Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

PC Gamer 950 $-os VR PC-t pakolt össze. Azért a 120 $-os házból is lehet lejjebb adni szerintem. :) Itthon ugyanez nem tudom mibe fáj, akinek van ideje számoljon utána. :)

Azért ha azt vesszük, hogy emiatt akar valaki PC-t venni, akkor a jelenlegi konfigját is biztos el tudja adni 50-100 ezer között és nem hiszem így, hogy többet kell költenie egy új gépre, mint mondjuk magára a Riftre vagy Vive-ra.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1752) Menthirist válasza Dyingsoul (#1751) üzenetére


Menthirist
veterán

De vannak 1500 dolláros oculus-ready gépek. Amiben már ugye benne van a 600 dollárnyi rift, a gép pedig kb 900-ra jön így ki (1000-1100-ra, de 1-200-at elengednek). No meg egész más amikor hazai környezetben kell összeszedni, nem kapod meg ilyen áron.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1753) Dyingsoul válasza Menthirist (#1752) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Persze, de ugye kevesen adnak ki ennyi pénzt idehaza egy ilyen bundle-re, plusz ugye ha valaki mostanában akar váltani és eladja előző gépét kell addig is valami amíg megjön a rift. Vagy az OR Ready gépek esetén akár szállítják először a gépet és majd csak később a Riftet vagy csak egyben működik a dolog?

De van itt egy még budget barátibb összeállítás 750$ :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1754) Menthirist válasza Dyingsoul (#1753) üzenetére


Menthirist
veterán

nem tudom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1755) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Kiváló cikk a FOV és egyéb optikai jellemzőkről. (Vive Pre, DK2, CV1)
A közepén lehet látni az optikai artifactokat, amiket a fresnel lencsék okoznak.

(#1756) aerosmith válasza clyvejhamma (#1755) üzenetére


aerosmith
őstag

Jaja ezt én is nagy várakozással kezdtem el olvasni erre a harmadik bekezdésben már be is vágta hogy a CV1en szinte semmit sem tudott mérni mert csak a storeon keresztül lehet képet küldeni a Riftre.
Vagyis semmi képgeometria meg artifact teszt, és FOV is csak nehézkesen...
És bizony az a 93+93 fokos FOV elég karcsú. :(

(#1757) Chal


Chal
addikt

Vive preorderről lehet tudni részleteket? Én azt annyira nem követtem, gondolván hogy nem vagyok érintett, de aztán ugye nem így lett :) "Pre-orders will start shipping May 2016", összesen ennyi infót írnak, de ez jelenthet jövő karácsonyt is, meg májust is, szóval azért nem mindegy :) Tud valaki erről többet?

(#1758) Menthirist


Menthirist
veterán

A Tested szokás szerint kiváló tesztje.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1759) -Solt- válasza Menthirist (#1758) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi a lényeg, én nem vágom ennyire az angolt? Köszi...

www.smart-bus.hu

(#1760) Menthirist válasza -Solt- (#1759) üzenetére


Menthirist
veterán

Csak amit beszéltünk már. Nagy fejlődés a DK2-höz képest, ha be van állítva akkor baromi kényelmes, de el kell vele szöszölni amíg fejformára alakítja valaki (felvenni bárki könnyen fel tudja, de kicsit dolgozni kell vele hogy tökéletes legyen), viszont rugós a merev "szíj", tehát elállítódás nélkül könnyű levenni. Szemüveg kompatibilitás szemüvegfüggő, neki széles szemüvege van, és noha befér, a halántékát nyomta, így inkább anélkül tolta. Szélesebb a sweet spot mint a réginek, screen door effect alig látható, és ha jó látványt teremt a fejlesztő és elvonja a figyelmet, akkor semennyire sem. A glow valós probléma, de az esetek 95%-ában semmi gond nincs belőle, észre se venni, olyankor látható csak amikor fekete háttéren fehér felirat van, de ők konkrétan azt hitték eleinte hogy valami speciális effektus. 30 körüli nyitócím van, de ebből 8-10 körül van a "kötelező", jó minőségű címek száma, a többi inkább középszerű. Egyikőjüknek a Lucky's Tale volt a kedvence, mert már baromi rég nem érzett olyat mint anno a mario 64 esetén, hogy ez a következő szintje az ilyen játékoknak. A másik fickónak az Adr1ft tetszett talán a leginkább, mert baromi jól kijött hogy egy sisakban van a fejed, előtted a HUD, előtted a törmelék, stb. A FOV kérdést is túlpörgik az emberek, hogy minek hány fok, és hogy az egyiknek nagyobb mint a másiknak. Onnantól hogy bármelyik a fejeden van, látod hogy kisebb a látótered mint az életben, de valójában nem számít a szemüvegek közti különbség, mert úgyis elvonja a figyelmed a játék. Touch nélkül is van VR, lesz is, nem a motion controller lesz a mindenre tökéletes megoldás. Gépigény tekintetében pedig tökéletesen futott a megadott ajánlott gépen minden egyes cím. Ha kézzel feljebb állították, nem láttak különbséget kinézetben, de némileg a folyamatosság kárára ment pl Pinball VR (top ultra beállítások mellett) esetén, de az ajánlott beállításokon semmi probléma nem volt, illetve több ilyen játékban nem is tudsz semmit állítani.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1761) aerosmith válasza Menthirist (#1758) üzenetére


