Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) flashpointer válasza BlackDesert (#250) üzenetére


flashpointer
őstag

Mert a két Oculus kijelző teljesen mást mutat és mindkét képet teljesen külön kell számolni, míg a monitorok ugyanazt : )

(#252) Reggie0 válasza flashpointer (#251) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ez kicsit sem igaz.

(#250) BlackDesert: A fejmozgas lekovetesehez kis kesleltetes kell, ezert kell eros gpu, nem a framerate miatt. Azaz mondhatjuk ugy is hogy a min frameratenek kell egy minimum szintet megutnie.

[ Szerkesztve ]

(#253) hito válasza Danny365 (#229) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem is péntek óta van. Teljesen véletlenül mentem be előző nap a Westend Samsung store-ba, és már ki volt téve. Persze, hogy másnap ott álltam a Visa-val a kasszánál :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#254) proly01


proly01
őstag

Tudna nekem segíteni valaki abban,hogy hogyan játszak le normálisan 180°as videókat Gear Vr-en?
A 360°asokkal semmi probléma sincs viszont az előbbit nem tudom működésre bírni.Vagy túlságosan belenagyít vagy 2 képet jelenít meg előttem és mögöttem MILKVR playerrel is.
Ha erre nincs megoldás akkor esetleg valaki egy linket megosztást vagy torrent oldalt ahonnan XXX kategóriában letölthetek 360°as filmeket? Kíváncsi lennék rá de egy normálisat sem tálálok a 180°asokból a 360°as makulátlan de ebből egyetlen 2 perceset találtam azt is youtubon youtube downloaderrel töltöttem le és a mínősége botrányos :( .
:R

....Pr:)ly....

(#255) beta válasza proly01 (#254) üzenetére


beta
aktív tag

itt nezzel korul: https://www.reddit.com/r/oculusnsfw/

[ Szerkesztve ]

(#256) proly01 válasza beta (#255) üzenetére


proly01
őstag

:R

Egyébként megvettem ezt a kütyüt de elég keveset tudok róla :(
Látom elég sok fajta van már a piacon.Ez a Gear VR jónak számít?Csak az oculus szoftverével lehet használni?Szóval esélytelen hogy esetleg majd máskor a jövőben playből lehessen rá telepíteni bármit is?Nézegettem rajta videókat elég gagyi a minősége szinte az összesnek.Remélem ez a jövőben majd változni fog.Gondolom elég új még ez a dolog és majd folyamatosan jönnek rá a tartalmak meg minden.Gondolom az áruház frissül magától,illetve az tényleg úgy van hogy a szoftver nem frissül magától hanem le kell töröli az alkalmazást és aztán újratelepíteni és akkor a legfrissebbet teszi fel?
Tudtok esetleg ajánlani kontrollert ami jó és nem a horror áru samsung és természetesen jó a gear VR hez?

....Pr:)ly....

(#257) Danny365 válasza proly01 (#254) üzenetére


Danny365
őstag

Hú, egy kicsit olvasgass utána a dolgoknak, mielőtt elmenne tőle a kedved.

1. 180 3D videókat MilkVR-rel játszd le. A lényeg, hogy a fájl neve ezzel végződjön: _3dh
Pl. mittudomen_3dh.mp4

2. 360 fokos poresz nem nagyon van, mert nincs sok értelme. Naughty America-n vannak elég jó videók, a minőségük is szuper.

3. Cardboardos appok most is működnek, ha letiltod a Gear vr szolgáltatásokat. Mondjuk gondolom azok az alkalmazások így csak a telefon érzékelőire fognak hagyatkozni, de jobb híján ez van.

A Gear VR-nek amúgy nincs párja a piacon, már ami a mobilos cuccokat illeti.

(#258) beta válasza Danny365 (#257) üzenetére


beta
aktív tag

"360 fokos poresz nem nagyon van, mert nincs sok értelme."

most mér mondod, és ha valaki középen szeretne lenni a szendvicsben? :D

(#259) proly01 válasza Danny365 (#257) üzenetére


proly01
őstag

Ment pü.

....Pr:)ly....

(#260) BlackDesert


BlackDesert
tag

Igazából nekem nem játékra, hanem filmekhez, videókhoz és egyéb interaktív tartalomhoz kellene egy VR kütyü. A gépem bár pont az ajánlott oculus követelményeknek is megfelel, szeretnék egy olcsóbb vr headset-et. Csakhogy elég keveset tudunk a többiről, főleg a támogatásuk terén. Mérvadó lesz számomra az árszabás is.

