Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) cof válasza Ateszpapa (#60799) üzenetére


cof
veterán

LP000... vagy S000... számút keress, majd parcelsapp.com kidobja ezt az AE végűt oldalt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60802) V/ válasza Directors (#60797) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha postai a szállítás akkor a Magyar Posta kézbesíti. Ezek a nagyon olcsó szállítások, Cainiao economy meg global ingyenes valamik ilyen fejlődő országos postákon keresztül jönnek, azeri, emirátesi, vaunatui. Te döntöd el ha azt a szállítást választod.
Ha nem postai szállítás akkor meg az Express One, de akkor te AliExpress standard szállítást esetleg AliExpress saver szállítást választasz.
Az is lehet hogy ezek is postaiak lesznek, de EU-s, jellemzően belga postai azonosítóval és akkor nem kell fizetni hiszen EU-n belüli forgalomban nincs vámolás, mert a Maygar Posta belgiumi feladással kapja meg.
Egyébkét 2021 július 1-től van.
Ha nem idő függő az érkezése akkor kiszámolod hogy a 399/799 Ft amit ezeknél fizetni kell kevesebb-e mint a fizetős AliExpress standard szállítás, mert van amikor az többre jön ki.

(#60803) Ateszpapa válasza cof (#60801) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi szépen!
:R

(#60804) V/ válasza Ateszpapa (#60799) üzenetére


V/
Topikgazda

De tudhatod, csak azt kell kitalálnod hogy melyikhez tartozik ez a postai nyomkövetési szám, mert te az AliExpress-en a logisztikai azonosítót nézegeted mint nyomkövetési szám.

Már 2021 június 15-től erről beszélgetünk a topikban amikor nyilvános lett hogy a Magyar Posta mennyit fog kérni, szerintem van már vagy 3000 ilyen hozzászólás.
A szállítás ingyenes, csak a Posta kér pénzt a vám-árúnyilatkozat beadásáért, az nem szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#60805) Directors válasza V/ (#60802) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#60806) LouiS22


LouiS22
veterán

Én szívok csak, vagy a tetves posta.hu/vam oldal tényleg nem működik (az URL működik, megadom a követési számot, hozzáférési kódot és közli, hogy A művelet során hiba keletkezett A rendszer jelenleg nem elérhető!

Vagy a rendszer csak munkaidőben működik? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#60807) V/ válasza LouiS22 (#60806) üzenetére


V/
Topikgazda

Szoktak karbantartani, de van online fizetés elérhető szöveged? Néha viszont az Internet szolgáltató vagy a böngésző is okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

(#60808) LouiS22 válasza V/ (#60807) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#60809) Jahno válasza LouiS22 (#60806) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is csinálta sokszor.

(#60810) V/ válasza LouiS22 (#60808) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem lehet online fizetni és ezért kapod ezt az üzenetet. A Magyar Posta nyomkövetőjébe látnod kell ezt az a bejegyzést és azután lehet csak fizetni. Ha meg az okmányokat akarod letölteni akkor majd megjavulhat.

(#60811) LouiS22 válasza V/ (#60810) üzenetére


LouiS22
veterán

Okmány letöltés lenne, de ennek nagyon gyorsan az lesz a vége, hogy lesz.rom, alin meg nyitok egy claimet.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#60812) lacoka55


lacoka55
aktív tag

2022. április 20 21:58 Küldeménye megérkezett a célország postai szolgáltatójához, és a következő napokban kézbesítjük
UHxxBE a posta rendszere nem látja mikor kerül ez a postához ?
Lehetséges az hogy kis vidéki posta dolgozója nem fér hozzá nem látja csomagkeresésnél a saját belső rendszerét ? csak azt amit én is láthatok ?

(#60813) V/ válasza LouiS22 (#60811) üzenetére


V/
Topikgazda

De már kézhez kaptad a csomagot, mert volt akinél azután lett elérhető, bár lehet hogy azóta kijavították ezt a hibát.

