Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#30050) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

na ja
egyik kiedvenc zeném. nagyon nagy.
másik meg az izé.. :DDD
hogyishívják
rivers of babylon
bájdörivörzofbábilán :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30052) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#30051) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rivers of Babylon, 78- ban hallottam először táskarádióból, aztán nem sokkal utána egy akkori jobb rendszeren, LP+Shure hangszedő, olyan hangszerek is lettek benne ami a rádión nem volt :DDD Van 2 Video is .avi- ban, nemrég szerváltam, koncertek. A mikrofonfejű Bob mit össze nem táncol, ő volt a KIRÁLY a Eurodisco- ban.

(#30053) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#30052) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

el hiszem. nekem a király most egy Unitra m2405 lesz, csütörtökön ha sikerül feljutni pestre az eladóhoz. :)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30054) gban válasza DarthSun (#30052) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jacko tőlük leste a denszet...
Szerencsétlen faszi (nem a pedo) nemrég halt meg egy turnéján.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30055) Ganz-[HUN] válasza Balathruin (#30012) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

CF rossz ötlet újabb gépbe.
Még esetleg egy P2-be oké, de egyébként, borzalom. :DDD
Egy jó kis gyors SanDisk 2gb-s-ről beszélünk amit vagy 20k-ért vettem.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30056) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#30053) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az már egész jó gép, én egy AkaiGX4000D- vel csapatom, még 81- ben vettem, máig remekül üzemel, üvegfej, kopás nem is látszik rajta.

(#30054) gban : ezt nem is tudtam, RIP neki

mod: visszateszem onba, ez a téma is retro, igaz nem számtech.

[ Szerkesztve ]

(#30057) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Ha már disco. Valakinek egy Colorofon C23-B??
:D

(#30058) gban válasza DarthSun (#30056) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na jó, nem ma volt, hirtelen nem tűnt ilyen réginek a dolog.

Postázást nem vállalok.

(#30059) DarthSun válasza Nudlee (#30057) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Micsoda kütyü, névről nem is tudtam mi az, gugli segített.

(#30058) gban : sajnálom, nemis volt idős, mindössze 61 évesen távozott.

[ Szerkesztve ]

(#30060) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Szerváltam egy aranysapkás K5 PR166 -ot.
Mennyi vala ennek mostanság a piaci értéke?
Sikerült szert tennem még egy Hercules 4000XT (PCI 64MB -os) és egy Hercules Dynamit 128 -ra is :DD
Nem nagy cuccok, de azért feldobták a napomat.

(#30061) Nudlee válasza DarthSun (#30059) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ááá, pedig menő cucc :D

(#30062) DarthSun válasza Nudlee (#30060) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezeknek felbecsülhetetlen az értéke :)

(#30063) Sanchez638 válasza DarthSun (#30062) üzenetére


Sanchez638
addikt

ez a pr166 bűvös cucc :DDDDD mindenkinek lesz egy :D Nudlee Hercules kártyákat én is gyűjtőm, legutoljára sajnos ne mmüködőtt, de volt egy Gf3 ti200 [link]

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30064) Balathruin


Balathruin
veterán

Nem túl retro, de fura.
Apukám gépében Galaxy 9600 GSO van, ezt lehet bios modolni 8800 GTS-re. Felraktam a modolt biost és az órajeleken kívül semmi sem változott. :F

(#30065) Nudlee válasza DarthSun (#30062) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Jaja :)

sanchezsa: nekem ezek az első darabjaim, van még mit pótolnom...viszont van Hercules Prophet Kyro promós pólom :)

(#30066) Sanchez638 válasza Nudlee (#30065) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem meg bontatlan abit sata kábelek, meg abit kulacsom:) 2db-ot vettem még tavaly

Hercules-ből meg van Kyro II, Sima Gf2 Mx, asszem ennyi, nem tudom hirtelen mi van még

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30067) Yutani válasza Balathruin (#30064) üzenetére


Yutani
nagyúr

384MB vagy 512MB verzió?

#tarcsad

(#30068) Balathruin válasza Yutani (#30067) üzenetére


Balathruin
veterán

384-es, de aztán kiderült, hogy a Galaxyból is 2 verzió van, ez az occsóbbik, amin már nincs ott a 8 darab ram. :W

(#30069) gban


gban
Közösségépítő

Itt mintha valaki értene a pókerhoz, tudjátok ki az?
Ezt kellene elmagyarázni, én nem tudtam rá válaszolni:

Postázást nem vállalok.

