Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Jack@l


Jack@l
veterán

A tegnapi bemutató egyeten érdekes demója ez volt:
https://www.unrealengine.com/blog/introducing-bullet-train-new-vr-experience
Ez ha jól értettem tölthető is lesz néhány nap múlva.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#102) bluobluo75 válasza Raysen623 (#97) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ok, de a VGA-t milyenre pontosan?
Memóriát meg 16GB?

(#103) Raysen623 válasza bluobluo75 (#102) üzenetére


Raysen623
addikt

Memória 16Gb és minél gyorsabbat, VGA-val meg még várnék a helyedben.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#104) Dyingsoul válasza Jack@l (#101) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez azért elég meleg egy cucc. :D

(#102) bluobluo75: VGA-val még azért kell várni, mert akik VR-ozni akarnak majd, mind várják a következő generációs videókártyákat amikben jelentős fejlesztések lesznek (várhatóan). RAM-ból mondjuk én sem értem miért kell minél gyorsabb. :DDD Szerintem minél több kell, a 16GB már jó, de én inkább az SSD-t szorgalmaznám! :K

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#105) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Azt hiszem nem lesz probléma azzal, hogy milyen tartalmak jönnek VR-ra... :DDD

Több száz címen dolgoznak és több, mint 200.000 regisztrált fejlesztő használja az Oculust. Kezdésnek nem rossz. :)

(#100) Kicsimix: ha nagyon-nagyon sokan fogjuk használni a topikot, akkor esélyes, hogy lesz ilyen de a PH-t ismerve először az igénynek kell látszania aztán majd alkotnak a srácok. Én egyelőre topikgazdai jogot sem mertem kérni (nem is nagyon tudom hogy mükszik), de majd ha többen használjuk és módosítgatni kell az első hsz-t akkor meglépjük majd. :)

Más: Samsung Gear VR 100 dodoóért? Nem is hangzik olyan rosszul. Apple mikor jön? ;]

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#106) Raysen623 válasza Dyingsoul (#104) üzenetére


Raysen623
addikt

Próbálj ki egy gépet 800Mhz-es memóriával és utána 1600-assal és meglátod miért kell a gyorsabb :D SSD manapság nálam már alap egy asztali gépbe ezért nem írtam.

A samu szokásos olcsó megoldása meg olyan is lesz amilyen...de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#107) Chal válasza Raysen623 (#106) üzenetére


Chal
addikt

1600 vs 800 mhz esetén nem a ram sebessége miatt lesz érezhetően gyorsabb a gép, hanem a generációváltás miatt.

Sok jelentősége nincs ha az aktuális generáción belül méregetjük a dolgot. Legyen mondjuk DDR3, ugyanaz a vas, 1600 vs 2400Mhz-s ramokkal. Valós körülmények között kb. észre sem veszel az egészből semmit, hacsak nem memory benchmarkokban. Abból a plusz pénzből jobb gpu-t, cpu-t, több ramot, és ssd-t kell venni, nem pedig high speed ramot.

Itt egy jó írás a témában amúgy:

http://techbuyersguru.com/does-ram-speed-matter-ddr3-1600-vs-1866-2133-and-2400-games?page=0

[ Szerkesztve ]

(#108) Jack@l


Jack@l
veterán

Egy kis összefoglaló idézet a cuccokról:

"Remember just now we already have the following :
​- Occulus Rift
- Valve/HTC ​Vive
- Microsoft HoloLens
- Avegant Glyph
- ​Technical Illusions castAR
- Magic Leap
- Sony Playstation VR (Morpheus)
- Zeiss VR One
- ​Vuzix Wrap 1200DXAR and Star 1200XLD

These are only the ones that could be connected to a Windows PC, if you add mobile and embedded devices that could run Windows 10, you can add Epson Moverio, Sony SmartEyeglass, Google Glass vNext, any Windows Phone using Cardboard or Samsung Gear VR kind of headset adapters..."

