Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) gban válasza DarthSun (#30549) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, az a hosszabbító :))
Vagy még olcsóbban

Postázást nem vállalok.

(#30552) Rive válasza DarthSun (#30549) üzenetére


Rive
veterán

A hosszú kábel működik, de nem jó...

Pláne olcsó kábelek esetén látványos a minőségromlás - pedig a Voodoo 1-2 eleve nem a csodálatos képminőségéről híresült el.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30553) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Sose értettem a Bga tokozás lényegét a régi cuccokon, mert kisebb helyigényű, de általában pont annyi van rajta mint a sima korabeli cuccokon

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30554) gban válasza Sanchez638 (#30553) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem a helyigény a lényeg, hanem a pontosabb forraszthatóság (meg ha jól tudom, technikailag is egyszerűbb a forrasztás), sokkal kevésbé sérülékeny nincsenek az oldalra kinyúló zárható illetve megsérthető lábak, többek között.

Postázást nem vállalok.

(#30555) DarthSun válasza gban (#30551) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 2. linken egész jó választék van, majd onnan rendelek pár cuccot.

(#30552) Rive : a rövid kábel is csökkenti a jel minőségét, hát igen, nem próbáltam de a hosszú valószínű még jobban.

(#30556) Yutani válasza DarthSun (#30555) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hosszabb kábel, nagyobb csillapítás, nagyobb zajérzékenység. Vagy mi. :)

#tarcsad

(#30557) DarthSun válasza Yutani (#30556) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, meg minél kisebb a kiinduló fesz annál rosszabb lesz az eredmény hosszú kábellel. Ki lehet próbálni, mondjuk egy bakelit-lemezjátszóról a mágneses hangszedő jelét vezessük a phono előerősítőig mondjuk 5m- es kábelen.A jel felére csökken, a zaj duplájára nő, a brum meg 10x- esére :DDD

(#30558) gban válasza DarthSun (#30557) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindettől függetlenül sokkal kisebb a különbség hosszú meg a rövid között, mint a rövid meg a nincs között.... :U

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30559) DarthSun válasza gban (#30558) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan, ezt én is említeni akartam :) , videojelnél, átlagos CRT monitor esetén kicsit látszik a Voodoo összekötő jelrontása, nagy LCD- nél viszont brutális, 2m- ről s látni a szétcsúszott pixeleket.Kis képátló esetén valószínű hosszabb kábellel is elfogadható lesz, vagy legalábbis működik és ennyi.

(#30560) nakos1212


nakos1212
senior tag

nekem pedig egy sli-hez két kábelem van .)

(#30561) Sanchez638 válasza nakos1212 (#30560) üzenetére


Sanchez638
addikt

eredeti?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30562) #25712384


#25712384
törölt tag

Ez érdekel valakit? :)) [link]

(#30563) nakos1212 válasza Sanchez638 (#30561) üzenetére


nakos1212
senior tag

igen :)

(#30564) Balathruin válasza #25712384 (#30562) üzenetére


Balathruin
veterán

Voodoo 2? :D

(#30565) #25712384 válasza Balathruin (#30564) üzenetére


#25712384
törölt tag

Kártyám nincs hozzá. :\ A kábeltől megválnék! :DDD

(#30566) Balathruin válasza #25712384 (#30565) üzenetére


Balathruin
veterán

Kártyám nekem sincs. :(

(#30567) Sanchez638 válasza #25712384 (#30565) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ez teljesen eredeti? (én még nem láttam olyatXD)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30568) Exian


Exian
őstag

"Gyerekek", egy kis segítséget szeretnék kérni!

Mint tudjátok, folyamatosan tervezem-szervezem a Retro PC kiállításunkat.

Mivel a téma kimeríthetetlen, és anyagi forráshiány miatt abból kell főznünk, amink van, így úgy döntöttem, hogy 1-2 apróbb kivételtől eltekintve (pl. Commodore gépek) szigorúan x86 alapú lesz a kiállítás, tehát inkább lesz többrészes a dolog.

Első alkalommal tehát az x86 architektúrába tartozó rendszereket és alkatrészeket, kiegészítőket fogjuk tudni csak bemutatni, kezdve a 8086-tól felfele.

