Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Ádyka válasza Sanchez638 (#30600) üzenetére


Ádyka
őstag

A kép klikkelésre erőteljesen nagyítható. ;]
4600-as nyákon 8460-as felirat, amin rajta van a 8440-as matrica, azaz "csak" Ti 4400.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#30602) Sanchez638 válasza Ádyka (#30601) üzenetére


Sanchez638
addikt

jóvan na :DD Nekem is ilyenem van, de az hibádzik, Gainward az szép, majd hozzám egy Elsa kerül próbára

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30603) Yutani válasza Ádyka (#30599) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez az Asus Deluxe változat? Mintha látnék egy 3D szemüvek kimenetet a kártya hátlapjának tetején.

#tarcsad

(#30604) Sanchez638 válasza Yutani (#30603) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen az, talán az utolsó előtti "Deluxe"

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30605) Exian válasza Tim82 (#30597) üzenetére


Exian
őstag

"...becsületkasszás alapon. Ebből fakadóan postázni nem szeretném, hacsak nem vállalja be a másik fél a postaköltséget."

Jézusom!!!! Ezeket a sorokat olvasva tudatosult bennem és jutott eszembe, hogy én bizony még mindig nem voltam becsületes és elfelejtettem utalni a postaköltséget, amit bár nem kértél, de én megígértem!! Csupán csak pár hónapja :D

Pótolni fogom az elmaradásom, ne haragudj!

Egyébként a hamis 486os lapoddal még mindig küzdök, de nem adom fel, bár úgy tűnik nagyon, hogy X órajel felett megdeglik. Talán meg nem minden alkatrész igazi rajta :D De kisebb órajelű CPU-val megy gond nélkül, igaz, már egy ideje nem próbáltam, de most megint elő lesz véve, mert lassan 100%-os állapotúra kell hoznom az összes gépet.

[ Szerkesztve ]

(#30606) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Bár nem amd gépről lenne szó de látom, hogy pörög ez a topic illetve régi hw-el kapcsolatosan itt sokan képben vannak. Én nekem van egy retro gépem p3 procival P6S5AT alaplappal amiben sis 7012 alaplapi hangkártyával van felszerelve. Régi játékok miatt van nekem ez a gép (90s évek eleje ) és pl sok dosos játéknál nincs hang. Mire kellene állítanom sound blaster 16 nem jó, magyarán ez a hangkártya milyen régivel kompatibilis? Segítségeteket előre is köszönöm

(#30607) quailstorm válasza gabesszg (#30606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerezz bele egy korabeli ISA-s cuccot. Blaster 16 és General MIDI amiket a kompatibiliseknél használni szoktam.

Adlib,Gravis, Roland támogatás meg úgy sincs benne.

Tim itt írta hogy neki van fölös

ESS nekem is van, nem tud Sound Blaster 16-ot. Egy alaplapi C-mediám van Amptron lapon ami igen.

[ Szerkesztve ]

(#30608) Exian válasza gabesszg (#30606) üzenetére


Exian
őstag

"Régi játékok miatt van nekem ez a gép (90s évek eleje)."

"Szerezz bele egy korabeli ISA-s cuccot."

+ szerezz be hozzá egy 286os, 386os masinát :) 90-es évek elejéhez az dukál!

Nekem az egyik kedvenc 286os gépemben olyan hangkaresz van, hogy az egyik kimenete full erősített, egy teljesen passzív hangfalpárral használom és ÜVÖLTŐEN hangos!! Pedig nincs plusz erősítés a hangszóróban. Hangerő minimumánál tudok csak játszani, mert úgy ordít :D Most így fejből nem tudom, milyen márka, megnézem majd. Ilyen kártyát szeretnék még párat beszerezni, mert játékok is mind szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#30609) Tim82 válasza Exian (#30605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs miért haragudnom, gondoltam, van más dolgod is, meg jobb helye is annak a pénznek (nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy kevés fizetésért melózol, nagy családdal), szóval nyugalom, a hosszú élet ritka. :)

Viszont közben a két ISA-s hangkártyára quailstorm lecsapott, neki amúgy is megy tőlem egy pakk holnap, még mellétettem. Driver CD még sincs hozzájuk, szóval az nem lesz benne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30610) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szép estét az uraknak! És avagy a hölgyeknek is:D

