Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) BiP válasza beta (#1648) üzenetére


BiP
nagyúr

Most már kell nekem egy ilyen. Most már csak az a kérdés, hogyan verem át a családi költségvetésen :)

(#1652) Segal válasza Menthirist (#1650) üzenetére


Segal
veterán

A baj ott kezdődik hogy nekem is le kell majd tudnom... :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1653) Menthirist válasza beta (#1648) üzenetére


Menthirist
veterán

nálam azt írja hogy a dk2 nem támogatott. nálad hogy megy ez?

szerk: most bejutottam a store-ba

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1654) beta válasza Menthirist (#1653) üzenetére


beta
aktív tag

Ezt írja, de működik minden tökéletesen. Csak IPD beállítást nem találtam sehol hozzá, sajnos az lehet csak cv1-hez van.

(#1655) Menthirist válasza beta (#1654) üzenetére


Menthirist
veterán

és sikerült xcopy-znod máshova? nálam invalid parameter-ezik.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1656) hangszoro


hangszoro
tag

Egy kép, remélhetőleg CV1 lencsével. Elég ramaty, ha tudtok jobbat, linkeljetek plz.

[link]

(#1657) beta válasza Menthirist (#1655) üzenetére


beta
aktív tag

Az invalid paraméter hibát az elcseszett nyitó-záró idézőjelek miatt dobja, cseréld ki őket sima macskakörömre.

Az xcopyzással az van, hogy csak ntfs meghajtóra lehet átrakni a komplett Oculus könyvtárat, különben nem működik. Nálam fat32 van a D meghajtón, szóval a Software és a Downloads almappákat tudtam csak átxcopyzni/symlinkelni, aminek az a hátránya, hogy a szabad helyet a C meghajtóról számolja telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#1658) Menthirist válasza beta (#1657) üzenetére


Menthirist
veterán

végül megoldottam, köszi

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1659) Segal


Segal
veterán

Leírhatnátok elég részletesen hogy kell feltenni az 1.3 as runtime-ot mert elég kellemetlen perceket éltem át.
Még a letőltése előtt töröltem a 0.8-at aztán 1.3 letőlt és meglepődve nézem hogy nincs exe benne...
Illetve egy van de arra csak 1 hiba jelentkezik. Gondoltam oké 0.8 vissza és ezután jött a leizzadás. Nem ismerte fel a kamerát. Újratelepítettem megint a 0.8-at, kamerát lehúztam, gépet újraindítottam de semmi.
Közbe a nagy keresgélésem közepette rátaláltam hogy elméletileg a legújabb nvidia driver kell az 1.3 sdk-hoz? Ha jól vettem ki az angol szövegből.
Mindenesetre megtaláltam a kamera problémájára is a megoldást. Csak ha valaki ugyanebbe a hibába futna bele akkor keresse meg a
c/Users/user/Appdata/local/Temp/Oculus Inc/OculusPTDriver_Win7/8/8.1_x64.msi drivert és kattintson rá.
A tuti leírásig nekem marad a 0.8 sdk ez legalább remekül működik de a store végett jó lenne az új.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1660) beta válasza Segal (#1659) üzenetére


beta
aktív tag

Miben nem volt exe fájl? :F

Innen tudod letölteni a telepítőt

(#1661) Menthirist válasza Segal (#1659) üzenetére


Menthirist
veterán

Én a rendes oculus appot szedtem le. Tehát
Leszedtem ezt. Ez feltett kb 900 megát, előtte le kell szedni a régi rift drivert, runtime-ot, mindent. Ez még nálam is ment, pedig 0.5 és 0.8-as is volt fenn, ezt switcherrel váltogattam

Miután feltette, ezzel a megoldással átpakoltam az F-emre a mappát, mert amúgy mindent a c-re akarna telepíteni.

Közben volt 1-2 újraindítás, meg egy-két szét és összedugás. Ekkor elkezdett működni DK2-őn, a monitoron láttam a rendes táblázatos store-t, miközben a szemüvegen láttam a vr változatot. Telepítettem a jaunt-ot, dreamdeck-et, henry-t, farlands-et, 360 photost és lucky's tale-t.

