Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) DBob


DBob
őstag

Van pár kép és videó, de túl sok ahhoz hogy egyessével dobáljam be őket, így két "batch-link".

Képek, Videók (Pixelhősök tag alatt).

Akit a háttér is érdekel, IDDQD-n megtalálja :))

mod: a képek és videók _bazsi_ barátunk segítsége nélkül nem jöhettek volna létre.

[ Szerkesztve ]

(#12952) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sziasztok! Ezt mindenkinek látni kell, ezért ide linkelem :Y :Y akosf van kéznél nyugtatód, azt hiszem átvettem az első helyet, meg a világrekordot :D :))

Itt meg behúztam a kéziféket hogy ne legyen olyan elsöprő a győzelem ;]

Kicsit sikerült elvarázsolnom a SPi titkosított kódját :DDD

(#12953) #95904256 válasza DarthSun (#12952) üzenetére


#95904256
törölt tag

:Y Egy újabb időgép... :C

Nekem a Cyrix 6x86 ( sima, nem MX-es ) processzorommal sikerült elérnem néhány másodperces világrekordot. Valójában kb. fél óra alatt futott le. Akkor sem sikerült pontosan rájönnöm, hogy mi okozta a dolgot.

(#12954) bacsis válasza DarthSun (#12952) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt meg hogy? :Y
Az elmúlt cirka 2hétben folymatosan tudtad fokozni a 486-osod teljesítményét, na de ennyire :Y :C :R
akosf! Ezzel az eredménnyel mi lesz? felveszed a listára? ;] :DDD

(#12955) DarthSun válasza bacsis (#12954) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kicsit megállt a kernelidő.Illetve nem állt meg, csak nagyon lelassult.A SPi meg bevette és kézségesen részt vett az időutazásban ;]

(#12956) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A Dungeon Keeper II-vel álmodtam, pedig cirka 10éve nem játszottam vele, anno sem toltam vele sokat, szal érdekes :)
Fel is rakom a K6-III-ra :))

(#12957) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,
A változatosság kedvéért most vesás vga-t keresek, ha valakinek akadna elfekvőben, keressen meg.
Köszönettel: Fenyő

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#12958) DBob válasza Fenyő (#12957) üzenetére


DBob
őstag

Szerintem ha PCI-osat dugsz be mellé, nem követsz el nagy vétket a retro-feeling ellen. Feltéve ha van pci port a lapodon.

(#12959) DBob


DBob
őstag

Próbáltam keresni vaterán, de amióta átrendezték és összevonták a kategóriákat kevesebb az esély találni ilyesmit. Már csak videókártya listázás van, előtte volt külön isa, pci, pci-e, egyéb, stb stb.

(#12960) Rive válasza DBob (#12959) üzenetére


Rive
veterán

Most is lehet csatolóra keresni, csak nem fent, hanem baloldalt lent van egy új keresősegéd.

Amúgy szerintem itt a bolhán van legnagyobb esély.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12961) DBob válasza Rive (#12960) üzenetére


DBob
őstag

Vaterán azért 1-1 db mindig előkerült. Itt kevesebb esélye lesz találni.

[ Szerkesztve ]

(#12962) Fenyő válasza DBob (#12958) üzenetére


Fenyő
őstag

Nincs rajta sajnos, lehet pci-os lapot hamarább találnák :U

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#12963) peti_s válasza DarthSun (#12952) üzenetére


peti_s
addikt

Ténylegesen mennyi idő alatt futott le?:)

(#12964) bacsis válasza Fenyő (#12957) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem van 1 és 2MB-os is bővíthetős is meg mindenféle nyalánkság közül lehet választani ;) igaziból cserélném más hasonló kincsre :D

(#12965) peti_s válasza Fenyő (#12957) üzenetére


peti_s
addikt

Van egy S3-om.

(#12966) bacsis válasza peti_s (#12965) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem van tridentem is :P :DD

(#12967) Yutani válasza bacsis (#12966) üzenetére


Yutani
nagyúr

Unokatesómnál a '90-es években Chips&Technologies VLB kártyával szívtam, nagyon kemény volt! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12968) peti_s válasza bacsis (#12966) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem olyan csak ISA-ban. :)

(#12969) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nyomatom OS/2 -n a beépített játékokban a sakkot, az 5 szintes skálán a 4 -es már nem könnyű nekem. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12970) Fenyő válasza bacsis (#12964) üzenetére