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#109) Raysen623 válasza Chal (#107) üzenetére


Raysen623
addikt

Van 800Mhz-es DDR3 is elvileg, de 1066-os még mai napig kapható is....ahhoz képest egy 1600Mhz-es azért érezhető, viszont a 2400 az 1600-hoz képest már nem, és erre a linkelt teszt is jól rámutat. Emlékszem még régen mennyit szórakoztunk a szorzókkal, hogy ki tudjuk hajtani a gyorsabb memóriákat, ma ez már lényegesen jobban van megoldva.
Én a magam részéről 1600-asnál kisebb memóriát nem raknék gépbe, felette meg egyéni döntés. De azt a pénzt valóban el lehet költeni értelmesebb dolgokra is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#110) Dyingsoul válasza Raysen623 (#109) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Jah én meg azt hittem, hogy tudsz valami VR-os dologról ami megköveteli a nagyobb memória frekcenviát. ;] Elmondanám, hogy az előző konfigom 800Mhz-en futó DDR2-es ramokkal lélegzett, de volt belőle 6 giga, így nem éreztem hiányát kb semminek. (cpu bottleneckem volt) A másfél éves új gépben minden erősebb így minden gyorsabb de a gyakorlati memóriaigényes dolgok között nüansznyi a különbség még így generációváltás után is. Teljesen mindegy, hogy 1333Mhz-es vagy 1600Mhz-es ramokat vesz valaki, csak legyen belőle elég! :K Azért ha az a kérdés, hogy 4Gb 2133 Mhz ram legyen a gépben vagy 8Gb 1333Mhz akkor nem hiszem, hogy sokat kell gondolkodni a választáson. (Ugyanez a helyzet 8gb vs 16gb esetén is.)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#111) Komplikato válasza Jack@l (#108) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: A HoloLens technikai paraméterei után kíváncsi vagyok mit épít a Google a Magic Leapbe, komplett neuro kapcsolatot? :D
Ugyebár HoloLensben a mikrofon, marék kamera és gyorsulás, mélység érzékelő mellett van bőr ellenállás mérő, szívritmus és vérnyomás figyelő, meg tök mellékesen némi EEG á lá Emotive Epoc. Mondjuk a HL pont ezért jelenleg drága játékszer, nem véletlenül csak fejlesztőknek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#112) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Kici olcó kínai! Kénelmesz isz! :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#113) menpee válasza Dyingsoul (#112) üzenetére


menpee
aktív tag

A fejlámpás fejpánt és a biztonsági sisakos tartórész eléggé hardcore.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#114) Andrewstarr válasza Dyingsoul (#112) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Tegnap rendeltem egy ilyet, már nagyon várom, kíváncsi leszek milyen. :DD
Van a Google-nak fapadosabb verziója is, ez még olcsóbb: :DDD
VR glass

Aki nagyon ügyes az otthon is csinálhat magának a szabásminta alapján. :D

(#115) Dyingsoul válasza Andrewstarr (#114) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát igen a VR glass-t énis láttam már de sok értelmét nem látom ezeknek a megoldásoknak. :DDD Majd egy logout cikket vagy ide egy kisebb irományt szívesen látnék a kínai csodáról tőled! :C

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#116) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Nvidia és Intel "Oculus Rift Ready" gépek jönnek 1000$-ért az Asus, Dell és Alienware-től! :)) Örülök neki, hogy végre kezdik komolyan venni a hardware gyártók is a dolgot! :K (link az oculus oldalára)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#117) Raysen623 válasza Dyingsoul (#116) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdekesnek találom, hogy R9 290 is szerepel a hw kiépítésben, azonban az AMD logo még sincs ott a képen felette. Na ezért van az NV-nek 70%-os piaca legalább....egyébként ez a görénység.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#118) Andrewstarr válasza Dyingsoul (#115) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Ok, majd írok pár sort ide, hogy milyen. :K

(#119) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Pénteken kipróbáltam az Ocolus Rift-et a kutatók éjszakáján.

A bemutatóval volt pár gond, de nagyon élveztem.

Remélem egyszer nekem is lesz egy rift-em.

(#120) Raysen623 válasza DrojDtroll (#119) üzenetére


Raysen623
addikt

Csak egy kérdésem van: pixeles volt a kép vagy nem? :D Egyébként gratula a próbához.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#121) DrojDtroll válasza Raysen623 (#120) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Dk1 volt, szóval igen.

