Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) bacsis válasza Rive (#12798) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaz, hiszen az X86 kompatibilitás proci függő!
De a többibe igazam van, azaz jól tudtam? :B

(#12802) peti_s válasza Penyus (#12791) üzenetére


peti_s
addikt

Azta. Hány szobát ( házat ) pakoltál tele a cuccaiddal? :D

(#12803) zoltanz válasza Penyus (#12799) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Te már sejtesz valamit a következő háborúról, vagy miért készűltél be ennyire? :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12804) Penyus válasza zoltanz (#12803) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat kes kisebb haznyi a cucc. De ez meg mindig tok keves, nem vagyok vele megelegedve

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12805) frescho válasza bacsis (#12801) üzenetére


frescho
addikt

Nem csak. Sajns sok mast cipelunk magunkkal, itt van pl. a BIOS, pedig mar regen lehetne EFI a lapokon.

https://frescho.hu

(#12806) bacsis válasza frescho (#12805) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na hát akkó' mgis csak jól derengett valami :D
uEFI-t pedig már 1,5 éve használnak a szerverek :)

(#12807) #95904256 válasza frescho (#12805) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az EFI mivel tud többet, mint a BIOS?

(#12808) zoltanz válasza #95904256 (#12807) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szebb praktikusabb (van egér), újabb, más.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12809) snake1977 válasza zoltanz (#12808) üzenetére


snake1977
őstag

A régi AMI vagy Phoenix bios is kezelte az egeret, de én nem igazán használtam ki, szerintem a BIOS pont igy jó, (bár az EFI-t még nem láttam) hiszen a lényeges dolgokat célirányosan lehet állitani.
ps.: Utánanézek milyen is ez az EFI ha már igy sztároljátok :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12810) Penyus


Penyus
senior tag

Jujj WINBIOS!!! Ket olyan alaplapom van jelenleg amiben az van:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12811) zoltanz válasza snake1977 (#12809) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, nem állítottam azt, hogy egyedüliként ennél van egér, csak ez az újabb trend.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12812) #95904256 válasza zoltanz (#12808) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ok, köszi.

Közben egy kicsit utána olvasgattam ennek az UEFI-nek. Igazából túl sok érdekes dolot nem igen találni benne. Úgy tűnik, hogy pár unatkozó programozó kibővítette mindeféle olyan funkcióval a BIOS-t ami épp eszébe jutott.( hálózat, tetszőleges user-interface, 32/64-bites módban bootolás, extranagy boot partícióméret, pre-os, stb. )

Az lenne az "igazi", ha olyan boot programmal helyettesítenék a BIOS-t ami hardverfüggetleníti a szoftvereket. ;] Tkp. mindegy lenne, hogy milyen vas ( x86, powerpc, arm, stb. ) van alul, mindegyiken futnának a szoftverek. Természetesen ez azt jelentené, hogy mintegy fordító programként is funkciónálna a HW-SW között.

[ Szerkesztve ]

(#12813) zoltanz válasza #95904256 (#12812) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha lenne rá komoly érdeklődés bizti megcsinálnák. Láttam viszont X86 -ra virtuálisgép programot ami lehetővéteszi aszem PowerPC -re írt dolgok futtatását. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12814) snake1977


snake1977
őstag

Az lenne csak az igazi móka, ha ezt hibátlanul meg lehetne valósítani, lehetne agyba főbe tesztelni a sebességeket platformok szerint, és kompromisszumok nélkül, mivel a szoftver ugyanaz lenne, érdekes versenyhelyzetbe lehetne belerángatni a gyártókat. ;]

Szerk.: A wikipédián én is utána olvastam az (U)EFI-nek, sok hasznos dolgot sorolnak fel, de teljesen átlag userként nem tudom ebből mit is tudnék kihasználni érdemben.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12815) frescho válasza #95904256 (#12812) üzenetére


frescho
addikt

A lenyege nem a GUI es as aprosag. Inkabb az a jo benne, hogy az EFI Byte Code driverek segitsegevel el lehet inditani az OS-t. Tehat fel tudod ugy huzni, hogy lesz normalis VGA, eger, halozat alap esetben is. Persze az OS specifikus mar csak a frissites miatt is gyorsabb lesz, de nem 640x480-ban kell bamulni a kijelzot addig is, amig feltolod a Detonatro 123. kiadasat.

