Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) cof válasza Jahno (#60599) üzenetére


cof
veterán

Nekem jön e-mail EO-tól mindig de nem szokott hívni a futár. A postától is jön e-mail szóval nagyon elégedett vagyok eddig velük. :))

Bár az igazi teszt majd most jön mert úton van egy RE...CN csomag amiért majd biztosan fizetni kell. Eddig 3 LS...NL meg egy UD...NL csomagról jött e-mail. Egy UL...BE meg Továbbítás belföldre 04.02 óta, erre majd kíváncsi leszek hogyan lesz mert elvileg belefér a postaládába, ha az eladó nem dobozolta csak borítékba tette.

Ajánlom, hogy az Ali. account résznél frissítsd az e-mail címet, akkor is ha van beírva. Nekem azóta jön EO is, hogy megtettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60602) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Nagyobb sebességre kapcsolt a posta UHxxBE de ez még visszamehet adathiba miatt [kép]

(#60603) stomi61 válasza V/ (#60600) üzenetére


stomi61
tag

Nekem eddig az EO futár minden alkalommal telefonált, kb.5-10 perccel az érkezése előtt. Reggel a központjuktól jött az e-mail.
Más: van itt két track szám, amiről nem tudom, hogy melyik változott át ilyen azeri számmá. Egyik rendelésem nem stimmel vele, dátumilag.
UY001407379AZ
UY001514126AZ

(#60604) V/ válasza stomi61 (#60603) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első március 11-én indulhatott a másik meg március 26-án.
Itt nézd már meg ezekben az időpontokban esélyesek eredeti azonosítóját és talán írja az ezeket az azeri számokat jobb oldalt a Next tracking-nál vagy még itt csak ennél felül középen lehet a másik szám

(#60605) stomi61 válasza V/ (#60604) üzenetére


stomi61
tag

Köszi, lehet, hogy megvannak, de semmi nem utal a számváltozásra.
Nincs next tracking
LP00500889761511
LP00502414515832
A ninja nem ismeri.

(#60606) V/ válasza stomi61 (#60605) üzenetére


V/
Topikgazda

A Postal Ninja-an és a másikon is a bejegyzések egyeznek UY001407379AZ = LP00500889761511 a másik meg a UY001514126AZ LP00502414515832 a Parcelsapp-on.
Ezeket a cseréket nem írják be az AliExpress-en mert szállítás közben adja át a logisztika ennek a postának és ők nem tudnak visszaírni.

(#60607) stomi61 válasza V/ (#60606) üzenetére


stomi61
tag

Köszönöm szépen!

(#60608) cof válasza stomi61 (#60605) üzenetére


cof
veterán

Melyik szállítási mód volt? Ez az azeri a legrosszabb tapasztalatok alapján, se SMS értesítés se e-mail, néha meg a 800 Ft mellé dupla ÁFA is ajándék.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60609) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!
Vagy egy éve nem rendeltem ali-ról. Megjött ma elvileg egy csomagom amire volt egy sikertelen kézbesítési kísérlet. Azóta máshova költöztem. Normális tracking number nincs csak ilyen rohadt hosszú ali-s amivel sem a posta, sem a track17 nem tud mit kezdeni. Nem kaptam értesítőt. A következőt látom:



A cím részen(lila kitakarás) nincsenek ott a kiegészítő adatok(épület, lépcsőház, emelet, ajtó), de ha megnézem a beállítások között a szállítási címemet akkor ott rendesen látom és a rendelés részletei között is rendesen megjelenik. Mi történhetett?

(#60610) Debilon válasza DrojDtroll (#60609) üzenetére


Debilon
addikt

A rohadt hosszú szám vége véletlenül nem a cím irányítószáma? Mert akkor express one

(mondjuk a tracking számot beirhattad volna)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#60611) V/ válasza DrojDtroll (#60609) üzenetére


V/
Topikgazda

(#60612) DrojDtroll válasza V/ (#60611) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm így már megvan.

Címzett kérésére módosítva státuszban van. Én nem kéretem módosítást.