Van itten nekem a Abit VP6, próbálgatom, de ha nem lépek be a biosba vagy hagyom hagy induljon el, akkor csak fekete a kép, egy 16:10 moncsival próbálgatom, az zavarhat be?(Tnt2u,fx5700u,gef3-al ugyan ezt csinálja, ez volt kéznél hirtelen). De a BIOS van a képernyőn, tehát ott tudok állítgatni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30611) quailstorm válasza Tim82 (#30609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oda adom én neki ha tudja használni, de egyik se dosra való.
ESS belépőszint, audio CD és MP3 hallgatás pl Win95-98SE alatt, SoundPro meg megadja a hangkártya birtoklásának élményét. :DDD

Nekem is csak Blaster van a régi nagyok közül, amúgy meg tökéletesen elég a DOSbox is, csak ha kompatibilitási hiba van, akkor nyúlok a vashoz már. Meg ha olyan kedvem van.

(#30612) zotyesz66 válasza quailstorm (#30611) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az a SoundPro az egy C-Media cucc, ott is a nevében; a 8330-as C-Media chipre épül. Ha jól tévedek, akkor az tud SB-t szimulálni. Nem annyira szar különben...

(#30613) quailstorm válasza zotyesz66 (#30612) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na így már ismerősebb. Van/volt ilyen. Asszem ez ment tönkre. Hangja nekem nem jött be, elég gyenge minőséget tolt ki. Még 8738 van most 2 is, azok se jók, sőt, ha eljönnél meghallgatnád, iszonyat :DDD

De kétségtelen tény, hogy az tud SB16-ot. Bocs hogy nem emlékeztem, milyen márka, a feliratra emlékeztem az alaplapon, a chipen, és a hangot társítottam hozzá.

(#30614) Sanchez638


Sanchez638
addikt

jó hallani ezt a hangkaris dolgokat, van it két GUS PnP, meg kéne őket nézni tüzetesebben. Meg ki kéne már próbálni a Monster Sound-ot.

Am valaki az Aztech kártyákrül tud valamit? Isa-m van és potméteres a kari

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30615) zotyesz66 válasza quailstorm (#30613) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az igaz, hogy ennek a SoundPro-nak nem volt túl jó hangja, de működött és mentek vele a játékok. Az első gépemben volt ilyen még 1997-ben, vacak kis gép volt (Cora-ban vásárolt), de megvolt a hangulata. :)
8738-ból csináltak tűrhetőbb kártyákat is, pl. ott volt a Leadtek 6X Sound, az egy elég korrekten kivitelezett kis kártya (ilyenem van is még). Persze elég sok szutykot is építettek erre a chipre.

(#30616) DarthSun válasza Sanchez638 (#30614) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GUSPnP- t ne hagyd ki, tegyél bele 8M ramot és az Utopia patch-készlettel go.Nagy élmény. A Monster is jól szól, de hangmintákkal azt még tüzetesen nem vizsgáltam de ami késik nem múlik :)

(#30617) Sanchez638 válasza DarthSun (#30616) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem merten még bele menni, mert nem igazán értek hozzájuk :) nekem ezek még újak ill régiek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30618) DarthSun válasza Sanchez638 (#30617) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GUSPnP- n én is olyan kb 2 éve elmélkedek, kísérletezek :DDD , kezdek haladó lenni. Az Awe32- őt 17 éve nyúzom, elmondhatom hogy az Awe-tudományok doktora vagyok :))

(#30619) quailstorm válasza zotyesz66 (#30615) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, az egy fontos dolog, hogy menjen.

Sztori:

Filmforgatás Makón, rakjuk össze a gépet, természetesen indulás előtt 4 órával Win98SE sincs rajta (ez volt a penészgép, lásd logoutom).
OK, megy. Kéne-e hang? Mondom, minek, filmen úgyse lesz rajta. OK, játék indít, DX initialization error, no audio device found.
Öööööö, fakk fakk fakkkk.
Alaplapi hangkártya (az emlegetett sound pro) addigra KO lett. PCI hangkártyám nem volt...

Aztán fél óra káromkodás után sikerült rájönni, hogy a legalsó ISA és a legalsó PCI egy kivezetőre nyílik, mert az ISA a másik oldalra törik mint a PCI :DDD
Repült is bele a Blaster 16.

