Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) vasi89 válasza atala (#60244) üzenetére


vasi89
addikt

A fent linkelt csomagom, standard shippinges mégis holland postás szállítás lett. Szóval egyáltalán nem biztos már, hogy express one fogja hozni. Ezzel szemben 2 saver rendelésem összevont lett és EO hozza.

@V: lassan a 20 nap is lejár :(

[ Szerkesztve ]

(#60252) ggabor02 válasza vasi89 (#60251) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Tegnap rendelt a munkatársam is egy cuccot. Nála is xxxxxNL-es postás lett a standard shipping. Pár hete ugyanezt a cuccot ugyanettől az eladótól rendeltem, nekem egy hete hozta az EO. A fene sem tudja, hogy mitől függ.

(#60253) herrká válasza V/ (#60247) üzenetére


herrká
senior tag

Értem. Kár. Akkor a mai rendelésemnél lehet hiába választottam a 400-500 forinttal drágább de elvileg nem postai szállítást....

(#60254) V/ válasza herrká (#60253) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem 100% és az előtted író is írja, nem lehet holland postás a standard shipping, szerintem a szállítási mód is változott.

(#60255) vasi89 válasza V/ (#60254) üzenetére


vasi89
addikt

pontosítok, hiába fizettem ki azt a kis pluszt, átdobta az eladó cainiao super economyra.

(#60256) V/ válasza vasi89 (#60255) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos ez néha előfordul, én beírom a fizetési üzenet részhez hogy ne változtasson a szállítási módon, mert az nekem + költség lesz és azért morcos leszek.

(#60257) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Standard shippinges rendelésem volt 3db (express one) , az utolsó rendelésem beérkezett az országba vasárnap hétfőn tovább engedték a vámon, a másik 2-t összevonták kinában 14.-én beérkezett az országba, most kellene a vám vizsgálat, de meg sem moccan, express one-t hivtam hogy mi a helyzet, leráztak hogy vámhatóságot keressem.
Semmi extra nincs benne kb. 70€ a 2 csomag értéke.
elég sok rendelésem volt standard shippingel 1-2 nap után idáig mindent továbbengedték.
Szerintetek hol érdeklődjek hogy mi a helyzet? 4-5 napokat futnak kinából az országba majd ismét 4-5 nap max vám stb, és hozza a futár.

(#60258) V/ válasza FreedomHUN (#60257) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a vámolás nem olyan vámolás, ne pánikolj, de írtam már többször addig ne keresgéljen senki az Express One-nál amíg nem azt látod a nyomkövetésnél hogy Központi raktárba érkezett, mert nincs náluk.
Majd a Cainiao vagy a megbízottja rendezi a vám dolgokat.
Felmerült valakinél hogy a Ghibli cég csinálja, de ez nincs megerősítve, mert felvettem velük a kapcsolatot hétfőn és azóta nem sikerült az illetőnek ezt, hogy a Cainiao-nak csak ők dolgoznak vámolás ügyileg megerősíteni. Szóval továbbra sem lehet az Express One-hoz kerülést gyorsítani, vagy információt szerezni.

(#60259) Jahno válasza V/ (#60258) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben az a durva, hogy nekem már van számom, tudom, hogy oda fog kerülni és majd hozzák, de utolsó pillanatig az Eone nem is tud a csomagról. Homályos nagyon.

(#60260) V/ válasza Jahno (#60259) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint a BE-s, NL-es csomagoknál, a nyomkövetési azonosítót megigényelheted elektronikusan Kínából is, de akkor éled fel ha az adott posta kezelésébe kerül, itt is ugyanaz van.
Amikor a logisztikai cég átadja nekik, hiszen az Express One-nak nincs Kínában kirendeltsége, Budapestig nem ők szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#60261) FreedomHUN válasza V/ (#60258) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Köszönöm az infókat.
Először karanténra gondoltam, hogy kinában felütötte megint a fejét a covid, de ugye a másikat tovább engedték.
Inkább kifizettem a felárat a standardra, gyorsak, plusz egyéb költségtől mentes. Posta után (5-ből 4 refundos lett no tracking) remélem nem tűntetik el, illetve nem kell hónapokat várni.