A CPU virtualizacio mukodo dolog, de a teljesitmeny igenye miatt hasznalhatatlan. Marmint hasznalhato, csak a sebessege csapnivalo. Probalj ki egy bochs-t vagy Qemu-t, de a DOSBox is megteszi. Esetleg ajanlom ezt az irast: [link] ARM-on x86 + PC emulacio.

Zoltanz: Qemu, bochs... A teljesitmeny veszteseg horrorisztikus, de ha nincs mas megoldas hasznalhato. Az XCOM pl elballag egy E51-en.

Bacsis: Tudom, hogy hasznaljak, de azokon jellemzoen UNIX vagy szerverre szant Windows fut.

https://frescho.hu

(#12816) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kazán Cyirx 6x86MX-PR200 166MHz procim meg a körítés már kár, hogy nincs meg. Pedig, hogy alázott akkor néhol egykét jó procit. :D
A multimédiás utasításokat gyorsabban hajtotta végre, mint az Intel processzorok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12817) #95904256 válasza frescho (#12815) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha jól értem, akkor EFI alapból biztosít valamiféle drivereket? Ehhez akkor EFI kompatibilis hadrverek is kellenek? Vagy honnan tudja kitalálni, hogy pl. egy hálókártya milyen I/O címeket használ és hogyan?

(#12818) frescho válasza #95904256 (#12817) üzenetére


frescho
addikt

Az EFI standard feluletet biztosit, amilyet a BIOS biztositott a DOS fele anno. Ugye ott is mindegy milyen merevlemez (ATA,MFM SCSI) BIOS hivasokkal lehet irni/olvasni meg ha nem is olyan sebesseggel, mint egy jo driverrel. Hasonlo meg a VESA is, amelyikkel ha a kartya tudasanak toredeket lehet is kihasznalni megis elerheto az XGA felbontas.

Minden kartyan BIOS chip szeruen implementalhatjak a drivereket, amiket a "preOS-ben" be lehet tolteni.

Szoval szerintem nem butasag, csak a regi BIOS-t hozna mai szintre (Multi OS es configuracio tamogatas, modularitas...)

https://frescho.hu

(#12819) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Gondoltam indítok valami komolyabb benchmarkot is néhány platformon. Meg tudná valaki mondani, hogy a 3DMark06 minimálisan milyen konfigon indul el? A gyári speckó szerint, bármilyen egymagos 2,5GHz feletti processzor jó neki. Szerintem menne Pentium-III-on is, jól tévedek? :U Netán socket7-tel is megkínáljuk? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12820) Badman 4ever válasza #95904256 (#12819) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mivel 700-as Celeronnal is futtattam 3DMark06-ot, ezért valószínű, hogy elmenne, a Tualatinnal meg egy csomó eredményem is van a Prohardveres toplistán:
Pentium III-S és 9600 XT tuning: 310 pont
Pentium III-S és 9600 XT alap: 258 pont
Pentium III-S és HD 3650: 2809 pont

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12821) #95904256 válasza Badman 4ever (#12820) üzenetére


#95904256
törölt tag

Oh, ez remek. Köszönöm a választ.