(#30070) Yutani válasza Balathruin (#30068) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazából jó kérdés, melyik volt a jobb:

9600 GSO (G92)
- 96 shader processzor
- 192 bit 384MB RAM

9600 GSO (G94)
- 48 shader processzor
- 256 bit 512MB RAM

Egyértelmű, hogy mindkettő veszteségcsökkentés miatt készült el (a kishibás GPU-kat is el tudták így adni).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#30071) Ganz-[HUN] válasza Nudlee (#30060) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

k5 166?
Miért én maradok mindig ki a jó dolgokból? :U :O

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30072) benedekco


benedekco
addikt

7224, ennyi hsz-el vagyok elmaradva. :O
Asszem nem fogom tudni bepótolni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30073) Ganz-[HUN] válasza benedekco (#30072) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

na bumm. :DDD
most mi lesz? :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30074) benedekco válasza Ganz-[HUN] (#30073) üzenetére


benedekco
addikt

Menten sírva fakadok, vagy kiugrom az ablakon. Más lehetőséget nem nagyon látok. :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30075) gban válasza benedekco (#30074) üzenetére


gban
Közösségépítő

oszt' magyarul teccik-e még beszélni?
a holdon teccett lenni hogy nem vót internyet?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30076) benedekco válasza gban (#30075) üzenetére


benedekco
addikt

Mán peppet tördelem a maggyartott. Kigyöttem külfüldre oszt azét nem vótam. De ha valakinek kellene anglijábúl postázás akkor abban tudok segíteni. Mármint ha esetleg valaki vásárolgatna valamit a zíbéjen de nem ájánlanák felfele vaz anyaországba való postálást, akkor azt szívesen át tudom venni és továbbküldeni a királyi(női?) postával. Példának okádék. Meg hasonlóak.
Komolyra fordítva a szót. A külföldi új élet kezdés perpill stabilizálódni látszik, így gondoltam visszajönnék péházni (a péházás egy új ige most alkottam, be lehet vezetni a szótárba), nem úgy mint régen, de azért néha napján, többékevésbé.
De látom a totyik alaposan pörög és teli hasznos dologgal!

szerk:
Ja és a Virgin (netszolgáltató) majdnem tudja azt a minőséget amit az invitel a Vác és környéki vonalakon. De azért van, hogy 12-24 órán át nincs net. A wifi is egy szitokszó errefelé :D okokat nem tudok, csak hogy sok a panyasz rájuk és én is közöttük vagyok.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30077) DarthSun válasza benedekco (#30076) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Üdvözöllek én is, már régen nem dumáltunk :) ,azt hittem valami súlyos belpolitikai válság miatt pártoltál el a totyiktól :DDD , ezek szerint külpolitikai oka volt és sikerült egzisztenciát teremteni.

(#30078) Ranagol_5 válasza DarthSun (#30056) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Úh, de jó hogy szóbakerült! Faternak ugyan ez a tipus van, csak neki elszakadt a meghajtó ékszíjja. Nem tudod, hogy merre felé lehetne kapni hozzá szíjat?
De a legnagyobb segítség az lenne, ha letudnád nekem mérni az átmérőjét és a széleségét, mert van itt pesten egy bolt, ahol lehet venni méretre szíjjakat, és ezeknél fontos, hogy pontos legyen a mérete, vagy nem tudja meghajtani a 40-es sebességet. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30079) DarthSun válasza Ranagol_5 (#30078) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Átmérő : 110 mm
Szélesség : 7 mm
Vastagság : 1.3 mm

Original ékszíjon mértem ( tehát eredeti használatlan méret - a használattól óhatatlanul változik kissé a méret, nyúlik az évek folyamán ), mivel még 88- ban vásároltam hozzá tartalékot, meg nyomógörgőt is.

Hogy most hol lehet kapni nemtudom, akkor a Belgrád-rakparti Ramovill Hifi áruházban vettem, 1988.07.15.- én és 109 Ft volt az ára :DDD , mellette van a blokk, légmentesen záródó üvegcsében tárolom hogy megakadályozzam az amortizációját :)

szerk: ja és ezen a gépen nincs 40- es sebesség, (a szabvány 38- as, 40- es amúgy sincs) a GX4000D- n 9 és 19 van

[ Szerkesztve ]

(#30080) Nudlee válasza DarthSun (#30079) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Én párszor tőlük rendeltem ilyesmit (szíj, laser pick-up. stb.)

