Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Menthirist válasza -Solt- (#1350) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem tudom ki számol ennyivel, én speciel nem. Az első iphone-ból is 6 millió ment el csak, és jóval több embernek van szüksége telefonra mint vr szemüvegre, és ezzel ők is tisztában vannak. Amúgy nem is rémlik hogy olvastam volna hogy ők 5 milliót várnak csak riftből.

szerk: ahogy látom, elemzők, pl a Credit Suisse elemzői tippelnek 5 milliót. Az oculustól mintha nem hallottam volna ilyet, sőt mintha rémlene valami hogy a második generációtól várják az igazi áttörést mennyiségben, míg az első generációtól a tartalomban.

A legtöbb ember pl redditen azért jóval óvatosabb és megfontoltabb (joggal), ott 700k-1m Rifttel, 3-600 ezer Vive-val és 2-5 millió psvr-rel számolnak. Én azért még ennél is óvatosabb vagyok, de max rámcáfolnak :P

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1352) hangszoro válasza -Solt- (#1350) üzenetére


hangszoro
tag

Kérdés, hogy mekkora életciklussal számolnak, de kicsit soknak tűnik.
Egyelőre messze vannak ettől az tuti. Az első kérdés egy átlagos vásárlótól, hogy minek? És jelenleg nehezen mondod meg, hogy mire is. Szóval amíg ez a válasz nem lesz egyértelmű, addig inkább másra költik a pénzt.

(#1353) -Solt- válasza Menthirist (#1351) üzenetére


-Solt-
veterán

Én úgy emlékszem, hogy tőlük hangzott el ez a szám egy interjúban, de mérget nem vennék rá. Szerintem nem elrugaszkodott szám a milliós tétel... idén biztos nem, de jövőre egy kis árcsökkenés után szerintem felfuthatnak az eladások. Rengeteg függ attól, hogy lesz-e valami igazi húzó tartalom hozzá. Mondjuk egy normális GTA V támogatás, vagy valami ilyesmi.

(#1352) hangszoro: Szerintem az elsőnél meglesz a 3 éves életciklus... eleve kell még 2 VGA generáció mire a közepes (sokak számára elérhető) hardverek is normálisan kiszolgálják a mostani OR-t.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#1354) Menthirist válasza -Solt- (#1353) üzenetére


Menthirist
veterán

gyors guglizás során én mindenhol a Credit Suisse-t találtam mint forrás, vagy hivatkozási alap.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1355) -Solt- válasza Menthirist (#1354) üzenetére


-Solt-
veterán

Én sem találok más, tehát valószínűleg rosszul emlékeztem! :B

www.smart-bus.hu

(#1356) Menthirist válasza -Solt- (#1353) üzenetére


Menthirist
veterán

hát szerintem csak vagy 2 év lesz az életciklus (bár ettől még lehet támogatva háromig, csak már jönni fog az új), mivel eléggé jól halad a pupillakövetéses foveated rendering, és jókat hallottam a low latency wireless adatkapcsolatot biztosító chipekről is. Igaz az áramszükséglethez kell valahova valami akksit tenni, de nem a szemüvegbe... talán egy akksis öv vagy valami... Szóval én azért várnék egy második generációs, 4k-s paneles de foveated renderinggel kordában tartott erőforrásigényű, wireless hmd-t 2-3 év múlva.

#1357: Ezért mondtam a foveated renderinget. Mert ez már ebben a pillanatban is egész jól működik, tehát két év alatt szerintem simán megoldható. Márpedig nagyobb felbontás + foveated rendering elég nagy előrelépésnek számítana.
foveated rendering. Gondolj bele, ha még ezzel kombinálják a mélységélességet (ténylegesen fókuszálhatsz közeli vagy távoli dolgora). Persze sajnos jogi csűrés-csavarás és szabadalmi szarságok hátráltathatják.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1357) -Solt- válasza Menthirist (#1356) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez szerintem attól is függ, hogy mekkora újítást tudnak, akarnak eszközölni. Szerintem, ha ez a mostani csak két évet lesz piacon, akkor a következő max jobb kijelzőt fog kapni, meg egy kamerát az elejére... nem hiszem, hogy 2 év alatt olyan lényegi újítást tudnak eszközölni, ami megfelelően működik is.

www.smart-bus.hu

(#1358) Dyingsoul válasza Menthirist (#1354) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szerintem egy ekkora újítást hozó kütyü esetében az ilyen nagyszerű elemzők eredményei is csak egy jópofa tippként kezelhető. Én is csak tippelni tudnám, de az általad közölt számok tűnnek reálisnak.

