Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) ModliH válasza Dyingsoul (#200) üzenetére


ModliH
tag

Ezt szomorúan hallom :(
Jogos hogy írjak helyet, a Pázmány Információstechnológiai és Bionikai karán lenne a dolog, természetesen szerződéssel vállalnánk bármilyen kár esetén kártalanítást, a HÖK rendezvényszervező bizottság tagjaként ezeket természetesen tudnám intézni. Átvétel meg BP-n belül bárhol hét közben, esetleg hétvégén is. :)
Bár jogosan mondtad hogy nem valószínű hogy fogok találni bárkit, de hátha :)

(#202) daveoff


daveoff
veterán

Crytek VR - Robinson: The Journey Announcement Trailer - Paris Games Week 2015

Na ez..... :Y

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#203) Chrys_ válasza daveoff (#202) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez nagyon jó :) Remélhetőleg a játék maga is jó lesz.

(#204) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Sziasztok !

Valaki esetleg megvette a vorpX nevezetű programot és továbbadná ? Én megvenném !

(#205) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Debreceni PlayIT-re jön valaki? Lesz Oculus stand is, theVR-ék biztos ott lesznek. :)) Remélem lesz lehetőség valami DK2 vagy hasonló kipróbálására.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#206) DrojDtroll válasza Dyingsoul (#205) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én megyek :)

(#207) kovsol válasza Dyingsoul (#205) üzenetére


kovsol
titán

Tavasszal a BP-i rendezvényen kipróbálható volt. Bár nem tudom melyik verzió volt.
Megyek majd most az őszire is, ha lehet kipróbálom újra.

May the Force be with you!

(#208) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Megjöttem a PlayIT-ről, készítettem egy beszámoló videót is, fókuszban az Oculus Rifttel (nem csak én csacsogok, a videóban vannak képek és videó a riftről is):

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#209) DrojDtroll válasza Dyingsoul (#208) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Sajnos én nem próbáltam ki a riftet. :( Túl nagy volt a sor.

(#210) flashpointer válasza Dyingsoul (#208) üzenetére


flashpointer
őstag

Maradt még bőr a kezeden? :D

(#211) Dyingsoul válasza flashpointer (#210) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Őszintén szólva fodrásznál voltam a reggel és kértem, hogy mossa ki a hajam vágás után, ki is mosta de úgy látszik nem túl jól... Valamikor amikor végigsimítottam a búrámat a videó előtt, pár mini hajszál rajta maradt a kezemen és iszonyatosan szúrt. Remélem azért az Oculus kipróbálóira nem lesz hasonló hatással... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#212) flashpointer válasza daveoff (#202) üzenetére


flashpointer
őstag

ingyenesen letoltheto lett,
ajanlott konfig meg i7-2600K 16 GB RAM NVIDIA GTX 980 : q
meg persze egy oculus sem art : )
Demozasokhoz mint nemreg tuti passzol.

(#213) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Új Gear VR Review

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#214) daviddav válasza ModliH (#199) üzenetére


daviddav
csendes tag

Szia!

Hogy tetszett az Oculus az embereknek?

(#215) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Budapesti playit-en volt valaki? Próbáltátok a Riftet? Ott is ugyanúgy minecraft vasúttal demózták meg a checkpointos tűzkarikás játékkal? Valaki írhatna róla pár sort, esetleg arról is, hogy milyen VR cuccok voltak még kint. Úgy olvastam volt valami más is csak nem tudom, hogy samsung gear volt-e csak vagy volt-e htc vive.

Egyébként elég nagy a csend a Vive körül, nem tudom, hogy tényleg megjelenik-e karácsonyra, valahogy azt vártam, hogy decemberben a csapból is ez fog folyni. De Steamen sem jön róla semmi hír.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#216) kovsol válasza Dyingsoul (#215) üzenetére


kovsol
titán

Samsung és ocolust láttam.
Most nem volt lelki erőm sorba állni egyikhez se, de láttam volt az a dinoszauruszos demo amit korábban egyik PH cikkben láttam.

May the Force be with you!

(#217) Dyingsoul válasza kovsol (#216) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igen azt vágom én is letöltöttem a steam könyvtáramba de még nem próbáltam ki, majd ha lesz szemüveg, nem akarom lelőni magam elől a poént. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#218) beta válasza Dyingsoul (#217) üzenetére


beta
aktív tag

Meg egy izmos gpu se art, nalam kepregeny volt r9 280al.

