Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Nna, Palmerék sajnálják, bocsánatot kérnek, hogy rosszul kommunikálták a várható árat, de úgy tűnik olcsóbban nem lehet kihozni:

http://venturebeat.com/2016/01/06/palmer-luckey-apologizes-for-oculus-rift-pricing-i-handled-the-messaging-poorly/

Ez sajna ennyi marad.

"Oculus will be allocating a “limited number of Rifts to select U.S. retail locations” for April. How many exactly remains unknown. Unfortunately, there aren’t plans to bring the device to international customers."

Egyelőre úgy tűnik nem nagyon lesz nálunk boltban kapható.

[ Szerkesztve ]

(#902) Dyingsoul válasza clyvejhamma (#901) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köhöm... Chal... :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#903) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Ez is érdekes:

"How long do you see the first generation of the Rift lasting, and are there any features that weren't feasable for this generation that you hope to eventually fit in?

[–]palmerluckey 437 pontok 6 órája

Somewhere between a console and a mobile phone, much closer to a mobile phone. The PC spec for Rift won't change during the 1st generation."

2-3 év lenne az első generáció tervezett "élettartama"?

Rendelésnél egyeznie kell a szállítási országnak a kártya "ország" adataival, folyamatosan dobálják ki a nem megfelelő rendeléseket. ( úgy néz ki nem megy az, hogy német címre rendelünk magyar bankkártyáról )

[ Szerkesztve ]

(#904) Menthirist válasza clyvejhamma (#901) üzenetére


Menthirist
veterán

Csak jöttek azzal hogy mert hogy OLED, és ilyen felbontás... és azért (is) drága... a DK2 is oled volt, de még a Galaxy S6-ban is 1440p (!) OLED kijelző van. Ráadásul azokban is sok szenzor van, meg proci, ram, tárhely, gsm modul, akku, és persze rendes és tisztes mennyiségű PROFIT.

Be kellene vallaniuk, hogy vagy simán csak szépen pakoltak rá profitot, vagy olyannal gyártatnak, akinek sem a kapacitása, sem az ára nem való egy ilyen termékhez. Mert megint máshol olvastam hogy az USA-ban rakják össze, meg egy csomó egyedi alkatrészből áll. Ráadásul onnan postáznak mindenfelé, raktárak, elosztók, stb nélkül. Ez nem elég jó egy nemzetközi termékbevezetéshez.

clyvejhamma: pc területen ez nem ismeretlen jelenség. Pláne hogy egy ilyen termék azért, főleg az elején baromi nagy ütemben tudhat fejlődni.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#905) BlackDesert


BlackDesert
tag

Az a baj, hogy 600 dollár+vám+adó+szállítás és később a touch + 50-150 dollár+vám+adó+szállítás.. Ez egy európai polgárnak közel 1000 Euro és ezen felül nem ismerjük a vr szoftverek majdani árképzését, mert gondolom az sem a normál árképzés lesz

(#906) clyvejhamma válasza Menthirist (#904) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Állítólag custom VR-ra fejlesztett panelek vannak benne, amik nagy frissítésre képesek és nagy a pixel density-jük. Érdemes a reddit AMA-t elolvasni, ott sok minden "kiderül". Valaki hozta ott példának, hogy van a Sonynak egy HMD-je mozizásra, ami 800 USD és a nyomába nem ér technológiailag a riftnek.

Én is nagyon csalódott vagyok az ár miatt, de lehet benne valami, hogy nagyságrendekkel komolyabb a cucc, mint a DK2 volt.

Egy "százezres" terméknél nem akkora gond, ha 2-3 év alatt elavul, de azért egy közel 250K-s hardver jó lenne ha kitartana 4-5 évig legalább..

[ Szerkesztve ]

(#907) Chrys_ válasza clyvejhamma (#872) üzenetére


Chrys_
addikt

Én is meglepődtem, amikor a 3930K-t kevésnek tartotta :)

Egyébént lehet a Rift-t a saját fejhallgatója nélkül is használni? Inkább a Logitech G933 maradna nálam.

(#908) clyvejhamma válasza Chrys_ (#907) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, sajátot is lehet használni.