(#60814) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Kis gyorstalpaló szintű infó kellene arról mi is a helyzet most az Ali-n, ha Kínai raktárból rendelek (pl. mert nincs más). Pl. van ez pár dolláros kábel. Erre is kell vámkezelési költség meg még az áfa is pluszban? Nincs már ez megoldva valahogy az Ali-n, hogy ezeket már ne kelljen? Pl. benne van a szállítási költségben, vagy hasonló?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60815) V/ válasza SunMount3r (#60814) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyorstalpaló, Összefoglaló 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai.
Hogy a fenében lenne benne az AliExpressen fizetett árba a szállítási szolgáltató vámkezelési költsége? Közük nincs hozzá.

150 € értékig nincs vám, csak áfa eddig az értékhatárig áfás, bruttó árat fizetsz az AliExpressen, ezért olvashatod ezt Price includes VAT.
Csak a Magyar Postánál van vámkezelési díj, ha a küldemény nem EU-n belüli feladással kerül hozzájuk.
Ha ennél nem akarsz fizetni ilyesmit, akkor ne ezzel rendeld Cainiao Super Economy Global 1,37 $-ért, vagy másik Cainiao Super Economy 1,48 $, hanem az AliExpress Saver Shipping 1,5 $-ért szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#60816) SunMount3r válasza V/ (#60815) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor ha bármelyik "AliExpress"-es szállítási móddal rendelem, akkor nem lesz rá vámkezelési költség? (Főleg a vám volt itt kérdésem, nem is az ÁFA).

(#60817) V/ válasza SunMount3r (#60816) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, annál a kettőnél. De előfordulhat hogy ezeknek több a díja mint a posta által kért 399/799 Ft és ha nem sürgős akkor választhatod a többit is.
18 éve 150 € értékig nincs vám, afelett is sok esetben 0%.
Pont az áfa a problémánk a világelső 27%-al.

(#60818) Voice24


Voice24
őstag

Másnál is beragadnak a csomagok a Magyar Postánál 12-14 napokra? Mert nekem mostanában hiába érkezik meg az NPKK-ba a BE-s csomagom, onnantól még kb. két hét, mire megkapom. Régebben pár nap alatt ki szokták hozni, de most már inkább ez a két hét az általános.

(#60819) V/ válasza Voice24 (#60818) üzenetére


V/
Topikgazda

Több hónapja így van, az hogy 2-5 nap alatt megkapd nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

(#60820) Vale_46


Vale_46
csendes tag

UL...BE csomagom parcelsapp szerint már itt van az országban, viszont a posta nyomonkövetője nem látja. Korábban már ha Európában volt a csomag, onnantól lehetett követni a posta oldalán is. Ez normális, vagy ezt most nem a posta fogja kézbesíteni?

(#60821) V/ válasza Vale_46 (#60820) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen ez nem hiba, mert az U-s kezdetű az nem könyvelt küldemény nálunk sem, ezért nem is kéne bejegyzéseknek lenni a MP oldalain. Ha megérkezett akkor azt azért mutatja ezeknél. Nincs másik száma, mondjuk 158-al kezdődő hosszú számsor az irányítószámoddal a végén? Itt nézd már meg, mert ez mutatja azt is és a szállítót is.

[ Szerkesztve ]

(#60822) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Nekem a megérkezés után 3 nappal jelent meg a posta keresőjében [kép]

(#60823) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Rendelt valaki mostanában "lego"kat az Aliról?
Rákerestem itt a fórumon és láttam, hogy régebben volt, hogy elszedtéka vámon, de elvileg ennek már vége, meg ha jól láttam már nem is dobozban, hanem zacskókban küldik őket.

Van velük tapasztalat, hogy egyben megérkezik-e? Hiányzik belőle darab? Minőségük milyen?
Gondolom a Lego elirat nincs rajta ksi körökön és ennyi a különbség?

Mert nézegettem, hogy itt olcsóbb jóval, mintha itthon venném meg őket.
Vagy már nem is kapni, mint pl a 89-es Batmobile.