...azt nem is néztem, hogy van Prohardveres toplista.
Ez esetben a 3DMark06 nálam biztosan kimarad. :B
Valami mást kell keresnem helyette... :U

[ Szerkesztve ]

(#12822) snake1977


snake1977
őstag

Aquamark? Gun Metal benchmark? (ennek alacsony az igénye s7-en szerintem simán elkocog) Cpu bench 2003? :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12823) bacsis válasza #95904256 (#12819) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Asszem ha van a prociban SSE akkor már elmegy rajta

(#12824) #95904256


#95904256
törölt tag

Még gondolkodom az újabb benchmark dolgon. Egyelőre az lesz, hogy indítok egy-egy listát a Socket754 és Socket939-es lapoknak is. De lehet, hogy lesz Socket479, SocketM és SocketP is. Kicsit zavaró, hogy a Pentium M elkalapálta a Pentium 4 EE-t, viszont ha van CPU adaptere az embernek, akkor hol más is használhatná... :U

(#12825) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Srácok, eladóvá tettem a Gainward Bliss 7800 GS+ -omat, gondoltam először ide szólok be, mert a K6 fórum elsőbbséget élvez. :)

Egyébként erről van szó:

És itt van hozzá teszt. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#12826) Badman 4ever válasza snake1977 (#12822) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A Gun Metalt és az Aquamarkot is futtattam 850 MHz-es Celeronon GeForce 2 MX-400 társaságában, mindkettő elment, de nem dobott túl sok pontot, az Aquamark, ha jól emlékszem 1800 pont körül adott a VGA-ra.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12827) Yutani válasza #95904256 (#12824) üzenetére


Yutani
nagyúr

Többször elgondolkodtam már azon, hogy igazságos-e az, hogy egy régebbi platformon újabb processzort használunk átalakítóval? Lássuk csak:

- Slot1 platformon a maximum 1 GHz körüli valódi Slot1 PIII helyett átalakítóval elmehetünk egész 1600 MHz-ig egy Tua PIII-S-sel, ha bírja az alaplap a magas FSB-t. Maga az alaplap valóban Slot1, de a CPU már S370. (Ugyanezzel a CPU-val S370 platformon is csúcsokat lehet döngetni.)

- S423 platformon átalakítóval a maximális 2 GHz helyett 3 GHz-ig eljuthatunk. A platform S423, de a CPU S478.

- S478 platformon átalakítóval használhatunk Pentium M procit, és ahogy írtad, elkalapálja a P4 procikat. A platform S478, de a CPU mobil S479.

Felmerülő kérdések:

- A Pentium OverDrive milyen kategóriának számít? 486 vagy Pentium?

- Egy AsRock SocketA Upgrade lapba rakott S754 CPU-kártyával mért teljesítmény akkor most a fenti megoldásokhoz hasonlóan SocketA-hoz kell bejegyezni, vagy ez már a S754 kategóriában szerepel? (Az elsőre nevetségesnek tűnő kérdés a fentiek alapján jobban átgondolva már nem is annyia buta kérdés...)

- Egy AsRock S754 lapba rakott S939 CPU-kártyával mért teljesítmény a fenti megoldásokhoz hasonlóan S754-hez kell bejegyezni, vagy ez már a S939 kategóriában szerepel?

Két egyértelmű platform van, amivel kapcsolatban (szerintem) nem lehet vita:
1. Socket 7 (P54C-től a K6-III-ig)
2. Slot A (AMD K7 500-1000 Mhz)

Az én olvasatomban az adott foglalatban csak az eredetileg belevaló prociknak kellene versenyezniük. Ez azt jelenti, hogy Slot1 fronton felejtős az össze S370 proci, S423-ban csak a 2GHz-ig eljutó Willamette versenyezzen, és az asztali lapban használt mobil procikat külön kéne indítani (bár ebből nincs túl sok).

(Persze akik vezetik az egyes listákat a különböző átalakítós csodájukkal, nyilván nem fognak velem távolról sem egyetérteni! :DDD)

Egy egyszerű kérdésben össze lehet foglalni:

A platformot az alaplap szerint, vagy a processzor szerint kellene érteni?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12828) zoltanz válasza Yutani (#12827) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vagy átnevezni az eredeti címeket pl. Slot1, de adapter játszikra.