(#909) Chal válasza Dyingsoul (#902) üzenetére


Chal
addikt

Áprilisban..., az USA-ban, néhány darabot, néhány üzletbe. Gondolom ez inkább amolyan promó lesz :) Én amúgy nem mondtam hogy az idők végezetéig csak az OR webshopjában lehet kapni. De perpill ez a fő csapásirány.

(#910) Chrys_ válasza repvez (#884) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem rossz, tetszik, hogy látja a környezetet is. Ahogy a manager is mondja, lehet vele látni a billentyűzetet vagy pl. a kormányt is. Gondolom van benne valami kamera. Ezt tudja az OR is?

Itt van a tartalom, amit a srác is láthatott.

[ Szerkesztve ]

(#911) Chal válasza clyvejhamma (#903) üzenetére


Chal
addikt

"Rendelésnél egyeznie kell a szállítási országnak a kártya "ország" adataival, folyamatosan dobálják ki a nem megfelelő rendeléseket. ( úgy néz ki nem megy az, hogy német címre rendelünk magyar bankkártyáról )"

Akkor ezt be fogom szopni én is. Tudsz linket mondani hogy hol írják?

(#912) Menthirist válasza clyvejhamma (#906) üzenetére


Menthirist
veterán

"custom VR-ra fejlesztett panelek vannak benne, amik nagy frissítésre képesek és nagy a pixel density-jük"
Könyörgöm, az S6-nak 1440p AMOLED kijelzője van, és 577 PPI... A sony-nak talán van 800 ppi-s kijelzője a 4k-s Z5 Premium-jában. képfrissítés terén pedig még a note 3 kijelzőjét is fel lehetett húzni 75 Hz-re, itt meg 90 van, szóval hadd ne essek már hanyatt ezen. Plusz ugye azért dörgölőztek össze a Samsunggal a GearVR kapcsán is, hogy jó (és jó áron gyártható) kijelző technológiához jussanak. Szóval ez a custom vr display meg hasonló sima marketing bullshit.

"Valaki hozta ott példának, hogy van a Sonynak egy HMD-je mozizásra, ami 800 USD és a nyomába nem ér technológiailag a riftnek."
Igen, van ilyenje, és azért lehetett ennyi az ára, mert 1: nem volt vetélytársa... 2: ők is azzal példálóztak hogy látjátok, vicc hogy egy ilyenért elkérnek 800 dollárt, az ő dk-juk fele annyi.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#913) clyvejhamma válasza Chal (#911) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

A megrendelésnél az ország mező mellett van egy kis infógomb. Ha rányomsz ott írja.

(#914) clyvejhamma válasza Menthirist (#912) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Akkó' a lencse lett marha drága! :) Valahogy meg kell magyarázni :)

(#915) Chal válasza clyvejhamma (#913) üzenetére


Chal
addikt

Aha, hát akkor engem tuti törölni fognak (egyelőre még él az előrendelésem). Mondjuk láttam ezt, de a nagy hévben én csak arra asszociáltam hogy a számlázási címet értik alatta.

[ Szerkesztve ]

(#916) szabessz


szabessz
tag

Közbe 576-ra is ki került az OCULUS RIFT ár: 229 990 Ft

(#917) Dyingsoul válasza szabessz (#916) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Wáó! És az érkezés idejét is módosították április végére. Addigra talán még össze is tudom kaparni rá a lét, de fel kell hívnom hozzá a személyi uzsorásomat. :DDD

(#915) Chal: Sajnálni fogom ha így fogsz járni és azt is hogy esetleg a többiek is akik látogatják ezt a topikot és hozzád hasonló módon rendelték elő. :( Jó lenne pedig ha a topiklakók közül valaki tudna írni róla pár sort róla már csak azért is, hogy esetleg a többiek döntését is megkönnyítsék akik esetleg dilemmába kerültek az ár miatt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#918) clyvejhamma válasza szabessz (#916) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Az 576-os ár egyébként - ismerve az EU árakat - egész "baráti"...

Dobtam egyet gyors a kosárba, az a baj, hogy szerintem ebből nem lesz semmi...
Nincs valakinek ismerőse náluk, aki meg tudná erősíteni, hogy tényleg lesz raktáron a cuccból?

