Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) vasi89 válasza cof (#60346) üzenetére


vasi89
addikt

Nehéz bármit írni arra amit művelnek. Úgyhogy inkább nem mondok semmit :(((

(#60352) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!

Nekem új információ, hátha másnak is:
"BSC Special Standard" szállítási mód PostNL-el érkezik, PostNL vámkezelésében.

Egy csomó terméknél eltűnt az "aliexpress standard shipping" opció, pedig ezt a Sprinter futár hozta elég gyorsan (volt, hogy több eladótól származó cuccot közös zacskóban hozták) és ahhoz képest jó árban.

(#60353) V/ válasza losslessonly (#60352) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi az a BSC és honnan indul a csomag?

(#60354) losslessonly válasza V/ (#60353) üzenetére


losslessonly
csendes tag

China, Dongguan. DEQI nevű szállító cég szolgáltatása (http://web.tpdex.com/), ez adja tovább a PostNL-nek.
A szállítási lehetőségeknél "BSC Special Standard" szállítást választottam ki.

(#60355) V/ válasza losslessonly (#60354) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor Kínából és nem EU-ból küldik? Mert ilyesmi BSC-bel találkoztam, de az EU-s raktár volt.

(#60356) ugri77


ugri77
tag

UL006394990BE csomagomat egy hete adta fel az Alis kereskedő. De nem mozdul a csapat. Szerintetek kamu a csomagszám ?

(#60357) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

ti hogy vettétek észre melyik cégnél nem kell fizetni?

én ugy vettem észre a cainao,skat megfogják az ali standardot nem.
egyébb trükk??

amugy mi ez a htalmas drágulás ali.n?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#60358) V/ válasza dragonfx (#60357) üzenetére


V/
Topikgazda

Drágulás? Olyan gyenge a forint ami már csoda. Gazdasági válság, Covid, üzemanyag és energia áremelkedés és háború. Ezek mind emelik a költségeket, a fizetendő sszeget.
Jó régóta írjuk hogy vagy EU raktár vagy Kínából AliExpress standard vagy AliExpress saver szállítással.

(#60359) V/ válasza ugri77 (#60356) üzenetére


V/
Topikgazda

Előbb meg kell érkeznie Belgiumba, onnantól él a belga nyomkövetési azonosító. De nem változott ez a szám, mert ez még nem került szállítóhoz? 03.24-én csak egy igénylési bejegyzés van.

(#60360) istnag válasza dragonfx (#60357) üzenetére


istnag
addikt

Biztos lesz valami nagy leárazás. Előtte mindig nagyon felviszik az árakat. Gusztustalan, amit 11.11 előtt és akkor is művelnek.
#60359 V/
Ahogy írtam: 12th Anniversary

Nevetségesek!

[ Szerkesztve ]

(#60361) Jahno válasza istnag (#60360) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak körbe kell nézni a világban, hogy minden is emelkedik, idehaza meg ezért is:

(#60362) istnag válasza Jahno (#60361) üzenetére


istnag
addikt

Igen persze.

(#60363) lacoka55


lacoka55
aktív tag

UHxxBE csomagomat még mindig nem kaptam meg pedig már 18 napja itthon van legutolsó bejegyzés 14 Már Továbbítás belföldre

(#60364) Golfplusz válasza lacoka55 (#60363) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Detto!
Nekem 12 napja semmi új nincsen a nyomkövetésben, ma beszéltem a postával. Állításuk szerint ez a csomag még nincsen itt nálunk. Akkor 12 nap alatt Belgiumból még nem ért ide? Ha egyáltalán Belgiumon keresztül jön, mert már ebben sem vagyok biztos.
Vagy hazudik a posta? :(( :(( :((
UH843713252BE
Departure to country of destination
16.03.2022
10:30:00
16 day

(#60365) cree válasza V/ (#60350) üzenetére


cree
csendes tag

szia!
Ez az 2x sem tuták megindokolni milyen adat is hiányzik a helyi postán ahonan vissza küldték pedig irásban kértem hogy adják de azt sem voltak hajlandó megcsinálni! :(
Te mit tennél?