Más, 3D tesztprogik újabbak közűl mi lenne a legjobb pasz, régebbi Q3 Arena vagy Team Arena (ez szebb, cserébe erőforrásigényesebb) esetleg a 3DMark99Max?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12829) snake1977 válasza Badman 4ever (#12826) üzenetére


snake1977
őstag

Az Aquamark hardverigényesebb, a Gum Metal nekem egy 300-as celeron A-n futott szintén gef2 mx-el. :K
Sok 3D-s tesztet nem ismerek, de akár FRAPS-el is lehetne mérni, néhány kiválasztott játékot vagy a demóját, nem tudom mennyire változtatna az eredményen hogy a háttérben futna, mert gondolom a kissebb cpu-kra nagyobb terhet róna ki.

Szerk.: Mondjuk egy 3Dmark 2000 szinte mindenen elfut, már egy G200 vagy kissebb kártyával is megy, talán Trio 3D-vel is.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12830) Yutani válasza zoltanz (#12828) üzenetére


Yutani
nagyúr

Javaslom, hogy nézd át a retro tesztjeimet, azokban találhatsz néhány ötletet...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12831) zoltanz válasza Yutani (#12830) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi már olvasgattam belőle. :) :R
Nem ötletem nincs, :) hanem ami jó is és népszerű is.

snake1977
3DMark2000 nem ad újabb kártyákkal pontos eredményt az a gond.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12832) snake1977 válasza zoltanz (#12831) üzenetére


snake1977
őstag

Nos akkor nincs más hátra mint Bacsis 133Mhz-re butitott K6-III+on futó win7-re egy 3DMark Vantage-et telepiteni, és máris mehetnek a legújabb kártyák a teszt alá dx10-ben is. ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12833) #95904256 válasza Yutani (#12827) üzenetére


#95904256
törölt tag

Részemről az volt a felállás ami listák címében is szerepel, vagyis az alaplapi foglalathoz kötötten indítottam őket. Tehát nem CPU-hoz rendeltem. Ha CPU-hoz rendeltem volna ( Pentium, K5, K6, K6-III, Penitum-II/Slot-1, Penitum-III/Slot-1, Pentium-III/Socket370, Pentium4/Socket423, Pentium4/Socket478, Pentium4/LGA775, stb... ) akkor most lenne kb. 100 futó lista egy-két bejegyzéssel. Valamint várhatóan, most azt kérdeznéd tőlem, hogy miért nem bontottam őket tovább ( PIII/Katmai, PIII/Coppermine, PIII/CoppermineT, PIII/Tualatin, Athlon/Pluto, Athlon/Orion, Athlon/Thunderbird, stb... ) ami úgy 5-600 listát jelente, átlagosan 0,1 bejegyzéssel.

A felmerűlő kérdésekre a válaszok:

"- A Pentium OverDrive milyen kategóriának számít? 486 vagy Pentium?"

Pentium Overdrive-ból is többféle van. A Socket3-ba passzoló a Socket3-as listán indítható, a Socket7-es a Socket7-esen. ( Van még Socket4, Socket5, Socket8, stb is, de azoknak jelenleg nincs lista indítva )

"- Egy AsRock SocketA Upgrade lapba rakott S754 CPU-kártyával mért teljesítmény akkor most a fenti megoldásokhoz hasonlóan SocketA-hoz kell bejegyezni, vagy ez már a S754 kategóriában szerepel? (Az elsőre nevetségesnek tűnő kérdés a fentiek alapján jobban átgondolva már nem is annyia buta kérdés...)"

