Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) dfdfdf válasza Badman 4ever (#12750) üzenetére


dfdfdf
őstag

jaja köszi hogy eszembe juttatad anno nekem csak a xenon 2 ment az igazi erős "VGA"m miatt HERCULES... Haver meg már ezzel tolta :)
Akkor akart VGA monitort és lett is egy monocrome aminek csodaszép képe volt

[ Szerkesztve ]

(#12752) frescho válasza Badman 4ever (#12750) üzenetére


frescho
addikt

Ha mar oldszkul jatek:

TIE fighterrel van kis gondom. Valamiert vagy kis ablakban megy 640x480-ban, vagy szetesik. A 3D gyorsitas nem erdekel, de legalabb full kepernyos lenne.

Protontorpedoval ellenseges vadaszokra lovoldozni mennyire elvetemult? Ha sikerul eltalani rogton reszeltek az ellennek. Ha sikerul...

https://frescho.hu

(#12753) DBob válasza frescho (#12752) üzenetére


DBob
őstag

TIE Fighter?

X-Wing vs. TIE Fighter támogatott 3D gyorsítást először, külön patchel, az X-Wing Alliance meg már megkövetelte. Melyik játékról van szó most pontosan?

(#12754) Badman 4ever válasza frescho (#12752) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Kész lőszerpazarlás. :U Én a TIE Fighternél jobban szerettem az X-Winget, azzal órákat repkedtem. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12755) frescho válasza DBob (#12753) üzenetére


frescho
addikt

Sima TIE fighter, de felturbozva az X vs TIE motorjaval.

Az X sem volt rossz, fokent az osszes kiegeszitovel egyutt (A es B wing) volt utos.

https://frescho.hu

(#12756) peti_s válasza mrgg (#12745) üzenetére


peti_s
addikt

Sztem is jó ötlet. :))

(#12757) bacsis


bacsis
Közösségépítő

urak!
Kéne egy kis help V2 SLI-vel kapcsolatosan...
Intéztem a meglévő diamond mellé egy másikat.. na most a gondom az mint bő fél éve Yutani-nak, az egyik Rev A a másik Rev B, az SLI csatik is kicsit eltolva vannak egymástól.. na mindegy. egy próbát megér... Meghekkelem a maszek flopyból az SLI kábelt, rátuszakolom, Win indít, írja is hogy SLI detekted... zsír... viszont érdekes dolgokat csinál a gép.. el sem indul a 3Dmark, egyik sem, a játékok sem indulnak el, befagy a daemon tools a lemez mountolásába.. ok kártya ki, s utána simán elindul a 3trémárk...
Ez minek köszönhető? szar lett a kábel vagy akártyák nem szeretik egymást vagy most mi?

(#12758) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Van egy Compaq 2028A típusú notim amibe keresek co-procit, hálózati kártyát és vinyót.
2,5"-os ide vinyó volt benne de az sajnos elpusztult.
Van benne valami fura barna bővítő slot amibe gondolom a hálókari mehetett mivel ezzel szemben a házon is van egy lyuk.

Ha bárkinek kallódik ehhez a géphez alkatrésze otthon és megválna tőle kérem jelezze, illetve minden segítséget előre is nagyon köszönök.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#12759) DBob válasza frescho (#12755) üzenetére


DBob
őstag

Nah ilyenről se hallottam még.
Nem valami collector's edition? Ott volt talán hasonló

(#12760) frescho válasza DBob (#12759) üzenetére


frescho
addikt

Bizony, ez egy Collector's edition.