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60366) vasi89 válasza lacoka55 (#60363) üzenetére


vasi89
addikt

elég sokan vagyunk ezzel így. egy hatalmas talány mi történt akkor és, hogy elő fog e kerülni. mert felelős nem lesz az fix. érdekelne, vajon mit akar ezzel elérni a posta, hogy lassan nem napokig hanem hetekig, hónapokig tartm ire előkeverediktőlük a cucc, ha egyáltalán előkeveredik valaha.

(#60367) KeFer válasza Golfplusz (#60364) üzenetére


KeFer
tag

Valószínüleg ugyanabban a konténerben vannak a csomagjaink. Nálam egy óra eltéréssel ugyanez a bejegyzés olvasható.

(#60368) Digitalis válasza vasi89 (#60366) üzenetére


Digitalis
senior tag

Lehet,hogy leszoktató hadművelet
a kínai rendelgetésekről Postán hallottam,annyivan nekik,hogy taposnak rajta, legszívesebben felgyújtanák az összes kínai sz@rt :D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#60369) fairi válasza Digitalis (#60368) üzenetére


fairi
addikt

Postára bemegyek egy kínaiért akkor messze sincs a polcokon annyi mint régen, mivel jó részüket már EO kézbesíti. :((

(#60370) V/ válasza cree (#60365) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször leírtam a véleményem róluk. Komolytalan egy társaság.
Egyébként egyértelműen kiírja hogy mi hiányzik, csak akivel te beszéltél egy ilyen bunkó hozzáállású, ami hiányzik az pedig a vámolási kezelési bejegyzés hiánya, azért mert ezt nem kell vámolni és az NPKK feldolgozó programja üresen hagyja, tehát az adatmező üres, nincs benne a 0 kódszám és a gagyi kiadó programjuk ezt nem kezeli le az hogy üres az nem jó neki.
Mindig felvetem ha nincs számítógépes rendszer, viszont a küldeményen a számítógépes világ előtti kézbesítési adatok meg vannak miért nem hajlandóak kiadni, mikor jelezték a hibát hogy olyan adatot hiányol aminek nem is kell léteznie. Mi a jogi alapja hogy nem kézbesítik a náluk lévő kézbesítési adatokat tartalmazó küldeményt?
Elmentem panaszt tenni hogy ez így nem jó (2*), de nem válaszoltak hivatalosan semmit.

(#60371) djsunstealer válasza V/ (#60370) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Elképzelhetőnek tartod, hogy ezeket visszaküldik a feladónak ha eltelik X idő? Nálam március 11-én érkezett az Kicserélőbe (UH838928065BE), aztán "továbbítás belföldre"... azóta semmi. Lassan marad az AE Standard Shipping a Saver Shipping helyett.
Nem tudom meddig fognak bohóckodni ezek komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#60372) V/ válasza djsunstealer (#60371) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehetne, mert meg sem próbálták kézbesíteni, de kitelhet tőlük.
A tiednél is az gond hogy előfordulhat hogy a belső rendszerbe sem írták be a helyiek a visszaküldést az NPKK-ba. Ha tudsz olcsón telefonálni akkor az NPKK-s telefonszámon rákérdezhetsz, annyit mondj neki hogy ezt Belgiumban adták fel március 7-én és ennél nem lehet vámolási probléma, viszont úgy tudod hogy valamiért hozzájuk visszaküldték és mondjon már róla valami érdemi információt.

[ Szerkesztve ]

(#60373) lacoka55 válasza vasi89 (#60366) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Az előző ugyanilyen csomagomra 19 napot kellett várni mit csinálnak mostanában a postánál ?

(#60374) V/ válasza lacoka55 (#60373) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi nem tudjuk, mert nem ott dolgozunk.

(#60375) vasi89 válasza Digitalis (#60368) üzenetére


vasi89
addikt

benne van a nüvkben, hogy posta. mégis mire számítottak? :DDD amúgy meg vajon ki tehet róla, hogy halmozva vannak a csomagok? mondjuk a holland-belga postánál is be vannak egy ideje lassulva. Van olyan csomagom ami 2 hete megérkezett Belgiumba de azóta semmi.