Abban kéne segítség, hogy tudtok e olyan linket ajánlani, ahol van valami jól összeszedett válogatás-összeállítás a processzorokról, fontosabb tudnivalókról, leírásokról magyarul.

Én persze elkezdtem összeollózni mindenféle oldalakról, de ha van egy jól összeszedett válogatás, az sokat segítene, illetve kibővíthetném az általam összeszedett dolgokat, vagy pedig leegyszerűsíthetném.

Egyáltalán jöhetne minden ötlet, vélemény, hogy mit lenne érdemes egyáltalán bemutatni, milyen mélységig érdemes belemenni a dolgokba, stb. stb.

A dolgot úgy kell nagyjából elképzelni, hogy lesz minden szériából 1-2 működő gép is bemutatva és lesznek külön alkatrészek kiállítva, ezekhez készítem most az adatlapokat, leírásokat.

Működő gépek 286-tól felfele valószínűleg P3-ig lesznek, úgy döntöttem már sokadszorra, hogy ott húzzuk meg a határt. P3-at már nagyon kevesen használnak, P4 viszont még bőven használatban van, azt felesleges lenne bemutatni, maximum csak zárásként, hogy lám, idáig "fajult" a dolog, a kétmagos és x64 rendszerek előtt mi volt az utolsó mérföldkő. Annyiból érdekes lenne, hogy mondjuk menne ugyanaz a DOS-os tesztprogram 286-os gépen és egy P4-en, szemléltetve a sebességbeli különbséget.

Nagy szívfájdalmam, hogy saját XT gépet még mindig nem sikerült szereznem. Amennyiben valaki rendelkezik felesleges példánnyal, amitől megválna, kérem jelentkezzen, vásárolnék egyet. De csak a kiállítás idejéig felajánlott kölcsön gép is jöhet, azt is nagyon megköszönném.

Egyszóval bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadok, mert most már elkezdtem a tematikát összeállítani, illetve a táblákat, adatlapot és most döbbentem csak rá, hogy ez sem lesz egyszerű feladat :)

[ Szerkesztve ]

(#30569) gban válasza Exian (#30568) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én beraknék egy 423-as gépet is, az már akkor retro volt amikor kijött :DDD
De tényleg, olyat csak akkor láttam amikor már elavult volt - még a konstrukció sem igazán forrotta ki magát, már vége volt, arról nem beszélve, hogy mennyivel jobb vétel volt egy S462.
No meg ha felteszem a kérdést, hogy van-e / láttál-e / tudod-e hogy hogy néz ki egy 423-as hűtés, még közülünk sem sokan válaszolnak határozott igennel.

mod: közben megnéztem mit dob a hűtőre a google.
Ritka, de ez alapján sem lesz okosabb az ember, ez meg tényleg nem jellemző a többi socketre.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30570) Sanchez638 válasza gban (#30569) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugyan így van az RD-ram-os rendszerrel. :)

Exian Olyanon nem gondolkoztál, hogy a p3-as korszakig bezárólag, a csúcs gépeket össze rakni. Lehet hülyeség... :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30571) Ganz-[HUN] válasza gban (#30569) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

van egy akinek kell kölcsönbe :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30572) gban válasza Ganz-[HUN] (#30571) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akartam már mondani, nem olvastam ugyan el részeleteiben, de most kell kihasználni a jófogás ingyenes szeptemberi háztól házig akcióját :)
Bmeg, el akarom küldeni a szekrénysoromat a rokonnak Szombathelyről Debrecenbe, csak meghirdetem, ezek meg ingyen elviszik? :Y

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30573) Ganz-[HUN] válasza gban (#30572) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

[link] :O

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30574) gban válasza Ganz-[HUN] (#30573) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem érted a lényeget, most kérd kölcsön bacsistól a 8 db 5 kilós scsi hdd-jét, ingyen elviszik neked, 1 hét múlva meg vissza :DD

Postázást nem vállalok.