(#122) Dyingsoul válasza Raysen623 (#120) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Csak demokat próbálgattál vagy játékot is?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#123) DrojDtroll válasza Dyingsoul (#122) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mivel az egyetem a saját fejlesztését mutatta játék nem volt :(

(#124) Dyingsoul válasza DrojDtroll (#123) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez melyik kutatók éjszakája volt? A debreceni?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#125) DrojDtroll válasza Dyingsoul (#124) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen az.

(#126) Dyingsoul válasza DrojDtroll (#125) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na ha tudom, hogy lesz DK akkor elmegyek én is (még úgy is, hogy más volt rajtam DK1). :DDD Pedig gondolkoztam is rajta, de valahogy nem vitt rá a lélek..

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#127) DrojDtroll válasza Dyingsoul (#126) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én nem tudtam, hogy lesz.

A buszon adták körbe a programfüzetet és akkor láttam, hogy lesz Ocolus. Majd ki ugrottam a bőrömből. :)

(#128) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Talán erről még nem volt szó a topikban.

TLDR: A HTC Vive-ot támogatni fogja az Elite Dangerous már megjelenésekor. Az első "adag" Vive 2015 év végén jön (karácsony körül), de csak limitált számban lesznek elérhetőek. Jön fejlesztői verzió amiben lesz két kontroller is meg valami szoba mozgás érzékelő. Természetesen a másik verzió a consumer kategória lesz, de az is csak limitált számban lesz majd kapható és igazából 2016 Q1-ben fog több példány jönni. Az első hullám így nagyon drága mulatság lesz.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#129) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Valaki próbált már ilyen telefonos kínai csodát? Megéri azt a 2-3ezer forintot, amibe kerülnek?

(#130) DrojDtroll válasza fausto (#129) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez engem is érdekelne, mert tervezek ilyet venni mostanában.

(#131) Reggie0 válasza fausto (#129) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre gondolsz? ebay
Nekem van, elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#132) orientcx válasza Dyingsoul (#128) üzenetére


orientcx
őstag

Bocs, ha netán ezt a témát már többször kitárgyalta volna ez a fórum, de van valamelyikőtöknek tippje arról, hogy Érdemes-e a HTC vive-ra ráugrani, vagy okosabb inkább megvárni az oculus2-t?

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#133) menpee válasza orientcx (#132) üzenetére


menpee
aktív tag

A saját tervemet tudom csak felvázolni. Mivel videókártyát is újítanom kell, ezért meg fogom várni az első teszteket, tapasztalatokat és a jobbnak tűnő rendszerbe fektetek. Valószínűleg kipróbálom mindkettőt, megtekintem a támogatási listát és jövőtállóságot, majd ez alapján döntök. VR biztos lesz, de ezen kívül még semmi sem biztos.
Mondjuk sosem voltam impulzusvásárló, 1-2 hónap bőven belefér.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#134) fausto válasza Reggie0 (#131) üzenetére


fausto
addikt

Aha, ilyesmi.
Köszi, akkor teszek egy probát vele!

(#135) orientcx válasza menpee (#133) üzenetére


orientcx
őstag

Én sem szoktam első felindulásból ráugrani semmire(a vga kártya vásárlását kifejezetten a VR miatt halasztottam el egy évvel), de elvileg a HTC már az idén megérkezik, viszont az oculus2-vel sajnos picit megcsúszott a Mikulás. Mire kialakul valami használható összehasonlító elemzés, addigra tavasz lesz. Én meg már decemberben húztam volna elő a dobozt a fa alól, és akkor a két ünnep között le sem tudták volna cibálni a fejemről a sisakot. Gondoltam, hátha itt tud valami okosat mondani valaki. Na mindegy, végül is egy meleg sál is szép ajándék :(((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#136) Dyingsoul válasza orientcx (#135) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igen, a kérdés az, hogy mennyire vagy eleresztve anyagilag. :) Ha van pénz, akkor simán megveheted a Vive-ot, az eddig hallottak alapján van olyna jó, mint az OR, ha nem jobb... Nekem a konzumer verziós OR és a Vive még nem volt a fejemen, ezért csak a hallottakból/olvasottakból tudok ítélkezni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#137) BlackDesert