(#60613) V/ válasza DrojDtroll (#60612) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap hívnod kellene őket és egyeztetni, de ha régi címedre vitték és ott mondták hogy nem vagy ott, akkor írhatnak ilyen szöveget, aztán várják hogy jelentkezzél.

(#60614) DrojDtroll válasza V/ (#60613) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az uj cimre kertem. Holnap hivom oket.

(#60615) stomi61 válasza cof (#60608) üzenetére


stomi61
tag

Mindkettő:
Cainiao Super Economy for Special Goods

(#60616) fairi válasza V/ (#60598) üzenetére


fairi
addikt

Logistics providers: Cainiao Super Economy Global Tracking number: S00000253613710 158271900035010243601136

Egyértelműen global volt S00000253613710 számmal, és ahelyett hogy kapott volna egy postai azonosítót, cainiao-hoz került és EO számot adtak neki.

Még van ez: Cainiao Super Economy Global
S00000254151547.

Már a At consolidation warehouse-ban van, így biztos napok kérdése és EO számot kap és nem posta útra tér.
Ezeknél én választottam a globált, S0000.... kaptak, de ahelyett yanwenhez került volna mentek az összecsomagolóba.

28 db cainiao-s csomagból 27 összecsomagolóba került. Csak 1 ment postai útra végül.

Pontos szabályt nem tudom, ha rendelnék random két globalt egyszerre az összecsomagold na vagy külön menne??? Érdekes kísérlet lenne, de elég költséges lehet.
3 nagycsomagom lett eddig: 4, 5, 11 tartalommal.

(#60617) V/ válasza fairi (#60616) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a választ. Szóval azért nem a Global van összecsomagolva, mert AliExpress standard-re váltottak.
Nálam nem így van kiírva, nincs Logistics providers: elő szöveg a a Tracking gombra kattintva

Én azt látom hogy magában Cainiao super global-ok nem lesznek egybe pakolva csak, ha átvált a szállítás AliExpress standard-re és azoknál ezt írja az AliExpress: Logistics service upgraded és a változott módot
Az osztrákosra majd kiváncsi leszek hogy mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#60618) fairi válasza V/ (#60617) üzenetére


fairi
addikt

"Cainiao super global" volt arra példa 2-3 ilyet rendelt egyszerre és külön mentek végül?

(#60619) V/ válasza fairi (#60618) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az számít hogy egyszerre rendeled (gondolom itt több eladóra gondolsz) vagy nem, hanem az hogy változik a szállítási mód vagy nem.
Ha a Cainiao super global azonosító helyett lesz egy másik és az más szállítási módot takar, akkor azzal van szállítva.
Ezért nem állítható olyan hogy Cainiao super global küldeményeket összevonnak, mert már az az azonosítójuk nem érvényes. ezek a csomagok már nem azok, nem azokat vonták össze hanem az új fajtákat.
Ez lenne a lényege a mondanivalómnak.
De igen volt rá példa mert maradt a belga azonosító és egyenkénti belga postai küldeményként jöttek, mivel azt nem lehet összevonni.
Olyan nem volt hogy két vagy több csomag új postai azonosítót kapva összevonásra került postai küldeményként. Minden postai könyvelt küldemény egyedi azonosítót kap, az a rendszer így működik. A kereskedő ( nem a logisztika) tehet több vásárlást egy csomagba, de annak egy postai küldemény azonosítója lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60620) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Nálam ez rekord, AliExpress Saver Shipping. Most landolt a postaládámban.

(#60621) fairi válasza V/ (#60619) üzenetére


fairi
addikt

"hanem az hogy változik a szállítási mód vagy nem."

Változás nem random,.
Cainiao Super Economy for Special Goodsesetén sose tapasztalt senki ilyet. Ez csak bizonyos csomagoknál történhet meg és a rendelés bizonyos időn belül kell megtörténni. Ezt már egy ideje figyelem. Vagyis a legfontosabb menyi idő telik el a több eladótól való rendelésnél.

