Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Jahno válasza stomi61 (#60450) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ennek nagy részéről nem a helyi tehet és ott is csak szenvednek mások hülyeségeitől.

(#60452) V/ válasza stomi61 (#60450) üzenetére


V/
Topikgazda

és lacoka55.
Amíg ezek nem értik meg hogy
1. nem egy hivatalban dolgoznak, nem kegyet gyakorolnak velünk szembe
2 szolgáltatást végeznek, ez a munkájuk
3. amit kapunk küldeményt és amiért fizetve van a szolgáltatási díja az alapja fizetésüknek,
4. ügyfeleik vagyunk, nem az ellenségeik
5. nem tanítják meg a szüleik az illedelemes viselkedésre, arra hogy ne hazudjanak
addig bizony ez a tróger, bunkó, nem törődöm viselkedésük, hozzáállásuk lesz.
Nem tudok kivétel megjegyzést tenni, amíg az esetlegesen értelmesebbje nem teszi helyre a bunkó kollégáját addig ő is hasonló elbírálás alá tartozik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#60453) lacoka55 válasza V/ (#60452) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Azzal kapcsolatban van e valamilyen utasításuk hogy ha beérkezik a csomag miért pihentetik még 1 napig és más nap küld csak sms-t hogy átvehetem megérkezett
ha sms-t küld akkor nekem kell bemenni érte ? nem köteles kihozni ? kicsi vékony zacsi
ezt is beszkennelte benne van az adatbázisban hogy Sikeresen kézbesítve
Order date: Feb 11, 2022 ma kaptam meg

(#60454) winotto válasza cof (#60418) üzenetére


winotto
tag

Freemail oldaláról másolva

[ Szerkesztve ]

(#60456) V/ válasza lacoka55 (#60453) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elsőbbségi akkor 1-3 napon belül kell kézbesíteni, a többire 5 napon belül. Ha belefér a 24 mm-be úgy hogy nem kell "alakítani" azt postaládában kell kézbesíteni, aminél nem lehetséges azoknál az értesítő az első mondat szerint megy ki. Természetesen ami utánvétes fizetős az nem kerül a postaládába, ha nem tudják kézbesíteni címen akkor majd be kell érte menni, de annál a kézbesítési kísérletet követően lesz értesítő.
Az elsőbbségi levélküldemények legalább 85%-át a feladást követő munkanap, legalább 97%-át a feladást követő harmadik munkanap végéig kézbesítjük, vagy megkíséreljük azok kézbesítését.

(#60457) stomi61 válasza V/ (#60452) üzenetére


stomi61
tag

Egyetértek, azért is macerálom őket.
A nyomkövetők alapján, hol a központot, hol a helyieket.
Nem zavar, ha utálnak, nem szivességet tesznek, hanem "szolgáltatnak", nem is kevés pénzért.

(#60458) Imy


Imy
veterán

Ez mire érkezhet meg? UH836605439BE

(#60459) V/ válasza Imy (#60458) üzenetére


V/
Topikgazda

2-15 nap, de már megérkezett a kézbesítése lesz várhatólag ennyi.

(#60460) féldekás válasza V/ (#60440) üzenetére


féldekás
aktív tag

Még annyi eszembe jutott, hogy azért a hölgy megkérdezte, hogy hollandiai feladású vagy csak a holland posta szállítja. :DDD
Szóval beigazolódott, amit írtál, hogy azért csak azt gondolják, hogy kínai.
Mondjuk rámondtam, hogy hollandiai és kész, teljesen lényegtelen, úgyis az volt a lényeg, hogy mit mutat neki a rendszer.

(#60461) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Ha vásároltam egy terméket (kormány bicajra), de az eladó jelezte hogy nincs sajnos neki ami kell nekem. Ebben korrekt a srác. A vásárlási állapot még nem nincs befejezve 8 nap van a feladásig. Hogy tudom vissza vonni, úgy hogy vissza kapjam a pénzem? Cancel orderrel?

(#60462) V/ válasza Mtbsrác (#60461) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen azzal, de ha nem feladottnak jelöli, akkor a 8. napon lezárul a vásárlás és jön vissza a pénzed, persze nem érdemes arra várni.