BlackDesert
tag

Az oculus fejlesztői úgy [gondolják] , hogy kezdésnek legalább 5 millió rift kerül eladásra, minimum 350 dolláros áron. Ennek ellenére nem nyereséggel, hanem veszteséggel számolnak. Annak tükrében sem, hogy nem csak a hardver eladásokból, hanem a szoftver boltból (játékok, filmek és egyéb applikációk) eladásával is jelentős bevételt remélnek.

A sony, azaz a playstation vr, [szerint] egyáltalán nem kell lebecsülni a 1080p -s felbontást. Speciális lencséket terveztek, és a pixelekre jutó alpixelek száma is eltérő lesz a megszokotthoz képest.

Szerintetek mennyire veti, - vetheti vissza az oculus terjedését a fizetős alkalmazások? Tudjuk, hogy sok termék pontosan azért lett sikeres mert virágbolti úton sokan megismerhették..

[ Szerkesztve ]

(#138) Jack@l válasza BlackDesert (#137) üzenetére


Jack@l
veterán

Veszteség, naja. Még mi köszönjük meg hogy több mint 100 ropit adhatunk egy teló kijelzőért 5-6e ft-os hardverrel mellette... Imádom az ilyen dumákat.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#139) flashpointer válasza Jack@l (#138) üzenetére


flashpointer
őstag

Ez nem vasgolyó, hiába jön ki az alapanyagár 10k forintra, évek fejlesztése van benne. (Ezen segítene a minél nagyobb volumen )

(#140) Jack@l válasza flashpointer (#139) üzenetére


Jack@l
veterán

Egy kis matek: tételezük fel hogy mondjuk milliós nagyságrandben kijön a rift gyártási ára 30 ropiból. Nagyvonalú leszek, adjunk hozzá az "évek óta tartó fejlesztés" miatt még 20-at. Az kb 175 dollár.
A maradék 175-öt beszorozva 5 millával az annyi mint 875 milliós "veszteség" üti majd a markukat az első körben legyártott riftek után. Persze tévedhetek, a pontos összeg ennek a +-10%-a.

Szóval ne jöjjön senki, hogy nekünk azért gyártják hogy veszteségesen adhassák el dumával. Lehet a facebook még első kör után minuszban van az oculus méregdrága felvásárlása után, de azért sajnálni se kell őket 1-2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#141) menpee válasza Jack@l (#140) üzenetére


menpee
aktív tag

Meglepődnék, ha csak az ekkora és ilyen minőségű lencsék ára az általad említett összeghatárba beleférne. Vagy ha mégis, akkor szemüvegfronton vagyunk mocskosul átverve és lehúzva világszerte.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#142) Jack@l válasza menpee (#141) üzenetére


Jack@l
veterán

1000 ft volt a cardboardom, lencséstől, postával... Nem carl-zeissel szerződtek, nagy összegben mernék fogadni rá.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#143) Dyingsoul válasza Jack@l (#140) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ember, kicsit kapj már a fejedhez. :DDD
Itt tényleg évek munkáiról beszélünk! Egy olyan kütyü K+F-jéről beszélünk ami hosszú évek óta tart és eddig egy fityinget nem láttak belőle (oké kickstarterről indult, ott az előző gazdák kaptak szépen de cserébe adtak is, ezt sem szabad elfeledni, ott is voltak jócskán költségek, mert ott még gyártásról is beszélhetünk!)... Ezt mi haladók még becsülni sem tudjuk. Te honnan tudod, hogy egy ilyen IT cuccnak mennyi a kutatási-fejlesztési költsége? Ha esetleg több tíz éves tapasztalatod van a piacon lévő hardverek és (ide értem a mobilos iparágat is) akkor talán 1-50 dollár milliós pontossággal meg tudod becsülni ennek a költségét... TALÁN... Mivel ez egy olyan terület amiben alapból úttörőnek számít bármelyik VR eszköz, ha már a tömegtermelést és piacot is belevesszük.