(#30575) Ganz-[HUN] válasza gban (#30574) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

de nem fogom. :P

esetleg a Pentium Pro-s IBM szeróját :D

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30576) Sanchez638 válasza gban (#30574) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem bizonyos kilóig?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30577) gban válasza Sanchez638 (#30576) üzenetére


gban
Közösségépítő

Írtam, nem olvastam át részletesen, de valószínű hogy mobilházat nem visznek Győrből Nyíregyházára ingyen....

Postázást nem vállalok.

(#30578) Ganz-[HUN] válasza gban (#30577) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C :C :C :C :C :C :C

hét vicce

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30579) Sanchez638 válasza gban (#30577) üzenetére


Sanchez638
addikt

Úgy gondoltam, hogy pl egy komplett 50kg-os szervert nem visznek el, de egy sima házi pc-t igen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30580) gban válasza Sanchez638 (#30579) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is úgy gondolom hogy van egy határ, 5-10-20 kg, akinek aktuális, az úgyis utánaolvas.

Postázást nem vállalok.

(#30581) Exian válasza gban (#30569) üzenetére


Exian
őstag

Én azt hiszem nem botlottam még sohasem bele 423-mas konfigba :) Tudomásom szerint sohasem láttam olyat közelről... ha valaki felajánlana egy példányt a kiállításra (kölcsönbe), nyugodtan megteheti :D Elfogadom.

Más: most elkezdtem a kiállítás tartalmi részét válogatni és érdekes dolgokba botlottam... pl. hogy a 80186-os CPU egészen érdekes felhasználási területre is bekerült... pl. az Intel 14.4EX modem lelke is az volt, meg egy csomó nem kimondottan számítógép lelke is.

Van valakinek ilyen modemje? :)

Ja meg az is meglepett, de ezt már olvastam korábban is és talán már volt róla szó is, hogy ezt a CPU-t a 286os, 386os társaival együtt 2007-ig gyártotta az Intel? Értem én, hogy rengeteg nem hagyományos, nem szabvány PC-ben használatos CPU-ról van szó, de tényleg ilyen sokáig gyártották és egyéb gyártók talán még ma is gyártják?

Sőt most azt is olvastam, hogy még Airbus repülők vezérlőrendszere is ezzel ment (80186).

[ Szerkesztve ]

(#30582) #25712384 válasza Sanchez638 (#30567) üzenetére


#25712384
törölt tag

Passzolom, hogy eredeti, egy szatyor kábel közül jött elő. :)

(#30583) gban válasza Exian (#30581) üzenetére


gban
Közösségépítő

Állítólag az űrkutatásban, az űrben használják a mai napig az XT-t, 286-ost (nem vicc).

Postázást nem vállalok.

(#30584) Exian válasza gban (#30583) üzenetére


Exian
őstag

Igen ezt is hallottam. Mert hogy ott egyrészt sok esetben bőven elég, másrészt a kevesebb belső "huzal" miatt megbízhatóbbak a mostoha körülmények és érdekes "elektronikus légkör" miatt :D

Igazából én elég sokat bohóckodom a kedvenc 286os gépecskémmel, és még így húszon sok év távlatából is azt mondom, hogy szuper kis gép :D Bizonyos dolgokra még ma is eltudnám képzelni, hogy használatba lehetne venni.

Jah és az is nagyon meglep, hogy az akkuja is jó még!!! Legutóbb volt egy jó fél év, amikor nem volt áram alatt a gép, és megmaradtak a beállítások. Vagy ebben olyan BIOS lehet, ami letárolja, ha jó az akku, ha nem?

[ Szerkesztve ]

(#30585) bacsis válasza Exian (#30584) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nálunk a cégnél vannak olyan cuccok, amik egy HDD-ről másik 16-18HDD-re másolatot csináltak, tehát úgy mitn egy Norton Ghost, csak épp hardveresen :D És mivel nincs szoftver, nincs driver, így a HDD cső gázzal tudja átmásolni az adatokat, na most egy ilyen gép valami 5 millió Ft, és ennek a vezérlését is 286-os CPU intézi :DD

(#30586) quailstorm válasza gban (#30569) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most vettem, mert meghalt az S462-es. Remélem nem lesz gáz az 1,4GHz-es Athlon XP után.
Ami az elmúlt 1-2 évben már nagy gond volt, hogy az S462 tulajdonképpen P3. Nincs SSE2. Aztán tűnnek el a programok amik támogatják. Google chrome sincs már köztük.