(#219) Shodan válasza Dyingsoul (#215) üzenetére


Shodan
addikt

Én próbáltam Riftet, most először. Crytekes demo volt DK2-vel. Volt még samsung vr és steam controller is.
Az oculus olyan volt mint kb amilyenre számítottam, a képpontok még valóban látszódnak így közelről, a dk1-nél ez még tényleg elég zavaró lehetett, de itt engem annyira nem zavart. Ha a végleges verzióban ez még jobb lesz akkor teljesen rendben van.
Fejkövetésnél problémát nem érzékeltem, pedig direkt mozgattam a fejem össze-vissza, egyedül amikor a t-rex az arcodba van, akkor talán volt egy kis fps drop. Nagyjából ennyi. Haverom viszont szemüveges és azt mondta neki tiszta homály volt. Még a gamestarnal volt pcarsal és g920 kitéve azt kipróbáltam volna, de valamit vasarolni kellet hogy kipróbáld azt hiszem...Egyébként a rendezvény is rendben volt én sokkal rosszabra számítottam...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#220) unrealnoise válasza Shodan (#219) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Én is most próbáltam először a Rift-et. Brutális volt. Előrre még nem volt rajtam egy ilyen sem, csak az egy órával ezelőtt kipróbált Samsung Gear VR, ami kicsit akadozott is (túlmelegedő telefon?!), de egyébként rendben volt az is, bár tény, hogy a Rift egy komoly számítógéppel totál rendben van.

Pixeles volt? Az. Kicsit? Kicsit. És? A techdemo alatt sem nagyon zavart, pedig ott egy passzív fél voltam. Egy szimpla fogyasztó.

Most el lehet képzelni hogy milyen lesz ez, amikor játszik az ember közben. (Én pl szimekkel fogom tolni, rFactor2, pCARS, Dirt Rally...) Nem nagyon fog feltűnni a pixeles kép. Persze jó lenne ha jobb lenne, de ezt már így aláírnám, és már most megvenném.

Ami kicsit zavart, az a kütyü súlya. Mert azért van valamennyi. Ez mondjuk a véglegesben sokkal jobb lesz, egyszerűen kurva jól néz ki a végleges, ergonómikus, egyszerűen állítható, fasza. Nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

NEm csak a játékipart, hanem a szórakoztatóiparnak is sok (kárt :D) fejtörést fog okozni. Értem én, hogy a mozi egy közösségi élmény, de itt ha pár év múlva már nem lesz pixeles a kép, beállíthatok akkor "IMAX" termet magamnak amekkorát csak akarok. Ingyen.

Szóval nagyon várom a péntek estét, szombatot, remélem kapunk egy árat és egy dátumot.
Jómagam úgy készülök, hogy első nap előrendelős lesz a kütyü. :)

Addig kell még egy i7 4790-es procit és egy GTX 980-as kártyát szerezni. Az új nvidiara én nem fogok várni, a GTX960 meg kevés lesz pl pCARShoz VR-ben...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#221) flashpointer válasza unrealnoise (#220) üzenetére


flashpointer
őstag

Mi lesz péntek este, szombaton?

(#222) unrealnoise válasza flashpointer (#221) üzenetére


unrealnoise
senior tag

[link]

Special Announcement By Oculus Rift

Szóval bejelentenek valamit. Vagy valamiket. :) Szerintem ár, és dátum lesz, mert az biztos, hogy már nagyban gyártják őket.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#223) flashpointer válasza unrealnoise (#222) üzenetére


flashpointer
őstag

Oh, csak nehogy hamarabb jöjjön mint alá az új videókarik mert nem bírom ki :D

(#224) unrealnoise válasza flashpointer (#223) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Áh, korai lenne az még. VAgyis én tuti nem várok annyit. Plusz ezekkel a mai csúcskártyákkal is teljesen jó lesz a VR élmény, nem hiába egy GTX970 az ajánlott / "minimum".

Jó lesz tuti az új nvidia széria, de:
- bár biztos kevesebbet fogyasztanak majd mint a mostani kártyák, ennek ára lesz, dollárban
- azaz szerintem ha GTX 980-al megegyező tempójú kártyát akar az ember venni, az több lesz.
- persze értem én, hogy vannak szériák, amelyeket olcsóbb legyártani, de ha meg tényleg olyan jó vétel lesz, és fáj az ember foga rá, akkor el kell adni a GTX 970/980-at :D

Dehát ki hogy gondolja.