[ Szerkesztve ]

(#919) szabessz válasza Menthirist (#912) üzenetére


szabessz
tag

Ha Oculus-ba S6 kijelzője van.
Akkor aki S6-hoz vesz Gear VR-t ugyan azt képminőséget és élményt kapja mint a Oculus Rift-nél?

[ Szerkesztve ]

(#920) _Gugu_ válasza szabessz (#919) üzenetére


_Gugu_
tag

Nem egésszen a galaxy vr hez van saját tartalom (filmek játékok stb) viszont azok a funkciók pld PC játékok supportja nem elérhető a samsung vr el

(#921) Menthirist válasza szabessz (#919) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem S6 kijelző van (ami amúgy 2560x1440), hanem két darab 1080x1200-as. Csak azért hoztam fel az S6-os kijelzőjét, mert az nagyobb felbontású, és szintén OLED.

Amúgy az 576-nak dobtam levelet, azt írták az ár és a dátum a hivatalos nyilatkozatból van kalkulálva, a hazai forgalmazójuktól nem kaptak még semmi konkrét infót. Szóval attól hogy került mellé ár, még változhat, ahogy a kiszállítási idő is. De meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#922) Dyingsoul válasza Menthirist (#921) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köszi az infót! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#923) Chal válasza Dyingsoul (#917) üzenetére


Chal
addikt

Hát, akkor ez van. Nekem ugye főképp a szemtréninghez kéne, ahhoz pedig jó a DK2 is. Annyi extra lett volna, hogy nyilván e mellett szórakozásra is használtam volna (kellemest a hasznossal), így adta magát a CV1.

Azért még bizakodok, egyelőre még mindig él a megrendelés. Illetve próbálok nekik írni hogy mi a helyzet, mire kéne, miért fontos nekem. Bár nem hiszek benne hogy nagyon érdekelni fogja őket.

(#924) flashpointer


flashpointer
őstag

Adhattak volna dragabban is, lehet a menedzser uti az asztalt hogy ha ennyiert elkapkodtak meg egy szazast ratolhattak volna, es megtehetik mert nincs az hogy akkor valasztasz a kunkurenciabol.
A legfobb problema hogy a tobbi gyarto is tuti ez alapjan lovi be az arat.
Habar ha onnan is nezhetjuk hogy ahhoz kepest milyen uttoro termekroll van szo megis elerheto aru, nem mint az elso szamitogepek vagy tv-k vagy radiok ami fel-1 eves megtakaritasok voltak, jobb helyen egy het alatt megvan az ara.

[ Szerkesztve ]

(#925) menpee válasza clyvejhamma (#914) üzenetére


menpee
aktív tag

A mostani ár fele simán lehet a 2 lencse. És akkor még nagyon prémium dologba bele se mentek.
Ha csak visszaemlékszel a DK2 esetére, onnan biztosan történt előrelépés.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#928) hangszoro


hangszoro
tag

StemVR fejlesztőit akar valaki venni?
Én azon gondolkodtam, hogy az a fejlesztői olyan lesz, mint az OR CV.
Akkor miért is ne vegyek?
Ki tudja, talán még kedvezményt is kapok a végleges árából.

menpee: Ez az egész cucc nem több pár tízezernél nekik. A többi a szoftver, a fejlesztés, és leginkább a prémium nyereség, hogy ők az elsők...
Amúgy nekem régóta az az érzésem, hogy maga a szemüveg már régen készen volt, csak pl GPU nem volt hozzá, meg megfelelő kijelző. Erre vártak ennyit, és még mindig korainak tekinthető...
Tehát maga a VR mint hardware sztem egyáltalán nem nagy cucc. A kijelzőnek kell topon lennie, a VGA-nak, meg az SDK-nak.
Simán el tudom képzelni azt is, hogy lesz egy "szereld magad" VR nemsokára.
Összehasonlítás képen, egy telefonban sokkal több a hardware érték, mint a VR-ben, és akkor az OS-ről nem is beszélve.
Pofátlanul túl van árazva, és ezt csak a versenytársak tudják lenyomni...

Menthirist : Na ez ok, de az időpontot honnan kalkulálták?
A preorder akkor minek, ha a boltból még előbb hozzájutok?