Azt, hogy a CV2 lesz a successor, Luckey-ék mondták valamikor még a CV1 megjelenése előtt, a DK2 fénykorában (topik összefoglalóba is beleírtam anno). Gondolom ők is tisztában vannak a HW-ek hiányosságával, az új generációs VGA-k elterjedésének idejével és ezért is felesleges most szemenkénti 4k-s kijelzővel a piacra dobni egy Riftet. Én abban reménykedek, hogy a CV2-nek legalább 2x ekkora lesz a kijelzőnkénti felbontása és abban is, hogy lesz elérhető árú HW ennek meghajtásához (a 100-160k körüli tartományt értem ez alatt csak VGA-ra, az még talán ingerküszöbön belüli egy valósághoz nagyon közeli élményért).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1359) Dyingsoul válasza Menthirist (#1354) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

valamiért dupla lett, bocsi.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1360) Menthirist válasza Dyingsoul (#1358) üzenetére


Menthirist
veterán

Persze nyilván. Meg merem kockáztatni hogy egy redditet és fórumokat követő, jelenlegi devkiteket próbáló ember jobban képben van az esetleges mennyiségekkel kapcsolatban, mint egy elemző aki nem néz ki a számok közül, és aki igazából tényleg csak tippel bizonyos grafikonok alapján.

Ugye most még kőkeményen ment az egyensúlyozás, hogy kellő magas minőségű legyen a látvány, de kellően alacsony is, hogy még relatíve nagy réteg ki tudja hajtani. 4k kijelzővel már most is lehetett volna gyártani, de ki tud 4k-t betonstabil 90 fps-sel tolni? milyen grafika mellett? micsodán át? a hdmi 2.0 talán 4k 60 fps-t tud.
Szerintem a 2160x1200@90 hz jó választás volt, kb akkora a sávszélesség igénye mint az 1440p 60hz-nek, aminek a kihajtásához nem kell feltétlen sli/cfx rendszer sem. Ráadásul elég egy hdmi 1.3/1.4, nem kell hozzá 2.0, ami jelenleg amd oldalon nincs is talán.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1361) Menthirist válasza -Solt- (#1355) üzenetére


Menthirist
veterán

If we can get one million units over the lifetime of the Rift, that’s going to be an incredible success.
- Brendan Iribe

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1362) -Solt- válasza Menthirist (#1361) üzenetére


-Solt-
veterán

Hmmm... akkor viszont tényleg max 2 évben gondolkozhatnak.

www.smart-bus.hu

(#1363) Menthirist válasza -Solt- (#1362) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem az lesz hogy kb 2 év múlva jön meg az új generáció, de ettől még az első sem lesz hirtelen elvágva. Mindenki "továbbadja" az első generációt azoknak akiknek drága volt eddig, mígy kipótolva megveszik a következőt... Kb mint a vga-knál :P

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1364) -Solt- válasza Menthirist (#1363) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezzel ki is egyeznék... :)

www.smart-bus.hu

(#1365) hangszoro


hangszoro
tag

Mondjuk én szeretnék kifogni egy újgazdag gyereket, aki továbbadja nekem az 1 hónapos riftjét 100e-ért. :D

(#1366) Milonavi


Milonavi
csendes tag

Rendelt valaki HTC Vive-ot? Én egy lengyel kollégámat kértem meg a rendelésre, de utána kipróbáltam, és elfogadta német kiszállítási címmel (csomagtovábbító cég) a magyar hitelkártyámat.
Most nyomozom, hogy ezt is lelövik-e később, mint az Oculusnál, de egyelőre úgy tűnik, a HTC-t nem izgatja a csomagtovábbítás. Több agent-tel is beszélve azt az infot kaptam, hogy minden rendben a rendelésemmel, áprilisban szállítják.
Úgyhogy most csak azt kell eldöntenem, visszamondjam-e a lengyel rendelést :)