(#261) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van itt valaki aki használja gyakran a Flickr-t?

(#262) hito


hito
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül, hogy városnéző, turista videókat, jó minőségben és 360-ban honnan tudok letölteni Gear VR-re? Megnéznék néhány várost, ahova jó eséllyel az életben nem jutok el és nagyon érdekel. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#263) Kicsimix válasza Reggie0 (#252) üzenetére


Kicsimix
őstag

Pedig kicsit igaz mert eltérő képet számolnak amihez még hozzájönnek az általad említett dolgok..

Más,
Nemsoká megérkezik a GearVr hozzám is : ) Jupp

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#264) Reggie0 válasza Kicsimix (#263) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar csak azert sem, mert az oculusban csak egy kijelzo van. Pont ugyan olyan terhelest jelent neki, mint ha egy passziv 3d monitorra szamolna a kartya(vagy nem 3d monitoron mutatja a ket felkepet). Egy rendes fhd aktiv 3d monitor nagyobb terhelest jelent, mert oda 120-hzel kell szamolni teljes kepeket.

[ Szerkesztve ]

(#265) BlackDesert


BlackDesert
tag

Most rendeltem az EMAG-ból 8000 Forintért vr headset-et mobiltelefonhoz. Ismerkedni a technológiával jó lesz.

(#261) DrojDtroll Én, de nm vr-hez. Viszont, ha ebben gondolkozol ajánlom neked is : VR fotózás
(#264) Reggie0 Oculus-ban is két kijelző lesz.

[ Szerkesztve ]

(#266) Reggie0 válasza BlackDesert (#265) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen elvileg, viszont DK2-ben meg egy van. Majd ha kijon a 1920x1200 90Hz/szem, na az komolyabb terheles lesz, mint az fhd aktiv 3d.

[ Szerkesztve ]

(#267) beta válasza Reggie0 (#266) üzenetére


beta
aktív tag

Nem ilyen egyszeru ez. A riftnek joval nagyobb fov-ja van, mint egy normal monitornak, igy 2364x1461 pixel meretu kepet kell eloallitani ra. Ezutan jon meg az optika torzitasa miatt a barrel distortion, chromatic abberation stb szamolasa.

(#268) DrojDtroll válasza BlackDesert (#265) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi a linket, elkönyvjelzőztem. Délután elolvasom.

Már van Flickr Vr is.

[link]

(#269) Kicsimix válasza Reggie0 (#264) üzenetére


Kicsimix
őstag

2 kijelző van a végleges riftben.
Rosszul vagy informálódva. :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#270) Raysen623 válasza Kicsimix (#269) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is így tudom... :K

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#271) Dyingsoul válasza Raysen623 (#270) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

És így is van. :DDD

Egyébként van valakinek összehasonlítási alapja: egy Gear VR és egy mondjuk akármilyen kínai VR szemüveg között mekkora a különbség? Én vettem egy ilyen kínai szemcsit mint fent írtam és egész jó és még kényelmes is az orrnyereg részétől eltekintve de az könnyen orvosolható. Bár kínai berkekben ez sem volt olcsó, egyenesen kínából rendelve került 6.000-be.

Ha valaki próbálta esetleg mindkettőt, írhatna véleményt a témáról, mert nem tudom megérné-e azt a pár ezer forint pluszt, illetve nem tudom kelle-e vennem gear VR-t a kínai cucc helyett.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#272) unrealnoise válasza Dyingsoul (#271) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Samsung Gear VR-t próbáltam, ami telefonos szinten lévők közt a legjobb.
Jó volt, de playIT-en akadozott a videó, állítólag a folyamatos, "egész napos" terhelés miatti melegedés miatt is.

Jó volt, de csak telefonos a hardver, csodát ott nem kell várni szerintem jó ideig.

Az Oculus Riftnél nem hiába írnak GTX 970-ekrőő, GTX 980-akról. Kell alá a vas, de amikor a Gamestar sátorban kipróbáltam a dinós techdemot, eldöntöttem, hogy ez nekem első nap kell. Folyamatos képi világ, még tisztább kép, a felbontás játék közben már bőven elfogadható lesz, szóval hell yeah.

