Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) Sanchez638 válasza bacsis (#30700) üzenetére


Sanchez638
addikt

de olyan nincs :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30702) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Beüzemeltem, XP- n kezdtem, hát gyerekek ez tarol.Finom selymes de ha kell kemény is. Szárnyaló középsáv.A gépházon kívül nem szed fel zajt és hát a kis zaj spektruma is rányomja bélyegét, akkor is ha nem hallható, főleg a középsávra.Megszólalnak olyan hangok melyeket máshol nem lehet kihallani ( durva ). A hangzása hasononló az Audigy2ZS- hez, de tisztább a prezensz, nem hallható sehol sem az a piciny torzítás mely jelen van a belső hangkártyákon. Midi ZDoom alatt az alap 4MGM hangmintával is príma, mi lesz itt egy 30M- ás készlettel :U
Hab a tortán a finoman kezelhető távszabi, szép OSD kijelzéssel meg a dobozka szép kinézete.Digit kimeneten is elsöprő a Keenwoodra kötve.Még nem filmeztem vele de az 5.1 DTS szerintem brillance lesz.
Hátránya hogy több prociidőt foglal de 2GHz felett már nem számottevő.

XP- n:

Win98- ra is ezek a progik mennek :C , majd hétvégén megejtem :)

Win7-re még csak az alapokat toltam fel hogy szóljon :

Tehát Audigy2NX nálam best buy lett, ha találok veszek mégegyet tartalékba :D

On-ba tettem mert a kártya 2003- as modell, ez a példány pedig 2004- es, már retro.

(#30703) bacsis válasza DarthSun (#30702) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kééész vagy :D :R

Sajna nálam meg szopás van.. 486-osban sípol a hangkártya project:
múltkor másik táppal oké volt... még aznap többször ki be kapcsoltam a gépet, hiba nélkül szólt.. másnap este is rápróba, jó volt... ma kiszedtem a régi tápot, elég furcsa méretű, nem szabvány, na mondom majd keresek valami hasonlót...
de mondom előtte még egyszer rápróbálok azzal a táppal, amivel eddig jó volt.. mostmeg mrá azzal is sípol... hát mi folyik itt gyöngyösön? :F

[ Szerkesztve ]

(#30704) gban válasza bacsis (#30703) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lehet valami testelési probléma?
Meg akár földelt - nem földelt konnektor miatt is lehet talán szélsőséges esetben.
Nekem egy kis hangszóró, ami a gépből kapja a tápot, és benne is van, tehát a házban, az csinált ilyesmit, míg le nem csavaroztam a testelését.
Évekig nem gondoltam hogy emiatt van az alapzaj, egyszer véletlenül jöttem rá.

Postázást nem vállalok.

(#30705) Rive válasza bacsis (#30703) üzenetére


Rive
veterán

Közelben (akár 10-15 méteren belül) valami elektromos kütyü: dimmeres lámpa vezérlő, LED égő, efféle?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30706) bacsis válasza Rive (#30705) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És csak ennél a gépnél okozna problémát? :)
A másik 486-os nem küzd ilyen problémákkal, pedig az is 486-os abban is AWE32 van, az is AT-s táppal megy :)
Majd kiszedem a házból, asztalra kipakolva hátha jó lesz :U

(#30707) Rive válasza bacsis (#30706) üzenetére


Rive
veterán

Nekem a történet azt mondja, hogy nem a gépben belül lesz a hiba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30708) bacsis válasza Rive (#30707) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem meg pont az jön le, hogy valahogy mégis gépen belül lesz a hiba :) más gép nem produkálja a hibát, csak ez, de ez a gép 2 konektorra kötve is...
én még azt is eképzelhetőnek tartom, hogy mondjuk a HDD-től vagy az ODD-től szed be valami zajt vagy télleg a gépház...esetléeg valami fémforgács az alaplap alatt ilyesmi...