Fenyő
őstag

Ok körbenézek a "lomok" közt hátha akad vmi. érdekes, bár előbb ki kell derítenem, hogy jók-e lap vesa portjai, ui egy vesás Trindenttel próbálkoztam nemrégiben (kiszáradt kondik, sksh), amivel meg se nyikkant (Isás Tridenttel megy), azonban most egy vesás Winbond IO kártyát sem tudtam életre kelteni benne (soros/párhuzamos portokat látja, vinyót legtöbbször látja, de nem bootol róla (pedig van rajta dos)), floppyrol meg egyáltalán nem hajlandó bootolni, néha-néha megrezzen, de legtöbbször fagy), bár más vezérlővel még nem próbáltam, simán lehet mindkét kártya dög, de lehet a lap vesa portja is ludas...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#12971) benedekco


benedekco
addikt

ez a youtube video már volt itt: Evolution of PC Audio - As Told by Secret of Monkey Island

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12972) DarthSun válasza peti_s (#12963) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Futási ideje a valós idő volt - 35-40 perc körül :)

(#12973) DarthSun válasza zoltanz (#12969) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az dícséretes :D

(#12974) DarthSun válasza benedekco (#12971) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még nem láttam-hallottam, de nagyon király :)

(#12975) Rive válasza Fenyő (#12970) üzenetére


Rive
veterán

A VESA hirhedetten finnyás cucc volt. Ha VESA IO-kártyával a vinyót látja, de nem tud róla bootolni, akkor azt mondanám, hogy a lap beállitásai körül van valami gond. Vagy a procc van túlhúzva, vagy a VESA wait-state van eljumperelve, vagy valami hasonló. Milyen lapról van szó tkp?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12976) Fenyő válasza Rive (#12975) üzenetére


Fenyő
őstag

Egy Soyoról és egy idx4 100 van benne 33x3-on, most, hogy mondod az io kártyán is van egy rakat jumper :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#12977) Penyus válasza Rive (#12975) üzenetére


Penyus
senior tag

Huvazze a regi szep idok:) A 486os korszakon az n+1 jumper miatt nem szerettem.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12978) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szép fal. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12979) benedekco


benedekco
addikt

Ha annak idején nem bukom el azt a klassz 5x86-osomat akkor most 200mhz-el bombáználak titeket socket3-al. :O
Jó kellett neki a feszkó, meg a hűtés, de akkor is :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12980) bacsis válasza benedekco (#12971) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez nagyon remek volt, köszi :R

(#12981) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ahogy böngésztem a jutúbot erre bukkantam ezt hogy sikerülhetett összehoznia?
nagyon megcsinálnám én is :B

(#12982) benedekco válasza bacsis (#12981) üzenetére


benedekco
addikt

Nem lehet, hogy Ő is úgy csinálja ahogy Te szoktad? Azaz telepítés egy adott vassal, majd vissza butítás. Azaz telepítés VGA-val, majd egy ega driver telepítése, majd vezérlőcsere, win start, jel nincs ,megtalálja az előre telepített illesztőt, aztán jön kép és világosság. ???
Persze ettől még kérdés, hogy hol az EGA driver :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12983) DarthSun válasza Rive (#12975) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Engem most egy CMD VLB IO kártya mentett meg.Az egyik 486-osomon Win3.11 alatt mindíg behalt az egér Pine ISA csatolóval.Kicseréltem a CMD- re és most jó.Pedig a COM port erőforrásai ugyanoda vannak állítva mindegyiken.Ki érti ezt? Mellékhatásként a vinyók is gyorsultak, nem gyengén :)

(#12984) DarthSun válasza Penyus (#12977) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mostanában eleget gyakoroltam ilyen jumpererdőben :D

(#12985) DarthSun válasza benedekco (#12979) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán az én ADZ- m is menne 200- at, alapfeszen simán megy 160- at.Csak a jobbik alaplapomon nincs 4x szorzó, a másiknak meg olyan rossz a cache és mem kezelése hogy meg sem próbáltam.

(#12986) benedekco válasza DarthSun (#12985) üzenetére


benedekco
addikt

Néha átkozom magamat miért szabadultam meg a sok jó lomomtól... igaz nem lehetett közlekedni tőle és a ruhásszekrényem teli volt nagy floppy olvasókkal, de.... áááá hagyjuk is. :O

Legfőképp az Enterprise 128-ast sajnálom :W

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12987) bacsis válasza benedekco (#12982) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van! akérdés, hogy honan szerezte a Win9x-es EGA drivert? :U

(#12988) #95904256 válasza bacsis (#12987) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy tudom, hogy megoldható a standard Windows 3.1-es video driverek használata Win95 alatt. Ha ez valóban így van, akkor Win98 alá is be lehet lapátolni... :U

(#12989) benedekco válasza #95904256 (#12988) üzenetére


benedekco
addikt

Ez nagyon izgalmasan hangzik! Bacsis!!! Várjuk a következő minimál tesztet!!! :C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12990) bacsis válasza #95904256 (#12988) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

végülis... megvan a Win3.1-es EGA driver.. azt bele kéne hekkelnem a Win95be? egy próbát megér :R
De akkor Windows ME alá is be lehetne tolni :DDD nahh minnyá tolom is az EGA-t rá a K6III-ra pont most dobtam rá friss Milleniumot :))