aerosmith
őstag

Számomra csalódás, nem beszéltek se a felbontásról, se a FOVról.

(#1762) Menthirist válasza aerosmith (#1761) üzenetére


Menthirist
veterán

Ebben beszéltek, legalábbis a fov-ról. Szerintem már minden el lett mondva róla amit el lehetett. Bőven megfelelő, nyilván baromi sokat lehet majd még fejlődni az évek és a következő x darab generáció után, de jelenleg sincs vele semmi baj. Már mind túl vannak azon a szinten ahol súlyos probléma lenne akár a fov, akár a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1763) -Solt- válasza Menthirist (#1760) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm szépen! :R

www.smart-bus.hu

(#1764) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Eddig különösebben nem izgatott, de a képeket elnézve ez a Chronos jó játéknak ígérkezik.
Jó a képaláírás az egyik kép alatt: VR-ban a szobrok 12 méteresek, a templom pedig föléd tornyosul.:)

(#1766) Menthirist válasza clyvejhamma (#1765) üzenetére


Menthirist
veterán

Személy szerint azért 2018 körül várok egy új generációt, mégha ez 2018 vége is lesz :)

És persze kérdés hogy mit ért headset alatt... 2.6 millió Rift nem fog fogyni. 2.6 millió vr szemüveg viszont fog (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1767) Dyingsoul válasza Menthirist (#1766) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én pont ellenkezőleg gondolom: Szerintem még több, mint 2.6 millió fog fogyni addig. :) Feltéve, ha tudnak gyártani eleget és lesz kiszolgálás is nem csak várakozási sor, no meg több országban is elérhető lesz. :((

PC Gamer picit lehúzta a Riftet. :D 76 pontot kapott csak. :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1768) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Úgy tűnik van némi problem a beszállítóikkal.
"...váratlan alkatrész hiánnyal kellett szembesüljünk, ami kihatással van a korai szállítmányokra ..."
Ez igazolni látszik azt a korábbi infót, hogy bizony nem nagyon volt raktárkészlet a preorder indításakor.

[ Szerkesztve ]

(#1769) hangszoro válasza clyvejhamma (#1768) üzenetére


hangszoro
tag

Nekem nem volt váratlan, csak nekik. :)
Én eddig sem hittem, hogy lenne bármilyen raktárkészletük, legalább is két hónappal ezelőtt...

A legjobb VR a Googltól van amúgy is. :DDD
https://www.google.com/get/cardboard/plastic/
Április 1 a hír dátuma. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1770) clyvejhamma válasza hangszoro (#1769) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

...a tökéletes felbontás :)

(#1771) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Hoppá, úgy néz ki minden április 1-ig előrendelt Riftet ingyen szállítanak!

(#1772) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#1771) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez abban a supportos üzenetben is benne volt már amit linkeltél :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1773) clyvejhamma válasza Dyingsoul (#1772) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, átsiklottam felette. Egyébként is elég hülyén fogalmaz ezzel kapcsolatban. :)

(#1774) beta


beta
aktív tag

Ez még nem volt: Node CV1 gameplay

(#1775) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Újabb szemléltetése a "god-ray" vagy glare optikai hibának a Riftben.
A Henry-re elég sokan panaszkodnak, hogy az elején a feliratnál nagyon erősen látszódik ez a hiba, a képet elnézve joggal..:/

(#1776) rambustibi


rambustibi
őstag

Ma ezt küldte a Playstation: [link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1777) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#1775) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hehh ez elég fura. Akkor mégsem sikerült a Riftbe legyártatni azokat a "Speciálisan virtuális valóságra tervezett" megjelenítőket vagy akkor hogy van ez? A lencse hibája vagy a display-é?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1778) Menthirist válasza Dyingsoul (#1777) üzenetére


Menthirist
veterán

a hibrid fresnel lencsék okozzák, de tudtommal a vive esetén is jelen van (max nem ennyire)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1779) clyvejhamma válasza Menthirist (#1778) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, a fresnel ( nagyobb hotspot miatt ) lencsék miatt van és a vive- nál is van, csak ott nem ilyen glow szerű, hanem körkörös.