(#60463) laskr99


laskr99
addikt

Mit kérjek a postán ki? Mármint a 4-i csomagom sehol nincs, és hogy ali elfogadja, hogy elveszett, és a pénzt visszakapjam?

(#60464) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Ez mi a pempő, ilyenem még nem volt: "Outbound failure in sorting center" ?
Kapott egy másik számot, az eredeti: LS048995584NL, az új: CK010627280NL

(#60465) V/ válasza laskr99 (#60463) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha erről van szó UH800940985BE akkor erről ennek a postának tudni kell, mert ezt a hogy Kézbesítésre továbbítva a küldeményválogató részlegük írta be (beolvastatta a kódot).
04 Már 2022 05:33 A küldemény továbbítása kézbesítésre Budapest - Csepel 1 posta.
Az elvesztésről vagy a nem kézbesítésről igazolás. Az hogy nem könyvelt nem számít, mert könyvelték, adják elő.

De a Cainiao-n az látszik hogy nincs kézbesítve, ha letelt a szállítási védelmi idő akkor ez is elegendő, megérkezett és elveszett.

(#60466) Mtbsrác válasza V/ (#60462) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

[kép] így áll a szitu. Mert ha rányomok a canselre akkor megcsinálom, viszont utána nemtudom hogy kell-e még valamit tenni. ill mikorra ér vissza a zseton.

[ Szerkesztve ]

(#60467) V/ válasza Mtbsrác (#60466) üzenetére


V/
Topikgazda

Cancel gomb, az eladó elfogadja és jön vissza a pénz.

(#60468) laskr99 válasza V/ (#60465) üzenetére


laskr99
addikt

Voltam bent, kaptam jegyzőkönyvet, keresni fogják.

2 postás hozza ide a cuccokat, nem könyvelt és könyveltet külön, azt mondja. Meg fogják őket kérdezni és ha nincs meg ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#60469) bogdanypeter


bogdanypeter
tag

Sziasztok! Csomagban rendelve az óra és a füles Németországból érkezne, csak a szíj jönne Kínából. A 264.6 euro fölött lesz valami egyéb költség vagy díj? (gondolom a szíjra lesz)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#60470) V/ válasza bogdanypeter (#60469) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül nincs import áfa és vámolás. Kifizeted az áfás árat és annyi. Mivel a kínai dolog külön jön azt meg külön rendezed majd a szállítás módjától függően mert hogy mivel jön a free azt nem látni a képen.

(#60471) bogdanypeter válasza V/ (#60470) üzenetére


bogdanypeter
tag

Köszönöm!
Akkor itt majd a szíj áfáját és a vámot fizetem. Az már neme lehet olyan sok...

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#60472) Debilon


Debilon
addikt

ez a csomag: LS026863140NL
ez után a bejegyzés után: 30 Már 2022 14:55 Item has been cleared by customs (holland)

mennyi idővel várható? Ali automatikusan lezárta mára a szállítást, érkezettnek jelölve. 15 nap van dispute-ra, nem figyeltem és nem nyomtam a szállítási idő kitolására

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#60473) cree válasza bogdanypeter (#60471) üzenetére


cree
csendes tag

Nemzetközi Posta Kicserélő Központ telefon számot tud valaki ami még elérhető!? Helyi posta teteti a hülyét reménytelenek 4 panasz bejelentés után is! :(((

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60474) V/ válasza bogdanypeter (#60471) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve fizeted az áfát az AliExpress-nek és 150 €-ig nincs vám

(#60475) V/ válasza cree (#60473) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit ír Magyar Posta nyomkövetője vagy itt mi látszik mert a nyomkövetőd nem értelmezhető, de ez szerintem félegyházi postának ez látnia kell ha be van írva hogy A küldemény továbbítása kézbesítésre KKfháza Posta.
Nem hiszem hogy az NPKK-nál van.

[ Szerkesztve ]

(#60476) vasi89


vasi89
addikt

Korábban alig alig írtam ide de most valahogy mindennel szívok.

Holland postával másnak is akadnak gondjai vagy csak én vagyok ilyen szerencsés?