Tapasztalatok:
- Jaunt: 360 fokos videókat nézegethetsz, párnak jó a minősége, de páron olyanok voltak az emberek mintha különálló stencil-rétegek lennének (mint a 3d filmekben). Egynek elment
- Dreamdeck: iszonyat rövid (mármint tényleg, néha 30-60 másodperces) demók, álló használat mellé szánva. Ebben voltak jók, az űrlény, a két robotkar, de a kedvencem a kis papír városka, amihez közel lehetett hajolni és nézegetni. Aranyos volt.
- Lucky's tale: 3d vr platformer, elég kellemes grafikával és korrekt irányítással. Az első pályát végigvittem, de aztán mentem más programokra. Tetszett, mókás
- Henry: egy animációs film, belekezdtem de most nem volt hozzá türelmem :)

A farlands-et nem próbáltam még ki, mert azért az vagy 4 gigát telepít, és az még azért kis idő :) Az oculus könyvtáram viszont ezzel fel is szökött 20 gigára.

Egy kellemetlen vonatkozása most az új SDK-nak, hogy ez még nincs steamvr-ból támogatva, tehát perpill a steam nem találja meg a szemüveget. Várni kell a steam frissítésre, emiatt a DCS-t sem tudtam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1662) beta válasza Menthirist (#1661) üzenetére


beta
aktív tag

Sztem a t-rex viszi a pálmát a dreamdeckből, demózáshoz ideális lesz ;] A kis városos rész is nagyon jó, de tényleg kár hogy ennyire rövid.

A Farlands meg brutális.

(#1663) Menthirist válasza beta (#1662) üzenetére


Menthirist
veterán

engem annyira nem győzött meg a t-rex, bár talán mintha kettő lett volna belőle. A kis rexet néztem :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1664) beta válasza Menthirist (#1663) üzenetére


beta
aktív tag

Hja, az a velociraptor egy helyben állva tényleg nem túl félelmetes.. a t-rex azért jóval meggyőzőbb, főleg amikor közel jön :D

The Body VR-t is ajánlani tudom, utazás az emberi testben nagyon szépen megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#1665) btf


btf
aktív tag

Angry Joe Oculus Rift review

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1666) Segal válasza Menthirist (#1661) üzenetére


Segal
veterán

Köszi a linket rosszat tőltöttem le előtte de sajnos a probléma még nincs megoldva mert jött egy sokkal idegesítőbb :W
Minden oculus driver eltávolítva, 1.3 elindítva szépen le is tőlt nekem is 842 megát. Eddig minden oké majd kiírja hogy akkor most lépjek be vagy regisztráljak és feldob egy ablakot. Én hülye csak vártam vártam míg végül amikor már leraktam a háttérbe és kisablakkal hoznám vissza akkor látom hogy alul ott van a sign meg a create felirat. Igen ám de nekem ezt teljes képernyőbe nem mutatja...
Próbáltam a kompatibilitási módot vissza állítani win8-ra, próbáltam a felbontást csökkenteni illetve növelni is de semmi...
Alapesetben win10 és 3840x2160 pixeles felbontás. Szerinteted direkt szivat engem?? Valamilyen javaslat esetleg amit még kipróbálhatnék?
Itt egy kép az esetről
kép

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1667) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

De szar érzés, hogy másoknak már a kezében van, élik a történelmet és meg itt ülök Rift nélkül csórón. :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1668) Menthirist válasza Segal (#1666) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem elsőnek kiírta hogy nem takarítottam el tökéletesen az előző verziókat, úgyhogy vagy 2-3x le kellett szednem a 800 megát.

indítsd újra :) És legyen accountod.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1669) flashpointer válasza Dyingsoul (#1667) üzenetére


flashpointer
őstag

Azért nem kell depresszióba esni, ha nem előbb majd utóbb. Vagy azután : q

(#1670) beta válasza Segal (#1666) üzenetére


beta
aktív tag

Vedd lejjebb a nagyítást windowsban. 150% környékén már kilógnak azok a gombok a látható részből, 100-120% környékén viszont jó.