(#1780) fps8


fps8
senior tag

Kedves fórumlakó barátaim ;]
Lenne néhány triviális kérdésem. Remélem, hogy ti, akik a témában nálam előrébb jártok (idő hiányában sajna nem tudok mindent elolvasni) meg tudjátok válaszolni ezeket.

Adott egy 100%-ig szuperáló Samsung Galaxy note 3, egy szintén jól működő Dell latitude E5430, és egy Google cardboard.

Az elgondolásom szerint, a megfelelő programok használatával, elméletiekben lehetne szimulálni egy Oculus rift működését, nem igaz? Hiszen, ha a windows 7-el, ami a gépen van, el tudom hitetni, hogy a telefon egy oculus, és rátelepítem a driverét, aztán egy szimulációs programmal "leutánzom" a mobillal a rift működését, akkor összejöhet, nem? :U
Tudom, hogy egy dolog a lehetőség... Próbálkozott már valaki hasonlóval? Nincs erről esetleg valami cikk, videó, vagy hasonló infó?

A másik, hogy ha nem is driver-t használnék, hanem a játékok screen-jét dupláznám meg, és azt küldeném el a telefonra usb, bluetooth, vagy wifi segítségével, az működhetne?

Esetleg egy olyan megoldás, hogy telefonos cardboard játékokat vezérelni a laptop bill-jét használva bluetooth-al? Erre van kitaposott út? :B

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#1781) hangszoro válasza fps8 (#1780) üzenetére


hangszoro
tag

[link]

De ne várd egy cardboardtól, hogy megkapod ugyanazt az élményt.
Ettől függetlenül a fenti lap hasonlóval próbálkozik. Nem riftet szimulálnak, hanem screen mirrort, VR-re.
Ha esetleg próbálkozol vele, szívesen várjuk a tapasztalatokat.

(#1782) BiP válasza hangszoro (#1781) üzenetére


BiP
nagyúr

Én tavaly nyáron próbálkoztam vele, összekapcsolnom sem sikerült a gépet meg a telót. De a héten, ha lesz időm, én is teszek egy újabb próbát.

(#1783) Mister_X válasza hangszoro (#1781) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A szimuláció azért lenne örömteli, mert elérhető lenne csomó dolog, ami pl. Oculus exkluzív. És itt most kacéran nézek az EVE: Valkyre-re :N

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1784) fps8 válasza hangszoro (#1781) üzenetére


fps8
senior tag

Holnap jön meg a varázskarton! ;]
Ha sikerül, akkor írok neki egy cikket ;)
Köszönet a linkért! :R

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#1785) fps8 válasza hangszoro (#1781) üzenetére


fps8
senior tag

Az eddigi tapasztalatok, hogy a program működik szépen! A képernyőt wifi-vel osztottan küldi, az egér pedig mozog a giro sensor mozgatásával. Eddig OK! Már csak a holnapot kell megvárni, hogy ideérjen a box :K

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#1786) clyvejhamma válasza fps8 (#1785) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Hát, nem tudom. Néhányan a Rift/Vive-ban is rosszul lesznek, itt pedig jelentősen nagyobb a késleltetés.

(#1787) fps8 válasza clyvejhamma (#1786) üzenetére


fps8
senior tag

Hmm, azt hiszem, értem a problémát. Nos, a wifis kontakton kívül ott lesz még az usb. Ha megjön holnap a cucc, majd tudok konkrét tapasztalatokat is írni. Hát majd meglátjuk!
:U

"War... war never changes"

(#1788) fps8 válasza Dyingsoul (#1751) üzenetére


fps8
senior tag

Szerintem a hardverapron ugyan ez meglenne kb 400$-ból :P

"War... war never changes"

(#1789) Menthirist


Menthirist
veterán

HTC Vive teszt a Tested-től

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1790) Menthirist válasza Menthirist (#1789) üzenetére


Menthirist
veterán

Az a photogrammetry-s demó 39:00-tól baromira tetszik :D

A Lab meg a szokásos eszement Valve humor... imádom :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1791) fps8 válasza Menthirist (#1790) üzenetére


fps8
senior tag

Már annyira elszoktam ettől a felülettől... :D
Keresem a like gombot a hozzászólásodnál XD

"War... war never changes"