(#60262) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Lementem ma a helyi postára ezért a 21 napja itthon kóválygó csomagomért kérdeztem a postás lányt hol volt a csomag idáig azt ő nem tudja a szomszéd település postáján mondták hogy adathiány miatt lett vissza küldve ezek után kérdeztem a helyi postás lányt az adathiánnyal kapcsolatban azt mondta ő nem tudja mi az csak azt látja a számítógépen hogy adathiányos és a rendeletek szerint nem adhatja ki itt tartunk ma ezért utaztatják oda-vissza a csomagokat ?
ráadásul az eladó nem azokat az alkatrészeket küldte amit megrendeltem
másik csomagom szintén megérkezett már UHxxxBE
11 Már A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
14 Már Továbbítás belföldre ez is már 13 napja itthon van hány hétig kell még várni míg megkapom AliExpress Saver Shipping volt

(#60263) V/ válasza lacoka55 (#60262) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem rendeletük van, hanem utasításuk.

(#60264) lacoka55 válasza V/ (#60263) üzenetére


lacoka55
aktív tag

bolond egy utasítás mikor az áfát kifizettem uniós országból jön nem kell vámolni a csomagon rajta van név cím telefonszám és ennek ellenére nem adhatják ki

(#60265) djsunstealer válasza lacoka55 (#60264) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nálam is ugyanaz a helyzet, mint nálad: UH838928065BE.
Ráadásul én Budapesten várom.

(#60266) V/ válasza lacoka55 (#60264) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz a kiadó programjuk, több okból is.
EU-s küldemény természetes hogy hiányzik a vámolással kapcsolatos bejegyzés.Minden más adat meg van.
Szerintük nem könyvelt küldemény akkor miért tartják nyilván? A nem könyvelt küldeményeket nem vonják számítógépes nyilvántartás alá és ezért minden különösebb herce-hurca nélkül tudják kézbesíteni.

(#60267) stomi61 válasza V/ (#60266) üzenetére


stomi61
tag

Felettébb érdekes ez a "nem könyvelt küldemény".
Egy UHxxxBE levél miatt írtam panaszlevelet és láss csodát, vissza tudták keresni, meg is érkezett, ráadásul két héttel az érkezés után jött a postás egy papírral, hogy írjam alá, mert szerintük megkaptam a levelet.
Persze, egy hónapig rajta ült az OLK, aztán rinyáltam és néhány nap múlva itt volt a postaládában.

(#60268) V/ válasza stomi61 (#60267) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem én találtam ki, náluk az Lx és az Ux kezdetűek mindazok, de emiatt nem vállalnak rá kártérítési felelősséget sem.
Az hogy azt aláíratták csak a panaszkezeléshez kellet, nem a küldemény könyvelése történt.

[ Szerkesztve ]

(#60269) lacoka55 válasza V/ (#60266) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Nem könyvelt küldemény de a vonalkódot vagy mást mégis beolvassák mert mire hazaértem már a parcelsapp-ban benne volt hogy Sikeresen kézbesítve így még le sem tudnám tagadni hogy nem kaptam meg

(#60270) V/ válasza lacoka55 (#60269) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem én találtam a ki a besorolást, az ami belefér a postaládában azt nem húzzák le sehol, viszont bent meg könyvelik a dolgozó munkáját hogy mennyi küldeménnyel, ügyféllel foglakozik, az hogy ez a bejegyzés bekerül az adatok közé csak egy mellékes okozat, ezeknél sem kellene ez, azért mert valami 24 mm-nél vastagabb nem indok a könyvelésre.

(#60271) laskr99 válasza stomi61 (#60267) üzenetére


laskr99
addikt

Ezt hol tudom én intézni? Bent a postán voltam, de semmi visszahívás nem történt :(

(#60272) Gabbbb válasza V/ (#60091) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ma rendeltem egy akkumulátort, PostNL-es azonosítót kaptam.

(#60273) V/ válasza Gabbbb (#60272) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen szállítási módhoz adták és az van írva is az AliExpress nyomkövetési részén amit szerettél volna?