(#1367) Menthirist válasza Milonavi (#1366) üzenetére


Menthirist
veterán

Én redditen azért olvastam olyanokat hogy egyetlen karaktert elírt a srác a telefonszámán, javíttatni akarta és már vágták is ki a sorból.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1368) clyvejhamma válasza Milonavi (#1366) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

"áprilisban szállítják"
Állat, hogy 2016-ban megrendel valaki valamit és nem kell hónapokat várnia a "sorra"!! :)

Ha a HTC tényleg szállítani tud ilyen ütemben, akkor nem tudom, hogy oculusék mi a fenét csináltak az elmúlt 4-5 hónapban (amióta állítólag megy a gyártás). Azóta sincs semmi konkrét infó arról, hogy melyik rendelést mikor teljesítik, semmi infó vagy teszt nincs a kiküldött végleges példányokról. Úgy tűnik, hogy nagyon elbénázták a launch-t.

[ Szerkesztve ]

(#1369) ablack válasza clyvejhamma (#1368) üzenetére


ablack
senior tag

A HTC-nek szerintem azért nagyobb gyártókapacitása van. Ők már egy ideje foglalkoznak termékek gyártásával, megvannak a partnereik.

[ Szerkesztve ]

(#1370) clyvejhamma válasza ablack (#1369) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, tudom. Én az oculus-samsung partnerség miatt vártam gördülékenyebbnek a gyártást, szállítást.
Ehhez képest majdnem olyan szívás van, mint a DK2 esetében volt. ( úgy, hogy készlethalmozás miatt állítólag 4 hónapja gyártás alatt van a cucc )

Remélhetően sokan visszamondják a Rift preordert a Vive miatt és nekünk előbb jön a Mitulás báti! :)

(#1371) Chal válasza clyvejhamma (#1370) üzenetére


Chal
addikt

Nem lenne rossz... :)

Egyébként pont most néztem rá, és a font gyengülése miatt az angliai rendelés egész jó döntésnek bizonyult, ha ma terhelnék a kártyát, akkor kb. 210kHUF-ot vonnának le, ez majd' 100 ezerrel olcsóbb mint a Vive. Azért marhára nem mindegy.

(#1372) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#1368) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ami az Oculus pre-ordert illeti, ez igazából náluk egy igényfelmérésnek tűnt, mintsem valós preordernek, csak hülyén hangzik, hogy pre-pre-order. :DDD Egyfelől megértem, mivel a piacra még senki nem dobott ki ilyen terméket, de azért alaposabb kutatást is végezhettek volna, hogy gördülékenyebb legyen a rendelés. Gond csak akkor lesz, ha nyáron is még limitált készleteik lesznek... EU-t finoman szólva semmibe nem nézik, de nem okolom őket, simán érthető, hogy miért USA-ra koncentrálnak.

(egyébként az ilyen jellegű hsz-ek is nyugodtan mehetnek ON-ba, mert jelenleg úgysincs ennél ontopicabb téma OR és VIVE esetében. :DDD)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1373) clyvejhamma válasza Chal (#1371) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nekem is onnan jön. Maradjon csak így a font, lent, nem fönt. :)
Ma én is ránéztem a vive előrendelésre és lehidaltam az áron.

[ Szerkesztve ]

(#1374) Chal válasza Dyingsoul (#1372) üzenetére


Chal
addikt

Azért az hogy kártyaadatokat kérnek és tárolnak már kicsit több mint igényfelmérés :) Másrészt meg nem változott semmi, január elején vállaltak egy kb. 2.5 hónapos szállítási időt, előre fizetés nélkül (már annak aki belefért a március végi adagba). Egyelőre semmi jel vagy hír nincs arra nézve hogy ez csúszik/változik. De persze ettől még lehet. Én már rendeltem elő úgy terméket, hogy ennél többet vártam rá, és még ki is kellett fizetni előre.