[ Módosította: Qru ]

(#929) Menthirist válasza hangszoro (#926) üzenetére


Menthirist
veterán

beírták ami a közleményben volt (szállítás márciustól), meg azt az árat. Magyarul nem konkrétan valamilyen forrásból tudnának rifteket, hanem kiírták ami a közleményben jött, még csak nem is a forgalmazótól jött az infó.

927: azért nem pár tízezer, pl az optikát sem olcsó venni. Két kellő minőségű fresnel lencse önmaga vagy 100 dollárba kerül nekik.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#930) hangszoro válasza Menthirist (#929) üzenetére


hangszoro
tag

A pár tízezer, az akár 80-90e Ft is lehet...
Nem gondolom, hogy 350-400$ fölött lenne nekik egy Rift előállítása.
Az említett optika beszerzési árát meg inkább hagyjuk, mivel nagy megrendelők, szóval azt senki nem tudja ők mennyiért jutnak hozzá.
Tisztább képet majd akkor kapunk, ha mások is kijönnek a maguk Rift-jeivel.

(#931) Dyingsoul válasza hangszoro (#928) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Légyszíves használd a hozzászólás szerkesztése gombot és ha több emberhez van hozzászólni valód, akkor azt egy hsz-ben tett meg az illető nevének és hozzászólásának számával történő hivatkozással.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#932) menpee válasza hangszoro (#927) üzenetére


menpee
aktív tag

Remélem sohasem leszel szemüveges, mert meg fogsz őrülni a teljesen alap 30k-s szemüvegektől, amikben tényleg alig van anyag. Bár a felfokozott lelkiállapotodat figyelembe véve egy tételes alkatrész beszerzési árlista sem győzne meg.
A régóta fennálló érzésedtől kérdezd már meg, hogy ha eddig nem volt hozzá megfelelő képernyő és most lett (persze más tulajdonságokkal, mint az elődje), akkor annak ugyanolyan optika megfelelő lenne-e változtatás nélkül? Csak egy kis gondolkozás kellene néha. A nagytételben vásárlás akkor működik, ha bejáratott terméked van. Ezek egyedi lencsék, amiket nem gyártanak másnak, csak ide, így az egész gyártási hátteret kellett mögé felhúzni, a tesztdarabokat kézzel legyártani néhány tucat darab árának megfelelő összegért minden egyes alkalommal, amíg meg nem született a végső forma.
Telefonos szétszedős cikkeket pedig még életedben nem olvastál, ha szerinted sokkal több a hardvare érték bennük, mint egy VR szemüvegben. Arányaiban nem hinném, hogy 10%-nál többet rádobtak volna (mondjuk kézi összeszerelés cmén) és Palmer nem engedheti meg magának, hogy még egyszer leégjen a média és a vásárlók előtt egy jövőbeli alkatrészvizsgálós-szétszedős oldal cikke után. Mert azt a cikket a világon mindenki olvasni fogja és megosztani, aki a témában valamennyire is édreklődő vagy felháborodott.

Részemről befejeztem a veled való foglalkozást, ha nem tudsz kilépni az egydimenziódból, akkor minden további erőfeszítés felesleges.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#933) hangszoro válasza menpee (#932) üzenetére


hangszoro
tag

Az egy dimenzióból hogy lehetne kilépni? Merre? :D

(#934) Dyingsoul válasza menpee (#932) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Egyetértek. Azért a Facebook gondozásából kiindulva rájöhettünk, hogy nem adhatják veszteségesen a dolgot. Nekik a profit a lényeg, nyugodtan kimondhatjuk, hogy beálltak a pénzemberek is az Oculus mögé, ez látszika z árán. ha viszont alkatrészárban ÉS a fejlesztési költségeket hozzávennénk, nem jönne ki sokkal olcsóbban, teszem azt fele ennyire a csomag.

Szerintem néhány ember el van tévedve és azt hiszik, hogy az évek munkája az smafu, ingyen jutott el ida a VR, hogy egy ilyen konzumer terméket a piacra lehessen dobni.