(#1671) hangszoro válasza Dyingsoul (#1667) üzenetére


hangszoro
tag

Nem maradunk le semmiről.
Letesztelik nekünk, hogy mi már ne szívjunk. :U
Én az első magyarra leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#1672) flashpointer válasza hangszoro (#1671) üzenetére


flashpointer
őstag

A VR tech youtube-csatornás arcoknak 1-2 hét múlva érkezik mindkét szemcsi.

[ Szerkesztve ]

(#1673) beta válasza flashpointer (#1672) üzenetére


beta
aktív tag

Kár hogy 1 percnél tovább nehezen elviselhetőek 12 éves kor fölött. Persze izlések és pofonok.

(#1674) -Solt- válasza beta (#1673) üzenetére


-Solt-
veterán

Az 1 perc igencsak optimista hozzáállás! :)

www.smart-bus.hu

(#1675) Segal válasza beta (#1670) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem win10nel ez az alap de nem vagyok benne biztos es lehet hogy van kicsi is szoval megnezem este ha hazaerek melobol. Addig is koszi a tippet.

Tulajdonkeppen csak arfuggo a dolog akar mar ma meg lehetne rendelni a veglegest csak jobb esetbe kelnek el a licitesek ebayen 320-330ert a villamarasokat meg vegkepp ne eroltessuk...

Nekem nem zavaro a rift viselese siman korozgetek benne project carsba.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1676) beta válasza -Solt- (#1674) üzenetére


beta
aktív tag

Igaz, igaz. Azért Pistinek a rageplay műfajban nagy jövőt jósolok, szerintem tehetséges.

(#1677) aerosmith válasza hangszoro (#1671) üzenetére


aerosmith
őstag

Csak a megdöbbenésről maradtok le, hogy kicsi a fov, high contrasztnál utánahúz a fehér szín a kijelzőn, nincs igazi fekete csak szürke, meg hogy alacsony a felbontása. :)

(#1678) hangszoro válasza aerosmith (#1677) üzenetére


hangszoro
tag

Na igen, de az idő arra jó, hogy a januári "nagyon kell egy ilyen", lassan átcsúszik egy "jó lesz az két év múlva is"-be. Minél többet várok, annál kisebb a vágy. A beszámolókat már jobban várom. :)

Én örülök ha a thevr-es srácok megkapják, de nekem azok a beszámolók valahogy nem jöttek be. Túlságosan is elfogultak már a srácok. (Remélem nem látják ezt. :) )

[ Szerkesztve ]

(#1679) Menthirist válasza hangszoro (#1678) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem csak azért csökkent valamennyivel, mert ott a DK2 nálam. Így könnyebb elviselni, mert kb mindent ki tudok próbálni, csak nem olyan minőségben.

nekem a thevr-os srácok stílusa az ami nem jön be, de ez egy dolog. Örülök a lelkesedésüknek. Az meg hogy mennyire elfogultak, szerintem összekeverhető azzal hogy mennyire rajonganak a vr-ért. Aki nem rajong különösebben érte, azok könnyebben tartja őket elfogultnak. Mások meg csak lelkesnek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1680) hangszoro válasza Menthirist (#1679) üzenetére


hangszoro
tag

Ha lenne DK2-öm én is ellennék, de sajnos nincs, és nem is lesz. Az én cégemnek nem olyan a profilja, hogy venne egyet. Mindent kapok ami kell, de VR az már nem. :)
Talán majd egyszer az IT is használni fogja munkahelyeken rendszerek menedzselésére (de addigra már nekem is lesz).
A Virtual Desktop nem tűnik olyan rossz dolognak, bár még természetesen nem próbáltam, és ahhoz sem árt a jó kijelző.

(#1681) Menthirist válasza hangszoro (#1680) üzenetére


Menthirist
veterán

a mi cégünké sem olyan, mégis vett a kutatás-fejlesztési részleg :) Mi csak leleech-eltük :)

A Virtual Desktop érdekes, de még inkább látványos mint hasznos monitor-kiváltásra. Arra mindenképp jó hogy el lehessen intézni dolgokat a szemüveg levétele nélkül is :) Viszont az lenne az igazi ha nem csak annyi képernyőt tudna kezelni, amennyi fizikálisan is van, hanem bármennyit. Tehát hiába van 2 monitorom, lehessen 5-6 képernyő is benne. Tudtommal ezt még nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1682) aerosmith


aerosmith
őstag

Vive és Rift FOV összehasonlítás.
Vivenek nagyobb.

