) petakpa1 válasza MasterDeeJay (#57909) üzenetére


petakpa1
őstag

Kondik ránézésre rendben vannak, nem púposak. Persze egyenlőre még csak a gépházba beszerelve felületesen pillantottam rájuk, van amit takartak is a kábelek...

Chipset hűtő meleg volt ebből arra következtetek, hogy pasztázása ok. CPU-ra szintén ugyanez.

Hétvégén kiszerelem gépből átnézem alaposan, és próbálgatom asztalon.

Hőlégfúvón, sütőn mit értesz?

Arn: Ezt is próbálom majd, bár őszintén szólva már csak azt nem próbáltam még, hogy 4 DIMM helyett csak 1 legyen. Drive-ok, kártyák már mind lehúzva, tápcsere is volt próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57912) MasterDeeJay válasza petakpa1 (#57911) üzenetére

Ez elég meleg környezet ahol élt szegény lap. El tudom képzelni hogy a sok hőhatástól elengedett a chipset forrasztása. Barbár módon 10-ből egyszer nekem más sikerül feltámasztani ideig óráig dölgött lapokat és videókártyákat. itt van topikja de ez gányolás szóval egyértelműen nem ajánlom csak ha szeretsz barkácsolni. :D

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#57913) arn válasza petakpa1 (#57911) üzenetére


arn
félisten

a hibajelensegbol itelve ezer es egy oka lehet... es ha be is lokalizalod a problemat, valszeg csak komplett alkatreszcserevel fogod tudni megoldani. amugy nem lenne egyszerubb egy par ezer ftos lap+proci kombot venni, ami nem mellesleg tobbszorose lenne sebessegben? mar ha a gep mukodese a cel, es nem a restauralas :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57914) envagyok


envagyok
veterán

Újabban sokat telepítgetek laptopokat egzotikus memóriakártya olvasó, wifi, stb driverekkel.
Nem tud vki vmi lehetőséget, hogy akár egy pendrive-ra letölthetően ömlesztve legyenek a driverek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57915) frescho válasza envagyok (#57914) üzenetére


frescho
addikt

Nem egyértelmű mit akarsz, de keress rá, hogy driver pack windows és töltsd le ami szimpatikus.

https://frescho.hu

(#57916) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy ideje babrálok egy Abit NF7 lappal. Valamilyen eddig rejtélyes okból, amikor win alól le akarom állítani, nem tesz, reboot lesz belőle. Amikor akár win, akár dos vagy bios alól a szokásos 4mp poweroff-ot kapja leáll, de nem lehet elindítani, amíg nem áramtalanítom :)
Bios csere volt már, hátha, de nem ilyen gond lesz. Kondik rendben vannak szerintem, randomra 2db-ok kivettem tesztelni.

Van valami ötletetek, hogy a korral járó szeszélyen kívül, mi baja lehet a "vénasszonynak" ? :)

(#57917) jokeph válasza #68216320 (#57916) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Milyen tápot használsz hozzá ?

Ezek a régi lapok szeretik ha, ha olyan táp van, aminek erős az 5V-os ága (15-20A), illetve az ATX 20pin-es csatiban be van kötve a -5Volt is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57918) petakpa1 válasza arn (#57913) üzenetére


petakpa1
őstag

Fejlemények: Ma kezdtem volna hozzá a gép szétszereléséhez, de rápróbáltam egy bekapcsolással és végre adott hibajalet legalább: Power led 6x felvillant és 6x csippan-t is. HP Supoort-ról letöltött Service Card szerint ez VGA hiba.

VGA ugyebár alaplapi benne. Ezek szerint kuka az egész, vagy van még értelme próbálkozni bármivel?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57919) alvaro válasza jokeph (#57917) üzenetére


alvaro
senior tag

Én NF7-S-t FPS BlueStorm II-vel használtam legutóbb, azon nincs -5V (van egyáltalán ATX2.x tápon olyan, hogy -5V? Szerintem nincs.), semmi baja vele. Valamint van rajta ATX12V csatlakozó, szóval a +5V-tól se függ olyan nagyon (legalábbis remélem, hogy nem csak dísz rajta :D). Ettől függetlenül én is kipróbálnám más táppal, hátha.