(#30620) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megszereztem végre ( igaz hogy még csak postán van de holnap érkezik ):

[/L

Spec:
In terms of basic specifications, the Audigy 2 NX boasts the following:
•SNR: 102dB (on front/rear/centre/sub channels)
•SNR: 96dB (on headphone and surround-side channels)
•24-bit/96kHz Analog-to-Digital Converter (ADC) for various analog inputs
•24-bit/96kHz Digital-to-Analog Converter (DAC) for up to 7.1 channels output
•Supports Sony/Philips Digital Interface (S/PDIF) format input signal of up to 24-bit/96kHz quality
•Supports Sony/Philips Digital Interface (S/PDIF) format output signal up to 24-bit at 44.1, 48 or 96kHz
•Recording/Playback: up to 24-bit/96kHz
•SoundFont 2.1 Support for Midi playback
•Remote control
•Software support for EAX Advanced HD (ie. EAX 1.0, 2.0 and 3.0) environmental audio for gaming
•DirectSound positioning on all 7 speakers
•Driver support for Dolby Digital EX

A driverlemeze nem volt meg de AlexelA kollégának köszönhetően már az is megvan. Alig várom a kipróbálást. Retro cucc, de még Win7- el is megy, meg Win98- al :))

[ Szerkesztve ]

(#30621) Sanchez638 válasza DarthSun (#30620) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt egy Japán vagy Német márka, akinek volt egy hangkártya és egy sok potméteres dobozkája. Vagy lehet valami Jamaha, de majd ha rátalálok a pc újságokba akkor leirom, na olyat kell szerezni :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30622) DarthSun válasza Sanchez638 (#30621) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az nem ez a feeling, ez usb- s külső, bármelyik gépre dugom egyből van rajta minőségi hang, nincs kártya-része a gépben. Valamint van hullámtábla is mint a többi Awe-Live-Audigy kártyánál. Működik Win98- tól Win7- ig, usb1.1- en is megy, retro gépeken. Kint vannak az usb hubjaim az asztalon, csak ide-oda dugom, nem kell kártyát pakolgatni gépből-gépbe, egyből tesztelhető referenciaként a gépben levő kártyához képest. Creative minőséget megszoktam, többi kártya nem hozza nekem az igazi jó hangminőséget. Igaz a GUSPnP hullámtáblája elgondolkodtató, hallgatgatom egy ideje.

(#30623) nakos1212 válasza DarthSun (#30622) üzenetére


nakos1212
senior tag

hallgassad, neked úgy látszik idő kell a 'beleszeretés'-hez
nekem eredeti cd-s utopia-m van :P.

(#30624) Sanchez638 válasza DarthSun (#30622) üzenetére


Sanchez638
addikt

Neeemolyaaan, hangkártya,csak volt hozzá valami nagyobb cucc, ha kezembe akad leirom :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30625) gabesszg válasza quailstorm (#30607) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Pci-os létezik belőle mert a lapon nincs isa slot sajnos. Írták, hogy régebbi kellene sajnos most normális áron ezt találtam de én hülye azt hittem, hogy win95 és minden a régi :DDD

(#30626) DarthSun válasza Sanchez638 (#30624) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, megnézem majd, fotózd le vagy szkenneld be :)

(#30623) nakos1212 : a hifisták alapos szeánszok után döntenek, akkor is gyakran bizonytalan, behatárolhatatlan a vélemény :DDD

(#30627) DarthSun válasza DarthSun (#30626) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az utopia cd miatt meg irigy vagyok marhára, lehet kérni hogy szkenneld be a borítót mindkét oldalról meg a cd feliratos oldalát, csak hogy legalább egy utángyártott tokot tudjak készíteni, a szoftveres anyag megvan.

(#30628) Sanchez638 válasza DarthSun (#30627) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lightscribe :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30629) DarthSun válasza Sanchez638 (#30628) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, csak kell az eredeti cd- n levő kép/felirat.

(#30630) bacsis válasza bacsis (#30331) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na skaccok! Megoldódott a gond.. elgalábbis eddig úgy néz ki... 2 ki be kapcsolás után is tökéletes a hang!
tudjátok mi volt a gond?
neem, nem ütközés... a tápegység... tápcsere után nem zúg a hangkártya.. vajon mi leeht a tápnak a baja? :F

(#30631) Exian válasza bacsis (#30630) üzenetére


Exian
őstag

Lehet, hogy valamelyik tekercs bezenél neki :) Az szokott olyat mívelni. Nálam melóhelyen van olyan táp, ami hangosan ciripel-muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#30632) gban válasza bacsis (#30630) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy kondi talán.
Anno vettem egy hangfalszettet, olcsón, mert zúgott.
Otthon is zúgott. 5 percig. Aztán kondicsere és már nem zúgott.