Mivel a használt alaplapi processzorfoglalathoz van kötve a részvétel, így ha a Socket754-est használod, az a Socket754-ben indul, ha a Socket462-est, akkor a Socket462-ben. Az Asrock lap előnnye, hogy egy lappal két helyre is nevezhetsz. Ugyanígy a 386/486-os és 486/Pentium alaplapoknál. Persze, ha társprocesszorként tudnád használni a Socket754-es processzort akkor élne a dolog. Épp ez miatt írtam be a szabályokba, hogy a tesztprogramot futtató operációs rendszernek kell a címben szereplő foglalatban lévő processzoron futnia. Bár bevallom, gőzöm sincs, hogy lehetne megoldani a társprocesszor processzormagjainak "belinkelését". Lehetőségként meghagytam. :D

Esetleg megoldható az is, hogy egy közös lista legyen.

(#12834) Yutani válasza #95904256 (#12833) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha CPU-hoz rendeltem volna...

Nem erről beszéltem. Foglalatról beszéltem, átalakító nélkül bele való processzorral. Az átalakítósakat külön listában lehetne feltenni. Nem tudom, így érted-e, mit próbálok mondani...

Igazából ez az egész csak elméleti alapon megy, mert a teszteket jó ideje készítgetjük. Téged és Bacsist kivéve mi többiek csak referenciaként szolgáló számokkal szolgálunk, a versenybe érdemlegesen nem tudunk beleszólni. :DDD

#tarcsad

(#12835) #95904256 válasza Yutani (#12834) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt nem értem, hogy miért nem tartod "igazságosnak", hogy a CPU adapterrel gyorsabb CPU-kat is lehet egy régebbi foglalatban használni. Elvégre direkt ezért fejlesztették ki őket.

(#12836) zoltanz válasza #95904256 (#12833) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig milyen jó is lenne egy 386 -os mellé bepattintani társprocesszornak egy Athlon64-t. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12837) peti_s


peti_s
addikt

Nah Emberek!
Selejtezés volt a suliban, és S3 Savage4 Extreme , TNT2-Vanta/M64 tulaj lettem. :B

(#12838) bacsis válasza Yutani (#12827) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A platformot ha alaplap szerint nézzük, akkor beleférnek az átalakítós megoldások, hisz azért mert eredetielg nem készült az átalakítós processzor abba a foglalatba amit az alaplap támogat, annak ellenére maga az alaplap elboldogul az átalakítós CPU-kkal....
A s754-es átalakítós Socket A-s azért bukik, mert a többi esetben csak egy átalakító kerül a CPU és az alaplap közé, de a CPU-t továbbra is az az alaplap szolgálja ki, míg az Asrock megoldásánál abban az átalakítóban más lesz a memória vezérlő is, tehát az alaplap feladata is eléggé megnyírbálódik..

(#12839) #95904256 válasza #95904256 (#12833) üzenetére


#95904256
törölt tag

A közös lista ötlete egyre jobban tetszik, de problémát jelenthet a 30.000 karakteres limit. Ez kb. 150 bejegyzést jelent, ha van link az eredményre. Illetve kb. 300-at akkor, ha a link csak a hozzászólások közt elérhető. Van valami "trükk", hogy hogyan lehetne több bejegyzésnek helyet biztosítani?

[ Szerkesztve ]

(#12840) DarthSun válasza bacsis (#12838) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyetértek :R Úgy már szinte egy másik gép.

(#12841) Yutani válasza bacsis (#12838) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért lesz más a memóriavezérlő, mert a CPU-ban van. Nézzük csak sorjában:

1. Van egy Slot1 alaplapunk. Ebbe beleteszünk egy átalakító kártyát, amibe beleteszünk egy másik procit, így korszerűbb gépet kapunk. Ugyanazt az alaplapot, ugyanazt a memóriát használjuk, plusz egy kártya és az új CPU.

2. Van egy Upgrade alaplapunk. Ebbe beletesszük az átalakító kártyát, amibe belerakjuk ugyanazt a memóriát, de egy új CPU-val korszerűbb gépet kapunk. Ugyanazt az alaplapot, ugyanazt a memóriát használjuk, plusz egy kártya és az új CPU.