(#1375) Milonavi válasza Chal (#1374) üzenetére


Milonavi
csendes tag

Nem rossz szó rá az az igényfelmérés, nyilván nem szó szerint kell venni, de szerintem is azon bukott meg a dolog, hogy képtelenség volt kiszámolni, hány embert érdekel ez. Alacsonyabbra lőtték be a határt, mint ami valójában lett, ez új technológiánál, startupnál sokkal kívánatosabb, mint hogy legyártanak egymillió darabot és nem tudják eladni. Kicsit szopás, hogy fél óra alatt június lett belőle, ez nekem azt mutatja, hogy csúnyán elszámolták magukat, dehát ennyit tud a gyártókapacitásuk.

HTC azért egyfelől valszeg tanult az esetből, másfelől eleve erősebb a háttere, azt kell mondjam, hogy az előrendelés SOKKAL simábban ment és egy hangyabokányival transzparensebb volt a kommunikációjuk is (legalább előre lehetett tudni az árat, még ha kis bizonytalanság volt is a szállítási költség meg az adók közt).
A előrendelős kört egyértelműen a HTC nyerte, de az igazi meccs az idén eladott darabszámokon fog eldőlni - nameg később a platform támogatottságán.

Szerény véleményem szerint a HTC-nek sokkal erősebb lesz a wow-élménye, amit a szájhagyomány továbbad majd, a roomscale sokkal természetesebb mozgást eredményez, mint egy kontrollert nyomkodni.
Ha ráhúzod a barátnőd/nagypapád fejére, nekik hiába adsz a kezükbe XBone kontrollert, plusz kisebb eséllyel is lesz rosszul, ha a valós és virtuális testmozgás szinkronban van.
De majd meglátjuk ezt is.

(#1376) Chal válasza Milonavi (#1375) üzenetére


Chal
addikt

Én azt terveztem hogy megrendelem mindkettőt, aztán lemondom azt amelyik kevésbe tetszik (első reviewek alapján). De sajnos a Vive kapcsán nem vagyok képben, nagyon el vagyok/voltam havazva az elmúlt 2-3 hétben, nem tudtam követni :(

Ott hol jár most az előrendelés, ha ma megnyomom akkor mond valami hozzávetőleges dátumot a szállításra? Illetve ott is csak rögzítik a kártyát, de nem terhelik?

[ Szerkesztve ]

(#1377) Milonavi válasza Chal (#1376) üzenetére


Milonavi
csendes tag

Az első napon (ha jól tudom) az összes rendelést áprilisra igazolta vissza, most megnéztem, épp májust ír ki.
Ami érdekes, hogy állítólag a HTC a boltokba is tervez szállítani áprilisban (general commercial availability), így várhatóan kevésbé lesz dráma ez az egész előrendelés.
A kártyaterhelés elméletileg blokkot jelent és szállításnál emelik le, ellenben nekem csak egy 1 eurós terhelés volt, amit aztán vissza is vontak. Support szerint majd szállításnál terhelik be a teljes összeget. Paypal elvileg leszedi a teljes összeget előrendelésnél.

Nekem amúgy lehet, hogy két Vive is lesz, ha nem mondják vissza a német csomagtovábbítós rendelésemet. Last minute tervezem lemondani a másikat (lengyel kolléga), ha már tuti a német - viszont ha kell valakinek itthon a másik, az szóljon.
Nyerészkedni nem akarok rajta, szívesen továbbadom árában, bontatlanul, ha valaki lemaradt.

(#1378) Chal válasza Milonavi (#1377) üzenetére


Chal
addikt

Köszi a választ.

Szerintem az oculus meg a htc is csak a kártya validitását ellenőrizte, illetve mentették az adatokat. Ez bizonyos bankok meg kártyák esetén terhelés nélkül is megy, ha ez nem sikerül, akkor terhelnek 1 EUR-t, amit visszautalnak (Oculus is így csinálta, de pl. nálam nem kellett terhelés). Külön izgalom még, hogy nekem 3D secure code van a kártyámon, amiről fogalmam sincs hogy hogy fog működni, de automatán semmiképpen sem, az tuti. Remélem a support majd ad erre valami megoldást :)

(#1379) zpeti2 válasza Chal (#1378) üzenetére


zpeti2
tag

Te fogod jóvá hagyni a rendelést, nem automatikusan vonja le.
Amikor sorra kerülsz küldenek egy emailt, hogy ellenőrizd a szállítási címed, adataid, és ha minden rendben, akkor nyomhatod a pay gombot.