És ilyen telefonós mókák helyett egy PC-s VR-ra, meg alá való vasra gyűjtenék.
Persze a telefonosnak is megvan a maga előnye, utazás közben is lehet használni, vagy nyaraláskor tök jó lehet, ha már elég faszák lesznek a hardverek, kijelzők a pixelmentes képért, akkor lényegében egy kis táskában magaddal viheted az IMAX moziélményt lepipáló hordozható VR világot. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#273) Dyingsoul válasza unrealnoise (#272) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Persze ezzel én is így vagyok, de hát amíg nincs... :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#274) Danny365 válasza Dyingsoul (#271) üzenetére


Danny365
őstag

Mekkora a különbség? Bőven nagy. És ne magára a szemüvegre gondolj, hogy milyen kényelmes meg ilyesmi, hanem a tartalomra. Play Store-on nagyon kezdetleges, béna VR cuccok vannak, szerintem azok senkinek nem hozzák meg a kedvét a dologhoz. No meg amit észrevettem, hogy tegnap letöltöttem valami hullámvasútas Cardboard appot Play Store-ról és a GearVR-en keresztül megnéztem (így maga a "szemüveg" ugyanúgy funkcionál, mint a tied, tehát semmi extrát nem nyújt). Valami borzasztó volt. A fejmozgás élvezhetetlenül darabos volt, amit egy Oculus Store-ból leszedett cucc sem produkált. Nem tudom, mi lehetett az oka, de olyan volt, mintha valami brutál fps limit lett volna rajta, közel sem hozta a vajsima 60 fps-t, amit a szemem megszokott már.

Lehet az is közre játszik, hogy a low persistence mode a GearVR-en kívül nem működik (hogy pontosan mi is ez, nem néztem annyira utána), de mintha ilyesmihez lenne köze.

Ha van már kompatibilis telefonod, akkor megérheti a dolog, főleg, hogy egyre több dolog érkezik rá minden héten. Ha még telefont is kell hozzá venned és csak emiatt vennél, akkor annyira már nem. Én legalábbis erre nem fizetnék ~170k forintot.

Melegedést egyébként én nem tapasztaltam hosszabb távon sem, bár olvstam, mintha a sima S6/S6edge jobban melegedne, mint a Note5/edge+.

(#275) Dyingsoul válasza Danny365 (#274) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

De mondom hogy nem az oculus vs gear VR-t kérdezem xDD Hanem gear VR vs kínai vr. :DDD

Oculus rajtam is volt már többször is, tudom milyen, első körös vétel lesz, ha kiadják piacra. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#276) Danny365 válasza Dyingsoul (#275) üzenetére


Danny365
őstag

Én értettem, hogy mit kérdeztél és arra is válaszoltam. :DDD Lehet az kavart be, hogy említettem az Oculus Store-t. De a GearVR-re is onnan töltöd le a dolgokat, nem a Play Store-ból, magyarul konkrétan most meg sem tudod nézni, miket lehet rá beszerezni. Csak azért mondom ezeket, hogy nehogy azt hidd, hogy ha vennél egy GearVR-t, akkor ugyanazokkal játékokkal/appokkal tolnád, mint most, mert nem így van.

(#277) Kicsimix


Kicsimix
őstag

A rendes OR-el megvárom a nextgen videókártyákat. Addig elszórakoztatom magam A GearVr-el..

Én is késztetést éreztem az első napos vételre de próbálom fékezni magam mert akkor beleugranák egy régi (mostani) vga-ba feleslegesen.. Butaság lenne..
Majd egyszerre megveszem..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#278) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Amúgy nagyon kíváncsi lennék, hogy a Star Vr-t mi az isten fogja meghajtani... Bár lehet a nextgen VGA lesz ott is a kulcs..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#279) Dyingsoul válasza Kicsimix (#277) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Arról van valami hír, hogy mikor jönnek a vga-k? Én kicsit a zöldek felé húzok, nagyon kíváncsi vagyok a pascalra és arra hogy mit tud.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#280) Kicsimix válasza Dyingsoul (#279) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tudtommal NV esélyes lehet már a második negyedévben az AMD kártyái pedig nyártól érkeznek.

Részemről AMD mert együtt dolgoztak az OR létrehozásán és ilyen téren Tech fölényben vannak jelenleg. Ha akkor is ez lesz akkor nem kérdés kit választok..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#281) kovsol válasza Kicsimix (#277) üzenetére


kovsol
titán

Engem nem fog érdekelni hogy hasít majd a VGA így is úgyis megveszem majd a Oculus Riftet. :D

May the Force be with you!