Az meg, hogy melyik chip meg milyen lencse mennyibe került... én sosem értettem azokat az embereket akik ilyen mélyen szeretnek mások zsebében turkálni. Érdekelni érdekel, kicsit én is fel vagyok háborodva az áron, de ennek ellenére én is ki fogom csengetni érte majd valamikor, mint ahogyan az összes többi ember is ki fogja, hiszen ez van. Arra pedig badarság is várni, hogy más olcsóbban fog ilyen minőségű technológiát a fogyasztói társadalom elé hinteni csak azért mert nem engedheti meg magának mindenki a Riftet... :U Ezért is felesleges arról vitatkozni, hogy mennyibe kerültek bele az alkatrészek, hiszen rengeteg járulékos költség van az anyagáron felül.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#935) Qru válasza hangszoro (#928) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felhívom a figyelmed, hogy a hsz gyűjtés tilos a fórumon. Egy hozzászólást több embernek is címezhetsz, illetve ha 5 percen belül kiegészítenéd vagy módosítanád a hsz-ed használd a szerkesztés gombot.

#nincsbennetarcsi

(#936) unrealnoise válasza Dyingsoul (#934) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Úh, te aztán nagy szakaember lehetsz... Jézusom...

"Arra pedig badarság is várni, hogy más olcsóbban fog ilyen minőségű technológiát a fogyasztói társadalom elé hinteni csak azért mert nem engedheti meg magának mindenki a Riftet..."

Jah, mert a kínai telefonok néha nem egy az egyben verik le, vagy nyújtják ugyanazt olcsóbban a nagy nyugati/japán/európai vagy akármilyen telefonoknál... (Értem én, hogy ott vannak procik, egyéb hardver elemek, de nehogy azt hidd már, hogy nem lehetne olcsóbban kihozni ezt ügyesen logisztikázva.)

Azt hiszed tán, hogy nincs túlárazva? Szíved joga. De azt remélem nem hiszed, hogy nem lehet ezt jobban csinálni. Mert tuti lehet, és valaki meg is fogja próbálni, tenni. Aztán majd meglátod, lesz még olcsóbb csomag is... Mástól. Kb hasonló szinten "hardveresen".

Más:

Nekem még mindig az fáj, hogy kell a tökömnek így az EVE, meg a füles (10-15 ezret biztos nyomott az áraon az is!) meg a kontroller. Nem értem miért nem lehetett valami fapadossal nyitni.

De tök mindegy, majd a piac szépen rákényszeríti őket arra, hogy ésszerű csomagokat, ésszerűen árazzanak be...

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#937) Dyingsoul válasza unrealnoise (#936) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Programozó vagyok és van némi rálátásom az IT témákra és a K+F-re. Te mivel foglalkozol ha szabad megkérdeznem, hogy jobb rálátásod van a témára?

A probléma az, hogy te is csak a hardverről tudsz beszélni, mert azt meg tudod fogni, arról viszont gőzöd sincs, hogy mi munka egy olyan SDK-t letenni az asztalra, mint amilyen az Oculusé. Már pedig annak a költségei is erősen kivetíthetőek a riftre.

Majd várd a ChinaVR-t, csak ne felejts el egy méretes lavort is venni amit magad mellé tehetsz rosszullét esetére.

"De tök mindegy, majd a piac szépen rákényszeríti őket arra, hogy ésszerű csomagokat, ésszerűen árazzanak be..."

Ezen jót nevettem. :DDD A preorder már júniusi dátumnál van és még 24 óra sem telt el... Kicsit olvasgass vissza mert úgy látom le vagy maradva.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#938) Chal válasza unrealnoise (#936) üzenetére


Chal
addikt

"De tök mindegy, majd a piac szépen rákényszeríti őket arra, hogy ésszerű csomagokat, ésszerűen árazzanak be..."

Ez üzlet, húzd meg-ereszd meg módszerrel működik. Most meghúzták mert megtehetik. Akármilyen felháborodás is van a Redditen, meg itt, meg máshol, sajnos be kell látnunk hogy az igazi nagy tömeg az otthon ül, ezeket nem is olvassa vélhetően, vagy igen, de nem érdekli, és vásárol, sőt, zabálja a terméket. Majd ha ez változik, akkor jön az "ereszd meg" taktika.