Ez lassan 1 hónapja nem mozdul sehova. PEdig miután megjelenik a Linehaul ArrivalLiege, Belgium, pár napon belül van újabb mozgás.

Ez pedig "csak" 7 napja. Ezt meg nem látja a cainiao.

illetve ez milyen TN? :D elvileg franciáktól jön de sose láttam még ilyet: A0001922032901SX

(#60477) V/ válasza vasi89 (#60476) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden azonosító nyomkövetési szám, ez is csomag azonosító, amelyhez rendelhet a szállító nyomkövetési azonosítót is. Mennyi nap telt el hogy ezt megadták?
A hollandosok meg már elég rég le vannak lassulva, az csoda ha 20 napon belül itt lennének.

[ Szerkesztve ]

(#60478) cree válasza V/ (#60475) üzenetére


cree
csendes tag

Itt a helyi postán sötétek 4x le vizsgáztak pedig ök csinálják a balhét! .... kicserélőbe meg nem tudom mire tudok még hivatkozni.. amit irtál "0 kódszám" töténetet az meg mutattam a helyi postán de átnéztek rajta! :o

[ Szerkesztve ]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60479) cree válasza V/ (#60475) üzenetére


cree
csendes tag

Amikor a félegyházi postán postárol visszaküldik "Delivery attempt failed HU6101 " :((( !

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60480) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok ez mi akar lenni ? From China to Hungary via Aliexpress Selection Saver

(#60481) fairi válasza lacoka55 (#60480) üzenetére


fairi
addikt

Belgaposta szokott lenni, U........BE.

(#60482) V/ válasza cree (#60479) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azt látom hogy tegnap el lett küldve a kézbesítő postára, ma megérkezik.Más kérdés hogy lekönyvelik-e a helyiek vagy még szándékosan késleltetik.
Mivel másik postákon meg tudták mondani hogy mi hiányzik (nem kitaláltam azt amit írtam) ők is képeseknek kell hogy legyenek, de nyilván azon a postán bunkók, buta emberek dolgoznak. Egy fő kivétellel, mert az ott dolgozó ismerősöm nem az.

[ Szerkesztve ]

(#60483) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

van egy termék, amit kicsit drágábak találtam (10K), ezért nem rendeltem meg. mostanában viszont más storeokban látom ugyanezt 3Kért, viszont a szállítás 6500 forint (a másik választható az fedex 36Kért :DDD ). ez egy egyszerű trükk hogy az olcsó ár miatt megvegyem, vagy valamit lehet kezdeni a szállítással?

(#60484) vasi89 válasza V/ (#60477) üzenetére


vasi89
addikt

kb 3-4 napja kaptam meg az azonosítót.

(#60485) V/ válasza vasi89 (#60484) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát eddig nem igazán éledt fel, az AliExpress nyomkövetés a vásárlásnál mutat valami mozgást?

(#60486) cree válasza V/ (#60482) üzenetére


cree
csendes tag

kézi vonalkod leolvasás ennyi intézkedés történ a helyi postán ezzel kapcsolatba! 0614217235 kapcsoltak át ott meg tetem a panasz bejelentést jelezzék hibaként az Nemzetközi Posta Kicserélő Központ felé.... 0613337777/3 mellék lenne de csak gép átirányít a fenti számra! :U

[link]

[ Szerkesztve ]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#60487) vasi89 válasza V/ (#60485) üzenetére


vasi89
addikt

egyenlőre sajnos nem. Mondjuk ezzel várok még pár napot aztán rákérdezek de mindenre azt írják hogy covid. Csak azt felejtik el, hogy EU-ban már nem okoz fennakadást :D már, ha tényleg a franciáktól jön.

(#60488) lacoka55 válasza fairi (#60481) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Tegnap vásároltam Aliexpress Selection Saver ma ULxxxBE számot kaptam

(#60489) fairi


fairi
addikt

Megrendelés törlésénél valami szabályváltozás történt????
Egyik rendelésem törlését kértem, eladó ezt írta.

"Dear friends, the warehouse has already shipped, if you like other products in our store, here will give you a discount"

Oké, nem akarja elfogadni, tudtommal megteheti.

szállításnak semmi jelen, így kérdezem: "when do u send the tracking number?"