@lacoka55: passz, szerintem ők maguk sem tudják :(((

(#60376) djsunstealer válasza V/ (#60372) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Rendben, köszi, megpróbálom! :R

(#60377) Digitalis válasza vasi89 (#60375) üzenetére


Digitalis
senior tag

vajon ki tehet róla...? Szerintem a mini feri! Az tehet mindenről, láttam a tévében. :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#60378) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ez a nyomkövetés valós? Standard shipping és egy hosszú számsor van, csak alin tudom követni.

(#60379) lacoka55 válasza Minstrel (#60378) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ha hosszú számsor és a 4 utolsó szám az irányítószámod akkor az ExpressOne fogja kiszállítani követheted [link] [link] [link] ezeken az oldalakon

(#60380) Minstrel válasza lacoka55 (#60379) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az irányítószám az utolsó, köszi!

(#60381) atala válasza V/ (#60304) üzenetére


atala
addikt

Nekem is van két csomagom ami március 3, és 6 óta továbbítás belföldre státuszú.
A helyi postán nincs, és azt mondták simán belefér, hogy ennyit kell várni.
Indítottam egy keresést a posta oldalán, de az 30 nap.
Valami nagy gáz van a BE végződésű csomagokkal.

(#60382) V/ válasza atala (#60381) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig azt mondják hogy nincs ott, de ez akkor is igaz, amikor már visszaküldték az NPKK adathiány pótlásra vagy azért mert nem lett kézbesítve mert nem vette át senki és akkor is amikor a kézbesítőnek odaadták hogy bedobja a postaládába.
Nem a BE-es számmal van ez nyilvántartva hiszen ez szerintük nem könyvelt küldemény, ezért sem tudni hogy mi van vele ha 24 mm-nél vékonyabb, hiszen azt postaládába kell kézbesíteni, de nem kell írogatni.

(#60383) Jahno válasza V/ (#60382) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a 24mm is érdekes, mostanában mindenért be kell menni.

(#60384) V/ válasza Jahno (#60383) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálunk működik mivel ez a bedobónyílás mérete és erőlködés nélkül be lehet tenni akkor kihozzák, ha ugyan ennél vékonyabb viszont nem lehet normálisan belerakni azokat sem szokták kihozni, mondjuk egy A/4-es 1,5 cm dobozszerű, azért be kell menni mert hiába kisebb nem lehet belerakni sérülésmentesen. Az A/5 dobozos halolaj kapszula dobozos verzióját sem próbálják meg beletenni mert sérül, de be lehetne nyomni a ládába. Persze a lusta postás eset is lehet

[ Szerkesztve ]

(#60385) cree válasza V/ (#60370) üzenetére


cree
csendes tag

Bizonyára van a hollonak valami külsős informatikai cég aki csiszolja az ö logisztikai szoftver rendszerüket lehetne azokkal pár kört is futni lehet célra vezetőbb lenne de ehet pár ember kevés csoportos panasz célra vezetőbb lenne! :U

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60386) V/ válasza cree (#60385) üzenetére


V/
Topikgazda

Újból leírom. Többen tettünk panaszt az összes lehetséges fórumon, a panaszokra a Posta vagy csúsztatással vagy hazugsággal magyarázkodott és el lettek utasítva.
Néha mivel olyan "jófejek" a szerintük megalapozatlan panaszra mégis visszadták az áfát vagy az értesítés elmaradása miatt a400 Ft különbözetet, de semmit nem változtattak a feldolgozáson. Azt javították észrevehetően amikor a program nem megfelelően azonosította a devizákat, a HKD-t is USD árfolyammal számolta, mert nem mindegy hogy 338,2 Ft vagy 43,22 Ft a szorzó és az igazolás formai és tartalmi részén lett változtatva.

[ Szerkesztve ]

(#60387) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Én azt sem tartom jogosnak hogy valamilyen adat elmaradása miatt 800ft-ot kér a posta miközben lehet hogy csak néhány száz forint érték van a csomagban

(#60388) EXIEZ válasza lacoka55 (#60387) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ilyenkor aliexpress saver postát kell választani, filléres dolognak kb 1-1.2$ körül van a díja, és garantált hogy nincs extra díj. Nem értem miért választják a sávos díjas dolgot, az a párszáz forint annyit nem ér szerintem

(#60389) quadxyz


quadxyz
csendes újonc

Sziasztok!
UH...BE csomagom már 20-a óta Továbbítás belföldre státuszban van.
Mikre lehet számítani?

