Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) TESCO-Zsömle válasza hangszoro (#1100) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nekem fáj, hogy a StarVR-t mindenhol kihagyják a buliból? Miért? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1102) Chal válasza TESCO-Zsömle (#1101) üzenetére


Chal
addikt

Ők hagyták ki magukat. CES-en nincsenek kint, úgy meg nehéz. De amúgy se hallani róluk túl sokat, mintha kicsit megálltak volna.

(#1103) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#1101) üzenetére


Menthirist
veterán

A CES-en nem igazán beszéltek róla, vagy nem voltak jelen...

az más hogy szerintem jelenleg nincs is sok értelme, mivel az 5120 x 1440-et 90 körüli fps-sel meghajtva olyan alig van gép ami bírná, ergo piaci szinten jelenleg nem igazán életképes

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1104) clyvejhamma válasza hangszoro (#1100) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

És azt is tudni lehet, hogy a Vive-nak sem csak 2 prototípusa (vive és previve) volt kint a fejlesztőknél, hanem 3 vagy 4, úgyhogy az is lehet, hogy csak simán korábbi verziót próbált valaki.

(#1105) hangszoro


hangszoro
tag

Amúgy a Vive-ról is össze-vissza írnak.
Elvben április a megjelenése ugye? (erről is több mindent olvastam)
Nem értem, hogy a DK2-öt belőle még csak most küldik szét (7000 darabot), de áprilisban meg megjelenik a végleges? Ennek mi értelme? Hogy a fenébe nincs kész még a végleges belőle, ha az Oculusnak már gyártania kell, hogy áprilisra leszállítsák az első adagot.
Most a HTC vagy ilyen profi a gyártásban, vagy valaki nem mond igazat.

Vagy a DK2-öt küldik szét áprilisban, de akkor az meg nem megjelenési időpont.

[ Szerkesztve ]

(#1107) Chal válasza BlackDesert (#1106) üzenetére


Chal
addikt

Logikus lépés, ha tudnak valami olyat mutatni/mondani, akkor az Oculus előrendelőkből is bőven tudnak átcsábítani vevőket, mert azok február végén még simán vissza tudnak lépni.

(#1108) Komplikato válasza TESCO-Zsömle (#1101) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem a FOVE hiánya ami furcsa. Amúgy meg linkeltem is ide egy cikket régebben egyik CES kiállítóról, akiről fura módon egy sor cikket sem leltem azóta, aki a szemkövetést fejleszti és állításuk szerint nem csak élet közelibb a dolog, de harmadára vagy negyedére csökkenthető a gépigény, így szerintük megnyílhat a 4K kijelzők felé a VR piac. És nem sokkal később a 8K-11K vonal is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1109) clyvejhamma válasza BlackDesert (#1106) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Érdekes ez a cikk, ezek szerint a HTC nagy erőkkel a VR felé fordul a mobil piactól?
Azért ha ők átállítják a gyártási kapacitásukat a Vive-ra akkor elég gyorsan kipörgethetik a szükséges mennyiséget...

(#1110) Chrys_ válasza clyvejhamma (#1109) üzenetére


Chrys_
addikt

A mobilpiacon úgyis a halálukon vannak.

(#1111) clyvejhamma válasza Chrys_ (#1110) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, pont ezért tűnik logikusnak a lépés, hogy váltsanak.
A Valve mindent alájuk rakott ( hiszen Palmerék is sokat tanultak tőlük, Abrash onnan ment át, stb. ), a tömeg gyártásban meg van tapasztalatuk, ezzel jó lóra tettek! Kérdés, hogy mekkora igény lesz rá ha esetleg jelentősen drágább lesz, mint az amúgy is drága Rift.

[ Szerkesztve ]

(#1112) hangszoro válasza BlackDesert (#1106) üzenetére


hangszoro
tag

Na ez király, köszi a linket.
Kíváncsi leszek a végleges termékre (meg az árára).
Ahogy nézem pl Assetto Corsa támogatja, Star Citizen nem, és azt olvasom, hogy jelenleg kell a steam framework a játékoknak. Remélem ez változni fog a jövőben, főleg, hogy más szemüvegeknek is ez az API a reményük.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1113) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

hali!

Milyen mobilos vr alkalmazásokat tudtok ajánlani amit érdemes kipróbálni?
Érdemes sbs 3d-s filmeket nézni rajta?