(#282) Dyingsoul válasza kovsol (#281) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát engem muszáj, hogy érdekeljen, mert szeretnék streamelni/videózni is vele. :O Egyébként mi történt, hogy elméletileg hamarabb jön a pascal, mint az AMD kártyái? Már csak a HBM2 macera miatt kérdezem, mert úgy volt, hogy az AMD hamarabb lezsírozta a HMD2 chipek gyártóival a szállítást. Beelőzték volna ezen atéren a zöldek a pirosakat?

Egyébként én is gondolkodom még de a fogyasztás/melegedés miatt húzok az nvidia felé, egyébként mindig úgy vettem kártyákat, hogy egyszer amd egyszer nvidia, most épp nvidia van de nagyon tetszik és ezért gondoltam a kövi kártya is az lenne, de még nem döntöttem én is a next gen-t várom vga-kból aztán majd meglátom a teszteket/árakat és aszerint választok. :)

Mondjuk addig is egy tápegységet mindenképp vennem kell majd. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#283) kovsol válasza Dyingsoul (#282) üzenetére


kovsol
titán

Elvileg az AMD valami nagyot akar alkotni VR fronton. Cikk is volt emlékeim szerint PH-n. Majd meglátjuk gyakorlatban mit is mutat, mert elméletben eddig is nagyon jók voltak, csak a gyakorlat nem mindig ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#284) Kicsimix válasza kovsol (#283) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igazából már alkotott mert nv-nél a jelenlegi karikon nincs finomszemcsés preemció ami a jó vr kulcsa. Nv a pascallal hozza csak be a régi (mostani) karikon pedig trükköznek vele.

Én előre nem veszem meg a OR-t.. Egyrészt felesleges ha nem működik totál rendesen másrészt mire a vga-k megjelennek talán az áruk is normalizálódik...
Most ez a terv..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#285) flashpointer válasza Kicsimix (#284) üzenetére


flashpointer
őstag

Elite Dangeroushoz jelenleg nem ajanlanak AMD-s karit mert jatszhatatlanul belaggol teljesitmenytol fuggetlenul. Ilyenek mellett hiaba van barmi hardveres extra amig nem javitjak annyit er a VR-nek mint egy darab kavics.
Mire szukseg lesz kijon az nvidia is ezekkel, aztan mindenki szaladhat lecserelni a gtx 970 980-kat, mert lehet hogy eroben nem lesz akkora elorelepes de olyan extra funkciok kerulnek bele amik elengedhetetlenek.
En sem veszek kartyat az tuti amig nem jelennek meg az ujak mindket reszrol, addig meg majd elleszek a VR filmekkel

[ Szerkesztve ]

(#286) kovsol válasza flashpointer (#285) üzenetére


kovsol
titán

Ha már filmek szóba került. Oculus Rift alkamas lesz sima 3D -s filmek lejátszására is majd?

May the Force be with you!

(#287) Kicsimix válasza kovsol (#286) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez két különböző dolog igazából. Az oculus valós 3D-be helyezi a felhasználót azáltal , hogy nézelődhet a tér minden irányában de attól függetlenül egy 2D képeljáráson alapuló "3D" film nem válik jobbá. Mivel igazából nem 3D..

Alkalmazás létezhet a riften belül ami lejátsza a filmet de sokat ne várj a 2D riften belül is 2D.. Ez nem erről szól.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#288) Kicsimix válasza flashpointer (#285) üzenetére


Kicsimix
őstag

Felteszem ez szoftveres eredetű probléma. Azért mindenért nem lehet az éjemdét okolni : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#289) kovsol válasza Kicsimix (#287) üzenetére


kovsol
titán

3D film lényege, hogy a két szemed különböző képet kap. Itt ez a dolog megoldható nem? :F

May the Force be with you!

(#290) Kicsimix válasza kovsol (#289) üzenetére


Kicsimix
őstag

Biztosan megoldható de az igazi 3D élményt szerintem a 3d-s alkalmazások 360 és 180 fokos filmek adják.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#291) daviddav válasza kovsol (#289) üzenetére


daviddav
csendes tag

Igen, tudsz 3D-s filmet nézni, van rá alkalmazás.
Kb úgy képzeld el, mintha az IMAX-ba néznél 3D-s filmet.
Tudod változtatni a képernyő méretét, stb.
Csak itt még látod a pixelek közötti térrácsot, mivel közel van a szemedhez a kijelző, amit a lencse még ki is nagyít.