(#937) vitko:

+1

Sokan jönnek hasonló esetekben a kínaiakkal és az okostelefonjaikkal. Ami valóban igaz, One+, Xiaomi, stb.. le a kalappal. Nade gondolkodjunk már ezen 3 másodpercnél többet... A Google nélkül hol tartana vajon az egész? Láttunk valaha tőlük egy Android vagy IOS killer megoldást? Az MTK lenne az? :D

Hol van most a VR terén az a lehetőség amit az okostelefonok terén Androidnak hívtak amikor beindítottak a kínaiak a bugit, és ilyen gyártók tudtak kinőni a hátán mint az 1+ meg a Xiaomi?

[ Szerkesztve ]

(#939) Kicsimix válasza Chal (#938) üzenetére


Kicsimix
őstag

Valve OpenVr :DDD

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#940) Chal válasza Kicsimix (#939) üzenetére


Chal
addikt

Hát ja, van MTK is :) Amúgy persze lehet az openvr-ből is bármi, vagy jöhet egy új is, de perpill az a helyzet hogy csak az OR-nek van értékelhető SDK-ja és API-jai, és amíg ez így van, addig le kell nyelni a békát sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#941) Dyingsoul válasza Chal (#940) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Arról nem is beszélve, hogy 2016 év végére ígértek egy rakás AAA játékot, amiket elméletileg 2-3 éve fejlesztenek már. Palmerék nyilatkozták valamelyik interjúban, csak nem üres ígéret. Ők már megdöfték a malacot, most már folyik minden a maga útján.

Azt mondjuk nem bánnám, hogyha felturbóznák a gyártást és ha már ennyibe is kerül a rift, legalább lenne árusítható készlet. Lehet úgy beszélni róla, hogy amíg nem vitték el az első készleteket és nincs profit addig nincs fejlesztés, de a Fácse bármikor alájuk tolhat még tőkét ilyen célra szerintem, bár az első tényleges eladásokat biztosan megvárják vele, mert így hogy nem kellett fizetni semmit, csak gyakorlatilag jelezték az emberek az igényeiket (és fedezetüket).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#942) Kicsimix válasza Chal (#940) üzenetére


Kicsimix
őstag

A Vive értelemszerűen az OpenVr-t a többi gyártó meg azért mert nincs más... Ennek a hátán felkapaszkodhatnak Vr gyártók de az Oculus SDK az kb olyan mint az IOS. Csak a célhardverrel kompatibilis. Ezért mindig is jobban fog futni mert nem kötnek kompromisszumokat.
Szerk;
(Utálom az IOS-t amúgy) :DDD

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#943) hangszoro


hangszoro
tag

Tegnap még mindenki hüledezett, hogy miért ilyen drága, ma meg már meg van magyarázva, hogy persze ez természetes, hogy ilyen drága.
Nekem továbbra sem éri meg a termék, így egy napos alvás után sem. Lehet másnak megváltozott a véleménye, de az nem az én dolgom.
Az meg tök mind1, hogy mennyiből jön ki, mi a haszon rajta, stb, mert azt mondanak amit hallani akarunk.
Megveszem e? Lehet. Miért? Mert nincs más alternatíva.
Hülye vagyok, ha megveszem? Természetesen.
Nem hiszek benne, hogy ezek után pl a Steam VR ára más lenne. 1-2 év múlva biztos lesz olcsóbb is a VR, de annyit már nem akarok várni.
A másik oldalról viszont probléma, hogy még normális GPU sincs hozzá, szóval hova ez a nagy sietség?
Ez az egész nekem már olyan mintha benarkóztam volna. A többiek meg csak néznek miért vagyok ilyen defektes. ;)

#935
#931 Megértettem.

(#944) clyvejhamma válasza hangszoro (#943) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Én még ma is hüledezek, de sajna úgy néz ki nem lesz olcsóbb alternatíva és "egyszerűsített" bundle sem.
A Vive biztosan drágább lesz, szerintem 1000 USD körül.
Mivel kb. 2 éve a rift megjelenésére várok, összeszorított fogakkal de intézem a rendelést.

(#945) koko1238640 válasza hangszoro (#943) üzenetére


koko1238640
tag

+1 Én is ugyan így vagyok vele, viszont én kb. Jó októberig várok vele, addigra talán(tuti) lejjebb megy az ára.