(#30709) iday válasza bacsis (#30708) üzenetére


iday
aktív tag

Esetleg földhurok.
Hangfallal próbálod?
Próbáld meg fülessel is direktbe a hangkariba.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#30710) bacsis válasza iday (#30709) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fülessel hangfallal is szintén zenész :U
szóval igen.. mindenki áll előtte érdekesen.. és látatlanban tényleg kibeszéltünk minden dolgot... ezt ha kiderítenm, tuti olyan dolgo lesz amire vagy azért nem gondoltunk, mert kb esélye 0 hogy az okozzon problémát, vagy esetleg számíthatott volna, csak nem írtam le mert nem tartottam fontosnak, pl iylen hogy AT/PS2-es átalakítóval van a gépre bill. dugva és így senki sem gondolt rá... de egy biztos, ha kiderül sztem mindenki fogja majd a fejét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30711) gban válasza bacsis (#30710) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nézzük újra.
Van ugyanilyen hangkártyád másik példány?
Azzal is (vagy másik kártyával) ugyanez a helyzet?
Ez a kártya más gépben mit csinál?
Összes slotot végigpróbáltad?

Gondolom végigpróbáltad ezeket, de sokszor azt hiszi az ember hogy mindent megpróbált, és egy lépés kimarad véletlenül.

Postázást nem vállalok.

(#30712) Exian


Exian
őstag

Már írtam erről a merevlemezről, de most újabb fejlemény.

Van egy 320GB-s IDE merevlemez, ami úgy került hozzám, hogy gépbe rakáskor Teljesítményre 60%-ot, Kondícióra 58%-ot írt a HDS, és jelzett 7 hibás szektort és néhány gyengét. Ha részletes öntesztet nyomtam, akkor olyan 30 másodperc környékén olvasó fej hibájára hivatkozva leállt a teszt.

Aztán! Megformáztam Low Level Formattal, utána hogy, hogy nem, eltűntek a badsectorok, már egyet sem jelzett. Megformáztam még egyszer, utána már lefutott hibátlanul az önteszt is és a kondíció felment 100%-ra! Először 93%-ra, majd nemsokkal később, következő gépindításkor 100%-ra.

Erre varjatok gombot! :D

Mitől lehet ez?

Akkor most ez a HDD jó, badsectormentes, vagy féljek tőle? Teljes írás-olvasás teszt is tökéletes, hibamentes rajta.

Annyit tudok a diszk előéletéről, hogy valami szerverben volt RAID-ban egy PCI-os raid kártyán, kitudja milyen tömbben/tükörben. Lehet, hogy a raidkártya szemetelte csak tele a SMART-ját, vagy hibás volt az IDE kábel, netán a tápegység vacakolt, de a valóságban hibátlan a lemez?

2 évet ment a HDD a SMART alapján, viszont csak 80 indulás/leállás volt, úgyhogy tutter, hogy nonstop ment :)

Mi a véleményetek? Merjem berakni ezt a lemezt rendes használatra? Na, nem életfontosságú adatok tárolására, hanem sima rendszerlemeznek X-edik gépben.

De az tényleg érdekelne, hogy hogyan tűnhet el Smartból a bejegyzett badsector és az egyéb hibák 1-2 low level format után.

(#30713) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Lenne egy iszonyat hülye kérdésem, van ez az SLI lapom, az Sli csak csatlakozóval mehet? 2db 8400Gs-em van, össze lehetne kötni valahogy ?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30714) gban válasza Exian (#30712) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csinálj egy "dosos" formázást, ott nagyjából kiderül hogy mi van.
Pl. XP, cmd, format x:, aztán nézed hogy folyamatos-e a % növekedés, meg talál-e rossz szektort, illetve hallod is ha rossz szektorra talál.
Na ez után nézd meg a sentinellel, hogy mit mond rá.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30715) Rive válasza Exian (#30712) üzenetére


Rive
veterán

A SMART-ban valahol lennie kell egy olyan számlálónak, amelyik a mozgatott (relocated) szektorokat méri.
'Javítás' során nem emelkedett véletlenül ez a szám?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30716) gban válasza Sanchez638 (#30713) üzenetére


gban
Közösségépítő

(#30717) Exian válasza Rive (#30715) üzenetére


Exian
őstag

196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

Ha ez az, akkor ez nem változott. Elvileg.