(#30587) DarthSun válasza #25712384 (#30582) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nem tudom hogy eredeti-e de nem VoodooSLI kábel, azon középen meg van csavarva 4 ér.Én is utángyártottat készítettem, aztán nemrég előkerült egy eredeti is.

(#30568) Exian : én is méregetem a dosos progikkal a PIII- ast is, erősen lehet érezni a növekedést egy 386- hoz képest. A következő gépbemutatómban PIII lesz, már megvannak a dosos eredmények.

más: Audigy2NX külső usb- s hangkártyához az eredeti hozzáadott driver cd megvan valakinek? A másik két lemez megvan csak a driver-lemez kellene, mondjuk iso- ban.

(#30588) Nudlee válasza Exian (#30568) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Helyileg hol is lesz a kiállítás?

(#30589) Exian válasza Nudlee (#30588) üzenetére


Exian
őstag

Apáczai ÁMK Művelődési Ház, Pécs

Az egykori AntiQ scene partik helyszínén, már ha van itt olyan őskövület ember, mint én, aki emlékszik rá :D

[ Szerkesztve ]

(#30590) Sanchez638 válasza Nudlee (#30588) üzenetére


Sanchez638
addikt

Messze :O

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30591) Sanchez638 válasza DarthSun (#30587) üzenetére


Sanchez638
addikt

Eredeti V2 kábel is csavart?:)

Egyépként ez jobb kép:

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30592) DarthSun válasza Sanchez638 (#30591) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az enyém csavart, nem csavartat még nem láttam, bár lehet hogy van, megoldották valahogy :U

(#30593) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!

SOS kellene egy segítség nekem. Van egy Amd 386 SXL-33 MHz-es gép, amit a mai napig használnak, de sajnos egyik napról a másikra CMOS Cheksom Error hibát dob postnál. Próbálnám beállítgatni a BIOS-t, de a merevlemez beállításait ez a rendszer még nem ismeri fel automatikusan. 80 MB lemezről van szó, típusa IBM WDA-L80. Ezt találtam róla.

Kérdésem az lenne, ha a lemezt beteszem egy UDMA66 IDE vezérlős P3-ba akkor fel fogja ismerni, adatokat le tudom legalább menteni róla?

A 386-os lapján a CMOS áramellátását nem gombelem, hanem még egy kis ráforrasztott kék színű Varta elem biztosítja, amiből sajnos ki folyt az elektrolit. Ezt lehet, megéri még javítttatni?

A gépen a Quattro nevű táblázatkezelőt használták MS-Dos 6.20 alatt. Ha a Quattro programmappáját, illetve az adatokat tartalmazó mappát átmásolom egy WinXP SP3 PROF-ot futtató P4-re akkor van esély rá, hogy valamilyen DOS kompatibilis módban működjön?

Köszi,
P

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30594) Exian


Exian
őstag

Nem annyira retró ez most, de Ti okosak vagytok :)

Hozzám került egy 320GB-s IDE merevlemez. 67/58%-os értékekkel és az önteszt 30 másodpercnél olvasó egység hibára panaszkodva lehalt.

Nyomtam rá egy low level formatot és felugrott az 58%-os kondíció érték 93%-ra és utána az önteszt se állt meg 30 másodpercnél (végigfuttatni még nem tudtam).

Magyarul, lehet, hogy csak hibás SMART berögződés miatt vacakolt.

Van valami spéci javító program, amivel rendberakható?

(#30595) Exian válasza petakpa1 (#30593) üzenetére


Exian
őstag

Rakd be nyugodtan a HDD-t másik gépbe, nagy valószínűséggel letudod menteni az adatokat.

