Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) cof válasza V/ (#60300) üzenetére


cof
veterán

Igen, ez automata (írja is a levél alján, hogy automatikusan generált e-mail) a kozponti.ertesites@posta.hu címről jött pontban 4:00-kor. Nekem nincs rajta a csomagon külön az e-mail címem. Már tegnap délután megérkezett a helyi postára A küldemény az értesítőn jelölt postán átvehető bejegyzéssel. Reménykedtem, hogy belefér a 24 mm-be de akkor ezek szerint az eladó vastagon csomagolta. Egyébként 04.13-ig lehet átvenni, ebből viszont jó a posta hogy adnak bőven időt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60302) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy vásárlásom ez egyből EO számot kapott ez volt a rekord nekem eddig [kép] [link]
a többi csomagom meg eléggé leállt
11 Már A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben UHxxxBE
14 Már Továbbítás belföldre az előzőre 21 nap kellett mire megkaptam ezt mikor küldik ki ?
másik kettő
16 Már Departure to country of destination szintén UHxxxBE
07 Már Hand over to airline UHxxxBE

(#60303) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Ez most már kezd röhejes lenni. Türelmes ember vagyok alapból, de mi a fene történik a BE végű csomagokkal? Nem adják ki őket?

(#60304) V/ válasza djsunstealer (#60303) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha bemennél a helyi postára és kifognál egy értelmes embert az meg tudná nézni mindkét postai rendszerben, kézbesítési és logisztikai. Nagy valószínűséggel az adathiányt említené és visszaküldést az NPKK-ba ahonnan még nem érkezett vissza. Én is ugyan ebben a cipőben járok.
Vagy kideríted az ottani területi logisztika számát és kérsz segítséget hogy tudnak-e ők róla valamit.

[ Szerkesztve ]

(#60305) djsunstealer válasza V/ (#60304) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R
Az a furcsa az egészben, hogy eddig minden ilyen jellegű (csak AE Saver Shippinggel rendelek - BE végű) csomagom "hiba" nélkül megérkezett. Változott esetleg valami a postai adatfeldolgozásban?

(#60306) vasi89 válasza djsunstealer (#60305) üzenetére


vasi89
addikt

másnál is olvastam, hogy az ekkor érkezett csomagok kallódnak, nekem is van egy március 14.-e óta ugyan ebben a státuszban. A hosszú hétvégén valami nagyon félremehetett náluk. De van egy német postás csomagom is ami napok óta abban a státuszban van, hogy megérkezett hozzájuk de nem kezdték még el feldolgozni. Napról napra sikerül saját magukat alulmúlni :U

[ Szerkesztve ]

(#60307) V/ válasza djsunstealer (#60305) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott eddig is bénáztak vele, csak legfeljebb nem vetted észre. Rossza a feldolgozó programjuk, de hiába írod meg nekik a a hibát és javítást, annyira pökhendiek hogy szándékosan nem javítják ki.

(#60308) djsunstealer válasza V/ (#60307) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Akkor eddig tényleg nem vettem észre. :) Köszi Mester a választ! :R

(#60309) Golfplusz


Golfplusz
csendes tag

Sziasztok!
Én is szeretnék segítséget kérni tőletek ezzel kapcsolatban: UH843713252BE
A nyomkövető szerint 9 napja semmi nem történt, és ha jól látom csak úton van ide.
Ez mennyire természetes figyelembe véve hogy 2 hétre rá rendelt (összevont csomagos rendelésem megérkezett már kis hazánkba - 158271900031698213601042)

Valóban ennyi ideig marad Belgiumban a csomag egy helyben?
Köszönöm.

(#60310) V/ válasza Golfplusz (#60309) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedsz, ez már Magyarországon van, csak épp a Magyar Posta szabotálja a feldolgozást, nem csak a tiednél van ez, március 1-18-ig valami gondja volt, van a Postának, a másikat azért kaptad meg mert annak semmi köze a Postához.

(#60311) Golfplusz válasza V/ (#60310) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Köszi az infókat.
Van valami teendőm, vagy csak annyi hogy várok türelemmel amíg megmozdul?

(#60312) V/ válasza Golfplusz (#60311) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem tudunk tenni azon kívül hogy várunk.

(#60313) Golfplusz válasza V/ (#60312) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Rendben, köszönöm.