Az a 88 -as szíj már lehet, hogy nyúlik mint a befőttesgumi.

(#30081) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Gondoltam megosztom ide is készen van az első igazi retro masinkám :)

Amd K6-III 400
Asus P5A
Kingston 256mb
Conner 4,3gb
Monster Sound Mx300
Asus V3400 Delux
2x12mb PowerColor G3dfx2

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30082) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#30081) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

OS gondolom Win95/8SE
Következtetek HDD limitre, mert a Connerek max dos alá okésak.
valami Seagate vagy Quantumot nézz alá.
Quantumból ajánlom a Fireball SE, ST, EX, stb úgy 96-os évjárattól.
Seagate Barracuda ATA I,II,III,IV, és U series amit ki is hajt nagyjából ATA/33-mon.
vagy valami 2gb-nál nagyobb WD-t.
K6 egy durvább proci, szóval ajánlom alá a cserét.

Egyébként jó konfig, grat hozzá.
az a 2x12mb-os voodoo az SLi-t akar jelenteni? :)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30083) DarthSun válasza Sanchez638 (#30081) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gratulálok! Toljál rajta egy kis 3DM99 tesztet !

(#30080) Nudlee : itt is sokminden van mint a bucsuban, lehet böngészgetni.

(#30084) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#30082) üzenetére


Sanchez638
addikt

4,3gb nem hiszem h limitálva lenne :) Új Conner nem a régi

"K6 egy durvább proci, szóval ajánlom alá a cserét." Mivan?:)

az a 2x12mb-os voodoo az SLi-t akar jelenteni? igen

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30085) Fenyő válasza Sanchez638 (#30081) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó kis gép, nekem is van egy nagyon hasonlóm, csak P5A-B-vel K6-III+-al, TNT2 Proval 1 V2-vel, MX300-al, egy isás Ne2000-as hálókarival, optikával és 40Gb-os Maxtor wincsivel (ezen rahedli retró játék elfér, a 4 giga elég szűkösnek tűnik), win95 osr2.1 és Puppy Linux van rajta. Ha 256 megás ramod 133-as, akkor így optimalizálhatod a teljesítményét (így szinte alig fog lassulni ha a kesselhető területen kívülre tévedsz);
Chipset feat menuben;
- Sd-ram config 7ns -> CL2-2-2 lesz
- Enhanced page mode count 16T
- Internal page det disabled
- Sd-ram pipe func enabled
- Sd-ram x111 mode enabled

További optimalizálás szempontjából még hasznos progi az mxk6opt nevű dosos progi (amit az autoexec.bat végére érdemes biggyeszteni), ez drámaian megnöveli a vga 2d sebességét (akár 50-70%-al), de a 3d-ét is egy 5-10%-al, így akár 2007-8-as Divx-es filmeket is lehet vele nézni és egy gyors böngészővel (pl K-Meleon) a netes böngészés (scrollozás) is megfelelően lendületes lesz (persze szigorúan flash és java nélkül).
TNT1/2-höz a 8.05-ös drivert érdemes felrakni ezzel fogja a legjobb teljesítményt hozni a rendszer K6-X-es procikkal, az újabbak jóval erősebb procikhoz vannak optimalizálva, ezáltal jelentősen visszavetik a teljesítményt, ezenkívül érdemes még az Ali Agp drivert (1.6 - 1.8 vmelyiket) és az ali agp control centert feltenni, amiben az EWBEC módot 3-asra a Write Allocation-t pedig enabled without hole-ra állítani így lesz legoptimálisabb a teljesítmény.
Aureal Vortex 2 driverből pedig nem a legutolsót hanem az eggyel régebbit érdemes feltenni azzal lesz a legkevesebb gond (a gyári Diamond viszont nem sok mindenhez jó) Vogonson megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#30086) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#30084) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

vinyacsere. ;)
Sebességre értettem, a conner régi darab. nagyon. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30087) DarthSun válasza Fenyő (#30085) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt is lementettem, ha legközelebb bekapcsolom a K6- ot majd felhasználom. Fenyő Te a retro tudományok doktora vagy :D

(#30088) gban


gban
Közösségépítő

Hátha valakinek jól jön, egyre inkább ide való a történetem mint az SSD-s topicba