(#1380) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Lassan szállingóznak a megjelenésre váró VR címek is.
Time Machine VR
Felfedezős, kalandozós, időutazós. :)

Kiváncsi leszek, hogy VR szempontból mi lesz az idei GDC-n!

(#1381) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#1380) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nagyon jó, adott is pár ötlete még játékokhoz, rengeteg időutazós sztoryt el lehetne mesélni, átélni VR-ral! :DDD De látom YT alatti kommentekben az emberek a grafikát fikázzák... Szerintem még egyiknek sem volt a fején vizor. VR-ban a gagyi grafika is full reálisnak tűnik, legalább is számomra annak tűnt sokminden elsőre. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1382) clyvejhamma válasza Dyingsoul (#1381) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen. Ezt nem értik sokan, hogy az egyszerűbb grafika is brutál tud lenni VR-ban.

(#1383) spanglee001 válasza clyvejhamma (#1382) üzenetére


spanglee001
addikt

ez igaz :K 8.án remélhetőleg érkezik a gear vr om az s7el :B már töltögetem le a 3d filmeket játékokat amiket csak találok :DDD aztán majd ha jöttek a visszajelzések, hogy melyik lesz a jobb az OR vagy Vive addig felesleges előrendelgetni

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1384) clyvejhamma válasza clyvejhamma (#1382) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Itt az egyik PSVR exkluzív gém. Állítólag natív 90 FPS-el megy ( nem 120 FPS re reprojektált 60 FPS ) a PS4-en és a grafika a végén, ahol látszódik maga a játék, egyáltalán nem tűnik rossznak (VR-hoz képest).

[ Szerkesztve ]

(#1385) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Valaki pontosabbat esetleg tud mar a szallitasrol? Kicsit soknak tartam az oculus juliusi szallitasat... A htc vive-val mi a helyzet? Naluk az aprilisi megjeleneshez viszonyitva mikorra varhato a szallitas? :R Boltokban esetlef hamarabb kaphato lesz?

(#1386) Komplikato


Komplikato
veterán

A CryTek féle Oculus exkluzív The Climb című hegymászó szimulátor kapott egy 360 fokos trailert. Persze igazi élményt valamilyen VR eszközön nyújthat, ettől még lehet nézelődni benne hagyományos monitoron is.

[The Climb trailer]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1387) Milonavi válasza zsolti_20 (#1385) üzenetére


Milonavi
csendes tag

#1377

(#1388) Enton


Enton
addikt

Ha ha ha ha:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1389) clyvejhamma válasza Enton (#1388) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

:)))

Egy nagyon jó, nem elfogult, leírás a két versenyzőről (Vive, Rift).

(#1390) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#1389) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez nagyon jó kis iromány, végig is olvastam! :K Azt kicsit érdekesnek tartom, hogy neki nem jött be az Oculus audio, amit sokan a demo standon is dicsértek, de hát ízlések és pofonok. Az külön jó, hogy végre egy értelmes vélemény, ami objektíven nézi a Vive vs Rift témát és belátja, hogy a kettő közül a nyertes fél az a vásárló, mivel a verseny csak jót tesz a fogyasztóknak. Ezt kellene sok videókártya, mobil, stb... fanboyoknak is belátniuk, hogy az egy dolog, hogy valaki hű egy márkához, ha a pénzéért a legjobbat akarja, akkor nem isteníteni kell a gyártót, hanem tudatosan vásárolni és minden opciót számba venni. :C

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1391) Menthirist válasza Dyingsoul (#1390) üzenetére


Menthirist
veterán

Azt mondta halk volt neki. Mások nem mondtak ilyet, szóval ott valami egyedi gond volt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1392) Chrys_ válasza Dyingsoul (#1390) üzenetére


Chrys_
addikt

Nehéz a választás VR esetén, nagyon sokan vagyunk, akik még sosem próbáltak ki hasonló dolgokat, és csak a beszámolók alapján választunk. Előrendelést leadtam OR-re, de a HTC-re így már nem tudok/akarok pénzt kiadni, drágák ezek a cuccok.