(#30718) bacsis válasza gban (#30711) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van.. egyértelmű hogy valami (még) kimaradt, rosszabb esetben átléptem rajta...
Le fogok írni délután egy összegzést, most elég hosszú lenne :DDD és rohannom kell

(#30719) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Tudom nem ide tartzozik, de apám most hozott haza egy ps2-öt, szerintem csak meglett unva, aztán kidobták... :))

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30720) gban válasza Sanchez638 (#30719) üzenetére


gban
Közösségépítő

A gyerek is ilyesmit akar, de nem igazánmernék venni használtat, szerintem amit eladnak, annak a nagy része nem százas, ezért is adják el.

Postázást nem vállalok.

(#30721) Ganz-[HUN] válasza Exian (#30712) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

powermax után (ha azzal csináltad, és egyébként is), leformázom windows-ban, majd HDS-ben egy szekvenciális írás/olvasás tesztet csinálok. ha lefutott, akkor jó.
egyébként nyugodtan használhatod, de csak kb 3-5 hónap intenzív használat után szoktam megbízhatónak titulálni

powermax egyébként normális program, vinyókat hoztam rendbe vele, rengeteget.
egy Hitát, egy WD800BB-t, laposmaxtorokat, stb.
van amelyik 98/100-ról 64/100-ra esett. miért? hibás szektorokat kizárja, nem kijavítja :DDD
viszont ha jó akkor 100/100 is lehet. WD800BB-m mondjuk fullszar volt, windows nem indult vele
Powermax felismerte, nem buktatta meg, ment tovább, sikeresen, mai napig egyik konfigban él és virul.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30722) Sanchez638 válasza gban (#30720) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt eladó XboX-om, hibátlanul tette a dolgát :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30723) petakpa1 válasza Ganz-[HUN] (#30721) üzenetére


petakpa1
őstag

Powermax MIben tud tobbet a HDS-nél? HDS ben van egy Reinitailize test. Lehetséges egyáltalán annál mélyebb regenerálást végezni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30724) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#30721) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vinyót javítani?:) Nem hiszem, hogy van értelme, max használod, ha nem terjed akkor van értelme, de akk is csak sajátnak, nem átcseszni vele mást.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30725) nakos1212


nakos1212
senior tag

Emberek!
Nem értem hogy lehet fizikailag károsodott, bad sectoros hdd-t javítani szoftverrel!!
magyarázzátok el nekem!

[ Szerkesztve ]

(#30726) gban válasza nakos1212 (#30725) üzenetére


gban
Közösségépítő

Úgy képzeld el, hogy van egy 1 gigás vinyó, amin valójában van 1,5 giga hely.
Az 1,5 gigán kijelöli magának a használt 1 gigát. Ha ott egy szektor elromlik, akkor annak a szerepét átveszi egy eddig nem használt szektor, mert van még tartalékban elég.
Állítólag újkorában is lehet rajtuk bad sector, ezért is nagyobb a teljes kapacitás mint a használt, hogy legyen elég jó szektor is rajta, és ezért is fogy el idővel a hely az áthelyezéshez.
Én legalábbis így hallottam a dolgokat - ha hülyeség, úgyis szól valaki :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30727) Rive válasza nakos1212 (#30725) üzenetére


Rive
veterán

A (modern) vinyók elektronikája az egyszeri írás/olvasási hiba után hibásnak jelöli a szektort és nem használja többet.

A gyári tesztprogram ezeket a szektorokat újra írja/olvassa.

Ha csak valami véletlen miatt volt az első hiba, akkor további sikeres írás/olvasásoktól az adott szektor 'megjavul', azaz lekerül a hibás szektorok listájáról.

Amennyire érzékenyek a modern vinyók, sajnos elég sok 'véletlen' akad.
Sajna ezek a 'véletlenek' nem mindig annyira 'véletlenek' mint jó lenne, úgyhogy előfordul, hogy aztán a 'javított' vinyó hirtelen megint elkezd köhögni. Olyan is előfordul, hogy tényleg jó lesz és megy még évekig.