(#12991) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Uraim!
Még pár év, és a kislányom is jönni fog közénk fórumozni
Zsófi, a hardver szakértő

(#12992) peti_s válasza bacsis (#12991) üzenetére


peti_s
addikt

:D, gondolom ezek voltak az első szavai, nemde? :U Ám az érdeklődés gondolom megvan nála is. :D

[ Szerkesztve ]

(#12993) benedekco válasza bacsis (#12991) üzenetére


benedekco
addikt

Pedig nem is teljes értékű videó kártya az a voodoo. :DDD

:C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12994) Fenyő válasza Fenyő (#12976) üzenetére


Fenyő
őstag

Végigpróbálgattam az io kártya jumpereit, de a legkonzervatívabb beállításokkal sem működik, sőt most már meg sem próbál bootolni. Ez pont ua történet ez alapján inkább a lapot tartanám dögnek...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#12995) zoltanz válasza bacsis (#12991) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem hamar fel fog tünni a topikban valahogy az az érzésem. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12996) Elrood


Elrood
őstag

Hullajtok egy virtuális könnycseppet régi procimnak, egy coppermine magos 800 MHz-s celeronnak.

2001-ben vettem, egy abit sa6 alaplappal. A lapon fél év múlva random meghalt a ps/2 port, hiába vittem gariztatni, "nálunk nem produkálta a hibát" mondattal elhajtottak.
Táp, bill+egér csere is volt, maradt a hiba, kénytelen voltam új lapot venni.

Abit st6, első bekapcsolás után 10 perccel csontra fagyott, és indítás után már csak fekete képernyő fogadott. Ezt már gariztatták, de az újnak IDE problémái voltak (windows logban rengeteg hiba üzenet volt), ezt már meg se próbáltam gariztatni.

2004-ben új gép, ez pedig félre rakva.

Talán már 2004-ben egy asus cusi-fx került alá, és munkagépként folytatta karrierjét.

Persze olyan lassú volt, hogy 2006-ban vettem alá egy msi i815ep-s lapot.
2009-ig semmi baj nem történt, de után random nem indult a gép ("nem csippant"). Először a videokártyára gyanakodtam (2000-s nvidia vanta), így lecseréltem egy nvidia 6200-ra. A probléma maradt és akkor kapcsoltam, hogy még a bios post előtt megáll az indulás.
Következő jelölt a táp lett, egy kölcsön darabbal be is bizonyosodott, hogy az volt a ludas.
Ekkor vettem észre, hogy a tápcsati körüli kondik sajnos megsínylették a táp haldoklásán, mert nagyon felpúposodtak.
Pár hete elkezdődtek a random újraindulások, már biztos voltam benne, hogy az alaplap eddig bírta. Szerelés után látszott, hogy elkezdett a kondikból egy narancsszínű folyadék kijönni a púp tetején.

Az új munkagép a 2004-s gép, egy amd k7 barton 2500+, 1gb ram, kíváncsi vagyok, meddig bírja :).

Apropó, a munkagépben a mai napig egy 2000-ben vásárolt quantum 15gigás vinyó volt, és bár lassú volt és hangos, működött végig:).

Ezt a kis nekrológot azért írtam meg, mert a proci valószínűleg már csak dísz lesz, éles feladatot már nem kap.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12997) benedekco válasza Elrood (#12996) üzenetére


benedekco
addikt

Jó sztori. Védesd le a jogokat! Nehogy valaki más filmesítse meg. De most komolyan, jó ilyen kis írásokat olvasni, régi emlékek jönnek elő.
:)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12998) DarthSun válasza benedekco (#12986) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Erről jut eszembe, nemrég kaptam egy Enierprise128- at magnóval, progikkal, leírással.Egy gond van, tápegység nincs hozzá.Van egy laptop tápegységem, de nem mertem rádugni, nem tudom az Enterprise- nak hány Volt kell :F Tudja esetleg valaki ?

(#12999) Elrood válasza Elrood (#12996) üzenetére


Elrood
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy az első lapban még próbálkoztam a tuninggal, 1 GHz-n azt hiszem simán ment jó pár napig, de nem tudom teljesen stabil volt-e, mert akkor még nem ismertem egyetlen tesztelő progit sem.
1200 MHz-t is kipróbáltam, de félős voltam, így win indulása után rögtön újraindítottam és visszaállítottam alapra.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#13000) benedekco válasza DarthSun (#12998) üzenetére


benedekco
addikt

a hardver témája
talán neddudki, akosf tudják rá a választ, de Zoz tutira tudja

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.