Hoppá, de hiszen ez majdnem ugyanaz... :D

Alapvetően veletek értek egyet, azaz hogy a második már egy más gép lesz, de mégis elgondolkodtató... ;)

Egyébként az AsRock hibrid megoldása a VIA chipseteivel működött, mivel ugyanazt a déli hidat lehetett párosítani a KT600/KT880 és a K8T800/Pro chipsetekhez. Amikor bedugtad a processzorkártyát, az alaplapon a déli híd működött tovább (HDD, I/O), míg az északi híd a processzorral és memóriákkal együtt a kártyáról működtek.

akosf: Mindegy, csak elgondolkodtam a dolgon. Te írtad ki a versenyt, te hoztad a szabályokat, mi meg szórakoz(t)unk egy jót! ;)
Őszintén szólva felbosszantott, amikor lett egy 1.7-es S423 cuccom, amivel indultam volna a kategóriájában, de amikor láttam, hogy már átalakítóval 3GHz körül vagy a 423-asok között, úgy gondoltam, a franc fog most már beszállni, úgyis jelentéktelen pontszámot tudtam volna elérni ahhoz képest. Mint ahogy az összes többiben az alsó kategóriákba voltak csak jók a pontszámaim. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12842) bacsis válasza #95904256 (#12833) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Socket8-at is indíthatnád, sokunknak van hozzá cuccosa :K

(#12843) Ranagol_5 válasza bacsis (#12842) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát, nekem azóta se sikerült a PPro szervert üzembe helyezni, bár időm sem volt foglalkozni vele, csak szerezni kéne bele valami ütősebb PCI-os VGA-t. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#12844) bacsis válasza Ranagol_5 (#12843) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Voodoo 2 SLI :))

szerk: Hű bakker.. a V2-n nem nagyon fut le a 3Trémark2001, főleg nem 1024X768 32bitben :DDD
Akkor valamit nekem is ki kéne találnom :))

[ Szerkesztve ]

(#12845) Worker


Worker
aktív tag

Srácok!

Ez a gép bárkinek mond bármit is? :DDD

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#12846) peti_s válasza Yutani (#12841) üzenetére


peti_s
addikt

De neked legalább lefutott a progi. :D Nekem amióta akartam ebbe a versenybe nevezni, azóta nem indul a Gigabyte GA-5AX lapom. Pontosabban indul, csak HDD-ről nem bootol.

(#12847) Elrood válasza Worker (#12845) üzenetére


Elrood
őstag

Azt hiszem tudom mi ez.

Nekünk ilyen volt: [link]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12848) zoltanz válasza snake1977 (#12832) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tesztre sok játékprogi alkalmas lenne amiben van pl. teljesítménymérés kijelzés (FPS érték). Nemigen lehet beállítani fixen egy demo -t amit figyelni szeretnék, így pontatlanok lesznek az eredmények.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12849) Ranagol_5 válasza bacsis (#12844) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát, előbb a vasat kéne belőni, de még odáig sem jutottam el. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#12850) frescho válasza Yutani (#12841) üzenetére


frescho
addikt

"Őszintén szólva felbosszantott, amikor lett egy 1.7-es S423 cuccom, amivel indultam volna a kategóriájában, de amikor láttam, hogy már átalakítóval 3GHz körül vagy a 423-asok között, úgy gondoltam, a franc fog most már beszállni, úgyis jelentéktelen pontszámot tudtam volna elérni ahhoz képest. Mint ahogy az összes többiben az alsó kategóriákba voltak csak jók a pontszámaim. :DDD"

Nekem meg lerakas szerver van a kezem ugyeben, amikbe nemlehet belehegeszteni egy normalis videokartyat. Egy fullos P4 Xeonnal hiaba indulnek a PCI vidkari miatt, mert csak single threaded/grafikai tesztek vannak. Az elet harc, de ez van :)

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.