Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) mrgg válasza Laybee (#12147) üzenetére


mrgg
tag

Tudtommal vannak olyan 450-es P3-ak, amiket 300 MHz-es cache modulokkal szereltek, ha esetleg ilyen példányod lenne, akkor elméletileg nem nagy akadály a 600 MHz. Szerintem azon az órajelen olyan feladatoknál, amik jobban szeretik a nagy cache-t, elég könnyen meg tudná verni a Celeront.
Viszont ahogy olvasom, a 700-as Celeronokat nem nagyon lehet húzni, bár nem tudom hogyan viselkedik feszültségemelés hatására, de már CuMine magra épül, van egy pár előnye. Annó a 800-as Celeronomat ha 880-on el tudtam indítani feszültségemelés nélkül (a lapomon nem lehetett), akkor már örültem.
Szóval én is a Celeronra szavaznék.

[ Szerkesztve ]

(#12152) Laybee válasza mrgg (#12151) üzenetére


Laybee
őstag

Na ez jó kérdés, nem tudom. Nagyon rövid ideig gyártották, ahogy kijött, rá nem sokára jött ki a 500mhz és a 550mhzes verzió. És ezt a 450mhz már nem is árulták. Nem hinném, hogy ilyen lenne, de megnézem majd, köszi.

(#12153) Badman 4ever válasza mrgg (#12151) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én a Coppermine Celeronjaimat jól meg tudtam húzni:

700 MHz: 1113 MHz
800 MHz: 1195 MHz
850 MHz: 1003 MHz

Meg van egy 733 MHz-es példányom is, de azt még nem volt alkalmam tesztelni. :)
Feszültségemelés nélkül is elment a 700-as olyan 900-1000 MHz körül, ha jól emlékszem, tehát mindenképp az a jobb választás.

Megtaláltam a 700-as Celeron tuningolt EVEREST teszteredményeit, íme a CPU Queen:

Van a listán egy 450 MHz-es PIII, lehet hozzá viszonyítani. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12154) cskamacska


cskamacska
addikt

Sünt belétek!

Találtam Vaterán ilyet ni: Soundblaster AWE32 + Yamaha DB-50XG (ISA)
Ez bezony tökéletes(vagy majdnem, maradjunk a "pont jó"-ban) DOS-os MIDI-s retro párosítás, és dobozos, és lemezes, és like new. :Y
Ez bezony íBéjről alsó hangon 10-15 ezer forint minimum, de így együtt egyáltalán fordulnak elő, dobozos DB50XG sem nagyon akad. Amit olcsóbban 6-7k-ból ki lehet hozni, azok a kínai DB60XG klónok, de ez se nem klón, se nem oem, se nem drága /pillanat. És ha nem siettek, egy sefter megveszi jó olcsón, és rátok sózza jó drágán. :P

mod: egyébként gondoltam, hogy laposkussban majd sznájpingolok, de ez esetben más eladásaimból nem hogy merdzsóra, de kenyérre se futná hó végén, úgy hogy inkább megosztom az örömhírt, azért mégse egy mogyoróshoz kerüljön e kincs :B

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12155) mrgg


mrgg
tag

Badman: Hm, nem rossz eredmények! :) Az sSpec-eket meg lehetne tudni?
cskamacska: UP a cuccnak! ;)

(#12156) frescho válasza mrgg (#12151) üzenetére


frescho
addikt

Cu magos Cerkak altalaban megfutjak a 900/1000MHz-et egy normalis lapban. Tesztek alapjan utosebb, mint egy Katmai.

https://frescho.hu

(#12157) Badman 4ever válasza mrgg (#12155) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Persze, itt az összes PIII-am és Celeronom száma:
Pentium III 500 MHz - SL35E (500/512/100/2.0V)
Celeron 700 MHz - SL4P2 (700/128/66/1.7V)
Celeron 733 MHz - SL4P7 (733/128/66/1.7V)
Celeron 800 MHz - SL5EB (800/128/100/1.75V)
Celeron 850 MHz - SL5GA (850/128/100/1.7V)
Pentium III-E 850 MHz - SL4CC (850/256/100/1.7V)
Pentium III-S 1400 MHz - SL6BY (1400/512/133/1.45V)

Nálam minden eddig megfordult Celeron jól húzható volt, csak a Pentiumok nem szerették a nyúzást. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12158) peti_s válasza Badman 4ever (#12153) üzenetére


peti_s
addikt

Szépen mennek azok a kis P3-k. :) P3 1000EB-t próbáltál? :)