Illetve engem még mindig ez a szemes téma érdekel, hogy szemüvegesként használhatom e, nyújthat e nekem teljes élményt mint akárki másnak. Bár a szemes dologgal kapcsolatban most gondolkodtam el rajta komolyabban hogy én igaz hogy nagyon rosszul látok(-8 dioptria) de én távolra nem látok, kb. Szemüveg nélkül nekem 10 cm az ideális amit élesnek látok már, és a lencse gondolom még ennél is közelebb van a szemhez ha jól gondolom.

(#946) hangszoro válasza koko1238640 (#945) üzenetére


hangszoro
tag

clyvejhamma: Én is vagy 2-3 éve erre várok, ezért is van sztem kábszer effektus. Jó döntések ilyenkor meg már nem születhetnek. :)

koko1238640:
Gondolom te ki akarod próbálni előtte. A SimHouse-ban megteheted majd, mert nekik volt/van DK1, DK2, és valószínű ingyen kapják majd a CV1-et is.
Ők mondjuk autó szimes csapat, de biztos rugalmasak.

(#947) koanla


koanla
aktív tag

Emberek, semmi közöm hozzá, de már tényleg rossz látni, hogy ennyit idegeskedtek miatta. Kicsit túlfűtött volt a várakozás (álmodozást is írhattam volna) és most keserű a csalódás.
Amit most láttok, az a piac. Tök mindegy, mennyibe került a fejlesztése. Az sem érdekes, hogy ha valaki netán a jövőben szétszedné, mennyi értékű HW-t talál majd benne és az milyen arányban van a komplett termék árával. Itt egyet lehet eldönteni - mindenkinek egyénileg méghozzá: kell ennyiért, vagy nem. Bármely termék vagy szolgáltatás annyit ér, amennyit adnak érte. Sokunknak ez sok és nem fogjuk megvenni. Másoknak szemmel láthatóan ANNYIRA nem sok, ha végül mégis megadják érte azt az árat, amibe kerül. Ha nem így lenne, akkor kénytelenek lennék olcsóbbra árazni. Ez egy áralku, amire nemet mond az, aki nem veszi meg. Így működik a piac, ez ennyi.

(#948) Kicsimix válasza hangszoro (#943) üzenetére


Kicsimix
őstag

Pár év múlva majd lehet előállnak a 2x4k kijelzőkkel meg még precízebb technológiákkal.. Nem hiszem, hogy a még minőségibb VR olcsóbb lenne majd.. Egyáltalán nem valószínű ellentétben azzal, hogy a hozzá való VGA ára majd 500k lesz ami 2x 4K-t számol nekünk... Na majd azt fizessük ki ha tudjuk (nemfogjuk).
Ha csak nem találnak ki valami okosabbat pixelek ellen...

Az a jó a riftben, hogy végülis csak egy megjelenítő.. Így sokáig a barátunk lehet ha elfogadjuk ezt a felbontást.

Amúgy bennem is fura érzések vannak... Kicsit túl lőttek a célon.. Pénz is megvan rá de erős hezitálás fogott el..

A Vive ára már most is 1100-1200 dollára van belőve... Semmi jóra ne számítsunk ..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#949) koko1238640 válasza hangszoro (#946) üzenetére


koko1238640
tag

Köszi az infót, bár már valószínüleg lesz hol kipróbálnom.
Haverom mondta van nagybátyjának DK2je :)

(#950) unrealnoise válasza Kicsimix (#948) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Jogos. Én is ha megveszek egy VR-t, akkor sokáig az is marad. Nem 10 évig, de évekig, ez biztos.
Pláne, hogy értitek, A felbontás nem minden. 4-5 éve is lehetett fullHD-n játszani, meg ma is, de egy MAI FullHD-ben futtatott játék sokkal jobban néz ki, mint egy régebben elkészített.

Szóval egy ideig még az is kihívás lesz, hogy ezt a 2160x1200-s felbontást (az egyre jobb grafikával megfelelően meghajtsunk.)

Meg hát egyszerűen hiába jönne ki 4K-s, 8K-s panellel szerelt verzió is, ha a gépemre és a szemüvegre nem akarok újfent költeni 200-300 ezret. (Belekalkuláltam, hogy eladjuk a meglévő cuccokat :D) És ugye ahogy írtam, tudjuk, a grafika fejlődik. Most ahhoz, hogy ezt ne szarrá butítva jelenítsük meg 4k-ban, már tényleg erőmű kell majd. :D

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.