Viszontválasz:
"Dear friends, can you withdraw and cancel the order here, otherwise we will not be able to deliver the goods, thank you"

Wtf? :W

(#60490) vasi89


vasi89
addikt

Csak kis érdekesség. A március 23.-án érkezett majd azóta sehová sem mozdult csomagom a posta szerint vám elé van állítva azóta de nem történt előrelépés mert, hogy az USA-ból jött. Mondjuk az, hogy miért lenne több infó azt nem tudom mert az adataim szerintük is jól szerepelnek a rendszerben de semmiféle határidő nem köt senkit semmihez szóval majd egyszer valamikor lesz valami. Ami érdekes, hogy eddig bármit rendeltem az USA-ból max 2 hét alatt megjött. Most viszont ez hatalmas gondot okoz nekik :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60491) Entrecampos


Entrecampos
csendes tag

Március 20 óta 2 csomagom _Továbbítás belföldre_ státuszban van, amik ma átváltottak _A küldemény továbbítása kézbesítésre_ állapotra (a helyi postán van). Ezután kapom mindig az értesítőt, hogy mehetek érte. Mivel péntek van és holnap nem lesz nyitva nálunk a posta, ezért bátorkodtam meló után beugrani értük. Közölte a postás nő, hogy itt vannak a csomagok, de majd csak akkor tudja átadni, amikor kapok róla értesítőt, hogy átvehetem... Hát ez meg mi? Miért jó ülni a csomagokon? 500 a vérnyomásom. Igazából 2 növénynevelő lámpáról van szó, amik már igen csak esedékesek lennének és erre még várnom kell hétfőig legalább...

(#60492) V/ válasza Entrecampos (#60491) üzenetére


V/
Topikgazda

A péntekieket azt tényleg a követő munkanapon, tehát legkorábban hétfőn adják ki, mert ez egy hivatal szerintük, nem egy szolgáltató, az ügyfelekből élő cég. Nem értik hogy általában mi vagy az eladó kifizette az ő munkáját is, és nem ingyen kapjuk.

(#60493) stomi61


stomi61
tag

Ezt vajon ki fogja szállítani, mert nem találok hozzá logisztikai céget?
UA429488886VU
Persze jöhet kenuval is felfelé a Dunán.
Elvileg már itthon van, de kinél?

(#60494) fairi válasza stomi61 (#60493) üzenetére


fairi
addikt

Posta, ne soká sms vagy email jön hogy fizess +399 Ft, ha ez elmarad akkor +799Ft.

(#60495) stomi61 válasza fairi (#60494) üzenetére


stomi61
tag

Csak azért kérdeztem, mert ez nem Cainiao, hanem SunYou és nincs mellette más logisztikai cég.

(#60496) V/ válasza fairi (#60494) üzenetére


V/
Topikgazda

799 lesz az és nem kap semmi értesítő félét.

[ Szerkesztve ]

(#60497) fairi válasza stomi61 (#60495) üzenetére


fairi
addikt

Attól még posta kézbesíti, csak Sunyuo hozza hazánkba. Ám vámolást már postára bízza, az még küldi is a számlát neked pluszba. ;] ;]

(#60498) stomi61 válasza V/ (#60496) üzenetére


stomi61
tag

Basszus, akkor ez drága UV ragasztó lesz. :W
Ugyanis ez egy olyan csomag (levél), ami már egyszer megjött, csak ki volt folyva a zacskóba az egész.
Lebeszéltem az eladóval, hogy újraküldi és ez az eredmény.

(#60499) V/ válasza stomi61 (#60498) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt már múltkor meg akartam kérdezni hogy milyen kiszereléseben és mennyiért vettél ilyet, mert nekem is kellene. Esetleg epoxi gyantáról nincs információd?

[ Szerkesztve ]

(#60500) stomi61 válasza V/ (#60499) üzenetére


stomi61
tag

Ez volt [link] , de csak átlátszó dolgoknál (pl. plexi) működik jól, mert UV fényre köt és meg kell világítani a ragasztót a kötéshez.
Epoxiról nem tudok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.