És nálad ott meg is áll a matek, hogy "oké, kifejlesztették, nagy cucc!"...

Gyártás? Hmm? Kézzel rakják össze a molekulákat? Ige azért elég komoly egyedi gyártósorok kellenek az egyes alkatrészekhez, ha még egy-egy alkotóelem (mondjuk X-Y chip) más beszállítóktól, más gyárakból érkezik. Ezt megint nem tudjuk, hogy hogy megy az összeszerelés? Kis kínaiak fogják vagy esetleg Koreában oldják meg? És ha nem hoznak létre saját gyártósorokat, akkor mindent beszállítóktól vesznek és csak az összeszerelésre van gondjuk, akkor a beszállítók mekkora haszonnal dolgoznak? Mennyit tesznek rá az általad "alapanyagnak" vélt dolgok gyártására? Minőség ellenőrzés? Az egyes "egyszerű alkotóelemekre? És a szállítás az összeszerelő üzembe? Az összeszerelés utáni minőség ellenőrzés? És ha megvan a cucc akkor mennyit költenek az elosztásra, újbóli szállításokra? Promóciók, reklámok? Egyéb marketingköltségek?
Lehetne még sorolni...

Meglepődnél, ha egyszer csak egy műanyag tubus, mondjuk a fogkrém tubusának megnéznéd, hogy hogyan történik a gyártása.. Csak a tubusnak a gyártásával mennyi munka van és mennyi minőség ellenőrzésnek vetnek alá egy vacak műanyag darabot, mire az a boltok polcaira kerül...

Neked már több hozzászólásodat is olvastam különböző témákban, de nagyon rosszul közelíted meg nem csak a VR dolgot, de elég sok minden mást is. Kicsit gondolkodni kéne, mielőtt olyan dolgokról alkotsz általad konkrétumnak vélt véleményeket, amik egyáltalán nem biztos, hogy helytállóak.

(#137) BlackDesert: Elolvastam az angol forrást. Svájcban bizony tudnak becsülni! Ezért egyáltalán nem mondanám, hogy valótlan az állítás, miszerint lehetséges, hogy veszteséges lesz a cucc. Nyilván mindenki pénzből él, pláne a pénzemberek... Ezért az, hogy szoftverekkel töltsék ki az űrt, én totál egyetértek: a csórók mókolni fognak, hogy tört verzióban megszerezzenek valamit, bár lehet, hogy online dologhoz kötnek appokat. Mondjuk lesnek a Valve-tól és kiadnak egy hozzájuk hasonló marketplace-t.

Van egy dolog amivel viszont senki nem számolt: Ez a cucc vagy robban, vagy csak halkan csobban egyet. Az is lehet, hogy egy hét alatt elkapkodják mindet a fanatikus gamerek, mert simán van 5 millió megszállott, akik azonnal lecsapnak rá, mint gyöngytyúk a takonyra. Az is lehet, hogy csak lassan fogják vinni, mivel mégis csak kényelmetlen dolog a fejeden hordani a sisakot, ráadásul ekkor a teljes külvilágot kizárod. Ez ha egyedül vagy néha rémisztő is lehet egyeseknek. De az is lehet, hogy a kezdeti példányok lassan fogynak, majd jön egy ugrás, mert mindenki tölti el youtube-ra facebookra a hülye videókat, hogy "a haver hogy beszart az Alien Isolation-ben, még a monitort is befejelte a rifttel (vagy a gépből is kitépte a kábelt, úgy futott)..."