(#60390) V/ válasza quadxyz (#60389) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy egyszer megkapod. Tényleg nem tudjuk hogy mit bénáznak ezekkel a postások az utóbbi hetekben.

[ Szerkesztve ]

(#60391) lacoka55 válasza EXIEZ (#60388) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Nem mindig lehet azt választani az eladó is változtathat a szállításon van amikor szerintem irreálisan többet kérnek ezért a szállítási módért több lehet mid a posta 400ft-ja
legutóbb több napig kerestem 10 db kondenzátort HUF 401.86-volt a szállítási díja AliExpress Saver Shipping HUF 883.45 ráadásul az eladó nem azt a méretet küldte amit megrendeltem

(#60392) lacoka55 válasza lacoka55 (#60391) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ma már ezt a szállítási díjat is megemelte Shipping: HUF 969.44

(#60393) Jahno válasza V/ (#60384) üzenetére


Jahno
őstag

Ezer éve új és szabványos postaládánk van, vastagabb is belefér (régebben akadt, mikor vastagabbat is belenyomorítottak), de itt most olyan cuccokról beszélünk amik milliméterben éppen csak mérhetők. Doboz-szerű helyett képzelj el kb. képeslap méretű borítékot, amiben éppen csak vastagabb cucc van mondjuk egy bélyegnél, vagy SD kártya, minimál kis kábel, ilyesmik. Ezért is írtam, nem Surströmming konzervről beszélünk vagy hintalóról. Szóval X.

(#60394) V/ válasza lacoka55 (#60392) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert esetleg változott a deviza árfolyam, ne forintos árakat nézzél már. Akkár naponta többször korrigálják a deviza váltást.

(#60395) V/ válasza Jahno (#60393) üzenetére


V/
Topikgazda

Elképzeltem amit írtál, azokat mindig postaládába kötelesek kézbesíteni, szóval ha ilyenért be kell menned akkor miért nem teszel panaszt? Persze ha fizetős akkor nem fogaj csak úgy beletenni a postaládába, ha nem tudja közvetlenül átadni akkor azért be kell majd menni a postára, de ennek semmi köze a vastagságoz, ez utánvétes kézbesítés ami megint egy másik kategória. Nem lehet összekeverni a kettőt.
Egyáltalán felétek van postai kézbesítő járat? :Y
Le kell méretni velük hogy nem tartják be a kézbesítési szabályaikat és ez neked plusz költséget okoz, térítsék meg.

[ Szerkesztve ]

(#60396) Dreimus válasza quadxyz (#60389) üzenetére


Dreimus
senior tag

Nekem március 4ei csomagot hasonló státusszal múlt héten kaptam meg. Vicces volt hogy 1 hét alatt megjön magyarba és pestről vidékre 1 hónap :)

(#60397) djsunstealer válasza V/ (#60372) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Megmoccant. :) Mostantól már sima ügy remélem. :R

(#60398) V/ válasza djsunstealer (#60397) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, 04:36-kor adták át a kézbesítőkhöz, az a gond hogy nem lehet ebből eldönteni hogy a logisztika most adta át vagy a küldeményválogatók most igazolták le az átvételt.
Bár az időpont miatt ennél a logisztika a valószínűbb, de hogy eddig tárolták (16 nap) Budaörsön az nehezen hihető el, nem ilyen információim vannak.
Közben az enyém is előrébb lépett, ott is az OLK lesz a ludas bár csak 12 nap.

[ Szerkesztve ]

(#60399) EXIEZ válasza lacoka55 (#60391) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Aliexpress árképzés az kettő fajta :
1. Vagy magasabb ár és alacsonyabb posta
2. Alacsonyabb ár magasabb posta.
Nyilván kuponozás szempontból az első jobb, viszont ha nagy postával ugyanannyi vagy akár olcsóbb mint máshol ingyen postával akkor megéri.

Irreális postát én is találok, de 20p keresés után mindig találok szinte 1-2$ postásat.

(#60400) EXIEZ válasza EXIEZ (#60399) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Törölhető

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.