Úgy nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30728) Sanchez638 válasza Rive (#30727) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt 2013-as vinyóm, pár perces volt, nem wd(tehát nem hiszem h pörgetve volt) és már 1 bad csücsült rajta.

Legútoljára volt egy Wd Blue, 250gb az is 2013-as és 1bad ott is ott volt és már "eladhatatlan volt"

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30729) Fenyő válasza Sanchez638 (#30728) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nem terjed tovább a bades rész akkor lehet nyugodtan használni ezeket a vinyókat, persze fontosabb dolgokat azért érdemes több helyen is tárolni, ált. a vinyó egy fix részére (leginkább az elején vagy végén) korlátozódnak a bades részek, azt a részét particionálatlanul kell hagyni, hogy még véletlenül se tévedjen rá adat. Ilyen 9-18%-os vinyók is mennek már évek óta így, hogy a HDS csak néhány napot jósolt nekik :DDD , máskor meg 100-as vinyó döglik be menthetetlenül minden előjel nélkül egyik napról a másikra.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#30730) nakos1212


nakos1212
senior tag

Köszönöm!
Azt hittem, hogy karcos tányérú vinyókat javítgattok!
gban: ezt tudtam, viszont a többit nem.
Akkor bevásárolok Quantumokból, amiken nincs bad ;] ;]

(#30731) Exian


Exian
őstag

Köszi a hozzászólásokat. Meglátjuk mi lesz vele. Egyelőre bent hagyom a munkahelyi (de amúgy saját tulajdonú) gépemben. Kevésbé fontos dolgokat rakosgatok rá, meg párszor még formázom és tesztelem, hátha tovább javul :)

Ja és még egy érdekessége van: azt írja a HDS, hogy csak UDMA 2-ben üzemel a HDD, ezért 33Mbyte/sec-re van korlátozva, és hogy használjak minél rövidebb, 80 eres kábelt. De! Egy nagyon rövid, egy csatlakozós, kb. 10cm-es 80 eres kábelen van a winyó, tehát tuti nem az a gond. Másik winyónál nem ír ilyet, hogy UDMA 2-ben megy.

Rive: köszi, ez hasznos volt, ezek szerint tényleg lehet, hogy az volt a gond, hogy a RAID kártya "téves" hibás szektorokat "generált" rajta, meg a többi hibajelenség is lehet, hogy rossz vezérlés miatt égetődött bele :) Ilyet már láttam: egy 200GB-s, szintén IDE winyó egy adott gépben (amiben évekig üzemelt) egyre kezdett vacakolni, majd a végén már nem is ment szinte egyáltalán. Átrakva másik gépbe, HDS totál használhatatlannak ítélte, tele badsektorral, 0/0%-kal szinte, piros hibaüzenet hegyekkel. Pár nap-hét, pár formázás és azóta is szuperül, szinte 100/100%-ra feltornázva üzemel :) A régi gépbe berakott másik winyó meg szintén megmurdált (látszólag) abban a gépben, úgyhogy vezérlő gond lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#30732) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#30724) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

természetesen nem akarok vele senkit se átcseszerinteni.
viszont az egy éve powermaxolt Diamondmax Plus 8-aaom tökéleres, mindennapi használatban van, és még mindig 100-as.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30733) Yutani válasza Yutani (#30262) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na, tegnap kivégeztem így 19 év után az X-Com: TFTD-t. Benne van 55 órám, és szükség volt savegame hekkelésre, mert volt olyan idegen, amit nem tudtam begyűjteni megfelelő formában, de más csalásra nem volt szükségem. Beginner szinten. :)

#tarcsad

(#30734) Nudlee válasza Yutani (#30733) üzenetére


Nudlee
aktív tag

:D
Elég gyorsan ment.