(#60274) Gabbbb


Gabbbb
senior tag


Rendelésnél ↑

Tracking ↓

[ Szerkesztve ]

(#60275) V/ válasza Gabbbb (#60274) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, ennél a fajtánál nem lehet előre megjósolni hogy mit kapunk, de az akksik általában ilyennel jönnek, bár volt amit vonattal szállítottak, de gondolom most van valami kerülő út. Nem lesz gyors.

[ Szerkesztve ]

(#60276) gyuri81


gyuri81
veterán

Vásároltam egy terméket, de gagyi hitvány valamit küldött az eladó. Mi a menete, hogy visszakapjam az eladótól a pénzem? ( igyekeztem visszaolvasni, de nem találtam választ...)

Köszönöm! :R

(#60277) V/ válasza gyuri81 (#60276) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás és dispute döntés elleni fellebbezés esetleg segíthet

(#60278) cof válasza V/ (#60275) üzenetére


cof
veterán

Nem vészes. Nekem 25 nap alatt itt volt most. Akkor cumi ha CN postával küldi és ráadésként vonattal jön.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60279) stomi61


stomi61
tag

Hát ez tök jó.
Halovány lila gőzöm sincs, hogy ez melyik csomagom.
Sehol nem szerepel ilyen azonosító [kép]

(#60280) stomi61 válasza stomi61 (#60279) üzenetére


stomi61
tag

Talán még itt van a legtöbb infó, de ez sem segít. [kép]
A dátumok sem stimmelnek. Lehet, hogy én is kapok egy idegen csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#60281) cof válasza stomi61 (#60279) üzenetére


cof
veterán

Valamelyik LP00... kezdetű csomag lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60282) stomi61 válasza cof (#60281) üzenetére


stomi61
tag

Egy tippem van, az értéke alapján [kép]

(#60283) V/ válasza stomi61 (#60282) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lesz az, időben stimmel az ide indítás és érkezés, de teljesen mindegy, mert ha az UA244848626AE azonosítót adod meg és az irányítószámodat a fizetési oldalon, akkor ha a tied ki tudod fizetni mert hozzáférsz, ha nem adja fel akkor nem a tied.

[ Szerkesztve ]

(#60284) cof válasza stomi61 (#60282) üzenetére


cof
veterán

Ja igen, el is felejtettem már, hogy S0000... is van olyan régen rendeltem így.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60285) lacoka55 válasza V/ (#60275) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Többször találkoztam főleg az év végén induló boltoknál hogy aksikat Free Shipping From China to Hungary via AliExpress Standard Shipping -el szállít
lehet hogy nem aksit ír a csomagra

(#60286) V/ válasza lacoka55 (#60285) üzenetére


V/
Topikgazda

A tényleges szállítás számít, pont az gond hogy ilyet írnak aztán mégis holland vagy kínai posta lesz belőle.

(#60287) cof válasza lacoka55 (#60285) üzenetére


cof
veterán

Azért az nem úgy van, hogy bármit ráírhat vámáru nyilatkozat tartalomra. Ezen ami nekem jött NL még volt + sárga matrica is rajta, veszélyes árú.

Ilyesmit szerintem, elem, akku nem is szállíthat akárki, nem hiába. Eddig csak NL, CN postával jöttek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60288) stomi61 válasza V/ (#60283) üzenetére


stomi61
tag

Szia!
Köszönöm, engedett fizetni.

(#60289) V/ válasza stomi61 (#60288) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érdekes az hogy ugyan milyen elérhetőségre küldte a program az online fizetés üzenetet, mert talált valamit, nem lenne online fizetés ha nem lett volna. És tényleg úgy van hogy nem lehet kifizetni ha másé lenne, bár ha ugyanaz az irányítószám akkor gond lenne, viszont az igazolásuk tartalmazza hogy kié a küldemény.