Köszönöm! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#60824) V/ válasza spiky03 (#60823) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit látsz azok nem Legók, hanem szintén védett nevű cégek termékei mivel a kockákat nem lehet levédeni, nem kizárólagos a Lego védjegy mint építőkocka használata. Ráadásul minek koppintani amikor lehet saját védjegyes is és jobb.
Arról nem is beszélve hogy van EU raktáras és EU-n belüli szállítású és olyan is hogy nem a postások vámoltatják. Ha nem raklapnyi mennyiségben rendelsz akkor nincs gond, mondjum azokat is lehet legálisan.
Némelyik egyébként jobb témákat hoz össze mint az L.Lényeg baz hogy nem Lego másolatok.
Nincs gond minőséggel, de ha adtál volna linket akkor pontosabban válaszoltam volna.

(#60825) Vale_46 válasza V/ (#60821) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Köszi, közben most este már megjelent a Posta nyomonkövetésében is.
Amúgy mindig itt nézem a csomagokat, de nem volt semmilyen másik szám.

(#60826) V/ válasza Vale_46 (#60825) üzenetére


V/
Topikgazda

A hétvégére mintha leállítanák a nyomkövetési rendszert, ezek szerint most is valami ilyesmi lehetett, ha ott látod akkor majd a postásoktól kapod meg valamikor, de akár 2 hét is lehet.

(#60827) spiky03 válasza V/ (#60824) üzenetére


spiky03
veterán

Őket néztem ki, hogy jó lenne beszerezni majd szépen sorva, mondjuk havonta. :)
[link] Dom's Dodge
[link] Végtelen kesztyű
[link] Thor kalapácsa
[link] Batmobile 89-es
[link] Batmobile Tumbler
[link] Batmobil 2022
[link] GMC DeLorean

A linkeket scak gyorsan rákerestem, de nem biztos, hogy pont onnan rendelném, amiket linkeltem, mert jó lenne mondjuk EU-n belülről.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#60828) V/ válasza spiky03 (#60827) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem ezeket. Nem lesz márka probléma. A Batmobile 89-es eleve Lengyelországból jön, viszont a többinél a China Post Registered Air Mail felejtős, hiába ingyenes inkább a fizetős AliExpress Standard Shipping, jó eséllyel gyorsabb és nem posta fizetős téma.

(#60829) spiky03 válasza V/ (#60828) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infókat.
Igen a kínai rendeléseket azzal kérem majd, ezeket csak gyorsan rákerestem és beraktam a linkeket, hogy miket szeretenék majd begyűjteni. :)
De ha van esetleg valami egyéb tippje, esetleg EU raktárról, ami megbízható akkor szívesen fogadom azokat is! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#60830) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Ennél az Import clearance exception bejegyzésnek van jelentősége, vagy mit jelent pontosan? Kifogásolható, úgy fordítanám, de nem bíztos.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#60831) cof válasza djsunstealer (#60830) üzenetére


cof
veterán

Nincs jelentősége mert átjött.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60832) djsunstealer válasza cof (#60831) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi! :R

(#60833) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Rendeltem április 2-án egy smart devil üvegfólia szettet.
Kaptam ma a magyar postától egy emailt, hogy pótoljak a vámkezeléshez egy bizonyos dokumentumot, konkrétan a rendelés visszaigazolásról. Itt konkrétan mi kell nekik? Az email, amit az ali küldött vagy abszámlát küldjem el amin fel van tűntetve a fizetett áfa?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#60834) V/ válasza kalozhun100 (#60833) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress-es vásárlás számlája, az Orders listában az adott vásárlás Order Details-ra kattintás után megjelenő oldal képe, úgy hogy látszódjon a szállítási költség ezért a Subtotal melletti V-re legyen rákattintva és olyan minőségben hogy olvasható legyen, a bankkártyás fizetés tranzakciója vagy a PayPal fizetési igazolás, ezek lehetnek képek vagy pdf-ek.
A feltöltés a Magyar Posta oldalán a Vámügynöki szolgáltatásnál