(#30735) Yutani válasza Nudlee (#30734) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát igen... Sok akciót többször visszatöltöttem, mert nagyon hullottak az embereim! :)

#tarcsad

(#30736) bacsis válasza bacsis (#30718) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh ezzel még adós vagyok...
Inkább az újabb fejleményeket írnám le...
Lehúztam minen olyan eszközt a gépről ami molex meghajtású, csak 1 szem 5,25-ös SCSI HDD maradt...
Win betölt hangkártya zúg, de windows hang persze most is van.. nyomok a gépnek egy reset-et, win újra betölt, viszont most ninsc zúgás rendben van minden....
a házból még nem szedtem ki a cuccost, nem nagyon van hozzá kedvem :DDD

(#30737) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Tud valaki valamit az Abit BL7 Raid-ről?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30738) Rive válasza Sanchez638 (#30737) üzenetére


Rive
veterán

Hát, a használati értéke ~ nulla. P4 alá az a lap, aminél nem igazán lehet lejjebb adni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30739) bacsis válasza Rive (#30738) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Viszont SD RAM tuningra ideális :K bekajolja a 800-as FSB-s Northwoodokat is, igaz csak 533-on indítva, de legalább nem a proci fog előbb kifulladni :)) az alaplappi power és reset gombok különösen ínyencségnek számítanak ebből az időből :K

(#30740) Sanchez638 válasza bacsis (#30739) üzenetére


Sanchez638
addikt

533mhz 2,8ghz Nw-van, meg egy Thermaltake passziv bordám. Meg rengeteg pc gurus újságot kaptam, gf4-5-6 szériával :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30741) philips100


philips100
csendes tag

Sziasztok,

A következő dolgokat elvinném elektronikai hulladéknak:
Quantum Fireball LCT08
4,3GB ATA(IDE) HD Sentinel:100/100

Quantum Fireball LCT15
8,4GB ATA(IDE) HD Sentinel:100/100

Western Digital CaviarAC14300R
4,3GB ATA HD(IDE) Sentinel:100/100

Philips ODD CDD4201/81 több darab bontatlan gyári csomagolásban

Intel Pentium 133 A80502133 SY022

Ha kell valakinek valamelyik tétel az jelezze.Természetesen ingyen vihető.
Köszi

(#30742) Balathruin válasza philips100 (#30741) üzenetére


Balathruin
veterán

Miért Győr? :O

(#30743) quailstorm válasza philips100 (#30741) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért ez nem hulladék...

Nekem pl kéne az egész. Új CD meghajtó? :Y
Hallod én akkora fosokkal vergődök amik alig működnek már...

P2-be meg pont kéne egy 8GB-os HDD.

P1 proci meg a gyűjteménybe jó lenne. 200-as AMD K6 van most a gépben. Még van egy 100-as AMD még arany színű. Az Intel Pentiumom nem mukkan meg.

Igen, nekem is az a kérdésem hogy miért Győr ;]

[ Szerkesztve ]

(#30744) philips100 válasza quailstorm (#30743) üzenetére


philips100
csendes tag

Írjátok meg hova kellene eljutnia a cuccosnak.
Hátha jár arra valaki aki elvinné...

(#30745) quailstorm válasza philips100 (#30744) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem Szeged. Pestet nem tudom most ígérni.

(#30746) Balathruin válasza philips100 (#30744) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem Bp-Vác.

(#30747) Nudlee válasza philips100 (#30741) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Szia!

A Bácsai út mennyire esne útba neked?

[ Szerkesztve ]

(#30748) philips100 válasza Nudlee (#30747) üzenetére


philips100
csendes tag

Szia,

Mondjuk azt,hogy a Felvidék felé útba esik :) .
Cserébe kérnék valamit .Adatlapodon Szeged szerepel.Quailstorm is szegedi.
Lehetne-e,hogy viszel neki pár cuccot ha arra jársz?

(#30749) Sanchez638


Sanchez638
addikt

PH!uvar - avagy úgyis arra megyek, hát elviszem (fuvar, szállítás)

hátha segít :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30750) Ádyka válasza philips100 (#30748) üzenetére


Ádyka
őstag

Miért nem játszátok meg a jófogásos háztól - házig akciót? ez azért mégsem egy szekrénysor ;]

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.