Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) hangszoro válasza Dyingsoul (#597) üzenetére


hangszoro
tag

A végleges touch-ba remélem nem lógnak ki az infra ledek, mert tuti letörnénk őket. A Riftben a műanyag azokon a pontokon áttetsző, így vannak eltakarva. Pl mint a távirányító.

Én arra vagyok kíváncsi, hogy a Rift és Touch a preordereseknek is két termék, vagy ott egyben van minden és egyben is kell megvenni.

Ill. ilyenkor már azonnal fizetni kell ugye?
Nem elhanyagolható dolog, hogy előrejelzések szerint a dollár akár meg is közelítheti idén az eurót, és az euro is csak magasabb lesz, szóval érdemes minél hamarabb túllenni a tranzakción, vagy beváltani erre egy adag zsét most.
Mire ide ér hozzánk is, simán lehet, hogy az árfolyam miatt is drágább lesz.

Amúgy én is preorderes leszek. Mondjuk a Steam VR-t is várom, de nem hiszem, hogy sokban fognak különbözni a termékek. Legrosszabb esetben eladom ha rájövök, hogy a rosszabbikat vettem.

[ Szerkesztve ]

(#602) Komplikato válasza hangszoro (#601) üzenetére


Komplikato
veterán

Mivel a végleges Touch bemutatását szeptemberre tolták fura lenne ha lehetne előrendelni külön vagy egyben.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#603) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Okés köszi srácok.. Ezekbe a dolgokba soha nem mélyültem el csak sejtéseim voltak...

Amúgy viszont én is azt gondoltam, hogy egy érzékelő olvassa a Rift+Touch-ot csakhogy éppen valamelyik nap találtam egy "Full set" nevű képet (talán az Oculus oldalán) amin 2 érzékelő volt. Namármost.. A Touch-on nincs vezeték (ugye?) de akkor minek kellene neki Usb ha nem még egy szenzornak... Ez fogalmazódott meg bennem..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#604) Kicsimix válasza Kicsimix (#603) üzenetére


Kicsimix
őstag

Jah meg is van.. Pont az új Touch oldalán amit visszább linkeltem.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#605) Haki83


Haki83
csendes tag

Ha nem előrendelem, hanem itthon szeretném majd megvenni, akkor az előrendeléshez képest, hogy alakul az ár? Az lenne pontosabban a kérdésem, hogy megéri-e várni arra, hogy itthon esetleg olcsóbban hozzájuthat az ember vagy nyugodtan elő lehet rendelni, mert úgyse lesz olcsóbb?

If science is emancipatory, scientism is enslaving!

(#606) kovsol válasza Haki83 (#605) üzenetére


kovsol
titán

Semmilyen árat nem tudunk még.

May the Force be with you!

(#607) Chal válasza Haki83 (#605) üzenetére


Chal
addikt

Ha itthon kapható lesz egyáltalán (én kizártnak tartom, de ez a személyes véleményem), akkor mitől lenne olcsóbb?

(#608) Dyingsoul válasza Kicsimix (#603) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nah most én is találgatok kicsit, de nekem így tűnik logikusnak: A Kamerák ugye 100%, hogy a Touch pozíciójának érzékeléséért felelősek. Na de azon a Touchon vannak gombok is. :) Meg analóg kar ahogy elnézem. Ugyanúgy ahogy egy vezetéknélküli xBox controllernek, ennek is egy vevőegység veszi majd gondolom a gombok benyomódásának jelét.

A Touch használatához 2 kamera kell majd, igen. Nagy valószínűséggel ezért majd úgy fog kinézni a Touch bundle, hogy két touch + egy kamera, mivel ugyebár egyet kapunk a Rifthez.

Hogy miért kell két kamera: erről Palmer beszélt abban a videóban amit linkeltem azt hittem megnézed. :P Azért kell, mert a Touch használata közben vannak helyzetek, amikor az egyik kezed nem látszik, ezért a kamera nem tudja venni a jelét. Pl amikor íjászkodsz. Az egyik kezedet előre tartod a másikat az arcod mögé, hogy célozz, ezért a fejed kitakarja a kezeidet. Ezért kell két oldalra két kamera.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#609) hangszoro válasza Chal (#607) üzenetére


hangszoro
tag

Attól, hogy így működik. :)

Pl. a PC játékok esetében ez nagyon is így van. Előrendelt cuccok a gyártó oldalán általában drágábbak, mintha itthon veszi meg az ember, akár előrendelve!
Szóval egyáltalán nem kizárt, hogy itthon valaki majd olcsóbban adja, mint előrendelve most.
Azt meg végképp nem értem, hogy miért ne lehetne itthon kapni?
Szerinted amiben üzlet van, azt elkerülik?