(#12159) Badman 4ever válasza peti_s (#12158) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Van a családban két 1 GHz-es PIII, de azok nem az enyémek, nem bánthatom őket. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12160) peti_s válasza Badman 4ever (#12159) üzenetére


peti_s
addikt

Oh. Kár. :D Holnap, vagyis ma akkor játszok a TUSL2-C-vel. :)

(#12161) DBob válasza cskamacska (#12154) üzenetére


DBob
őstag

Igazad van, mogyoróshoz ne kerüljön. Elhozom inkább. :R

(#12162) Nowhereman válasza cskamacska (#12154) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem lehet rossz párosítás. Az AWE32 csúcs egy cucc, de a Midiben az analóg hangcsipes Music16-om mellett is csak egy rekedt óriás. Így felcuccolva már talán labdába rughat a Midiben is az öreg AWE32

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#12163) mrgg


mrgg
tag

frescho: Teljesen igazad van, hülyeségeket beszéltem, a Coppermine-oknak valahol arrafele van a vége. Ott szúrtam el, hogy még régebbi proci húzhatóságát néztem meg, aminél még "kevesebb" volt a stepping.

Badman: Köszönöm a listát! :R

(#12164) DBob válasza Nowhereman (#12162) üzenetére


DBob
őstag

Hát azért a csúcstól távol áll minden téren az awe32. Hangminősége pcmben lehetne jobb (túl nagy, túl sok "felesleges" eszköz rajta, túl nagy zaj), a emu midije meg...hát olyan amilyen.
Yamaha is csak azért tetszik, mert daughterboard jellegű dolgom még nincs, ahogy gm yamaha se.
Inkább windows alól egy Vibra CX (ha jól emlékszem, a kis chipes) isa sb16 vibra + yamaha softsynth ha ezt akarjuk nagyobb minőségben. Csak hát ehhez már windows kell, natív dos alól ez nem játszik :U

(#12165) peti_s


peti_s
addikt

Üdv.!
Ha túlfeszt kap pl. egy ilyen hangkártya, ami a hirdetésben van, mi meg tönkre rajta? Tehát, javítható lesz? :)

(#12166) DBob válasza peti_s (#12165) üzenetére


DBob
őstag

Hogyan kapna túlfeszt? Alaplap felől? Line-in felől? Egyáltalán miért kapna túlfeszt? :F
Általában van a hangkártyákon feszstab a slot felőli tápellátás részen. Csatlakozó részen...hát jó kérdés. Ott vissza kell követni mi van a jel útjában, és kiméregetni. De szerintem ott az IC-ig nem áll meg a delej.

(#12167) peti_s válasza DBob (#12166) üzenetére


peti_s
addikt

Egy ilyet tudnék szerezni, ami úgy kapott túlfeszt, hogy a gépbe elvileg " bele csapott a villám ". Ha be van téve a gépbe, nem bootol. Vajon menthető ? :)

(#12168) DBob válasza peti_s (#12167) üzenetére


DBob
őstag

Attól függ mennyit kérnek érte. Túl sokat ne adj érte. Ha gép nem indul tőle, lehet hogy a tápvonal valahol zárlatos, és emiatt tilt a táp. Ez lehet kondenzátor, feszstab, nyákhiba (megcsúszott rajta a csavarhúzó), stb. De nekem gyanús hogy a túlfeszt minden túlélte, csak ez nem. Ez mástól halt meg inkább. De ha ingyen vagy baráti áron adják el lehet vele szöszmötölni.

(#12169) peti_s válasza DBob (#12168) üzenetére


peti_s
addikt

Alaplap is meghalt, majdnem minden, a táp az tudom hogy nem. :)

(#12170) Rive válasza peti_s (#12167) üzenetére


Rive
veterán

Valószinű nem menthető. De kérdezz rá, hogy melegszik-e a chip, ha gépbe van rakva. Ha igen, akkor totál reménytelen. Ha nem, akkor szimplán csak nagyon valószinűtlen a javíthatósága...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12171) peti_s válasza Rive (#12170) üzenetére


peti_s
addikt

Ám, mit jelent ha melegszik, és mit ha nem? :)

(#12172) Audifan


Audifan
tag

Sziasztok!
Retró géphez melyik a legjobb böngésző? mert a főgépem behányt :(((
Előre is köszi.
amúgy erről a gépről lenne szó

(#12173) peti_s válasza Audifan (#12172) üzenetére


peti_s
addikt

Mivel XP-t használsz rajta, ahogy választasz a sok közül. :) Firefox, Chrome, Opera, stb. :)

(#12174) Rive válasza peti_s (#12171) üzenetére


Rive
veterán

Ezek a chipek maguktól ált. nem melegszenek (észrevehetően). Ha igen, az szinte tuti indikátora a döglött, klf. mértékben belső zárlatos chipnek.