(#60290) FreedomHUN válasza FreedomHUN (#60257) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Tegnap irtam a Ghiblinek délelött hogy mit tudnak a csomagról, kaptam egy email cimet, pár ora múlva tovább is engedték röpke 10 nap után. Infókat köszönöm még 1x :R

(#60291) Tibor691


Tibor691
tag

Tapasztalat megosztás:
Shipping: From China to Hungary via Cainiao Super Economy Global
Feladáskor: Yanwen Logistics Cainiao
UA243515595AE azonosítójú küldemény lett, feladó az EmiratesPost
Posta vámkezelte: Postai szolgáltatási díj online fizetéssel 399 HUF

Eddig
- From China to Hungary via Cainiao Super Economy Global BE
- From China to Hungary via AliExpress Standard Shipping NL > EO lett
csomagokra nem kellett 399 HUF díjat fizetnem.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#60292) ferenck


ferenck
senior tag

Na, ilyen gyorsan sem kaptam még meg semmit 10 nap alatt itt volt ae standard shippingel. Volt korábbi rendelésem ugyanilyen szállítással és az még nem érkezett meg. :)

Viszont, úgy emlékszem dobozos terméket rendeltem és nejlonzacskóban küldte. Korábban volt olyan, hogy a rendeléskori hirdetést a képekkel együtt mentette a rendszer vita esetére, ha utólag módosítaná az eladó a hirdetést. Most ezen az új felületen nem találom ezt az opciót. Megszűnt volna?

Szerk.: Közben megtaláltam. Az order details részben van egy ikon alatt. Eddig szöveg volt jól észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#60293) Debilon


Debilon
addikt

nekem most Ali saver shippingre UL...BE szám lett, erre is várhatok 3 hónapot remélem :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#60294) cof válasza Debilon (#60293) üzenetére


cof
veterán

Mindig ilyen számmal indul. De ha nem rendelsz hozzá még mást is, akkor postás marad. 2-3 csomagnál már EO összevont 90%-ban. Attól függ mennyi idő telik el 2 feladás között, bár én 5 rendelést szoktam leadni egy időben a biztonság kedvéért akkor tuti EO. Egy csomagom így is kicsúszott a múltkor mert 1 hét múlva adta csak fel az eladó, az BE postás lesz sajnos.

Más...

Postának amúgy ma adok egy piros pontot, NL csomagra jött e-mail értesítő reggel 4 órakor, hogy át lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60295) Debilon válasza cof (#60294) üzenetére


Debilon
addikt

csak erre az egy dologra volt szükségem, nem rendeltem mellé mást
akkor várok :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#60296) V/ válasza Debilon (#60293) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom honnan veszed a 3 hónapot, ezek 21-27 nap alatt itt vannak, a M Posta szokott 5-10 napot ülni rajta.
Amit február 23-án fizettem ki az már március 16-án megérkezett ide, csak még a Posta nem kézbesítette.

(#60297) V/ válasza cof (#60294) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon jóindulatú vagy ezzel a piros ponttal. Vagy csak mikroszkóppal lehet látni? ;]

(#60298) roberts5 válasza cof (#60294) üzenetére


roberts5
csendes tag

Úgy látszik hajnali 4-kor küldik az értesítő e-mailt,mert március 17-én én is kaptam UH***BE küldeményemről értesítést ugyanebben az időpontban.

(#60299) cof válasza V/ (#60297) üzenetére


cof
veterán

Tényleg meglepődtem, hogy ez így is tud működni (bár így is kellene). Nekem csak a profilban van megadva e-mail cím mert google fiókkal lépek be, és ugye módosítanom kellett az e-mail címet, mert amivel belépek arra nem engedte a profilban átírni anno mivel egyszer régen regiszráltam már vele, ilyenkor @aliexpress.com címed van amihez nincs hozzáférésed. Tehát most valóban az elektronikus adatokból dolgoztak mert máshonnan nem derülhet ki ez az e-mail cím.

Mondjuk ez az LP00... csomagom nagyon megállt, sajnos alternatív nyomkövetési számot nem találok sehol. De értesítést sem kaptam online fizetésről.

28 Feb 2022
11:52
Arrive at destination country CAINIAO

(#60298) roberts5 Igen, meg is leptek hajnalban nem tudtam elképzelni ki írogat ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60300) V/ válasza cof (#60299) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt az értesítőt a helyi posta küldi és ők általában a küldeményről dolgoznak, mert nem program végzi a kézbesítést. De akkor nálad mást néztek. Mondjuk tavaly az értesítőrendszert átállították a 7 óra utáni üzente küldésre mert a hajnali dolgot többen kifogásolták, de akkor megint csak szeretik szívatni az embereket mert ezt biztos hogy nem a hajnali műszak írta, hiszen olyan nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.