[ Szerkesztve ]

(#610) Kicsimix válasza Dyingsoul (#608) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ja éjszaka már nem vot idő videózni .. :DDD Na igen így stimmelne is egy dolgot leszámítva, hogy ebben az esetben 2 USB-re lenne szüksége a Touch-nak. Szóval a megoldás az lehet, hogy küldi az egyéb adatokat is a szenzornak... Ha jól számoltam így hirtelen..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#611) Chal válasza hangszoro (#609) üzenetére


Chal
addikt

Itt írtam hogy szerintem hogy fog kinézni ez. Nagyon messze van ez a termék egy PC játéktól, meg olyan cuccoktól amiket milliószámra okádnak a kínai gyártósorok (gpu, cpu, ram, stb..), és direktben jön az ország nagykereibe.

[ Szerkesztve ]

(#612) koanla válasza Chal (#586) üzenetére


koanla
aktív tag

Azt gondolom, Nálad a megfejtés. DK2-nél infrakamera és infraledek a szemüvegen. És saját mozgásérzékelő is van külön a szemüvegben, mert azzal is hátra tudok fordulni közel 180 fokot, pedig a DK2-n még nincsenek a pánton is IR LED-ek (a Crescent Bay-en tudomásom szerint ott is vannak; bár nem tudom, mi lesz a CV1-gyel ebből a szempontból). Állat gyorsan működik (legalábbis direct mode-ban) a követés, nekem sosem maradt le a kép mozgása. Egyébként mókás, amikor valamivel véletlenül kitakarod a kamerát, mert elvesztheti a követést és "ugrik" egy nagyot a kép pozíciója. Mivel valahogy együttműködve dolgozhat a szemüvegben lévő érzékelőkkel, csak egy rebbenés (a technológia miatt talán) és nagyon ritkán esik meg. Velem már olyan is előfordult, hogy egy hevesebb kormánymozdulatra elmozdult a kamera (asztal, azon monitor, annak a tetején a kamera) és egy HMD reset segített csak. Ennek elkerülésére van, aki felpattintja a falra és akkor fix. Láttam mozgó szimulátoros megoldást rift-tel; hát ott nem is lett volna más lehetősége a csókának. :-)

(#613) hangszoro válasza Chal (#611) üzenetére


hangszoro
tag

Olvastam a véleményed, de nekem más a meglátásom. Az meg, hogy mennyi darabot tudnak legyártani, ill leszállítani akár nagykerekbe, majd kiderül.
Gondolom dinamikusan találták ki az egészet, és az előrendelés igen sokat fog segíteni nekik a találgatásban, hogy mennyire is kapós a termék.

[ Szerkesztve ]

(#614) hangszoro


hangszoro
tag

Amúgy egy kérdés. Miért van két "tracking sensor" ezen a képen (Full Setup néven)?

[ Szerkesztve ]

(#615) -Solt- válasza Chal (#611) üzenetére


-Solt-
veterán

Tömegterméknek szánják... idővel ugyanúgy ott lesz minden játékos asztalán mint egy monitor. Biztos vagyok benne, hogy a megrendelés nem csak rajtuk keresztül mehet majd, hanem elérhető lesz a kiskereskedők számára is.

Hoztad az Apple-t példának... ha megnézed az áraikat, a honlapjukon szereplő termékek mind drágábbak, mintha ugyanazt egy kiskereskedőtől vennéd meg. Egy 16GB-s iPhone 6S az Apple oldalán 248K, ugyanez az iPon oldalán 233K. Ebből kiindulva is simán el tudom képzelni, hogy hazai forrásból olcsóbb lesz majd mintha az ember a hivatalos oldalról rendelné.

Eleinte persze lehetnek fennakadások, de ez nagyban függ az árazástól. Ha az emlékeim nem csalnak, akkor első körben 5 millió eladott darabbal számoltak... ha ennél jóval nagyobb lesz az igény rá, akkor bármilyen csúfság előfordulhat az első félévben.

Ezért is van szerintem ez az előrendelés mizéria, látni akarják, hogy milyen igény van rá, aztán ennek fényében tudják belőni a további gyártást. Itt most nem az az érdekük, hogy minél drágábban menjen el, hanem az, hogy minél több fogyjon, mert a nagy számokkal lehet előnyös szerződéseket kötni, ergo szerintem egy bizonyos szintig ez most fontosabb, mint a direkt bevétel.

www.smart-bus.hu

(#616) Dyingsoul válasza hangszoro (#614) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

(#608) vitko. Utolsó bekezdés.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#617) Chal válasza -Solt- (#615) üzenetére


Chal
addikt

Az Apple oldala a példádban a www.apple.com/us kéne hogy legyen :) És úgy már kicsit más a helyzet.