(#57920) #68216320 válasza jokeph (#57917) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egy kodegány tápot. Paraméterei szerint jó kellene, hogy legyen.
Nem gondolok táp problémára, de a biztonság kedvéért kipróbálok másikat is.

Update: Egy ilyet dobtam rá, de ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#57921) arn válasza jokeph (#57917) üzenetére


arn
félisten

A legkorabbi atx tapoknal az isa slotok miatt volt -5v, ahogy kihalt, ki is szedtek az ujabb verzioju specifikaciokbol, kb 2002ben jelentek meg olyan tapok utoljara, ami meg tamogatta. az nf7nek tuti nem kell mar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57922) jokeph válasza #68216320 (#57920) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azzal a kodegánnyal is kéne mennie...

Túl egyszerű lett volna...

Ha nincs benne ram, kisipolja ?

(#57921) arn: :R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57923) #68216320 válasza jokeph (#57922) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze. A leállítás-indítás mizériától eltekintve rendben működik.

(#57924) HSNet


HSNet
aktív tag

Milyen windows van rajta? A leall helyett restart az altalaban ACPI hiba/felrekonfig/driverhiany lesz.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#57925) arn válasza HSNet (#57924) üzenetére


arn
félisten

Dos es bios alol is gondja van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57926) thomatox


thomatox
csendes tag

Megint kerítettem egy szatyor lomot, össze is raktam egy 386 ost...
Azért jó a windows 3.11, mert ott folytatja, ahol abbahagytad... akár 17 év múlva is. :DD Mindenesetre fura, hogy 2001 - ben még ezt a 94 - ben gyártott 270Megás quantumot használták. Meg az is, hogy kibírják ezek a vinyók az évtizedes padláson, sufniban rohasztást is... :C

(#57927) flymi válasza thomatox (#57926) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

2001... Az se most volt. :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#57928) thomatox


thomatox
csendes tag

Arra a kérdésre viszont van valami tippetek, hogy miért csak 1664k ramot számol a 2 megából? Ez egy unichip 386wb típusú lap. Nem volt benne bios, de vadásztam valamit a netről, beégettem egy epromba, aztán így szemmel láthatóan elindult, lám még a win is megy, pedig nem biztos, hogy ebben a gépben volt...

(#57929) DarthSun válasza thomatox (#57928) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valószínű hogy a shadow ramterületek engedélyezve vannak a biosban, az levesz belőle valamennyit.

(#57930) thomatox válasza DarthSun (#57929) üzenetére


thomatox
csendes tag

Erre gondoltam én is, de ha kikapcsolom őket, akkor is ugyanígy számol. Igaz nincs benne akksi, így csak resettel próbáltam.

(#57931) petakpa1 válasza petakpa1 (#57918) üzenetére


petakpa1
őstag

r0b3r javaslatának megfelelően darabokra szedtem a gépet portalanítottam, és újrapasztáztam mind a CPU-t, mind a NB-t.

Összerakáskor először csak 1 memot tettem bele és láss csodát egyből elindult. Na ekkor kezdtem el memóriahibára gyanakodni, és némi cserélgetés után ki is derült, hogy az egyik 1 GB-os Corsair ValueSelect modullal van a gond.

A másik három modult végigteszteltem memtest-el egyenként, majd ún. virtual single channelben (mind a 3 bent) is és mind szuperül megy:))

Most az Athlon XP-s gépemből áttett 1 GB-os Kingmax pár + 0,5 GB-os Infoneon pár felállásban fut a memtest., pár nélküli Corsair VS parkol épp. Ha így is jó, akkor holnap jön a Win tesztelése. A hibásnak tűnő Corsair VS-től pedig megválok.

Ha netán valakinek van elfekvőben 1 db Corsair Valueselect VS1GB400C3 modulja és reális áron megválna tőle dobjon rám egy privit. Az enyémnek egyébként ez a sorozatszáma: 07375083-0-455027. Samsung K4H510838D-UCCC memóriachipek vannak rajta.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57932) alvaro válasza thomatox (#57930) üzenetére


alvaro
senior tag

Sajnos nem minden lapon kapod vissza a 384k-t, hiába tiltod le a shadow-t. Meg lehet viszont próbálni UMB-t csinálni egy részéből valami spéci memóriamanagerrel v86 mód nélkül. Ilyen pl. a The last byte memory manager. Így akkor is lehet egy kis felső memóriád, ha olyasmivel játszol, ami nem tűri az emm386 és társait.