Bővebben az Összefoglalóban a 7. pont.
Teljesen mindegy valójában, mert ők kérni fogják az áfát is újból, nem veszik figyelembe hogy már fizetve van, az áfát meg majd visszakéred az AliExpresstől, az is benne az Összefoglalóban

[ Szerkesztve ]

(#60835) remi67


remi67
tag

Olyankor mi van amikor a posta nyomkövetőn azt látom egy csomagnál, hogy "online fizetés elérhető" de ezenkívül semmi nincs róla, se SMS se email, a fizetést megkísérelve ("hozzáférési kód" ugye alapból nincs) az irányítószámot beírva azt írja "nem egyezik".
Első blikkre azt mondanám, hogy ez nem az én csomagom, de amúgy passz. Tapasztalt már ilyet errefelé valaki?

(#60836) V/ válasza remi67 (#60835) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, többen is. Ilyenkor érdemes rákérdezni, de biztos hogy nem tied mert akkor látnád az adatokat az azonosító és az irányítószám megadásával, bár kiderült hogy fizetni viszont csak a kóddal lehet.
Vámkezelési kérdésekkel kapcsolatos hívás: Magyar Posta ügyfélszolgálat hétfőtől péntekig 08:00-16:00 között a 06-1-421-7235 telefonszámon 3-as vagy 4-es gomb.

(#60837) remi67 válasza V/ (#60836) üzenetére


remi67
tag

Fasza, ezek szerint a ferdeszeműek át karnak baxni.
Nyitok disputet.
Első perctől gyanús volt ez a csomag, mikor több nap késéssel kiküldte a "shipped" emailt már két nappal korábbi bejegyzések voltak ezen a csomagszámon.

Az logikus, hogy csak a kóddal lehet fizetni, így pl. nem fizettem ki valaki másnak a csomagját ma.

[ Szerkesztve ]

(#60838) Makifeju


Makifeju
tag

Gyerekek mi a rossebb van itt,a postának ennyire nincs pénze? 4 csomagom esett ki az expressone-s szállításból,amit most fizettem ki a drága postának. Én mindegyiket dupla áfáztatták! Sőt van egy olyan csomag is ahol 3300ft az érték,és simán kértek rá 2490ft-ot! Ez vajon hogy jött ki?? És persze szerencsétlen alit vagyok muszáj baxtatni,mivel a posta kb le se sz..rja az embert ha visszakéri a jogtalanul benyelt lóvét! :((( :((( Most kezd a cipő telelenni de nagyon... :o

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#60839) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Akarok venni egy laptop/monitor állványt, ami alapvetően 16e+10e szállítás körül van a legtöbb eladónál. [link]
Viszont találtam ezt aki 10e+free shippingel küldi.[link]
(mindkettő termék EU raktáras) Ez túl szép hogy igaz legyen áron van. Mivel ha "átverés" az ali úgyis vissza fizeti. Szerintetek csak elárazás vagy mi lehet a háttérben? Mert nagyon gyanús így iknább megkérdezem itt, hogy miér ne rendeljem meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60840) V/ válasza Makifeju (#60838) üzenetére


V/
Topikgazda

Aztán milyen szállítással fizetted és mivel küldték? Mert csak az AliExpress standard és AliExpress saver esetén nincs posta díj és áfa. Ha nem ezekkel rendeleted vagy küldték akkor bizony fizetni kell.

(#60841) V/ válasza kmisi99 (#60839) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a pénzed visszakapod nem sok rizikó van benne ;]
De én nem találtam egyetlen vásárlói értékelést sem, pedig 1-100 darabokat adott el a a 2 év alatt a 2879 termék közül.
Pl: 4K 8MP Wireless IP Camera Outdoor Security Wifi PTZ Camera 5MP HD Auto Tracking Video Surveillance CCTV Camera P2P Onvif iCsee 111 orders és nincs értékelés egy sem.
Én nem vásárolnák innen semmit.