Mondjuk az se zárja ki a chip hibáját, ha nem melegszik. De ha melegszik, akkor kár folytatni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12175) cskamacska válasza DBob (#12164) üzenetére


cskamacska
addikt

Aki külső Roland egységgel csapatja, annak könnyű beszólogatni. :P
AWE32 nem képességeit illetően kiemelkedő, hanem az a legnagyobb előnye, hogy majd minden létező DOS-os program ismeri, ill DOS-tól XP-ig minden oprendszer alatt működik. Emellett a DB50XG gondoskodik a frankó MIDI hangzásról, aminek a Roland cuccokat leszámítva nincs párja.

Egyébként 5600 forint lett a dobozos AWE32+dobozos DB50XG pakk vége, erre simán rálicitáltam volna, ha nem lennék ily veszettül megszorulva. :( Az ember kinéz Béjre, most is csak szutyok kínai DB60XG másolat van egy szál semmiben, ami viszont minimum 6-7 ezerbe fáj hazáig. Megjegyzendő még, hogy itthon meg úgy egyáltalán nem nagyon láttam eladó waveblaster cuccosokat, volt egy tavaly év eleji Hardverapró hirdetés oem DB50XG+ISA MPU401 kártyáról 10k-ért, meg ugyanekkor egy Turtle Beach gyűjtemény leépítéskor elcsíptem egy Cancun FX-et, és nagyjából ennyi 2 év távlatában. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12176) peti_s válasza Rive (#12174) üzenetére


peti_s
addikt

:R köszi. :)

(#12177) DBob válasza cskamacska (#12175) üzenetére


DBob
őstag

SB16 utáni sound blasterek hátránya hogy a régi pro kompatibilis játékokkal gondok adódhatnak, hiszen az sb16 nem teljesen sb pro kompatibilis. Én inkább pro párti vagyok, szinte egész életemben azt használtam isa kártyákból.

Amúgy meg a roland cumók gyakoribbak is a DB50/60XG yamaha cuccoknál. Nem nehéz így ilyennel csapatni :P Amikor pl az sc-55öm vettem, aproneten egyszerre 3db is volt eladó. Igaz, drágábbak mint ez a yamaha volt, de settlersen kívül úgy érzem mindenhol kikap a yamaha. Ha esetleg lesz még egy valamikor eladó, talán megveszem. De nekem doboz se kell igazán. (Minek? Gépbe rakom...)

Inkább LAPC-I re hajtok...esetleg olyan áron hogy az MT-32őt odaadom érte. De külföldi oldalakon egy LAPC-I árából itthon kapni SC-8820-at :Y

(#12178) DarthSun válasza cskamacska (#12175) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Awe32 kompatibilitásával én is meg vagyok elégedve, nálam ott figyel 8 gépben DOS- tól XP- ig, ráadásul nekem a hangzása is tetszik.DB50- re én is rálicitáltam volna, de sajnos nálam is sovány a bankszámla ill. ami befektethető lesz azt HDD- re kell fordítanom, mert fullon van a tárolóhelyem :)
A másik legenda, a GUS is szépen muzsikál, de evvel már igen sokat szívtam mire találtam egy lapot amiben hajlandó korrektül működni.

(#12179) zoltanz


zoltanz
nagyúr

ÁÁ. Most néztem egy hazai szaklapban, multimédiás gépet raktak össze integrált hangkártyával... :N

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12180) DBob válasza zoltanz (#12179) üzenetére


DBob
őstag

Nem látom ebben a kifogásolni valót. :F

(#12181) cskamacska válasza DBob (#12180) üzenetére


cskamacska
addikt

Én igen. :DDD

Más kérdés, hogy sok fekáliát a hangkarik sem érnek bizonyos esetekben, pölö gémingre a méregdrága Asus Essence is csak annyira jó, mint egy akármilyen alaplapi.. :(((

ui: Egyébként jópofa, hogy miután leszóltad az AWE 32 kifogásolható hangminőségét, utána megjegyzed, hogy a SB Pro-t részesíted előnyben. Mármint pont a Pro-t, ami zajosságban kb a SB 2.0-val van pariban? :DDD

És ha már Pro über alles: Sound Blaster Pro exclusive games

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12182) DBob válasza cskamacska (#12181) üzenetére


DBob
őstag

Ezt most nem igazán értem. Én nem szóltam le semmit, és nem gúnyolódtam senkivel. Kérlek te se tedd.