[ Szerkesztve ]

(#57933) petakpa1 válasza petakpa1 (#57931) üzenetére


petakpa1
őstag

Jelentem memóriacsere megoldotta a dolgot.:DD Win7 is hibátlanul megy, igaz 1x megcsinálta azt, hogy újraindítás után magasabb képernyő felbontással indult el amit a régi CRT-s tesztmoncsi amit használok már nem bírt lekezelni:(( Hogy miért tette ezt arra lövésem sincs, én nem buzeráltam a felbontást:F

Hűtésének szabályozása viszont furcsán működik: Ha CPU túllépi a 60 fokot, akkor maxra felpörgeti az összes ventit, de amint lehült utánna se veszi vissza a fordulatot.:F

Most Speedfan nevű progival próbálom beszabályozni, és ezzel kapcsolatban az lenne a kérésem, hogy mi az ideális, vagy inkább reális hőfok átlagos terhelés mellett egy 3,4 GHz-es Prescott-nak?

Speedfan-ban egy target hőfokot kell beállítani, aminél ha fentebb megy akkor elkezdi egyre jobban pörgetni a ventiket. Egy olyan hőfokot keresnék tehát ami még viszonylag vállalható egy magas órajelő Prescott-nak és amelyet ha meghalad a hőmérséklet akkor emelve van a venti fordulatszám.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57934) jokeph válasza petakpa1 (#57933) üzenetére


jokeph
nagyúr

TT 4 hőcsöves toronyhűtőm volt anno a 2.8-as Prescott Pentiumon nálam, idle 40 fok, pötyögtetés 45-50 fok, játék 50-65 fok, x264 filmkódolásnál stabil 70 fokon volt.

Ám a kazán prescott birja a meleget, nem a CPU fog elpurcanni a hőfok miatt. ;]

Ha jó hűtőd van hozzá (az intel tucat-gyári vacakja prescottra fityfenét se ér), akkor egy tartós 60-70 fok vállalható szerintem.

Kell rá egy jó toronyhűtő, hőcsövekkel, meg persze jól szellőző hát, olyan VGA-val, amik nem egymást fűtik a CPU-val. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57935) petakpa1 válasza jokeph (#57934) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi a választ. Hűtő szempontból ez egy barkácsgép, mert nem a HP DX2000 MT gyári hűtője van benne, hanem egy ilyen, amire gyorskötözővel fel lett rögzítve egy 8 cm-es max 3000 fordulatos hűtő.

60-70 foknál biztos alacsonyabbat állítok be, megpróbálok egy olyat, hogy 55 fok legyen a cél. Ha ez alá megy vegye vissza a ventiket 35-40%-ra, ha felé akkor kezdje emelni. Aztán tesztelem ilyen beállításokkal olyan felhasználással amire haszálva lesz: böngésző, email kliens, office.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#57936) cskamacska


cskamacska
addikt

Számtech lomokban el nem botlással teli szép jó reggelt kívánok!

Esetleg van arról valami lista esetleg tapasztalat hogy per pillanat milyen videó hardveren fut H264 video gyorsítás, illetve böngésző gyorsítás a naprakész Chrome böngészővel?

Úgy hallom a HD4850 és köre, ill a 8500GT környékének már nem haverja a kalauz, HD5-6000, G2x0/500-as Fermi még menne?

Úgy általában a video gyorsítási képességek tipikusan el vannak hallgatva(pl Vega is tud VP9-et gyorsítani, csak mivel hibrid, így a saját ventijét tekeri a processzoré helyett :) ), de hogy mit időközben milyen vasak/meghajtók támogatásán lépnek túl maguk a lejátszók, na, azt ember legyen a talpán aki kideríti.

és ha már földre támogatódás

ExtremeTech - Microsoft Silently Kills Windows 7 Security Updates on Older PCs

de úgy néz ki már év leején állt a bál

Sevenforums - MS messed up updates for non-SSE2 capable CPUs (Athlon XP) !!!