(#1393) clyvejhamma válasza Chrys_ (#1392) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Szerintem nem fogod megbánni.

A mostani Vive hype miatt én is bizonytalankodtam, de az észérveket felsorakoztatva és a review-kat végigolvasva, szerintem a Rift a kifinomultabb készülék. Jól néz ki, könnyebb picit, a kijelző-optika kombó egyértelműen jobb minőségű és a Touch kontroller is ergonómikusabb szerintem.

A nagy fejtörés nekem mindig a "room scale VR" jelenti.
Viszont se helyem nincs hozzá, se olyan játékot nem tudok elképzelni amiben tartósan lehetne használni.

Például elindulok a játékban egy szobában, körbenézek, eddig okés a dolog. Mondjuk megállok a szoba egyik sarkában (ami az én fizikai szobámnak is a sarka körül van). Innen hogyan jutok tovább? Tegyük fel, hogy kontrollerrel továbbmegyek egy másik szobába. Igen ám, de attól még az én fizikai szobámnak továbbra is a sarkában leszek...Battyogjak be a szoba közepére mindig??? Na persze, ki is nyírná az élményt...

A fenti példából szerintem jól látszik, hogy room scale VR akkor lesz értelmes, ha
1) olyan játékokat dobnak ki rá, amik egy térben játszódnak
2) normálisan megoldódik a VR sétálgatás problémája ( pl. virtualizer )

Az egy térben mászkálgatós (1), VR pedig hasonlóan jól megoldható a Riftel és a Touch-al is. Erről nemrég beszélt Palmer Luckey.

[ Szerkesztve ]

(#1394) Chrys_ válasza clyvejhamma (#1393) üzenetére


Chrys_
addikt

Én sem tudom elképzelni, hogy a szobában járkáljak egy game miatt. Nekem szimulátorhoz (pl. Assetto Corsa, de itt a támogatást is jobban ki kell fejlesztenie a készítőnek) kell a cucc, ott meg úgyis ülni kell :)

(#1395) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Japánban már menők lesznek a VR szex játékok... (NSFW) :DDD

(#1392) Chrys_ : Én már csak az ára miatt is inkább a Rifthez húzok, amíg kiélvezem az autós játékokat kormánnyal és egyéb mászkálós játékokat a kapott kontrollerrel, addig gyűjtök majd a touchra és azt később veszem meg.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1396) Pajaaapp


Pajaaapp
újonc

Sziasztok,

Segítsetek léccci egy öregembernek! :-)
Samsung Gear VR-hez hol tudok videókat letölteni a telefonra? 3D, 360°, VR videókat szeretnék, persze felnőtt témában is. :-) Milyen programmal tudom elindítani ezeket? (telefon behelyezés után rögtön bejön a menü, nem tudok programot indítani) Bocs a kontár kérdések miatt, de nem boldogulok vele.
Előre is köszönöm, ha válaszoltok, és ne savazzatok nagyon! :-)

(#1397) spanglee001 válasza Pajaaapp (#1396) üzenetére


spanglee001
addikt

hali van kimondottan gear vr topik pont ezt tárgyaltuk most, nézz be

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1398) Pajaaapp válasza spanglee001 (#1397) üzenetére


Pajaaapp
újonc

Köszönöm!!

(#1399) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

S6-hoz szeretnék Gear VR-t venni, de valahol ki szeretném próbálni előtte. Hol van erre lehetőség ? :D

Budapesti vagyok.

This is the way

(#1400) Dyingsoul válasza RaZroX (#1399) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Bármelyik Samsung Experience Store-ban! :K

(#1396) Pajaaapp: A topik összefoglalóban VR Tartalmak címszó alatt találsz forrásokat, alkalmazásokat! :) Kicsimix írt korábban a felnőtt tartalmakról, linkeket viszont szerintem maximum privátban lehet adni, úgy tudom a szabályzat tiltja a felnőtt tartalmak terjesztését, linkelését. Helyedben dobnék egy privát üzit.

Egyébként ennek a topiknak témája a Gear VR is, ezért nem kell átmenni külön topikba, nincs annyi VR eszköz a piacon (még), hogy mindegyiknek kelljen külön topik. :P

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.