(#12183) zoltanz válasza cskamacska (#12181) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze ki lehet fogni, integráltban is amikben nincs interferencia stb., de én nem ajánlanám. Aki zenével foglalkozik annak meg kevés lesz az.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12184) Nowhereman válasza zoltanz (#12183) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kezdhetném ott, hogy ezek az analóg kimenetelű hangkártyák egytől-egyig érzékenyek a házban lévő elektromos zajokra, azaz hogy mi jelent meg a hangszórón annak csak egy része volt a kártya, és ha szigorúan nézzük az egész öreg Sound Blaster sorozatot, midiben kvázi az összes analóg csippel rendelkező zsuga szégyenben hagyta őket...

Utánam a kondenzcsik!

(#12185) cskamacska válasza DBob (#12182) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem teszem. :R

Egyébként nekem mindegy, hogy melyik mennyire, mivel amióta ráültem egy AWE64 Gold-ra, régebbi cuccal nem fárasztom magam. Az tűrhető kompatibilitásban, elég jó analóg kimenet minőségében, és ha valamelyik program nem akar vele együttműködni, akkor így járt. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12186) laci1128 válasza cskamacska (#12185) üzenetére


laci1128
tag

Az AWE64 Gold remek egy retró motyó. Nem szembesültem eddig semmilyen problémával a használata közben (semmi 'Plug 'n Pray' szindróma vagy ilyesmi. ;] ) valamint szerintem sem serceg, ropog. Igaz azt meg kell jegyeznem, hogy nem rendelkezem "white füllel" (annak ellenére, hogy közel lakom a Vásárhelyihez :P :) ).
Ezek mellett abszolút jól mutat a retróbb gépemben és tűrhető áron lehet hozzáférni.
Egyedül a MIDI részével kapcsolatban nem tudok hasznos véleményt mondani, mivel nincsen komoly viszonyítási alapom ebben a témában.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12187) snake1977


snake1977
őstag

Nekem általában annyi bajom volt az ISA-s hangkarikkal hogy mindegyik "ciripelt" miközben töltött a vinyó. Egyébiránt SB 2.0-ással kezdtem, még jó kis hangállító poti is volt rajta, a pro széria kimaradt az életemből, utána egy ESS 1868 audiodrive tulaja lettem, majd vibra 16.
Az első pci-os kari után nem használtam többet isa-s kártyát, a ciripelés nagyon zavart.:DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12188) DarthSun válasza snake1977 (#12187) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha némítod a mikrofonbemenetet jelentősen csökken a ciripelés és a zaj is.Bár nekem csak 1 gépben ciripel jelentősebben, ebben viszont mikrofonnémítás után is kicsit megmarad.Sok mástól is függ - kártyák elhelyezkedése, egyéb alkatrészek. A hangzás nálam feledteti a kisebb hibákat :)

(#12189) snake1977 válasza DarthSun (#12188) üzenetére


snake1977
őstag

Most egy szimpla live 5.1-est használok, a p3-asomban is ilyen van és a főgépemben is, meg vagyok vele elégedve, az isa-t egyenlőre kihagyom, majd talán ha lesz ujra awe64-esem. :)
Am ezzel kapcsolatban egy kérdés van egy 5.1 live digitalom, beteszem a gépbe xp alá, elvileg a hozzávaló drivert letöltöttem, a rendszer fel is ismeri, telepiti a creative gameportot, majd innentől drivert kér, viszont a driver telepitésénél a következő üzit kapom: nem található sound blaster... :W Ötlet?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12190) DarthSun válasza snake1977 (#12189) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ismert, nehéz probléma a Live5.1- nél.Két esetben fordul elő.
1: ha a driver valóban nem hozzávaló.Nekem pld. két kártyám van belőle.
Egy SB0100 és egy SB0220.Egymás drivereit nem fogadják el.Ezekhez van gyári
CD- m, evvel megoldódik a gond.
2:ha XP alá akarod telepíteni és már előtte bármikor volt telepítve, nem megy fel, az
általad írt hibaüzenettel leáll, bármelyik kártya és bármelyik driver esetén is.Tehát
akkor is ha a kártyához való gyári driverről van szó.Megoldás: pld. jv16PowerTools-
al kiszedni a registryből az összes Live bejegyzést.Vagy újratelepítés......
A gondot súlyosbítja hogy más előzőleg telepített hangkártya is bekavarhat.Nekem pld. az AV8 alaplapi hk. registry bejegyzéseit is el kellett távolítanom hogy felmenjen a Live.A Creative programozói fenomenális munkát végeztek :W
Viszont ha már sikerül és működik, marha jól szól :)