[ Szerkesztve ]

(#292) Dyingsoul válasza Kicsimix (#278) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát megnéztem a specifikációt iszonyat beutálnak tűnik, valóban reaktor kell majd hozzá. :DDD Egyébként azon gondolkoztam, hogy itt a látótér az a kijelző nagysága miatt nagyobb vagy a lencse miatt? Bár tökmindegy mert egyből az jutott eszembe, hogy ha nagyobb a látótér ráadásul annyival, mint a promó ábra mutatja, akkor nem tudom mennyiére elég ez a már így is hatalmas felbontás ahhoz, hogy realisztikus képet kapj, értm ez alatt a screendoor teljes hiányát.

Ennek a megjelenéséről gondolom még semmit nem lehet tudni, ugye?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#293) Kicsimix válasza Dyingsoul (#292) üzenetére


Kicsimix
őstag

Mind két összetevő számít. A kijelző is elég nagy méretű amihez már muszály ez a felbontás, hogy ne pixelháborút nézz..Ehez jön valami nagyon speckó lencse szerintem..
Elméletileg egy húzócímmel akarják eladni ami a Walking Dead játék.. Ez pedig 2016-ra van bejelentve.. Szóval sanszos, hogy jövőre érkezik.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#294) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Már nem tudom szerkeszteni.. [link]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#295) Dyingsoul válasza Kicsimix (#294) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Elég jónak tűnik! :D

Én csak attól félek, hogy néhány VR kütyünek a kellékek fognak korlátot szabni az elterjedésben, ugye pl az ilyen fegyveres kiegészítők vagy a HTC Vive esetén az érzékelők amiket fel kell rögzíteni. Nem mindenkinél van hely ezeknek a felszerelésére illetve van néhány megoldás amihez szinte külön játékszobát kéne berendezni.

Remélem azért a többi is egészen élvezhető lesz. Minden esetre autós játékokhoz én már beszereztem egy G27-et úgyhogy azokban legalább meglesz a garantált élmény. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#296) Kicsimix válasza Dyingsoul (#295) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hát igen ez így van.. Nálam egyelőre Oculus rift+ touch játszik .. Bár nemrég még a Cyberith Virtualizer-el is szemeztem na de itt már fennáll a helyhiány : )

Más :

Közben találtam egy képet amin látszik mennyire pixeles a Gear Vr ha valakit érdekel .[link] (Teljes méretben kell nézni.)
Bár 2 nap és akkor már megtudom erősíteni .

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#297) Danny365 válasza Kicsimix (#296) üzenetére


Danny365
őstag

Hát ezt cáfolom, élőben sokkal élesebbek és feltűnöbbek a pixelek, néha eléggé az élmény rovására megy.

(#298) Kicsimix válasza Danny365 (#297) üzenetére


Kicsimix
őstag

Kíváncsi leszek... Remélem azért együtt lehet élni vele és az élmény feledteti : ) Azt mondják igen..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#299) unrealnoise válasza Kicsimix (#298) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Nem megy az élmény rovására. Nem azt mondom, hogy nem pixeres a kép, de a dinós demo alatt is kurva jó volt, pont le se szartam. Ott pedig teljesen passzív "játékos" voltam, nem léphettem kapcsolatba semmivel.

Egy játékban mozogsz, nézelődsz, teljesítesz, harcolsz, agyalsz. Nem feltétlen a pixeleket számolod. Persze ott is látszódni fognak, de pont leszarom, majd az OR premiervétele után 2 évvel megveszem a nagyobb felbontású kütyüt, ami úgy is jönni fog majd. :)

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#300) Raysen623 válasza Dyingsoul (#282) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha a fogyasztás miatt húzol zöld irányba, akkor már régen rossz! :D A Pascal fogyasztása növekedni fog, mivel vissza kell pakolniuk a chip-be a regisztereket és a compute-ot (jelenleg ezek kiszedésével nyertek a fogyasztáson, ami marketingnek jó, de egyébként parasztvakítás) ha jól tudom. Ha nem, akkor valaki javítson ki nyugodtan. Szóval szerintem fogyasztásban egy szinten lesz a két gyártó, ugyanis mindketten lemennek 16nm-re.a csíkszélességgel. A Pascal viszont 2017 körül jön nem? Mintha ezt olvastam volna valamelyik cikkben.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.