Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) flashpointer válasza hangszoro (#1149) üzenetére


flashpointer
őstag

Miféle hír cikk is tartozik hozzá? :]

(#1152) hangszoro válasza flashpointer (#1151) üzenetére


hangszoro
tag

Tegnap Abu85 írt is hozzá egy fordítást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1153) flashpointer válasza hangszoro (#1152) üzenetére


flashpointer
őstag

Az o forditasat lattam is de az a kerdesem utan jott, az eredeti forrasra voltam kivancsi.
Abu cikkeit csak eredetiben szabad olvasni mert mire atmegy rajta egeszen at is alakul.

(#1154) ablack válasza flashpointer (#1153) üzenetére


ablack
senior tag

Ott van a kép alatt az eredeti forrás: [link]

(#1155) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Azt hiszem ez elég izgalmasan hangzik: A NASA együttműködik egy játékfejlesztői céggel, hogy a 2030-ra tervezett marsi landolásról készítsenek egy "marsi élményt". Kíváncsi vagyok, hogy lehet-e majd egyáltalán interakcióba lépni a közeggel vagy csak egy sima nézős demó lesz, de akárhogy is legyen, én várom! :DDD A legtöbb VR eszközön elérhető lesz és elméletileg még idén látni fogunk belőle valamit. :K :K

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1156) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Üdv!

Rendelnék valami Ritech féle párezer forintos vr szemüveget. A telefonom ( Alca Idol 2s) nem kompatibilis a google cardboard app-al, és igy fel se tudom rakni rá. Vannak más jó minőségű alkalmazások, amikkel tudnám élvezni a tartalmat, akár csak egy hullámvasút vagy videó formájában?

köszi

(#1157) Dyingsoul válasza Ochocinco46 (#1156) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A topic összefoglalóban van néhány link VR tartalomhoz, azokat próbálgasd. Egyéként próbálhatod azt is, hogy a play store-ba beírsz annyit, hogy VR.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1158) flashpointer válasza ablack (#1154) üzenetére


flashpointer
őstag

Persze hogy ott van, de idezem magam:
"Az o forditasat lattam is de az a kerdesem utan jott"
Ugyhogy mivel nem vagyok jovobelato nem talalhattam ki hogy 1 nap mulva lesz egy forditas a cikkrol amire rakerdeztem.

(#1159) unrealnoise válasza Ochocinco46 (#1156) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Csak én vagyok az, akit ezek a bóvli cuccok teljesen hidegen hagynak? :D
Kipróbáltam a DK2-est, de ennyi. Majd várom, több dolog függvénye mikor és hogy veszem meg az első VR cuccot, de az nem ilyen filléres cucc lesz, amit max kipróbálnék, de érdemben sosem használnám a minősége miatt.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1160) hangszoro válasza flashpointer (#1158) üzenetére


hangszoro
tag

Okok, máskor linkelem a forrást is. Amúgy sztem arra gondolt ablack, hogy a linkelt képem forrásában van a roadtovr url-je.

unrealnoise:
2$-ért lehet cardboard-ot szerezni (vagy vmi olyasmit). Miért ne lehetne kipróbálni?
Ez nem zárja ki, hogy 700€-ért vegyek Oculust.

[ Szerkesztve ]

(#1161) Ochocinco46 válasza unrealnoise (#1159) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Én meg pont azért vennék olcsót, mert kipróbálnám ezt az élményt gyakorlatilag ingyen. Majd pár év múlva, ha tényleg lesz ebben jövő, akkor körülnézek minőségibb cuccok terén is, de jelenleg engem meg pont az nem vonz, h egy ilyen új dologra filléreknél többet költsek.

(#1157) vitko
köszönöm, majd megnézegetem őket.

(#1162) -Solt- válasza Ochocinco46 (#1161) üzenetére


-Solt-
veterán

De az ilyen olcsóbb cuccok, nem adják ugyanazt az élményt. Ha próbálni akarsz, akkor inkább menj el valami olyan helyre ahol kipróbálható, és azt a pár ezret költsd el ott. Utána próbálkozhatsz ezekkel, de amíg nincs összehasonlítási alapod, ezek az olcsó cuccok simán elvehetik a kedved a VR-től...