(#12191) snake1977 válasza DarthSun (#12190) üzenetére


snake1977
őstag

Hüha, akkor ez kemény dió lesz. Bár nekem a sima 5.1 live felment gond nélkül, az xp felismerte, az SB0220-al vannak gondjaim, bár őt próbáltam legelőször, és a creative.com-ról szedtem le hozzá drivereket, de nem ment, utána maradtam a 5.1 live-nál. Az alaplapira allergiás vagyok már, szabvány realtek hd audió chip, de harmat gyenge hangzással, egyszerüen a basszus az csak valami mélyen zörgő hörgő valami, az SB-hez képest, és filmek alatt az élő hang is halkabb, torzabb. Tehát ehhez be kell szerezzek egy gyári telepítőt, akkor van esélyem életre lehellni? :) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12192) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megnéztem poénból ezen a notin P4 Celeron Nortwood magos 2,4 GHZ, 266 MHz FSB 256 MB RAM Ati Radeon 7000 megosztott, mi történik ha a 64 MB helyett 16 MB ot adok csak a VGA nak.
3DMark99Max:

2646 pont (egész fickós lett, amúgy 3000 felett van) :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12193) DarthSun válasza snake1977 (#12191) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen az eredeti gyári felmegy, de a 2. pontban leírt feltételekkel.Esetleg próbálj meg szerezni, ha nem sikerül küldhetek egy másolatot postán, vagy személyesen SzFehérvárra tudom vinni, ha valamikor arra jársz.

(#12194) snake1977 válasza DarthSun (#12193) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi szépen az infókat! :R
Megpróbálom letölteni valahol biztosan fent lesz a cd-je. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12195) DarthSun válasza zoltanz (#12192) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor azon már jól futnak a 2000 körüli játékok.Nekem PIII500 mellett van Radeon7000, ha jól emlékszem 1900 körül dobott 3DM99- ben.

(#12196) djculture


djculture
félisten

Nem kell gyári cd elég ez.Kezel minden soundblaster live és audigy-t amin EMU10K1 and EMU10K2 chip van.:[link]

[ Szerkesztve ]

(#12197) DarthSun válasza djculture (#12196) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A kx driverről olvasgattam én is.Elég vegyesek a vélemények. Én nem foglalhatok állást, mivel még nem használtam.Valamint úgy tudom nincs benne EAX ill. A3D támogatás.

(#12198) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Itthoni P4-es netezgetős gépünkkel már kb 1-2 éve fennáll a következő probléma: elég nehéz leírni, valamiféle sebességingadozásnak lehetne mondani. Van, hogy gépelés közben megáll a kurzor és egy-két másodpercen belül a begépelt karakterek megiramodnak és megjelennek, meg ilyen későn reagálás aztán minden hipphopp végrehajtódik. Szóval a legegyszerűbben tényleg sebességingadozásnak mondanám és csatolnám a HD Tune eredményét:

Erre vmi megoldás? Vinyócsere? :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12199) DarthSun válasza Dyingsoul (#12198) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A minimum átvitel tényleg nagyon alacsony, ennél azért többnek kéne lennie.Lehet hogy tényleg haldoklik, de azért ellenőrizd a tápcsatlakozó kontaktusát, valamint hogy a rendszerüzenetekben van e ATAPI időtúllépés.Ha mindegyik negatív, a vinyóvétel előtt másik gépből kölcsönvett vinyóval nézd meg, hátha avval is jelentkezik a hiba, ekkor természetesen valami más okozza.

(#12200) Dyingsoul válasza DarthSun (#12199) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Másik vinyóval már megnéztem, tápcsatival semmi gond, ezt a gépet már bizony sokat bütyköltem, szóval babráltam sokat, maga a vinyó ilyen teljesítményt produkál, de már elég régóta mint említettem.

Itt egy másik vinyó képe, ugyanezzel a konfiggal:

Ez a vinyó egész jó, de (mint ahogy a kapacitásából következtethetünk) sokkal régebbi. A teszt elején nagyon alacsony értékről indult, de egyébként sokkal egyenletesebb volt a sebessége.

Egyébként: UDMA 2-es üzemmódban van, hogyan tudnám 5-ösre állítani? A HDTune szerint támogatja ezt a módot a vinyó. körülnézek addig biosban, amig kapok választ. Bios frissités segitene valamit?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.