(#1114) Dyingsoul válasza lkksioskdl3 (#1113) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az összefoglalóban találsz párat de szívesen bővítem ha tudtok majd még mondani értelmes alkalmazásokat. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1115) lkksioskdl3 válasza Dyingsoul (#1114) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Ha megjött a vr box-om, akkor ajánlok majd kontentet :)

(#1116) repvez válasza lkksioskdl3 (#1113) üzenetére


repvez
addikt

A cmoar cinema vr és a vr player pro ami eddig elég jol bejött nekem sbs uo és sima videokat is támogat

(#1117) BlackDesert


BlackDesert
tag

(#1118) flashpointer


flashpointer
őstag

woot februárban előrendelhető a vive

(#1119) Dyingsoul válasza flashpointer (#1118) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Tudjuk, nemrég volt linkelve. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1120) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Hali!

Találtam egy szuper oldalt, többnyire gear vr kell hozzá, de van sok cardboard app is.
Teljesen ingyenesen lehet letölteni az apk-kat

Mobile VR Jam Winners!

Sajnos nekem még nem jött meg a vr boxom, ezért csak később tudok ajánlót írni.

[ Szerkesztve ]

(#1122) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Eyefluence
Első oldal közepe. Állítólag nagyon jól működik a szemkövetés. DK2-be tették be belülről és szemmozgással tudtak váltani menüpontok között, pislantással elindítani, stb.
Érdekes dolgok jönnek azért :)

(#1123) Chrys_ válasza clyvejhamma (#1122) üzenetére


Chrys_
addikt

Így jobb. Eyefluence

[ Szerkesztve ]

(#1124) Márton


Márton
nagyúr

Használ valaki Leap motion 3D-t?
50 ezer helyett most 7 ezerért is kapható 2 napig :) [link]

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1125) Chrys_ válasza Márton (#1124) üzenetére


Chrys_
addikt

Gyorsan vettem is egyet, kíváncsi vagyok rá :)

(#1126) spanglee001 válasza Márton (#1124) üzenetére


spanglee001
addikt

50k :DDD hadjad már tavaly is 30k körül volt. hardveraprón is terjed egy kézről kézre 10-15k értékben legutóbb, múlthéten cserélt gazdát :DDD folyamatosan frissül foglalkoznak vele, el lehet vele szórakozni, egy ideig, de még nem áll azon a szinten, hogy megtartsa az ember :DDD persze akinek céleszköz lesz, hogy beállítsa valamire és arra használja nem rosz, de játszani nem fog vele az biztos

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1127) Chrys_ válasza spanglee001 (#1126) üzenetére


Chrys_
addikt

Szokásos eredeti ár túlárazás. Ez nagyon tipikus pl. az Amazon-nál, amikor akcióba dobnak egy terméket, és az akciós ár is legtöbbször magasabb, mint a legolcsóbb beszerzési helyek árai. Azért újonnan 7k nagyon is jó ár érte, ha valóban használható valamire. Már régen eldöntöttem, hogy beszerzek egyet, ez most jó alkalom. Csak elég sokat kell rá várni, akár 34 napot is, de ez nem baj, nem sürgős.

(#1128) spanglee001 válasza Chrys_ (#1127) üzenetére


spanglee001
addikt

7k megér teljes mértékben, használható de nem annyira mint a demovideókban látható :DDD
de elszórakozik vele az ember :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1129) Menthirist válasza spanglee001 (#1128) üzenetére


Menthirist
veterán

rendeltem egyet én is magamnak. elfér :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1130) Márton válasza spanglee001 (#1126) üzenetére


Márton
nagyúr

Hol volt 30k körül? Újonnan, itthon?
Én ebből indultam ki..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1131) aerosmith válasza Márton (#1124) üzenetére


aerosmith
őstag

nekem az aliexpresses orosz oldal jön fel, nem lehet hogy átverés?
Vagy lehet hogy ez valami kínai utángyártott cucc?
Valaki rendelt már innen és meg is kapta?

(#1132) spanglee001 válasza Márton (#1130) üzenetére


spanglee001
addikt

nem mondtam, hogy itthon, a belinkelt sem itthon van, a gyártói honlapra gondoltam :U

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1133) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha elkezdték kiszórni, lehet jön valami új verzió belőle? Amúgy ha jól tévedek 80USD volt az ára, ami a jelenlegi borzasztó árfolyamon se 50.000 HUF.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1134) Márton válasza aerosmith (#1131) üzenetére


Márton
nagyúr

Hol jön orosz oldal? Nekem a [link]-en nem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1135) Márton válasza spanglee001 (#1132) üzenetére


Márton
nagyúr

passz
30 helyett is jobb a 7..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1136) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!
Melyik VR típust ajánlanátok elsőnek "tesztelésként"? Egyenlőre nem szeretnék sok pénzt beleölni, nem is tudom mire számíthatok. Köszönöm a segítséget! :R

(#1137) Dyingsoul válasza adam0913 (#1136) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én azt ajánlanám neked, hogy menj el a tavasszal a PlayIT-re és próbáld ki őket, mielőtt megvennéd. Úgy tudod, hogy mit is kapsz a pénzedért, mert az élményt szavakkal igen nehéz leírni. :K Egyébként a legtöbben az Oculust fogják ajánlani neked.