Postázást nem vállalok.

(#30633) bacsis válasza Exian (#30631) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de itt nem a táp ciripel hangosan, hanem a hangkártya hangkimenete... win betölt, hallod te a hangokat de susog és vagy zúg/ciripel...
táp csere után a hangkártyából már csak olyan hangok jnnek ki mint amit elévár az ember :)

(#30634) juliabrilke válasza DarthSun (#30620) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen áron tudtad beszerezni, illetve honnan?
Tervezek ilyet beszerelni szerverbe, viszont pci foglalat nincs rajta, pci-e meg foglalt már.

(#30635) DarthSun válasza juliabrilke (#30634) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

6 K- ért volt kirakva, de nem szórakoztam a licittel, leütöttem villámáron ( 12K ), már sokszor elvittek előlem ilyet. 10K körül mennek most ha felbukkan valahol, tehát én viszonylag drágán vettem de erre nem sajnáltam a lóvét ;]

(#30636) Exian válasza bacsis (#30633) üzenetére


Exian
őstag

Tudom, tudom, értem :)

Csak írtam, hogy nálam tekercs csinál ilyet, az is bezavar gyakorlatilag mindennek, és már szabadfüllel hallható hangja is van :) De amúgy lehet kondi is valóban, ahogy előttem írták. Sőt, lehet, hogy ebben a tápomban is kondi csinálja.

(#30637) Ranagol_5 válasza DarthSun (#30635) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Haver 6k-ért vette itt ph-n egy féléve, igaz nem ilyen full dobozosan. Ő csak a dobozt kapta meg egy kábelt.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30638) juliabrilke válasza DarthSun (#30635) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha rendes felszereléssel adják, akkor 10k-t érne nekem. :C
Vadászok majd, hátha találok valahol.

(#30639) quailstorm válasza gabesszg (#30625) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem egészen. PCI-ból amúgy abszolúte nem vagyok otthon. ELképzelhető hogy egy PCI-os value sound blaster jó lenne?
Ha nagyon kell gép, akkor ez eladó innen

De az árat nem tudom hogy szabjam meg. Én 3k-t költöttem rá, ha tételesen leosztjuk, abból 500Ft a VGA. De nem most vettem, 3-4 éve. Ja meg még posta. Lehet a te környezetedben is van ilyen csoda.

[ Szerkesztve ]

(#30640) gabesszg válasza gabesszg (#30606) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Sorry, hogy még ezen pörgök (igérem utolsó kérdés ezzel kapcs) de pl sound blaster live al nem lehet kiváltani a régi sb et játékoknál?

(#30641) gban válasza Sanchez638 (#30628) üzenetére


gban
Közösségépítő

Látom, feltettél egy rejtvénysort. ;]
(a feladat: meg kell fejteni hogy melyik proci milyen foglalatba, milyen alaplapba való :DDD )

Postázást nem vállalok.

(#30642) Sanchez638 válasza gban (#30641) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hoppp :DDD

Nah készen a amdk6II gép, és épp NQ Rally-t tolok :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30643) nakos1212 válasza DarthSun (#30627) üzenetére


nakos1212
senior tag

hello!
most nem tudom, de majd hamarosan szkennelek. (szar a nyomi)
Ismerősnél majd beszkennelem

(#30644) Balathruin


Balathruin
veterán

Megvan az első Abit lapom. :))

(#30645) Ganz-[HUN] válasza Balathruin (#30644) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

azta. ebből mindent meg tudtunk.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30646) Balathruin válasza Ganz-[HUN] (#30645) üzenetére


Balathruin
veterán

Majd ha hazaértem. :D
Am. BH6.

(#30647) Balathruin


Balathruin
veterán

Műűködiiik. :)) 300-as MMX Celeront kaptam hozzá. :)

(#30648) frescho válasza Balathruin (#30647) üzenetére


frescho
addikt

Olyat tuti nem, mert ilyen nevvel nem futott egy sem.

Mendocino vagy covington magos?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#30649) Balathruin válasza frescho (#30648) üzenetére


Balathruin
veterán

Gőzöm sincs. :D
Poston pedig azt írja MMX Celeron 300MHz.

(#30650) Exian válasza Balathruin (#30649) üzenetére


Exian
őstag

Majd ha már van rajta rendszer, nézd meg tesztprogrammal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.