Én egy két hónapja, sőt hete is még 144 Hz-es monitoron törtem a fejem. Eddig. Nem kell. Nem ér annyit. Ez az OR is bőven fasza lesz szimezéshez a 90 Hz-es display-el. Még az is jobb lesz, mint a TV-m 60Hz-es frissítése.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#225) kovsol válasza unrealnoise (#224) üzenetére


kovsol
titán

Én egy GTX970@1550Mhz -el várom majd OR-t. Ha nem fog ultrán menni a játék az se igazán mozgat, mert szerintem medium/high mellett is ütni fog az élmény. Én meg 100k nál többet nem vagyok hajlandó VGA kártyára költeni, szóval kétlem, hogy az új széria azonos áron többet fog nyújtani kezdetekben.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#226) unrealnoise válasza kovsol (#225) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Az nem kis tuning :D Milyen kártya?

Nekem most GTX960 Gigabyte G1 kiadásom van, ugyanez jó lenne 970-ben vagy 980-ban is.

De tény, hogy a 980 egy vagyon már. :)

Egyébként igen, én is max butítok a textúrákon egy keveset, aztán kész. :) Ma hajnalban kezdődik a show, mivel szabin vagyok lehet fent maradok, addig játszok sorozatozok. Erősen befolyásolhat a bejelentés, mikor mit veszek majd. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#227) kovsol válasza unrealnoise (#226) üzenetére


kovsol
titán

Teszteket futtattam vele már 1600+Mhz-en is. Egyébként egy G1. Viszont ez itt nagyon nagy off topic.

May the Force be with you!

(#228) unrealnoise válasza kovsol (#227) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Szerintem messze nem OFF, ha valami szorosan összekapcsolódik a VR élménnyel, akkor az a GPU. Ez az OFF topic nagyon ritkán fekete-fehér, ha egyszerűen kapcsolatban áll egymással szorosan két eszköz, akkor úgy is ki lesz tárgyalva, nem fogok valakinek azért írni egy privátot, hogy legyen már szíves az itt feltett kérdésre amott válaszolni, vagy esetleg alapból nézze meg a máshol feltett kérdésem, mert itt OFF lenne. :)

Ha itt nem lehetne GPU-ról érintőlegesen beszélni (hiszen arra akarjuk használni ezt a téma!), akkor gondolom a GPU topikban sem lehet majd arról, hogy OR-re vennénk, használnák, vagy esetleg Star VR-ra. :D De köszi a választ. :)

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#229) Danny365


Danny365
őstag

Csak most találtam ezt a topikot; nekem pár napja van már egy Gear VR-em, ha valakinek van bármi kérdése vele kapcsolatban, akkor kérdezzen nyugodtan.

(#230) ModliH válasza daviddav (#214) üzenetére


ModliH
tag

Fú nagyon jól sikerült, az eddigi legnagyobb szabású Lanparty volt a karon, szerintem ebben aktívan közrejátszott hogy egy Oculus Rift-tel promóztuk a rendezvényt :D

Folyamatosan nyüzsögtek az emberek a cucc körül, harcolni kellett érte hogy menjenek fel a versenyekre, azért ennyi geek között nem is csodálom, lévén információstechnológiai kar vagyunk vagy mi a csoda. :))

Ezúton is nagyon köszönöm neked hogy kölcsönadtad, megjött egy ilyen ketyeréhez nekem is a kedvem csak hát egy laptopnál erősebb vas kéne alá :(
Remélem hogy minél hamarabb el fog terjedni ez a technológia, és egyre több játék fog jönni VR támogatással, nagyon király lenne így játszani mindent :D

(#231) menpee válasza unrealnoise (#224) üzenetére


menpee
aktív tag

A bejelentése óta Nano-ra fáj a fogam a mini-itx házam miatt, de az kicsit túl lett tolva árilag. Valószínűleg kivárom a következő generációt, ha ezt a méretet sikerül továbbvinni 150k körül, akkor mehet a buli.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#232) menpee válasza unrealnoise (#226) üzenetére


menpee
aktív tag

"Hatalmas" Rift bejelentés.

Eddig szenvedtem ez a förmedvény gálát, de mostmár kikapcsolom végre.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#233) flashpointer válasza menpee (#232) üzenetére


flashpointer
őstag

Rock band vr? Ez minden? :DDD

(#234) Dyingsoul válasza Danny365 (#229) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nekem van: Volt más mobilos VR cuccod?

Én most kaptam meg a kínából rendelt mobilos VR-t:

Annyi csak a hátránya, hogy nincs benne nfc asszem. Bár az a telómban sincs.
Nagyon gáz a telefonom, egy THL W8S Jellybeannel és eddig 10-ből 2 VR appot tudtam csak futtatni. :( Azokban sem volt head tracking.