"Cainiao super global küldeményeket összevonnak, mert már az az azonosítójuk nem érvényes"
cainiao rendszeren belül érvényes a szám, ha yanwenhez kerül akkor kap egy postai azonosítót (AE, CN vagy valami egzotikusabb végül), másik opció a consolidation warehouse kerül, és EO lesz. Kérdés, mikor történik az előbbi és mikor a utóbbi.
Ha csak egy aktív szállítást váró rendelésed van, akkor első opció biztos, de ha több szállítást váró akkor utóbbi is megtörténhet. Pontos szabályai ennek nem világos. Tapasztalatra lenne szükség. Hány rendelés volt akkor, mit mivel csomagoltak össze, ami kimaradt ott mi volt az eltérés a többitől. stb.

(#60622) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Rendeltem 4k dp-hdmi átalakítót
2db-ot.
Az első az kibírt kb 20 ki-be húzogatást.
A második kb 5öt.És elhajoltak benne lábak :C
Ami kicsit fura,hogy évek óta használok sima dp kábeleket,de ilyet még nem tapasztaltam.
Van valakinek ajánlata,a jóval drágábbon kívül,ami esetleg nem szenved ettől a "ratyi kinai minőség" szindrómától? :)

Avatar

(#60623) cof válasza GAbre (#60622) üzenetére


cof
veterán

Nekem ilyen van pár éve, semmi gond vele. [link]

Az adapterekkel nem szimpatizálok, meg bénán is néz ki hogy túllóg, feszül. Vagy veszel direktben DP-HDMI kábelt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60624) V/ válasza fairi (#60621) üzenetére


V/
Topikgazda

Elbeszélünk egymás mellet. Ha megváltozik a szállítás módja, új azonosító lesz, akkor a régi már nem használatos szállítás ügyileg, az új működik.
Az hogy a nyomkövetési oldlak az eredetihez hozzárendelve mutatják az új mozgását az nem azt jelenti hogy két számon fut a szállítás. Logikai probléma lenne, a szállítójármű egy csomagot tartalmaz, nem két különböző számút.
Ami nem szokott megtörténni arról nem tudok bizonyítékot előadni, szabályt mondani.
A random eseményekre sem tudok elméletet ráhúzni, részemről értelmetlen tevékenység, nem a postai és logisztikai szállítás elmélete témát kutatom.
Továbbra is úgy gondolom hogy szállítási mód változás nélkül nem vonják össze a Cainiao Super Economy és Cainiao Super Economy Global módú küldeményeket. Ha összevonásra kerül akkor már nem ez a két szállítási mód az érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#60625) GAbre válasza cof (#60623) üzenetére


GAbre
veterán

Rendeltem direktbe kábelt.De az csak full hd-s volt.De most meg olyanból is 2.0-és kéne.
Engem nem zavar:1 nem látszik.2 meg hátlap nélküli a kártya.Szóval ez is fixál rajta valamit.
Engem jobban zavar,az,hogy ez meg lógna :D
De mindazonáltal jó hallani,hogy a tiéd jó ideje megy.Köszönöm válaszod! :R
Rendeltem a biztonság kedvéért kb 7000-ért dp splitter-t is.Mert nem tudom majd az ilyen átalakító le tud adni több hz-et.Sajnos ebbe a fosba a hdmi 50hz.És fel lehet húzni 60ig.
De kártya/átalakító nem engedi,amibe használnám.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#60626) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#60614) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én voltam a balfék. Elírtam az irányítószámot. :R

(#60627) cof válasza GAbre (#60625) üzenetére


cof
veterán

Nem csak az átalakítón múlik a Hz. Az is számít milyen DP verziós a kártya. DP 1.2 tud 4K-n 60 Hz-et max.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60628) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Kaptam ma sms-t a postától hogy mehetek a csomagomért UHxxBE ez csak 10 napot várakozott itthon

(#60629) GAbre válasza cof (#60627) üzenetére


GAbre
veterán

Igen azt tudom.De attól még uw 4k,azon meg tudni kell a 120hz-et,mivel dp 1.2 elég régi csatlakozó.De 100-at így is tud most ezen a monitoron.
Szóval átalakító nélkül megy.Akkor vagy a kártya nem támogatja(jobb esetben oc-t).Vagy az átalakító.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#60630) fairi válasza V/ (#60624) üzenetére


fairi
addikt

"A random eseményekre sem tudok elméletet ráhúzni, részemről értelmetlen tevékenység, nem a postai és logisztikai szállítás elmélete témát kutatom."

az az egy biztos, hogy ez nem random esemény. Pontos logisztikai okai vannak, mely csomagtípus kerülhet összecsomagolásra és mennyi a várakozási idő.

