Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20678) Silentfrog válasza mézespálinka (#20677) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A T5-ös csövek fényhasznosítása 90 lumen/watt körül van és a ledeknél is ez a helyzet.
Bár ennyire nem egyértelmű a helyzet, hisz a fénycsövek nem csak egy irányba szórják a fényt, hanem a lámpatest belseje fele is ami visszatükröződik és így azért van veszteség is, meg a speciális direkt akváriumi fénycsöveknél sokkal kisebb a lumen száma mint a hagyományos fénycsöveknek.
Így hiába a watt/lumen ha az nem jut az akváriumbaba bele teljes mértékbe.

A led meg folyamatosan amortizálódik így a fényerő folyamatosan csökken. Ha jól tudom a fényerő 70% -ra való visszaesése az eredeti fényerőhöz képest számít elamortizáltnak, így a feltüntetett üzemidő az nem a teljes fényvesztésre vonatkozik hanem arra, ha egy led egy bizonyos fényerőnél kevesebb fényáramot biztosít.

Én ezért használok led szalagokat, mert azoknak a cseréje viszonylag gyors és olcsó.

Egy időbe néztem a Aquamorf ledes lámpáit, de se a használt ledek típusa se volt feltüntetve, se az élettartam.
Plusz elég drágák, és ha szép lassan csökken a fényerő akkor nem tudom, hogy lehet e cserélni a ledeket a lámpatestbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.