Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Ranagol_5 válasza philips100 (#30744) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én jövőhéten eltudnék ugrani érte, és akinek kell belőle valami, annak póstáznám is. :)

Nekem pölö egy CD kéne, meg az egyik 8 gurigás.. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30752) philips100 válasza Ádyka (#30750) üzenetére


philips100
csendes tag

Szia,

Ez azért nem ilyen egyszerű.A "vevőnek" ki kell fizetni min 2000 huf árat a futárnak.Majd a Jófogás utalja az "eladónak".Utána nekem vissza kellene utalnom a "vevőnek",mivel nem kértem érte pénzt.

(#30753) philips100 válasza Ranagol_5 (#30751) üzenetére


philips100
csendes tag

Szia,
Postázni én is tudom,2kg-ig,postapontra,790huf-ért.
Ami kell azért gyere el.

(#30754) Nudlee válasza philips100 (#30748) üzenetére


Nudlee
aktív tag

A Bácsai úton van egy cég, ahol (talán) át tudnák venni az árut.
Hogy szegedre, hogy és mikor jutna le...na azt még nem tudom :)
Ha van rá más jelentkező vigye nyugodtan, csak azért írtam, hogy ne a hulladékba kerüljenek a cumók :) .

(#30755) Ranagol_5 válasza philips100 (#30753) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szerintem akkor vagy én venném át jövőhéten, vagy mávos ismerősöm átugrik érte Tatabányáról, neki amúgy is ingyen van a pósta. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30756) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szerintetek, egy 145wos táp, ami szerintem 100w-110w-ot lead, elbírna egy ilyan konfigot?:

Asus lap, alaplapi minden, Cerka D352(3,2ghz)1vinyó, 1dvd

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30757) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ha ennyire megyen a felajánlás. Lesznek nekem is ilyen kisebb cuccok, amiket nem éri meg elvinni ehulladékba. cerka procik,talán ramok, érdekelnek ilyenek valakit? Esetleg régebbi pc gurus játékok

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30758) Exian válasza Sanchez638 (#30756) üzenetére


Exian
őstag

En nem eroltetnem. Az a cerka proci tud kajalni :) A winyo is tud felvenni jelentosebb delejt indulaskor.

(#30759) bacsis válasza Sanchez638 (#30756) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha IGP-s lesz a cucc, akkor ez sztem megáll oylan 60-70W-ba :K

(#30760) Exian válasza bacsis (#30759) üzenetére


Exian
őstag

Akkor viszont mehet :) Az en asztalim viszont D-s procival eszik 120W korul (volt rajta fogyasztasmero), pedig nincs semmi extra VGA.

(#30761) Sanchez638 válasza bacsis (#30759) üzenetére


Sanchez638
addikt

van egy s775-ös gépem, de asus low end lap, és benne egy cerka 352-vel. De közbe a táp 3mm hiján nem fér be a házba...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30762) gban válasza Sanchez638 (#30757) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is úgy gondoltam mint bacsis, de ez mást mond - simán felmehet 100W fölé is.
Viszont az ilyen kis tápok általában brand tápok, amik pont azt tudják ami rá van írva.
Nekem is van egy ilyen dell tápom, rá is van írva hogy mennyi ideig és mennyi a maximuma amit le tud adni - talán 110-es a táp, de 130-at vagy 135-öt tud 10 mp-ig, vagyis belekalkulálták a tervezéskor az indításkori nagyobb löketet is.

Postázást nem vállalok.

(#30763) Sanchez638 válasza gban (#30762) üzenetére


Sanchez638
addikt

145w a táp Hipro "szerver" táp fekvő gépbe való

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30764) gban válasza Sanchez638 (#30763) üzenetére


gban
Közösségépítő

Picit bővebben?
Modellszámmal / képpel egyszerűbb lenne :B

Postázást nem vállalok.

(#30765) Sanchez638 válasza gban (#30764) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tökmindegy már, nem fér be a háza, az eredeti tápján a csatlakozó meg nem szétszedhető, meg vagyok lőve...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30766) Exian


Exian
őstag

OFF:

Egy újabb gyöngyszem HDD került a hálómba:

Elkezdtem az újrainicializálást néhány low formattal és felület írás-olvasással.