Vogons - Steam drops XP/Vista in 2019

"Starting on January 1 2019, Steam will officially stop supporting the Windows XP and Windows Vista operating systems. This means that after that date the Steam Client will no longer run on those versions of Windows. In order to continue running Steam and any games or other products purchased through Steam, users will need to update to a more recent version of Windows.

The newest features in Steam rely on an embedded version of Google Chrome, which no longer functions on older versions of Windows. In addition, future versions of Steam will require Windows feature and security updates only present in Windows 7 and above.

For the remainder of 2018 Steam will continue to run and to launch games on Windows XP and Windows Vista, but other functionality in Steam will be somewhat limited. For example, new features such as the new Steam Chat will not be available. We encourage all users on these operating systems to upgrade to newer versions of Windows in order to have ongoing access to the latest features of Steam, and to ensure future access to all games and other Steam content."

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#57937) envagyok válasza cskamacska (#57936) üzenetére


envagyok
veterán

A fullhd h.264 geforce 8xxx sorozattal már megy (kivéve 8800gts 640mb gtx ultra 768mb) illetve ha jól tudom a hd2xxx és 3xxx-ek is tudják

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57938) Tim82 válasza envagyok (#57937) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó lesz az HD4xxx-nek és annál újabbaknak is Radeon oldalról (innentől van UVD-2 támogatás). Valamit támogat a HD2xxx-HD3xxx széria, de nem teljeskörű az a támogatás...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57939) arn válasza cskamacska (#57936) üzenetére


arn
félisten

nincs elhallgatva, csak meg kell nezni, hogy az adott videoengine mit tamogat. pl [link]

minden gyartonak megvan a sajatja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57940) Yutani válasza envagyok (#57937) üzenetére


Yutani
nagyúr

h.264-et meg kéne próbálni GF6800-cal! :K

ATI/AMD UVD képességek ITT

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#57941) thomatox válasza alvaro (#57932) üzenetére


thomatox
csendes tag

Köszi a választ, ez egy unichip u4800-vlx chipsetes lap. Első körben arra gondoltam, hogy valami foglalat vagy vezérlőhiba lehet, de akkor hűsen hagyom a pákát.

(#57942) envagyok


envagyok
veterán

Csak egy ötlet:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57943) arn válasza envagyok (#57942) üzenetére


arn
félisten

Penzert hasznalhatod? :D mert a ledes reszetol hanyok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57944) envagyok válasza arn (#57943) üzenetére


envagyok
veterán

Az ötlet tetszik...
3 retró konfig elfér így egy számítógép asztalban. Aztán hogy ki hogyan világítja, használja az már egyéni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57945) Sanchez638 válasza arn (#57943) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vicc, de én tevrezek egy friss plexi vagy tempered oldalú házba valami régebbi komolyabb konfigot... Lehet nézni használat közbe.

Tudom neked ez már nem ugyan az a retro filing. De anno is biztosan volt ilyen megvalósítás..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#57946) envagyok válasza Sanchez638 (#57945) üzenetére


envagyok
veterán

Art+technic :D
Azért a brutál young és oldtimer konfigot kár elrejteni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57947) arn válasza envagyok (#57944) üzenetére


arn
félisten

2x

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57948) arn válasza envagyok (#57944) üzenetére


arn
félisten

ilyesmin en is agyaltam mar sokat, azert is linkeltem multkor a testbenchet. de a vegen mindig oda lyukadok ki, hogy ugy a regi gephazban az igazi :) bar nekem mindig az a celom, hogy a regi kort rekonstrualjam, es minel tobbet veszunk el belole annal kevesbe sikerul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57949) r0b3r válasza Sanchez638 (#57945) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor lenne az igazi, ha a széles IDE HDD és FDD kábeleket is ki lehetne váltani valami hosszabb, jól elrejthető, esetleg harisnyázott kábelekre. Pont a látványos részeket takarják el mindig. :)

(#57950) jokeph válasza r0b3r (#57949) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ki lehet. ;]

Cső-kábellel. :))

Nagyon sokféle boritással készültek. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.