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30089) Sanchez638 válasza Fenyő (#30085) üzenetére


Sanchez638
addikt

Majd még variálok, mert tnt2 ultrá-t nem akartam, pro meg hát megint nem

Ganz-[HUN] mi bajod ezzel a 4,3gb Connerrel? És ritkábbat ill nem kommerszet akarok

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30090) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#30089) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

te tudod. ;)
én csak tanácsoltam, hogy válts gyorsabbra, mert ez lefogja a rendszert.
De nem akarlak rá erőszakolni, ha a feelingre mész. :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30091) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Azon gondolkodom, hogy rendelek Kínából 3,6V -os Nicd vagy NiMh akkukat.
Van pár alaplapom amibe cserélni kéne. Valakit esetleg érdekel még?

Most próbáltam, az ecet egész jól oldja a kifolyt akku miatt kialakult réz-oxidot.

sanchezsa: MFM -et bele :D

[ Szerkesztve ]

(#30092) Fenyő válasza Nudlee (#30091) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó oda a 3V is, a legköltséghatékonyabb az external battery connectorra CD audió kábellel 3v-os Li elemet kötni, vagy ha van hely, akkor rossz lapokról a Li elemtartót is át lehet pakolni az akksi helyére.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#30093) Nudlee válasza Fenyő (#30092) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Gondoltam én is rá, de ott nem tölti az elemet? Meg akartam mérni de kiment a fejemből.

szerk.
Végül ha tölti is, egy diódával gondolom megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#30094) DarthSun válasza Nudlee (#30093) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem kell ott tölteni, olyan keveset fogyaszt a CMOS hogy az elem/akku természetes amortizációja előbb bekövetkezik mint a fogyasztás miatti lemerülése. Legjobb az external battery- re kábellel rákötni egy elemtartót és két AA elemet bele, így cserélhető is és hosszú kábellel a gép aljába ragasztható, minél távolabb az alaplaptól. 3V is bőven elég.

(#30095) Nudlee válasza DarthSun (#30094) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Értem én, csak azt nem tudom, hogy az ext.bat. -nál vajh tölt-e a lap...elemnél nem volna túl szerencsés.
Egyébként kb. 200Ft -ba jönne ki a "gyári" NiCd akkus megoldás.

(#30096) Fenyő válasza Nudlee (#30095) üzenetére


Fenyő
őstag

Én Ni-Cd-t nem tennék vissza semmilyen lapra, még ha olcsó is (a külsős ceruzaelemtartós megoldás a legelegánsabb, de a legdrágább is, sok lapnál nem biztos, hogy szeretnéd), amúgy igen ha az akksi helyére teszel li elemtartót, akkor ott tölti, de mivel gondolom nem lesznek napi használatban ezek a gépek nem okoz gondot, de diódával természetesen kiiktatható a töltés ha mégis nagyon aggasztana.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#30097) Nudlee válasza Fenyő (#30096) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Igazad van NiCd kilőve.
Most nézem van NiMh is, az kb. 50ft -al drágább :D

(#30098) Rive válasza Nudlee (#30095) üzenetére


Rive
veterán

Ha elemet raksz, akkor mindegy, hogy tölt-e a lap: amíg nincs teljesen lemerülve, addig az elem feszültsége a magasabb -> nem folyik áram.
Amikor meg már lemerült az elem, akkor dobja a cmos-errort és cseréled.

A modern lapokban is elem van amúgy, nem akku.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30099) DarthSun válasza Nudlee (#30095) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem nem tölt, ezt az elemtartós megoldást alkalmazom régóta, cégek régi gépeinél is így csináltam, semmi gond nem volt, amelyik egyszer megkapta ezt, annak a BIOS- a többet nem reklamált, valamint ahogy Rive mondta, bekapcsolt állapoban is olyan a potenciálkülönbség hogy nem tud visszatölteni.

(#30100) Nudlee


Nudlee
aktív tag

No megmértem, 4V -al tölti az akkut.
Fenyő, Rive, DarthSun: köszönöm a tanácsokat!

Picit más: adott egy szalagkábel, aminek a végén "leváltak" a rézcsíkok a merevítő lapról.
Kis ügyeskedéssel helyre tudom dugni, de félő, hogy összegyűrődik ill. oldalra görbül és galibát okoz.
Javított már valamelyikőtök ilyet? Ragasztani érdemes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.