(#60842) stomi61 válasza remi67 (#60835) üzenetére


stomi61
tag

Nekem is volt nemrég egy ilyen.
Felhívtam V/ által megadott számot és kiderült, hogy nem az enyém.
A kínai azóta sem adott másik track számot. Ebből is dispute lesz.
Csak az a gond, hogy szükségem lenne a termékre (melóhoz kell), most rendelhetem meg máshonnan. :W

(#60843) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Akkor most mi az a 800ft a postától a küldeményen ez most már mindig rajta van esetleg van lehetőség más hogy rendelni?

(#60844) Jahno válasza vadasz70 (#60843) üzenetére


Jahno
őstag

Tán ez volt az utolsó, ami írt róla: [link]

(#60845) quadxyz


quadxyz
csendes újonc

Sziasztok!
Az AG........CN csomagokrol mit kell tudni?
Mennyi idő az érkezésük, és mennyire vámmentesek?

(#60846) V/ válasza vadasz70 (#60843) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt most komolyan kérdezed? 2021 június 16 óta folyamatosan téma a topikban már közel 3500 hozzászólás, ennek ellenére beírtam az Összefoglalóba a 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai rész.
De akkor röviden:
150 € értékig nincs vám, csak áfa.
Eddig az értékhatárig áfás, bruttó árat fizetsz az AliExpress-en, ezért olvashatod ezt Price includes VAT.
Csak a Magyar Postánál van vámkezelési díj, ha a küldemény nem EU-n belüli feladással kerül hozzájuk.
Ennek a mértéke 3 féle.
1.) IOSS vámkezelés amikor az eladó szedi be az áfát, ha online elérhetőséged rendelkezésre áll a postának az elektronikus küldemény adatokból akkor 399 Ft, ha nincs elérhetőség akkor utánvétes kézbesítés és fizetés 799 Ft.
2.)Ha normál csökkentett adat tartalmú vámkezelés akkor a felső táblázat szerint a küldemény értéke alapján, itt is van online és utánvétes díj:

3.) Ha az érték meghaladja a 150 €-ot vagy jövedéki termék akkor a kereskedő nem szed áfát, megbízásos vámkezelés díjat kell fizetni, ez 4000 Ft egységesen.
Kiegészítés:
Ha Magyar Posta EU-n belüli feladással kapja meg (belga vagy holland postai azonosító) az eredetileg Kínából induló küldeményt akkor természetesen nincs vámolás, nincs díj mivel EU-n belül 2004 óta megszűnt a vám.

(#60847) V/ válasza quadxyz (#60845) üzenetére


V/
Topikgazda

150 € értékig nincs vám, csak áfa.
Eddig az értékhatárig áfás, bruttó árat fizetsz az AliExpress-en, ezért olvashatod ezt Price includes VAT.
A díjazás az előző hozzászólásom szerint.
Nem könyvelt küldemény, az érkezése 30-60 nap közt.

(#60848) gyula701


gyula701
friss újonc

Sziasztok,
Van egy csomag, a tracking utolsó bejegyzése szerint sikeres vámkezelés. Ez 2 hónapja igy van. Érdeklödtem a postánál, azt irták vissza, hogy az általam megadott tracking nem felel megy az elöirásoknak, ezért nem tudnak segiteni. De nekem csak ez a 158 kezdetű tracking van. 150Eur alatt van az érték, és az Aliexpreseen felszámolták az áfát a számla szerint. Köszönettel vennék ötleteket, hogy mit tegyek. Bocs, ha volt már téma, böngészem a forumot, de bazi nagy....

(#60849) ferenck válasza gyula701 (#60848) üzenetére


ferenck
senior tag

Ez ExpressOne szállítás. Itt tudod nyomkövetni: [link]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#60850) V/ válasza gyula701 (#60848) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már vagy vissza lett küldve vagy elveszett. Nem posta volt, ahogy ferenck írja is. Ha egy kicsit hamarabb írsz az jó lett volna, mondjuk a bejegyzés után 1 héten belül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.