Néztem egy olyan androidos appot amivel elméletileg lehet streamelni PC-ről mobilra, ilyen gyakorlatilag OR-t csinálsz a mobilodból. :DDD Ezt próbáltad már? Elég erős mobil kell hozzá, neked mid van?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#235) Shodan


Shodan
addikt

Az ilyen dolgok is jók lesznek majd: [Chernobyl VR Project - egyedi program az évfordulóra]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#236) unrealnoise válasza menpee (#232) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Hát igen, sajnos. Nem értem az Oculust, nagyon sokan azt hitték mást jelentenek be. oO
Gondolom a Show-nak szólt, hogy nézze már valaki. :D Mert én pl. pont letojom az egészet, nem mondom, hogy nem érdekel, mi az "év játéka" etc, de ez elég egyértelmű sokszor, plusz a hírekből kiollózva is épp elég megtudakolni.

Nem két embert ültettek most fel. :D

Én szerencsére mégis lefeküdtem, sokat nem buktam. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#237) Danny365 válasza Dyingsoul (#234) üzenetére


Danny365
őstag

Volt/van, igaz, csak sima Google Cardboard, ám a működését tekintve ugye nincs különbség pl. azzal szemben, amit te rendeltél (persze nyílván kényelmesebb, meg tartósabb).

A PC-s dolgot épp tegnap próbáltam az Intugame VR nevű appal. A dolog először úgy nézett ki, hogy működhetne is akár, de végül nem volt jó. Kb. 2-3 másodpercenként frissített egy képkockát, még úgy is, hogy csak a desktopon voltam. Szóval vagy ez a módszer nem a legjobb még, vagy a PC-m retek (mondjuk utóbbi az biztos, bár a Play Store-on is sokan panaszkodnak a lagra).
A telefonommal nem lehet gond, Galaxy S6 edge+-szal tolom. Majd megnézem bátyám laptopján is, hátha ott jó lesz.

(#238) kovsol válasza Danny365 (#237) üzenetére


kovsol
titán

Nekem is van, igaz nekem iphone-om van. Előbb nyomtam is egy kis sétát a Colosseum körül, kicsit felidézni az emlékeket. :D
Kipróbáltam ezt az Intugame VR appot Assetto Corsa alatt, igaz csak az 5 perces free verziót. Nekem rendesen működött, és nem akadozott a kép, viszont a kép túlságosan késett, így ezért nem igazán játszható a játék így sajnos.

May the Force be with you!

(#239) Dyingsoul válasza kovsol (#238) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Áhh én ilyeneket el sem merek indítani a telómon... :U
Na de nekem csak az a kérdésem, hogy van-e olyan VR app, ami követi a fejmozgást? G-szenzorral ezt nem lehet megoldani? Csak mert az a 2 app eddig így elég gagyi volt.
Amúgy ajánlom nektek kipróbálásra a Sister-t. Elméletileg fosatós, bár én nem tudtam kipróbálni mert az sem mükszik. :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#240) kovsol válasza Dyingsoul (#239) üzenetére


kovsol
titán

Amik nekem ihponra letölthető appok azok követik a fejmozgást rendesen, és körbe tudok nézni.
Ami a googlenak van Cardboard app ott is rendesen körbe lehet nézni 360 fokban ahogy forgok.
Van olyan app amikor hullámvasúton mész, az is szintén leköveti a fejmozgást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#241) Dyingsoul válasza kovsol (#240) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Pont tegnap a hullámvasutas volt (Fibrum Roller Coaster), na én abban sem tudtam körbenézni... Nem értem mi a gond, miért nem megy. Van egy ilyen fogaskerék gomb, azzal a cardboardot hozza be, de abban semmit nem lehet beállítani. Valami általános szemüveg profil van kiválasztva és a QR kód olvasóvalnincs QR kód amit be tudok olvastatni mert ehhez a szemüveghez csak egyet kaptam az meg valami chat apphoz vezet. Otthon megpróbálok keresni valamit hátha ez hatással van rá.

Közben beolvastattame gy google cardos WR kódot na most függőleges irányban van osztva a két kép vízszintes helyett, követés így sincs... Remélem helyre tudom hozni de nem értem miért nincs head tracking... :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#242) kovsol válasza Dyingsoul (#241) üzenetére


kovsol
titán

Nekem semmit nem kellett állítani. Lehet a te telefonod nem támogat valamit rendesen vagy nem tudom.

Egyébként Oculus Riften mikor próbáltam azt a vidámparkos demót, ott konkrétan kapaszkodtam a székbe, és a tériszonyom is előjött. Na ezeknél a mobilos izéknél hasonló nincs. Szóval alig várom már a OR megjelenését. Most már remélem nem kell sokat várni.

May the Force be with you!