Hogy ebből mi fog kisülni?!?! :DD

Ez amúgy egy 500GB-s SATA-s Hitachi.

[ Szerkesztve ]

(#30767) Sanchez638 válasza Exian (#30766) üzenetére


Sanchez638
addikt

talán tárolonak jó lessz :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30768) Exian válasza Sanchez638 (#30767) üzenetére


Exian
őstag

Nagy reményem nincs a dologhoz, de majd meglátjuk.

Egyébként egy tipikusan HDD zabáló gépből származik a diszk, bár én gyanítom, hogy a felhasználó keze, vagy még inkább lába is benne van a dologban, egyszer elcsíptem, amikor nem gyengén rúgta a gépet, amikor az nem úgy ment, ahogyan ő szerette volna :)

Mert hogy 2 éven belül 2 vagy 3 merevlemezt nullázott le... ezen is látszik, hogy még 2 évig sem ment. Igaz, utána a tápegység is behalt, egy ócska valami, lehet, hogy az is nyirbálta őket.

Tápcsere 2 éve volt, akkor raktam bele másik merevlemezt, azóta nem szóltak, hogy gond lenne. Előtte évente-másfélévente hullottak ki a diszkek a gépből.

Ja, mert ez az 500-as is már azóta nálam van (2 vagy 3 éve?), de csak most került elő egy fiók mélyéről :D Már el is felejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#30769) Rive válasza Sanchez638 (#30767) üzenetére


Rive
veterán

Ja, rá tudod rakni a /dev/null -t ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30770) Pyton


Pyton
aktív tag

125 MHz-es memóriával szerelt Voodoo2 ritkának számít?

(#30771) Sanchez638 válasza Pyton (#30770) üzenetére


Sanchez638
addikt

milyen márka?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30772) Pyton válasza Sanchez638 (#30771) üzenetére


Pyton
aktív tag

Ilyen csak ugye nem 100 MHz-esek a ramok. Eddig sose találkoztam 125 MHz-es változattal, nem is tudtam, hogy létezik. Bírhat a "GPU" egyáltalán ilyen tempót?

(#30773) Sanchez638 válasza Pyton (#30772) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gainward-on 110mhz a ram. A Diamond-on(úgy emlékszek ezen a márkán) pedig van 83 és 110mhz ram is. Lehet a gyártó csinálta.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30774) Pyton válasza Sanchez638 (#30773) üzenetére


Pyton
aktív tag

Ezeket találtam:

"6) Rumor- Someone from 3dfx in Sept. 1998 floated the idea of a revision 3.0 version of the Voodoo II with 125mhz ram clocked at higher speed then 90 mhz default. This might have been considered a filler before the Voodoo 3 was released or simply the marketing department playing mind games." [link]

"I have 4 Diamond Monster 3D II cards.
My 2 Revision B cards have 125MHz memory and my 2 Revision E, more current cards, have only 100MHz memory chips on it."
[link]

Érdekes...

A közeljövőben mindenesetre vallatóra fogom a kártyát, van itthon 4 db peltier hozzájuk való vizesblokkal. A memórián nem fog múlni.

(#30775) westcoastog


westcoastog
veterán

compactflash ide átalakítója van valakinek? :D
Laposban a régi hdd-t le kéne cserélni ilyen megoldásra, netezni is meg mindenre pusztulat lassú.

[ Szerkesztve ]

(#30776) westcoastog válasza westcoastog (#30775) üzenetére


westcoastog
veterán

Ilyesmi:

(#30777) Exian válasza westcoastog (#30775) üzenetére


Exian
őstag

Nekem van.

De mit szeretnél? IDE winyót CF kártyára cserélni és arra rendszert telepíteni? Az még lassabb lesz, mint a merevlemez :) Kivéve, ha valami extragiga állat gyors a kártya. Ja és hamar megeszi a CF kártyát, ha rendszer műxik róla.

Amit jobban javaslok: MicroDrive-ot a CF foglalatba! Olyanom is van, ha kell, Seagate 6GB-s példányok. Nekem Linux megy szépen Thinclientekből épített masinákon így.