(#60314) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Felhívtam ma a posta ügyfélszolgálatát ezzel a csomagommal kapcsolatban UHxxBE
14 Már Továbbítás belföldre de a kedves hölgy azt mondta hogy ő is csak ezt látja nem tudja hogy hol akadhatott el a csomag

(#60315) V/ válasza lacoka55 (#60314) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem nézi meg a másik adatbázisban, csak abban amit mi is látunk, akkor nem lesz több információd.

(#60316) stomi61


stomi61
tag

Megnézem a nyomkövetőt, "online fizetés elérhető", értesítő sehol.
Felhívom a postát, megkapom a kódot, belépek és lám ÁFA is van rajta. Persze nem éri meg reklamálnom egy 100-as miatt, de disznóság.
Az értesítőt azért nem kaptam meg, mert elírták a mail címet: tomi, helyett torni. Ezt el tudom fogadni, be lehet nézni. [kép]

(#60317) Jahno válasza stomi61 (#60316) üzenetére


Jahno
őstag

Ha teljesen elektronikusan megy, akkor az ebben a formában nem írja el, max. ha kínai begépeli, de az is érdekel lenne. Kár, hogy fogalmunk sincs a teljes folyamatról, csak itt-ott alakulnak részletek. Lehet mégis van benne manuális munka, itt vagy határon valami logikai logisztikai cégnél? Vagy Ali és a bolt közt?

(#60318) stomi61 válasza Jahno (#60317) üzenetére


stomi61
tag

Ahol a kódot kértem, ott mondta az ügyintéző, hogy ő látja a mail címet és el van írva. Így tényleg rossz adatot kaptak meg, ami nem mentesíti őket a dupla áfáztatástól, mert ez attól független.

Na felhívtam újra a postát, nem lapták meg az IOSS azonosítót...

[ Szerkesztve ]

(#60319) V/ válasza stomi61 (#60316) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell már hívni őket ha tudod a küldemény azonosítót és az irányítószámodat akkor azt megadva is ki tudod fizetni, annyi az előfeltétel hogy ez a szöveg meglegyen "online fizetés elérhető".
Az hogy nem kapták meg azért fenntartással kezelendő, de a Posta úgyis vámolja ha nincs meg a vám-árúnyilatkozat, pedig a vámos szabályok alapján addig nem lehet amíg ezt meg nem kapják, ha a kereskedőtől nem ,akkor a címzettől kellene bekérni.

Viszont az AliExpress vám-árúnyilatkozata tartalmazza az IOSS azonosítót a 150 € alatti termékeknél. Nálad is az lehet hogy ezen okmány nélkül vámolták le, a postai küldemény adatok alapján ami több jogszabályt is sért, mivel az nem lehet vámolási alap.

[ Szerkesztve ]

(#60321) V/ válasza Jahno (#60317) üzenetére


V/
Topikgazda

Van elképzelés, nincs manuális munka sajnos, elírta valaki az e-mail címet. Egyébként is akkor nem automatikus postai vámkezelés lenne a neve.

(#60322) Jahno válasza V/ (#60321) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nincs manuális akkor melyik fázisban íródott el?

(#60323) V/ válasza Jahno (#60322) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a magyar postánál, hanem amikor bekerült a vanutaui postán a küldeményadatokhoz, többször írtam már hogy a menet közben postai szállító váltó küldemények esetén nem minden adat kerül át és ezek szerint nem is pontosan.
Az azeri, emirátesi és a vanuatui postára kerülők esetén, ezeknél még az IOSS adatok sem mindig kerülnek át és áfáztatja a Magyar Posta.
Ez egy élő példa erre.
Nem véletlenül kerüljük a Cainiao olcsó szállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#60324) stomi61 válasza V/ (#60319) üzenetére


stomi61
tag

Köszi a választ, legközelebb megpróbálom, mert van még kettő VU végű és lehet, hogy azok is problémásak lesznek.

(#60325) stomi61 válasza V/ (#60323) üzenetére


stomi61
tag

Ennél a csomagnál (apróság) nem nagyon volt választási lehetőség a szállításnál, vagy annyival drágább volt, hogy nem érte volna meg.
Itthon nem beszerezhető elektronikai alkatrészről van szó.
Még ezekkel a plusz költségekkel is jóval olcsóbb volt, mintha egy drágább szállítási módot választottam volna.