www.smart-bus.hu

(#1163) Menthirist válasza Ochocinco46 (#1161) üzenetére


Menthirist
veterán

"mert kipróbálnám ezt az élményt"
Sajnos pont nem ezt az élményt próbálod ki, hanem mást. Még egy GearVR alapján sem lehet belőni mire képes a CV1, nem még egy Cardboard vagy hasonló cucc alapján. Nem mondom hogy nem lehet jól elbolondozni vele, meg nem cool, de a dedikált vr cuccokhoz képest nem ugyanaz a galaxis a kettő.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1164) Ochocinco46 válasza Menthirist (#1163) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Rendben. Akkor annál jobb lesz majd a jövőben kipróbálni a rendes vr-eket. Jelenleg a cél maximálisan csak egy kis bohóckodás:) Akkor nem a vr élményt, hanem egy más, új szórakoztató inger kipróbálása a cél, amiben eddig még nem volt részem. Arra meg, hogy elsőre a jobbat kéne kipróbálni, egyelőre nincs rá keretem, de ha lenne se költenék ennyit egy új technológiára, másrészt először 4 óra 20 perckor próbálnám ki, amivel valószínűleg más, de hasonló nagyságú élményben lesz részem az olcsókkal is :D

(#1165) Menthirist válasza Ochocinco46 (#1164) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem is van cardboard-om, és jókat hülyültünk vele a cégnél, de azért tudd mit kapsz ezért a párszáz (esetleg ezer) forintért.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1166) Ochocinco46 válasza Menthirist (#1165) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Igen, tényleg csak egy kis ökörködés a cél. A google cardboard app-hoz mi szükséges amúgy, h fel tudjam telepíteni mert nekem nem engedi az Idol 2S-emre, tudtommal van benne giroszkóptól kezdve minden ami ehhez szükséges. Google earthben amugy, csak ezzel az appal lehet "körbenézni"?

(#1167) Menthirist válasza Ochocinco46 (#1166) üzenetére


Menthirist
veterán

Passz, nekem a nexus 5-ömmel nem volt gond. Illetve a cardboard app csak vagy 5-6 kis al-appot ad, de ezen kívül más mobile vr app is a store-ban amivel próbálkozhatsz. ráguglizol hogy best android cardboard vr apps és kidob egy rakatot.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1168) hangszoro


hangszoro
tag

Ez pl pont erről a témáról egy korrekt cikk:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1169) Menthirist válasza hangszoro (#1168) üzenetére


Menthirist
veterán

annyira korrekt cikk, hogy ha jól láttam, egy szót sem említettek arról az alacsonyszintű optimalizálásról, amit a galaxy-k kaptak az oculustól a gearvr-hoz. Illetve a cardboard-nál a "kiegészítő rendkívüli élményt nyújt." kijelentésre már csak elnéző mosolyra tudtam húzni a szám. érdekes, jópofa, de azért rendkívüli??? ugyan már.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1170) beta válasza Menthirist (#1169) üzenetére


beta
aktív tag

Kiprobalni alapvetoen nem rossz eszkoz a cardboard, gyakorlatilag ingyen van. Igaz nem hozza a dk2 szintjet pl kesleltetesben, de (nyilvan telotol fuggoen) felbontasban meg siman leveri. Engem dk2 utan leginkabb meglepett a minosege.

A rendkivuli elmenyt valoszinuleg ugy ertik, hogy az elso benyomast ezzel szerezheted meg, ami rendkivulinek hat, barmilyen rossz is a minoseg. Ha volt mar a fejeden dk1, akkor biztosan erted amit mondok :R

(#1171) Menthirist válasza beta (#1170) üzenetére


Menthirist
veterán

a felbontás csak egy dolog, a sebesség, késleltetés és látószög sokkal többet jelent. Ami nekem a különbség volt: cardboard-ban úgy mozogtam ahogy a kép megkövetelte, míg dk2-ben a kép úgy mozgott, ahogy én diktáltam.

dk1 nem volt a fejemen, ahhoz lehet hogy hasonlít, de azóta már eltelt nem kevés idő.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1172) beta válasza Menthirist (#1171) üzenetére


beta
aktív tag

Az atlag usernek nincsen osszehasonlitasi alapja, igy nyujthat ez is rendkivuli elmenyt, ahogy pl a dk1-en egy hullamvasutazas is nyujt a mai napig, annak ellenere, hogy regi technologia.

Ok persze, az idealis headset egyszerre hozza az osszes parametert, de a cv1 arabol kiindulva ez meg a tomegeknek egy darabig alom kategoria marad.

(#1173) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Valaki megmondana h mi hianyzik a telombol ahhoz h tudjak nezni ilyen tartalmakat? Ahogy fentebb irtam alcatel idol 2s. Toltottem le mas appot mert ugye a google cardboardra kiirja h nem kompatibilis,de azok se jok.kette szedi ugyan a kepet de csak a kijelzo aljan kis meretben,forgasra meg semmire nem is reagal.