[ Szerkesztve ]

(#30778) westcoastog válasza Exian (#30777) üzenetére


westcoastog
veterán

Az adatlapomon lévő omnibookba kéne rendszer alá, igen, hangos is a vinyó, meg eszméletlen lassú.
Főleg hogy xp-t telepítettem rá, 256mb ramra. :D
Linux-al nem jöttem ki jól.

Természetesen olcsón akarom megúszni, mert még nem tudtam szerezni géphez való 2x256m-os sd ramokat sem, még ebayen is horror pénzért mennek.

Bár jó lenne egy 8 gigás ide ssd is, csak hát az sem lehet olcsó.
Lényeg hogy egy xp lenne rá telepítve, frissítéseivel, böngésző, skype és ennyi kb, extra nagy tárhely sem kell, csak egy kis sebesség és csönd. :)

Azok a 6gb-s microdrive-ok milyen hanggal és sebességgel üzemelnek? Csak mert a jelenlegi vinyóval kinő a szakállam míg megnyílik valami. Ja és mennyiért? :D

[ Szerkesztve ]

(#30779) Tim82 válasza westcoastog (#30778) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor már jobban járnál egy ilyesfajta megoldással. Mondjuk egy 32 GB-os mSATA SSD 10k alatt van.

Vagy keress egy 40 GB-os IDE 5400rpm-es notivinyót, az is már érezhetően gyorsabb lesz és kicsipénzért (4-5k) kapható.

Szerintem a microdrive-ok lassabbak lesznek, mint a jelenlegi vinyód, mert eleve tetűlassúak ahhoz képest is. Nem véletlenül kopott ki az a technológia a CF kártyákkal szemben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30780) Exian válasza westcoastog (#30778) üzenetére


Exian
őstag

A MicroDrive teljesen hangtalan, semmit nem hallasz. Max. ha teljesen ráfekszel a füleddel, akkor amíg pörög, azt hallod, de tényleg csak ha a füledet rárakod. Ezek úgy működnek, hogy amíg ír olvas, addig felpörgeti a lemezt, aztán leállítja, amíg idle állapot van. Laptopnál előnyös lehet, akkut kíméli.

Sebességgel nekem nem volt gondom vele, Linux szépen futott róla, de próbáltam XP-vel is, az is jól ment. CF kártyához képest mindenképp... az eszméletlen lassú volt a véletlen elérés bazilassúsága miatt. A MicroDrive ebben mindenképp sokkal jobb. Gyakorlatilag ez egy CF kártya méretű normál merevlemez, pörgö lemezzel, mozgó fejekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#30781) Tim82 válasza Exian (#30780) üzenetére


Tim82
nagyúr

A régi, 1-2 GB-os CF-ek lehet, hogy nagyon-nagyon lassúak, de a mostani 8-16 GB-os, legalább 300x-os sebességű CF-ek meg elporzanak szegény microdrive-ok mellett. :)

Azt se felejtsd el, hogy eleve ez egy kis mozgó alkatrészes cucc, ugyanazokkal a potenciális meghibásodási lehetőségekkel, mint egy vinyó (legfeljebb a kisebb méretének köszönhetően valamivel ellenállóbb, de pl. egy CF kártyának (vagy egy SSD-nek) meg sem kottyan, hogy két méterről leejted a notit, amiben van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30782) westcoastog válasza Tim82 (#30779) üzenetére


westcoastog
veterán

Modernebb(?) nagyon rpm-es vinyók hangban milyenek lehetnek?
Lehet hogy eleresztek egy hdsentinelt a mostani vinyón.

(#30780) Exian
Jól hangzik.
Hm, nagy fába vágtam a fejszém ennél az öreg notinál. :D

[ Szerkesztve ]

(#30783) Tim82 válasza westcoastog (#30782) üzenetére


Tim82
nagyúr

5400rpm-es vinyók szerintem relatíve halkak. Jó eséllyel az öreg Omnibook-od hűtője hangosabb. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30784) westcoastog válasza Tim82 (#30783) üzenetére


westcoastog
veterán

Valószínűleg az lesz a legcélszerűbb megoldás.