Amúgy amiket én eddig tippeltem, azok mind a mostani állapotra vonatkoznak, tehát az elkövetkező hónapokra, mert nekünk (legalábbis nekem, de gondolom neked is) most ez az érdekes, hiszen nem 1 év múlva akarjuk megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#618) -Solt- válasza Chal (#617) üzenetére


-Solt-
veterán

Miért? :)

www.smart-bus.hu

(#619) RyanGiggs válasza Dyingsoul (#600) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nem? Hogyhogy nem!? Csak azért kérdezem mert R9 290-em van, és nem szeretnék meglepetést, hogy esetleg kevés lenne a kártyám a 90 fps-hez.

(#620) Chal válasza -Solt- (#618) üzenetére


Chal
addikt

Mert az ottani ár az USA nettó ár, és amikor holnap az Oculus azt mondja hogy gyerekek 500 dodó a cucc, akkor ezzel lesz pariban logisztikai/adózási szempontból, nem pedig egy hazai apple store-ban látható vám+áfával növelt termékárral, pláne nem egy kétes számtech kisker áraival.

Máshogy nézve: 650 USD az említett iphone, szépen ki is jön hogy nálunk ez 30%-al drágább. Ez a hivatalos út, máshogy csak mindenféle trükkökkel lehet olcsóbban adni itthon, pl. úgy hogy játszol az EU-n belül az áfával, valószínűleg ezt csinálja az ipon is, nyernél is rajta kemény 5%-ot ha náluk vennéd, nem valami sok. Ráadásul ehhez az kell, hogy lehessen kavarni ezzel, legyenek rendelkezésre álló készletek nagyker áron (OR-nél szerintem eleve nem lesz olyan hogy nagyker ár az elején).

Egyébként sokkal inkább fogsz jól járni azzal ha pl. megrendeled svájci vagy német, vagy stb.. ismerőshöz, ha pedig netán jön haza valaki az USA-ból akinek a kinti címére meg tudod rendelni előtte, akkor jársz a legjobban. Ezeknél az opcióknál biztosan drágább lesz egy hazai kisker (bár én még mindig tartom hogy nem lesz náluk Rifit most, vagy ha igen, akkor kuriózumként, dupla-tripla áron).

(#621) -Solt- válasza Chal (#620) üzenetére


-Solt-
veterán

Elbeszélünk egymás mellett! A példám arról szólt, hogy a magyar Apple oldal, az USA nettó ár + áfa + vám árat tükrözi, vagyis a hivatalos utat, mégis kapni hivatalos kiskerből olcsóbban még egy olyan terméket is, mint az iPhone 6S! Az, hogy ezt a kisker miképpen oldja meg, engem egyáltalán nem érdekel amíg hivatalos garanciát és számlát kapok a termékhez!

Tehát a lényeg az, hogy most is van még egy iPhone esetében is lehetőség arra, hogy az USA nettó ár + vám + áfa ár alatt vásároljunk hivatalosan. A véleményem szerint így lesz ez az OR esetében is.

Műszaki terméket, főleg egy újonnan debütáló kütyü esetében csak akkor rendelnék, hozatnék külföldről, ha itthon nem hozzáférhető. Én már égettem meg magam garanciális ügyintézéssel, nem kívánom azt a tortúrát senkinek!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#622) -Solt- válasza RyanGiggs (#619) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem, mivel fogalmunk sincs, hogy a végleges OR-nek XY játékban mi a gépigénye. Fejlődött az SDK, más lett a felbontás, stb. Tippre én azt mondanám, hogy cirka akkora lesz a gépigénye, mintha 1440p-ben játszanál úgy, hogy cél a minimum 90 FPS.