(#60326) V/ válasza stomi61 (#60325) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ki kell kalkulálni, de ezeknél akkor számolni kell a postai díjat és az áfát is, bár van amikor azt nem kéri a posta mert az IOSS adatot csak beírják a másik postánál. Ha ez kevesebb mint a fizetős AliExprtess standard vagy saver szállítás akkor maradhat, bár a lassúsága is csak számíthat.

[ Szerkesztve ]

(#60327) V/ válasza V/ (#60326) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lemaradt.
Az áfa az nem lesz veszteség mert ha beszedi a posta újból, akkor vissza kell kérni az AliExpress-től azt ami nekik lett fizetve.

(#60328) cof válasza stomi61 (#60325) üzenetére


cof
veterán

Biztos? Azért a saver shipping szállítás sem szokott olyan drága lenni. Legfeljebb 2-3$, és így már megéri a felárat, mert megúszod a 800 Ft + dupla áfáztatást.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60329) stomi61 válasza cof (#60328) üzenetére


stomi61
tag

Jelen esetben biztos, bár ezzel nem számoltam a rendelésnél.
Nem volt sem standard, sem saver a lehetőségek között.

(#60330) cof válasza stomi61 (#60329) üzenetére


cof
veterán

Az mondjuk ritka, én addig kutatok amíg találok. Kivéve akku. mert ott tényleg nincs.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60331) Jahno válasza V/ (#60323) üzenetére


Jahno
őstag

Tomi helyett Tornit vagy akkor írnak, ha nehezen felismerhető nyomtatott szöveg és másolják, vagy szkennelik. De mivel nincs manuális munka és nem is szkennelik, ezért kérdeztem. Cserébe azt mondod, hogy nem minden adat kerül át vagy nem pontosan, ennek a műszaki részét próbálom értelmezni, mert ezek szerint a teljes folyamat nem elektronikus.

(#60332) V/ válasza Jahno (#60331) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar Postáról beszéltem hogy automatikus a vámolás, nincs kézimunka, mert amit írtál ara volt értelmezhető, azzal hogy külföldi logisztika, egy másik posta mit csinál arról nem írtam, valahogy az adatoknak be kell kerülni, van emberi tevékenység is.

[ Szerkesztve ]

(#60333) cof válasza cof (#60299) üzenetére


cof
veterán

Hoppácska. Előkerült ez az LP00... csomagom is, gondoltam hogy új számot kapott UT...NL. Ma jött a posta automatikus e-mailje, egy kicsit késtek mert hajnali 4:02-kor, hogy mehetek érte a postára. Örülök, mert még a 400 Ft-ot is megúsztam. :))

Cainiao Super Economy for Special Goods szállítási mód egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60334) Jahno válasza V/ (#60332) üzenetére


Jahno
őstag

Végig az volt, hogy az Alitól elektronikusan kapják az adatokat. Ha így egy emailcím módosulhat, akkor igazából bármi más is változhat útközben, elgépelődhet és kimaradhat belőle.

(#60335) lacoka55 válasza cof (#60330) üzenetére


lacoka55
aktív tag

18650-es akkuknál csalhatnak az eladók még az áfa emelés előtt vettem 20db-ot az eladó tápegységet írt rá a dobozra
csalhatnak a kapacitással is olyan értékeket írnak rá ami ebben a méretben nem lehetséges
az akku súlya sem egyezik meg néha a ráírt kapacitással
az akkun levő gyártási kódot ha nézem 4-5 éves cellákat árulnak

(#60336) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Ma vettem volna át egy csomagot a postán és 800 Ft-ot kellett volna fizetni érte. Mondtam, hogy akkor nem kérem, mert annyit nem ér az egész ami benne van. Ha nem veszem át mi lesz a sorsa? Visszaküldik? Az árát azért vissza tudom majd kérni?

(#60337) Jahno válasza Putyin90 (#60336) üzenetére


Jahno
őstag

Július óta ez a szabály és ha nem kellett a csomag miért kérnéd vissza az árát vagy mi volt a koncepció? Eddig vártad, most meg nem kell? Éppen eleget szívunk a mindenféle megoldásokkal, ez meg pont olyan gerinctelenség, mint amikor a kínai végtelen ideig levelezget a nem létező megoldásról.

(#60338) V/ válasza Jahno (#60334) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem érted hogy ezk a gagyi posták nem abbol dolgoznak amit hivatalosan megkapott a logisztika,ha nem ők írják be és nem mindent?