(#1174) Dyingsoul válasza Ochocinco46 (#1173) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ugyanez van nekem is THL W8s-el, hiába van gyroszkópom meg minden marhaságom... Más játékokat simán játszok azzal, hogy a képernyőhöz nem nyúlok csak tekergetem a telefont jobbra balra de ezek meg sem moccannak. Milyen android oprendszered van? Nekem JB4.2.2 de nekem a cardboard települt csak semmit nem ér.

(#1171) Menthirist: nekem volt DK1 a fejemen, cardboardhoz meg VR boxokhoz képest a felbontás rosszabb és a perzisztencia is magas, mégis jobb élményben. Szerintem a látószög nagyobb vagy nem tudom de mégis a hullámvasút azzal is fosatós volt. :DDD A gear VR-tól már azért nem biztos, azt nem próbáltam.

Amúgy ezt most találtam facen. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1175) hangszoro válasza Menthirist (#1171) üzenetére


hangszoro
tag

Ami a cikkben van, az pont annyira egyszerű, mint ahogy le van írva.
Mindenki eldönti hol akarja elkezdeni. Továbbra is 2$ értékéről beszélünk, nem tökmind1, hogy van, vagy nem van? :)

(#1176) flashpointer válasza Dyingsoul (#1174) üzenetére


flashpointer
őstag

Jók azok a futópadok, de multiplayerben ahol a legnagyobb fun lenne nehéz elképzelni hogy nincs hatalmas hátránya azokkal szemben akik egér+billel nyomják.
Esetleg valami olyasmi megoldás hogy ha érzékeli meglétét külön csoportba rak.

(#1177) Chal válasza flashpointer (#1176) üzenetére


Chal
addikt

Ez egy messzire vezető kérdés, szerintem a VR esetén nagyon ki fog jönni miatta egyfajta szeparáció. Ugyanis fel kell tenni a kérdést hogy miért is játszik valaki? Az élményért? Vagy azért, hogy az X, Y, Z mérőszámai nagyobbak legyenek mint Gipsz Jakabnak? Persze a kompetitív beállítottságú embereknek ez ugyanolyan sikerélmény lehet mint másoknak az, hogy a lábukban is érzik a játékot, mintha ott lennének. Tulképpen teljesen szemben áll a két megoldás egymással, mert mondjuk egy CS-ben (vagy akármilyen játékban amire E-sport közösség épül) amit látunk, annak nyilván köze nincs a valósághoz (mozgás gyorsasága, stb..), míg a VR azt akarja erőltetni hogy minél közelebb kerüljünk hozzá az általa nyújtott szimulációval. Szóval én nagyon kíváncsi vagyok, hogy az E-sportokba be fog e törni, és ha igen akkor milyen formában.

(#1178) Ochocinco46 válasza Dyingsoul (#1174) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

4.3 van rajta, akkor lehet ez a baj, h 4.4 kell hozzá minimum? Nem értem. Mondjuk erre már soha nem is lesz hivatalosan újabb, hála a legfosabb supportnak ever. Akkor majd a köv telómmal vissza térek rá:)

[ Szerkesztve ]

(#1179) hangszoro


hangszoro
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de ez nekem tetszik:
[link]

(#1180) ScomComputer válasza hangszoro (#1179) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húúú ez az én játékom,imádom az ilyeneket,na ezt kipróbálom majd riftel az tuti....
Köszi!
:R

(#1181) Menthirist


Menthirist
veterán

Elvileg bővül a rendelhető országok listája Ausztriával és Svájccal:
https://www.kickstarter.com/projects/1523379957/oculus-rift-step-into-the-game/posts/1478528

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1182) Dyingsoul válasza Menthirist (#1181) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Akkor a szomszédba rendelünk :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1183) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Böngésztem Aliexpresst és erre akadtam, hátha valakit érdekel:

BOBOVR Z3 3D VR Glasses Virtual Reality Helmet

-53% -os leértékelése van, 18,79 dollár.

http://www.aliexpress.com/store/product/BOBOVR-Xiaozhai-Z3-3D-VR-Glasses-Immersive-Virtual-Reality-Helmet-Oculus-Rift-DK2-Google-Cardboard-Box/505802_32496638140.html?spm=5261.7049941.1998656331.1.mvhk1j&sdom=101.318376.261419.0_32496638140

Én vagyok M3nyus!

(#1184) aerosmith válasza Menthirist (#1181) üzenetére


aerosmith
őstag

Téves. Annyit írt hogy a backereknek már kikuldik CH ATbe is. Egy szót se irtak az elorendelesrol.