(#1683) Menthirist válasza aerosmith (#1682) üzenetére


Menthirist
veterán

Erről fejlesztők mondták hogy nem lehet ennyire leegyszerűsíteni. Baromira sok múlik azon hogy milyen IPD és szemtávolság van beállítva.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1684) BiP


BiP
nagyúr

Úgy látom, nem csak az ebay-en vannak elszállva az árak, hanem ha a hardveraprón megjelenik 1-1 darab, az is aranyáron. Vagy csak én tartom soknak a 160e-et egy DK2-ért?
Sejtettem, hogy a CV1 magas induló ára fel fogja verni a DK2-ket is, no de ennyire???

(#1685) Segal válasza BiP (#1684) üzenetére


Segal
veterán

Azt a rohadt az nagyon drága. Lehet a végén még eladom?? Na jó csak vicc volt bár egész jól kereshetnék vele . Sajna ez van mivel nyilvánvaló ugye hogy senki sem fog (na jó épeszű ember nem) 350-400 ezer forintért venni egy cv1-et ebayről, üzletekbe meg hónapokig nem lehet még kapni. Sőt itthon is augusztus 31 a megjelenési ideje ezért nyilván itthon is próbálnak nyerészkedni a dk2-őn. (ebay-en mondjuk nem igazán ment le 150 alá a dk2 ára tehát csak itthon lehetett nagyon jó időbe akár 100-ért aztán ment felfelé folyamatosan)

Más:
El sem hiszem de felment az új szoftver a riftre. Egész pofásra sikeredett ez a külső (épület) sokkal jobb mint a kék szoba. Mondjuk meg kellett izzadni vele mert először is tényleg a méretezést kellett átállítani, aztán a sok adminisztráció (pin kódnak mi a franc értelme van...) aztán a frissítsem a grafikus meghajtómat, aztán cabel error mert nem usb 3.0 a kapcsolódás aztán egyszer csak jé sikerült...
Épp az ingyenes dolgokat tőtikézem közbe. Azért rendesen megkerik az előrendelőknek ingyen adott EVE Valkyrie árát....

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1686) Dyingsoul válasza Segal (#1685) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Itthon aug 31 a megjelenés időpontja? Ezt honnan vetted? Valamiről lemaradhattam pedig követem a topikot. :DDD

A FOV kapcsán: Bár sem Vive sem CV1 nem volt a fejemen, de az eddigiek alapján úgy látom elenyésző a különbség és ez nem lesz döntő szempont egy Rift vs Vive vásárlás esetén. Szerintem a szoftverek és a támogatás sokkal nagyobb hangsúlyt érdemel. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindegy a FOV, de amíg nem beszélhetünk szembetűnő különbségről, addig mindegy.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1687) Segal válasza Dyingsoul (#1686) üzenetére


Segal
veterán

Semmi hivatalos infó csak az a várható megjelenési időpont az 576 webshopba

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1688) Menthirist válasza Segal (#1687) üzenetére


Menthirist
veterán

az semmit sem jelent szvsz, ahogy az ár sem.

btw megy most valakinek DK2-vel a steamvr?
btw2: kikértem a Frontier-től az Oculus Store-os kulcsomat, települ, este munka után majd lehet ránézek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1689) Segal válasza Menthirist (#1688) üzenetére


Segal
veterán

Nekem sem megy nyugi.
Readásul egyelőre a Project Cars sem ami már nem kicsit zavaróbb számomra... Pedig a 0.8-al simán futott. Ha valaki játszik vele irhatna róla hogy nála fut e?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1690) Menthirist válasza Segal (#1689) üzenetére


Menthirist
veterán

a project cars azért nem megy, mert nem megy a steamvr (az meg azért nem, mert tudtommal nincs még benne az 1.3-as támogatás). Azért nem megy perpill a steam-es elite sem tudtommal, bár a frontier ad kulcsot az oculus store-hoz is, most is onnan szedem.

Viszont közben összeszedtem még 1-2 appot az oculus store-ból, feltettem a farlands-et, a lost-ot, az invasion!-t és a colosse-ot. de majd csak délután próbálok rájuk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1691) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Reddit-en már lehet olvasgatni a CV1 beszámolókat.