(#60339) Jahno válasza V/ (#60338) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor most leírod pár kerek sorban, hogy mi a folyamat? Mert megy itt az elektronikus, de van manuális, de megkapja, nem kapja meg opció. Ezért írtam, hogy az emailcím az vagy OCR, vagy ember nem tudta kibetűzni a nyomtatást, valahol itt kezdődött, mert ugye nincs manuális munka csak elírta a címet. Akkor hogyan?

(#60340) stomi61 válasza Jahno (#60339) üzenetére


stomi61
tag

Nagyon billegett a kenu Kína és Vanuatu között, ezért írták el a mail címet.

(#60341) Putyin90 válasza Jahno (#60337) üzenetére


Putyin90
senior tag

Július óta jött már pár csomagom, egyszer sem kellett fizetni érte, ezért most valamiért kellett volna. De biztost nem fogok egy pár száz forintos vacakért még 800 Ft-ot fizetni.

(#60342) cof válasza Putyin90 (#60341) üzenetére


cof
veterán

Akkor eddig szerencsésen megúsztad ha nem kerested direktben a posta elkerülős szállítási módokat. Mi meg nem győzünk olykor órákat válogatni csak hogy találjunk olyat. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60343) Putyin90 válasza cof (#60342) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem kerestem én semmit. Megrendeltem, kifizettem és vártam, hogy megjöjjön, ahogy régebben is. :F

[ Szerkesztve ]

(#60344) cof válasza Putyin90 (#60343) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem szabad csodálkozni, hogy le akartak húzni 800 Ft-al, mert ugye június óta kicsit megváltoztak a dolgok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60345) vasi89


vasi89
addikt

Ezt vajon most szándékosan csinálja a posta? Ez a 3. Problémás csomagom náluk 2 héten belül de normális hogy ennyit ülnek rajta? A következő bejegyzés kB órákon belül meg szokott jelenni. Habár német postás cucc, talán még meg is tudnak mondani mi a franc van.

(#60346) cof válasza vasi89 (#60345) üzenetére


cof
veterán

Az semmi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60347) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ez is késik kicsit UHxxxBE

(#60348) cree


cree
csendes tag

Posta totálisan hülyének néz bennünket! :((( A nemzetközi nyomkövetésen jól látszik amin ügyködnek 2x már vissza küldtek egy csomagot a ki cserélőbe helyi postán persze hárítanak ők küldték vissza pontos ok soha nem derül ki szinte havonta eljátsszák mindig (jegyző könyvezni kell) írásba indokolja meg egyszer meg unják a zaklatást pláne ha többen megteszik ezt! :U

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60349) Digitalis válasza lacoka55 (#60347) üzenetére


Digitalis
senior tag

Dettó. Ugyanígy állnak a "saving" csomagjaim nekem is. Nagyon tetű mostanában ez a magyar királyi... (már ott tartunk, hogy Kínából hamarabb ideér a kicserélőbe, mint kicserélőből hozzánk)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#60350) V/ válasza cree (#60348) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell tudni mondaniuk hogy milyen adat hiányzik. Mivel a küldeményen ott van minden adat ami szükséges a kézbesítéshez, ezért bármiféle adathiányra hivatkozni hülyeség. Ha a feladó ráírt mindent név, cím adat akkor nincs hiány. Ha ők nem írtnak be valamit az nem a címzett problémája, ha rossz a kiadó programjuk akkor javítsák ki a hibát, de nincs joguk megtagadni a kézbesítést, ha a küldeményen az adtok rendelkezésre állnak.
Azzal a szöveggel ne jöjjön senki hogy vámolni kell, mert a Magyar Posta ezt Hollandiába történő feladással kapja meg, tehát EU-s küldemény.
Az nem tartozik rájuk, nem is látják, hogy a hollandok hogyan kapták meg, ezért nekik ez egyáltalán nem releváns információ.
De írtam már hogy mi az alap problémájuk és én is kértem már hogy javítsák már ki a programjukat.
Azt is leírtam ha nem használják a magyar nem könyvelt küldeményeknél akkor miért akarják használni a külföldi nem könyvelt küldemények esetén?
Azonos az feldolgozás, ha már nem könyveltnek vették, hogy ne kelljen az elvesztése esetén kártérítést fizetni és ne kelljen háznál kézbesíteni aláírósan, mert csak ezért találták ki ezt az átsorolást.
Persze a 24 mm-nél vékonyabbat kihozzák, de nincs kártérítési kötelezettségük ha eltünne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.