Vagyis mondjuk egy Alien: Isolation esetében vélhetően elég lesz a 290.

www.smart-bus.hu

(#623) Chal válasza -Solt- (#621) üzenetére


Chal
addikt

Tényleg elbeszélünk egymás mellett. Az i6s a megjelenésekor 400-500eFt volt itthon, és az hogy 8 éve van a piacon már egy elég jó hálózatot eredményezett, alig 1 hónapot kellett várni, lett itthon is hivatalosan, a repülővel becsencselt első példányok méregdrágán árulása pedig gyorsan elkopott. Nyilván nem arra gondoltam hogy ez most (2016 január) is így van, nem egy kő alatt élek, látom hogy hol és mennyiért lehet i6s-t kapni :) Szerinted amúgy OR esetén is ugyanez lesz, és 1 hónap múlva itt fognak rogyadozni a polcok jóárasított példányokkal? Én ezt nem hiszem sajnos, de legyen neked igazad :)

(#624) -Solt- válasza Chal (#623) üzenetére


-Solt-
veterán

Én sehol nem láttam hivatalosan 4-500K-ért 6S-t, a hivatalos oldalon amióta elérhető, ennyibe kerül, és itt a lényeg azon van, hogy a papíron hivatalos árhoz képest hivatalos úton hozzáférhető olcsóbban is.

Az előrendelésnek pont az a lényege, hogy képben legyenek a megrendelések számával, és fel tudjanak készülni az igényekre. Van erre majdnem 3 hónapjuk! Simán el tudom képzelni, hogy a rajtra minden általuk elgondolt forrásnál lesznek készletek. Fennakadást akkor tudok elképzelni, ha a tervezetthez képest jóval nagyobb lesz az érdeklődés... Azért itt nem több tízmillió példányról van szó, mint egy iPhone esetében.

Majd az idő eldönti ki járt közelebb a valósághoz. :)

www.smart-bus.hu

(#625) Kicsimix


Kicsimix
őstag

@PalmerLuckey

"Pre-orders will be global, not US only - We have the required certification in 20 countries, more will follow."

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#626) Chal válasza Kicsimix (#625) üzenetére


Chal
addikt

Az marhára nem hangzik jól. 20-ban nem biztos hogy benne lesz mo. A "will follow" meg eléggé megfoghatatlan. Bár remélem country alatt EU-t ért, az úgy már jó lenne :)

@-Solt-:

"Én sehol nem láttam hivatalosan 4-500K-ért 6S-t,"

->> "a repülővel becsencselt első példányok méregdrágán árulása"

Ez mindig így van sajnos, annyi hogy régebben vagy nem volt (első iphone) egyáltalán hivatalos, vagy fél éveket kellett várni rá. Mostanság 1-2 hónap alatt rendeződik a dolog. Addig meg megy a kupecuknál ami a csövön kifér, főleg az első pár hétben.

[ Szerkesztve ]

(#627) ablack válasza Kicsimix (#625) üzenetére


ablack
senior tag

Vajon ezt azt jelenti hogy csak ebbe a 20 országba lehet először rendelni vagy csak annyi hogy eddig ennyiben szerezték meg a tanusítványokat, de attól máshonnan is rendelhető?

[ Szerkesztve ]

(#628) menpee válasza ablack (#627) üzenetére


menpee
aktív tag

Gondolom rendelő lakcíme alapján van a 20 ország. Mindenhol más adózási hülyeségek vannak ugye.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#629) Chal válasza ablack (#627) üzenetére


Chal
addikt

Elég kétértelmű, de szerintem inkább arra gondolt a költő, hogy első körben csak 20 országba lehet előrendelni, viszont a global preorder lehetőség a végső cél a részükről :)

[ Szerkesztve ]

(#630) kovsol válasza Chal (#626) üzenetére


kovsol
titán

EU -t sose egynek veszik.
Ha valami több hullámban jelenik meg, akkor általában hazánk a másodikban már benne szokott lenni.
Anno Xbox One se jelent meg nálunk időben, mégis kapható volt már sok konzol boltban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#631) Kicsimix válasza ablack (#627) üzenetére


Kicsimix
őstag

20 országban lehet előrendelni de szeretnék bővíteni a listát. Ha európába eljut egy nagyobb mennyiségű rendelés azért nincs kizárva, hogy onnan több országba eljusson. Feltételezem nem csak végfelhasználók vásárolhatnak.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#632) Komplikato


Komplikato
veterán

Free Limited Edition Rift Coming to Oculus Kickstarter Supporters
"As a small token of our appreciation for your support, all Kickstarter backers who pledged for a Rift development kit will get a FREE Kickstarter Edition Oculus Rift! And like all Rift pre-order purchasers, you’ll receive a bundled copy of Lucky’s Tale and EVE: Valkyrie." :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#633) hangszoro


hangszoro
tag

Jaj srácok ne rinyáljatok már.
Lesz EU az tuti. Az is tuti, hogy mi nem leszünk benne.
De az is tuti, hogy rendelhetünk holnap mi is.