Nagyjából azonosak a vélemények:
Pozitív::
Jobb felbontás picit, mint DK2-nél, minimális a screendoor, jó komfort, "plug and play", nagyobb sweetspot a lencsén, picit nagyobb FOV, mint DK2 esetén, nagyon jó tracking, szuper füles.

Negatív:
DK2-höz képest fakóbb színek, állítólag ez az 1.3-as update-el a DK2-őn is hasonlóan változott.
Ami a legnagyobb szopás, hogy a nagyon kontrasztos képeken egyfajta halo effekt látható, ami eléggé zavaró tud lenni.

Az azért érdekes, hogy ez többségében olyan embertől származik aki nem fizetett érte, hanem kickstarteres backer volt (hozzájuk jut el először a cucc), kiváncsi leszek azok véleményére akik kicsengették a 700+ eurót érte.

(#1692) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

(#1693) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Videokártya VR teszt a PC Gameren: We test 15 graphics cards to find the best one for VR

Érdemes elolvasni a cikkben, hogy mi mit jelent, ne csak a grafikonkba vessétek bele magatokat! :)

Iszonyat jó, hogy benne van a GTX 770-em, ha valóban mérvadó a teszt, akkor még ezzel is eldöcögne egy-két kisebb app, legalább is a kövi VGA vásárlásik el lehetne ezzel is szórakozni. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1694) flashpointer


flashpointer
őstag

Erdekes hogy CF-ben alig gyorsul

(#1695) Menthirist válasza flashpointer (#1694) üzenetére


Menthirist
veterán

a gyorsulás mértéke 95%-ban a fejlesztőtől függ. A Steam vr tesztje speciel nem kezeli kb sehogy a két vga-t.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1696) ImpersonatoR

Videokartyamat mar eladtam abbol mindenkeppen veszek ujat. De mi a helyzet processzor fronton.
3770k m van ami 4.8 on jar megis az ajanlott minimum alatt van. Neztem kb 125.000 lenne plusszban ha vennek egy 6700k t lapot meg 16 gb ramot. Kerdes van e ertelme?
Tenyleg kell hozza egy 45xx szeria vagy jobb ?
Raadasul mi a garancia arra hogy azt is fel tudom huzni ennyire.

(#1697) Dyingsoul válasza ImpersonatoR (#1696) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

CPU-nál mint ahogyan azt már sok példa alátámasztotta nem mindig és nem kizárólag az órajel a döntő. Egyébként szerintem simán mennie kellene rajta, nem ezen fog múlni. Az egyetlen kérdés az, hogyan írják meg a VR progikat, store-t, mert ha beépítenek egy hardverlistás ellenőrzőt, ami blokkolja a futtatást akkor az cumi lesz.

Egyelőre szerintem ne invesztálj CPU-ba. Egyébként is szerintem teszt tuti lesz régebbi hardverre, mire te is megrendeled (gondolom te is itthon vagy külföldi ismerős/ külföldi bankkártya nélkül, de javíts ki a tévedek).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1698) BiP válasza ImpersonatoR (#1696) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt kell megnézni, hogy az adott procin jól fut-e. Az ajánlás nem mindig pontos. Pl. lehet, hogy azt írják, hogy 45xx kell hozzá, de mindez csak azért, mert ők a 4-es generációtól gondolkodtak. Ettől még a 3770k simán erősebb, mint egy i5 45xx.
Persze VR-hoz lehet, hogy kellenek spéci utasításkészletek, de jó eséllyel nem lesz ilyen gond egy Ivy Bridge-dzsel sem.

(#1699) Dyingsoul válasza BiP (#1698) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ugyanerre gondoltam én is csak nem akartam hülyeséget írni: az utasításkészlettől is függhet a követelmény. Bár én sem hiszem, hogy a 3xxxK-nak szégyenkeznie kellene, de implementációfüggő is lehet a dolog.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1700) hangszoro válasza clyvejhamma (#1691) üzenetére


hangszoro
tag

A kontrasztos képen olyan érzésem van, mintha lassú lenne a kioltási ideje a display-nek. Régi monitorokon ez akkor jelentkezett legalábbis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.