(#1185) philipe


philipe
tag

Sziasztok!

Samsung Oculus gear vr + samsung galaxy s6 edge alatt némely játék hangja csúnyán visszhangzik, szét esik.. Vki tapasztalt ilyet?

(#1186) Márton válasza M3nyus (#1183) üzenetére


Márton
nagyúr

Én itt rendeltem, még olcsóbban..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1187) Chal válasza Márton (#1186) üzenetére


Chal
addikt

Igen, a kínai rendelős oldalak "akcióval" érdemes vigyázni, igazából pár ritka kivételtől eltekintve nem nagyon szokott akció lenni ezeknél, csak kiírnak egy magasabb árat, amit áthuznak, és aláírnak egy alacsonyabbat :)

(#1188) Dyingsoul válasza M3nyus (#1183) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nagyon sok ilyen kínai szemüveg van, egyébként nem hiszem, hogy bármivel jobb egyik a másiktól. Ott van pl a népszerű VR box, annak már van 2.0-ás verziója is. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1189) Márton válasza Dyingsoul (#1188) üzenetére


Márton
nagyúr

ezt különösen sokan dícsérték szakmai lapokon is, ezért bátorkodtam megrendelni én is

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1190) Dyingsoul válasza Márton (#1189) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ezt a BoboVR-t? Mármint én nem azt mondom hogy hulladék az összes ilyen kínai szemüveg, nekem is van! :DD Csak azt, hogy szerintem kb mind ugyanolyan. Amit én vettem is különösen kényelmes kivéve az orrnyerget tartó része, bár azt sufnituninggal simán lehet kényelmesíteni de nem foglalkozom vele, emrt a telefonom képtelen normálisan lejátszani a VR tartalmakat. :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1191) Márton válasza Dyingsoul (#1190) üzenetére


Márton
nagyúr

a vrplayernek adj egy esélyt, nálam az a leggyorsabb

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1192) Dyingsoul válasza Márton (#1191) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nem a gyorsaság a gond: Nem forog a kép hiába mozgatom a fejem... pedig van benne gyro, mert pl a fibrumos vasutas játéknál !fel-le! mozog, de oldalra nem... Más, nem VR játékokban simán működik minden irányba a gyroval az irányítás. Egyszeráen nem értem. PRóbáltam legalább 10-15 VR appot meg diagnosztikai szoftvereket. VR-ban nem megy minden máshol igen. :(
Én már belenyugodtam majd ha a riftet kinyögöm veszek egy normális telefont is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1193) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Úristen ezt nézzétek! :Y Beépített 800mah akksi, 480x272 felbontás, beépített antenna! Gyerekek a kínaiak megcsinálták! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1194) Márton válasza Dyingsoul (#1192) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt hiszem a gyro és a g szenzor 2 külön dolog.
Nekem is a 360 panorámáim csak fel le mozognak a Lenovo tabbal.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1195) aerosmith válasza Dyingsoul (#1193) üzenetére


aerosmith
őstag

És egyébként tényleg. Mert aki drónt akar FPS módban vezetni annek ez egy nagyon jó vétel.

(#1196) Chal válasza Dyingsoul (#1193) üzenetére


Chal
addikt

Így van, ez RC modellezőknek való cucc. Már sok éve vannak ilyenek, FPV-hez nagyon jók, szerencsére egyre olcsóbbak. Mikor először elkezdtem nézegetni, akkor egy 320x200-as noname kínai szemüveg (mások nem is nagyon gyártották) volt 30eFt köl, és a wireless rendszer hozzá még 50k. A felbontásnövelés meg itt nem játszik nagyon, mert a fedélzeti FPV kamera is alacsony felbontású, illetve a rádós rendszer sávszélessége is alacsony (főképp azért hogy adó oldalon ne szívják az akkut).

[ Szerkesztve ]

(#1197) Dyingsoul válasza Chal (#1196) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nagyon jó, én ezt nem is gondoltam, hogy ilyen is van pláne évek óta. Igaz az RC-zésben nem nagyon vagyok benne, bár szemezgettem pár drone-nal, de annyira nem érdekel, hogy költsek is rá. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1198) sittes79


sittes79
addikt

Androidra tudtok egy oldalt ahol össze vannak gyűjtve a legjobb VR alkalmazások?

Köszi

(#1199) menpee válasza sittes79 (#1198) üzenetére


menpee
aktív tag

Play Store

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#1200) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Éledezik a VR.
:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.