https://frescho.hu

(#12761) balux33


balux33
csendes tag

0Sziasztok!
Nem tudom illik e ide a kérdés,de elég retró cucc ez is :)
sikerült vennem olcsón egy Compaq proliant 3000 alaplapot és tápegységet az áramelosztó panelal együtt.
Az a gond hogy bekapcsolom megy minden rendesen de nem POST-ol.
Ja és egy 450 es p2 lene benne átmenetileg míg nem találok hozá egy másikat.
a probléma it kezdődik. Olvastam több helyen is hogy ezekbe a gépekbe amelyik slotban nincs proci oda kell egy ilyen mű proci szerüség :)
Lehetséges az hogy emiat nem indul el?
A másik ak az az lehet hogy nem tudom működik e ez az alaplap nem ECC-s ramokal,mert most csak ilyenem van :(((
Esetleg ez lene az a mű "proci" ? én nem tudom eldönteni 100%osan mert olyan érdekes az a csatlakozó ami az alaplapba megy.
kép

[ Szerkesztve ]

(#12762) snake1977


snake1977
őstag

Srácok ez milyen memória lehet, valamiféle edo ram szerü, de milyen? :F Mindkét oldalán 8 chip 9376F V53C808HK50 számmal, plusz középen látható "kocka" ami csak az egyik oldalon van jelen.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12763) zoltanz válasza snake1977 (#12762) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem volt SDR RAM -ban is dupla magas ráadásúl álló chip-ekkel. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12764) peti_s válasza balux33 (#12761) üzenetére


peti_s
addikt

Annak tűnik, ám próba szerencse, de sztem minden gond nélkül belemegy. :) Ám, a leg1xűbb ha két u.olyan processzort teszel bele, erősebb is lesz, nomeg, úgy az igazi. :)

(#12765) Rive válasza snake1977 (#12762) üzenetére


Rive
veterán

A chip tipusa alapján 16 megás FPM lesz az, nem EDO.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12766) Rive válasza peti_s (#12764) üzenetére


Rive
veterán

Érdekes állat az az alaplap a két, proccok mellé elfektetett memóriabankjával :Y Egy tipust nem tudnál mondani? Kicsit utánakapargatnék.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12767) snake1977 válasza Rive (#12765) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi, én sajnos nem tudom merre lehet ezekre a chippekre rákeresni, tegnap akadtam rájuk egy noname vudu1-es mellett. :U

Zoltanz olyan nekem is volt, még a p1-esben :D

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12768) balux33 válasza Rive (#12766) üzenetére


balux33
csendes tag

nekem is ilyen van ahogy látom a képröl.
Anyit tudtam kideríteni róla hogy a compaq proliant 3000 ben ilyen van.
Ha hazaérek megnézem a kódját.
De ha a hp oldalán beírod a keresöbe akkor kihoz pár leírást.

(#12769) balux33 válasza peti_s (#12764) üzenetére


balux33
csendes tag

tenék én bele csak nincs 2 ugyanolyanom,ezért kéne átmenetileg ez a valami.
Ha neked is van ilyened akkor nem tudnád kipróbálni hogy megy e sima sd ramokkal?

(#12770) Rive válasza balux33 (#12768) üzenetére


Rive
veterán

OK, kösz, igy már megtaláltam:

Az volt érdekes, hogy a memóriák közvetlenül a proccok mellett kaptak helyet, ráadásul két bankban. Pedig azokban a proccokban, mint tudjuk, nincs IMC :)) De emitt látszik, hogy a két procc között ott lapul a ServerWorks chipset... Mondjuk még igy is egy elszállt PCB-topológia, de már legalább érthető.

A ServerWorks amúgy már abban az időben pedzegette a dual channel memóriamegoldásokat - mondjuk azt nem tudom, ezen a lapon olyan van-e. PIII-ban volt már a kezemben olyan alaplap, ami dual channelben nyomta a memóriát :K

Ui.: ha dual channelt kér, akkor jó eséllyel nem fog elindulni, ha nem szimmetrikusan vannak a modulok - lehet, hogy ez nálad a baj? AMúgy pontos alaplap-tpus tényleg jó lenne, mert ez a szerver a jelek szerint vagy féltucat különböző alaplapot is jelenthet :DDD