Sok itt még a kérdőjel, de az első turnis akár nyereséges, akár veszteséges lesz, szinte tuti, hogy megalapozzák a jövőt a CV2-nek, amire azt mondták, hogy igazán nagyot fog ütni. Nemcsak a technikai paraméterei miatt... A CV1 megágyaz a fejlesztőknek, játékostáboroknak, közösséget, egy új módot teremt a játékra. Majd jön a következő, amivel még intenzívebb lesz az élmény, akik megvették a CV1-et, eladják majd vagy szinplán megveszik a CV2-t és addigra annyira elterjed a VR, hogy szerintem az lesz az igazán nyereséges téma. ;)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#144) Jack@l válasza Dyingsoul (#143) üzenetére


Jack@l
veterán

Vagyünk egy mai kínai közép kategóriás telót, van benne szoftver, jó kijelző, sokkal több és gyorsabb és nem utolsó sorban bonyolultabb hardver. 30e ft és azon már haszon is van. Nem olvastam el a hhsz-ed, mert túl hosszú, de remélem azért átérzed a mondandóm lényegét. (igen, van hardverfejlesztési múltam és rálátásom)
Az oculus egy faék egyszerűségű dolog azokhoz képest, meg alapból is. (ezt már elmondtam régebben)
Nem kell túllihegni a nagy "fejlesztést". Eddig csak arra vártak, hogy olcsóbban megkaphasság az eredetileg bele tervezett kijelzőt, mostanra ment le az áruk elfogadható szintre.
Az eredeti feljlesztőgárda és ötletgazdák meg asszem ki lettek fizetve azzal a 2 miliárd dollárral, ők biztos nem buknak a bulin...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#145) Dyingsoul válasza Jack@l (#144) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

"Nem olvastam el a hhsz-ed, mert túl hosszú"

Ezzel mindent elmondtál magadról, nincs több kérdésem. :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#146) Jack@l válasza Dyingsoul (#145) üzenetére


Jack@l
veterán

Elég ha megérted amit írtam, nem is kell kérdezni... Gondolom lefedte a felmerült kételyeket.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#147) BlackDesert válasza Jack@l (#146) üzenetére


BlackDesert
tag

Lehet, hogy nem ér annyit a hardver amennyiért adni fogják, sőt a kezdetekben azt ígérték, olyan alacsony áron adják majd amennyire tudják. (Ez persze még így is betartható 350-400 dolláros áron is akár), mert ne felejtsd el hogy nem csak az áramkör, hanem a lencsék kifejlesztése, a rengeteg programozás, a fejlesztések és meg kell alapozni a jövőbeli fejlesztéseket is amihez további tőkét kell kovácsolni. Ilyenekből tevődik össze az ár, és a fejlesztők sem dolgoznak ingyen.. Én is drágának tartom, de nagy valószínűség szerint így is megveszem.

vitko: én nem állítottam, h nem lehet veszteséges, csak egy tömör összefoglalót írtam a 2 cikkhez, amit más cikkekkel is folytatni tervezek, hogy azok is megérthessék akik kevésbé angolosok, vagy csak lusták átolvasni. Ja, és persze hogy pörögjön a fórum, legyen beszédtéma

[ Szerkesztve ]

(#148) -Solt- válasza Jack@l (#140) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha már a mateknál tartasz, 5 millió eladott darab esetén 350 usd/db áron még mindig nincs meg a befektetett 2 milliárd dollár, és akkor itt még a bruttóról van szó. Amennyiben a te számításodat elfogadjuk valósnak (175 usd nyereség / db ), akkor is 11 millió feletti eladást kell produkálni az egálhoz. Megjegyzem a számításod alapjaiban téves, a fejlesztés, mérnöki munka, szoftveres rész fix, hogy jóval meghaladja a hardver költségeit, és akkor a promóció, reklám, támogatások szóba sem jöttek. Semmi hihetetlen nincs abban, hogy első körben nem lesz nyereséges.

Hosszú távon meg nyilván a busás nyereség a céljuk, senki nem gondolja azt, hogy a két szép szemünkért veszteségesen fogják az idők végezetéig árulni nekünk.

www.smart-bus.hu

(#149) Dyingsoul válasza BlackDesert (#147) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Jah egyet is értek azzal amit írtál, és jó, hogy bedobtad a témát! :) A te hsz-edre amit reagáltam abban nincs semmi irónia vagy ilyesmi, egyetértek veled. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#150) Jack@l válasza -Solt- (#148) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, 5 millió darabnál többe van a szoftveres flat rate, mint a gyártás, hihető :)
Úgy érzem te már sokadszorra kiestél elég hamar a játékból ilyen megnyilvánulásokkal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.