Vettem én is egy leap motiont remélem nem valami klón. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1138) Chal


Chal
addikt

Az OR preorder indulásának másnapján(!!) nyitottam egy support ticketet, melyet ma(!!) meg is válaszoltak :D

Szóval a magyar bankkártyás rendeléssel kapcsolatban nem kell parázni, azt írták hogy ha elfogadja a kártyát az oldal akkor minden oké, ha nem, akkor meg kell próbálni másikkal. Szóval őket ez a dolog nem nagyon érdekli.

(#1139) Chrys_ válasza Chal (#1138) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor én még várhatok egy darabig :)
A rendelés leadása után regisztráltam az oldalon azonos e-mail címmel, de ilyenkor a megredelt cucc nincs benne a rendelt termékek listájában. Ezt akarom velük korrigáltatni.

(#1140) beta válasza Márton (#1124) üzenetére


beta
aktív tag

koszi az infot!

(#1141) actival63


actival63
aktív tag

[link]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#1142) clyvejhamma válasza actival63 (#1141) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Jó ez az összehasonlító videó!

Kiváncsi vagyok hogyan oldják meg a kábel problémát a HTC-nél. Lehet lesz majd valami plafonra szerelhető, forgó kábeleresztő, visszahúzó valami. Olyasmi mint a kézi autómosóknál.

Meglepő, már másodszor hallom, hogy az előző VIVE kontrollerekkel komoly átfedési problémák voltak és hogy mennyit javítottak ezen. Eddig a legtöbb tesztben csak a szuper pontosságról volt szó. Ezek szerint az sem hibátlan.

A képeket nézve a Touch kontroller ergonómikusabbnak, természetesebbnek tűnik.

Mókás volt az a "permetező" az ember hátán, de lehet, hogy ez a VR jövője :)

[ Szerkesztve ]

(#1143) aerosmith


aerosmith
őstag

magyarországi Oculus preorder forgalmazókat tud valaki? 576ról tudok eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1144) clyvejhamma válasza aerosmith (#1143) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Egy darabig úgy tűnik nem lesznek.

Áprilisban néhány USA boltba jut majd kis mennyiségben, más országokban jelen állás szerint nem lehet majd boltban megvenni.

Nálunk valószínűleg meg kell várni, hogy előrendelhető/vásárolható legyen az oculus webshopon keresztül. :(

(#1145) Chal válasza aerosmith (#1143) üzenetére


Chal
addikt

Az 576 nem forgalmazó, csak amikor a preorder beindult akkor kitették ők is a terméket, bízva benne hogy majd lesz valahogy, de ugyanúgy tudják csak beszerezni ahogy te vagy én.

(#1146) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Erről a Steam OpenVR-ről mit lehet tudni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1147) Dyingsoul válasza TESCO-Zsömle (#1146) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát sokmindent nem tudunk róla, mármint neten lehet találni róla dolgokat, de itt a topikban a legtöbben a zártabb rendszereket részesítik előnyben. Eddig csak csípve-lopva került szóba, igazából VIVE-hoz működik az OpenVR SDK, Oculushoz is működik valószínűleg, de mivel annak van saját kiforrott SDK-ja ezért az azon írt appokat részesítik előnyben a felhasználók (eléggé elterjedt az Oculus SDK a fejlesztők között).

Az értelme az lenne, hogy gyakorlatilag bármilyen VR headsetet támogasson az OpenVR.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1148) hangszoro válasza TESCO-Zsömle (#1146) üzenetére


hangszoro
tag

A játéknak támogatnia kell a Steam API-t, anélkül nem megy egyelőre.
A későbbiekben lehet önálló API lesz.
Az sem egyértelmű, hogy kik fogják még támogatni a Vive-en kívül.
Az Oculus SDK-ja viszont biztos, hogy exkluzív (egyelőre).

Remélem kimaradunk a minden VR-hez egyedi driver szisztémából, mert az maga lesz a bukta.

[ Szerkesztve ]

(#1149) hangszoro


hangszoro
tag

Ugyan tegnapi hírből van, de azért laza ez a "mérőeszköz":

Talán segít majd a képminőséget összehasonlítani a VR-ek között.

[ Szerkesztve ]

(#1150) Komplikato válasza Dyingsoul (#1147) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk direktben lehet olyat írni ami csak ezen vagy azon megy, de amennyire követem a legtöbb valamire való engine alapból támogatja a a Riftet ÉS a Vive-et is, sőt még néhány másik egységet is. Itt a fejlesztőkön fog múlni, meg az exclusive címekért járó extra pénzeken ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.