"ovábbra is úgy gondolom hogy szállítási mód változás nélkül nem vonják össze a Cainiao Super Economy és Cainiao Super Economy Global módú küldeményeket."

igazából lehet ezek a módok nem is léteznek kezdetben. Minden csomag Lp000... néven kezdi az életét, és mikor eljön a felvétel időpontja eldől végül ki kezeli. Ha van x db aktív ilyen csomagod adott térségben akkor megy consolidation warehouse-ban lényegtelen mi a rendelt, fizetett száma. Ha nincs várakozó csomagod ott (akár 5 napig is tarthat), vagy nincs közelben rendelésed akkor megy Yanwenhez, sunyou, 4px-hez, vagy ugyanúgy a cainiao raktárában (vagyis azt kapod amiért fizettél) és elkerüli a csomagolót. A kereskedő megrendeli a számot és fizet és felvételnél dől a sorsa. Pontos szabályról infóm nincs, max ki lehetne tapasztalni de ahhoz nagyobb minta kellene.

(#60631) V/ válasza fairi (#60630) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Lp000... akármi nem nyomkövetési szám hanem logisztikai küldemény azonosító, a nyomkövetési számok azok amelyeket a szállítók, Posta, futár cég rendelnek hozzá a könyvelésük érdekében. Ha van neked efy Lp000... azonosítod és az kap egy UL999888777AE nyomkövetési számot akkor az Emirátes posta ezzel a nyomkövetési számmal szállítja, ha kap egy 69639874568 GLS számot akkor. Persze van amikor leve nyomkövteési számot kap, de az akkor annak megfelelő érvényes forma.
Van ami nem kerül consolidation warehouse helyre, hanem az összegyűjtés után megy a valamelyik kínai postai nemzetközi kicserélő központba és úgy van továbbítva, szóval többféle módú a szállítás és összegyűjtés nem csak az létezik amit írsz.
De eltértünk a tárgytól már, mert azt lett írva hogy a Cainiao globalokat is összecsomagolják, én meg azt írtam hogy nem ez történik ha marad ez a szállítási fajta.
Más fajták kerülnek összecsomagolásra és az Express One általi egybe kézbesítésre egy Express One nyomkövetési azonosító alatt.

(#60632) Gabbbb válasza Gabbbb (#60546) üzenetére


Gabbbb
senior tag

$5-t kaptam, majdnem megérte a videózgatással töltött időt :U

[ Szerkesztve ]

(#60633) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok! Mit kellene beállítani, hogyha PP-vel fizetek, akkor a PP appot nyissa meg, ne a böngészőben? Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#60634) V/ válasza Digitalpimp (#60633) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem AlliExpress mobil app PayPal kliense van így beállítva, ezért is probléma hogy a sikeres fizetés ellenére azt írja hogy valami hiba van. Én eddig nem tudtam a PP app-ra átállítani, nem láttam lehetőséget.

(#60635) Digitalpimp válasza V/ (#60634) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi, akkor te sem találtál rá lehetőséget. A PP app egyszerűbb lenne, mint a böngészős, de akkor ez van. Mondjuk csak drágább, vagy elektromos cuccoknál használom a PP-t, ha gebasz lenne, akkor a PP fizetné a visszapostát.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#60636) pulutodurumo válasza Digitalpimp (#60633) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem próbáltam, de a mobilos Firefoxban van egy olyan lehetőség, hogy open in app. Azzal át tudnál menni bele. Kérdés, hogy az Ali ehhez mit szólna.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#60637) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

PostNL-es akkum itt tart. Mik a kilátások?

(#60638) stomi61 válasza Gabbbb (#60637) üzenetére


stomi61
tag

Ez még csak a holland kupleráj, aztán jön a magyar. Ember meg nem mondja, hogy meddig tart.
Az MPL-es futár mondta, hogy egy nagy kupacból túrják elő a küldeményeket, aztán vagy előkerül aznap, vagy csak egy hét múlva.