(#634) -Solt- válasza hangszoro (#633) üzenetére


-Solt-
veterán

Kiváló összegzés! :D

www.smart-bus.hu

(#635) hangszoro válasza -Solt- (#634) üzenetére


hangszoro
tag

Már csak az a kérdés mennyiért? :D

[ Szerkesztve ]

(#636) -Solt- válasza hangszoro (#635) üzenetére


-Solt-
veterán

No igen... :) Az én tippem: 449 USD

www.smart-bus.hu

(#637) Haki83 válasza hangszoro (#635) üzenetére


Haki83
csendes tag

23 óra és 8 perc múlva megtudjuk! Főleg ha nem hal le az előrendelős oldal ;)

[ Szerkesztve ]

If science is emancipatory, scientism is enslaving!

(#638) hangszoro válasza -Solt- (#636) üzenetére


hangszoro
tag

Akkor én is tippelnék. 400$
Ne rajtunk keressenek. :D

(#639) -Solt- válasza hangszoro (#638) üzenetére


-Solt-
veterán

Ámen! :K

www.smart-bus.hu

(#640) Komplikato válasza Komplikato (#632) üzenetére


Komplikato
veterán

The Oculus Rift DK1 dev kit was the product of the company’s famously successful Kickstarter which charged $300 for the unit and raised more than $2.4 million from some 9,500 supporters. The dev kit, with its 1280×800 display (640×800 effective resolution when split between each eye) went on to ship 56,334, Oculus shared in some signage at the company’s pre-E3 press event yesterday.

Szóval ennyi darabot osztanak ki ingyen. Akkor mennyi lehet raktáron? :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#641) hangszoro válasza Komplikato (#640) üzenetére


hangszoro
tag

"Akkor mennyi lehet raktáron?"

Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#642) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

20 ország: United States, United Kingdom, Australia, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Spain, Sweden, and Taiwan.

zárható

/s

(#643) Kicsimix válasza Komplikato (#640) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem ingyen.. A többiek megfizetik :DDD

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#644) hangszoro válasza wjbhbdux (#642) üzenetére


hangszoro
tag

Ezt kitaláltad, vagy idézted?

(#645) Chal


Chal
addikt

Hát, redditen azért nincs ekkora optimizmus mint itt :) Ott inkább fogadásokat kötnek, hogy mondjuk 2 óra alatt fogy e ki a preorder készlet, vagy 5, vagy netán kibír 1 egész napot.

Palmer meg tegnap azt írta twitteren hogy ha kifogy a készlet akkor később szállítják azoknak akik később rendeltek. Ez persze logikus, dehát azért csak szentelt ennek egy külön twitter bejegyzést valamiért (anélkül hogy bárki kérdezte volna tőle).

Minden esetre akinek nagyon kell, és szeretne az első körben kapni, annak azt javaslom hogy izzítsa be a külföldi ismerősöket, és rendelje az ő címükre, én is így jártam el. Remélem nem lesz rá szükség, de biztos ami biztos.

(#646) aerosmith válasza wjbhbdux (#642) üzenetére


aerosmith
őstag

https://goo.gl/gP5WLd

szákmeg :(

[ Szerkesztve ]

(#647) wjbhbdux válasza hangszoro (#644) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a kickstarter támogatóknak kiküldött kérdőívben van.

/s

(#648) hangszoro válasza Chal (#645) üzenetére


hangszoro
tag

Ebből nekem az jön le, hogy a preorder egy kitűzött ideig lesz, és ezalatt több körös kiszállítás lesz.
Nem pedig az, hogy addig van preorder, ameddig a készlet tart. Egyáltalán miért lenne már most készlet, ha 3 hónap kell a terjesztésig?

(#649) Komplikato válasza hangszoro (#648) üzenetére


Komplikato
veterán

Talán azért, mert a pre-order fejlesztőknek már decemberben elkezdték kiszállítani? Vagy mert most ígértek be soron kívül ingyen példányt a DK1 supportereknek? És mert Palmer is írta, hogy a gyártás teljesen beindult, hogy minden igényt ki tudjanak elégíteni. Persze kamuzhatnak is, de milliárd dollárnyi beletolt lóvéval nem ajánlatos.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#650) Chal válasza hangszoro (#648) üzenetére


Chal
addikt

Igen, ezt jelenti. A preordert hülyék lennének bezárni, attól "pre", hogy még nem fogják küldeni, csak majd valamikor. Viszont lesz egy várólista ez alapján, tehát aki holnap azonnal előrendel, az jó eséllyel kapni fog az első körben, aki vár vele 1 órát, 1 napot, 1 hetet (ki tudja? :D), annak meg sokkal többet kell várnia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.