UiUi.: bakker, ott a tipusszám az általam linkelt képen :W :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12771) Rive válasza balux33 (#12769) üzenetére


Rive
veterán

Doksi szerint a sima SD-ramokat szeresse, de - nyilván a vicc kedvéért - az ötös slotba kell rakni az első memóriamodult. És nem dual-channel. Ugyanott némi más info konfiguráláshoz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12772) balux33 válasza Rive (#12771) üzenetére


balux33
csendes tag

Szia.
Ennek 155347-001 a Spare Part.
Ugyan az kinézetre csak ez már támogasa a p3 as procikat ha jól olvastam. :)
én az 5-ös be meg az 1-esbe raktam két 64Mb os NON ECC SD Ram-ot.
A sima SD-ramot úgy értetem hogy nem ECC-s :)
vajon működik ilyenel ez a lap?
Ha nem a RAm a baja akkor azt a terminator board-ot hiányolja szerintem a 2. proci helyéről,vagy a 2. procit :)

(#12773) zoltanz válasza Rive (#12770) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó közel vannak az ISA slot -ok a PCI slot -okhoz, gondulom nem sok kártya fér meg egymás mellett.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12774) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek egy eladó, működőképes socket4-es alaplapja?
Lenne pár processzorom amit szeretnék letesztelni...

(#12775) peti_s válasza balux33 (#12769) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem nincs ilyenem, de a server lapok tudtommal mentek ECC-s, és sima RAM-mal is. Bár, Slot1 időkben még a sima alaplapok is mentek ECC-s RAM-mal. :)

(#12776) balux33 válasza peti_s (#12775) üzenetére


balux33
csendes tag

Ok,aszitem neked is van ilyen :W
Hát akor már csak az lehet a gond hogy 1 proci van benne.
Megpróbálok valahonan szerezni valamelyik ithonihoz egy párt :)
Ezeknek a spec számuknak is egyezniük kell,vagy elég az FSB-nek meg a szorzónak?

(#12777) Rive válasza balux33 (#12776) üzenetére


Rive
veterán

Nem néztem most vissza se a sztorit, se a doksit - próbáltad mind a két slotban a proccot?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12778) balux33 válasza Rive (#12777) üzenetére


balux33
csendes tag

Ja,próbáltam úgy is. De nem ment sehogy sem :(
Ha minden igaz lesz egy SL2WZ meg van egy SL2U3. Nem tudom menek e együt de a stepping ugyan az meg minden más,nem tudom mi a különbség. Szerintem erre van esély hogy jó lesz :) meg lesz egy p6 terminator board-om is ami a másik proci helyére kell.

(#12779) bacsis válasza #95904256 (#12774) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Van egy Compaq gépem Pentium1-es procikat eszik és tuti nem Socket7-es... majd holnap ha jössz, meglessük a kincses padláson :)

(#12780) bacsis válasza zoltanz (#12773) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Otan választhatsz hogy vagy PCI vagy ISA karit használsz egymás mellé fizikailag sem tudod berakni a kártyákat, mert maga a NYÁÁK még elférne persze, de a kártyák kivezetései ugyanabba a slotba mennének bele, magyarul nem férnek el... a másik meg hogy ott van a jó kis XT-ből az örökség hogy 8 eszközt dugaszolhatunk bele az alaplapba, és a 8PCI foglalat ki is teszi a 8 eszköznek a helyét, a többinek már nem jutna még fizikailag sem erőforrás

(#12781) #95904256 válasza bacsis (#12779) üzenetére


#95904256
törölt tag

:C Szuper! :C

(#12782) zoltanz válasza bacsis (#12780) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért csak 8-at? Vannak leszerelhető hátlapú kártyák is vagy olyan amin nincsenek csatik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12783) #95904256 válasza bacsis (#12780) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nincs semmiféle 8 PCI-os XT örökség... :N