(#1792) fps8


fps8
senior tag

Akkor jöjjenek a tapasztalatok!
No-name cardboard + Galaxy note 3 + TrinusVR - pc játékok esetében.
Azt kell, hogy mondjam, a lassú reakcióidő úgy elveszi az élményt, ahogy van! Hiába a jó összhang, a széleskörű kalibráció és beállítás, valamiért nem tud "real time" lenni. Ez egy fps játéknál felettébb zavaró, és az rpg esetében sem túlságosan élvezhető. Olyan, mintha a géped nem tudna, csak 10-20 fps-t. Sajnos annyira zavaró, hogy a további teszteléstől is elment a kedvem.
A jó hír viszont, hogy a cardboard megéri az árát! Még az olcsó is. Igaz, nem egy strapabíró dolog, meg a kényelemről se túl híres, viszont rettentő sok benne a lehetőség. Eddig még nem volt dolgom a VR semelyik válfajával sem, talán ezért is ilyen pozitív az élmény, de a youtube 360° videók, a játékok, a digitális bejárható világok, a közelségélmény varázslatos!
Szerintem néhány év, és özönleni fognak a filmek, amiket újra és újra megnézel majd, hogy biztos ne maradj le semmiről!
Fél év, és veszek egy oculust-is. Addig úgy is fejlődik a hardver és a szoftverkínálat is. Bohóckodásnak viszont a cardboard egy gyro szenzoros telóval tökéletes!
:C

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#1793) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg tud olyan programot, amivel sima videokat tudok átkonvertálni olyan formátumra ami megfelelö lehet oculus rifthez, vagy google cardboardhoz? :R

(#1794) Segal válasza zsolti_20 (#1793) üzenetére


Segal
veterán

Cardbord tudja a vr cinema programmal. Az alap verzioja ingyenes de az eleg fapados a pro verzio viszont mindent tud.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1795) zsolti_20 válasza Segal (#1794) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Oké közben felfedeztem egy egyszerü megoldást. a youtube applikácioban jobb felsö sarokban van 3 pont. arra rányomja feldobja a google cardboard opciot. nagyon tetszik, olyan mintha moziban lennék és vászonra vetitenék a videot :D

(#1796) hangszoro válasza fps8 (#1792) üzenetére


hangszoro
tag

Kb ezt várta mindenki, mivel a VR egyik lukcsontosságú eleme a késleltetés. Ha csak egy lencse kéne, akkor nem nagy kaland lenne a VR...

Fél év múlva max új VGA-t fogsz kapni, mást nem. Szerintem még Oculust sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1797) hangszoro válasza hangszoro (#1796) üzenetére


hangszoro
tag

lukcsontosságú = kulcsfontosságú
Nehéz szó... :)

(#1798) Segal válasza hangszoro (#1796) üzenetére


Segal
veterán

Akár ma is tud venni végleges Oculus Riftet ha akar mert elérhető a neten csak olyan "baráti" áron adják őket hogy egyelőre hanyagolja az ember. (múlt héten volt olyan licit ami 350-ért ment el és április 15-re itt lett volna)
Én mindenesetre nem zártam ki annak lehetőségét hogy ha lejjebb jönnek a licites árak akkor visszamondom az 576-os előrendelésem és letudom külföldről.
Jelenleg nálam a legbosszantóbb dolog hogy a végleges csak az áruházukon keresztül működik így egyrészt mindent meg kéne venni (még csak kipróbálási lehetőség sincs) és a régebbi játékok sem mennének vele sőt a vorpx-os trükk is el van így lehetetlenítve :(
Nyilván jobb a cv1 mint a dk2 de ezzel megy minden az is amit cv1-hez csináltak readásul harmadáron beszerezhető és vásárlás előtt ki is tudod próbálni.
Végül PC-n a 60 euró árazást kicsit erősnek találom és ez a későbbiekbe bármikor feljebb kúszhat.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1799) hangszoro válasza Segal (#1798) üzenetére


hangszoro
tag

Nyilván a Marsról is lehet rendelni, csak ki kell fizetni a hazaszállítást is. :)
Nem sok ember van, aki dupla áron akar venni valamit, csak azért, hogy meglegyen.
Szóval természetesen nem erre gondoltam...

(#1800) Segal válasza hangszoro (#1799) üzenetére


Segal
veterán

Nyilvan nem usa-bol kell rendelni mert onnan ha gyorspostaval jon akkor nem lehet kikerulni az afat as a vamot (mondjuk ekkora csomagnal nehez is lenne elhitetni hogy 50 dollar alatti a csomag) de vannak eu-n beluli riftek is ebayen es ott semmi extra koltseg nincs.
Viszont sok a trukkos hirdetes aki 300 folott arulja de nincs kitoltve a szallitasi ido csak a megjegyzes rovatba hogy 2016 q3..
Figyelni kell ez van. Itthon ugye elorelathatolag 230 korul lesz tehat ha lejon 300 ala a licitelos akkor mar elgondolkodtato lehet de egyelore semmi esetre sem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.