(#30785) juliabrilke válasza Exian (#30780) üzenetére


juliabrilke
addikt

x266 vagy gyorsabb cf kártyát teszteld akkor. Nem egy gépbe azt tettem, teljesen jól fut rajta rendszer.

(#30786) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Toltátok már a Doom- ot hullámtáblás hangkártyával, 150 MB- os GM hangmintával ? :)) :

Olyan mintha zenekar játszana. A midi számok meg mintha CD_ ről szólnának :DDD

(#30787) nakos1212 válasza DarthSun (#30786) üzenetére


nakos1212
senior tag

nekem nem mondasz újat :P
csak én egy picit fiatalabb vagyok nálad. :)

(#30788) nakos1212


nakos1212
senior tag

ajánlotok rengeteg dos-os és windowsos játékot, amit egy voodoo 2 sli elfuttat?
melyik 3dmarkot tegyem fel?

(#30789) Sanchez638 válasza nakos1212 (#30788) üzenetére


Sanchez638
addikt

Glide Nfs 3 nagyon überr brutál V2 alatt :)

Serious Sam 1, szépem kihajtja szerintem, Carmageddon max mert jobban néz ki :)

Direct-X alatt a 7-es ig jó minden

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30790) nakos1212 válasza Sanchez638 (#30789) üzenetére


nakos1212
senior tag

köszi!

(#30791) Exian válasza DarthSun (#30786) üzenetére


Exian
őstag

AWE64 Gold-dal nyomtam régen :)

(#30792) Sanchez638 válasza nakos1212 (#30790) üzenetére


Sanchez638
addikt

Viszont arra figyelj, ha neten kereskedsz és töltesz, akkor rengeteg a GoG-os verzió

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30793) nakos1212 válasza Sanchez638 (#30792) üzenetére


nakos1212
senior tag

az miért nem jó?

(#30794) Exian válasza nakos1212 (#30793) üzenetére


Exian
őstag

Ha nem fáj az angol: What is GoG

Magyarul: GoG.com általi, fizetős verziók.

(#30795) Sanchez638 válasza Exian (#30794) üzenetére


Sanchez638
addikt

Magyarul, újabb rendszerekre átírt régi játékok, elég sok van már, pl a Carmageddon-nak is van hangja újabb rendszereken

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30796) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gyerekek... akad a 6magos Phenom II+HD5850 kombón a Jazz Jack rabbit 2 :DD
Bár sztem nagy csoda hogy win8.1-en is mindenféel hekkelés nélkül elindul :DD

(#30797) DarthSun válasza nakos1212 (#30787) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bírom hogy az olyan fiatalok is mint Te, ismerik ezeket a régi cuccokat. Egyébként meg szemtelenül fiatal vagy hozzám képest :DDD :P A Doom- nak is van Glide- os átirata, de azt is gondolom ismered :)

(#30791) Exian : dícséretes, az Awe64Gold jó is meg szépen is szól, azonban csak max 28 MB- os hangmintákat képes fogadni, a 150 MB- oshoz legalább Live kell.

(#30796) bacsis : azért akad mert túlcsordul a programfejben a sebességmérő rutin longint értéke és átfordul negatív számmá, ha real lenne a fenntartott változó akkor nem lenne ilyen bug, de az egyébként tényleg szép hogy elindul 8.1 alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30798) bacsis válasza DarthSun (#30797) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért akad mert túlcsordul a programfejben a sebességmérő
Ilyen még Windowsos játékoknál is előfordul? :F
aszittem ez a bug a DOS-os korszakkal kihalt :U

(#30799) nakos1212 válasza Sanchez638 (#30795) üzenetére


nakos1212
senior tag

ez az jelenti, hogy egyes játékok nem működhetnek win98 alatt, mert meg vannak patch-elve?

(#30800) Fenyő válasza nakos1212 (#30788) üzenetére


Fenyő
őstag

Bár ez főleg V1 és glide, de kiindulási alapnak jó, igazából olyan 2000/2001-ig megjelent dolgok közül többé-kevésbé szinte mindennel megbirkózik a V2 Sli.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.