Savprobléma az már nagyobb gond. El kell távolítani az akkut és rakni sima gombelemet a helyére. Javítani az alaplapot érdemes, én már nem egy, részben vagy teljesen halott 386os alaplapot keltettem életre "savtalanítás" és forrasztgatás után. Sajnos sokszor az egyetlen lehetőség a szétmaródott huzalok esetében, hogy ha kis kábellel kipótolod az elkorrodált részeket. Ez viszont általában sikeres, ha nincs a nyákban belül, a rétegek között is szétmenve valahol. Leginkább a billentyűzet szokott elszállni rajta, mert többnyire épp a keyboard vezérlő IC-je felé vezető huzalok környékén szokott lenni az elem. Nekem 10-ből 8 savas alaplap esetében a billentyűzettel volt gond, nálad lehet, hogy most épp a CMOS környékén ette meg a huzalokat és azért nem megy. Nagyítóval vagy mikroszkóppal át kell vizslatni a kérdéses huzalokat.

[ Szerkesztve ]

(#30596) Ganz-[HUN] válasza Exian (#30594) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Maxtor Powermax 4.23

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30597) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Van nálam elfekvőben 2 db ISA hangkártya, ha érdekel valakit. Tesztelni nem tudom őket, tehát nem tudom, hogy működnek-e, a kondijaik jónak néznek ki. Lehet, hogy driver CD-t is találok valamelyikhez.

Az egyik:

ESS AudioDrive ES1869FC

A másik:

Sound Pro SP8330

Nyilván nem eladni szándékozom őket (akkor nem is dobnám be itt), hanem aki hasznát tudja venni, annak szívesen odaadom, akár ingyen, akár megegyezés szerinti mennyiségű üveg Edelweiss-ért (nyilván nem rekesz mennyiség), mondhatni, ha kapok érte valamit, úgy is jó, ha nem, úgy is, becsületkasszás alapon.

Ebből fakadóan postázni nem szeretném, hacsak nem vállalja be a másik fél a postaköltséget.

Bedobok melléjük még egy Acorp ISA-s modemet is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30598) quailstorm válasza Tim82 (#30597) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az ESS jó cucc, nekem is van egy. Elég korrekt a hangja.
Amúgy kifogytam a hangkártyából, mind gépben van már. De nem akarok célozni, úgyis gyün a P4 már :DDD

Viszont van még egy Sound Blaster 16, ami nem a CT2xxx hanem már a CT4xxx kódos. Természetesen az előbbiből is van egy. Naszóval az a probléma, hogy valami állat megrángatta a jacket és mozog a nyákban, emiatt elég nehéz outputra bírni. Azzal mit lehet kezdeni?

Ja, amúgy még van egy PCI-os Value Sound Blasterem, most jut eszembe, Hardverapró, Szeged, 200Ft. Meg az Opti Audio 16 nem túl komoly gépben van.

ESS-ről még annyit, hogy faternak van itthon pár übergagyi DVD lejátszója, a kamu kínai Orion, eredeti Japán Strong, meg Tesco gazdaságos Premium. MP3 lejátszásra használja az Oriont pendrive-ról (ha valamit ügyködik a lakásban, mert mindenhova el van vezetve), de rém fos a hangja. Aztán előkotortuk a Pacific 10+ éves lejátszót, kiderült szétszedés után, hogy kicsúszott egy szalagkábel, azért nem ment, és ESS chipeket láttam benne bőséggel. Na az szól mint állat. 320-as MP3 CD lejátszó minőségben. Jobban játszik MP3-mat mint a Playstation Audio CD-t, pedig annyira az se rossz. Nyilván a Denon az igazi, de az meg MP3-mat nem visz.

MP3 CD meg a P2 idők óta van írva, asszem 100+ db. Lassan fogy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30599) Ádyka


Ádyka
őstag

Hétvégi szerzemények. És hibátlanok.

Ahoz képest, hogy ASUS, nem túl szimpi, hogy a hűtött memóriák nem is igazán vannak meghűtve. Azaz nem fekszik fel rendesen a borda mindegyik BGA-ra. Igazából kevés a 2 db rögzítő pöcök, nem tudja rendesen ráhúzni a rezet az 5 hűtendő pontra (a túloldalon ugye 4-re).

A Geforce 3 igazi gyöngyszem. Se nem Ti200 se nem Ti500 hanem a klasszikus első szériás 200 MHz core és DDR 460 mem órajelű, ami nagyon rövid ideig volt piacon, ezáltal alig van belőle működő példány.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#30600) Sanchez638 válasza Ádyka (#30599) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus az 4600v4400?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.