(#243) BlackDesert


BlackDesert
tag

Az "Elite dangerous" hivatalos gépigénye SteamVR eszközhöz:

OS: Windows 7/8/10 64 bit
Processzor: Intel Core i7-3770K Quad Core CPU vagy jobb / AMD FX 4350 Quad Core CPU vagy jobb
Memória: 16 GB RAM
Grafika: Nvidia GTX 980 with 4GB or better
Hálózat: Szélessávú internet kapcsolat
Merevlemez: 8 GB szabad hely

Bevallom kicsit furcsállom a felállást. Azt értem, hogy playstation vr-en az amúgy is gyengélkedő konzol hardver miatt nem lesz "über" grafika, deazér' pc-n sem lesz olyan eget verő különbség a hardverkövetlények ellenére sem az előzetesen bemutatott játék videódemók szerint. Azért, hogy hozza a 120 mhz-t? Dehát' a playsstation vr-en hogy oldották meg, hogy ne legyél rosszul 60-90 mhz-n? Vagy akkor mire kell ez a nagy fps szám?

[ Szerkesztve ]

(#244) unrealnoise válasza BlackDesert (#243) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Nos. Szerintem az Oculus Rift csak 90 Hz-en megy.
Ez a gépigény meg annak szól "csak", hogy (szerintem):

1. ilyen vas mellett nem fog még csak ideiglenesen sem leesni a frémráta (ez VR-ben nagyon zavaró lehet)
2. ilyen vas kell a nem túlbutított játékélményhez
3. i7 vagy egy erős i5, egykutya.
4. GTX 970 is bőven jó lesz oda, max kis textúra butítás és kész
5. PS VR-on meg "szarrá" kell butítani az alapból tévére szánt esetleges AAA címeket. (PC-n azért messze nem ennyire vészes a helyzet.)

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#245) kovsol válasza BlackDesert (#243) üzenetére


kovsol
titán

4 "magos" FX és I7 egy sorban. Ez már elárulja számomra, hogy valami nagyon hozzáértő állította ezt össze.
Én akkor nem aggódom egyébként. 3570k@4600Mhz és GTX970@1550. Ez így hozza az i7+980 tempót.

Egyébként a monitor frissítése az Hz (hertz).

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#246) BlackDesert válasza kovsol (#245) üzenetére


BlackDesert
tag

[Az ign.hu -ról vettem

Engem ez csak annyiban zavar, hogy az oculus és steamvr szerint közreadott ajánlott gépigényem megvan. (r9 290, 8gb ram,intel 4690 proci). Ha, már most így el lesznek szállva a követelmények, mi lesz a jövő év játékaival? Évente nem sok embernek telik csúcskonfigra..

(#247) kovsol válasza BlackDesert (#246) üzenetére


kovsol
titán

Nem kötelező ultra grafikán játszani minden féle szűrőkkel. ;)
Ez nem ahhoz kell, hogy elinduljon a játék, hanem hogy max közeli beállításokkal menjen. Aki beéri mediummal, de sokszor elég ultráról levenni high-ra, AA nélkül, és máris két szinttel lejjebbi VGA kártya is elég.

May the Force be with you!

(#248) BlackDesert válasza kovsol (#247) üzenetére


BlackDesert
tag

" Fontos megjegyezni továbbá azt is, hogy a fenti gépigény kizárólag a SteamVR-en történő futtatás minimális követelményeinek felel meg, vagyis részletesebb beállítások mellett ennél is erősebb vas kellhet a játék alá."

(Nem kötekedésképp írom :) )

(#249) Chal válasza BlackDesert (#246) üzenetére


Chal
addikt

Ráadásul az Elite Dangerous egy rohadtul jól optimalizált játék, másrészt 3D szempontból igénytelen is, mert viszonylag kevés dolga van a GPU-nak mondjuk egy Witcher 3-hoz képest. Ezért aztán jóval gyengébb gépeken is hasít 60fps-el FHD-ben, mindent maxra húzva.

(#250) BlackDesert válasza Chal (#249) üzenetére


BlackDesert
tag

Igazad is lehet. Én Eve online-val játszottam 3d-ben egy tridef 3d nevű szoftverrel és egy lg 3d monitorral. Igaz, hogy 3d fhd-ban kicsit erősebb videokártyát követelt, de nem ennyire.. Igaz ez az fps-játékokra is. Akinek van 3d tv-je, monitorja letöltheti a demót és maga is kipróbálhatja. (hardver szinten is)

Egy technikai kérdés: Miért követel plusz teljesítményt az, hogy 2 kijelző van a vr headset-ekben? Egy jobb vga-ra akár 3 monitort is köthetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.