Hasonló lapot használtam már Pentium MMX processzorral. Jó régen. :B

(#12784) zoltanz válasza #95904256 (#12783) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze USB-n is sok eszköz lóghat a gépen van rá elég erőforrás. (ha az illesztőprogramok nem akadnak össze persze)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12785) peti_s válasza balux33 (#12778) üzenetére


peti_s
addikt

500 FT egy Katmai magos P3, egy Deschutes P2 sztem még olcsóbb. :)

(#12786) balux33 válasza peti_s (#12785) üzenetére


balux33
csendes tag

Nem is az árával van bajom hanem azzal hogy nem nagyon van senkinek olyan amilyen kellene :(
Meg Debrecenben akarnám elintézni,nem akarnék ilyen kis öszegért postázni :)
Multkor 200FT ért vetem eyg Katmai magos 450mhz es p3 at :)
Most egy srác 1000FT ért akar rámsózni egy 350Mhz-es p2-t ami párja lenne az enyémnek,de enyit nem ér meg szerintem :DDD

(#12787) peti_s válasza balux33 (#12786) üzenetére


peti_s
addikt

Hát jah, erősen túl lett árazva. :D

(#12788) Penyus


Penyus
senior tag

Pakolasztam a pinceben.
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12789) peti_s válasza Penyus (#12788) üzenetére


peti_s
addikt

Jó "kis" pince ez. :R

(#12790) DarthSun válasza Penyus (#12788) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én a meglévő gépeimhez igyekszem tartalék alkatrészeket raktározni.Úgy nézem Te egy " kicsivel " nagyobb készletekkel rendelkezel nálam :R

(#12791) Penyus válasza DarthSun (#12790) üzenetére


Penyus
senior tag

A videokon lathato cucc a keszleteim kb 10%-at teszi ki...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12792) DarthSun válasza Penyus (#12791) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt tudtam hogy sok van, de hogy ez csak a tizede.... :Y

(#12793) balux33 válasza Penyus (#12788) üzenetére


balux33
csendes tag

Ez nagyon sok :)
Nekem az ágynemütertó és a szekrény teteje van tele ilyesmivel,de már ha kipakolok ezt azt ezektől is alig férek :D
Most is tele van az asztalom minden félével.

(#12794) mrgg válasza Penyus (#12788) üzenetére


mrgg
tag

No "ez már igen"! Nem kevés meló lehetett ezt összeszedni! :R

(#12795) Penyus válasza mrgg (#12794) üzenetére


Penyus
senior tag

:B :DD :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12796) bacsis válasza #95904256 (#12783) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bakker pedig teknikusin cirka 5 éve ezt tanultam, hogy ez az "öröksége" az XT-knek, ami a mai gépekben is megtalálható, és ha ezt a kötöttséget feloldanák, akkor onnantól kezdve ugrana az x86-os kompatibilitás...

(#12797) bacsis válasza Penyus (#12788) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Látom van 286-os eltéve rendesen a következő generációnak :D
Igaz is, had tudják meg mi a jó :)) :C

(#12798) Rive válasza bacsis (#12796) üzenetére


Rive
veterán

Az is az ISA busszal kapcsolatos, de nem a fizikai megvalósitásról, hanem a logikai elérési módjáról szól: illetve nem annyira az X86 kompatibilitás ugrana vele, hanem az IBM-PC kompatibilitás :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12799) Penyus válasza bacsis (#12797) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat mondom es ez meg csak toredek :) Van meg egy rakas egybekonfig meg mashol lapok minigepek laptopok etc.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12800) snake1977 válasza Penyus (#12799) üzenetére


snake1977
őstag

Aztaaaa :Y Nem gondoltam hogy ekkora a gyűjteményed, pedig voltak elképzeléseim az eddigi videóid alapján, de ez nem semmi! :R :C
Ahogy elnézem ha lesznek gyermekeid, ők is 286-osokat fognak összerakni ha megunják a legózást :DDD :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.