(#60639) Gabbbb válasza stomi61 (#60638) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Legalább onnan repülővel küldik, vagy meg kell várni, amíg eldöcögnek vele 1396 kilométert.

(#60640) stomi61 válasza Gabbbb (#60639) üzenetére


stomi61
tag

A nyomkövetők szerint repülővel, mert általában az van beírva, hogy megérkezett a célország repterére. Azért erre nem vennék mérget.

(#60641) vasi89 válasza Gabbbb (#60637) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem most 2 cuccom is van pre declaration állapotban. Az egyik 1,5 hónapja a másik 3 hete. A így látom nálad sem túl gyors de én most egyenlőre rendelni sem merek. Fogalmam sincs hogy végül elokerul e a fent említett kettő. Vagy ha rendelek azok is sorra eltűnnek majd. Ötletem sincs mi lett a holland postával

(#60642) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!

Vajon ezzel a csomaggal mi lehet?
UH833818797BE
Elméletileg szállítás alatt van, de ennyi idő alatt cajgával eljuttatom bárhová.

(#60643) barni1122 válasza Milka 78 (#60642) üzenetére


barni1122
tag

Valószínűleg a héten indult el Hollandiából, jövő héten a posta kezébe kerülhet, de mivel Húsvét jön, nem hinném, hogy jövő héten megkapnád, inkább Húsvét hétfő hetében, vagy azután lesz nálad.

(#60644) Milka 78 válasza barni1122 (#60643) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#60645) fairi válasza vasi89 (#60641) üzenetére


fairi
addikt

Rossz megérzés, lehet ezek vonattal jönnek oroszokon át. ha EU bevezeti legkomolyabb szankciókat akkor nem kapjuk meg ezeket sose már. Nekem is van párgyanús csomag, remélem megjönnek még.

(#60646) _q


_q
addikt

Aliexpresszen akartam fizetni paypallal, ami mögé wise van berakva. Azt írja a wise, hogy levont 1 usd-t és még a termék árát. Eddig mindig simán wise-al fizettel paypal nélkül és akkor nem volt ilyen. Ezek szerint ali felszámol 1 usd költséget azért, mert paypalt használtam?

(#60647) pulutodurumo válasza _q (#60646) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az 1$ próba terhelés volt, szerintem már most látnod kéne hogy vissza is kaptad.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#60648) _q válasza pulutodurumo (#60647) üzenetére


_q
addikt

Ránéztem és tényleg eltűnt köszi. Ez csak a legelső vásárlásnál van?

(#60649) V/ válasza _q (#60648) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mert ellenőrizni kell a bankkártyát hogy használható-e fizetésre, bár azért nem értem mert ha PayPal mögött van a kártya oda eleve hitelesítéssel kell feltenni és amikor fizetsz már nem kell ellenőrzés. Én mindig PayPal-al és Wise kártyával fizetek az AliExpressen és sosem volt ilyen. Eleve a PayPal-on nekem hitelesített a kártya, de lehet hogy ez a Wise ellenőrzése volt.
De ha a PayPal-t választod és ott nem lépsz be, hanem kártyaadat megadással fizetsz akkor mindig 2 tranzakciód lesz, ellenőrzés és fizetés.

(#60650) _q válasza V/ (#60649) üzenetére


_q
addikt

Eddig a wise volt direktben megadva, de mivel lejárt és az újat amit kaptam ismét hozzá kellett adni, ezért gondoltam a paypal biztonságosabb. Most már értem a levonást. Köszi.

Másik kicsit off, de valamennyire passzol a topikhoz is. Paypal esetén számít, hogy milyen currency opciót adok meg? Jelenleg USD-re tettem, így is szoktam fizetni alinál, de ha meg mondjuk ebay-t használok és euro-ban veszek valamit nem akarom, hogy paypal bekavarjon. Vagy mindegy a paypalon mire állítom egészen addig, amíg a fizetésnél azt állítom be, hogy a bank váltson ami wise mögött van ne pedig a paypal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.